Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) rerros


rerros
tag

állítólag e hónapban lesz a vodafonnál :) az I9023-as SCLCD-s verzió, aminek külön örülök

(#202) dedike válasza rerros (#201) üzenetére


dedike
addikt

A T-nél pedig mától kapható... ;)

Jó szerencsét!

(#203) migabi24 válasza dedike (#202) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én ráadásul nagyon jó áron :K

(#204) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
Azt tudjátok, hogy a Nexus S-nél a későbbi frissítések hogy lesznek?

Szervizbe kell majd vinni Samsung módra (KIES felejtős) vagy HTC stílusban letölti magának és felteszi?

Köszi!

(#205) dobost


dobost
senior tag

Tárgytalan az előző hozzászólásom... OTA frissítése van a Nexus S-nek...
Ha a T-mobile-nál veszem meg, akkor ez jár valami hátránnyal az OTA frissítés szempontjából?

(Galaxy S-nél nem minden verziót adtak ki a T-nél is és kb jó pár hét késéssel érkezett,mint a függetlenre)

(#206) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Akik szídják a Google-t meg a Samsungot, hogy mért jöttek ki efy 1 magos telefonnal a nexus korszak előtt, abba gondoljanak bele, hogy ez egy referencia készülék. Amíg erre kijönnek az új Android verziók, addig lehetséges hogy a többi 1 magos 1 GHzes telefon is megkapja. Vagy jobban örülnétek ha 2 magos lenne és arra hivatkozva nem kapnátok meg a 2.3at a tavalyi csúcskészülékre, hogy elavult? Nagyon is jó lépés volt ez a Google részéről!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#207) palesz53 válasza dobost (#205) üzenetére


palesz53
senior tag

válaszoltál is magadnak :D - később jönnek rá a frissítések, ha szolgáltatónál veszed...

dilemmázom én is, hogy váltsak-e egy ilyenre, vagy vmi újabbra (desire s, lg black) várjak... igazából csak a jelző ledet hiányolom róla, az nálam nagyon bevált...

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#208) dobost válasza palesz53 (#207) üzenetére


dobost
senior tag

Még ha később is jönnek egy kicsit a frissítések, akkor se kell várni a Samsungra aki köztudott nem a leggyorsabb ezen a téren sajnos, bár ez részben lehet a TW miatt van. :(

Vett már valaki Nexus S-t innen a T-től? Mik a tapasztalatok? Stabilabb/gyorsabb lehet vajon, mint Galaxy S?

[ Szerkesztve ]

(#209) zozo2001hu válasza dobost (#208) üzenetére


zozo2001hu
tag

Nekem elvileg holnap hozza a futár. :) A nejem kikönyörögte magának a HTC Desire telefonomat. :D

(#210) zozo2001hu


zozo2001hu
tag

Különben amióta megláttam ezt a készüléket, azóta tudom, hogy nekem ilyen kell! Iszonyat szép és stílusos készülék szvsz.

Mondjuk a Galaxy S is már nagyon tetszett, de ez valahogy még szebb. :)

(#211) dobost válasza zozo2001hu (#210) üzenetére


dobost
senior tag

Nekem is sokkal jobban tetszik, mint a Galaxy S, ezért is döntöttem gyorsan, hogy ha már 15K a különbség, akkor ennyit megér pluszban az, hogy sokáig lesz hozzá új ROM. (A Samsungból kinézem, hogy 2.3 után több frissítés nem lesz a Galaxy S-re...)
A Touchwiz és a rádió miatt fáj a szívem egy kicsit, mert nagyon jól ki lett találva a TW és rengeteg király funkció van benne... (170ért tényleg nem érte volna meg a Nexus, viszont így simán...)

Nincs benne Divx támogatás... ezt lejátszókkal lehet orvosolni? (bár Spica volt nekem soha nem használtam ezt a funkcióját... :))

[ Szerkesztve ]

(#212) Bdanyy


Bdanyy
addikt

A magyar változat az i9023 lesz? Mert az sajnos nem samoledes.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#213) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Írja meg valaki legyenszives,aki a T-nél megvette,hogy van-e benne magyar nyelv. Ez elvileg mindenféle gyártói buheralástól mentes android. Állitólag kártyafüggetlen,a google biztos abszolut nem enged belenyúlni. 2.3-tól pedig van benne alapból hivatalos magyar nyelvi támogatás. Aki külföldön vette,annak van benne magyar nyelv?

