Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Plasticbomb válasza Apucy01 (#344) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Sajnálom, barátom, de itt a ph-nnem találod meg azokat, akik tehetnének azért, hogy több kártya legyen elérhető, s azokat sem, akik egyből a gyárból veszik ezrével a kártyákat. A kisbányászon meg hiába élezed a kést/vasvillát...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#352) zsolti1debre


zsolti1debre
tag

Fasza kis iras,koszi!Amikor en tanacsot kertem volna egyik masik topikban a kezdes kapcsan,akkor onnan egyik falbasz sem segitett.Ezen iras legalabb hasznos volt,megha meg sem epitem mar sohasem az adott gepet.

(#353) shteer válasza Apucy01 (#344) üzenetére


shteer
titán

(#354) Apucy01 válasza koxx (#349) üzenetére


Apucy01
őstag

van de 300k t ki ad egy vaga64 ért pl?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#355) Enter65 válasza Apucy01 (#354) üzenetére


Enter65
senior tag

Egy igazi vérbeli Gamer! Akinek a játék a szenvedélye... mindig is ök vették a brutál kártyákat.

(#356) Danex válasza Apucy01 (#354) üzenetére


Danex
addikt

Normális gamer sose vett csúcskártyát, mindig is a 60-80ezres kategóriából vásárolt, ez lefedi a gamerek 80%-kát szerintem. A többi már pénzes ember, fizesse is meg a prémiumot.

(#357) shteer válasza Apucy01 (#354) üzenetére


shteer
titán

van ám igény :)

..szerintem jónak tűnik

(#358) koxx válasza Apucy01 (#354) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akinek szüksége van rá.

(#359) Apucy01 válasza koxx (#358) üzenetére


Apucy01
őstag

miért? kinek van szüksége 8 10 rigre?

150k t még adtam volna a vega éret de többet nem és nem a játék az életem de szeretek rendes gépet épiteni 5-6 évre

Danex

Normális gamer sose vett csúcskártyát, mindig is a 60-80ezres kategóriából vásárolt, ez lefedi a gamerek 80%-kát szerintem. A többi már pénzes ember, fizesse is meg a prémiumot.

és ha valaki a játékok maradék 20% val akar nyomulni?

igazad van fizesék meg a prémiumot! De ne aranyárban...
mondjuk igy azt is lehetne mondani a bányász meg adózzon a jövedelme után ;)

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#360) koxx válasza Apucy01 (#359) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vega 64 mikor volt 150k? :U

(#361) shteer válasza koxx (#360) üzenetére


shteer
titán

sose :) annyit ér csak. nekem meg 5 millát ér csak egy Tesla.. de valahogy senkit se érdekel :)

..szerintem jónak tűnik

(#362) Apucy01 válasza koxx (#360) üzenetére


Apucy01
őstag

soha de nem is lenne 300k ha lenne másnak is a piacon nem csak csákányosoknak.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#363) Enter65 válasza Apucy01 (#362) üzenetére


Enter65
senior tag

Akkor én nem is vagyok csákányos meg úgy a csákányosok kb. 70%-a mert nincs Vegánk! :O :O

Valaki vegyen már nekem egyet, hogy igazi csákány legyen a kezemben!! :W

[ Szerkesztve ]

(#365) Dilikutya válasza shteer (#353) üzenetére


Dilikutya
félisten

103 ezer egy 3GB-os GTX1060? Ez valami vicc?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#366) Enter65 válasza Dilikutya (#365) üzenetére


Enter65
senior tag

Hol? Vennék 15db-t. ;]

(#367) Dr. Romano válasza #32839680 (#364) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Mi a helyzet az igencsak jól sikerült Ryzen APU-kkal? Gyors rammal dualchanelben igencsak szép tempóra képesek és még olcsóak is (kivéve sajna a ram). Mivel AM4-ben mennek, ezért később bármikor bővíthetőek és vga is pakolható bele.
Én inkább ebben gondolkodnék, főleg ha van annyi szoftvered is hozzá.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#368) Polllen válasza Dr. Romano (#367) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem nagyon tetszenek az új APU-k, de teljesítményben alulról karoclják az 1030-t. A legújabb konzolok ennél sokkal jobbak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#369) maajsz válasza Dr. Romano (#367) üzenetére


maajsz
senior tag

Tény hogy nem rosszak, de azért ne várd egy 1050 Ti szintjét sehol. Régebbi játékokkal el lehet vele bohóckodni de gamingre nem alkalmas.

