Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) maajsz válasza szazbolha (#197) üzenetére


maajsz
senior tag

Az értéke ma inkább a potenciál. Ami a BTC most az nem a jelenlegi "pénz" leváltása. Magát a pénz fogalmát és pontos működését sem könnyű megérteni, ehhez hasonlítgatni a coint még nehezebb.
Valós érték ott mutatkozik, ha később eljut odáig, hogy a jelenlegi pénzügyi rendszert forradalmasítsa, hiszen a mai rendszer fenntartása rettentően drága, nagyságrendekkel több mint a kriptózás most. A BTC egyenlőre a legismertebb coin, el kell ismerni nem igazán hatékony, de sokan látnak profitot benne és amíg van hit benne addig van valami érték is. Az, hogy mennyi erőforrást emészt fel és ez ehhez viszonyítva jelenleg milyen "értéket" teremt jó kérdés, majd visszamenőleg lesz megválaszolva évek múlva. Igen rengetegen csak pénz hajhászat miatt lovagolnak rajta, de ezt megteszik az emberek kb minden mással is, legyen az valami új zöld technológia vagy bármi. El kell fogadni hogy még ma is az embert a pénz motiválja, emiatt kezd olyan vállalkozásba amilyenbe kezd. Ez lehet előnye és hátulütője is a kriptónak, mert sokat emészt fel, viszont bevonz rengeteg embert és olyan tapasztalati értéket tesz le ami másképp nem lenne lehetséges. Innentől már nem a bányászon a sor, hogy eldöntse a sorsát, hanem magasabb körökben, hogy fogják e alkalmazni állami szinten. Addig is legtöbben nyilván a profit reményében maradnak és ezt addig tartják is amíg működik. Ha egyszer már annyira "káros" lesz az egészségre vagy közfelháborodást okoz valószínűleg bele fognak nyúlni valahogyan, de innen fejtegetni a dolgok már inkább átcsap filozófiai elmélkedésbe. Az emberi természet egyhamar nem változik, maradni fognak továbbra is azok akik kontrollálni akarják és birtokolni a dolgokat és egyenlőre eszük agában is ilyeneket kiengedni a kezükből, hogy monetáris politika.

Addig is nyűghet a gamer, válthatja a PC Master Racet a Crypto Master Race, lehet egymást fikázni vagy megérteni is, akár ész érvekkel.

(#202) szazbolha válasza LLam (#199) üzenetére


szazbolha
addikt

Látod... mondtam. Amit nem tudsz elmondani egy mondatban egy egyszerű kérdésre, hanem cikket kell olvassak, hogy értsem, amit te nem tudsz megfogalmazni.... az már nem tudás, hanem hit.

(#201) maajsz Összefoglalva az írásod egy jövőbeli ígérvény.

Én még mindig úgy gondolom, hogy a coin biznisz, kezdve a bányászoktól az eseményeket alakító személyekig vagy csoportokig semmiféle értéket nem hoznak létre, ami rendszer fekete dobozán, avagy értelmezési terén túlmutatna.. Semmit amit más tevékenységek művészet-ipar-oktatás létrehoznak. Elvont fogalmakat és jövőben megvalósuló ideákat próbáltok értéknek feltüntetni. Ezekkel a módszerekkel a vallások operálnak.

[ Szerkesztve ]

(#203) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Érdekes írás,köszi szépen!

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#204) Hunter2 válasza schawo (#68) üzenetére


Hunter2
addikt

melyik ez ami 20-25%-ot hoz?

(#205) Vesa


Vesa
veterán

Szakmai kérdés: Quadro kártyákkal mi van? Vagy Teslákkal? Elvileg ezek pont számítási teljesítményben szénné vernek barmilyen GTX-et, nem beszélve arról, hogy ezeket eleve render farmokba szánják 0/24-es működéssel, vagyis kevéssé várható, hogy atomjaírja hullik mint egy desktop VGA. Nyilván drágábbak is, de van-e ezzel tapasztalat?

A tudomány a valóság költészete!

(#206) koxx válasza Vesa (#205) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tesla V100 az elég faszán termel, csak hát 8000USD egy vga :DDD Quadrok ebben nagyon gyengék másrészt rossz ár/érték arányú kártyák.

