Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#615) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok. Eléggé tanácstalan vagyok, ezért bátorkodtam ide is írni... talán valaki tud segíteni. Van egy Acer Aspire 4830tg típusú notebookom és két hónapja tulajdonosa vagyok egy LG 24EA53VQ-P típusú monitornak.
Hdmi-n keresztül használtam a monitort a laptoppal, főként azért mert sok filmet és sorozatot nézek, és így szebb a kép minősége és nagyobb is a monitor mérete.
Ezelőtt pár héttel semmi probléma nem volt, és aztán hirtelen egyik pillanatról a másikra, a notebook hdmi csatija megadta magát valamilyen rejtélyes módon. Azért vagyok benne biztos, hogy a notinál van valami gond, mert a monitor tökéletesen működik másik géppel. Illetve az az egészben a legjobb, hogy nem op. rendszeresen történt valami galiba, mivel se biosnál, se op. rendszer újratelepítés során nem tudta kiküldeni a képet hdmi kábelen keresztül.VGA-val tökéletesen megy minden. Miután újratettem a windows 7-et aztán sem javult meg a dolog. Van egy integrált és egy Nvidia Geforce GT54M típusú videókártyám. Amikor BIOS-ban beállítottam, hogy az integrált kártyát használja csak akkor egy pillanatra a gép indulásánál kiküldi a képet a monitorral, de az Acer logo-nál lefagy a gép és csak szabálytalanul tudom leállítani. Amikor pedig switchables-re teszem semmire nem reagál, csak a no signal... felirat van.
Remélem valaki találkozott már hasonló problémával, illetve tud tippet vagy ötletet adni, hogy mit csinálhatnék? Hátha valamilyen módon ez megoldható. Köszönöm előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.