Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Gyönyörű! :C

"WDS kliens" alatt egyébként azt kell érteni, amikor a router kliensként csatlakozik egy létező WiFi hálózatra, hogy így hozzon létre egy alhálózatot a hozzá vezetékkel csatlakozó egyéb eszközöknek? Mert nekem is van egy 740N v4.23-am, amit így akartam volna DD-WRT-vel beüzemelni, de a jó égnek nem akarta az igazat (persze lehet, hogy csak a router rossz). De ha egyről beszélünk, lehet, hogy teszek egy próbát az OpenWRT-vel is.

(#2) hcl válasza cinemazealot (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erről van szó, bár az igazán jó WDS az, ha ugyanazt a hálót szórja, kiterjesztve a hatótávot.
Én csak próbálgattam, de különböző router fw-kkel rémálom. Azonosakkal vszont a DD-Wrt úgy csatlakozott, mint az álom!
TP saját firmware-ivel is könnyen felépül a WDS. Openwrt többet tud, viszont nekem macerásabb volt. Meg lehet csinálni amúgy. Az egyszerűbb eset meg, hogy más SSID-je van, de kapcsolódik a fő routeredhez, és az az átjáró a net felé.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) Uzsito


Uzsito
csendes tag

Végre valami kontent :D

Szép munka, annyira nem is gányolt :) Tök jó hogy ilyen olcsó volt, meg hogy könnyen megtaláltad a hibát. Jók ezek a routerek még sok mindenre, kár lett volna érte.

Arduino, vagy ESP8266 projekt nem lesz mostanában?

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#4) hcl válasza Uzsito (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi,
Reméljük, tartós is lesz :D

Lesz majd, csak idő nincs megírni, meg az még nagyobb gány lesz :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) sonar


sonar
addikt

Ha már tp-link meg táp a téma.
Anno valahol láttam egy leírást amivel az USB tápját lehetett combosítani.
Nekem az a bajom ha nagy írási művelet van az USB-n akkor néha letérdel (restartol) a router.
Nem futott bele vki még ilyen problémába? Vagy is hát inkább a megoldásba :)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6) hcl válasza sonar (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem futottam, de nem lehet, hogy inkább a SoC melegszik túl? Milyen router?
Próbáld meg egy küső tápos USB HUB-bal. Ha azzal jó, akkor érdemes lehet mókolni a routert.

Ha combosítani akarod, akkor első körben nézd meg a táp kondenzátorait, hátha csak elfáradtak, és nincs elég puffer. Nagyobb terhelhetőségű dugasztáp is mehet.
Ha tényleg erősebb tápot akarsz az USB-re, akkor lehet a router betápjáról venni egy tápfeszt, azt egy 7805-tel vagy egy ilyen step-down-nal lehúzni 5V-ra, és külön odaadni az USB csatlakozóra (pl. elvágni a routerről jövő 5V fóliáját, vagy felemelni a csatlakozó lábát). Persze így már kell az erősebb dugasztáp.

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) sonar válasza hcl (#6) üzenetére


sonar
addikt

tp-link 1043nd 1.x-es hardver.
Nagyobb dugasztáp megvolt, külső tápos usb hubon már gondolkodtam, de az megint egy plusz eszköz, plusz táp... igazából nem nagy gond csak mondom hátha vki belefutott már abba leírásba.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8) hcl válasza sonar (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Annak több gondja is tud lenni... Eddig kettő van itthon, mind a kettőnek behalt a wifije. Belassul, dobálja. USB-n mondjuk nem voltak használva.
Igazából a külső tápos hub az próbának lenne jó, felesleges addig macerálni, amíg ki nem szűröd, hogy tényleg a router tápja gyenge.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.