Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Danex válasza koxx (#249) üzenetére


Danex
addikt

Áhh 8órában dolgozni, mellette passzív jövedelemként bányászik az hülye, 8 óra munka mellett még legalább 4-et kéne dolgoznia mindenkinek. A sok hülye bányász erre nem gondolt, hétvége is csak a hülyéknek van, hisz akkor is inkább dolgozna az ember.

(#252) seniman válasza koxx (#249) üzenetére


seniman
addikt

Az a baj,ez olyan mint a kutya vacsorája.Vagy lesz vagy nem.Ha kevés a fizu,keresek egy jobb állást,ennyi.Másfél misit inkább költenék egy grafikai/render gépre.Hogy valamennyire az oldal profiljához is kötődjünk.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#253) koxx válasza schawo (#250) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tudom mennyi meló van vele :) nekem belefér.

(#254) UnA válasza schawo (#242) üzenetére


UnA
Korrektor

Mivel az alapkamatok 0% körül vannak, megy a hype a részvények felé.

Nem gondoltam volna, hogy ezt magyarázni kell, de a lényeg az volt benne, hogy befektetési vonalon erős kereslet van, ami a hajtja a részvénypiacot. DE ez az emelkedés sokkal több, mint ami a cégek teljesítménye mutat. Pl. a Dow Jones öt éves szinten majdnem 80 százalékot emelkedett (14000 -> 25000), amit a cégek eredményein nem igazán látni.

(#255) htc07 válasza schawo (#250) üzenetére


htc07
addikt

nekem semmi melóm vele, mph váltogat, időnként kiküldi, mikromenedzselés kb annyi, hogy reggel a wc-n ránézek a btc árfolyamra meg a hashratemre. :D

(#252) seniman

igen, csak a munkába be kell menni, a bányába meg nem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#256) schawo válasza UnA (#254) üzenetére


schawo
titán

A DJ mellett még csillió tőzsdei mutató van. Már csak statisztikailag sem lehetséges, hogy a világ összes tőzsdéje, a világ összes vállalata mind túlértékelt legyen.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#257) koxx válasza htc07 (#255) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A net neha szakad akkor szoszolok vele kicsit, de probalok nem megszakadni :D

(#258) seniman válasza htc07 (#255) üzenetére


seniman
addikt

A munka már csak ilyen. :K De nem kérnek másfél milla belépőt,hogy bemehessek.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#259) Gyula84 válasza -Skylake- (#32) üzenetére


Gyula84
veterán

ugyan olyan joga van ide írni a "senkiházinak" mint neked ;)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#260) shteer válasza seniman (#258) üzenetére


shteer
titán

egyszerűen fogd fel, hogy ez nem (fulltime) munka. nem olyan nehéz, csak meg kell próbálni kicsit és erőlködés nélkül menni fog ;)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#261) koxx válasza shteer (#260) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem fog :N

(#262) Cefet


Cefet
aktív tag

Hát, őszintén remélem, hogy mindenki, aki kriptovaluta bányászatba fogott, az elveszti a befektetését az utolsó fillérig...

(#263) koxx válasza Cefet (#262) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Köszönjük mester, hogy ezt megosztottad velünk :R

