Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) zozo2001hu válasza dobost (#247) üzenetére


zozo2001hu
tag

Jól működik az érzékelő, tehát ha felveszem a telefont és odaemelem a fejemhez, akkor szépen kikapcsol a kijelző nincs vele gond.

Facebook integráció a címjegyzékbe sajnos megszűnt. Google így döntött adatvédelmi okokból, bár szerintem inkább üzletpolitika van mögötte. ;)

Továbbra is tetszik a teló, eszméletlen jó a súlypont, nagyon kellemes kézben tartani a készüléket, és az érintőgombok is nagyon jók, a sorrend is tökéletes értsd: bal szélen van a vissza gomb.

Normál használat mellett, a Desire bírt 1 napot, úgy látom ez el fog menni nekem 2 napig is akár egy feltöltéssel.

OFF:

Opera mobile 11 kijött, baromi klassz, belekerült a flash support is.

Új Samsung tabletet mutattak ma be egy 8.9"-os és egy átdolgozott 10.1"-os verziót.

Karácsonyra szeretnék egy Android3-as tabletet is, lehet kezdeni gyűjteni. :)

(#252) dobost válasza zozo2001hu (#251) üzenetére


dobost
senior tag

Ne fájdítsd a szívem... alig várom, hogy megrendelhessem, már a kiegészítőket is nézegetem... Találtam egy budapesti webshopban 2600MAh akksit... ezzel tuti menne 1 hetet... :DDD

A facebook ismerősök születés- és névnapját be lehet valahogy importálni a naptárba? (facebook sync-ben ez volt a legjobb...)

Mellesleg azt olvastam, hogy a 2.4 erre lesz leghamarabb elérhető a nyár folyamán.
A 3.0ból fognak átemelni pár funkciót :C

(#253) len0423


len0423
csendes tag

De hogy lehet az európai verzióban SLCD panel? Nem inkább Samsung féle Super Clear LCD-ről van szó, ami a Wave II - ben is van? Kétlem, hogy Sony panelt szerelne be a Samsung...

(#254) dobost válasza len0423 (#253) üzenetére


dobost
senior tag

Igazad van... a Super Clear LCD a helyes...
[link]

(#255) Karma válasza len0423 (#253) üzenetére


Karma
félisten

Az SLCD Sony és Samsung termék. Lásd wikipédia. A Wave II-ben SLCD van.
Attól persze emitt már lehet ez a Super Clear csoda.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#256) rerros válasza Karma (#255) üzenetére


rerros
tag

már megbocsáss, de hivatkoznál vmi forrásra? eddig mindenhol SCLCD-t olvastam wave II-vel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#257) migabi24


migabi24
nagyúr

A sony féle slcd elbújhat a samsung sclcd-je mellett

(#258) Karma válasza rerros (#256) üzenetére


Karma
félisten

Jo, lehet tevedtem, nem ez a lenyeg, hanem hogy az SLCD tobbsegeben Samsung.

“All nothings are not equal.”

(#259) rerros válasza Karma (#258) üzenetére


rerros
tag

lehet? inkább több, mint valszínű :P

(#260) dobost válasza zozo2001hu (#251) üzenetére


dobost
senior tag

Vannak már tapasztalataid arról, hogy meddig bírja az akksi? :)
2 napot kibír töltés nélkül?

(#261) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Van már a Vodánál is.
[link]

(#262) DonMedve


DonMedve
addikt

Nehogy elkezdjétek itt is a kijelzőtémát! :N :DDD

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#263) DonMedve


DonMedve
addikt

Srácok!
Ennyire jó,vagy ennyire szar a teló,hogy nincs mit írni róla?Megálljatok csak,legyen meg nekem. :)

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#264) dobost válasza DonMedve (#263) üzenetére


dobost
senior tag

Szerintem olyan király, hogy nem jutnak szóhoz... :)
Nemsokára nekem is meglesz... szerintem jövő hét vége felé .... beszámolok azonnal. :DDD

(#265) tonyi


tonyi
tag

Én is pályázok egyre. Következő hónapban fizu után.
Úgy a hónap közepe fele gondoltam a megvételét.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#266) zozo2001hu válasza dobost (#260) üzenetére


zozo2001hu
tag

2 napig elmegy a cucc nálam, de ez nagyon felhasználói szokás függő, az biztos, hogy a Desire 1 napot bírt, naponta dugtunk ugyebár. :D

Kipróbáltuk ma a haverommal (akinek NOKIA N8 telefonja van) a fring alkalmazást! Teljesen korrekt a videotelefonálás 3G hálózaton is. :)

Ráadásul az android-os fring-el tudok váltani szépen az előlapi és a hátlapi kamera között. Jót lehet marhulni vele az tuti! :D 20 percnyi videotelefonálás kb. 13mb körül evett adatforgalomban, szóval annyira nem vészes, wifi-n meg nem számít.

