Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) South Velen válasza TommyGun (#91) üzenetére


South Velen
addikt

Én ezt mind nem vitatom amit leírtál, de ezek közül akkor is a kripto használata a legfeleslegesebb (nem a legnagyobb mértékű pusztítást végző, de a legfeleslegesebb) a mesterségesen beállított nehézségeivel és semmiszámolgató algoritmusaival, és akkor még bele sem vettük azt, hogy mennyire ártalmas egy ilyen kockázatos befektetés (bár az legyen a rosszul befektetők baja, oké.)

(#102) J.C.G. válasza -KP- (#98) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Köszi.
Ez kb világos és értettem is ennyit belőle. De mitől lesz ennek értéke (coin), ki az aki fizet azért, hogy játszadoztassam a gépem? Ha nem hajtok hasznot a gépemmel senkinek, akkor értéktelennek kellene lennie a virtuális valutának is. Ez kinek és miért éri meg a háttérben?

(#103) Jhonny06 válasza AAntii (#90) üzenetére


Jhonny06
veterán

"a gpus bányászat nem ma kezdődött, az első aranykornak is már 4 éve."

És ebből mit akartál kihozni? Mert hogy semmi köze ahhoz, amit írtam, az is biztos. :)

(#104) -KP- válasza South Velen (#101) üzenetére


-KP-
addikt

Vajon a bankok mennyi energiát használnak világszerte? :)

(#105) ncc1701 válasza Eugene Roe (#100) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem látok itt semmiféle garanciát sajna.

(#106) South Velen válasza -KP- (#104) üzenetére


South Velen
addikt

Egy BTC tranzakció majdnem 1 milliószor annyi áramot igényel mint egy Visa/MC tranzakció.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#107) ncc1701 válasza J.C.G. (#102) üzenetére


ncc1701
veterán

Na, ez benne a piramis. Mivel nincs érték mögötte, ezért csak addig működik a dolog, míg az emberek megveszik a coinokat. Ha mindenki el akarná adni, akkor pont nullát érne az összes. Nézegess kiszámolót, elég jól leírja a srác.

(#108) -KP- válasza ncc1701 (#107) üzenetére


-KP-
addikt

Ez a folyamatos piramis emlegetés már baromi unalmas. mondom úgy, hogy nem vagyok bányász. Ajánlom megnézésre a pénz mint eszköz című videósorozatot.

(#109) Geri Bátyó válasza ncc1701 (#107) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem már az is megfordult a fejemben, hogy itt a számolás valójában valami kódtörés és ezért éri meg az egész cucc elindítójának. Rohadtul nem a kamucoin ára a lényeg. De ez csak egy egyéni összeesküvés-elmélet, aminek semmi alapja.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#110) South Velen válasza -KP- (#108) üzenetére


South Velen
addikt

Pedig rohadtul piramis-szerű, bár én jobban szeretem inkább egy gambling system-nek nevezni. :(

[ Szerkesztve ]

(#111) ncc1701 válasza -KP- (#108) üzenetére


ncc1701
veterán

A coin sajna továbbra sem pénz. Ajánlom elolvasni ezt a cikket. :)

(#112) Polllen válasza Geri Bátyó (#109) üzenetére


Polllen
nagyúr

Dehogy! A skynet már visszajött az időben és az ő számítási kapacitásához kell a bányászat.

Más

Energiafelhasználás:
Nincs bajom a bányászattal, de az nem lehet elfogadható érv az elhasznált energia ökológiai lábnyomához, hogy bezzeg Pisti is szemetel. Ez ovis szint.
Itt is az van, mint az általában felhozott ellenpéldáknál (amik nem legitimálják ezt), hogy a rövidtávú haszonszerzésért nem számolunk a hosszú távú kockázatokkal. Az erőforrásaink végesek, de mivel ez túlmutat a mi életünkön, nem foglalkozunk ezzel.

Vannak olyan dolgok, amiket nem tudunk megkerülni, költeni kell rá. Meg van olyan, ami hanyagolható lenne, mert nem termel valós értéket. (Pc gaming (a kikapcsolódásnak van ezer más módja), coin bányászat, stb-stb.)

Ebből a szempontból jelenleg a coinbányászat semmivel sem jobb, mint a többi energia pazarlás. Ez van.