(#265) Yany válasza Egon (#1) üzenetére


Yany
addikt

Ahogy az elmúlt napok is mutatják, az ár, amit a cikkben közöltem egy kizárólag adott pillanatban, adott árfolyammal, algoritmussal, driverrel, miner programmal érvényes. Akkor ennyi volt, ma más az összeg. A ZCL árát átszámoltam USD-re, de bármilyen paramétert megváltoztatsz ebben a képletben, máris torzul az egész, méghozzá drasztikusan. Pl. a Harvester 1-essel az első 5 hónapban ethert bányásztunk, majd átváltottam BTC-re, annak meg felment az értéke másfélszeresére. Akkor végülis mennyit termelt? Napi x-et? Nem, gyakorlatilag 0-t, mert ki sem vettem. Most mennyit ér? Többet. A bányászat nem mindenkinek szól napi n Ft bevételről. Legalábbis ez a cikkben említett 20 USD tájékoztató jelleggel megemlíthető volt, de semmi többre nem alkalmas. A Harvester 1, mikor elkezdtük, kb. 6-7 hónapos ROI-t mutatott, aztán még romlott is picit, de végül alig több, mint 5 hónap alatt visszatermelt mindent. De ehhez spekulálni, trade-elni kellett. És félreértés ne essék: már az is spekuláció, ha nem másik coinra váltom be a kitermelt anyagot, hanem kivárok és nem egyből váltom be, hiszen arra spekulálok, hogy többet fog érni. Szóval a bányászat nem egy sarokba tolt 0-24-es gépről szól csak mindenkinek.

Más: sokan írtátok, hogy bátor vagyok. :) Nézzétek, én sem téríteni, sem meggyőzni, sem hitvitát folytatni nem szándékozom, sőt, azon kívül, hogy ez csupán egy hobbitevékenységem, amit éppolyan alapossággal igyekszem körbejárni, mint bármi mást az életemben semmilyen érzelmi szinten nem mozgat meg, ezért a fanyalgók és a érzelmi viharokból táplálkozó támadások nem igazán mozdítanak meg. Nem flegmázni szándékozom, mert nagyjából megértem őket, csak az a véleményem (amivel természetesen nem kell senkinek sem egyetérteni), hogy rossz helyre címezik. A zöldebb életmódért a magam egyszerű polgári szintjén én is igyekszem tenni, s a videokártyák hiányáért sem érzem az otthoni bányászokat felelősnek. Hovatovább az a véleményem, hogy a termelési oldalon történő óvatoskodás éppenúgy a profitmaximalizásálról szól az AMD és NVIDIA (és vagy a kártyagyártók) oldalán, mint a bányászok részéről. S e gyártók tehetnének a termelés növeléséért, hogy ne csak a kommunikációikban érezzenek oly erősen együtt szeretett játékos vásárlóikkal. Ja hogy az nekik is fájhat? Annyira mégsem fontosak azok a játékosok, hogy egy kisebb áldozatot bevállaljanak?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#266) fogtunder válasza Cefet (#262) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Neked és kedves családodnak is minden jót és kellemes ünnepeket kívánunk :R

I hate morning people. And mornings. And People.

(#267) Yany válasza Sanyi.mTs (#13) üzenetére


Yany
addikt

Tűzfalat természetesen, AV-t nem, mivel csak olyan szoftvert teszek fel, ami átmegy egy ellenőrzésen a desktop gépemen. Fogtam már meg kártevőt így.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#268) Yany válasza Sanyi.mTs (#13) üzenetére


Yany
addikt

Tűzfalat természetesen, AV-t nem, mivel csak olyan szoftvert teszek fel, ami átmegy egy ellenőrzésen a desktop gépemen. Fogtam már meg kártevőt így. Internet: nagyon pici sávszél kell, de stabil net ajánlott, hogy a szakadást, csomagvesztést minimalizáld. Illetve a 6 db VGA igen rossz hatással van a WiFi hatékonyságára, ezt tapasztalatból tudom, szóval amennyire lehet, kábeles megoldásra érdemes törekedni.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#269) Yany válasza .LnB (#14) üzenetére


Yany
addikt

Tavaly ilyenkor még nem foglalkoztam a témával, de tavaly augusztustól elég jól szót tudtam érteni mindenkivel itt a fórumokban. Nyilván nem mindenkivel értettem én sem egyet, még most sem, de ettől még jól működő közösséget látok a kezdetek óta.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#270) Yany válasza koxx (#28) üzenetére


Yany
addikt

:K Szívesen. Érdemes figyelgetni mindig, hogy mit dobnak ki, amivel éppen bányászol, a claymore pl. 5-10%-ot javult a legelső általam használt ethminerhez képest a 10-es verzióra.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#271) Yany válasza fogtunder (#34) üzenetére


