Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) -KP- válasza fogtunder (#147) üzenetére


-KP-
addikt

szerintem már decemberben se fél év volt a megtérülés.

Ugyan tapasztalt minerek nem szeretik de ott a nicehash kalkulátora.

https://www.nicehash.com/profitability-calculator

Beírod áramnak mondjuk 0.15 dollár, és kiválasztod a kártyát.

Egy 1050Ti hoz 22 dollárt, és ebből még adózól. Megmarad kb 15 dollár és 65-70 ezer egy kártya. durván 2 év. Nagyobb kártyákkal durván hasonló arányok jönnek ki.

(#152) AAntii válasza -KP- (#151) üzenetére


AAntii
őstag

Decemberben egy akkor még csak 70 ezres kártya hozott napi 3-4 dollárt. Most már mások a számok, az igaz.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#153) -Skylake- válasza Eugene Roe (#100) üzenetére


-Skylake-
addikt

Majdnem, ugyanis akar hiszed akar nem, se nem banyaszok coint se nem kereskedek coinnal. De kozel jarsz. Amit en nem birok elviselni az a tudatlansagbol fakado instant ignoralas. Teljesen egyertelmu, hogy a topik jelentos resze konkretan azzal sincs tisztaba, hogy mi a banyaszas folyamat, vagy hogy mit szamolnak a gepek, egyszoval a vilagon semmivel nincs tisztaban. Csak idejon, beirja hogy mindenki haljon meg mer neki most milyem draga a vga es mivel fix60 alatt nincs elet, igy hiaba jott ki az uj AC, o nem tud jatszani mer a csunya banyaszok elveszik a kartyat. Hat lol, most erre mit lehet mondani ?... Utana a masik azon sir, hogy tonkre megy a bolygo mer megy el az aram a cryptora es leirja, hogy neki ugyan azt jelenti etht banyaszni mint coca colat inni. Kezded erteni a gondom ?

Szoval ja, ez a bajom. Egy alapvetoen szamtech/infotech oldalon egy szamtech/pemzugy/fintech tema, ami alatt a forum hozzaszolasok jelentos resze kb a egy noklapjakafe horoszkop rovatanak a szinvonalat nem eri el.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#154) Navaren válasza ncc1701 (#140) üzenetére


Navaren
aktív tag

Nyilván a kereslet-kínálat definiálja a pillanatnyi árat, de ez elsősorban kereskedői, nem pedig befektetői szemlélet, és ez nagy különbség.

A vérbeli kereskedőnek valóban tökmindegy, mivel üzletel, ha az adott cikk funkciójától függetlenül profitképes, a kriptocoinok körüli hype miatt pedig hülye lenne nem pont ebbe a bizniszbe beszállni.
Ez viszont hosszútávú befektetői szemmel nézve mindössze "pillanatnyi" állapot, amivel rövid idő alatt lehetett néhány(ezer) szerencsésnek igazán komolyat kaszálnia, ennek a sikersztorinak az utóhullámait lovagolják most az 1-2 éve működő hobbibányászok.
A hirtelen meggazdagodás reményében pedig sok új kisbányász is születik - vagyis inkább születne, de az elképesztő ütemben fogyó - ezáltal dráguló hardverek (kereslet - kínálat, igaz?) és az engyre inkább összezáró bányász-community miatt a tendencia erősen csökkenőben van, vagy annak látszik.
Előbb-utóbb pedig talán eljön az a pont, ahol a rendszer nem fog elbírni több "kereskedőt", ez az a "lufi", aminek a kipukkadására vár az egészből kimaradt picit talán rosszakaró, magát realistának beállító réteg.

Komolyabb befektetői szemmel nézve pedig - különösen hosszú távon - egyszerűen nem elég az, hogy "most ezt keresik, szóval vegyél, vagy komoly pénzből készíts rig(ek)et, és bányászd, mert ezt keresik".
Kell, hogy legyen a valuta alatt valamilyen mögöttes gazdasági teljesítmény is, ami alapján pontosan megállapíthatóak legyenek a kockázatfaktorok és folyamatos, hosszútávú becsléseket is lehessen folytatni.

A technológia ígéretes, tényleg lehet, hogy egyszer egy univerzális kriptovaluta átveszi majd a digitálisan tárolt pénz helyét a modern bankrendszerben, bár ezt az elmúlt mondjuk másfél év talán cáfolni látszik, nem is beszélve a rendszer mögül lassan kihátráló, vagy azt teljesen elutasító bankokról, mert ezekre is van példa.
Ellenben önmagában talán ez sem ad konkrét értéket a kriptocoinoknak, így a kérdés továbbra is nyitott maradt.

Minden tiszteletem azoké, akik belevágtak, bele mertek vágni és vágnak bele akár mostanában is, de én sajnos nem fogok közéjük tartozni, ahhoz besz*ri vagyok, nekem túl nagy a kockázatfaktor rövid időintervallumra vetítve is.