(#371) kwzatz válasza shteer (#361) üzenetére


kwzatz
őstag

Tesla
Itt van 2 milláért is.

;]

A topicra már nem is reagálok inkább, mert nincs értelme. Kipukkan a lufi, környezetszennyezés, nincs mögötte semmi, áramfelhasználás, nem éri meg belefogni, "nincsgémerkártya", rohadt bányászok... Csak a szokásos.
Ja, nem! Hoppá! Volt új is! A fűnyírás jobban megéri, mint a bányászat vagy a kriptopénzekbe való befektetés. Köszönöm.

(#372) Dr. Romano válasza #32839680 (#370) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát akkor hajrá, nekem a konzol megmarad fali tartónak :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#373) Dilikutya válasza maajsz (#369) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mi a *szom az a gaming? Egy RX550-en elmegy a Battlefield 1 és a Call of Duty WWII ultrán és high-on. Meg minden, amiket az évek során összevásároltam. Az új Assassin's Creed nem izgat, a régi se, de ha érdekelne, sem adnék érte annyit, amennyibe kerül. Mire 5-10 euró lesz, addigra lesz olcsón RX750 meg 850 is. De 2013-ban a most is használt A10-6800K-ban lévő IGP is elég volt mindenre, ami akkor érdekelt akciósan. Az nem bohóckodás, ha nem a legfrissebb 60 eurós játékokkal játszom 4K felbontásban. Egy akciós X1 vagy alap PS4 árát nagyon sajnálnám egy GTX1050-re, mocsok drága, amibe a 4GB-os verzió kerül. Akkor inkább lentebb veszem azt a csúszkát, ami a felületek alatti/mögötti részt rendereli, mint a Crysis 2-ben, mondhatni nulla látványbeli veszteséggel rögtön játszható fps-t kapok. 30-40 fps ultrán a Battlefield 1, 60 fps a Call of Duty WWII high-on, ez nem rossz egy 30e forintos 2013-as CPU-tól és egy 27 ezres 2017-es VGA-tól. Tudom, nem 144 fps 4K-n ledfényben úszva, nem gaming, egyes, leülök.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#374) maajsz válasza Dilikutya (#373) üzenetére


maajsz
senior tag

Mitől lettél triggered? Úgy csinálsz mintha az 550-ed meg 4K közt nem lenne élet, meg 1080 Ti-t javasoltam volna.. RX550-el persze el lehet vegetálni, BF1 leengeded low-ra még talán multiba is súrolhatod a 60 fps-t, magasabb beállításokon örülhetsz a 30-nak. Itt most mindenki rinyálhat, hogy neki mi a gaming, te is nyugodtan fikázhatod azt aki hozzászokott a 120+ fps-hez és a 60-at darabosnak látja, építő jellegű nem lesz a kommented. Honnan tudod mivel játszik? Ha Witcherezik vagy GTA-zik 550-el imádkozhat a 30 pfs-hez. A hsz-t morgyi kollega gondolatmenetéhez kapcsolódóan írtam, ő után iírta is, hogy egy 580 szintjét célozza, akkor még láthatáron belül se voltam a 1050 Ti-vel.. ami btw pont annyival több mint az 550 hogy ne kelljen imádkozni FHD-n és itt most nem az mai árát értem. Emellett az megint más ha az ember visszafelé vesz VGA-t meg megint más ha jővőre is akar játszani valami aktuális játékkal..
A gondolatmenetedet követve, úgy járkálsz az utcán is hogy XY mi a *szé jár 40 millás mercivel amikor az opel is elvisz, meg mi a sz.ré van rajta rolex mer a telón is ott az idő? Így hamar agyvérzést lehet kapni :N

(#375) Dr. Romano válasza maajsz (#374) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ha a 120fps alatt mindent darabosnak lát az ember akkor az hogy a fszomba néz meg egy filmet? Vagy már az is bohóckodásnak számít?:DDD

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#376) maajsz válasza Dr. Romano (#375) üzenetére


maajsz
senior tag

Nem ugyanaz passzívban bámulni egy jelenetet pl messziről, mint érzékelni a válasz időt. Magyarázkodni nem akarok, játsszál egy darabig 120 fps felett majd 60 alatt ugyanazzal és észreveszed. Játék közben te adod az inputot és várod a reakciót amit "érzékelsz" magas fps-en, míg moziba kvázi alszol ;)