[ Szerkesztve ]

(#207) Yany


Yany
addikt

Azta! Úgy látom, pár ember gondolatait sikerült megmozgatnia a cikknek. Ma 12 órát ültem volán mögött, picit pihenek és utána igyekszem reagálni minden hozzászólásra... mármint minden olyanra, amire kell és tudok is. :)

Addig is mindenkinek köszi, hogy elolvastátok azt meg főleg, hogy elmondtátok a véleményeteket. Jó éjt...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#208) Vesa válasza koxx (#206) üzenetére


Vesa
veterán

Na igen... :D

A tudomány a valóság költészete!

(#209) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Na, az ilyeneket kell nagyon gyorsan betiltani. Ezért nincs normális áron vga. :D

(#210) Dr. Akula válasza -FLY-> (#200) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ilyen 0%-os kamatokkal nem értem mit sírnak a bankok hogy rohanjunk befektetni. Minek? Több a tranzakciós tarha mint a hasznom rajta. Persze ha én akarok felvenni a banktól, akkor egyből előkerülnek a 30%-ok...

(#211) bot1978 válasza LLam (#199) üzenetére


bot1978
senior tag

Ennek a cikknek az írója nem érti, hogy a pénz az értéket nem jelenti, hanem közvetíti. A pénzmennyiség növelésével a közvetített érték nem nő. Ha ezt nem is írja le, valójában csak azzal van baja, hogy nem értéket keresünk, hanem pénzt és gazdasági szereplőként szívunk ha zsugorodó gazdaságban veszünk részt. Tök egyértelmű, hiszen a közvetített érték a gazdaság növekedésével nő. Érteni kéne, hogy a hitel előre hozott fogyasztás, tehát... de megvezetett emberrel képtelenség felfogatni.

Szóval a hitelpénz csúnya dolog. Köszönjük Emese, tudsz jobbat? Mi legyen a jövedelem?

Hogy egy kerbank túl jó üzlet e, (felröhögés) ezen kár vitázni. Azon érdemes vitázni ki alapíthat hitelintézetet vagy, hogy kinek az engedélye kell az alapításhoz, ki vásárolhatja meg stb. Amióta a világ létezik mindig voltak hatalmasok és elnyomottak. A kriptopénz sem fog változtatni ezen. Kéz bilibe lóg. Egy k.nagy hadsereg. Az kell, ha többet akarsz nem kriptopénz. Számoljátok aztán majd biztos szétszaladnak ettől a bankok mögött állók, rettegve átadják mindenüket a köznek. Istenke... kell a kerítés, jó magas.

(#212) szazbolha válasza maajsz (#201) üzenetére


szazbolha
addikt

Bocs... természetesen nem az írásod ígérvény, hanem ami nekem a coin bizniszről elmond.

(#213) atike


atike
nagyúr

Leegyszerűsítve és kerekítetten kiszámolva mégis hogyan jönnek ki a számok? Mekkora befektetés, és mekkora üzemelési költség? Szép a napi 20 dollár, de még jó lenne egy pár számot látni... :U

(#214) D1Rect válasza shteer (#29) üzenetére


D1Rect
félisten

LOL! :DDD

(#215) Dark Archon válasza LLam (#196) üzenetére


Dark Archon
addikt

A harmadik fél a biztosíték. Arra, ha átvernek visszakapod a pénzed, van kihez kötni a számlát. Ha sorozatosan átverésre használják, visszavonják a fizetési lehetőséget (chargeback). Ha ellopják, kártalanítanak, a rendőrség foglalkozik vele. Ha ellopják a coinjaidat, ugyan, kit fog érdekelni rajtad kívül?

Stipi-stopi egy olyan rendszer fejlesztésére, mint a PayPal, csak coinra :-)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#216) schawo válasza Hunter2 (#204) üzenetére


schawo
titán

Nagy kockázatú alapok.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#217) schawo válasza bot1978 (#211) üzenetére


schawo
titán

Nem így működik a világ, az elmúlthúszév fejreállította. A nagy kereskedelmi láncok (mínusz élelmiszer, bár már itt is alakul) is azt gondolták, hogy mit nekik az internet, a webáruház, ők szarnak reája, úgyis majd megoldja magát a rendszer, mindig ők voltak nyeregben, náluk a tőke. Aztán hova lett a Radioshack, vagy a Best Buy és hova az Amazon, az Ebay, a Alibaba, vagy a Newegg. Vagy Blockbuster vs Netflix. Szóval az, hogy ők akarják-e, vagy hogy közreműködnek-e, az nem befolyásolja a végeredményt, legfeljebb a végeredményben elfoglalt pozíciójukat. Persze lehet, hogy nem ez lesz a világmegváltó pénzforgalmi reform, de az borzasztó rövidlátó ilyen béna kézlegyintéssel elintézni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#218) haxiboy válasza Xpredi01 (#169) üzenetére


haxiboy
veterán

8 éve ezt hallgatom, hogy így-úgy pukkan a kripto lufi. Annyi coin van, és jónéhány nagyobb coin már elég független a BTC árfolyamától. Nem szabad csak erre alapozni, de amíg 1-2 év környékén van a megtérülés addíg nincs gond.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#219) Dark Archon válasza haxiboy (#218) üzenetére