Ellenben a cikkben szereplő géphez hasonló gépeket nagyon szívesen terveznék és építenék, csak úgy, mert a bányászfolyamat ezen a része nagyon érdekel. :).

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#155) seniman válasza fogtunder (#150) üzenetére


seniman
addikt

Tőlem nem áll messze ez a mentalitás,csak mostanában nem sűrűn találkoztam vele mások részéről.Ne aggódj a megfelelő topikokban szoktam bőven segédkezni. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#156) fogtunder válasza -KP- (#151) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem meg de, tekintve, hogy heteket töltöttem a saját gépeink számításaival. a 1050Ti-vel amúgy az a gond, hogy az alaplap, proci, RAM nem lesz olcsóbb hozzá és a tápegység se annyival, mint amivel többet hoznak az RX570-ek és 1060-ak.

decemberben simán össze lehetett rakni nettó 500 alatt kicsivel egy 6 kártyás 1060-as rig-et, ami hozott 15-17$-t, kicsit más világ volt. ez a rig most hoz 8-9$-t naponta, ha levonjuk az áramot. én jelenleg valahol 7,5 hónap körül vagyok, ha azzal számolok, hogy kiveszem a pénzt automatából, igaz, mi nettó áron jutottunk hardverhez.

de persze nem véletlenül kezdtem azt a hsz-t azzal, hogy most nem építenék gépet.

(#155) seniman: az aggodalomtól nagyon messze állok, csak így pláne nehéz értelmezni azt a hsz-t, amire válaszoltam. én személy szerint nem kezdek el bipolárisan viselkedni az adott topik témájának függvényében.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#157) -KP- válasza fogtunder (#156) üzenetére


-KP-
addikt

elhiszem, augusztustól kicsit kimaradtam a témából kb. decemberig.

(#158) seniman válasza fogtunder (#156) üzenetére


seniman
addikt

Nem nehéz azt értelmezni,csak tisztában kéne lenni a hangulatjelekkel,iróniával,meg a humorral(még ha fekete is) ;)

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#159) fogtunder válasza seniman (#158) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ahogy azzal is, hogy a humor akkor lesz humor, ha mások is viccesnek találják :U

I hate morning people. And mornings. And People.

(#160) UnA válasza -KP- (#127) üzenetére


UnA
Korrektor

"Argentínában több btc automata van, mint hagyományos."

Az ilyen típusú kijelentések előtt azért utánajárnék egy kicsit, hogy mi igaz belőle.

(#161) seniman válasza fogtunder (#159) üzenetére


seniman
addikt

Az angol humor se jön be mindenkinek..........

(#160) UnA

Engem inkább az érdekelne,hogy vajon a BTC automata mit ad ki?

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#162) DigitXT válasza seniman (#161) üzenetére


DigitXT
félisten

Nyilván sok blokkot nyomtat. És akkor az a blokklánc...:P

(#163) -KP- válasza DigitXT (#162) üzenetére


-KP-
addikt

nem, az az etherlánc :D

(#164) haxiboy válasza Egon (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

Mutass olyan befektetést...de tényleg bármit, ami totál passzív, és 1 év alatt 100% megtérülést kapsz belőle...ja? Nincs ilyen?

Bankba berakod a pénzed aztán keresel 1%-ot évente...talán 1,5-et. Vagy valami nagyon nagy kockázatú befektetéssel 20-at...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#165) B.Gaboo válasza Navaren (#154) üzenetére


B.Gaboo
tag

"lehet, hogy egyszer egy univerzális kriptovaluta átveszi majd a digitálisan tárolt pénz helyét a modern bankrendszerben"

a kriptopénznek (szvsz) pont az egyik fő előnye (a blockchain technológia előnyei mellett), hogy kihagyjuk a bankrendszert az elszámolásokból.

ha pl. nincs nálam kp egy üzlethez, akkor akár banki nyitvatartáson kivül is tudok neked bitcoint küldeni bármikor, bárhonnan, telefonról, nem kell automatához vagy bankba rohangálni vagy megvárni amíg hajlandóak elintézni valamit.

Nem beszélve arról, hogy talán a banki elszámolások díjai is csökkennek ha vannak megfelelő (gyorsabb, olcsóbb) alternatívák.

[ Szerkesztve ]

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#166) Navaren válasza B.Gaboo (#165) üzenetére


Navaren
aktív tag

Értem a coin előnyeit a bankrendszerhez képest.

Éppen ezért nem lehet ez egyfajta sablon a jövő digitális banrandszeréhez, annak minden előnyét átvéve az adat-alapú pénzforgalomban, tárolásban, tranzakciók lebonyolításában? Nem ez lenne a végcél?