(#377) Dr. Romano válasza maajsz (#376) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Kell a halálnak 120 fps, az meg pláne hogy ahhoz szokjak hozzá. Odaverne a pénztárcának ha kényszert éreznék annak a tartására és ahhoz kéne hardvert válogassak.
Kb. mintha kipróbálnám a Ferrárit és utána azt mondanám hogy ez igen, az alatt nincs autó, aztán vehetném fel a hitelt egy Maranellóra :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#378) -KP- válasza Dilikutya (#373) üzenetére


-KP-
addikt

Hát én próbáltam rx460-at a gépbe, ami elvileg rx550 szint, vagy felette. i7 2600k és 16gb ram mellett. Megpróbáltam a bf3 multit a szokásos 64fős pályákon (Rush Noshahr, Damavand Peak stb.) és maradjunk annyiban 2 map után kivágtam a gépből és ment bele egy 1050Ti.

(#379) Dilikutya válasza -KP- (#378) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én konkrétan leszarom a multit, single-ben meg már a HD8670D IGP is szépen vitte a Battlefield 3-at, RX550-el még nem próbáltam, igazság szerint annyira nem volt nagy szám, a repülős résztől konkrétan agyfaszt kaptam, viszont benne volt 5 dolláros bundliban pár éve. A jelenlegi netes multiplayert értékelhetetlen foskupacnak tartom, agyatlan rohangálás különböző textúrájú pályákon. Egyszer próbálnátok ki egy 2002-es Medal of Honor-t LAN-on sörrel, pizzával, haverokkal...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#380) Dilikutya válasza maajsz (#374) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez a 60-at adarbosnak látja dolog szerintem valami pszichés baj lehet. Én csak arra reagáltam, hogy van, aki bohóckodásnak tartja, ha nem a 60 eurós friss játékokkal játszanak mások 120 fps-el. Ami egyébként eleve esélytelen sok esetben, hála a sok remek portnak, amitől jó, ha 1080p-ben tartani tudja ezt a sebességet egy csúcs PC, viszont ki az a hülye, aki meg 1080p-re vesz egy GTX1070-et vagy nagyobbat, meg Vegát. A GTA4 mai napig nem fut semmin 120 fps-el. A multi meg nem izgat, értékelhetetlenül gány az utóbbi 10 évben, már LAN sincs.
Eleget tudok játszani így is, végére se érek, mire az új Assassin's Creed-et 5 euróért kezdik szórni, munka és élet mellett úgyse jut mindenre elég idő. Még a Far Cry 3-al sem végeztem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#381) -KP- válasza Dilikutya (#379) üzenetére


-KP-
addikt

Oké hogy leszarod a multit, de ne oszdd már az észt akkor. A playerek 99%- a multi miatt veszi meg a bf címeket, nem a töltelék kampány miatt. A single és a multi gépigénye közt fényévnyi különbség van.

Egyszer próbálnál ki egy 1999-es Unreal Tournament vagy 2004-es Unreal Tournament 2004 CTF-et, vagy valamilyen Quake-t olyan emberekkel akik tudják is, hogy kell csapatban játszani és kommunikálni.... Beböfögni nagyokat elég egyszerű..

De ez itt már nagyon off topik...

[ Szerkesztve ]

(#382) Plasticbomb válasza -KP- (#381) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Meg kell hagyni, tényleg nem mindenki a multiért játszik, másik kérdés, hogy akad játék, amit a játékbeli környezet miatt játszik az ember, mégha pl csak multi is a játék, pl WoT. Sok ember kb egy bites botként játszik, és még igy is sokszor élvezem, pedig én alapvetően utálok multizni....

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#383) Dilikutya válasza -KP- (#381) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem a Battlefield a lényeg.
Én játszani a játék élvezetéért szoktam. Egy túl komolyan vett csapat alapú CTF nem sok örömet okoz. Az UT jellegű futurisztikus bespeedezett rohangálástól meg a víz kiver, egy MoHAA jellegű ismétlőpuskás játékot többre értékelek, még élvezni is jut időm.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#384) Dilikutya válasza Plasticbomb (#382) üzenetére


