Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Egon


Egon
nagyúr

Számoljunk picit.
Ha jól látom, ezt a gépet cca. másfél millából lehetett összerakni (max. pár tízezerrel kevesebből). Ha napi 20 dolcsit hoz, még ha ingyen van az áram, és mocsok módon nem fizetek adót, akkor is csak napi 5K-t hoz, ami havi szinten 150K, tehát még szélsőséges esetben is kell 10 hónap, hogy visszahozza az árát. A kapcsolódó topicokban mintha egészen más megtérülési rátákat láttam volna... :U
Azt hiszem jól tettem, hogy a közelmúltban nem vágtam bele egy ilyen projectbe (persze utólag könnyű okosnak lenni: 1-2 évvel ezelőtt elkezdeni nagy biznisz lett volna).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2) Zoo123 válasza Egon (#1) üzenetére


Zoo123
senior tag

Az a baj hogy mindenki mocsok gazdag akar lenni, lehetőleg tegnapra.
A bányászat a türelmesek sportja!
10 hónap ROI az neked sok, én meg azt mondom egyedülálló a "befektetések" között, nézd csak meg a tőzsdén mennyit lehet reálisan keresni egy év alatt, nem is beszélve a szinte 0 banki kamatokról!
Én amikor belevágtam 20 hónap ROI-val számoltam, és még úgy is azt mondtam hogy bőven megéri!

Nem ebből fogsz meggazdagodni, de egy kis keresetkiegészítésnek bőven jó.
Az ingyen fűtésről nem is beszélve! :D

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#3) Gyurka6 válasza Egon (#1) üzenetére


Gyurka6
őstag

Amennyiben pl. otp-ben van a 1,5 és 0.01 a kamat, az mennyit hoz?

Gyurka

(#4) Bird


Bird
addikt

Fogsz itt kapni hideget, meleget. Bátor..... :DDD

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#5) koxx


koxx
MODERÁTOR

Az ASUS strixek is 1x8-as csatival vannak szerelve.

Jó cikk lett, grat.

(#6) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Ne biztassuk mar az embereket banyaszatra. 😂 Szet fognak itt szedni izekre.

(#7) Badb0y válasza Egon (#1) üzenetére


Badb0y
addikt

Ha 10 hónap alatt visszahozza az arat mi a baj vele? Onnantól mar csak hasznot termel nem :F
Arammal lehet szamolni, de 2. evtol HA minden ugyanugy megy, eves szinten tudsz 1.5 millat felretenni, azert az nem rossz bonusz kiegeszites.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#8) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Hát igen bátor vagy mit ne mondjak ;] Gratula a cikkhez jó lett amúgy, de a téma ;] Személy szerint semmi bajom a bányászattal, én még azon szerencsések közé tartozom akik 90ért tudtak 1 hónapos gtx 1060 6gb-osat venni(asus rog strix-et a legjobbat:D ) szóval kövezzzetek meg, de NEKEM SEMMI BAJOM A BÁNYÁSZOKKAL xd

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#9) Badb0y


Badb0y
addikt

Mi a baj a bányászattal? ;)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#10) Krugszvele válasza Egon (#1) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

1-2 éve nem bányászni lett volna nagy biznisz, hanem venni 0.5 dolláros áron ETH-t, ami most 1000 dollár.
És nem kell szerencsétlenkedni bányagépekkel.

(#11) Danex válasza Egon (#1) üzenetére


Danex
addikt

Az a baj, hogy ROI-t veszélyes számolni a crypto világban.

Nagyon sokat számít az, hogy hogyan bánsz a coinokkal, kiveszed-e azonnal amint kibányásztad (átváltod EUR/HUF-ra) vagy csak havonta váltasz, esetleg megtartod későbbi időkre.

Ugye lehet most "csak" 20$-t termel naponta, de ha megteheti és kivár, LEHET hogy a nyár végére a most kibányászott 20$-nyi coinja akkor már 60$-t fog érni.

Ugye a nehézség nő, tehát most könnyebb kibányászni 1 ETH-t, mint fél év múlva. Tehát ha te most 1 hét alatt kiszedsz 1ETH-t 1-es nehézség mellett, most ~900$-t kerestél, de fél év múlva kibányászol 0.5ETH-t 2-es nehézség mellett, de az árfolyam már 1800$ akkor is csak 900$-t kerestél.

Viszont, ha visszanézel az első ETH-ra, akkor ott már gyakorlatilag 1800$-t kerestél 1 hét alatt.