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#167) -KP- válasza Navaren (#166) üzenetére


-KP-
addikt

(#168) Navaren válasza -KP- (#167) üzenetére


Navaren
aktív tag

Megnéztem már, mikor linkelted (bár csak fél szemmel, meló mellett). Köszönöm!

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#169) Xpredi01 válasza haxiboy (#164) üzenetére


Xpredi01
tag

és a kockázat? Benne van a pakliban, hogy 1-2 hét alatt töredékére esik a coin-ok értéke. . Persze el lehet adni a riget is, de már csak levert áron mivel óriási lenne a túlkínálat egy csapásra.

Egyáltalán nem vagyok kripto ellenes, nekem is van egy kis zseppénzem coinokban, de azért ne kezeljük már úgy kriptobefektetéseket, mint amin csak nyerni lehet.

(#170) szazbolha válasza J.C.G. (#84) üzenetére


szazbolha
addikt

Én megadom neked a választ Miből lesz a haszon és ki fizet és miért?
Ígérvényekből és bizalomból lesz a haszon. Aki hisz az fizet. A bányászok a coinbizniszből igen csekély részt hasítanak ki, de amit kapnak pénzt, azt nyilván más emberektől veszik el, személyesen, vagy áttételesen.

Mit csinál a gép? teljesen mindegy. Számolhatná a pi x-edik jegyét is és aki előbb megtalálja a követlezőz és eredményét más bányászok hitelesítik az kap egy coint. A bloklánc technológiát használja a coin biznisz, de már ideák és nemes célok nélkül a biznisz rész maradt meg, mindenki a profitra hajt és ebben az ökoszisztémában a bányászok a legkisebb halak, bár igen sokan vannak. Többségük azt sem tudja mit miért csinál mi volt a coin-történelem, csak dől a lé.
Mert dől, még ma is. Persze mihez képest.

(#171) DigitXT válasza B.Gaboo (#165) üzenetére


DigitXT
félisten

ha vannak megfelelő (gyorsabb, olcsóbb) alternatívák
De az ugye megvan, hogy jelenleg a BTC-re ez nagyon nem áll meg?
És ahogy egy másik topikban kifejtették, valószínűleg fagyivásárlásra
sose lesz használható, mert a blokklánc (ennyire) nem skálázódik.:N

Tehát, ha összefutsz valakivel a PH-n üzletelni, véletlenül nincs nálad
KP, akkor hiába veszed elő a mobilod, most nem mész vele semmire.
Hacsak nem a netbankba lépsz be, és bankon belül azonnal utalsz...

Btw. az üzletelést azért előre le szokás egyeztetni... Azaz mikor, hol,
mit, mennyiért: én pl. általában pontos összeggel szoktam érkezni.:DDD

(#172) szazbolha válasza J.C.G. (#96) üzenetére


szazbolha
addikt

Röviden: magánszemélyek kitaláltak valamit hogy a világ jó felé mozduljon. Pl egy sok mindenre használható technológiát, amit korlátos számú coin létrehozásával és egy új elvű rendszer működtetésével akartak demonstrálni.
Aztán jöttek kevésbé naiv emberek akik úgy gondolták könnyű meggazdagodni mások hiszékenységén és pénzvágyán. A mai napig életben tartják a rendszert, bővítik, szépítgetik és ezernyi új coint hoztak létre hogy mindig legyen remény, és amikor fogyott a levegő mindig kitaláltak valamit hogy még több valós pénzt szivattyúzzanak el azoktól akik szintén meggazdagodni akarnak, csak nem elég okosak és nem elég rámenősek.

A szoftverek amikkel bányászunk nyílt forráskódúak, valószínűleg nem katonai vagy bűnözői célokat szolgálnak, hanem pont azt amit a létrehozójuk hirdet (miközben ők is lecsippentenek 1-2%-ot a bányászok jövedelméből.). Bár lehet soha senki nem nézte meg ezeket a kódokat. Lehet valami ördögi terven dolgozunk, de az ember olyan kapzsi hogy inkább nem is akar róla tudni. Dől a lé... ennyi elég. Ha az 5 dollár "ingyen" van, az már a dől a lé kategória.

(#173) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Nincs baj a bányászokkal csak legyen speci cucc sok pénzért és ne az àtlag user szívjon.Remélem azért hamarosan majd kitalálnak valami tuti dolgot.

(#174) szazbolha válasza J.C.G. (#102) üzenetére


szazbolha
addikt

". De mitől lesz ennek értéke (coin), ki az aki fizet azért, hogy játszadoztassam a gépem?"
Sokan vitatják, de nincs konkrét értékteremtés. Már rég nincs, legfeljebb üres szavak fehér papíron, amik takarni próbálják hogy csak biznisz van, csak szemfényvesztés, mint egy piramis játékban, A szereplők többsége ezt tudja, és úgy játszik, hogy a nyertes oldalra kerüljön.
Ha a bányász befektetése megtérül, ő már a nyertes oldalon van.

