Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) moma válasza rudi (#33) üzenetére


moma
őstag

Az első és a hátsó az még az a venti amit a házhoz adtak, de nem rosszak szerintem. A procin egy nexus van. ez talán annyiban jobb, mint amit a ninja-hoz adtak(ami a proci bordám), hogy amikor 1000-es fordulaton megy(ez a max), akkor sem hangos. míg a scyte venti ha felment 1200re, akkor "nagyon" hangos lett. Egyébként itt a zaj egy része szerintem inkább szélzaj, amit a borda miatt ad ki. mindenesetre ezt a nexust is képes vagyok hallani 400-on is, feltett oldallappal is :DDD mármint most nem, mert jön be valami zaj kintről, de éjszaka igen (persze nagyon enyhén, de azért mégis).

noctua vagy kisebb ventik: ezt lehet meglehetne próbálni, csak valahogy így, hogy 400(!)-on is hallom a nexust valahogy szkeptikus vagyok, hogy ezeket egyáltalán(!) nem hallanám. mert most is csak icic picit hallom. ez meg az az érzésem, hogy ott is meglenne. de lehet azért egyet akkor veszek, max megy a polcra :DDD te látsz esélyt, hogy tényleg egyáltalán(!) ne halljam? Te egyáltalán(!) nem hallod a ventidet?

a hátsó és első venti nem fontos abból a szempontból, hogy legyen egy folyamatos iránya a légmozgásnak a házban, ami meg azért kellene, hogy a többi alkatrész körülről is elvezesse valamennyire a hőt? (mármint ha mégis a fenthagyott házlap mellett maradok. ami annyiból szerencsés, hogy porszűrők mellett, gyakorlatilag nincs porosodás. ha a ház nincs fenn akkor azért szépen telemegy a ninja porral. meg hát tényleg ott van valahol, hogy ki fogom próbálni azért a hangszigetelés valamikor és hát akkor is fenn kell, hogy legyen. egyébként ide van ötlete valakinek, hogy mi a jobb, a parafa vagy ezek a szivacsos izék amiket kapni?)

szerinted a hdd-knél mennyi az ami még elmegy hőben? csak azért is kérdem, mert ha lejjebb veszem a 700asokat, akkor tuti feljebb mennek valamennyit, csak kérdés, meddig mondhatom, hogy még ok.
még ide: eredetileg amikor ilyen habgumi(vagy mi) volt amivel megcsináltam, az hőmérséklet szempontból nagyon jó volt, mert tulajdonképpen két sínt csináltam és erre feküdtek fel a winyák és így alattuk is volt nyugodtan légmozgás. csakhát valahogy így is átadták a rezgést(de lehet itt az is számít, hogy a házam anyaga nem valami minőségi és könnyen berezeg). szóval ami még jó lehetne ha sikerülne találni valami nagyon lágy gumiszerűséget(vagy kemény szivacsot?), aminek van azért annyi tartása, hogy két ilyen sínben rálehessen ülteni a vinyákat. Most nálam simán egy olyan összehajtogatott szivacson vannak, ami talán még egy régebbi alaplap dobozban volt és a teljes tetejük felfekszik erre.

we all deserve a bit of luck.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.