Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) manchester85 válasza tHD (#100) üzenetére


manchester85
addikt

Sose került 400k-ba az iPhone 4, de még 300-ba se... Mivel az Apple nem így árazta be, így a szürkeimportból felbukkanó, mohó kereskedők árszabása semmiképp se tekinthető hitelesnek. De ezt hányszor kell még leírni, hogy mindenki felfogja végre? Inkább minket ne idegesíts tovább...

i6 Silver

(#102) Gengi válasza manchester85 (#101) üzenetére


Gengi
senior tag

:F Ez meg mi ?

A kolléga arra utalt ,hogy szintén egy szürke importos árról beszéltek ,mivel nincs még magyarországon forgalomba. Így alapúlvették az XXLGSM-et ,de anno az XXL GSM-nél 300 K -ba mérték az Iphone4-et is... Így nem érti és feltette a kérdést magának ,hogy az árazás miért nem lehet már egységes szempontok alapján belőni és tesztekben ahhoz a szemponthoz ragaszkodni.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#103) Pompi válasza manchester85 (#101) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mennyibe kerül itthon függetlenül az iPhone4?

Feel Good Inc.

(#104) Matthu


Matthu
aktív tag

Köszi a tesztet! A samsung újabban fél a fémtől? Atom gagyin néz ki. A Htc legalább becsülettel összerakta. Sztem abszolút nem kelti felsőkategóriás készülék benyomását. Ennyi pénzért műanyag kupacot??

(#105) Kinder


Kinder
senior tag

De tényleg, miért nincs google earth 2.2 ( vagy 2.3 ) androidnál a marketben?

(#106) bwoay válasza Gengi (#102) üzenetére


bwoay
nagyúr

hagyd, elsiklott a lényeg felett

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#107) Gengi válasza manchester85 (#101) üzenetére


Gengi
senior tag

Iphone 4 32 Giga Licit (2010. 12.-Vatera) :

kérdés : Tisztelt ******! 210e!ma fizetek!! - *******
válasz : Tisztelt *******! Annyiért nem tudom odaadni,ne haragudj. Üdv - *******
kérdés : Tisztelt *******! mi a vége? - ********
válasz : Tisztelt *******! 220 a vége,annál lejebb nem megyek,így is én adom a legolcsóbban. Üdv - *******
kérdés : Tisztelt *******! ok mehet!!bontatlan? mert ajándék lessz!! - *******

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#108) manchester85 válasza Pompi (#103) üzenetére


manchester85
addikt

Dominós ár+20k.

Gengi, ne beszélj már marhaságokat... Ez még mindig se nem 300k, se nem 400k. Ha meg nem lehet kapni, akkor nincs ár. Most ha behozok Magyarországra egy szomáliai ébenfából készült díszszobrot, amit itthon senki más nem árul (elég, ha csak az az egy fajta típus nincs) és 100 ezer ft-ért árulom, akkor most ezt mérvadónak lehet tekinteni?
Ráadásul ebben az esetben az XXL ára a külföldi árakkal vetekszik valamennyire, míg a 300-400 ezres árak szállodai szobával és repülőjeggyel együtt is soknak számítottak volna, egy külföldi (mondjuk franciaországi) apple store-os árhoz képest...

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#109) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Gyakorlatilag egy toldozott-foltozott SGS, brutál áron.
DE.

Egy nagyon nagy előnye van az "átlagos" hardvernek. Mint ahogy a Nexus One, ez is Android referencia modell.
Ergo, ha a későbbiekben kijövő újabb verziók ezen is kifogástalanul futnak majd, (RAM, CPU, GPU...) akkor nem kell azon agyalni, hogy a nem csúcs,nem többmagos, nem ultraszuper modelleken is futtatható lesz-e majd az éppen megjelenő új verzió.

Gondolok itt a 2.4 és az újabb, mobiltelefonra optimalizált verziókra.
Ezen meggondolásból okos ötlet volt, egy ilyen "átlagos" hardver köré építeni e második referencia modellt. (Jól jegyezzétek meg eme dicsérő szavakat, nem sokszor mondok ilyet Samsungra... :D )

Egyébként számomra is furcsa, a videófelbontás kurtítása.
Gondolom a későbbi verziófrissítések - amit ugye elvileg ez a modell kap meg először - majd orvosolják a problémát, és engedik kihasználni a hardver képességeit e téren.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#110) Jadro válasza mrlujoak (#109) üzenetére


Jadro
veterán

Így van, erre minden frissítés meglesz, nem függ majd mástól. Ez viszont jó hír nekünk SGS tulajoknak, ezért is örülök hogy hasonló nagyon az SGS-hez.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#111) joey04 válasza manchester85 (#108) üzenetére


joey04
titán

arról mondjuk nem is beszélve, hogy a 16GB-os nexushoz 16gb-os i4et mérjünk már...