Ki fizet? Aki hisz a szisztémában, aki gazdagodni akar és elfogadja azt az ígérvényt és a coinos-mikrotársadalomra jellemző közbizakodást, hogy n+1 nap múlva a befektetett valós pénze többet fog érni.

És lehet pár idealista-anarchista, akik szerint a boldog jövő záloga a BTC, vagy ezzel lehet jól seggbe szúrni a rajtunk élősködő bankokat.

(#175) Navaren válasza DigitXT (#171) üzenetére


Navaren
aktív tag

Én nem ezekre gondoltam, ennél nagyobb léptékben "fantáziáltam".

Én úgy gondolom, hogy a kriptovaluta azért jött létre, azért kezdtek el egyáltalán gondolkodni rajta, hogy kilőjék a bankrendszer, a pénzkezelés hátrányainak minél nagyobb hányadát egy alternatív fizetőeszközzel.
Ha ez a rendszer, a köré épített trantakciós infrastruktúra masszívan megbízhatóbb, biztonságosabb és sokoldalúbb lesz, miközben gyorsabb és könnyebben kezelhető is tud maradni, mint a mai "pénz" koncepciója, akkor elsődleges fizetőeszközzé léphetne elő, egyre több helyen akarnák alkalmazni.

Ezt pedig a mai, kiépült bankrendszer egész biztos nem fogja hagyni, biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb át tudná venni a kripto-rendszer minden előnyét, hogy a jelenlegi globális vagyon - és hitelkeret nyilvántartás és tranzakciós rendszer ott, azokban a kezekben maradhasson, ahol most van, miközben - a funkcionalitás hasonlósága és a rendszer elméletileg hasonló hatásfokú működése miatt a két oldal párhuzamos létezése értelmét vesztené.

Mindegy, nagyon előre akartam látni, nem jött be.
Ettől függetlenül a kriptocoin mint mostani befektetés - kérdésben támasztott, fentebb kifejtett nézeteimet továbbra is vallom, illetve azt is, miért van ekkora fórumháború akárhol, ahol a kriptovaluta témába kerül.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#176) szazbolha válasza Navaren (#137) üzenetére


szazbolha
addikt

"A HOGYAN már millió helyen le van írva, a MIÉRT viszont általánosságban nem nagyon, és ez az egész értelemszerűen totál zavaros"

Nem értem mit nem értesz rajta. Alap emberi tulajdonság vezérli ezt is, ami nem más mint a szerzési ösztön. Ha a Hősök terén lenne egy nyilvános ivókút, amiből fényvíz folyna és jó pénzért el lehetne adni, akkor az emberek sorba állnának. Aztán jönnének az okos és erős emberek, akik sorban állási pénzt szednének, a technokraták jópénzért a csapra 10 kiömlőt szerelnének, és nyílna egy palack kölcsönző is a közelben. meg lennének bér sorban állók is.
Az ingyen profitból mindenkinek kell, és a dolog működni fog amíg elég sokan hiszik, hogy tényleg fényvíz jön a csapból, ami majd 10-20 -100 év múlva milliókat is érhet.

Én is sorba állok, de rögtön el is adom a fényvízet, amit a palackomba tölt a palacktöltő ember akinek fizetek, hogy tölthessek. Csinálom, amíg lehet, mert tudom az állam vagy betiltja a fényvizet, vagy durván megadóztatja vagy államosítja. Legalább a kölcsönzött palack ára vissza jöjjön....

(#177) LLam válasza szazbolha (#174) üzenetére


LLam
senior tag

"Sokan vitatják, de nincs konkrét értékteremtés."

Nem látom a szmájlit, azaz te ezt komolyan gondolod? Mert az, hogy szerinted nem képvisel értéket egy meghamisíthatatlan adatbázis aka blokklánc, nos az elég érdekes vélekedés.
Az, hogy Nigériában egy banki utalás költsége vetekedik az egyhavi átlagfizetéssel, míg BTC-ben (újra) ennek töredékéért lehet értéket A-ból B-be juttatni szintén érték.
Ne szűküljönk már be a kényelmes ájrópai térbe. Van kb. 5 milliárd ember akik konkrétan kiesnek a bankok "olcsó" használói közül, ilyen vagy olyan indokkal. Ez az 5 MRD ember elég komoly piac a kriptovalutáknak.

A fő értékét a végére hagytam: 1 BTC mindig 1 BTC-t fog érni. 21 millió készül belőle és pont. Nincs fucking központi bank ami inflálja a csóri fiat pénzeket. Program van amit eddig n+1 ember próbált meg feltörni. Nem sikerült. (Pontosabban de, bár nem fundamentálisan, ezért még mindig működik...) Ez is érték.