Szóval nem olyan egyszerű ez, az embernek is ki kell találnia mit szeretne, ROI-t még azért is nehéz számolni, mert én 620ezerért összeraktam egy 6db 570-es gépet. Most 800ért kb vinnék a gépet, meg amit eddig kibányásztam, tehát már rég ROI-n túl lehetnék, ha szeretném. De ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

(#12) Gyurka6 válasza Krugszvele (#10) üzenetére


Gyurka6
őstag

Két év múlva azt mondod, tavalyelőtt kellett volna 1,5-ért bányászgépet venni?!

Gyurka

(#13) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Bevallom voltak részek, amiket nem olvastam. De laikusként felmerült két kérdésem:
- használsz a bányász gépen tűzfalat és/vagy AV-t?
- milyen internetkapcsolat szükséges a bányászáshoz?

(#14) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Érdekes, hogy kezd megnyílni a bányász scene is. Tavaly ilyenkor még egymásnak sem segítettek a bányászok. Eléggé zárt és üldözési mániás volt még mindenki. Most, hogy egyre többen vágnak bele, kezdenek megnyílni a "külvilág" fele. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15) Hallosz


Hallosz
senior tag

Azért olvastam el a cikket, mert hardveresen érdekes. (gartula)
Hogy mire használod, és miként állítasz elő produktumot, és/vagy kereskedsz is vele, az más téma.
A hétköznapokban a pénz azért érték, mert mindenki annak tekinti.
Úgy vélem a digitális térben sincs máshogyan, és ha van átjárás a kettő között az több mint érdekes.

Mert lakni, muszáj.

(#16) schawo


schawo
titán

Télen jó, mert a 900W hőforrás szépen beszáll a fűtésköltségbe, de nyáron a légkondi egy vagyon lesz (sokszorosa a megspórolt fűtésköltségnek), vagy pedig gatyarohasztó forróság, és sokkal nagyobb zaj.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) Egon válasza Badb0y (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyre nehezebb bányászni, szóval ami most hoz 20 dollár naponta, az fél év múlva lehet csak 10 dodót termel. Egyedül abban lehet bízni, hogy az árfolyam emelkedik, mert az képes lehet ellensúlyozni a nehezebb bányászat hatásait. Az egész egy nagy szerencsejáték.
Az OTP-s kamat meg nem tudom hogy jön ide (nem neked). Nem is almát a körtével, hanem ribizlit a dinnyével tipikus esete.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) schawo válasza Egon (#17) üzenetére


schawo
titán

De az árfolyamemelkedésre játszva lehet venni coint is. Ha arra számítunk, hogy az árfolyam fél év alatt duplázódik, akkor a másfél milliós beruházás helyett másfél milliós coin befektetéssel fél év alatt 100% a haszon, nem 10 (közvetlen energiaköltséggel számolva 12) hónap alatt a gép maradványértéke, ami mondjuk 50%.

Tehát a bányászat azt első évben 6 havi 100% árfolyamemelkedés mellett hoz 50%-ot, azaz 150% lesz a tőke, a mezei semmittevés pedig 300%-ot, azaz 400% lesz a tőke. Stagnáló árfolyam mellett 1 év alatt a befektetett eszközök kábé 50%-a lesz az árbevétel, a sok kiszálló miatti pocsék használtpiac miatt 50% alatti lesz a maradványérték, azaz az eszközök 90%-on lesznek. Semmittevés esetén 100%-on.

Hát, nem tudom...

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19) janos1988


janos1988
addikt

Ha veszélyt fog jelenteni a készpénzre akkor úgy is ki lesz nyírva a nagyok által... :-) A fejős tehénről meg már rég lekéstünk.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#20) ncc1701


ncc1701
veterán

Köszi a cikket, tetszett. Kifejezetten ötletes ez az ikeás keret. :)

(#21) X Factor válasza schawo (#18) üzenetére


X Factor
addikt

Nehéz ez így, amit én még sokszor látok az a kvázi hibrid üzemmód.

Tehát a kitermelet coinok mellett megy a daily trade, minimális odafigyeléssel egész szépen lehet ebből is csipegetni.

Termel valaki mondjuk napi 0.05 ETH-t, ezt átváltod 750EUR-os árfolyamon, aztán amikor beesik 650-re akkor vásárolsz ETH-t, majd amikor kuszik fel, adod el. Vérmérséklettől függ, h. az ember mekkora thresholdokkal játszik, de havi szinten ezzel egész szépen lehet korrigálni az árfolyam kilengéseket és még rádobni, mintha az ember simán egyből csak váltana FIAT-ra.