Yany
addikt

De bizony, a melegnek amúgy is ez a kémény-irány lenne a természetes, viszont a felső szintre jó eséllyel átszerelem a Harvester 1-est, aminek alaplapja be is takarja majd a polcot. Illetve ha valaki tényleg megcsinálja 8 kártyával, akkor szintén bukó. De ki lehet könnyedén próbálni egyébként. Ha valaki megcsinálja, írja majd meg a tapasztalatait.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#272) Yany válasza Csapoati (#61) üzenetére


Yany
addikt

Radiator "Killed in Action"

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#273) Yany


Yany
addikt

Habár külön-külön nem válaszolok a méltató bejegyzésekre, de szeretném megköszönni mindenkinek, aki elolvasta és tetszett neki a cikk. Jól esik, hogy megírtátok.

Modiknak is köszi. :R Tudom, hogy méhkasba nyúltam a cikkel, ráadásul ahogy a bevezető gondolatsorban is írom, a játékos társadalom jogos forrongása közepette az időzítés is pökhendinek is tűnhet, de ahogy írjátok is, csupán ismeretanyag terjesztése a cikk célja, nem vélt vagy valós érdeksérülések megvitatására kíván alapot adni.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#274) Yany válasza koxx (#134) üzenetére


Yany
addikt

Azóta finomhangoltam picit. Most 910W-os fogyasztással 3140 Sol/s a 6 kártya. Csak a pontosság kedvéért: ezek 1070 Ti kártyák. A sima 1070-esek a Harvester 1-ben picit kevesebbet esznek (most 870 körül a teljes gép), de "csak" 2870 Sol/s a tempó.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#275) shteer válasza Cefet (#262) üzenetére


shteer
titán

mindenki biztosan nem ;] te kis irigy

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#276) Yany válasza seniman (#146) üzenetére


Yany
addikt

Egy picit megszólítva érzem magam a sorok között (mint népszerűsítő), hadd szóljak hozzá: a világot sokan feketén/fehéren látjátok, ahol a gonoszok ellen vívnak a jók a jó ügy érdekében. És ahol mindenki irigy a másikra, és ahol csak pénzért születhetnek értékek a világban, és ahol mindenki a másik hátára taposva akar a ranglétrán előrébb jutni. Ennél szerencsére jóval színesebb az élet, ahol tud azért cikk születni, mert valaki szereti, amit csinál, sőt szeret i megosztani a tapasztalatait, élményeit, sőt egy kis segítő szándék is megbújik a háttérben. Sokszor nincs mögöttes miért, nincs titok, csak van valami, amit látsz. De hogy nekem egy percig sem azon járt az eszem, hogy most így lehet, hogy több _konkurens_ bányász rontja a pozíciómat, az tuti. A startup világot érdemes tartom az olyan embereknek megismerni legalább olvasás által, akik csak így tudnak gondolkodni, hiszen annak eleme a gondolatok megosztása azzal szemben, mintha dugdoznád ami a fejedben van, vagy eredményeid mások elől, nehogy ellopják az ötleted. A mai világban aki bizalmatlankodik és mufurc módon mások elől ötleteit/eredményeit féltve éli az életét, az kimarad az életből. Gazdasági és szociális értelemben is. Nem csináltam semmi nagy dolgot én sem, csak amit szeretek: kiírtam magamból valamit, amit magyar sajtóban még nem nagyon láttam, és azt gondolom, ahogy ezt a hozzászólások száma is tükrözi, jóval több embert érdekel a téma, mint amennyire a felszínen látszik. Még. Én szívesen teszek hozzá.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#277) Yany válasza DigitXT (#171) üzenetére


Yany
addikt

"És ahogy egy másik topikban kifejtették, valószínűleg fagyivásárlásra
sose lesz használható, mert a blokklánc (ennyire) nem skálázódik."