Nincs konkrét értékteremtés pffff....

No.176:
"Csinálom, amíg lehet, mert tudom az állam vagy betiltja a fényvizet, vagy durván megadóztatja vagy államosítja."

Nem lehet betiltani. Adóztatni csak akkor lehet ha váltod fiatba... és nem lehet államosítani. Értem én, hogy nehezen hihető miszerint a kisemberek már nem kisemberek többé, de tényleg ez van. Nincs bankokon keresztüli totális elnyomás/kontroll/whatever és ettől bizony a kis emberke már nem kicsi..

Hosszú, nehéz, száraz és gondolkodni kell rajta, de én minden szavával egyetértek, és ez csak egy kis része, tényleg érdemes elolvasni a cikket:

"Hogy miért fontos megérteni a hagyományos pénzügyi rendszert? Azért, mert ezen tudás hiányában könnyen eshetünk abba a hibába, hogy a Bitcoint csak egyfajta alternatívaként kezeljük a meglévő pénzügyi rendszer mellett. Márpedig ha valami alternatíva, akkor az összehasonlítható, összemérhető. Ha viszont nem alternatíva, akkor illik külön kezelni. Jelen cikkben arra a nem kis feladatra vállalkozom, hogy eldöntsem a kérdés: A Bitcoin valójában pénz?"

[ Szerkesztve ]

Stay hungry!

(#178) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Valaki azt magyarázza el Nekem - lehetőleg olyan, aki ellenzi ezt az egészet - hogy mi a f@sz köze van ahhoz akárkinek, hogy ki mit csinál a pénzével? Soha nem értettem meg. Bányászik, beleölt másfél millát. Ő dolga....

(#179) szazbolha válasza seniman (#161) üzenetére


szazbolha
addikt

"Engem inkább az érdekelne,hogy vajon a BTC automata mit ad ki?"

Valós pénzt.

(#180) LLam válasza kovbandi82 (#178) üzenetére


LLam
senior tag

De elveszi előlem a végéát és nem tudok gétázni brühühühühüü, hogy képzelik ezt?

Komoly válasz: semmi köze senkinek, hogy mire használja valaki a pénzét. Kivéve a gyerekpornó mert az olyat ki kell irtani. Gyökerestül.

Stay hungry!

(#181) seniman válasza szazbolha (#179) üzenetére


seniman
addikt

Ha azt a BTC wallet alapján adja,akkor kicsit furán lett a neve kitalálva.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#182) szazbolha válasza LLam (#177) üzenetére


szazbolha
addikt

"Mert az, hogy szerinted nem képvisel értéket egy meghamisíthatatlan adatbázis aka blokklánc, nos az elég érdekes vélekedés."

OK, holnap csinálok egy "egy meghamisíthatatlan adatbázis aka blokklánc"-ot mennyit adsz érte?
A felét annak amit most gondolok, vagy milyen értéket tulajdonítasz majd neki?
Ugye... ugye... semmit.

****

Bocs.. a többit csak most olvastam. Hívő embert én nem akarok meggyőzni semmiről ami a hitével ellenkezik.. Bárcsak többen lennétek. Napi profitom számotokkal arányosan nőne.
Van eladó BTC-m is. Napi árfolyam -5%-on máris utalom ha kéred..
Ugye... ugye... ez sem kell, pedig a jövőnk van belekódolva.

[ Szerkesztve ]

(#183) szazbolha válasza seniman (#181) üzenetére


szazbolha
addikt

Azt nem tudom megítélni mennyire jó az elnevezése, sőt még nem is használtam a BTC automatát. De naqyjából úgy történik a dolog, hogy beírom az automatába, mennyi pénzt akarok váltani, kiírja az automata tulajának a pénztárca címét, ezután a saját BTC pénztárcámból oda utalom, és amikor validálták a BTC utalásom, akkor a hagyományos automatákhoz hasonlóan kipörgeti a hivatalos fizetőeszközt.

(#184) LLam válasza szazbolha (#182) üzenetére


LLam
senior tag

1. Miben több jobb az általad kitalált blokklánc mint a BTC-é? MOST mennyi elfogadóhelye van? Most mennyien használják a hálózatod? Most mennyi váltón kereskedhető?

0 0 0 0 ? akkor bocs de nem ér semmit. Ez persze nem jelenti azt, hogy ha a te blokkláncod értéke NULLA akkor a BTC értéke is az.

Nem tartom magam hívőnek, hanem csak értem, hogy hogyan működik, hogy mit számolnak a bányászok, hogy hogyan működik a jelenlegi pénzrendszer és azt is tudom, hogy miért jobb ennél a BTC. Ez nem hit ez tudás.