Továbbra is tetszik a cucc, minőségi darab, android megszállottaknak kötelező vétel. :)

Opera mobil hasít rajta és mennek a flash tartalmak is. Billentyűzetnél megvettem a Smart Keyboard Pro változatát van hozzá magyar nyelvi szótár és samsung galaxy s skin.

(#267) DonMedve válasza zozo2001hu (#266) üzenetére


DonMedve
addikt

Na ezek jó hírek.Az Én felhasználási szokásaimmal akkor el fog menni 3napot is szerintem.Wave is 3-4 napot is bírt nálam.

Bár nem vagyok Android megszállott,ez lesz az első Androidom,de egyre biztosabb vagyok magamban,hogy ez kell nekem. :R

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#268) zozo2001hu


zozo2001hu
tag

Videózás: az egyik kifogás a nexus s-el kapcsolatban, hogy csak 480p-ben vesz fel. Erre azt tudom mondani, hogy bármilyen eszköznél ami le van írva a specifikációban azt tudja méghozzá tökéletesen.

Na mármost, az igaz pl. hogy a Desire tud 720p-ben rögzíteni, de valami ocsmány minőségben. Egyrészt agyon tömörített videóról van szó, másrészt állandó framedrop-ot tapasztaltam. Komolyan mondom sokszor azt hittem, hogy valami 10-15 fps-el rögzített slideshow-t nézek.

Ezzel szemben a nexus s videofelvétele sokkal élesebb, jobban dolgozik a tömörítési (h264) algoritmus, szebbek a színei és folyamatos 25-30 fps-t tapasztaltam.

Azt persze el kell mondani, hogy gyenge fényviszonyoknál, éjszaka sajnos elvéreznek ezek a mobilokba szerelt optikák és érzékelők.

(#269) DonMedve válasza zozo2001hu (#268) üzenetére


DonMedve
addikt

Az,hogy elvéreznek az természetes lehet,nem erre vannak tervezve,csak mint opció szerepel.Engem annyira nem is zavar videót nem nagyon csinálok telóval.Mondjuk képeket nem bánom ha szépeket csinál.Ott volt a Wavem annak is kellett a jó fényviszony,különben meghalt,de amúgy nagyon szép képeket lehetett vele csinálni.
Esetleg 1-2 képet mutatóba tudnál csinálni ha szépen megkérlek?

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#270) adidas4death


adidas4death
aktív tag

16GB ROM? :Y wattafák? :DDD
Ez tényleg egy másik galaxisból való. ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#271) dobost válasza DonMedve (#269) üzenetére


dobost
senior tag

Az azért elgondolkodtató, hogy ugyan ez a hardver a Samsung szerint 720p-ben rögzít videót... szerintem itt valami turpisság van, ha a Google nem engedte ezt belepakolni a sajátjába... lehet a 720p mégse 720p... :DDD

(#272) DonMedve


DonMedve
addikt

Srácok!
A GPS-ét próbálta már valaki??Ügye nem olyan szar mint a Galaxy S-be?

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#273) dobost válasza DonMedve (#272) üzenetére


dobost
senior tag

Elvileg a Galaxy S GPS-e is javult az új ROM-okkal...

