Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) DonMedve válasza tonyi (#350) üzenetére


DonMedve
addikt

Grat.!Szerintem nem fogod megbánni. :C

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#352) HEro


HEro
tag

Sziasztok! Köszönöm a választ. :)

A hetekben én is belépek a Nexus S táborba Galaxy 3-ról váltok át.

Mivel a Galaxy 3-ról tudtam, hogy csak ideiglenes lesz egyáltalán nem laktam be, így segítségetek szeretném kérni, hogy milyen appok amik nélkülözhetetlenek.

A telefont leginkább netezésre, e-mailezésre gtalkra skypera és persze telefonálásra fogom használni. Fontos lenne egy olyan app ami a napi teendőimet mutatná egyszerűen google kalendárral kombinálva plusz egy jegyzetelős app és ami még fontos lenne egy olyan cucc amivel nyomon tudnám követni a napi kiadásokat bevételeket.

Néha navigálnék is vele, és esetleg a természetben tett túráimat is nyomon követném plusz a készített képeket ellátnám a koordinátákkal majd megosztanám neten.

Esetleg gondolkozom valami olyan appom ami segít megtalálni a telefont ha esetleg nem tudom hol van (elhagyás, ellopás stb.) .

Egy szó mint száz, ti milyen appokat használtok? :)

invisible shieldet hol lehet kapni Nexus S-re? És egyáltalán van értelme?

[ Szerkesztve ]

:)

(#353) DonMedve válasza HEro (#352) üzenetére


DonMedve
addikt

Szerintem itt tedd fel appos kérdéseidet.
A tok téma engem is érdekelne,hogy mit érdemes venni.Műanyag tehát szerintem van értelme a shieldnek,de minimum egy toknak.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#354) dobost válasza HEro (#352) üzenetére


dobost
senior tag

Szia!
Grat... nem fogod megbánni... :C
Invisible shield-et az ebay-en láttam csak.
Eddig minden mobilos boltból kudarccal jöttem ki, mert a teló annyira új, hogy a nagykereknek sincs még tartozéka.

(#355) tonyi válasza DonMedve (#351) üzenetére


tonyi
tag

Köszönöm.
Ez lesz az első androidos telefonom. Már nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#356) palesz53 válasza HEro (#352) üzenetére


palesz53
senior tag

invisible shield-et a zagg-tól, neten - a brit lerakatból jön a cucc, ha a zagg.com-on rendeled, royal mail-lel
dobost - az itthoni zagg forgalmazója nagyon gyér kínálatot tart készleten, egyszerűbb a zagg-tól rendelni

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#357) DonMedve


DonMedve
addikt

Ha esetleg többünket érdekel,érdemes lenne összeállni ls többet berendelni.Én amúgy sem tudok külföldről rendelni,nagy könnyebbség lenne számomra ha valaki segíttene! :B :R

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#358) palesz53 válasza DonMedve (#357) üzenetére


palesz53
senior tag

:W ha ezt a múlt héten találtátok volna ki... nekem holnap, vagy holnapután itt is lesz... :R

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#359) DonMedve válasza palesz53 (#358) üzenetére


DonMedve
addikt

:W :W :W :O

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#360) DonMedve válasza palesz53 (#358) üzenetére


DonMedve
addikt

Hánymennyivót? :B :O

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#361) palesz53 válasza DonMedve (#360) üzenetére


palesz53
senior tag

24.99 usd a fólia (maximális) + szállítás (én szeretem ha legalább biztosítás van rá, így a 16.50 usd-s légipostás biztosítottat választottam; de van olcsóbb is, de az lassabb is, meg biztosítás nélküli)

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#362) HEro válasza palesz53 (#361) üzenetére


HEro
tag

A felhelyezésről majd egy videóval lepj meg minket :)

Én félek, hogy a full-t nem tudom majd normálisan feltenni.

:)

(#363) DonMedve válasza HEro (#362) üzenetére


DonMedve
addikt

Miért Te is rendelsz? :U

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#364) palesz53


palesz53
senior tag

na megjött végre Németo-ból! :DD ismét 3 évesnek érzem magam... :DDD
érdekes, hogy szélességben épp csak pár mm-vel nagyobb, mint a defy...
mire telepakolom, meg kipofozom! elleszek vele este... :DD
most már csak a fólia jöhetne meg, aztán akksitanítás és kész!