----------------

a telefon számomra csalódás. a kinézet is, hiszen tipikus samsung. a ronda menüjük szerencsére itt nincs meg, az alap droid sokkal jobb. viszont tényleg elég soványka a vas, elnézve, hogy mik jönnek. kis mentség, hogy a kijelző legalább elérhető lesz slcd kivitelben is. az viszont vitathatatlan tény, hogy erre lesz egyedül normális support, és ez nagyon nagy pozitívum. remélem a következő nexust nem a samu kapja, hanem a moto, vagy megint a htc.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#112) skajwa válasza manchester85 (#108) üzenetére


skajwa
senior tag

400k soha nem volt, de hivatalos megjelenés előtt még a legelső 2g-s iPhone-t is eladták 300k-ért. Utána a 3g-t, sőt a 3gs-t is és akkor a 4-ről ne is beszéljünk. Lehet nem az xxl gsm, mert ők nem tudtak akkor szerezni, de nem egy gsm árulta ennyiért a szürke importos iphone-okat. Ami a vicc tárgya jelen esetben, hogy a 99%-ban megeggyező SGS-t 100k-ért haza viheted tokkal vonóval és ez teljesen jogos.

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#113) manchester85 válasza skajwa (#112) üzenetére


manchester85
addikt

Hogy mit mennyiért lehet eladni, és minek mennyi a hivatalos ára, az két külön dolog. Se te, se az előtted szólók nem konzekvens dolgokról beszélnek, mert minden hivatalosan annyiba kerül, amennyi a hivatalos ára. Magyarországon a dominó+20k a hivatalos ár, külföldön pedig az Apple által meghatározott apple store-os ár, már ahol ez a lehetőség adott, persze. Nem tudom, mi ez a 99%-os analógia a galaxy s-sel, de nagyon el vagy tévedve, barátom. Az oprendszer, a felbontás, az anyaghasználat, a kijelző technológiája, vagy miből számoltad ezt ki?

i6 Silver

(#114) skajwa válasza manchester85 (#113) üzenetére


skajwa
senior tag

Én kérek elnézést....Igazad van! :)

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#115) fahrii


fahrii
őstag

Legalább nézne ki valahogy, de amikor megláttam a képeket elfogott a hányinger... borzasztóan néz ki (bár a samsungtol én még szép készüléket nem láttam). Ja nem, az ára még rondább.

(#116) zsocy


zsocy
őstag

Urak,

A 3. oldalon az első képen van egy "névnap widgetnek" kinéző dolog a screenshot közepén.
Azt tudja valaki hogy annak mi a neve? Vagy ez egy gyári widget, nem marketes?

Nagyon megköszönném az infot.

(#117) Valzor


Valzor
aktív tag

Inkább Galaxy S!

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#118) GALARDO


GALARDO
addikt

Tetszik de nem kéne. :DDD

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#119) Rusi válasza zsocy (#116) üzenetére


Rusi
senior tag

Az ott nem gyári (ahogyan a felette lévő órás/időjárásos widget sem), a Marketről simán letölthető, mégpedig Névnap néven. :)
Aki pedig az órás widgetet nem ismerné fel, az Fancy widget néven keresgéljen. :)

Mobilaréna (2010-2017)

(#120) dionaea


dionaea
őstag

remélem lenyomja az sgs árát a kis pénzüeknek is legyen már sgs ük :D

(#121) rep3at


rep3at
őstag

Nos, ennyiért én sem ezt venném, pedig maga a készülék tetszik, de hát semmi érdemi újitás.. Egy Google telefontól nem ezt vártam.

Forward thinking. كرر

(#122) rudymester


rudymester
senior tag

Itt 2 járható út lett volna: Egy brutális hardvert (komoly proci, kamera, kijelző, akksi) adnak drágán, vagy egy jó mindenes telót kedvezően. Ezek most nem jöttek össze. Az ár még esni fog, talán akkor ütősebb lesz.

Ezt a hátlapot meg már elfelejthetnék a gyártók. Egy telefont az ember kézbevesz naponta többször, ez a csillogós felület semmire sem jó (csak villogni).

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#123) DEJVID


DEJVID
őstag

Marha ronda, mint mostanában az összes Samsung.