De alapvetően ez a többséget nem érdekli a szájkarate szintjénél komolyabban. Most is energiát pazarolva fórumozok erről, pedig tök felesleges. Ilyenek vagyunk.
De ettől még hagyjuk ezt a bezzeg a másik is ezt csinálja érvelést. Felnőtt emberek vagyunk, nem?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#113) Enter65


Enter65
senior tag

Nagyon jó kis cikk!! Grat érte!!

De sajnos sokan eltérnek a témától! Nem a világ megmentése, lerombolása és egyéb hasonló a cikk lényege, hanem hogy leírja mondjuk egy kezdőnek mit és hogyan kéne csinálni!!! Szerintem!!!

[ Szerkesztve ]

(#114) -KP- válasza ncc1701 (#111) üzenetére


-KP-
addikt

napi szinten olvasom a kiszámolót. olvastam ezt is. van sok jó írása, de a kriptokkal szemben ő is csak a begyöpösödött és elfogultak táborát erősíti, mint sokan mások.

Argentínában több bitcoin automata van, mint normál. Ez csak egy példa.

[ Szerkesztve ]

(#115) LLam válasza -KP- (#108) üzenetére


LLam
senior tag

Hagyd őket kérlek!

Maradjanak csak a piramis játék, ponzi, értelmetlen, titkos kódszámítás zajlik, nem pénz, ettől pusztul el a Föld és a többi hiedelmükben.

Tényleg mindegy mit mondasz, ők már eldöntötték. :U

szerk:
#113 Pont most töröltem ki ezt:

"A moderátort kérdezem, hogy mennyire relevánsak a bányászás hülyeségét és az azt cáfoló hsz-ek áradata, egy gép építéséről szóló cikk alatt??!"

[ Szerkesztve ]

Stay hungry!

(#116) South Velen válasza -KP- (#114) üzenetére


South Velen
addikt

Még szerencse, hogy te nem vagy elfogult.

Jó példa az előbbi bankrendszeres hsz-od. :N

Ha annyi pénz menne keresztül a kripto rendszeresen mint a bankrendszeren, akkor tényleg több áram kellene, mint amennyit kb. bármilyen módon elő tudnánk állítani. Arra is a vga-sírós topik óta várom a választ, hogy mégis miért jó a boltban majd btc-vel fizetni egy kenyérért 250HUF, plusz sokszor annyi jutalékért, és végül 3000HUF egy kenyér. Ja persze majd az LN megold mindent, de akkor meg majd bányászni nem éri meg senkinek kb, és akkor meg azért van halálra ítélve a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#117) ktg3 válasza 40641 (#39) üzenetére


ktg3
őstag

Lenyírni a füvet ami fotoszintetizál és oxigént termel? :Y
Micsoda ökoterrorista hozzáállás ez.... :(
Ráadásul haszonszerzési céllal... Nem kicsit önzőség ez!?
Zöld lelkiismeret. Lári-fári.

[ Szerkesztve ]

(#118) ncc1701 válasza LLam (#115) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem én döntöttem el. A bankkártyámmal tudok fizetni a közértben, a coinnal nem. Ha valamin nem tudok kenyeret venni bárhol, az nem pénz, és kb ennyi. A bankjegy mögött ott van az azt kibocsájtó egész állam gazdasága. A coim mögött mi van? Semmi, pont ezért ugrál az árfolyama, mert csak a kereskedés van mögötte.
Ne érts félre, nem azt vonom kétségbe, h még mindig megérheti beleugrani.

(#119) seniman válasza Enter65 (#113) üzenetére


seniman
addikt

Maga a cikk valóban jó,egy kezdőt valóban meggyőzhet arról,hogy némi 10-20dollár virtuális zsebpénzért ne invesztáljon több százezres összegeket.Persze ezek az összegek is akkor állják meg a helyüket,ha egy éven belül nem történik semmi rendkívüli.A világ biztos nem ettől fog megsemmisülni,esetleg a PC piac.Mert az oké hogy a vga-kat veszik mint az őrültek,de ki fog gamer lapokat venni,ha játékhoz nem kap hozzá értelmes vga-t?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#120) Kasya válasza ktg3 (#117) üzenetére