(#274) DonMedve válasza dobost (#273) üzenetére


DonMedve
addikt

Javult,vagy megjavult? ;] :U

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#275) dobost válasza DonMedve (#274) üzenetére


dobost
senior tag

Erre csak Zozo2001hu kolléga tud válaszolni ill. várhatóan jövő hét vége fele én is. :DDD

(#276) migabi24 válasza dobost (#273) üzenetére


migabi24
nagyúr

A galaxy gps-e soha nem lesz jó, nem szoftveres a hiba, szar vevőt raktak bele, a legjobb bizonyíték erre, hogy a legjobb esetbe se képes 5m-nél pontosabb navigálásra, ugyanakkor a 20.000ft-os ZTE Blade meg 1m-es pontosságra képes, és sajna a Nexusba is hasonló vevő került, talán ezt az elkalandozást ami a galaxyba volt lehet javították ;)

(#277) DonMedve válasza dobost (#275) üzenetére


DonMedve
addikt

Remélem akkor már Én is! :))

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#278) migabi24


migabi24
nagyúr

Most nézem ezt a http://www.youtube.com/watch?v=b2Kzj04yeUg videót a Desire HD-val hasonlítják össze, hát elég szar a helyzet, 10m vs 1m, ilyet se veszünk elég volt a galaxy-s :W

(#279) bosa válasza migabi24 (#276) üzenetére


bosa
tag

Nekem semmi problémám nincs vele 5-10 mp-en belül talál müholdat londonban, pesten, vidéken eggyaránt. Tévedést csak akkor csinál ha épületen belül próbálom. Amúgy pontos nálam.

(#280) dobost válasza migabi24 (#276) üzenetére


dobost
senior tag

Én úgy tudom, hogy csak az első szériás Galaxy-val voltak gondok... az újabban vásárolt készülékek már jól muzsikálnak...
Igazából nekem mind1, hogy 1M vagy 5M vagy 10M, csak stabilan fogja a jelet.10Mig ellátok... :DD

(#281) DonMedve


DonMedve
addikt

Szerintetek lesz benne magyar nyelv?
Nem igazán tudok angolul,igaz eltapogatózok angolon is,de nagy könnyebbség lenne,ha idővel lenne benne magyar. :B

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#282) zozo2001hu


zozo2001hu
tag

Csináltam egy gyors képgalériát, igyekeztem külső és belső helyszíneket egyaránt megörökíteni, feltoltam a flickr tárhelyre csekkoljátok, az összes kép érintetlen:

[link]

Később még tolok majd pár videót is a youtube-ra. Tetszik, hogy a gép tud makró üzemmódot, ezt a korábbi telefonom nem tudta.

(#283) zozo2001hu válasza DonMedve (#281) üzenetére


zozo2001hu
tag

Azt tudom neked mondani, hogy a korábbi telefonomon (HTC Desire) egy CyanogenMod7 futott, már az RC2 verzióban is volt full magyar nyelvi támogatás, már ami a menüpontokat illeti. A gyári gingerbread billentyűzeten is megvolt az összes magyar ékezet pl. Ű Ő betűk, egyedül a prediktív bevitelhez a magyar szótár hiányzott.

Szerintem a következő frissítésbe beleteszik a magyarítást, remélem dolgoznak rajta a skacok odaát. :)

[ Szerkesztve ]

(#284) zozo2001hu válasza DonMedve (#274) üzenetére


zozo2001hu
tag

GPS-el semmi gond, vidéken lakom Copilot Live-al próbáltam pár másodpercen belül ment a navigálás. Nem tapasztaltam problémát ezzel kapcsolatban.

(#285) DonMedve válasza zozo2001hu (#282) üzenetére


DonMedve
addikt

Ha ez tényleg ilyen képeket csinál,akkor ez miatt már nem aggódom!Nekem ez már tökéletesen elég.Majdnemhogy jobb képeket csinál mint a kis kompaktom! :C
zozo köszi a leírásokat is,és a véleményezést,megerősítettél. :K
Az igazság az,hogy nem nagyon akarok rá főzött romot tenni,root-on erősen gondolkodom,bár nem tudom 2.3-ra van e már,bár gondolom van.De főzött romba nem gondolkodom.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#286) migabi24 válasza dobost (#280) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nekem 2-ő is volt, egy az első szériából, és a későbbiből is, mindkettő szar volt, és itt nem a gyorsaságra célzok, és nagyon is számít hány méteres pontossággal dolgozik, mert ha 10m-en belül fut 2 párhuzamos utca ami a belvárosba elég sűrűn előfordul már azt se tudja hol vagy ide oda dobál, újratervez, használhatatlan, tanyán tökéletes, ahol alig van út, az 1-5 méter már elég ahhoz, hogy tudja hol vagy szűk utcákon is ;)

(#287) dobost válasza migabi24 (#286) üzenetére


dobost
senior tag

Igazad van... erre nem gondoltam :DDD
Remélem jó lesz majd benne a GPS...