(#124) lcee79


lcee79
őstag

Az a baj, hogy annyira gyorsan fejlődik a technika ezen a téren, hogy amire megjelenik a telefon már el is avult :)
Persze nem az előző telefonomhoz képest :D :D
Hanem ahhoz képest, amit vehetnék helyette.

Én eladtam az okostelefonjaimat, mert mobilinternetet nem akartam venni...
Márpedig anélkül szerintem semmit sem érnek....

Viszont, ha vki munkahelyen napi 8-9 órában net előtt ül, utána otthon maradék időben is...
Minek vegyek mobilinternetet?

Szóval nagyon jók ezek a telefonok, és követem a fejlődést, de nem veszek magamnak....

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#125) tenke.


tenke.
tag

jómagam is próbálgatom a gingerbreadet és tényleg nagyon jó, és még a hero-mon is sokkal gyorsabb, főleg az alkalmazások amiket futtatok. DE az alatt a lassan egy év alatt amióta használom az android rendszert, azon belül a 2.1 fölöttieket (ahol nincsen sense) nagyon unalmassá vállt a gyári android kezelőfelület. és ez egy két új grafikától még ugyan úgy uncsi marad. legalább 2x annyi widgetet és mégjobb személyreszabhatóságot várnék el az androidtól (menü szervezés funkció pl.) az ára ennek a samunak... horribilis

(#126) bokrosolajos válasza Murderer69 (#90) üzenetére


bokrosolajos
őstag

"Mé hogyan rögzítse? 6 csavarral vagy hogy?"
Hozod a szinted. Látszik sosem volt még valamire való telefon a kezedben :DDD

(#127) janes74


janes74
senior tag

Szvsz.rondább,mint az SGS.+annyival nem jobb,mint amennyivel drágább.A PenTile matrixot meg nem kellene továbberőltetni!A Nexus 1-et a mai napig komoly cuccnak tartják sokan,ezt nem fogják. :(

[ Szerkesztve ]

(#128) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Drága.
Szemből nézve egy kicsit nokiás(c6), a hátlap meg.. élőben nem volt szerencsém hozzá, de így képen nézve ultragagyinak hat. Semmiképp nem az árához passzol..

Everybody lies.

(#129) keIdor


keIdor
titán

Nevetséges az ára... aprón van 70k-ért Galaxy S, ami 100.000Ft-al olcsóbb és szerintem jobb is. :U

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#130) Valentino K. válasza tenke. (#125) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Én már a Sense UI-t is kurvára unom már :D

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#131) Ricardo válasza Jadro (#110) üzenetére


Ricardo
félisten

Így van. Ami elfut ezen, az menni fog az SGS-en is :K

(#132) JanR


JanR
addikt

Tetszik, de az ára nem :U

(#133) gybazsi


gybazsi
senior tag

Nekem a Nexus One még mindig jobban tetszik. Sztem az egy sokkal komolyabb telefon benyomását kelti külsőre, ez meg nekem kicsit gagyinak néz ki.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#134) Stevee83


Stevee83
aktív tag

Nevetséges ár!!! 135ezer az Lg Optimus 2X és az 1ghz-es duplamagos procival van :D

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#135) legiaap válasza Stevee83 (#134) üzenetére


legiaap
nagyúr

Itt a Google nevét kell megfizetni.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#136) Gengi válasza Stevee83 (#134) üzenetére


Gengi
senior tag

Fentebb írták ,hogy 500 dollár az USA-ban. Az LG Optimus 2X pedig még forgalomban sincs :S. Az se lesz olcsóbb mikor kapható lesz világ tehetősebb részein és kell behozatni az embereknek Majd hirtelen megjelenik hivatalosan és elkezd meredeken zuhanni.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#137) plus44 válasza z0d1AK (#1) üzenetére


plus44
veterán

:Y Mire fel ennyi?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#138) AS válasza plus44 (#137) üzenetére


AS
félisten

Mert Google...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#139) Napfénysüti

Nem lenne ez rossz csak nem ilyen brutál áron. Mondjuk jobban bejön mint az SGS.

Més que un club!

(#140) BossBoss


BossBoss
őstag

Iszonyat ronda. Nem lesz slágertermék ilyen áron.

(#141) Rusi


Rusi
senior tag

Volt nálam egy másik (Samsung) kütyü, az egy kicsit olcsóbb, igen minőségi (fém), bár "csak" 2.2-es rendszer megy rajta. Az ár/érték aránya annak sem az igazi, de talán kicsit jobb ennél.