Kasya
nagyúr

Hany kerodzo lakhatott volna jol belole ;]

(#121) Dr. Romano válasza ncc1701 (#118) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Akkor a román lej sem pénz mert azzal sem tudok fizetni a közértben és bárhol kenyeret venni :(

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#122) LLam válasza ncc1701 (#118) üzenetére


LLam
senior tag

Korrekt hangvételű válasz, ezért reagálok:

Japán jennel és kínai jüannal és magyar forinttal sem tudsz kenyeret venni bárhol. Kártyával sem.
Egy 9 éves technológiát hasonlítasz össze a pénz pár ezer éves történetével, ez lehet, hogy nem teljesen fair? A volatilitása is a frissességéből adódik és a kicsi kapitalizációjából.

Ezeket a kérdéseket kb. milliószor kitárgyalták már különböző fórumokban.

Amúgy mondok egy meredeket. Nem a BTC a volatilis hanem a dollár a BTC-hez képest ;]

Stay hungry!

(#123) Enter65 válasza seniman (#119) üzenetére


Enter65
senior tag

Szóval akkor jó lett a cikk? :K Örülök neki, hogy egyet tudtunk érteni benne, :C a többit "fantázia" dolgot meg vissza kéne tartani, vagy nyiss egy kibeszélő topikot és mehet oda minden más!

Köszi! :R

(#124) kolopele válasza Egon (#1) üzenetére


kolopele
nagyúr

Munkával ennek a többszöröse is megkereshető havonta, és akkor nem kell efféle kockázatos kiegészítésekben gondolkozni :) Sosem voltam híve a szerencsejátékoknak, még csak nem is lottózom :D Egyszer csak bebukik majd ez az "értékteremtő munka" és helyre áll a rend (vagy nem).

(#125) koxx


koxx
MODERÁTOR

Srácok necsesszétek már szét ezt az írást, elég volt a híreknél. Aki a világmegváltó ötleteit kívánja megosztani arra megvannak a megfelelő topikok. Teljesen átláthatlan lett már így is az egész. innentől a nagyon off postok kérdés nélkül törlésre kerülnek.

(#126) Danex válasza South Velen (#116) üzenetére


Danex
addikt

Remélem az a "lényegtelen" információ is megvan, hogy a tranzakciók számának SEMMI köze nincs az áramfogyasztáshoz.

A mostani BTC hálózatot egy 5W ASIC USB-vel is ki lehetne szolgálni, csak akkor az összes tranzakciós fee, kibányászott coin-t a pendrivot üzemeltető kezébe kerülne és ezáltal centralizálttá válna a rendszer.

----

A nagy energianövekedés azért van mert mindig több részét szeretné az ember a fee-nek és a bányászott coinnak.

---

Amúgy meg vannak coinok amikhez lényegesen kevesebb áram kell és lazán lekezelnék a VISA tranzakcióinak a számát is, az a baj, hogy mind csak a BTC-t látjátok, jelenleg a BTC olyan mint a legelső autó, lassú is, sokat is fogyaszt, stb. Az idő majd eldönti hova lyukad ki a cryptovaluta világa és nemzetközileg mi lesz az elfogadottsága. India is nagyon ellene volt januárban, néhány napja meg jött a cikk, hogy az állam a bankok figyelmébe ajánlja a cryptot :U

(#127) -KP- válasza ncc1701 (#118) üzenetére


-KP-
addikt

Argentínában több btc automata van, mint hagyományos. Ez is csak kiépítettség kérdése hol mivel lehet fizetni. Egy kezdő mobilszolgáltatónak tán 100%-os lefedettsége van?

mellesleg több coin van ami már sokkal fejlettebb mint a btc, csak mivel az az első, az alfa coin és van valamekkora kiépítettsége (elfogadóhelyek) ezért még hozzá mérnek mindent. De hosszútávon valszeg trónfosztás lesz..