Dilikutya
félisten

A World of Tanks maga is elég egybites. Amikor Normandiában szovjet és japán tankok csatáznak, az egybiteseknek való. Kipróbáltam, lelombozott, amikor tájidegen tankok csörömpöltek a nyomomban.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#385) maajsz válasza Dilikutya (#383) üzenetére


maajsz
senior tag

A dolog lényegi része az lett volna, hogy sok ember ha már vga-t vesz szeretné ha egy ideig jó is lenne. Lassan kezdenek a wqhd monitorok árban lenni, nyakunkon a 4K, szó mi szó lenne igény a nagyobb gpu-kra. Szerintem nem egészséges az a szituáció amikor a 1,5-2x ár miatt az embernek normálisnak kell tartania azt, hogy most pl 1050Ti felett katasztrófa a helyzet. A high end vga önmagában is luxustermék, az utca gémere hónapokig néha évekig gyűjt egy újra, amit a mostani szitu lazán hazavágott. Valahol joggal is van felháborodva, ez is ugyanolyan hobbi mint akármi más. Ha kihalásszák a pecás elől az összes halat mert qwára keresett lesz, akkor azok is legalább ennyire nyígnának. Sajnos az ember olyan, ha valamiből egy kicsit is pénzt tud kihúzni tökéletesen lesz@rja ha másnak azzal kellemetlenséget vagy hátrányt okoz. Széttárja kezeit, hogy bocsmá' vagy a rosszabb féle még röhög is rajta. Persze itt a morgás most a "kisbányászokon" csapódik le, mert máshol ugye nem tud, de nem mondom hogy nem kárörvendenék erősen ha véletlen egy két óriás bányában "háztűz" ütne ki.

(#386) Plasticbomb válasza Dilikutya (#384) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ahha.. nem jött le, mire irtam...

Mennyit játszottál vele, mennyire mélyedtél el a játék részleteiben, mechanikájában? Például penetration mechanic vagy spot system megvolt?

Tájidegen.. Egy tank mindig tájidegen lesz, szal ez alapból hülyeség.

Inkább hadjuk.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#387) Apucy01 válasza maajsz (#385) üzenetére


Apucy01
őstag

+1
persze hogy morgunk hiszen sokan úgy vagyunk vele hogy nem 1 évre épitenénk gépet de ez már akkor is tulzás kicsit..

és ha majd a sok bányaló piacra kerül... majd lesz aki fejvesztve kapkod a sok agyonhajszolt sz@rért ,oké tudom hogy alulfeszelt vga meg stb de 24/7 mentek a vgak.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#388) Danex válasza Apucy01 (#387) üzenetére


Danex
addikt

Kocsinál se km-t nézünk.

(#389) Apucy01 válasza Danex (#388) üzenetére


Apucy01
őstag

Aha értem akkor te nem nézed hogy esetleg abban a kocsiban van 600000 km csak kivülről szép legyen és be induljon..

ha nekem kinálnál egy kártyát ami egy év alatt 8760 órát ment hát nem kellene már bocsi.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#390) atike válasza Danex (#388) üzenetére


atike
nagyúr

VGA-nál elég nehéz lenne állapotot venni, nem? :DDD Kocsinál igaz, de itt... :U

(#391) Danex válasza Apucy01 (#389) üzenetére


Danex
addikt

Nem, kocsinál azt nézzük szét van-e hajtva, rendesen karban volt-e tartva stb.

Egy kocsit ki lehet nyírni 150k km alatt, ha 5km-ekre volt beindítva csak stb. Gondolom nem kell bemutatni mi a különbség abban, hogy valaki napi 15km-rel tesz egy autóba 150 000km-t, lerakja a 2 gyereket, bevásárol stb, egy rakás hidegindítás.

Addig egy autópályás autó 1 nap megtesz annyit üzemi hőmérsékleten, megfelelő kenés mellett, mint egy városi 1 hónap alatt. A kopás vagy 90%-ka hidegüzemben keletkezik az autókban. - De pont a hozzád hasonló hozzáállású emberek miatt tekerik vissza az órát, mert csak a felszínből vonsz le következtetéseket, mint a kevés km -> sokáig jó még az autó.

Az elektronikai eszközöknél pedig a hőingás az ami végez a komponensekkel, lásd XBOX360, első széles körben ismert áldozata a hőingás és az ólommentes ón használatának. Illetve nekem nem sok elektromos eszközöm halt meg üzem közben, viszont amik megadták magukat mind akkor mikor be akarta az ember kapcsolni őket.

(#390) atike
Nehéz ez így van, de egy állandó hűvös hőmérsékleten tartott kártya (40fok), vagy egy fémkuckóban, kitudja milyen hűtési körülmények között 80fokra ingadozó kártyák amin a VRM-ek legalább 90-100fok között vannak, akkor én nem mondanám egy olcsó kártyára amire még garancia is van, hogy kösz nem.