Make things work

(#22) Dark Archon válasza Gyurka6 (#3) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem olyan nehéz kiszámolni... 1,5mFt *1,5/100 = 22.500Ft. Persze ebből is lejön a sarc, de ez legalább biztos és 1 év után már hoz a konyhára, míg bányászat esetén a gép még meg sem térült. Más kérdés, ha közben megy fel az árfolyam, de ugyanúgy a béka s*gge alá is zuhanhat. Ezt hívják kockázati befektetésnek. Szerintem mondjuk egyszerűbben is megoldható, venni kell kriptovalutát, majd eladni, ha úgy érezzük, hogy megy fel (tőzsde). Tiszta haszon, nem kell az áramot se fizetni.

Szvsz, a mai világban legjobban egy lakástakarékkal lehet járni, ami kockázat mentes és legalább 3,5%-ot hoz. A kellemetlen benne, hogy csak lakáscélra költhető.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#23) 40641


40641
csendes tag

Eszem fa**om megáll. Napi jóesetben 10 USD-ért mondod majd azt a gyerekeidnek, hogy bocs, de apu is masszívan beszállt a föld kinyírásába. Ha napi 1 órában füvet nyírnál vagy bármi más tudást nem igénylő anyagilag meg nem becsült munkát végeznél akkor is összejönne ez a bevétel.
Egy valamire mindig is kiváncsi voltam a bányászokkal kapcsolatban: elárulnád légy szíves, hogy mit dolgozol/mi a végzettséged?

(#24) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Azt lehet tudni, hogy ki és mire használja fel a számítási kapacitásunk? Vagy ez most hogyan működik?

(#25) Danex válasza 40641 (#23) üzenetére


Danex
addikt

Szóval úgy gondolod, hogy napi 1.5óra utazás, 8 óra munka mellett az teljesen vállalható, hogy télen, nyáron, esőben, napi 3-4 embernek a füvét levágni még plusz 2 óra alatt. Vagy csak számol a gép a pincében és ugyan azt eléri az ember.

Kérlek mesélj még :K

Programozó vagyok, ugyan úgy eszek iszom, még WC-re is eljárok, fogmosáskor a vizet is elzárom és nem szemetelek, ledes világítást használok. Máris többet tettem a környezetért az emberek legalább felénél :U

És mi is megtudhatjuk, hogy milyen szakma által kerültél a magaslóra? :U

[ Szerkesztve ]

(#26) seniman válasza 40641 (#23) üzenetére


seniman
addikt

:D

Azt a másfél millát befektetném egy vállalkozásba,aztán annak a húsz dodónak a többszörösét megkeresném naponta.Ha az ember valami olyanba fog bele,amiből hiány van az országban,még jót is tesz vele a polgároknak,meg nem b*szik ki a gamerekkel. :DD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#27) MC Pite válasza Dark Archon (#22) üzenetére


MC Pite
veterán

És ugyanúgy hullámvasúton mennek az ingatlanárak is, felújításra meg.... szóval röviden nem praktikus. És ha nem 4-4,5 hónap alatt akarsz hozzájutni, akkor (pl a fundi) 3%ot számol fel a 30 napos kifizetésért. Többet nem kötök, pár hét alatt vagy plusz (hétvégi) munkával vagy némi kereskedéssel összerako az ember ennyit amit bármire költhet, azonnal.

Viszont ami miatt ide írok, elsőre azon gondlkozok, hogy egy halk asztaliba ha 150ből szerez az ember két hadrafogható vga-t, az egy 1, max 2 év alatt kb megtérülhet? Amennyit manapság bekapcsolom a gépet egy évben ( 25-30 alklalom, pár órácskára) azért szinte luxus megtartani az asztalit, részint emiatt gondolkodok hangosan, hogy ezzel érdemes lenne esetleg foglalkozni (nem játszok, amiatt nem vennék combosabb vga-kat)... Főleg ha olyan egyszerűen menne mint anno az UD kliens hogy egyszer install, aztán semmivel ne kelljen foglalkozni...
Vagy az elmélet már ott hibázik hogy a zsnegébb vassal ennyit sem lehet termelni (valami rémlik hogy az gyorsabban teljesítő kapja a kreditet, ha rosszul, szóljatok...)

szerk: Vagy csak az én szűk felében hajtanám, amikor a villanyáram nem kiadás, mert fűtenénk vele :D