A lightning network épp a blokklánc-specifikus problémák elkerüléséről szól. Hamarosan ezzel sem lesz gond.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#278) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Érdekes, szép, jó. Csak épp drága beleszállni, mivel bizonytalan az árfolyam, elvégre azért nem egy megbízható hátterű valutáról beszélünk. Nekem pl. továbbra sem világos, mi az a "termék", amit számolás után pénzre válthatunk. Azért másfél milliót 10 hónapra ilyenbe tenni rizikós (gondolom, kisebb géppel is hasonló a megtérülési idő).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#279) Yany válasza szazbolha (#172) üzenetére


Yany
addikt

Az ördögi terv már a Seti idején eszembe jutott, de nyílt forrású és ilyen szinten ismert rendszereknél majdnem kizárt a humbug lehetősége. Azért csak majdnem, mert nyílt rendszerben is megbújhatnak "ott felejtett" kiskapuk.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#280) Yany válasza Navaren (#186) üzenetére


Yany
addikt

iBalu, sokmindent jól összeszedetten leírsz, és értelmesen kommunikálod. Most egy gondolatodra hadd reagáljak csak:

Ez a része rendben van, de a kriptovalutának szerintem csak akkor lesz tényleges, pénzben is kifejezhető értéke, ha valamelyik végre egyetemesen elterjedt, teljesen egyenértékű alternatívája lesz a pénzzel fizetés lehetőségének.

Rengeteg olyan dolog van már most is a világon, ami értéket képvisel, mégsem alkalmas pénzként viselkedni. Sőt, ezek közül sok olyat is találsz, ami képességei ellenére sincs kiaknázva minden szempontból a birtokosa által: arany, részvények, stb. Ugyanígy a kriptovalutákkal is sokan csak kereskednek, de nem használják (pl. a Lisk fejlesztői közösség-specifikus attribútumait, vagy a steemit értékelőrendszerét). De értéket ettől még képviselnek a valuták, ami gyakorlatilag egy konszenzuson alapul, aminek egyelőre még legbefolyásolóbb pillanatai a tőzsdéken és a hírekben zajlanak. Elterjedtségük és piaci kapitalizációjuk növekedésével a függőségük is diverzebb lesz, ezáltal jóval stabilabb árfolyammal fognak bírni, aminek következtében növekszik a bizalom, ergo tovább terjed.

Egyébként ez a forrongás a kriptok ellen picit hasonlít a trade-elős fórumban azokhoz az illetőkhöz, akik pánikrohamos beírásokkal kérdezik, hogy jajj, most mi történt, jajj, most zuhan, mimmeghalunk. Valójában egy technológiai és pénzügyi forradalom csírájával nézünk farkasszemet, ami lehet, hogy hamvába hal, de az is lehet, hogy alapjaiban fogja megrengetni a centralizáltan "értékosztó" világot. Még nem tudjuk, de idővel kiforrja magát, ahogy a sokak által joggal bírált PoW metódus sem fog örökké velünk maradni, de legalábbis nem úgy, ahogy most. Fejlődni fog ez is, amíg nem lesz jobb, hogy végül teljesen lecserélje. Innen már nincs visszaút és mindannyiunkon múlni fog, hogy merre kanyarodunk, nem csak a cikkírón. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#281) , válasza Yany (#279) üzenetére


,
addikt

A cikkben szereplő hardverrel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy miért nem olyan alaplapot választottál, ami kifejezetten a bányászathoz van kitalálva? Tudtommal azokon a Pci-E slotoknál vannak külön molex tápcsatlakozók is (minimum 1, de inkább 2). A cikkben szereplő alaplapon viszont nincs egyetlen darab sem. Vagy nem feltétlenül fontos ezek megléte bányászat esetén?
Például mint ezeken is:
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-H110-D3A-rev-10#kf
http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=865

A Pci-E slotok alatt is van egy, meg fölötte is egy.

