Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Szokás szerint hibák még lehetnek, kérem jelezzétek, ha nagyon zavar! :R

(#2) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Jó teszt lett :R
Nem gondoltam volna hogy ilyen különbségek lesznek, játékokban is szépen látszódik a difi.

(#3) bacsis válasza Sandormaster (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát én sem gondoltam volna, de kellemesen csalódtam :))
örülök hogy tetszett a tesztem :R

(#4) grabber válasza bacsis (#3) üzenetére


grabber
addikt

Nekem is tetszett.Pont ezen gondolkoztam,hogy a memóriát érdemes-e húzni.Majd ha lesz időm megint felhúzom és letesztelem,mert eddig húzva nem tűnt gyorsabbnak gép.

(#5) bacsis válasza grabber (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

őszintén?! Eddig én sem éreztem gyorsulást!
Lehet azért mert a nagy gépembe volt 4gb ram, most meg visszatértem1gb-ra... na ezt megéreztem, azt hittem soha nem tölt be az oprendszer, meg a játékok.. elkezdtem adni a ramoknak, úgyis tuningos fajták, és a végén tényleg elég pöpec lett... na innen jött az ötlet hogy teszteljem, és hogy lemérjem, hogy pontosanmennyi is az annyi...

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hasznos teszt lett.

Viszont ezt javítsd:

"A 2 szélsőséges érték közt majd’ 50% különbség van, ami nem elhanyagolható"

Egész pontosan 38%-ról van szó, tehát az ötvenet célszerű lenne átírni 40-re.

***

(#7) bacsis válasza ollie (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

már megint a saccolás ugye? ;)
igazad van a 40pontosabb, átírom! köszönöm hogy jelezted :R

(#8) #65675776


#65675776
törölt tag

Mindez szép és jó, de csak NetBurst esetén igaz. Az meg köztudottan mérhetetlenül érzékeny a memóriasávszélre. K8, K10, Pentium M, Core2 esetén nem sok különbséget lehetne kimutatni.

(#9) Fadam


Fadam
csendes tag

Nemrég csináltam én is valami hasonlót, de csak everestben teszteltem.
Itt a kép
Itt nem csak a memóriát állítgattam, hanem az fsb-t is.
Egyébként jó lett a teszt. :K

(#10) forras2


forras2
őstag

Hát énsem hittem volna,hogy ennyire szemmel látható lesz a külömbség!
Én eddig abba voltam,hogy igen gyorsabb kisebb késleltetésen a RAM,de azt a külömbséget össze lehet téveszteni 1 légypiszokkal! :)

És akkor a kérdések kérdése! :D
Akkor inkább az a jobb ha kevesebb memória van a gépembe kisebb késleltetésen és nagyobb órajelen,vagy az a jobb ha több memória van a gépembe nagyobb késleltetésen és kisebb órajelen???
(a külömbségeknél max 0,5 gigára gondoltam! :)

Ismét jó lett a teszt Bacsis! :C :R

Arra még nem gondoltál,hogy esetleg hűsd ezeket a RAMokat?
Esetleg 1 kis mustárral? :DDD :DD

(#11) Fadam válasza forras2 (#10) üzenetére


Fadam
csendes tag

Nekem gyorsabb volt 1,5gb RAM-mal mint 1gb-al de lehet hogy ez nem mindig van így.
"Esetleg 1 kis mustárral? :DDD :DD"
Te beteg vagy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) dudika10


dudika10
veterán

Grat, jó lett az írás.
Meglepődtem mennyit gyorsulta gép csak a ram órajelének és késleltetésének változásától. :Y

mod: kötekedés: "...gyorsul a rendszerünk, csak ha a memóriák órajeleit..." ezt nem úgy gondoltad véletlenül, hogy ha csak?

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#13) Picco


Picco
addikt

amikor 939-es gepem volt akkor vettem bele 2*1gb corsair value ramot, 2*1gb/400 3-3-3-8 2T
namarmost ezt hihetetlen mertekben plusz hutes nelkul lehetett huzni, eloszor 500 2,5-3-3-6 1T-re, mar itt is hatalmas gyorsulast ereztem, jo ideig nem is probaltam kisajtolni belole tobbet.
utana egyik nap unatkoztam es akkor jott ki belole stabilan a 600 3-3-3-6 1T....windows boot es minden windowson beluli muvelet nagyon felgyorsult...eleinte nem is hittem a szememnek.mindez egy 3000-re rantott 3700+ tarsasagaban.
amikor valtottam AM2-re akkor jott a feketeleves, eladtam egyik kolleganak es nala egyszeruen nem akart annyit menni, pedig ha jol tudom lenyegesen jobb alaplapja volt mint akkor nekem(AN8 ultra).
aztan vegulis lakotarsam egy az egybe megvette.....azota is megy :)

amikor DDR2-re valtottam csalodtam is jonagyot...dehat evvan :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#14) bacsis válasza #65675776 (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

olvasd csak el a 13. hozzászólást ;)

(#15) Sotho


Sotho
őstag

Hihetetlen hogy az újra elvégzett régi gépek tesztjei ugyanazt az eredményt hozzák mint a régen elvégzett új gép tesztek :D A p4ről meg ügye tudjuk(tuk) hogy igen érzékeny a mem sávszélre...

