Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) koxx


koxx
MODERÁTOR

1070-nel átálltam ETH-ra, 65% powerlimit, 40% ventik és 35 fokos vga-k. A fogyasztás pedig cca 80wattal csökkent.Ramokra 250-et toltam, de simán viszi. Nem tudom mi lehet a max mh/s amit ki lehetne hozni optimális fogyasztás mellett úgy, hogy azért a kártyák se dögöljenek meg.

(#452) haxiboy válasza Domy (#449) üzenetére


haxiboy
veterán

Most valóban nem vészes, de amikor a nagy minerek (Bitmain például) elárasztották tranzakciókkal hogy tele legyen a blokk és más tranzakciói ne legyenek bányászva, jó magas fee mellett hisz nekik tök mindegy volt ígyis ők kapták vissza.
Hónapokig 10$ fölött, sőt volt 40$ is egy BTC tranzakció, ez minden volt csak nem olcsó.

De a tényen nem változtat, a Bitcoin öreg, és ráférne egy tervezett hard fork ahol változtatnak a dolgok menetén, akár 4x több blokk de negyedannyi reward stb stb. Nem borítaná fel a dolgokat, csupán gyorsítaná. A segwit2x király lett volna, de túl lett erőltetve...

(#450) szazbolha : Nekem a fél éve kibányászott akkor pár $-t érő coinom mára 130x-os emelkedést ért el. Akkor kaptam volna ~50$-t kb...

Na meg lehet hogy valakinek nincs kedve a tőzsdéhez, de ha belendülök akkor 5-500% profitom van egy nap, olyan pedíg nagyon ritkán van hogy egyáltalán bukok valamit. Persze az elején megvolt a tanulópénz, igazi shitcoinból bevásárolni a pumpa közepén, de hát a maga kárán tanul az ember.
Azóta van egy bevált taktikám. Általában Fix 1000$-al kezdem a napot, a nap végén a pluszt kirakom valamilyen népszerűbb coinba például ETC-be, ZEC-be ilyesmibe.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#453) s7evcsenko válasza koxx (#451) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Milyen típus ez pontosan?
Kicsit kevésnek tűnik az a 35fok.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#454) koxx válasza s7evcsenko (#453) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hűvös helyen van :)
Asus rog strixek.[kép]

[ Szerkesztve ]

(#455) s7evcsenko válasza koxx (#454) üzenetére


s7evcsenko
addikt

És hóval van beborítva... :-D

Szép.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#456) koxx válasza s7evcsenko (#455) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szépen olvad rajta :DDD

(#457) s7evcsenko válasza koxx (#454) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nem próbáltál húzni a memórián?
Nekem +300-al az összes nálam lévő 1070 ment 30-31-et.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#458) koxx válasza s7evcsenko (#457) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

+350nel se ment a 4 vga 112mhs fole. Nem tudom mit lehetne meg allitani, hogy menjen 30at.

(#459) s7evcsenko válasza koxx (#458) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Akkor se, ha kicsit engedsz a power limiten?
Csak próbaképp...
Lehet nálam 70%-on mentek.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#460) szazbolha válasza koxx (#454) üzenetére


szazbolha
addikt

Ja kérem... a verandán nekem is 40 fokosak a VGA-im, pedig még "sátorban" is vannak, hogy legyen puffer egy esetleges leállásnál/lehűlésnél. De amikor szoba hőmérsékleten állítottam be, a 60 fok volt az általános.
Nekem is 80W körül mennek a 1060-ak.

(#461) DigitXT válasza koxx (#454) üzenetére


DigitXT
félisten

Jól hangzik. Nyáron viszont drága lesz ugyanolyan hűvös helyen tartani őket...:DDD

(#462) koxx válasza szazbolha (#460) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A gamer gépemben lévő 1070Ti nekem is 60 fok körül van 75% powerlimit és 50% venti mellett.

(#463) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Amúgy csak engem irritál, hogy itt kojinoznak jobbra-balra az emberek, mikor van rá özön értelmes magyar szó? Igen, angolul is pontosan ugyanazt jelenti, mint magyarul.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#464) szazbolha válasza Dilikutya (#463) üzenetére


szazbolha
addikt

érme?

(#465) Dr. Romano válasza szazbolha (#464) üzenetére


Dr. Romano
veterán

garas ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#466) szazbolha válasza Dr. Romano (#465) üzenetére


szazbolha
addikt

félkarú?

(#467) shteer válasza szazbolha (#464) üzenetére


shteer
titán

pöngő :)

..szerintem jónak tűnik

(#468) Yany


Yany
addikt

A rig jelenleg Ethereumot bányászik Claymore v11.0-gyel az alábbiak szerint:

RAM: +700
GPU: -100 MHz
Power Limit: 60%
Telj.: 192 MH/s
Fogyi: 680W konnektorból
Hőm.: 50˙C

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#469) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Jól értem, hogy minél többen szálnak be a bányászatba annál nehezebb bányászni, vagy mi viszi mostanában ennyire felfelé az Ethereum "difficulty rating"-et (sorry most nem nagyon tudnám magyarra fordítani)?
Kicsit nehéz elhinni, hogy ennyien szálltak be néhány hónap alatt, vagy mindenki váltogat a coinok között annak függvényében mit éri meg aktuálisan a legjobban bányászni?
Mennyire nehéz/érdemes egyébként váltogatni a coinok között?