Soha nem vettem btc-t, bányásztam amim van :) szal add el az értéktelen vacakodat másnak LOL :D

Stay hungry!

(#185) tisn válasza seniman (#30) üzenetére


tisn
addikt

Nyilván nem egy multinacionális nagyvállalatra gondoltam,de hidd el be lehet indítani egy egyszemélyes vállalkozást ennyiből.Csak hát ott dolgozni kell,az meg van akinek derogál. :D

Nekem 10+ eve van egyszemelyes vallalkozasom, emellett 1.2M-bol osszerakott ket rig termel. Diverzifikacio / passziv jovedelem...

(#186) Navaren válasza LLam (#177) üzenetére


Navaren
aktív tag

Ez a része rendben van, de a kriptovalutának szerintem csak akkor lesz tényleges, pénzben is kifejezhető értéke (nem pedig "népszerűségi index-e egy limitált mennyiségben elérhető, roppant népszerű valaminek, amire hullámzó mértékű lelkesedéssel látszik ráizgulni a világ, és egyelőre akkor is a "semmiből születik"), ha valamelyik végre egyetemesen elterjedt, teljesen egyenértékű alternatívája lesz a pénzzel fizetés lehetőségének.

Akkor, ha kompromisszumok nélkül tényleg bárhol, bármikor, bármennyit fizethetsz/utalhatsz belőle, miközben teljesül az, hogy a köré épült szolgáltatás legalább egyes területeken fixen gyorsabb, vagy biztonságosabb, vagy egyszerűbb, vagy olcsóbb, stb. a mai banki utalásoknál, vagy egyéb tranzakcióknál.

Ebben az esetben egy líneáris, sokkal egyértelműbb korreláció lenne a mostani pénz és az adott coin egységértéke, illetve az ezek infrastruktúrái közöt; az adott kriptovaluta köré is komplett ipar nőne ki, aminek a gazdasági teljesítménye a konkurens(ek?)hez viszonyítva már kézzel fogható anyagiakban is mérhető valami lesz, aminek az előrehaladásába. piaci térnyerésébe érdemes lehet befektetni, illetve nagy tételben pénzt váltani rá - ez az, ami szerintem sosem fog megtörténni, de ne legyen igazam!

Ameddig azonban szinte bármilyen cég forgalomba hozhat egy blokklánc elven alapuló coint, amit egy predefiniált mennyiségből bárki "bányászhat" előre meghatározott algoritmusokkal, addig ez kis túlzással akkor is csak léggömbhámozás marad szerintem.

A technológia, az ötlet elméleti alapon zseniális, és komoly benne a potenciál, ezt elismerem.

Ez persze az én szubjektív perspektívám, nagyon leegyszerűsített magyarázattal (a valóság némileg persze árnyaltabb), nem muszáj egyetérteni :).
Mindegy, erősen túlragoztuk már ezt a fórumot is, miközben szegény kolléga gépéről-cikkéről alig esett szó.
Mindenesetre én személy szerint köszönöm mindenkinek, aki itt segít tisztábban látni az egész kriptovaluta-mizériát.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#187) kolopele válasza tisn (#185) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én meg több mint 20 éve vagyok egy vegyesvállalat vezetője, agya, de eszembe nem jutna ilyenekkel foglalkozni, pedig össze tudnék állítani nem kevés riget ha nagyon akarnék. Komoly probléma lehet még ez világszerte, de ez nem az a topic ahol ebbe bele akarnék mélyedni jobban. Azért azt nagyon remélem hogy az adót mindenki tisztességgel fizeti utána legalább, és akkor nincs egy rossz szavam sem, hiszen mindenki azt csinál a pénzével amit akar :K

(#188) seolwon válasza LLam (#177) üzenetére


seolwon
tag

Az köztudott, hogy a világ vagyonának nagy része egy kisebb rétegnél van. Nyilván egy idő után a BTC-vel is így lenne, akkor pedig mi akadályozná meg őket, hogy azt csináljanak az árfolyammal amit akarnak?
Jelenleg egy értéke van a BTC-nek és a többinek, hogy megy felfelé az ára. Ezért veszik, nem azért, hogy Nigériában tudjanak utalni, az kb senkit sem érdekel, ahogyan az sem hogy mire lehet majd használni. Miner Jóska azért építi a riget hogy leváltsa a bankrendszert. Jó vicc.

[ Szerkesztve ]

(#189) LLam válasza Navaren (#186) üzenetére


LLam
senior tag

Pontosak a meglátásaid.

Nem is válaszolok, hiszen nem kérdést fogalmaztál meg, inkább csak jelzem, hogy a kriptovaluták legidősebbje is csak 9 éves. 9 év alatt elért ide ahol most tart. Az ütem gyorsul. A rádió majd a TV majd az internet elterjedése mind mind egyre gyorsabb volt. Ezek az eszközök (a kriptopénzek) valós problémára nyújtanak valamilyen minőségű megoldást. Mivel teljesen új vannak gyermekbetegségeik, például a skálázódás. Erre is van már megoldás úgy híják, hogy lightning network. Az ökológiai lábnyomra is van már megoldás (POS), ha elég kiforrott lesz bevezetik.