[ Szerkesztve ]

(#16) Márton válasza Picco (#13) üzenetére


Márton
nagyúr

"amikor DDR2-re valtottam csalodtam is jonagyot"

dehát összességében nem a ddr2 a gyorsabb végülis?

pl. egy dual ddr400 és dual ddr2-800 közül igaz hogy az utóbbi késleltetése rosszabb, de a mhz-ek nem kompenzálják jócskán??

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17) Taranti


Taranti
senior tag

Szép teszt, gratutlálok.
Íme az én tapasztalatom: pici tuninggal cpu:2421mhz/mem:409mhz cl4 igen érezhető gyorsulást hozott. Nem mértem, mennyi, csak súlyosan észrevehető volt. (Gépem a cuccoknál.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#18) Taranti válasza Márton (#16) üzenetére


Taranti
senior tag

Régebbi tesztek kimutatták, hogy "összességében" a ddr2-800 cl4-en kb. a ddr400 cl2,5 szintje - csak az a szép, hogy nem mindegy mit csinálsz. Ha sokat dolgozol filmekkel/zenékkel, akkor a memória magas órajele nagyon számít, a késleltetés nem annyira; ha viszont többnyire játszol, alacsony késleltetés/alacsonyabb órajel jobb.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#19) Taranti válasza Fadam (#11) üzenetére


Taranti
senior tag

Régebbi gépem k8n/3000+/1gb ddr400 volt. Amikor bővítettem plusz 1 gb-vel, észrevehetően valahogy zökkenőmentesebb lett a rendszer.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#20) syC


syC
addikt

Semmi meglepő. :) Grat az íráshoz.

(#21) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Grat a teszthez :C , megint jó írás lett. Igazából én sem gondoltam volna, hogy ennyire lemérhető különbségek lesznek
És persze az is látszik hogy a ddr1-es memók milyen gyorsak ha az órajeleikhez jó késleltetés párosul

sweetlou6.wordpress.com

(#22) sz0k3e_ válasza Márton (#16) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

hát az az igazság, hogy nekem még nem sikerült beérnem az A64&DDR566 kombót a mostani vassal ramkezelés szempontjából :B

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#23) bacsis


bacsis
Közösségépítő

NEmsokára lesznek 600Mhz-es DDR1-es ramjaim, igaz 600on nem fogom tudni hajtani őket, de 470Mhz-en a 2-2-2-5 időzítést vinni fogják!
Kíváncsi leszek hoyg viszonyul majd az 1066os ddr2es ramjaimhoz, ha visszakapom a gigabyte X48 lapomat :))

(#24) .mf válasza bacsis (#14) üzenetére


.mf
veterán

A Core architektúra viszont nem túl memória-éhes: anandtech teszt

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) Picco válasza #65675776 (#8) üzenetére


Picco
addikt

szvsz az amd konfig mindig is memoriaigenyesebb volt mint az intel...de nem mondok semmit mert eddig mindig amd-m volt ^^

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#26) tomio


tomio
tag

Az életben is sokszor igaz, hogy az időzítés nagyon fontos :D

Jó teszt. de személy szerint alap, hogy jó időzítéssel menjen a RAM.
Kivéve ha túl kevés van belőle. Ekkor SOKKAL fontosabb a mennyiség növelése „bármi áron*”, ugyanis mág mindig jelentősen gyorsabba többszáz/többezer MB/sec-el írni olvani a RAM-ból, mint swappelni a HDD-ről pártíz MB/sec-el!!!!

*bármi áron: akár CL2-ről „visszalassulni” CL3-ra, de legyen elég memória.

[OFF]Észrevételek:
1.) Far Cry grafikon-on, ha min+max=avg helyesen ennek kellene lenni:
avg 466@3-4-4-8: (52+90)/2=71
avg 373@3-4-4-8: (49+70)/2=~60 (59.5)
Többit nem számoltam át, ez szúrta nagyon a szemem.

2.) Winrar-os résznél
[s]eltellt[/s] -> eltelt[/OFF]

Fogadd gratulációmat! :R

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#27) ollie válasza tomio (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"1.) Far Cry grafikon-on, ha min+max=avg helyesen ennek kellene lenni:
avg 466@3-4-4-8: (52+90)/2=71
avg 373@3-4-4-8: (49+70)/2=~60 (59.5)"

Hááát, gondold át újra. Matematikailag tényleg igaz, hogy 2 szám átlaga az, amit te írtál, de itt egy rengeteg számot tartalmazó halmazról van szó, mely halmaz legkissebb és legnagyobb eleme a min és a max FPS.