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#28) koxx


koxx
MODERÁTOR

Köszi, hogy beraktad a miner linkjét nem is tudtam, hogy kijött a 0.6-os verzió, a telemetriát is belőttem, fasza lett :C

(#29) shteer válasza seniman (#26) üzenetére


shteer
titán

másfél millából vállalkozni? és mi a célterület? olajkitermelés, építőipar vagy mezőgazdaság, esetleg űrkutatás? :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#30) seniman válasza shteer (#29) üzenetére


seniman
addikt

Nyilván nem egy multinacionális nagyvállalatra gondoltam,de hidd el be lehet indítani egy egyszemélyes vállalkozást ennyiből.Csak hát ott dolgozni kell,az meg van akinek derogál. :D

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#31) shteer válasza seniman (#30) üzenetére


shteer
titán

Ez szerintem továbbra is befektetés, nem munka.

..szerintem jónak tűnik

(#32) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Jo ez a cikk, csak le kellene tiltani a hozzaszolasokat, mert amekkora trigger amit irtal a ph osszes senkihazi hozzanemerto greenpeace-ese ide fog szokni es nem lehet majd erdemben beszelni arrol, amirol a cikk szol. Most van 27 hsz, annak mar egy jelentos resze csak a siras hogy kihal a bolygo, meg mee baszol ki a gamerpistakkal.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#33) koxx válasza shteer (#31) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kb ezen a szinten munka

Skylake: nem hiszem, hogy le kell tiltani a hozzászólásokat, de természetesen az anyázások/személyeskedések továbbra is szankcionálva lesznek

[ Szerkesztve ]

(#34) fogtunder


fogtunder
nagyúr

jó lett a cikk, megyek csinálom a popcornt ;]

amúgy azon nem gondolkodtál, hogy a légáram fő útja lentről fel legyen megoldva a nagy ventikkel? nekem alapból ez a megoldás jutott volna eszembe.

(#26) seniman: aha. akkor kezdd el holnap, aztán egy év múlva beszéljünk, hogy mennyi időd ment bele és mennyi pénzed lett belőle.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#35) -Skylake- válasza koxx (#33) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem az anyazasokkal van a gond, hanem azzal hogy akik kimaradtak ebbol a bulibol (nem mindenki, mondjuk csak a 98%-uk) azoknak konkret napi rutin az, hogy az osszes crypto topikot telesirjak a hulyesegukkel. Ahogy ezt is. Most komolyan, arra mit lehet irni amikor valaki leolt azzal, hogy kipusztitod a bolygot mer sok aramot fogyaszt a banyaszat ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#36) szazbolha válasza .LnB (#14) üzenetére


szazbolha
addikt

6 éve is segítettünk egymásnak, csak nem volt ekkora érdeklődés azok részéről akik nem bányásznak. Észre sem vették, mert nem volt VGA hiány.

(#37) szazbolha válasza 40641 (#23) üzenetére


szazbolha
addikt

A földet a nap fogja kinyírni, nem a bányászat. Ne legyünk már ennyire zöldek...

(#26) seniman Gondolom van vállalkozásod, hogy ilyen biztosan tudod másfélmillából beindítható egy emberbarát, közösségnek is hasznos profitábilis vállalkozás. Mi lenne az?

[ Szerkesztve ]

(#38) X Factor válasza 40641 (#23) üzenetére


X Factor
addikt

Huh, azért ez durva volt :) Nekem a villanybojelrem és a klimam amivel futok is, többet eszik egy honapban mint a legtöbb RIG, amiről itt szó van, vagy amit épp használnak az átlag kishalak. És még pénzt se termelnek.

Jhaj ne haragudj, de még mindig nevetek. A napi 10usd az kb 200-300W-os fogyasztással érhető el, azért ebből leszűrni h. pont ő teszi tönkre a földet:D

Vannak akik hobbiból a tech és geek létük miatt tolják, az mellékes, h. esetleg egy kis zsebpénz is van belőle.

A bányászok meg vélhetően pont ugyanannyira szÍnes társaság, mint ha ezt a horgászoknál vagy a bringásoknál kérdeznéd.

Make things work

(#39) 40641 válasza Danex (#25) üzenetére


40641
csendes tag

Természetesen. Én is programozó vagyok.
Viszont ha programozó vagy akkor pláne ajánlott lenne a fűnyírás. Nem tesz jót egész nap ülni. Árfolyamkockázat sincs, valamint kb 0 az esélye hogy máról holnapra betiltják az országok. Zöld lelkiismeret is nyugodtabb. Csak egy jótanács.

