Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) bagyusz válasza trebrona (#650) üzenetére


bagyusz
őstag

Azon már túl vagyok. Valami kozmikus zavar kerülhetett az éterbe :) .

(#652) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Sziasztok!
A legerősebb gépezet akkuteljesítményét mennyire befolyásolja hátrányosan a fullhd kijelző illetve az erősebb processzormagok?

(#653) felali válasza Fredo78 (#652) üzenetére


felali
tag

Szia!Ha a prime modellre gondolsz Én kb 4-5 naponta töltöm 9 óra kijelző idövel.

(#654) frenk1


frenk1
aktív tag

redmi 4 prime készülékre mikor lesz nagyar nyelvű hivatalos global rom ?A miui oldalán még nem látni

(#655) formengil válasza bagyusz (#636) üzenetére


formengil
tag

Köszi! Erősen gondolkodom a beszerzésén. :)

Apropó, Tinydeal-ről vásárolt már valaki?
Most épp nincs fekete színű a Németországi raktárban, de amikor volt, akkor kb 57.000 Ft-ért volt, ingyenes szállítással.

Ahogy számolom, a Spemall-nál 2 év EU garival + a szállítási díjjal - 12$ kuponkedvezménnyel kb 58.000 Ft lenne. Mondjuk a 2 év gari a Spemall mellett szól, és gyakorlatilag árban sincs különbség.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus GT540 --> ZTE Grand X IN --> Sony XPERIA SP --> Xiaomi Redmi 4 Prime

(#656) Fredo78 válasza felali (#653) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Köszi, szerintem az brutális teljesítmény. Egyre jobban érik bennem az elhatározás, hogy megéri a különbözetet az erősebb modell

(#657) peestike válasza formengil (#655) üzenetére


peestike
senior tag

Tegnap reggel fizettem egy ezüstöt a spemallnak, 53200at vont le a számláról, nem paypal váltott, usd-ben fizettem. Érdemes végigjátszani a pénznemeket, hogy melyikkel a legolcsóbb. :)
van hogy font vagy ausztrál dollár nyer.

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#658) hallerlaller válasza Fredo78 (#652) üzenetére


hallerlaller
addikt

7 órát tudok játszani Vaingloryt egyhuzamban, nem tudom melyik másik telefon képes erre nagy akku+sd625, valamelyik lenovoban van még ilyen kombináció.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#659) Viktor0610 válasza Fredo78 (#652) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az akkuteljesítményét nem befolyásolja, ellenben a komolyabb játékok nyilván jobban futnak pl. a Redmi 3 készülékeken, mert ott csak HD a kijelző.
Én az általános gyorsabb működés (ROM telepítés utáni első indulás, alkalmazások telepítése, indítása, általános használat) miatt nagyon szeretem a Redmi 4 Prime-omat. ;)

Samsung Galaxy A54

(#660) Fredo78 válasza Viktor0610 (#659) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Köszi a válaszokat. Nekem a Redmi 2pro sajnos elhalálozott (szoftveresen megadta magát) mivel van Redmi 3 is a családban arra gondoltam először venni, aztán a 4A-ra majd a 4-re. :) Úgy gondoltam hogy a full HD kijelző felesleges és energiazabáló, de a fantasztikus kijelzőidők miatt most már a 4primeon van a fókusz :)

(#661) solfilo válasza Izzé (#623) üzenetére


solfilo
veterán

Voda már min egy éve is sugárzott 4G-t, ami nem B20, Kálvinon volt ilyenem Redmi 2-vel (813).
B20-at nem tudja a teló, csak B3 (1800Mhz) és B7-et (2600Mhz), utóbbi van csak Vodánál.
Ősszel egyre több felé lett 4G-m vele, szóval Budapesten megtolták a B7-et.

más: Hivatalos B20-as Redmi 4 Prime-ról van valami hír, hogy mikor várható? Karácsonykor meghalt a Redmi 2-m (memóriamodul hiba), nem tudom érdemes e várnom, vagy most egy Redmi 3S B20-as. Mondjuk várnom mindenképp kell valamennyit, eustocknál kifogyott a Redmi 3S.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#662) sxxorp válasza Fredo78 (#652) üzenetére


sxxorp
őstag

A már linkelt 3S vs 4 cikket olvasd el.
Röviden: akkuban még jobb is a 4 (azon belül is fontos, hogy a telefonálás és a böngészés nagyon hatékony, a videonézés (és valszeg játékok) pont nem annyira). Ami nekem negatív meglepetést okozott az a Full HD negatív hatása a grafikai teljesítményre (játékok), és a 3S szerintük jobb kamerája, de ez utóbbi sztem nem feltétlenül valós, lényegi előny. Ja és a kicsit nagyobb, nehezebb méret, minden másban úgy tűnik a 4 jobb/ugyanolyan jó.