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#365) Karma válasza palesz53 (#364) üzenetére


Karma
félisten

"akksitanítás"? :F

“All nothings are not equal.”

(#366) bosa válasza palesz53 (#364) üzenetére


bosa
tag

grat a telóhoz.Mit értesz aksitanítâs alatt?

(#367) palesz53 válasza Karma (#365) üzenetére


palesz53
senior tag

jaja! meg kell tanítani az elektronikának, mikor van feltöltve, ill. lemerülve... különben 80% körül maximumot tud, és 15%-nál lekapcsol... defyn elvolt 3% körül is...
lehet, hogy tényleg nem jó szó az akksitanítás, de rövidebben frappánsabb nem jutott eszembe... :R

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#368) bosa válasza palesz53 (#367) üzenetére


bosa
tag

és ezt hogy csinálod?

(#369) palesz53 válasza bosa (#368) üzenetére


palesz53
senior tag

ez egy zte-vel leírt folyamat, értelemszerűen a jelzések itt mások lehetnek (meg nem blade a neve :DDD )...
nálam - a defyn - bevált...

Tegyük töltőre a telót és kapcsoljuk be. Várjuk meg, míg a jobb gomb zöldre vált, húzzuk le a töltőről és kapcsoljuk ki.
[Aksi ki, vár 10 másodpercet, aksi be]
2. Tegyük töltőre a telót és NE kapcsoljuk be. Várjuk meg, míg a jobb gomb zöldre vált, húzzuk le a töltőről. (Bizony-bizony: ez töltött még rá...)
3. Kapcsoljuk be. Várjunk, míg bebootol, majd kapcsoljuk ki
[Aksi ki, vár 10 másodpercet, aksi be]
4. Tegyük töltőre a telót és NE kapcsoljuk be. Várjuk meg, míg a jobb gomb zöldre vált (Hmmm... még mindig tudott belerakni), majd várjunk még kb. 30 percet (Stage 3) húzzuk le a töltőről.
5. Kapcsoljuk be. Bootoljunk be Clockwork-be, majd wipe-oljuk a battery stats-t.
(ez rootolt teló volt sztem, de a manage app-ban a filter-t all-ra állítva itt is meg lehet találni a battery-vel kapcsolatos memóriát, amit ki kell ekkor törölni - most fejből nem tudom mi a pontos neve...)
6. Reboot. Haggyuk, hogy a teló felkeljen.

Most már jó értékkel számolja a maximumot. Ha a minimumot is piszkálnánk:
1. Haggyuk, hogy a Blade lemerüljön és kikapcsoljon.
2. Ne dugjuk töltőre, de kapcsoljuk újra be. Várjunk, míg újra kikapcsol. Ismételjük ezt addig, míg nem kapcsol be újra.
3. Ha már csak remeg, mintha tiltakozna, dugjuk fel a töltőre, kapcsoljuk be és haggyuk, hogy felálljon

- Ha huzamosabb ideig nem használod az aksit, akkor kb. felesre töltsd fel, mielőtt lerakod. Sem azt nem szereti, ha fullon van, sem azt, ha üres.
- A boltokban kapható szuper-töltőknek ne ülj fel. A Li-Ion aksik töltési ciklusát nem nagyon lehet megerőszakolni. Kb. annyit csinálnak, hogy kb egy óra után, a Stage 1 befejezését követően készre jelentik a töltést, és csesznek a többire. Ekkor az akku kb 70%-on van. A Stage 2 további 2-3 óra lenne, a Stage 3 pedig újabb 30 perc. (És igen, ha egy óra töltés után a teló azt mutatja, hogy 70-80%-ra fel van töltve, el is lehet neki hinni, mert az első fázis full kakaón történik)

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#370) Karma válasza palesz53 (#369) üzenetére


Karma
félisten

Ez mekkora baromság, omg. "(Bizony-bizony: ez töltött még rá...)"

“All nothings are not equal.”