http://www.tomshardware.com/news/ethereum-profitability-down-difficulty-up,36691.html

(#470) Yany válasza ecaddsell (#469) üzenetére


Yany
addikt

1. A difficulty értéket igen, az összesített hash teljesítmény is növeli, de van benne egy mesterséges növelés is, méghozzá alkalmanként drasztikus mértékben, úgynevezett difficulty-bombként.
2. Váltogatni nagyon egyszerű. Vannak poolok, amik helyetted is megteszik (mph, nicehash, stb), de dediklált bányászprogramokat sem tart tovább 5 percnél letölteni és bekonfigurálni. Ami inkáb b időigényes, ha nem vagy képben egy adott coinnal/algoritmussal, hogy megtaláld, hogy melyik a leghatékonyabb miner progi, és melyik tőzsdékre/walletbe érdemes pakolni a bányászott dellát.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#471) Yany


Yany
addikt

Nah... ezt is megértük: Eladó a két gép

...nagy sóhaj...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#472) Plasticbomb válasza Yany (#471) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ennyire leesett a profit?

Azóta belestem gyorsan a cryptobányász topikba, látom már...

Mi történt, hogy ennyire borult a terv? Kiderült, hogy a vállalkozó nettó árat számolt, vagy még jött más az elképzelt összegekre?

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#473) Avicularia válasza Plasticbomb (#472) üzenetére


Avicularia
veterán

Dehogy. Most kb. 2x annyit hoz mint egy hónapja.

(#474) Chaser válasza shteer (#29) üzenetére


Chaser
titán

Elso vallalkozasomat fel millioval kezdtem, ennek az osszegnek havonta 35-50%-at termelte adozas utan - mas kerdes az elokeszitesre forditottam sok idot es az ido penz, viszont az akkor megszerzett tudast barmikor hasznosithatom a jovoben -
Fel milliobol most vennek par bontokalapacsot meg egy mukodo autot, aztan epulet bontas, kovetkezo 1 honapban kb kitermelne a befektetett osszeget, hat igen, ez piszkos munka ( : szo szerint, de jarhato

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#475) Yany válasza Plasticbomb (#472) üzenetére


Yany
addikt

Mondjuk úgy, hogy átmenetileg megkerülhetetlenül fontosabb prioritású ügyekkel ütközik a gépek itthontartása, és hiába termelnek most elég jól, az a legészszerűbb döntés most, ha megválok tőlük és a megfelelő pillanatban újra beszállok. Egy picit szomorú, mert sikeresek anyagilag és technikailag is, de ugyanakkor éppen ezek miatt nyugalommal zárom le ezt az időszakot. Az új tulaj pedig boldogan fogja használni őket, ebben biztos vagyok.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#476) Kayla2


Kayla2
tag

Sose értettem miért nem kötnek rá a bányászok napelemet, geotermikus energiát esetleg mini szélerőművet. Ez tényleg a türelemről szól. Beruházol napelembe 5 ilyet járatsz ami havi szinten 100.000 forint áram lenne.
Esetleg az 5 darab rig hőjét elvezeted és abból is áramot csiholsz :D

[ Szerkesztve ]

Régen: Kayla

(#477) jss


jss
aktív tag

Kivancsisagbol banyaszgatnek egy kicsit, tapasztalatot szereznek. Arra gondoltam, hogy van egy gepem, WIN10 fut rajta. Van benne egy vidokari de azzal jatszanek. Viszont tennek bele meg 2 videokartyat (valami olcsot, csak tapasztalat szerzes a lenyeg, nem a penz csinalas) azokkal banyasznek.

Szoval, meg lehet -e ezt igy csinalni es nehez -e ezt igy szoftveresen osszehozni, hogy 2 kartyat csak banyaszasra hasznaljon a gep, a harmadikat meg jatekra? :U :U

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#478) bobalazs válasza jss (#477) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Meg lehet oldani, szoftvertől függően nem is bonyolult megoldani. De napi 200 forintért bányászni, nem valami kifizetődő szvsz.

(#479) jss válasza bobalazs (#478) üzenetére


jss
aktív tag

Ezzel tisztaban vagyok, de meg talan valtozik. Nekem az aram ingyen van es pillanatnyilag nem a penzcsinalas a lenyeg, csak ki akarom probalni.

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#480) bobalazs válasza jss (#479) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Claymore az amelyiknél elég egy számot nyomni (ahányas számú a videokártyád amivel játszani akarsz, azt nem használja. Tehát fut 3 kártyád ebből az elsőt ki akarod kapcsolni nyomsz egy egyest, aztán csóközön ki van kapcsolva az a kártya nem bányászik.
szintén
a readmejében le van írva
ez egy példa

-di GPU indexes, default is all available GPUs. For example, if you have four GPUs "-di 02" will enable only first and third GPUs (#0 and #2).

Sok más program valószínű nem lesz ennyire konfigurálható és minden kártyát egyformán használni akar majd.

Jó szórakozást! :C

(#481) jss válasza bobalazs (#480) üzenetére


jss
aktív tag

Tehat akkor ez a Claymore ingyenes es tudom hasznalni Win10 platformon?

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#482) jss


jss
aktív tag

Banyagepnel szamit -e az, hogy a CPU Intel vagy AMD? :U

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.