[ Szerkesztve ]

(#282) Yany válasza atike (#213) üzenetére


Yany
addikt

A számok nem állandók, ezért leegyszerűsítve az alábbi oldalak heveny használata fog lvezetni téged a konkrét számokhoz:
- bekerülés: argep.hu, amazon.hu, kinek mi
- teljesítmény: whattomine.com
- árfolyamok: coinmarketcap.com
- Áramdíj: [link]

Ha semmilyen másik oldalt nem használsz, csak a fentieket, akkor ki tudsz számolni egy aktuális értéket, megtérülési görbéket a múltra. De ha azt ki tudod számolni, hogy mennyi idő alatt mit fog visszatermelni, akkor sürgősen felejtsd el a bányászatot és vagy egyből trade-re menj (ugyanis azt jelenti, hogy a görbék és hírek alapján meg tudod jósolni az árfolyamokat, így a kitermelt értékeket is), vagy a lottózóba, mert egyszerűen csak a jövőt látod. :) A cikk nem hangsúlyozza, de a bányászatot nem tudod megjósolni, nem állandó értékű bevételt jelent. Azon is múlik, hogy mindig átváltod-e fiattá, vagy megtartod és később veszed ki. Itt nincs ilyen, hogy havi Ft. De még annak az ellenkezője se. Többen is írták, amit osztok: ez nem fog megmenteni a napi robottól, de aki szeret ilyesmikkel szórakozni az a rááldozott élvezetes és érdekes élményeken túl némi pénzt is láthat belőle, sőt, ha komolyan elmélyed az anyagban akár végül lemondhat a robotról is. De az nem annyi, hogy összerakok egy másfél millás gépet és várom a mannát. De nem ám.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#283) -KP- válasza , (#281) üzenetére


-KP-
addikt

szerinted 2 darab molex csatlakozó mire elég, ha mondjuk 6 kártyát használsz? jobb ezeket tápról terhelni, nem pedig az alaplapot nyúzni ezzel is.

másrészt biostar nehezen beszerezhető, meg a kifejezett miner lapok drágák. miközbe egy jobb fajta inteles lap is visz 6-8 kártyát..

(#284) Yany válasza subset (#237) üzenetére


Yany
addikt

Köszi szépen. Azok a szivacsok messze többet bírnak, mint amekkora hőt az amúgy nagyon alulterhelt, ezért kézmelegséget is alig elérő alkatrészek eredményeznek az alaplapon. A tápegység is ~50%-os terhelésen megy, kézmeleg. A levegőt annál inkább fűti ez a 2x900W. :) Az már kevésbé könnyen kezelhető.

Státuszreportra szerintem sok szükség nem lesz, persze ha lesz valami érdekes, lehetséges, hogy írok róla, ahogy ezt a jukesays blogon is tettem 1-2 alkalommal, de az éppen mennyit termel kérdésre a whattomine szinte mindig pontosan választ fog adni. Többnyire a top 5-6-ból a népszerű tőzsdéken is beváltható cionokat szoktam kiválasztani. Futott már nicehash (neoscrypt), ether és zclassic bánya is a Harvester 1-esen és eléggé pontosan azt hozta, amit a whattomine írt akkor. Egy picit optimista az az oldal fogyasztásban és teljesítményben is, de arányaiban jó indikátor. Még1x köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#285) Yany válasza schawo (#250) üzenetére


Yany
addikt

A tudásszintű bekerülési költsége nagy, tényleg elég sokat kell olvasni ahhoz, hogy az ember értse a lényegét, beleértve a hardver, szoftver kérdéseket, a trade-eket, a coinok lelki világát stb. Aztán heti 1, max. 2 óra. De ez is csak akkor _feladat_ ha egyébként nem csinálnád. Kár ezt a bányászatot beállítani munkahelyettesítő lehetőségnek, de ilyet az erre a feladatra alkalmatlannak tartó hozzászólásokon kívül senkitől nem is láttam.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#286) , válasza -KP- (#283) üzenetére


,
addikt

2 darab molex csatlakozó mire elég? Hát biztos sokkal többre, mint a 0 darab. Azok kiegészítő csatlakozók, tehát pluszban kell becsatlakoztatni őket. A Pci-E slotok áramellátásáért felelnek pluszban. Az összes bányászatra kitalált alaplapon van belőlük minimum 1, de inkább 2 db. A 6-nál több kártyát fogadó alaplapokon meg még több.