(#663) Wesder válasza sxxorp (#662) üzenetére


Wesder
félisten

SkàlàHatóak a jàtékok, így FHD-n is futhat jól.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#664) formengil


formengil
tag

Eddig Spemall-on a ROM kiválasztásánál Original és Custom lehetőség volt, most Custom helyett Multilanguage van.
Jelent ez valamit? Milyen ROM-ot takar?

LG Optimus GT540 --> ZTE Grand X IN --> Sony XPERIA SP --> Xiaomi Redmi 4 Prime

(#665) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Decemberben ellopták az RN3Pro-mat, és valószínűleg ez lenne az utódja. Külsőre sokkal jobban tetszik mint az RN3Pro, a kamerája milyen képeket lő? Spemall-on ha jól láttam 183 $-ra jön ki szállítással együtt, van ahol ennél olcsóbb esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#666) Viktor0610 válasza formengil (#664) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem webshopos ROM-ot, mert egyelőre nincs magyarul tudó nemzetközi ROM, csak a MIUIHU, azt pedig szerintem nem adták oda nekik. :)

Samsung Galaxy A54

(#667) maloka


maloka
csendes tag

Sziasztok! Valakinek van tapasztalata a CUBOT X16s készülékről? Árban és tudásban is hasonló a Xiaomi Redmi 4A-hoz. Válaszokat előre is köszi

(#668) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Eustocknál láttam, hogy van/lesz náluk B20-as 4A, van remény a B20-as 4 Prime-ra is szerintetek? Vagy még semmi infó? :B

Tönkrement a Redmi 2-m, mint fentebb írtam, s úgy fest eustocknál nincs és lehet már nem is lesz 3S. A 3GB RAM meg kellene (Pokémon GO :DDD), így a 4A nem játszik, szóval most pont nincs mit vennem, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#669) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Valaki, aki fóliát használ a 4 Prime készülékén, linkelné, elküldené privátban, hol vette? :U
A nyavalyás 2.5D megkeseríti az életem, mert a Nillkin fólia passzentos (és én vagyok béna) vagy nagy... Így most lelóg a lekerekítéseknél... :W

Samsung Galaxy A54

(#670) trebrona válasza solfilo (#668) üzenetére


trebrona
nagyúr

Egyelőre nem találkoztam még érdemleges infóval, de a remény hal meg utoljára. :)
Esetleg őket kellene megkérdezni.

info@eustock.eu

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#671) solfilo válasza trebrona (#670) üzenetére


solfilo
veterán

Kérdeztem pár napja 4 Prime-ról őket, annyit írtak, hogy várható, de pontos időpont nem ismert. Szóval reménykedek, csak megesz a penész Hongmi/Redmi 1S-el, nem tudok beköltözni rendesen, mert kölcsönteló és nem kaptam engedélyt. Meg lassú is egy Redmi 2 után. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#672) sxxorp válasza Wesder (#663) üzenetére


sxxorp
őstag

Ezt hol? Én csak PC-n láttam ilyet. ha a telefon tudja, az appok általában rámennek a natív felbontásra...
Örülnék ha neked lenne igazad, remélem ez derül ki :)

(#673) solfilo válasza sxxorp (#672) üzenetére


solfilo
veterán

Ez engem is érdekelne, ha Redmi 4 lesz, Pokémonnál levenném 720p-re a számolást, így is eléggé terhelő játék. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#674) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