[ Szerkesztve ]

(#128) -KP- válasza South Velen (#116) üzenetére


-KP-
addikt

ne haragudj de a te írásaidból is süt a kriptoval szembeni elfogultság, negatív irányban.

még egyszer leírom, nem vagyok bányász, és kriptopénzem sincs... De ettől még nem utasítom el zsigerből, és nem kapálózok ezerrel, hogy mindenáron bebizonyítsam, hogy márpedig egy lufi az egész :D

(#129) fogtunder válasza seniman (#119) üzenetére


fogtunder
nagyúr

koxx kérésére való tekintettel inkább hagyjuk, törölhető.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#130) LLam


LLam
senior tag

Feljebb említette már egy kolléga és a képek alapján nekem is az ugrott be, hogy a nagy ventikkel miért nem a felszálló hő természetes útjába segítesz bele?

Amúgy baba gép és VÉGRE VALAKI megtérülést és HATÉKONYSÁGOT számolt!!

(A minap egy kripto csoportban 1 milláért adott el valaki 2 db 6xRX570 riget. Óvatosan megkérdeztem, hogy tényleg megéri 500.000 Ft-ért megvenni? Nos kb. leköptek :D pedig nem olyan egyértelmű már a matek...)

Stay hungry!

(#131) -KP- válasza seniman (#119) üzenetére


-KP-
addikt

"Mert az oké hogy a vga-kat veszik mint az őrültek,de ki fog gamer lapokat venni,ha játékhoz nem kap hozzá értelmes vga-t?"

Hát a bányászok ;] ;] ;] ;]

Nem érdemes 10-12 vagy több vga kártyás méregdrága miner lapot venni igazából. Sok tapasztalt bányász hatos rigeket épít, gamer alaplapokból különféle drágább h-s meg z-s lapokból olcsó skylake/kaby celeronnal :DDD :DDD ;] ;] ;]

(#132) Enter65 válasza LLam (#130) üzenetére


Enter65
senior tag

Szerintem azért, mert oda tud még egyet majd rakni, és onnantól kezdve a másikat melegítené. Ez a meglátásom....

(#133) AAntii válasza Jhonny06 (#103) üzenetére


AAntii
őstag

"Amúgy az a baj ezzel a befektetéssel, hogy 1 év múlva jó eséllyel már az áramszámlát se fogod tudni fizetni abból"

Előbbre vinné a beszélgetést, ha legalább a saját hozzászólásod értelmezése menne.
Maradok tisztelettel :R

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#134) koxx


koxx
MODERÁTOR

Olyan érdekes, hogy itt is mindig azok a legokosabbak akik csak képen láttak riget vagy még ott sem. Meg a zindexen olvasott a bitcoinról 2 cikket és már tudnak mindent.

De, hogy ne csak off legyen. A 1070-esed lényegében 500sol/s-et tud zcl alatt úgy, hogy igazából nem is nőtt jelentősen a fogyasztása?

(#135) LLam válasza koxx (#134) üzenetére


LLam
senior tag

Mennyire igazad van! Azok a szakértők akinek még az is fáj, hogy utánaolvassanak, hogy mit szidnak...

A felső "emeleten" nincs meleg a kártyák felett?

Stay hungry!

(#136) Danex válasza LLam (#135) üzenetére


Danex
addikt

Hát a felső emelet alulról ugyan úgy zárva lesz egyszer a szivaccsal , majd másodszor az alaplap által, tehát túl sok meleg nem fog felszökni ott.

Kártyákat meg annyira nem kéne érintenie mivel a friss levegőt elölről kapják, tehát mondhatni egymástól független szellőzéssel rendelkeznek.

(#137) Navaren


Navaren
aktív tag

Igazából olyan érzésem van, mintha az egész kriptovaluta-bányászás és annak az érdemi értéke valahol egy picit egyfajta generációs, vagy alapvető gondolkodásbeli vita is lenne.

Értsétek meg, hogy a komolyabb összeget félretett, esetleg az informatika iránt is érdeklődő, befektetni vágyó emberek egyelőre még mindig félve tapogatóznak a BTC és a többi fele, egész egyszerűen, mert nehezen érthető meg a coinok mögött húzódó tényleges gazdasági érték, miközben a népszerűsége vitathatatlanul egyre nagyobb.
Az ebből fakadó keresleti faktort érti, a miértet nem.

Értsd jól: amikor az ember befektet a tőzsdén egy valutába, cégrészvénybe, akármibe, akkor annak a valaminek a profilpiacán mérhető gazdasági teljesítménye (és ennek becsülhető változása) az, ami anyagiakban is mérhető, ezáltal adva "árcédulát" a kérdéses befektetési alap egységének.