Bányászni nem bányásztam soha, szóval hogy a valós életben a plusz tápcsatlakozó nélküli alaplapok hogyan bírják a kiképzést telepakolva kártyával azt nem tudom, ezért is kérdeztem rá a cikk írójánál a dologra.

Simán lehet venni Biostar alaplapot is: Link
Vagy ott az a Gigabyte is, amit említettem: Link

(#287) Yany válasza , (#281) üzenetére


Yany
addikt

Kifejezett ellenérzéseim vannak a bányászlapokkal szemben. Egyrészt a jól megcsinált kommersz lapok éppannyira stabilak, mint ezek a spéci konstrukciók, sőt, elterjedtségük okán még kiforrottabbak is. De ezen már csak a nonpluszultra, ha maga a gyártó is ajánlja, ahogy ezt a cikkben is említem. Van akinek szempont, de én nem erre gyúrtam, hogy megválni is könnyebben tudsz tőle.

Másrészt a bányalapok általában elavultabb foglalatot/chipsetet alkalmaznak, ami behatárolja a bővíthetőség körét is.

Az az igazság, hogy a Harvester 1-es immár 7 hónapos 0-24-es, tökéletesen problémamentes működése olyan ajánlólevél, amivel már az MSI egyéb termékeire is teljesen más szemmel fogok nézni. Ha pedig mégv
egy gép kell, tuti, hogy a már bevált utat követem (éppen az alaplapnál hibáztam el, ezt a kérdést, de ott is velem és nem az alaplappal volt a gond :) ).

Ha pedig stabilitás miatt fontosnak érzed a molexet, ne arra gyúrj, hanem:
- legyen rendes levegőcsere az alkatrészek körül,
- ahol csak tudsz 6 pines tápcsatit használj, lehetőleg elosztók/átalakítók nélkül,
- minimum ver006c risert alkalmazz,
- márkás, legalább 20%-kal a valós max. fogyasztás fölötti teherbírással,
- ne húzd túl a gpu-t, a ramokat is ésszel, legyen 60-80%-os TDP limit
- hivatalos helyről tölts le minden szoftvert, legyen eredeti a windowsod,
- állíts be saját ventiprofilt az enyémhez hasonlóan, hogy viszonylag jól pörögjenek, de maxon csak akkor, ha nagyon muszáj (ezzel a gpu körüli chipeket is kíméled, de a venticsapágyak belét sem hajtod ki, csak ha kell)
- én 8GB-ra szavazok 32GB virtuális RAM beállításával fixen, és SSD.
- kábeles internet.

Ha ezeket megtetted, akkor a te géped is 0-24-es lesz minimális mikromenedzsmenttel. Ez utóbbihoz ahogy a cikkben is írom, az NV kártyák szintén hozzájárulnak, de természetesen egy kis plusz macerával az AMD kártyák is jól teszik a dolgukat általában.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#288) -KP- válasza , (#286) üzenetére


-KP-
addikt

jólvan, ha mindent tudsz, akkor minek kérdezel? :D

a kártyákat riserekkel szokás használni és a risereket és a kártyák extra tápcsatlakozóit is tápról szokás etetni. nem a 2 molex csati léte vagy nem léte miatt vesznek meg egy lapot..