Dark Archon
addikt

Akkor ezt már pl. Barbados-ról írtad? :DDD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#220) UnA válasza schawo (#216) üzenetére


UnA
Korrektor

Erre szerintem nem lehet építeni hosszú távon, mert látszik, hogy a tőzsde végletesen túlértékelt.

(#221) schawo válasza UnA (#220) üzenetére


schawo
titán

tőzsde végletesen túlértékelt
Melyik tőzsde? A világ összes tőzsdéje, a világ összes vállalata?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#222) chokeee


chokeee
aktív tag

Lehet, hogy nincs igazam, de erre a bitcoin bányászatra nagyon rá fognak b***ni sokan. A pénznek mint általános csereeszköznek az a legfontosabb tulajdonsága, hogy van mögötte egy olyan érték/értékrendszer ami alapján az adott bankó tulajdonosa elhiszi, tudja, hogy az értéket képvisel. És nem csak a tulajdonosa, hanem az is aki elfogadja mint csereeszközt.
Pl. egy 100 dolláros USA bankó nem azért ér 100 dollárt, vagy ennek megfelelő aranyat/árut stb, mert egy darab papír, hanem mert van mögötte egy szuperhatalom egy bazi nagy hadsereggel és gazdasággal. A bitcoin mögött ezzel szemben nincs semmi, csak számsorok. Most tart egy hisztéria, hogy egy bizonyos csoprt a digitális számsort elfogaadja mint csereszközt, de meddig?
Azzal nem teremtődik érték, hogy egy rakat sszámítógép függvényeket számol 0-24 órában (igaz ez nem teljesen igaz, mert a chain block rendszereket fel lehet használni a gazdaságban ill a pénzügyi világban- de nem így hogy coinokat vadászunk). Legalábbis szerintem.

Az előző példánál maradva a dollár azért is ér valamit, mert ha a tulajdonosát bántják, akkor odacsap a hadsereggel vagy gazdaságilag megpróbálja összeroppantani. Na a bitcoinnak nincs tulajdonosa, vagyis a tulajdons/ok nagyon nehezen behatárolhatóak, így a bitcoin érdekében nem fog megmozdulni egy világhatalom.
Lehet, hogy a jövő tényleg ez, hogy a világ áttér a teljes digitális pénzre, de az nem most lesz és nem ebben a formában.
De ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

gumiczuczli

(#223) schawo válasza chokeee (#222) üzenetére


schawo
titán

A pénznek mint általános csereeszköznek az a legfontosabb tulajdonsága, hogy van mögötte egy olyan érték/értékrendszer ami alapján az dott bankó tulajdonsa elhiszi, tudja, hogy az értéket képvisel. És nem csak a tulajdonosa, hanem az is aki elfogadja mint csereeszközt.

Jaaj, már megint. Nr.136. :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#224) infectedmann válasza Badb0y (#9) üzenetére


infectedmann
őstag

Nekem csak annyi, hogy az egekbe verik az hardver árakat :DDD

(#225) chokeee válasza schawo (#223) üzenetére


chokeee
aktív tag

Nr.137

gumiczuczli

(#226) UnA válasza schawo (#221) üzenetére


UnA
Korrektor

Igen. Mivel az alapkamatok 0% körül vannak, megy a hype a részvények felé, de valódi (kiugró) teljesítmény nincs az emelkedések mögött.