A kriptovalutáknál viszont ez a fajta érték egyszerűen (még?) nincs ott a coinok mögött, egy új, digitális fizetőeszköz elterjedését látják, amit egyre több helyen elfogadnak valamiért,
Viszont az értékét egyelőre még mindig csak a puszta léte és népszerűsége adja, nem pedig valamilyen mögötte húzódó cég, ország, egyáltalán bármi számokban kifejezhető gazdasági teljesítménye.

Ezért kérlek Titeket, veterán bányászok, hogy amikor valaki tényleg komoly kérdéseket felvetve érdeklődik a téma iránt - nem feltétlenül csak itt, hanem bármilyen másik fórumon/felületen -, akkor ne a magas lóról osszátok így az észt olyan válaszokkal, hogy "Argentínában ennyi és ennyi BTC automata van", stb (bárki is voltál, ne haragudj, véletlenül sem akarlak megsérteni)., mert az alapvető kérdésre az egész kriptorendszerrel kapcsolatban még mindíg nem adtatok választ.

A HOGYAN már millió helyen le van írva, a MIÉRT viszont általánosságban nem nagyon, és ez az egész értelemszerűen totál zavaros.

Engem személy szerint az írás - meg úgy általában az egész rendszer technikai része lenyűgöz -, az emberi találékonyság tárháza, befektetésnek viszont továbbra sem választanám, mert - sajnos - ennél földhözragadtabb vagyok.

Koxx, ha nagyon off lett, ne haragudj.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#138) Plasticbomb válasza Navaren (#137) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Megérdemelne egy LIKE-ot a hozzászólásod.:)

Az én meglátásom szerint az lesz a tényleges gazdasági érték mögöttük, ami ma a többi széles körben elfogadott hagyományos "papirfecni" mögött.

Az, hogy miért fogja leváltani, szerintem, a ma elfogadott "papirfecni"ket, az meg csak evolúció. A pénznek, mint pénz fejlődni-e kell, ahogy a társadalom is lassan fejlődik, ha lemarad, idő múlva a társadalom fogja kényszeríteni a fejlődését.

TommyGun: Ma az adja az árát, hogy épp mennyit hajlandók adni a tőzsdéken érte, és mivel nincs egy viszonylag stabil alap mögötte, igy még hatalmas ugrásokra képes a rendszer. Ha holnaptól azt mondaná minden boltos nénike, hogy ad egy kenyeret egy ethereumért(ami most 890$ körül jár), akkor holnaptól 890$rt kérnének a kenyérért is, vagy maradna 1 $ a kenyér, és lezuhanna az ethereum ára 1$rra. Valószinűbb az utóbbi történne, de a lényeg, hogy onnantól társadalmilag lenne egy stabil pont meghatározva az ethereum értékének,s kisebb lenne az ugrálás. (Csak azért használtam az ethereumot, mint coint példaképp, mert a 10000$ (kb ennyi egy bitcoin) kenyér mégis sokkal elképesztőbb lenne....)

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#139) TommyGun válasza Navaren (#137) üzenetére


TommyGun
őstag

Maxi respect a megfogamazásért, énis értem a hardweres szofveres részét, meg hogy lesz ebből zsé, én azt nem értem mitől ér egy BTC 17 ezret, és most mitől csak 10 ezret. Ha befektetek egy részvénybe vagy vmi árfolyammal játszok ott van kapaszkodó, van mögötte egy állam ami vhogy teljesít vagy cég akik így úgy termelnek eladnnak fejlesztenek valamit amiből ha jó profitjuk lesz akkor az ad egy támpontot, de itt?
Amúgy a HW része engem is lenyűgöt, ha 1 éve vettem volna a fáradságot ennek utánanézni valszeg én is rig tulaj lennék mert mindig is szerettem ilyennel vancakolni menedzselni ésatöbbi, jobb mint fifázni (bocs :D )
De most erre befeketetni 1 millát...

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#140) ncc1701 válasza TommyGun (#139) üzenetére


ncc1701
veterán

Kereslet-kínálat. Ha jobban tetszik, spekuláció.

