Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz hcl #8 üzenetére

    Az emberek nagyresze nem latja at azt a tenyt sem, hogy gyakorlatilag PC tervezi az uj CPU-t GPU-t, jobb esetben mar maga a mernek sem tudja mik vannak a reszegysegekben, max azt tudja mondani ezeket a reszegysegeket kapcsold ossze, aztan megnezem mi a kimenet...es mindig szintet ugrunk, vagyis ezek az egsegek osszeallnak ujabb modulokka es igy tovabb. A vilagon senki sincs a mai napon aki meg tudna mondani egy CPU/GPU-ban, hogy egy adott tranzisztor mit csinal...max egy sacc per kb behatarolas melyik reszegyseghez tartozik...

  • #90088192

    törölt tag

    válasz hcl #10 üzenetére

    Ott a kulcs szoftverrel, de ugy hogy raereszted a nyers kapcsolasi rajzra azt ott az a csodas 3 labu allat, na az mit csinal, es mire van hatas...Szerintem :N
    Volt egy kiserlet egyszeru talan 68 tranzisztorbol allo "jatekgep" volt az alany, raengedtek a mernokoket, es azt mondtak nekik, hogy mondjak meg mi mit csinal az adott kapcsolasban, ugy hogy latjak a kimenete a(TV mint jatek). Kikapcsolhattak egyesevel az elemeket, igy probaltak szimulalni a neuron matrix megerteset az agyban. Mire jutottak....semmire, es ezert is irtak, hogy a jelenlegi agykutatas, ami egyenent probalja vizsgalni a neuronokat es azok funkciojat, halalra van itelve.

  • #90088192

    törölt tag

    válasz hcl #12 üzenetére

    Akkor megint csak a fogalmazasmodomban kell keresni a hibat, a lenyeg: komplexitasa mar meghaladja azt amit mi, egymagunk fel tudunk fogni, ha minden egyes alkatreszre, kulon kivetitve nezzuk. Ezert kellenek a tombok, aztan a tombositett tombok es igy tovabb, ezert irtam, hogy a vegso, alkatreszekre levetitett rajzot, ember mar nem lenne kepes elkesziteni, mert maga a meret is irgalmatlan nagy. Ezert irtam, szamitogep nelkul mar nem nagyon tudunk CPU-t tervezni, mert meghaladja a lehetosegeinket.
    A komplexitas miatt tulajdonkeppen mar a gep tervezi, mi csak az iranyelveket adjuk meg sok esetben(a gepnek megadtuk az alap epitoelemeket, strukturaltuk oket), es ezutan nekunk csak a nagyobb epitoelemekkel kell szorakozni, de pl a tap csatolast mar a gep csinalja, meg a kompenzalasokat meg egyebeket, mert az egeszet at kell latnija, mi mire milyen hatassal van, nem csak a kozvetlen kornyezetere valo tekintettel csinalja. En erre gondoltam ezt mar ember nem kepes megcsinalni azon a szinten SZVSZ.
    Mert ugye az 50 leptetoregiszter, hogyan fog neked osszegerjedni az orajelgenaratorral, azt nem fogod egy elmeleti rajzon latni...Egyszeru pelda volt erre amikor egy teremben az osszes gepet(15db ha jol emlekszem) es monitort egy aramkorre huztak, a tapok meg osszegerjedtek, azt szevasz...Ezt semelyik tervezo nem latta elore, hogy a halozatba okozott feszultsegtuskek es egyebb felharmonikusok, hogyan hatnak egymasra ekkora meretben...

    Pont a forditottjat irtam, ha latod a monitort, es ott van eloted a dokumentalatlan kapcsolas, akkor azt mar nem egyszeru kitalalni, mit miert csinal.

  • #90088192

    törölt tag

    válasz hcl #14 üzenetére

    Emlekszel az AMD/ATI vonalan volt egy igen jo pelda mikor a modularis szerkezettel osszeraktak tobb egyseget(valami tap volt de tenyleg regen volt mar na), es pont az tortent amit mondtam. Egymagaban tokeletes volt, de amikor osszedugtak tobbedmagaval oket akkor mar nem stimmelt.

    A gep nem latja at ez egyertelmu, de pont arra kepes amire mi nagyon korlatozott eroforrasokkal rendelkezunk. Pont ez abrute force ami lehetoveteszi az egesz egy egysegkent valo uzemeleset. A gerjedest ne szo szerint vedd, pl az orajel kesleltetesek, faziscsuszasok az aramutak miatt, hatvanyozottan jelentkeznek, ahogy no a bonyolultsaga, ezt egy pontig mint human le tudjuk kovetni, tudunk ra eleg jo modellt alkotni, de egy szint folott mar nincs az a human eroforras ami mindent szamitasba tud venni.

    A dokumentalatlan aramkort ha latod, abbol visszafele megrajzolod a kapcs rajzot, es gyarthato, de pont az elozoekben felvazolt dolgok, mint a vezetocsikok hossza, mar igen erdekes dolgokat tudnak produkalni, es ugye a frekvenci novekedesevel, ez egyre nagyobb problema. Amit meg lehetett csinalni a 80-as evekben, azt eleg nehezkes kivitelezni a mai vilagba. Ismeros malajziaban pl a mikroszkop elott ult es ellenorizte a felvezetoket amiket gyartottak, kereste a fizikai hibat bennuk, de fogalma sem volt arrol mit lat, mert igaz ott gyartottak, de azt nem mondtak meg mi az...

    Es ez a lenyeg nem tudok olyan procit tervezni mint amilyen most a gepemben van, de van PC ami mar kepes ezeket a dolgokat atugrani :)

Új hozzászólás Aktív témák