(#227) schawo válasza UnA (#226) üzenetére


schawo
titán

Biztos, hogy jók az ok-okozati összefüggések? Minden üzleti vállalkozás szar, mert alacsony az alapkamat?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#228) e-newsee


e-newsee
addikt

Én sem ellene, sem mellette nem vagyok. (Bár cserélném a gépemet, ha lehetne kapni értelmes áron VGA-t, meg RAM-ot)
Viszont nekem erről a kereskedés, mint tevékenység generálta haszonról mindig az a klasszikus vicc jut eszembe, amikor két bróker sétál az utcán.
Meglátnak egy kutyaszart.
Azt mondja ez egyik:
- Ha megeszed, adok neked 10 millió forintot.
A másik fogja, és megeszi a kutyaszart, meg is kapja a 10 misit.
Mennek tovább, mire a második is meglát egy kutyaszart.
- Ha megeszed, te is kapsz tőlem 10 millió forintot.
A másik is megeszi, mennek tovább.
Egyszer csak azt mondja az egyik:
- Te, belegondoltál, hogy mindketten megettünk egy kutyaszart pénzért, de mégis ugyanannyi pénzünk van, mint előtte?
- Na jó, de csináltunk 20 milliós forgalmat!

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#229) bot1978 válasza schawo (#217) üzenetére


bot1978
senior tag

Akkora terelés, hogy majdnem irreleváns, amit írsz. Az alapok alapjainak az alapjáról kéne beszélni. Sokkal többet úgy látom.
Mire kell a pénz? Értéket közvetíteni. Min múlik az, hogy valami képes e az értéket közvetíteni? Megegyezésen. Te és én megállapodunk, hogy egy vödör lócitrom egy botcoint ér. Elég ez? EGY NAGY BÜDÖS FRÁSZT!!! Mi kell neked még ahhoz, hogy a vödör lócitromot odaadd valakinek botcoinért? Bizalom. Mi kell ahhoz, hogy amikor hozod nekem a botcoint akkor én azért adjak egy vödör lócitromot? Bizalom. A bizalomnak mindig meg kell lenni újból és újból értem?
Amikor ma egy virtuális pénzről beszélünk, akkor nem elektronikus pénzről beszélünk. Gyakori összemosás. Az elektronikus pénznek van egy készpénzzel megegyező elszámolási egysége. A virtuális pénznek az elektronikus pénzhez képest viszont van saját elnevezése, van saját külön elszámolási egysége, tehát árfolyama van, amit a vonatkozó virtuális pénzre fellépő kereslet és az ezt kielégíteni igyekvő kínálat határoz meg. Tudod hogyan alakul az árfolyama? Megvan a bizalom?

Tehát abban a pillanatban, amikor teszem azt egy MNB virtuális pénzt bocsát ki mit csinál? A bizalmat ássa alá saját magával szemben. Aki nem érti az alapokat az nem érti, hogy ez miért fontos. Nem érti, hogy nem elég technikailag biztosítani egy egyéni számlát vagy egy hitelt.

Elég, ha én arra gondolok, hogy a Mészáros majd úgy kap sok milliárd hitelt CBDC az MNB-től, hogy én arról nem is tudok. Elég, ha csak gondolok rá és abban a pillanatban az egész technológia, az egész hóbelevanc a csillagot lehozhatja az égről mindhiába, mert akkor sem ér semmit, mert én elkezdem más elszámolási egységben tartani a pénzem nettó bizalmatlanság okán értem?

Alapokat kevernek itt össze-vissza, de állandóan. Nem lehet érdemben vitázni arról, hogy egy mai komplex ipari termelési lánc kialakulását hogyan gátolná nacionalista alapokon működő központi nemzeti hitelbankok (kerbankokat megkerülő) kvázi kiszámíthatatlan kihelyezése (titkos) egyéni számlákra, ha egyszer az alapok alapja pl. a bizalom fogalmi szinten nincs meg valakinek. Elkezd nekem valaki azon rugózni egy netes blogban, hogy egy mai kerbank mennyit keres és úgy állítja be közben xy prof előadását, mintha az lenne egy mai prof nagy gazdasági felfedezése, hogy jó üzlet királynak lenni. Érted, ez ilyen fogalomzavaros intellektuel öntökön szúrás, ami jövőbelátó gazdaságtörténeti kitekintés akar lenni csak nem az.

(#230) Navaren válasza bot1978 (#229) üzenetére


Navaren
aktív tag

+1.
Erre próbáltam én is rávilágítani vagy 100 hsz-szel korábban, csak ennyire nem akartam/mertem belemenni.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#231) jodován


jodován
tag

és egy ilyen géppel vághatok videót néha?

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#232) koxx válasza jodován (#231) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Celeron procival nem állnék neki. Nagyrészt pedig 4GB memóriával építik meg a rigeket mivel azoknak is elég elszállt ára van és igazából nincs is szükség többre.