(#288) montyx válasza DonMedve (#285) üzenetére


montyx
aktív tag

A főzött romok sokszor nem hozták nekem azt a pluszt, amit elrontottak. Pl. a Spica-n sokkal jobban eszi az aksit a Cyan, mint egy gyári rom.
Szerény személyem :P azért vett Nexus S-t, hogy maximum rootoljam a telót. Elég nekem a gyári FW amit tud, csak az legyen naprakész.

A fényképezési minőséget csak megerősíteni tudom. A ledje szó szerint olyan szinten vakít, hogy szinte minden esti fotón hunyorog az áldozat.

Aláírás

(#289) montyx válasza dobost (#287) üzenetére


montyx
aktív tag

A GPS nagyon jó. Soha nem volt eltérés és másodpercek alatt talál holdat.

Aláírás

(#290) DonMedve válasza montyx (#288) üzenetére


DonMedve
addikt

Köszi!Tied független gyári,vagy szolgáltatós??

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#291) zozo2001hu


zozo2001hu
tag

Feltoltam pár videót a youtube-ra meg kell, hogy mondjam a youtube konvertálás nagyon sokat rontott az eredeti 3gp videóhoz képest. Igény esetén feltöltöm az eredeti videókat egy megaupload tárhelyre. Igyekeztem hasonlóan a fotókhoz itt is kültéri és beltéri felvételeket készíteni.

[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#292) palesz53 válasza zozo2001hu (#282) üzenetére


palesz53
senior tag

ez nagyon jó képminőség! :Y :C
a defy-m a közelébe nem ér... :(

gondolkodom én is ezen a nexus s-en, de bevárom a desire s-t, meg az lg-ket, majd a teljes mezőny ismeretében döntök...

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#293) dobost válasza zozo2001hu (#291) üzenetére


dobost
senior tag

:C
Pompás videók mobilhoz képest... nekem még több is, mint amit elvárok... :DDD

(#294) montyx válasza DonMedve (#290) üzenetére


montyx
aktív tag

Samoledes független, imádom. USAból tudtam egyet szerezni hála égnek... :B

Aláírás

(#295) montyx válasza zozo2001hu (#291) üzenetére


montyx
aktív tag

Neked lejött már a 2.3.3-mas OTA? Egyre jobban fontolgatom, hogy feltolom kézzel, mert már vagy 3 hónapja kint van...

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#296) DonMedve válasza montyx (#294) üzenetére


DonMedve
addikt

Értelek!Csak a frissítések miatt kérdeztem.Enyém T-Mobile-től lesz,kivéncsi leszek,hogy lesznek rá az update-k. :F

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#297) bosa válasza montyx (#295) üzenetére


bosa
tag

Nekem se jött le OTA-ban.Felraktam kézzel de vissza is raktam a 2.3.2-t mert a kijelzöt nagyon elcseszte az eresetihez képest.

(#298) DonMedve válasza bosa (#297) üzenetére


DonMedve
addikt

Kézzel?Azt hogyan kell? :B

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#299) bosa válasza DonMedve (#298) üzenetére


bosa
tag

Neten fent van afrissítés leszeded a 3 kōzül azt amelyik neked kell átnevezed update.zip névre, felmásolod telôra, kikapcsolod majd a hangerö fel és a bekapcs gombbal elindîtod bootloader módban. a tōbbi már adja magát de vannak nagyon jó leírások csak arra figyelj oda hogy biztos a jót szedd le mert akkor errorral elszál.A telónak nem lesz baja csak marad a 2.3.2
A KÉPERNYÖ SZÍNHÖMÉRSÉKLETE VÁLTOZIK A 2.3.3-TÔL.Mindenkinek ajánlom megnézni a változást... nagyon sokan panaszkodtak ès lehet leállították az OTA 2.3.3-t ...
a 2.3.1 2 napon belül a 2.3.2 1 héten belül jött nekem...

(#300) DonMedve válasza bosa (#299) üzenetére


DonMedve
addikt

Ez a gyári update-t?Honnan tudom leszedni?Csakmert nehogy főzött romot szedjek le vagy ilyesmi. :B :R

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.