(#214) bosa válasza Grande Ale (#213) üzenetére


bosa
tag

Az én készülékemben nincs magyar nyelv és sajna a 2.3.3-ban sincs pedig az hozott pár új nyelvet. UK-ből van a teló

(#215) dobost válasza Grande Ale (#213) üzenetére


dobost
senior tag

Nem hiszem, hogy a T kártyafüggetlenül forgalmazná... :)
De ez engem is érdekelne... S AMOLED-es vagy LCD-s? Azt hallottam, hogy Európában sajnos nem az SAMOLED lesz... :F

(#216) gagavectra21


gagavectra21
tag

Most néztem a t-nél 129 990 Ft domino-val nem rosz ár sztem..

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#217) tjb007 válasza Grande Ale (#213) üzenetére


tjb007
nagyúr

Még senki sem vehette meg ugyanis csak márc.25 -től lesz kapható, jelenleg csak előrendelni lehet és igen, kártyafüggetlen a T-Mobile -nál (majd) megvásárolható Nexus S.

(#218) gagavectra21


gagavectra21
tag

Nem rosz az a 129 990 Ft domino-ba érte szerintem..ha tehetném lehet lecserélném érte a defy-met..

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#219) gagavectra21 válasza gagavectra21 (#216) üzenetére


gagavectra21
tag

bocs a 2őzésért...:)

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#220) dobost válasza tjb007 (#217) üzenetére


dobost
senior tag

Hát ha tényleg függetlenül adják, akkor jobban megéri, mint a Galaxy S. :DDD
Bár 1-2 dologban elmarad tőle a support miatt jobb. (ezen tuti lesz még 2.4es Android is...)

Ha az internal SD-re felmásoljuk a megvásárolt offline navigációt, akkor úgy fogja érzékelni, mintha normál microSD-t tettünk volna bele? és fog működni?

Szerintetek lesz hátrány amiatt, hogy elvileg egy SLCD és nem SAMOLED?

(#221) dedike válasza tjb007 (#217) üzenetére


dedike
addikt

Na ne már...
Március 25-től az üzletekben lesz kapható...

..és nem lesz benne alapból origo?... :Y ;)

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#222) bosa válasza dobost (#220) üzenetére


bosa
tag

Nekem a magyar navigáció simán megy mappa felmásol benne a térképek, poi, épületek .... stb apk install és simán megy

(#223) dobost válasza bosa (#222) üzenetére


dobost
senior tag

Csak azért kérdeztem, nehogy benézzem, hogy belső SD-t nem ismer fel normálisan a navi app. :DDD
Mi a tapasztalatod a Nexus S-el kapcsolatban? Jobban megéri, mint a Galaxy S?
A két telón gondolkodom, viszont a Google támogatása eléggé ütős érv a Nexus mellett. A Samsung még mindig nem volt képes a 2.3-at kiadni a Galaxyra...
SAMOLED vagy SLCD verziójú van neked?

(#224) bosa válasza dobost (#223) üzenetére


bosa
tag

SAMOLED kijelzős még a legelején megvettem kint decembertől 20-tól volt kapható január elején vettem meg függetlenül :-) Nekem ez a telefon jobban tetszett mint a galaxy s megnyomkodtam azt is és ennek masszívabb a fogása. Mondjuk tény legelső amit vettem mellé egy silicon tok és screen protector. A tok nélkül eléggé csúszós a hátlapja mindennapi használatkor. Jha és úgy emléxem ennek nagyobb az aksija is mint a galaxy s-é.Ez az első androidos de innentől csak android....

[ Szerkesztve ]

(#225) kali válasza bosa (#224) üzenetére


kali
legenda

mind a két típus esetén 1500 mah az akkumulátor!

(#226) bosa válasza kali (#225) üzenetére


bosa
tag

köszönöm a javítást!

(#227) dobost válasza kali (#225) üzenetére


dobost
senior tag

Viszont itthon elvileg SLCD verzió lesz, ami egy kicsit többet fogyaszt...

(#228) zozo2001hu válasza bosa (#224) üzenetére


zozo2001hu
tag

Én sokat filóztam, hogy kipróbálok egy iPhone4-et, de az az igazság, hogy a HTC-vel annyira megszerettem az android-ot, valamint kiismertem a rendszert és összeszedtem, kialakítottam az alkalmazás környezetet, hogy most már semmi kedvem és erőm más rendszert megszokni és kiismerni. :D

Valóban ezek után csakis android nálam is. Multimédiában (fotó videó) átlagos ez a telefon, de főleg webre tolok fotókat és videókat, arra meg bőven jó.