A redmi 3s prime topikból néztem át ide, mert szerettem volna 3s prime telefont venni, de már kb emagon kívül seholsem lehet kapni, ott meg kicsit drágállom a 60 ezres árát. Szóval lehet hogy erre a redmi 4s prime-ra esne a választás majd ha esetleg eustockba bejön B20 támogatással.
Kérdésem: Tudnátok hátlapi és előlapi kamerával készült képeket feltenni? Kiváncsi lennék mennyire hidegek a szinek szemben a 3s prime kamera képeivel. Mert néztem a neten teszteket és elég hidegnek tűntek a szinei, főleg az előlapi kamerának. De én jobban bízom a felhasználó véleményekben és képekben mint egy tesztbe. :))

-Norbi-

(#675) scream24 válasza solfilo (#668) üzenetére


scream24
senior tag

Üdv. Pont tegnap leveleztem velük ez ügyben. 3s már nem lesz. 4 prime igen b20-al is, legkorábban februárban! Ennyit tudok.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#676) gyuri00


gyuri00
aktív tag

Sziasztok!

A lumia 735-ös telefonomat szeretném lecserélni, és egy Xiaomi Redmi 4A telefont néztem ki leginkább az ára fogott meg :D

Egy alap szintű felhasználásra (internet,facebook, néha egy két sorozat) hosszútávon jó választás ez a telefon?

(#677) Wesder válasza sxxorp (#672) üzenetére


Wesder
félisten

Játékfüggő. GTA beàllítható felbontàs + részletesség is. Modern Combat is ilyen. Nem àltalànossàgban értettem, sorry ha félreérthetően írtam.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#678) flashpointer


flashpointer
őstag

Itt is megkérdezem hátha telefonspecifikus:
valami gagyi VR szemüvegben próbáltam Redmi 4 Prime-ot és ahogy becsukom a szemüvegbe laggol a mozgáskövetés, de amúgy meg nem :D Ha résnyire kinyitom akkor is látszik hogy laggos, viszont ha jobban kinyitom akkor megszűnik... 3d videókban és alkalmazásokban is ugyanez a helyzet.
Értelmes magyarázatot még nem találtam rá, esetleg valaki találkozott már ilyennel?

(#679) jettison válasza flashpointer (#678) üzenetére


jettison
tag

Nincs belül valami fém rész ami bezavarhatja? Én is szórakoztam a napokban valami Concorde VR szemüveggel, és nekem is néha laggolgatott. De nem tudtam összekapcsolni azzal, hogy nyitva van-e vagy sem.

(#680) flashpointer válasza jettison (#679) üzenetére


flashpointer
őstag

Na próbálgattam és az volt a baja hogy ha nem érzékelt elég fényt a fényérzékelő szenzor a felső hangszóró mellett akkor laggolt a pozíciókövetés. (emiatt lehetett hogy ha jobban kinyitottam akkor meg semmi baja nem volt) Kipróbáltam csak az ujjammal letakarva és az eredmény ugyanaz a lagg volt. Aztán levettem a külső fény alapján való képernyő-fényerőállítást és sokkal jobb lett.
Persze köze nem tudom mi lehet hozzá de összehasonlíthatatlanul javult a helyzet : )

(#681) jettison válasza flashpointer (#680) üzenetére


jettison
tag

hmmm érdekes... akkor valószínű nálam is ez lehetett a ludas...:)
nagy vagy, hogy megfejtetted :C

(#682) PetX


PetX
aktív tag

A Prime-ból lesz B20-as variáns?

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#683) solfilo válasza scream24 (#675) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi, ez biztató! :)

(#682) PetX: nézd meg mire válaszoltam. ;)

solfilo

(#684) felali


felali
tag

Sziasztok!Redmi 4 prime telefonom van webshopos rommal azt szeretném megkérdezni hogy tudnám ezt a romot MIUIHU Csapat (vagyula)Verzió: 6.12.29 (MIUI 8) fel tenni,

(#685) trebrona válasza felali (#684) üzenetére


trebrona
nagyúr

0. bootloader nyitási engedély igénylése az Mi fiókra
1. EDL módban gyári fastboot rom flash
2. bootloader nyitása
3. TWRP flash
4. MIUIHU rom flash TWRP-vel

Röviden ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#686) tibcsi0407 válasza trebrona (#685) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Fastboot ROM flash az fastboot módban megy. EDL módban sokkal mélyebb szinten éred el a tárhely bizonyos particióit, ahhoz QFIL ROM kell.