(#233) jodován válasza koxx (#232) üzenetére


jodován
tag

celeron? videóvágáshoz?

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#234) seniman válasza jodován (#231) üzenetére


seniman
addikt

Ha elég sorjás az állvány,a VHS szalagot simán vágja. :DD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#235) maajsz válasza bot1978 (#229) üzenetére


maajsz
senior tag

Ezért hangoztatták, hogy a coint nem valami valós valuta virtuális alternatívájaként kell tekinteni, hanem pl egy virtuális ásványként. Lehet vele "cserekereskedni" mert bizonyított az eredetisége, akárcsak az x karátos gyémántnak amit ha beviszel az ékszerészhez megmondja igen ez ilyen tisztaságú, ezáltal van egy árfolyama (hogy miért, ne menjünk bele az arany/ezüst stb. értékkel bír az ember számára). Ettől az ásvány mögött nincs állami garancia (GDP/bizalom stb.), de mégis van egy értéke ami a piactól függően alakul. Hasonlóan a coinnál, csak ott az ékszerész a rendszer (blockchain). Tehát ha ilyen szemszögből nézed akkor ez lehet egy "asvány" féle amivel lehet kereskedni.

Egzakt pénzként egyenlőre én sem tekintenék rá, mert az olyan lenne mintha x gpu-val kéne számoltatnom ezerrel, hogy egy speciális nyomtatóval lenyomtathassak egy egyedi papírpénzt (ami ugyan nem egy hamis semmi) és azzal akarnék a boltba a fizetni. Ott meg megkérdezné a néni, hogy ezt miért is vegye el? Ja mert van pár ezer másik aki elveszi és az azért veszi el mert érdeke, mert neki van ilyen nyomtatója? Ilyen szemszögből meg olyan mintha alakulna egy virtuál állam aminek a minerek a polgárai, a hashpower a GDP-je, a valutája meg a coin. Csak ilyenkor megkérdem, hogy az a hashpower kinek hoz valami valós hasznot azon felül, hogy a saját valutájának nyomtatására és fenntartására megy el? Emiatt mint valuta nálam nem okés.

(#236) haxiboy válasza Dark Archon (#219) üzenetére


haxiboy
veterán

Én sajnos túl fiatal és türelmetlen voltam , én még $5-$10-es árfolyamnál örültem hogy volt aki megvette a BTC-m. Nagy hiba volt :DDD

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#237) subset


subset
senior tag

Kedves Yany,
Köszönjük a cikket.
A "szivacsok" kicsit bántják a szemem.....tudom, hogy szinte kizárt a rövidzárlat, nincs, nem lehet akkora keletkezet hő hogy ezek megolvadhassanak - rendes működés közben, de mivan ha......?

Nagyon friss a cikk de néhány napos már biztos van - mire a közönség elé került, és látva az árfolyam elmozdulását, kíváncsi lennék most (2018-02-22 15 órakor) mennyi az a 20$ ?
THX

Illetve érdekes lenne ha pl. hetente kapnánk friss infót az aktuális termelésről.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#238) haxiboy válasza subset (#237) üzenetére


haxiboy
veterán

Meg nem olvad, de ahol nincs alátámasztva szereti elengedni a ragasztó. De az alátámasztott rész megfogja. Én néha mikor olyan kedvem van visszahajtogatom őket. De ha a riserek/kártyák olyan melegek lennének hogy a szivacs megolvadhasson akkor már nagy a baj. ;]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#239) Danex válasza subset (#237) üzenetére


Danex
addikt

Mikor a mag 45fok, VRM 50fok nálam ott mondjuk nem aggódnék ,hogy olvadnának :)

De 70 fok felé nem nagyon illene hogy menjenek a dolgok.

(#240) UnA válasza schawo (#227) üzenetére


UnA
Korrektor

"Minden üzleti vállalkozás szar, mert alacsony az alapkamat?"

Ezt hogyan sikerült abból a mondatból kiolvasnod? Az első felét nem állítottam, sőt ilyen összefüggést sem írtam le.

Megpróbálom másként :) Remélem te is látod, hogy a cégek által termelt értékek növekedése nincs paritásban a tőzsdei emelkedésekkel.