Egyébként kicsit OFF, haverom vett egy NOKIA N8 telefont, iszonyat szép fotókat és videókat csinál vele, masszív cucc, csak hát ez a Symbian3 GUI, borzasztó körülményes az android után, képtelen lennék megszokni azt hiszem. :)

Tényleg, aki vett tokot a nexus s-hez megoszthatná a tapasztalatait, megköszönném.

(#229) bosa válasza zozo2001hu (#228) üzenetére


bosa
tag

Nekem két tok van az egyik ez:
[link]
a másik pedig ez:
[link]
Zömében a silicone tok van rajta a másik azért van hogyha esetleg olyan helyre megyek ahol tudom hogy esetleg sérülhet a kijelző akkor rakom át a másikba.

[ Szerkesztve ]

(#230) kali válasza dobost (#227) üzenetére


kali
legenda

oda már a galaxy s II akkumulátora kellene, ami 1650 mah!

(#231) dobost válasza kali (#230) üzenetére


dobost
senior tag

Az gáz... hordhatunk majd pótakksit, ha igazak a hírek -> európai piac SLCD-t kap... :O

(#232) bosa válasza dobost (#231) üzenetére


bosa
tag

Nekem mostanában 2 napot elmegy folyamatos 3g + itthon wifi kb napi 2 óra, levelezés + böngészés 3-4 óra , telefonálás kb 30-60 perc/nap

(#233) zozo2001hu válasza dobost (#231) üzenetére


zozo2001hu
tag

A típusjelzés amit kaptam a visszaigazoló levélben:

Samsung Nexus S GT-I9023, utánanéztem ez pedig az SLCD verzió, aminek örülök annyiból, hogy természetesebbek a színei és talán jobban olvasható is napfényben a kijelző.

A HTC Desire telefonom kijelzője amoledes, a fekete baromi szép, de kicsit szöszösek a betűk (pentile matrix) és a színei enyhén túlszaturáltak, napfényes helyen meg konkrétan használhatatlan. :D

Nem kell parázni a fogyasztással sem szerintem, de ez nyilván használatfüggő, 1 napot mindenképpen ki kell bírnia átlagos használat mellett.

(#234) dobost válasza zozo2001hu (#233) üzenetére


dobost
senior tag

Beigazolódott a félelmünk...
A tesztekből azt olvastam, hogy az SAMOLED látható jobban napfényben...
Viszont SAMOLEDről olyat is hallottam, hogy beégésre hajlamos...

(#235) zozo2001hu válasza dobost (#234) üzenetére


zozo2001hu
tag

Gyönyörű a kicsike, semmi gond az SLCD-vel, szép természetes színei vannak, csekkold a videót:
[link]

(#236) DonMedve válasza zozo2001hu (#233) üzenetére


DonMedve
addikt

"napfényes helyen meg konkrétan használhatatlan. "->Sokminden elmondható a SAMOLED-ről,de ha valami nem igaz akkor az ez.Én Wave-ról váltok erre,tudom mit beszélek.
Amikor megvettem a wave-t első az volt,hogy mentem le a lépcsőház elé,hogy napfényben mennyire látható.7-ből 4-esre volt állítva a fényereje,és déli napsütésben tökéletesen látható volt.
De a szinei,meg a recézésben egyetértem. :K

Remélem meg tudok egy ilyet játszani,ahogy megláttam tudtam,hogy ez kell.Pedig eredetileg DHD-t akartam. :F

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#237) zozo2001hu válasza DonMedve (#236) üzenetére


zozo2001hu
tag

Félreértettük egymást, én a HTC Desire sima Amoled kijelzőjéről beszéltem, alig látszik valami napfényben a kijelzőn full fényerőnél, nagyon gáz.

(#238) DonMedve válasza zozo2001hu (#237) üzenetére


DonMedve
addikt

Ja,bocs,ne haragudj.Félreértettelek valóban!Késő vót' má'!! :B :R

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#239) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Most olvasom a T honlapján, hogy nincs benne magyar nyelv. Érti ezt valaki? Az androidban 2.3- tól benne van a magyar nyelv!

[link]

Érthetetlen...