(#289) , válasza -KP- (#288) üzenetére


,
addikt

Ha tudnék mindent, akkor nem kérdeznék. :D

Az nem volt világos, hogy ha a kifejezetten bányászatra tervezett/ajánlott lapokon ott van több darab kiegészítő tápcsatlakozó is (melyek a Pci-E foglalatok plusz tápellátásáért felelnek), akkor egy olyan alaplapon, ahol ezek a plusz tápcsatlakozók nincsenek meg, nem-e származik abból probléma, ha az összes Pci-E foglalatba VGA kerül? (Hiszen kerülhetne bele bármely más, sokkal kevesebbet fogyasztó Pci-E csatlakozós kártya is. Ezzel szemben egy bányász lapba azért nagyon valószínű, hogy VGA-k fognak az összes slotba kerülni, és érdekes módon ezeken a lapokon ott is vannak a plusz tápcsatlakozók.)
Pl. a Biostar ezt írja:
"2x 4-Pin Power Connector (for Bitcoin mining, 4pin power connector Must be Installed)"
Az Asrock a H110 Pro BTC+ kézikönyvében is jelzi, hogy már 3 kártya esetében is be kell csatlakoztatni a plusz tápcsatlakozókat. Ezek szerint akkor 1 vagy 2 kártya esetében nem kell, tehát valami összefüggés mégiscsak van a plusz tápcsatlakozók megléte, és a csatlakoztatott VGA-k száma között.

Szóval a fentiek miatt kérdeztem rá a dologra, de ahogy az előző hsz-ében a cikk írója már meg is válaszolta, a kiegészítő tápcsatlakozók nélküli alaplapokban sincs gond, ha tele vannak pakolva kártyákkal.

(#290) Yany válasza , (#289) üzenetére


Yany
addikt

Valójában a riserekbe dugod azt, amit a bányászlap kérne. Vagyis a 2 molex-szel szemben itt 6 db 6-pin betáp van. Ez utóbbi picit stabilabbnak tűnik. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#291) , válasza Yany (#290) üzenetére


,
addikt

Akkor viszont rosszul értelmeztem a bányász alaplapokon lévő plusz tápcsatlakozók meglétét. Én egészen eddig abban a tudatban voltam, hogy azok a plusz alaplapi tápcsatlakozók nem a riserek tápcsatlakozói helyett vannak, hanem mellettük, tehát hogy csatlakoztatsz tápot a riserbe is, a VGA-ba is, illetve pluszban kiegészítésképpen az alaplapra is. :F

(#292) atike válasza Yany (#282) üzenetére


atike
nagyúr

....én erre a konkrét gépre gondoltam, amiről a cikk szól. Nem szeretnék mindent külön megkeresgetni magamnak meg mindenféle kalkulátorral számolgatni. Ha itt egy cikk, amiben jól le van írva meg össze van szedve majdnem minden akkor úgy gondoltam, hogy hozzá tartozna a teljes képhez az is, hogy - legalább akár csak kerekítve is, vagy nagyságrendileg megadva - lássunk konkrét számokat is. :U Még ha nem is állandóak, még ha napi szinten ide-oda változhat akkor is.

(#293) Danex válasza atike (#292) üzenetére


Danex
addikt

De ezt nem lehet így. Most lesz a ZClassic fork, ha most banyaszod átlagos beveteled lenne, de a fork miatt felszaladt az árfolyama.

Tehát 1 hónapja banyasztad 20$/nap-ert, de most hogy megugrott az ára és majd eladod visszamenőlegesen már 40et banyasztal akkor effektive.

Saját példa: napi 13$-t termelek ETH, a fork miatt 150$-on vettem ZCL-t, 3 napja volt 200$, ha akkor eladom akkor, effectiven előtte amíg összeszedtem ETH banyaszattal 2 hét alatt a 13$-ral, máris inkább 17$ körül lenne per nap.

Ezért összetett a ROI szamolasa

(#294) atike válasza Danex (#293) üzenetére


atike
nagyúr

Szóval azt le lehet ide írni, hogy termel napi 20 dollárt kb, de azt már nem, hogy az eszközök mennyibe kerültek és hogy mennyi most a villanyszámla tőle... Értem. Azaz nem... :DDD

Szerintem úgy lenne teljes a kép. Még akkor is ha ezek sűrűn változó adatok.

(#295) Danex válasza atike (#294) üzenetére


Danex
addikt

Ha ez a kérdés itt csak az a baj, hogy a hozzászólás megírásának az idejével már rég kiszámolhattad volna :U

Írta, hogy 6DB kártyája van, fejenként 500EUR-ért jutott hozzá, ez 3000EUR, mai árfolyamon 941 183Ft. A gép többi része nagyonmax 200 000Ft-ból megvannak, de inkább 150 000Ft. Legyen a gép mondjuk 1.1M.