Mobilaréna (2010-2017)

(#142) manchester85 válasza Gengi (#136) üzenetére


manchester85
addikt

"az LG Optimus 2X pedig még forgalomban sincs :S."

Miről okoskodsz már megint? Valóban nincs még forgalomban, de az ára már megvan. 270ft-os euróval számolva pont annyi, mint amennyit Stevee83 írt. Szerintem kerüld az okoskodást, borzasztóan rosszul áll.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#143) HarapósKutya


HarapósKutya
tag

elölről úgy néz ki mint valami 30k-s kínai műanyag fos... :U abszólút nem fogott meg, aránytalanul drága, kb. értelmetlen volt piacra dobni szerintem...

[ Szerkesztve ]

www.halivud.hu

(#144) Akos96


Akos96
senior tag

A készülék maga nem rossz, de az ára magas. Nagyon.
Illetve az elölről olyan mint egy kavics.

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#145) Rusi válasza manchester85 (#142) üzenetére


Rusi
senior tag

Aha, tehát egy hivatalosan egyáltalán nem megerősített, egy helyen megjelent előrendelési ár az már fix...
Továbbá azon apró tényt ne felejtsük el, hogy ha egy készülék XY euró vagy dollár áron megjelenik valahol messze, akkor bizony mire ideér, simán rácsúszik még néhány 10 ezer forint, még ha "0%-os ÁFA, használt, 0 perces" konstrukcióban vesszük.

Mobilaréna (2010-2017)

(#146) manchester85 válasza Rusi (#145) üzenetére


manchester85
addikt

Azért az amazont meg az XXL/gsm line-t nem venném egy kalap alá. :U Most komolyan, mi köze van a hivatalos árhoz a 300-400 ezres szifonnak? 30-40 ezres differenciát nyilván nem tennék szóvá, de amikor 400 ezerre lövik itt be egyesek a szifon induló árát, azon max. felsírni tudok. Egyébként hogy jön ez most ide, hogy mi csúszik még rá? Ha magyar forintban nem 135 ezer lesz, hanem 165 ezer az optimus 2X, akkor már nem is lesz 2 magos tegra proci benne? Pont arról van szó, hogy egy olcsóbb (legrosszabb esetben azonos árú) készülékben már a jövő technológiája figyel, míg a Nexus S semmi forradalmit nem tett hozzá a piachoz, ha az árából indulunk ki. Csak most azt nem értem, hogy miről beszélünk, mert mintha ti pont ugyanezt írtátok volna a cikkben is...

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#147) Borosz


Borosz
senior tag

Ez az egy napos készenlét... :U Ezen a magaslaton mikor tudnak majd átlépni a mobilgyártók..?

(#148) schawo


schawo
titán

"hardver akár 5 érintést is kezel, csak ezt az Android jelenleg nem támogatja"

:F Már hogyne támogatná? SGS-en is támogatja.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#149) merkucyo válasza Rusi (#145) üzenetére


merkucyo
aktív tag

A Galaxy S ára nem hinném , hogy mostanába fog 100 alá menni , mivel most is 125 táján van , és nem tegnap jött ki . Nagyon fontos tény ,hogy egy ilyen vagy ehhez hasonló kaliberű készüléket , az emberek nem Gsm boltokból vesznek 0% áfával , bolti garanciával stb .
De már egy 50-60 ezres készüléket sem .

Személyes tapasztalatom, hogy legtöbben akik ilyesmit vesznek ( jómagam is ) begyűjtik az Áfát ami ebben az árban nem elhanyagolható , tehát kiemelt szempont , hogy legyen Áfa .

A teszt egyébként nagyon jó , korrekt , és megerősítetted bennem az a gondolatot , hogy akik 2009 végi - 2010 gyártások közül vettek valamit a felső kategóriából , nem érdemes cserélniük .
Személy szerint a HTC 7 pro-ra várok .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#150) manchester85 válasza Borosz (#147) üzenetére


manchester85
addikt

Majd ha tudásban nem a pár évvel ezelőtti PC-kkel konkurálnak. De a lehetőség mindenkinek adott, hogy visszatérjen a telefonálás+sms kombóra, és visszatér az 1 hetes üzemidő. Elég nyilvánvaló, hogy noteszgép funkcióit megközelítő mobilokat nem a nokia 3210 üzemidejéhez kell mérni, hisz ezzel az erővel egy távkapcsolóhoz is hasonlíthatnánk.

i6 Silver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.