(#241) schawo válasza bot1978 (#229) üzenetére


schawo
titán

Hidd el, ennél sokkal jobban értem gazdasági alapokat, de abban nem fogunk egyetérteni, hogy a gazdasági alapok olyan fundamentumok volnának, amik semmilyen körülmények közütt nem mozdíthatók ki a helyükről. A mai alapok kb. 100 évesek, tehát nem a világ kezdetétől származnak. Ahogy volt élet korábban, ugyanúgy lehet élet más (egyelőre még nem kidolgozott, és emiatt nem létező, tehát részletesen nem vitatható) pénzügyi világban. Nekem mindegy, ha te bármi áron ragaszkodsz a iskolai könyvekhez, az mindig egyszerű, és olcsó vitapozíció. Persze lehet, hogy nem lesz semmi csoda, sőt, ha a valószínűségét tekintem, akkor ez sokkal valószínűbb, de a lehetőségét még vizsgálni is elvetni szerintem továbbra is hülyeség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#242) schawo válasza UnA (#240) üzenetére


schawo
titán

tőzsde végletesen túlértékelt
Melyik tőzsde? A világ összes tőzsdéje, a világ összes vállalata?
Igen. Mivel az alapkamatok 0% körül vannak, megy a hype a részvények felé, de valódi (kiugró) teljesítmény nincs az emelkedések mögött.

Akkor ezt te hogy magyarázod? Te használtad a "mivel" kötőszót.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#243) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Gratula a bányászgéphez! ...Viszont napi 20 dollárért fel sem kelek, nem, hogy ilyen ruhaszárítón lógó VGA halmazt szereljek össze!

plus ça change, plus c'est la même chose

(#244) Dr. Romano válasza noPublicFG (#243) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem muszáj lógnia... lehet normál helyzetben is... és a pénz sem fix 20 dollár, van hogy kevesebb, így sem érdekel? ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#245) TommyGun válasza noPublicFG (#243) üzenetére


TommyGun
őstag

20$ mínusz áram mínusz adó....

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#246) schawo válasza noPublicFG (#243) üzenetére


schawo
titán

Hát, ezaz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#247) bot1978 válasza schawo (#241) üzenetére


bot1978
senior tag

Azzal, ha korlátozod a virtuális pénzért vásárolható termékek vagy szolgáltatások körét nem változtatsz a helyzeten, esetleg méretet tudsz csökkenteni.
Úgy értem, ha kapok virtuális pénzt a valódiért cserébe és akár el is adhatom a virtuális pénzt valódira váltva, akkor ez alapjaiban meghatározza a létrehozott pénzrendszer fajtáját. Ilyenkor egy teljesen nyitott pénzügyi rendszert hozol létre, másról nem beszélünk.
Ez nem egy vitapozíció, csak arról beszélünk, amiről szó van és nem beszélünk mellé.

A virtuális pénzügyi rendszer nyitottsága az, ami determinálja, hogy nem leszel képes magad abba a helyzetbe hozni, hogy a valós pénzrendszer működését figyelmen kívül hagyhasd. Azonnal korrelál a kettő, mert nyitott rendszert hozol létre. Melyik lesz a meghatározó? A kisebb? Ne válaszolj, inkább azt próbáld megértetni velem, hogy szerinted mikor van a hipotézis pillanata. Mikor fogalmazod meg a feltevésedet és mikor mit vizsgálsz?
A lehetőségnek a gazdasági megfelelője az úgy hangzik, hogy „ár”. Azt írod a lehetőségnek még a vizsgálatát is elvetem. Ezt árnyald nekem egy kicsit, hogy értsem vajon mire gondolsz.

(#248) seniman válasza noPublicFG (#243) üzenetére


seniman
addikt

+1

Ezt próbáltam én is elmagyarázni,hogy még egy huszadrangú melóhelyen is keresek ennyit.Ha meg beleunok megmutatom a középső ujjam és hazamegyek.Nem kell bányaomlás után a tengernyi eladó vga mellett még bagóért hirdetnem az enyémeket is.

Ki is lettem nevezve ügyeletes antikrisztusnak,úgyhogy üdv a klubban. :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#249) koxx válasza seniman (#248) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az ugye megvan, hogy fizu kiegészítés? De ha te olyan rohadt jól keresel, hogy nincs szükséged havi +~100k ft-ra akkor jó neked.

(#250) schawo válasza koxx (#249) üzenetére


schawo
titán

Van benne meló bőven, folyamatosan mikromenedzselni kell, ezek a coinok jönnek-mennek, és bennragadni, na azt nem szabad.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.