Az, hogy bárki indíthat egy újabb coin-t nem gyengeség hanem erősség. A BTC lassú (volt) és elavult (volt). Jöttek a kihívók, a BTC fejlesztői meg elkezdtek fejleszteni (majdnem későn). Ez jó. A verseny jó.

(#188) seolwon

"Az köztudott, hogy a világ vagyonának nagy része egy kisebb rétegnél van. Nyilván egy idő után a BTC-vel is így lenne, akkor pedig mi akadályozná meg őket, hogy azt csináljanak az árfolyammal amit akarnak?"
Semmit. Az árfolyammal azt tesznek amit akarnak. Ez egyébként nem így van a CHF/HUF vagy bármelyik másik sima valuta esetén is (árfolyam rángatás)? Egyet nem tudnak tenni, elinflálni.

Sokféle bányász van. Az itt jelenlévő Szazbolha tipikus példája annak amit írsz. Én meg amikor BTC-t bányásztam 10-20 dolláros árfolyamon akkor nem a napi haszonért tettem. Mind a két felfogásnak helye van és kell is az ökoszisztémának.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry!

(#190) Aprósólyom válasza Jhonny06 (#88) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ezért is szaporodnak az új kriptovaluták.
Ezt a bányászatot én is környezetszennyezőnek tartom. De nem abban az értelemben, mint mikor pl. egy zacskós tej elfogyasztása után elégetik a csomagolást egy szemétégetőben, mert annak legalább volt célja, értelme (tápanyagot adott egy felthetően dolgozó, értéket előállító munkásnak).
A kriptovaluta nem új érték termelése, hanem a meglévő pénzek átnevezése/átcsoportosítása. Hiszen egy virtuális pénzt hozunk létre, amit semmilyen szellemi vagy tárgyi termék előállítása nélkül (vagy annak vállalása, ígérete nélkül) bocsátottunk ki. Aki ezt nem tudja értelmezni, az még tudatlan, aki nem akarja, az sötét, aki pedig szándékosan elhallgatja, gonosz és vagy spekuláns. :R Ugye, mert nem csak gazdasági érdekek léteznek a világban, hogy pusztán befektetésról és megtérülésről beszéljünk. Ezek mellett folyton felmerülnek etikai/morális/erkölcsi kérdések is. Ha ez utóbbi nem létezne, Az egyik szobámat már átalakítottam volna bányász szobává és több millióm állna gépekben. De mivel ez utóbbival önmagam tevékenységét korlátozom, bízva abban, hogy ezzel jöt teszek a környezetmnek is, nem teszem le a nevem egy ilyen tevékenységi kör mellé és nem is csinálom. Akinek nincsenek ilyen önkorlátozó motorjai megértem, hogy csinálják. De legalább ne hazudják önmaguknak, hogy ez semmivel sem ártalmatlanabb tevékenység, mint szemetlni az utcán. Pusztán gazdasági haszonból, spekulációból, érdemi termelés, szellemi tevékenység nélkül energiát használunk el. Magyarországon pedig nem egy magas a megújuló energiaforrás részaránya. Erre egy paraszt azt kérdezné a józan eszével: Nooormááális??? :B

(#189) LLam: "A verseny jó." - Ezt általános érvényben érted, vagy csak ide vonatkozólag? Szeretik ezt álltalánosan használni, de nem igaz, ha belegondolsz. Egy adott termékkör fejlődése szempontjából jó. De mivel szabad verseny van, gyengék lehetnek a szabályozások, gyenge lehet a visszacsatoló önkontroll, ami pedig hátrányos lehet több szempontból: társadalom, környzeti erőforrások, stb...

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#191) szazbolha válasza LLam (#184) üzenetére


szazbolha
addikt

Csöppet sem csalódtam.... biztos voltam az eredményben.
Amúgy tetszik ahogy a hit tudássá csontosul egyeseknél. Bocs, de a te tudásod egy zárt rendszerre vonatkozik, melynek külső kapocslati rendszerét igen nehéz lenne definiálni és előre látni. Annyi, de annyi ellenérdekelt van kezdve a nemzetállamoktól a bankrendszerig, hogy a dobozod valószínűleg zárt marad.
Nincs ott semmilyen értékteremtés.
Semmi olyan amit 1 mondatban konkrétan meg lehetne fogalmazni, csak olyan mire cikket kell linkelni és hinni, "megérteni" hogy létezik.