(#687) felali

Pedig jobban járnál. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#687) felali válasza trebrona (#685) üzenetére


felali
tag

Köszönöm de nekem ez bonyolult úgyhogy kihagyom.Nem vagyok ilyen bevállalós.😏

[ Szerkesztve ]

(#688) trebrona válasza tibcsi0407 (#686) üzenetére


trebrona
nagyúr

Zárt bootloaderrel nem lehet fastboot módban flashelni, csak EDL-ben.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#689) trebrona válasza felali (#687) üzenetére


trebrona
nagyúr

Közel sem olyan bonyolult ám, mint amilyennek tűnik. :)

Olvasd el a Redmi3, vagy a Redmi3 S összefoglalóját, abból tudsz építkezni. Nyilván a TWRP és a rom a 4 Prime-é kell, hogy legyen.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#690) tibcsi0407 válasza trebrona (#688) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor viszont az nem fastboot ROM. :) Az EDL telepítéshez még egy pár fájl kell. Szerintem ez valamilyen mix lehet, hogy mind a két (fastboot és Qfil [az a Miflash alapja]) verzióhoz való fájlok is benne vannak.

https://utdetailing.hu/

(#691) felali válasza trebrona (#689) üzenetére


felali
tag

Oké köszönöm.

(#692) trebrona válasza tibcsi0407 (#690) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szedj szét egyet: [link] :)

Nem állítom, hogy nincs igazad. ;)

Vagy nézd meg az anno Spemall-os romot Redmi 3-ra, az is felment EDL-ben, a Spemall is úgy tette fel, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#693) tibcsi0407 válasza trebrona (#692) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Már rég megtettem. :B
Ezek EDL (QFIL) fájlok, nem fastboot:

rawprogram0.xml
prog_emmc_firehose_8917_ddr.mbn
patch0.xml

Qfil:

Viszont a BAT fájlokban csak fastboot parancsok vannak. Ezért is írtam, hogy ez egy hibrid (és megjegyzem, hogy tök jól működő) megoldás.

SPEmall is Qfil ROM-okat telepít deep flash kábellel, hogy megkerüljék a BL-t.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#694) peestike


peestike
senior tag

Lehet lemaradtam valahol/valamikor az olvasással, meg lehet hülyeséget kérdezek most. Nem úgy volt csak, hogy előhozom a droidot hegesztő nyuszit, aztán flash-elem miflash-el zárt bootloader esetén a telót? :)
Anno redmi 3 pro-n így cseréltem romot, csak ezután nyitottam a bootloadert.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#695) trebrona válasza tibcsi0407 (#693) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ezek szerint a Xiaomi előrelátóbb és direkt hibrid romokat ad ki fastboot címen. :R

(#694) peestike:
:N

Néha előfordult, hogy összejött, de ott is EDL mód kellett a nem gyári rom cseréhez.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#696) tibcsi0407 válasza trebrona (#695) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen. De ez egy tök jó dolog. Nagyon ügyes megoldás. Gondolom azért adják neki a fastboot nevet, mert nem akarják összezavarni az annyira hozzá nem értő embereket.
Nagyon szeretem a Xiaomi szoftveres beállítottságát. (csak azok a fránya forráskódok kikerülhetnének hamarabb. :) )

https://utdetailing.hu/

(#697) trebrona válasza tibcsi0407 (#696) üzenetére


trebrona
nagyúr

Köszönöm szépen, ma is tanultam valamit. :R

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#698) tibcsi0407 válasza trebrona (#697) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Beleástam magam a Qfil-be a ZUK Z2 vásárlásánál, mert ott csak EDL módban lehet lecserélni a webshop ROM-ot.
Ami érdekes, hogy sokan MiFlash-t használnak még a ZUK-nál is, mert egyszerűbb. :)

https://utdetailing.hu/

(#699) formengil válasza trebrona (#685) üzenetére


formengil
tag

Én még csak most tervezem a vásárlást. Ha Original rommal kérem, akkor is ilyen macerás feltenni rá a MIUIHU romot?

LG Optimus GT540 --> ZTE Grand X IN --> Sony XPERIA SP --> Xiaomi Redmi 4 Prime

(#700) trebrona válasza formengil (#699) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem, akkor az 1. pont nem kell, többi ugyanaz.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.