Ha a jelenlegi piaci árára vagy kíváncsi akkor árugép kisegít.

Írta, hogy a gép fogyasztása ~860W, 1KWh kb ~37Ft. Azaz
Óránként: 0.86kWh - > 0.86*37Ft -> 31.82Ft
Naponta: 24*31.82Ft -> 763.68Ft
Havonta: 30*763.68Ft -> 22910.4Ft

Tehát kötözködsz, de minden benne van a cikkben :(((

[ Szerkesztve ]

(#296) Enter65 válasza Danex (#295) üzenetére


Enter65
senior tag

Bocsi, a bevételt is kiszámolnád nekem, mert a barátom(Google) szabin van és én meg nem tudok számolni.... ;]

(#297) Yany válasza atike (#294) üzenetére


Yany
addikt

Kerekítve 3800 eur volt a gép mindennel együtt, a többit Danex megírta. De ROI ebből még nem lesz. Sajnos a táp az utolsó pillanatban nagyon megdobta. Végig 320 Eur volt, amig a vga-kra vártam, majd hirtelen felment 390-re szállítással, mikor megjottek a vga-k és megvehettem.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#298) seniman válasza Yany (#276) üzenetére


seniman
addikt

Semmi irigység nincs bennem,sőt ha visszaolvasol valakinek válaszoltam is,hogy a cikk jó,nálam a célját elérte,meggyőzött arról,hogy jól tettem hogy eddig nem vágtam bele és ezután sem szükségszerű.A bányászok sem szálkák a szememben,sátánnak sem tartom őket,leginkább mert a PC gémer piac már a bányászat fellendülése előtt is egy feneketlen pénztemető volt.Az egészet simán csak egy értelmetlen hobbinak tartom,ami engem egyáltalán nem hoz lázba.Gamer PC-m sincs,nem is tervezek építeni,de ami jajveszékeléssel már tele vannak az internetes fórumok,az már lassan nekem is kezd fájni.Ha nagyon játszani szeretnék,akkor van a környezetemben pár konzol,de ha vga-t is vennék bőven beérem olyannal,amire a bányászok rá sem néznek és a használt ára cirka egy heti fizetés.C64 korszakban nőttem fel,ezért nem vonz se a 4K,sem egyéb divatos agyon hype-olt baromságok,egy játék számomra nem attól lesz élvezetes,hogy Lara Croft hajszálait tudom számolgatni az UHD monitoron,mert 1080Ti SLi-t hajtok.

Nagyjából ennyi.Az biztos hogy sikerült a cikkel egy igazi darázsfészekbe nyúlnod,de legalább itt szó volt olyan dolgokról is,mint a tervezett haszon és megtérülés.Bár ahogy olvasgattam,akit vonz a téma,többre megy ha csak nepperkedik a coinokkal.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#299) atike válasza Danex (#295) üzenetére


atike
nagyúr

Meg mindenki más is akit érdekel...? :U

Nem kötözködés. Egyszerűen csak így kerek, ha minden le van írva és nem az olvasóra van bízva, hogy számoljon saját maga minden...

Köszi, így már teljesebb a kép.

(#300) Enter65 válasza seniman (#298) üzenetére


Enter65
senior tag

Nagyon sok és különleges titok nincsen benne, van topikja a témának, összefoglalója is, csak szimplán el kell olvasni és máris kicsit közelebb kerül az infó hozzá! :K A cikk pedig egy egész szépre sikeredett kiegészitése, elmagyarázása az egésznek!! :C :R

Én még mindig nehezen fogom fel, hogy miért kell egy csomó felesleges dolgot belevenni a hsz-ekbe, amik nem is ide, illetve a cikkhez tartozik?! :F
És itt konkrétan nem csak rád gondoltam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.