[ Szerkesztve ]

(#240) bosa válasza Grande Ale (#239) üzenetére


bosa
tag

Mint már írtam a magyar nyelv sajna a készülékbe nem került még bele a 2.3.3.-mal sem.
Hiába benne van az sdk-ban a készülékben még nincs.De ez lehet azért van, mert ugye ez a készülék magyarországon még nem volt forgalomba, így nem kellett magyar bele, De lehet, hogy a következő frissítések valamelyike meghozza. :-D

(#241) Grande Ale válasza bosa (#240) üzenetére


Grande Ale
őstag

Értem, de ez akkor is egy vicc. Kíváncsi vagyok a Vodásban benne lesz-e?

(#242) bosa válasza Grande Ale (#241) üzenetére


bosa
tag

Szerintem abban se lesz mert szolgáltatók se fogják buherálni a gyári androidot.

(#243) DonMedve


DonMedve
addikt

Szeritnem a T szavára sem lehet adni!Vagyis a leírásokra.Nézzétek csak meg jobban!!!

"Megjelenítés, kijelző Super AMOLED érintőkijelző (4”-es, 480x800 képpont) "

Alatta pár sorral:

"Technológia SLCD "

Amúgy ha SAMOLED-es lesz,akkor az nem az ide szánt változat.Több helyen is írták,hogy SLCD lesz ide.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#244) dobost válasza DonMedve (#243) üzenetére


dobost
senior tag

Azért ez is érdekes:
"sztereó RDS FM-rádió "

(#245) zozo2001hu válasza DonMedve (#243) üzenetére


zozo2001hu
tag

Meghozta a futár ma a telót!

Gyors beüzemeltem, a google account megadása után lerántotta a korábban feltelepített alkalmazásokat is, nem gyenge mutatvány. :)

SLCD-s verzió, úgy első nekifutásra pazar a cucc! Nagyon tetszik a kijelző, szép természetes színei vannak, a szöveg is rendkívül jól olvasható rajta, napfényben is remekül látszódnak az ikonok. Szerintem szebb fotókat és videókat készít a Desire-nél.

Gyors a GUI akadásmentes, magyar nyelv sajnos nincs benne, de egy more locale2-vel legalább azt el lehet érni, hogy pl. egy GPS navi szoftver magyarul szólaljon meg. Szerintem a következő frissítésekbe belepakolják a magyarítást méghozzá reméljük szótárral együtt.

2.3.3-as Android van rajta, baseband: I9023XXKB3, kernel: 2.6.35.7, Build: GRI54.

Tuti nem nyúlt bele a T-mobile egyáltalán, megmerem kockáztatni, hogy a készülék kártyafüggetlen.

Egyenlőre ennyi, nagyon örülök neki, minőségi cucc nem bántam meg, hogy megvettem.

(#246) DonMedve válasza dobost (#244) üzenetére


DonMedve
addikt

"Videofelvétel maximális felbontása 640 x 480 pixel " :U

És akkor lejjebb a "Zene és hang"-nál írja,hogy nincs FM! :F

zozo2001hu: Örülök neki.Már Én is alig várom,hogy meg tudjam rendelni.De sajnos csak 1-e után tudom. :W Várom a tapasztalatokat.Hmm,de jó neked! :O

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#247) dobost válasza DonMedve (#246) üzenetére


dobost
senior tag

Lassan kezd életre kelni ez a topic úgy látom... :))
Ha minden jól megy, akkor én is rendelem a héten a telót és beszámolok a tapasztalatokról. :C

Mindenesetre a T-t lehet értesíteni kellene, hogy hülyeségeket ír az oldalára... kapnánk vajon kedvezményt a készülék árából??? :D

Az a funkció jól működik benne, h kikapcsolja a kijelzőt miközben telefonálsz? (A spicánál simán "nyomogattam" a fülemmel...)

zozo2001hu: facebook sync tényleg nincs benne?

[ Szerkesztve ]

(#248) DonMedve válasza dobost (#247) üzenetére


DonMedve
addikt

De jó neked. :O Amelyik nap megrendeled, a T-től délután 13h-ig megteszed,akkor elvileg már másnapra ott lesz! ;) Legjobb tudomásom szerint.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#249) dobost válasza DonMedve (#248) üzenetére


dobost
senior tag

Visszakaptam a Samutól a Spica-ért a pénzemet, úgyhogy a keret megvan rá, csak ki kell pótolni..., bár valszeg tolódik a Nexus, mert céges flottán keresztül veszem és így lassabb a rendelés...

(#250) DonMedve válasza dobost (#249) üzenetére


DonMedve
addikt

Értelek!Remélem 2hét múlva ilyenkor legkésőbb már nekem is meglesz,azt együtt tesztelgetjük. :K

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.