***

(#28) tomio válasza ollie (#27) üzenetére


tomio
tag

Igaz!
Én a grafikon végértékeivel számoltam :B
De szerintem akkor is kicsit másképp kellene festenie az ábráknak...
Szerintem. :U

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#29) bacsis válasza tomio (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Örülök, hogy tetszett! :R
a hibákat természetesen javítom!

(#30) Thunderzolee

..mmmmmmmmmmmmmm... :U
Egy újabb teszt, aminek a főszereplője a legendás Pentium 4. :R

Köszi Bacsis, Te mindig jókat találsz ki. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#31) tomio válasza bacsis (#29) üzenetére


tomio
tag

Korrigálnék!!!!

avg 466@3-4-4-8: (52+90)/2=71
avg 373@3-4-4-8: (49+89)/2=69

Jól elírtam :)) :B :))
Csak egy kis eltérés, de szerintem helyénvaló pontosítás lenne. :B

Persze mint előbb kitárgyaltuk lehet nem kell semmi grafikon-javítás.

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#32) grabber


grabber
addikt

Valaki tudja esetleg,hogy 800 mhz vs 1066 mhz között van különbség?Mert én kipróbáltam,de nem tapasztaltam semmi különöset és mivel nálam a stabilitás fontosabb ezért visszavettem alapra.

(#33) #65675776 válasza bacsis (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

"mindez egy 3000-re rantott 3700+ tarsasagaban" Egyébként meg egy dolog a reakcióidő, és egy másik a sebesség.

Akkor lenne a teszt releváns, ha közben a proci és a rendszerbusz órajele nem változna, csak és kizárólag a memóriáké.

A NetBurst még a legkisebb légáramlásváltozástól is más teljesítményt mutatott fel, lévén kiegyensúlyozatlan architektúra volt, emellett az erőforrásokkal is pazarlóan bánt. Az AMD procik K7 óta nem ilyenek, az intel procik Pentium M óta szintén nem.

Ha ennyire biztos vagy az állításodban, akkor próbáld ki a következőt: végy egy 266MHz-es FSB-jű Athlon (XP) procit és nézd meg a rendszer teljesítményét fix prociórajel mellett többféle memóriaórajellel. Azt fogod tapasztalni, hogy DDR266-on lesz a rendszer a leggyorsabb. Ha ettől eltérő órajelet állítasz be a memóriának, akkor az teljesítménycsökkenést okoz. És ezzel bizony rombadőlt az egész teszted. Az a probléma, hogy csak egy architektúrával vizsgáltad, méghozzá az erre leginkább érzékennyel.

(#34) bacsis válasza #65675776 (#33) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor legalább azt tudjuk, hogy a pentium4 teljesítménye mennyire változik a memóriák sebességétől :C

(#35) beencee


beencee
senior tag

"Sajnos nem olyan rég, tönkre ment a fő gépemben..."

Ha itt vessző van, az azt jelenti, hogy: sajnos nem olyan régen, de tönkrement, bár sokkal hamarabb kellett volna...

(#36) bacsis válasza beencee (#35) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor kis is javítom :R

(#37) Sanyix válasza Picco (#25) üzenetére


Sanyix
őstag

Jólesz a mindig helyére a soha :D az már közel áll a valósághoz, még k7 esetében is.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#38) Sanyix válasza #65675776 (#33) üzenetére


Sanyix
őstag

igen a k7-es amd-k szinkron memóriaórajelen voltak a leggyorsabbak. Tök mindegy, hogy felhúztad 754645645 mhz-ra, ha az fsb 333 akkor is 333-on volt akkor a memória ezzel szinkronban volt a leggyorsabb. Én is csak tuningért vettem anno a 333-as procim mellé 400-as a ramokat, mentek 333-on szinkronban, majd tuning, 400-as fsb, akkor már a ráírton mentek. Kipróbáltam azt is hogy csak a memóriát rakom 400-ra, szépen belassult... viszont amikor mind2 400-on ment, jól gyorsult :)

K8-nál meg ahogy látom, tökmindegy milyen órajelen megy a ram (bizonyos határokon belül) nem fog változni a sebesség (főleg hogy így is sokszor több mint ami otthoni felhasználásra kéne), késleltetés többet számít, de így sem érdemes nagyon foglalkozni vele, hiszen elég az alapon is.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#39) Márton válasza Taranti (#18) üzenetére


Márton
nagyúr

és tényleg!
dual ddr400-am is 5000 felett olvasott everest szerint, meg
most a dual ddr2-800 is, itt persze a késleltetés sokkal rosszabb
mindegyik 2x1GB

tehát azt mondod, videószerkesztésnél, kódolásnál mégis gyorsabb lesz a ddr2-vel?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#40) D1Rect