(#141) TommyGun válasza ncc1701 (#140) üzenetére


TommyGun
őstag

Ezt értem de jelenleg a piacon olyan részvényekkel áruval pénzzel lehet spekulálni ami mögött van érték, termék. a 2000es években a dotkom lufi mögött is voltak olyan cégek akik fejlesztettek volt technologia termék, amiről elhitték hogy ez olyan tehcnologia vagy szolgáltatás bármi ami milliárdokat érhet mert ezt fogja használni a világ, aztán nem így lett a legtöbb esetben, de könyörgöm volt mögötte vmi..

@Plasticbomb, értem én, de most nem adnak érte kenyeret ezért nem értem hogy mitől függ az értéke, de ha jól tudom nem lehet vele kereskedni csak árfolyamra fogadni BTC esetében nem? Tehát konkrétan BTCvel nem tudsz részvényt venni vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#142) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Mondjuk annyira nem baj, hogy kevesebb a VGA a gamer piacon, legalább remélhetőleg a fejlesztők is optimalizálnak picit és a vevők egy része is talán több szoftvert vesz a warez(=lopás) helyett és nem kell évente százezreket költeni CSAK hardverre, néha feleslegesen is.... ;] Tudom, bilibe lóg a kezem.

(#143) -KP- válasza ncc1701 (#140) üzenetére


-KP-
addikt

(#144) -KP-


-KP-
addikt

(#145) ecaddsell válasza ncc1701 (#111) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Igazából mivel ennyire előforrásigényes a dolog per tranzakcióra vonatkoztatva nekem úgy tűnik egyre kockázatosabb a bányászat mint befektetés a jelenlegi módszerekkel. Persze nem mindenütt ugyanúgy, csak első körben ott válik gazdaságtalanná ahol nem elég olcsó az áram (nálunk pl. annyira nem olcsó).

Szóval a jelenlegi módszerek/eszközök hosszú távon aligha lesznek tarthatóak. Mi sem mutatja a kockázat emelkedését jobban hogy maguk a résztvevők kezdik azt erőteljesen marketingelni. A tuti befektetést annyira nem szokták reklámozni, max. csak utólag meg a story-zgatás, hogy emlékszel, hogy az mekkora üzlet volt...

(#146) seniman válasza ecaddsell (#145) üzenetére


seniman
addikt

Ez nekem is furcsa,azzal hogy különböző cikkekkel népszerűsítik a bányászatot,voltaképpen saját maguknak csinálnak konkurenciát. :U Vagy csak kell felvevőpiac az eladó rigekhez. ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#147) fogtunder válasza ecaddsell (#145) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én pont ezért nem építenék most gépet. aki még decemberben megvette a cuccokat, annak jellemzően fél év körül van a megtérülésije, ha kicsit megvárja, amíg jobb az árfolyam és akkor váltja be a coinokat, nem heti szinten. utána pedig azért bőven van rá esély, hogy a villanyszámlán felül fog még terhelni valamit.

amúgy ezt a villanyszámla kérdést itt páran kicsit fejben eltúlozzák, egy 900W-os rig napi 800ft, a 20$ meg most kb 5000ft, megtérülés után nem kell túl sokat hoznia, hogy még megérje futtatni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#148) shteer válasza seniman (#146) üzenetére


shteer
titán

gémereknek már nem telik rá, szóval muszáj ;]

..szerintem jónak tűnik

(#149) AAntii válasza seniman (#146) üzenetére


AAntii
őstag

Vagy a többmillió bányászatban résztvevő gpu mellett nem gondolja senki, hogy pár ezer magyar fogja felverni a difficultyt. Kicsit túl kellene látnod a saját világképeden vagy azon, amit másokra akarsz ráolvasni, ami csak a számításról és mások csőbe húzásáról szól, nem minden ember működik így. ;]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#150) fogtunder válasza seniman (#146) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tudod vannak emberek, akik lelkesednek egy témáért és úgy vannak vele, hogy miért ne segítsenek legalább egy pár embernek, ha megtehetik.

azt sejtem az eddig látott hsz-eidből, hogy tőled ez a mentalitás nagyon-nagyon távol áll, csak mondjuk ez lenne a fórum lényege...

I hate morning people. And mornings. And People.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.