(#192) sleve válasza schawo (#68) üzenetére


sleve
tag

Erről írhatnál egy logout cikket, ha tudtam volna ilyen lehetőséget nem szállok be a bányászatba.

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#193) szazbolha válasza LLam (#189) üzenetére


szazbolha
addikt

"Az, hogy bárki indíthat egy újabb coin-t nem gyengeség hanem erősség."

Egyetértünk, csak én a profitszerzési erősséget értem rajta. Hidd el, pár "tudással rendelkezőn" kívül keveseket érdekel a bankrendszer és az állam által garantált fizetőeszközök leváltása.
Előbb a fennálló rendet, a törvényeket kell lebontani, hogy a te disztópiát csak részben megvalósulhasson, az pedig a pc és jóléti társadalmakban nem fog menni.

A technológia fog beszivárogni oda ahol van értelme használni, a coinos lufihegyek és "intézményei" senkinek sem kellenek majd. Semmit nem fog leváltani a crypto... semmit.

[ Szerkesztve ]

(#194) LLam válasza szazbolha (#191) üzenetére


LLam
senior tag

Csontos tudás nem csak nálam van úgy látom :D "Nincs ott semmilyen értékteremtés." Attól, hogy hajtogatod még nem lesz igaz. De nekem aztán mindegy, hogy mit hiszel vagy tudsz. Azt azért megkérdezem, mert érdekel: a hitelpénz rendszerénél tényleg nem lehet jobbat kitalálni? (szerk: sok volt a "tényleg")

Ellenérdekelt volt a középkorban is amikor konkrétan az életeddel játszottál, ha azt vallottad, hogy nem a Föld körül forog a Nap. Vagy amikor azt mondtad, hogy a Föld nem lapos. Ennyit az ellenérdekeltekről.

Jaaa, hogy neked 1 mondatos konkrétum kell? Tessék:

A Bitcoin csak annyit tud, hogy az a BTC amit elküldesz másnak az csak a címzettnél lesz meg, nálad vagy másnál nem, mindezt visszavonhatatlanul és megmásíthatatlanul.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry!

(#195) szazbolha válasza LLam (#194) üzenetére


szazbolha
addikt

És ebben mi az érték? Nem értem.

Magyarázd el nekem légyszi, mint jelenlévő százbolhának, akinek nincs tudása a témakörben.

(#196) LLam válasza szazbolha (#195) üzenetére


LLam
senior tag

Nincs tudásod a témakörben? Ezt nem értem.

Mit nem értesz azon, hogy van egy olyan rendszer amiben két fél közvetlenül tud utalni egymásnak, függetlenül attól, hogy hol vannak a világban, közvetítő harmadik fél nélkül? 0-24-ben olcsón és gyorsan.

(#190) Aprósólyom

Én globálisan használom a "verseny jó" felfogást. A szabályzók meg majd kitalálják, hogy hogyan szabályozzanak. A technológiai haladást nem szabad a szabályzók sebességéhez igazítani.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry!

(#197) szazbolha válasza LLam (#196) üzenetére


szazbolha
addikt

A folyamatot értem,. Azt nem értem, hol itt az érték?
Azt írd le kérlek, miért érték szerinted az, hogy harmadik fél nélkül tudok crypropénzt utalni (ha van megfelelő eszközöm hozzá) egy másik embernek olcsón és gyorsan.

Én azt gondolom minimum a két fél egyetértése kell hozzá, hogy a dolog működjön, nincs rajta állami kényszer (mint a hivatalos fizetőeszközön) semmi sem kötelezi joska-pistát hogy tőlem BTC-t fogadjon el, ha megveszem az aprón a VGA-ját, hogy még többet bányászhassak. Sem pedig az áramszolgáltató nem lesz fogadókész. Kiröhög ha BTC-t akarnék neki utalni. Állami vagy állami függőségű vállalat, amely nem fog az állam érdekei ellen cselekedni.

(#198) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Krájzisz hány fps? A proci kihajcsa e?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#199) LLam válasza szazbolha (#197) üzenetére


LLam
senior tag

Kérlek olvasd el ezt:
https://variance.hu/2018/02/12/penz-penz-penz-meg-a-bitcoin/

Ha utána is kell még az érték fogalma akkor ígérem megpróbálok egyéb értékeket mutatni neked. Túlságosan leegyszerűsítettem az utalás és hozzáférhetőség körére az egészet. A linken olyan cikk van ami pöttyet kitágítja ezt az univerzumot.

Stay hungry!

(#200) -FLY-> válasza schawo (#68) üzenetére


-FLY->
őstag

Tavaly pl a nagy világmárkák is jól hoztak, tök biztos pénz volt, minden macera és hozzáértés nélkül.
Azokat nem értem, akik a bankszámlájukon altatják a pénzüket, aztán csodálkoznak, hogy semmit nem hoz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.