D1Rect
félisten

Szerintem ez egy nagyon hasznos írás! :R

(#41) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na, már migint lemaradtam a cuccról :(

De mindenesetre jó volt látni hogy megcsináltad ezt a tesztet, mert én szintén nem voltam benne biztos hogy sokat hozna a memóriahúzás... Hm, meredek lett az eredmény, grat! :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) Mops


Mops
tag

[OFF]Hidd el nem bántásból vagy kukacoskodásból írom, de nekem - akit szintén sokan "geek"-nek tartanak - a második mondatod egy picit sok volt:

Teljesen be voltam fordulva, s közben azon gondolkodtam, hogy is fogom kibírni, míg ki nem cserélik nekem az alaplapom, ami akár egy hónap is lehet.

Őszintén remélem, hogy ez csak költői túlzás volt részedről, mert ha nem...
Itt nem egy családtag, rokon, vagy esetleg egy barátnő elvesztéséről van szó, hanem egy fémdarab az, ami belőled ezt váltotta ki. Ráadásul még anyagi hátrány sem ér téged, hiszen garanciálisan cserélik a lapod, sőt mitöbb: még pótolni is tudtad a gépet egy olyannal, ami funkcionalitásában szinte megegyezik a másik konfigoddal. Természetesen, ha azzal a géppel tartottad el a családod, akkor megértelek és kérlek vedd úgy, hogy egy szót sem szóltam.
[/OFF]

Egyébként gratulálok a teszthez. Tényleg érdekes lenne összehasonlítani, hogy egy core2 architektúrás gépnél milyen változást hoz a ramok ugyanilyen arányú húzása. :U

(#43) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Szia! Megmondom őszintén, nem tudom említették-e már neked, de lenne egy észrevételem:
Ugye olyanokat írsz, hogy "CL 3-4-4-8". Viszont a CL a cas-latency rövidítése, ami csak és kizárólag az első érték ebben a sorban, itt esetünkben a hármas. A továbbiakban olyanok mennek, mint RCD (ras to cas delay) meg RP (ras precharge) meg fene tudja még mi, már nem tudom hogy megy sorrendben és mindet, rég volt, hogy foglalkoztam ilyesmivel :B Mindenesetre ez a késleltetés sor a CL mellett elég furán néz ki és mindenképp helytelen.

(#44) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Uhh de egyetértek veled, tökre igazad van!
DE!!!!
Én igyekszem, és mindig is igyekeztem olyan tesztet csinálni, ami bárkinek megemészthető, és érthető!
Nem láttam értelmét pontosan kivesézni, hogy külön köülön ezek a számok mit jelentenek, mi a rövidítésük! Arra törekedtem, hogy egy átlag user is tudja hogy milyen teljesítménynövekedést érhet el ezek beállításával!
Mert nagyon sok olyan felhasználó van, aki tudja hogy vannak ezek a memória időzítések, és azt is tudja hogy mire jó, de halvány lila gőze sincs hogy egész pontosan mit jelent...
Az egy másik cikk lesz lehet, mikor részletezem mi micsoda, most csak azt mutattam be, hogy ezek számok állítgatásával mit érhetünk el :R

(#45) Szten Márs válasza bacsis (#44) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igazából én sem arra gondoltam, hogy részletezni kéne e cikk keretein belül, csak arra, hogy lehetnek kezdőbb felhasználók, akik ebből azt fogják leszűrni, hogy a CL az egész számsort jelenti, így hibás következtetéshez jutnak, ami a későbbiekben esetleg kavart okozhat náluk. Ettől eltekintve nagyon jó kis cikket hoztál össze, én is kifejezetten élvezettel olvastam :R

(#46) Typhoon47 válasza bacsis (#44) üzenetére


Typhoon47
őstag

Arra törekedtem, hogy egy átlag user is tudja hogy milyen teljesítménynövekedést érhet el ezek beállításával!

ez mind szép és jó, de csak P4el lehet elérni ekkora különbségeket. remélem ezt belátod :B

egyébként a tesz a szokásos , már, már unalmasan profi bacsis minőség :))

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#47) bacsis válasza Typhoon47 (#46) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

természetsen belátom! Hisz előted is mondták!
Amint megkapom a giga lapom, megcsinálom a ddr2es változatát a tesztnek mit szólsz hozzá? ;)

(#48) Typhoon47 válasza bacsis (#47) üzenetére


Typhoon47
őstag

akkor majd minden kiderül;]:D

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#49) Biznisz Elek


Biznisz Elek
aktív tag

Tetszik az írás, hangolom is a gépem :R

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#50) bacsis válasza Biznisz Elek (#49) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

helyes, helyes :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.