(#40) seniman válasza shteer (#31) üzenetére


seniman
addikt

Hát nem tudom,ha befektetni akarok veszek valami városszéli telket,aztán megvárom,amíg belterületté nyilvánítják. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41) SupaCow


SupaCow
tag

Jó cikk gratula. :C

f: @geboleather

(#42) 40641 válasza X Factor (#38) üzenetére


40641
csendes tag

azok is 0-24 mennek?

(#43) shteer válasza 40641 (#39) üzenetére


shteer
titán

köszi a tanácsot! megyek is füvet nyírni. előbb a sajátot (~1200nm, szóval 1 óra kevés rá) aztán bekopogok a szomszédokhoz is hogy kicsipénzért nekilátnék ott is

..szerintem jónak tűnik

(#44) seniman válasza shteer (#43) üzenetére


seniman
addikt

El nem hinnéd falun a nénikék mennyit képesek fizetni ilyesmikért.Favágás,fűnyírás satöbbi.Egyik ismerősöm egész jól megél ilyesmikből. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#45) szazbolha válasza seniman (#40) üzenetére


szazbolha
addikt

Nekem van egy eladó, gyönyörű panoráma békásmegyerre. Írj PM-et. (nem vicceltem.)

(#46) shteer válasza seniman (#44) üzenetére


shteer
titán

tolnából származom, tudom milyen az igazi falusi lét. anyám ott él még nyugdíjasként. el nem tudom képzelni és egyetlen egy példát se láttam magam előtt, hogy valakinek ebből sikerült volna megélnie - de még talán nálunk az agglomerációban se

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#47) Dark Archon válasza shteer (#43) üzenetére


Dark Archon
addikt

Csak fűnyírás előtt feltétlenül lapátold el a havat :DDD

MC Pite: az ingatlanok mostanában inkább felfelé mennek. A lepusztult ingatlanok vétele és felújítása, majd eladása viszont kicsit több tőkét igényel, mint 1,5mFt.

Saját ingatlan felújítása meg általában többe kerül, mint a saját megtakarítás. Az igazán nagy buli a fillérekért kapott hitel. Túlórázzon a fene amúgy, többet ér a szabadidőm.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#48) 40641 válasza shteer (#46) üzenetére


40641
csendes tag

félreértés. Nem megélni kell, arról volt szó, hogy kitermelni valahogy napi 10usd-t (ami inkább 5). Annak mennie kellene.

(#49) X Factor válasza 40641 (#42) üzenetére


X Factor
addikt

Nem, de egy nap megesznek kb 15kw/h-t, ennyit eszik egy 600w-os RIG is.

Szóval én csak arra akartam neked rávilágítani, h. ez megint egy olyan dolog, h. a kishalaknak neki lehet esni a mélyzöld gondolatok közepette, mert itt vannak karnyújtásnyira, találkozol velük, hÍrekben szembe jönnek, de alapvetően ők semmit nem nyomnak a latba abban a témában amit te annyira ellenezel. A bányakapaciátsok nagyhányadát, az alapvető decentralizált koncepció ellenére, általában pár nagy bánya adja. Ahol mondjuk van 10k kártya lsd Izland és KÍna

De, hozhatnám a mindennapi közlekedést is példának, ott is mindenki az egyszerű autósra van kifakadva, aztán beletúrva klimakutatásokkal kapcsolatos tanulmányokba kiderül, h. több co-t nyom ki önmagába na teherszállÍtás tankerekkel,gépekkel stb... mint az összes autós együtt...

Szóval a hangzatos kijelentés ellenére, senki nem teszi tönkre a földet, azzal h. üzemeltett egy 600W-os RIG-et, sőt annyi lenyomata nincs az ökoszisztémában mint egy porszem.

Make things work

(#50) AAntii válasza shteer (#43) üzenetére


AAntii
őstag

Azért előtte a havat told el! :D

@40641: ha lehúzol a szakmában 40 évet, akkor összesen mennyi áramot használ el a munkaállomás ami előtt ülni fogsz? És ugyanez mennyi lenne ha az utcán sepernéd a szemetet? Gondolom rájöttél, hogy a pályamódosítás elkerülhetetlen.
Be kellene tenni a bányászós topik kezdőjébe a cikk linkjét, így elmaradnának a hogy kezdjek neki kérdések (vagy nem, mert ahhoz olvasni is kellene: )

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.