Bár mindenki olyan gazdag itt, hogy telik újra, használt kártyát elvből nem venne senki sem :U

[ Szerkesztve ]

(#392) atike válasza Danex (#391) üzenetére


atike
nagyúr

És azt csak úgy bemondásra elhiszed, hogy egy adott kártya 40 fokon ment amúgy...? :F

Az meg nem éppen ugyanaz, hogy egy kártya hőfoka ingadozik 80 fok körül (vagy épp melegebbre is akár) - de azt csak pár órán át teszi és utána üzemire hűl, vagy épp teljesen lehűl - mint ha magas hőfokon (nem, nem 40 fokon) megy 0-24-ben.... :U

[ Szerkesztve ]

(#393) Danex válasza atike (#392) üzenetére


Danex
addikt

Mivel az én gépem megy ennyin ezért nem kellett sokat gondolkoznom, hogy elhiszem-e vagy sem :))

Nem, valós játék körülmény az, hogy 10-20percenként játéktöltés (új pálya stb), beesik a hőmérséklet a töltés idejére, majd újra játék és megint felmegy. Azaz 1 nap alatt már annyi hőingást szenvedett a kártya mint egy átlagos miner gép 1 hónap alatt. És ezek tények.

Amiben egy miner kártya biztosan jobban használódik az a kártyákon lévő ventilátorok. Szerencsére ezek cserélhetőek. Illetve még mindig ott a garancia ezekre az esetekre.

(#394) szazbolha válasza atike (#392) üzenetére


szazbolha
addikt

Én kételkedem a 40 fokos GPU-kban, de nem elképzelhetetlen csak hűtés kérdése, hiszen a VGA-k nincsenek kihajtva. Nálam az 50W-ot leadó rx560 és 1050-ek inkább 50 fok körül mocorognak a gyárinál agresszívebb hűtés profikllal.
Szóval a VGA-k nem sülnek meg, ez a legtöbb hazai bányász esetén igaz. 65-80% a jellemző pwr limit.
De nagyon nem kell izgulni, a piac beárazza majd a vga-kat. Nem a bányász jár rosszul mert töredék áron eladni is haszon. órul az jár aki csak játszott a VGA-val, de azt sem lehet majd többért eladni.
Kinek fogod elhinni hogy nem bányászott?
A vevő lesz alkupozicíóban. Most az eladó.

(#395) atike válasza Danex (#393) üzenetére


atike
nagyúr

Félreértettél. Azt próbáltam mondani, hogy ha valaki eladásra kínál neked egy kártyát (amivel bányásztak akkor a példa kedvéért) és azt mondják neked, hogy ne aggódj, a kártya csak 40 fokon ment egész nap - akkor elhinnéd...?

A másik dologra meg - részemről nem tudom mi a jobb- ha egy kártya megy fél év alatt 4000 fölötti üzemórát mondjuk 70-80 fokon vagy a fél év alatt van benne 500-600 óra amikor 90-100 fokos volt meg mellette még 100-200 óra amikor csak 60 - és a fennmaradó időtartamban (3500-600 óra) meg be sem volt kapcsolva... :U

(#396) koxx válasza szazbolha (#394) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nálam a 1070-ek 80% powerlimit mellett 50% ventivel 37-42 fokosak. Nyilván nem a radiátor mellett van a gép.

(#397) szazbolha válasza koxx (#396) üzenetére


szazbolha
addikt

Elhiszem, de feltételezve hogy a környezet 20 fokos, igen komoly hűtés kell 120W elvezetéséhez ha a dt 17-22 fok között van.

(#398) snecy20


snecy20
veterán

Kitartó volt a kolléga. :) :) :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#399) htc07 válasza snecy20 (#398) üzenetére


htc07
addikt

hát ezért kár volt megvennie ;]

(#400) freeapro


freeapro
senior tag

Sziasztok, kicsit számolgattam a megtérülést. Az igaz, hogy:

Egyes kártya típusokkal kb ennyit lehet keresni?
1070 (180kHUF): ~2,5$ , ROI ~270nap
1060 6G (130kHUF): ~1.67$, ROI ~290 nap
1050Ti (80kHUF): ~1$, ROI ~ 300 nap

Ha min havi átlagos 100kHUF bevétel a cél, az 6db 1070-el oldható meg, ami kb btto 1,2mHUF befeketés?

Egy 6-os 1070 RIG kb 1000W-ot fogyaszt, ami kb 5A, tehát egy 16A-s hálózaton max 3 ilyen RIG használható?

Nem látok statisztikákat, mennyire volatilis a piac azonnali eladással számolva?

Kb mi lehet a bukó? Betiltják a crypto devizákat? Kijön új HW, a régi ára padlót fog? Mennyi ideig mennek el ezek a kártyák átlagos használat mellett?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.