(#371) palesz53 válasza Karma (#370) üzenetére


palesz53
senior tag

jó, a stage 2-nél anno nálam sem történt semmi, de 3-nál tényleg csak 80% töltöttséget írt ki
próbáld ki, bajod nem lesz tőle... max tapasztalatot szerzel, hogy valóban baromság, vagy tényleg működik... :R

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#372) Karma válasza palesz53 (#371) üzenetére


Karma
félisten

Nem a leírás az, az akkuinterfész kalibrálása tényleg segít, csak az idézett mondattal (meg a flegma stílussal, amivel próbálja a marhaságot tényként beállítani) van bajom.

“All nothings are not equal.”

(#373) palesz53 válasza Karma (#372) üzenetére


palesz53
senior tag

akkor félreértettelek, sorry... :R

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#374) palesz53


palesz53
senior tag

regeltem a telót a samu.hu-n, és adtak rá plusz 2 hó garihosszabbítást... :Y
ezzel más is találkozott? vagy csak én nem találtam a fórumon... :F

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#375) DonMedve válasza palesz53 (#374) üzenetére


DonMedve
addikt

Én még nem csináltam meg,de ez jár hozzá,Wave-hez is volt!

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#376) palesz53


palesz53
senior tag

akkor ez számomra samu meglepetés! :C

azt nem értem, miért külön oldotta meg a töltő és az adatkábel kérdését a samu... :F
motorolán simán tettek a villásdugó oldalára egy usb hüvelyt, így egyben megvan a 2...

a kijelző tényleg jó ujjlenyomat-gyűjtő!
mellesleg bennem az egész készülék a műanyagságával együtt sem kelt gagyi érzést; semmi sem nyöszörög...

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#377) DonMedve válasza palesz53 (#376) üzenetére


DonMedve
addikt

Nem csak a kijelző,az egész telefon! :)

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#378) bosa válasza DonMedve (#377) üzenetére


bosa
tag

Én ezért vettem hozzá silicone tokot kijelzöre zapp-os invisible shield-t. Ezeket én kint vettem a telóval együtt uk-ben

(#379) palesz53 válasza bosa (#378) üzenetére


palesz53
senior tag

tokot nem akarok rá, csak a zagg-ot - az kisebb behatásokat úgyis kibír, zsebbe elég lesz

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#380) zozo2001hu


zozo2001hu
tag

Hali!

Egy éve váltottam nagyjából android platformra, ennek kapcsán tervezek majd egy írást a blogomon az alkalmazásokkal kapcsolatban, amit az 1 év alatt kipróbáltam és a mai napig használok.

Elsősorban itt praktikus dolgokra gondolok, nem a kismillió fingós meg zseblámpa alkalmazásra. :) Gondolom lenne itt is pár olvasó részéről igény erre, főleg akik mostanában érkeztek az Android világába.

(#381) DonMedve válasza zozo2001hu (#380) üzenetére


DonMedve
addikt

"...akik mostanában érkeztek az Android világába...." Mint pl. Én! :)

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#382) tonyi válasza palesz53 (#379) üzenetére


tonyi
tag

Én e-bayen vettem hozzá szilikon és neoprém tokot, valamint Németországból rendeltem hozzá fóliát (6db-ot kb. 400ft-ért postaköltségggel együtt).
fólia
szilikon tok
neoprém tok
Remélem jók lesznek hozzá. Már csak a szilikon toknak kell megjönnie.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#383) DonMedve


DonMedve
addikt

Aki legközelebb rendel külföldről,ne felejtse el itt megemlítteni itt a fórumban!Én tuti jelentkező vok! :R

tonyi:Az a neoprém tok jól néz ki! :K

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#384) tonyi válasza DonMedve (#383) üzenetére


tonyi
tag

Ezt most találtam.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#385) HEro válasza DonMedve (#383) üzenetére


HEro
tag

Miután megjött a telóm szerintem én beruházok egy zagg invisible shieldre.

Már csak azt kellene kitalálnom, hogy easy-on vagy bevállaljam a fullt? :)

:)

(#386) palesz53 válasza tonyi (#384) üzenetére


palesz53
senior tag

ettől úgy néz ki, mint régen a nokia 5800-ám... :DDD

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#387) dobost válasza tonyi (#384) üzenetére


dobost
senior tag

Jó elgondolás, viszont nekem túl nagy darabnak tűnik a tokkal a Nexus. :O
Felélénkült a fórum... :C

Ne nagyon használjatok live wallpaper-t... eszméletlenül zabálja az akksit...

(#388) palesz53


palesz53
senior tag

hát, az akksis történet itt nem működik... :F
sehogy nem lehet 95-97%-nál jobban feltölteni - az xda-n is felmerült, ott sem jutottak semmire... battery managert sem találok, ahol törölni lehetne az adatokat... :F
kíváncsi leszek meddig bírja :R

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#389) DonMedve


DonMedve
addikt

Most felugrottam a zagg oldalára,nem tűnik vészesnek a rendelés.Csak azt nem tudom a kártyám elfogadnák e? :F Android Marketen elfogadták,akkor csak itt is!

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#390) DonMedve válasza palesz53 (#388) üzenetére


DonMedve
addikt

Akkor ezt a herce-hurcát csak egyszer kell megcsinálni?De akkor most lehet ettől sem fogja rendesen mutatni nem?

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#391) palesz53 válasza DonMedve (#390) üzenetére


palesz53
senior tag

nem működött, hiába játszottam végig... :N
xda-n utánanéztem, egyszerűen nem lehet jobban feltölteni, az akksi érdekében
így hozzá se érdemes fogni... :R

(defyn 2.1 alatt működött, nexus s-en nem találtam akku managert sem)

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#393) Agi70


Agi70
aktív tag

Sziasztok. Két nagyon bugyuta kérdésem lenne. Be lehet-e állítani, hogy a kereszt vagy a vezetéknév legyen elöl a telefonkönyvben? (Ha igen hogy) És hogy a Gmail leveleket frissítse de a contaktokat ne, mert én azt a gmail fiókomban mindig kitörlöm, és már harmadszorra üríti ki a névjegyzékemet. Előre is köszönöm.

"Az idegbaj öröklődő. Én is a gyerekemtől kaptam. :) "

(#394) DonMedve


DonMedve
addikt

Nem emlékszek rá,de azt hiszem nem lett említve,hogy a szolgáltatós Nexus s független.Elōbb pròbáltam a sógorom voda kártyájával,ès gond nélkül fogadta. :C

Ági70:Settings;Accounts&sync settings;Manage accounts;-innen már tudni fogod.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#395) DonMedve válasza Agi70 (#393) üzenetére


DonMedve
addikt

Bocs lejárt a szerkesztés ideje.

A nevek meg bemész a kontaktokba,ott menu gomb;Display settings;Sort list by;ott beállíttod,hogy first.Bocs a külalakért csak telóról írok.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#396) palesz53


palesz53
senior tag

ma sikerült letesztelni az akksit... kemény 1% töltöttséggel is jól elvolt (persze rinyált, hogy tegyem töltőre) :DDD
úgyhogy elég jól be van kalibrálva az akksi...
bár ezt a 96-97%-ig töltődik csak fel dolgot most sem értem, miért jó... :F

ezek után feltettem tölteni - 3 és fél óráig töltött! :Y másnak is ilyen lassan tölt? (hálózatról)

más - nálam manage app-ben nem lehet állítgatni a progik default-ját (hú de szép magyar mondat lett! :DDD ) dialer one-t tenném alapértelmezetté, de nem megy... :F

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#397) DonMedve válasza palesz53 (#396) üzenetére


DonMedve
addikt

Igen!Nekem is ennyi idő,ha nagyon lemeríttem.
Az alapértelmezett progi beállítása nekem is inaktív a manager appban.Néhol azt veszem észre,mintha kicsit korlátolt lenne a rendszer.Pl. a Lock Screen huzigálóját sem tudom kikapcsolni. :(

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#398) palesz53 válasza DonMedve (#397) üzenetére


palesz53
senior tag

settings > location & security > screen lock > none
nálam összejött, aztán rátettem a widget lockert

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#399) DonMedve válasza palesz53 (#398) üzenetére


DonMedve
addikt

Nekem valamiért nem működik! :(

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#400) Agi70 válasza DonMedve (#395) üzenetére


Agi70
aktív tag

Köszönöm :R

"Az idegbaj öröklődő. Én is a gyerekemtől kaptam. :) "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.