Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) palesz53 válasza DonMedve (#399) üzenetére


palesz53
senior tag

megnéztem az angol nyelvű manual-t, és aszerint is kikapcsolható - a változtatás a következő képernyőbekapcsolás vagy telefon-újraindítás után lép életbe

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#402) DonMedve válasza palesz53 (#401) üzenetére


DonMedve
addikt

Hát nem tudom,lehet Én vagyok béna,vagy selejt telefont kaptam,de Én nem tudom kikapcsolni! :( :W Pedig factory resetet is nyomtam.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#403) palesz53 válasza DonMedve (#402) üzenetére


palesz53
senior tag

állítsd először vmi másra, az működik?
aztán azt kapcsold ki a none-nal... :F

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#404) palesz53 válasza HEro (#385) üzenetére


palesz53
senior tag

na, nem erre akartam válaszolni, de Neked... :W

szóval ha ellopják, akkor sztem semmilyen progi nem segít, mert ha kikapják belőle az akkut, akkor vége...

lookout adott ki mostanában ilyen telefon kereső-találó progit - [link]

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#405) DonMedve válasza palesz53 (#403) üzenetére


DonMedve
addikt

A patternt be tudom kapcsolni,meg ki is.De a sima lock nem megy. :(

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#406) DonMedve


DonMedve
addikt

Srácok,nálatok sem megy semmilyen szervízkód?Nálam még a *#1234# sem megy,pedig ezzel csak a fw verziószámát tudjuk megnézni! :F

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#407) tonyi


tonyi
tag

Sziasztok!
Szerdán megjött a Nexus-om. Mivel "szűz" vagyok az Android területén így mindenféle segítséget szívesen várok. Még nem volt időm belakni, ezért teljesen gyári állapotban van.
Mivel kezdjem? Mik az első lépések?
Előre is köszi mindenkinek aki segít!

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#408) DonMedve válasza tonyi (#407) üzenetére


DonMedve
addikt

Gondold végig mi kell neked,azt ugorj neki az Android appz topik átnyálazásának. :)

Egy kérdésem lenne hozzád,megnéznéd nekem Te ki tudod e kapcsolni a lock screen?Tudod,amikor bekapcsolod a képernyőt,azt amit el kell húzni.Nagyon megköszönném. :R

Én most így hirtelen ezeket használom,a teljesség igénye nélkül:
CRKO Commander(fájlkezelő);
PowerAMP(zene);
MoboPlayer(Videó);
Quick Settings;
Widgetsoid2x;
Go Weather;
Elixir;így hirtelen ennyi.Majd nálam lesz a teló akkor bővítem.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#409) tonyi válasza DonMedve (#408) üzenetére


tonyi
tag

Nálam sem működik a screen lock.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#410) DonMedve válasza tonyi (#409) üzenetére


DonMedve
addikt

Úgy érted nem tudod kikapcsolni?

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#411) palesz53 válasza DonMedve (#406) üzenetére


palesz53
senior tag

2.2-ig működnek, de 2.3 alatt egyik kód sem... xda-n sem lettem okosabb... :F

tonyi - a helyedben egy jó kis launcher-t felpakolnék, ha már a pucér androidot választottad
választék: go, adw, pro, circle - némelyiknek vannak bővebb tudású, fizetős verziói is, de pl a go teljesen ingyenes; elég jól testreszabhatóak...

aztán ha kissé belaktad - [link] - kezdődhet a játék! :DD határ szinte nincs (na jó, betűtípust nem tudsz rootolás nélkül változtatni)

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#412) palesz53 válasza palesz53 (#411) üzenetére


palesz53
senior tag

folyt - nem engedte menteni a módosítást... :W

egy kis kieg don medvéhez - a poweramp 14 nap után fizetős; de van pl winamp is zenéhez (ha flac-ot is akarsz hallgatni, azt nagyon kevés progi tudja), meg még jópár progi - pár napig túrni fogod a marketet... :DDD (ha van lehetőséged, akkor wifi-n tedd)
videóhoz én az arcmediát használom, de pl 1080p-t a gyári játssza le jól...

nem árt vmi vonalkódolvasó sem - qr droid, shopsavvy, quickmark a legnépszerűbbek

kell még vmi fájlkezelő is, ebből is találsz jópárat - ízlés kérdése ki milyen formát szeret használni (nekem efile)

nálam fenn van még az elixir - gyakorlatilag mindent megmutat a teló belsejéről...

szerintem a gyári naptár nem túl szép, én ebből is raktam fel másikat

szükséged lehet még egy másik böngészőre is, ha a gyári nem tetszik...

a gyári tárcsázót már szinte "szokás" leváltani a dialer one-ra, meg az üzenetküldőt is a handcentre (ebben az ékezetes betűk nem csökkentik drasztikusan a karakterszámot)

esetleg egy billentyűzet is benézhet (pl anysoft + magyar billentyűzetkiosztás hozzá - lehet 3 v. 4 soros, qwerty, qwertz stb)

szerintem találd ki miket akarsz használni, és célirányosan keresgess

hirtelen ennyi... :DDD

más - nekem a manage app-ban van egy think free office nevű progi (gyárilag!), de a programlistában nem találom... :F másnál is ez van?

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#413) DonMedve válasza palesz53 (#412) üzenetére


DonMedve
addikt

Jó mondjuk Én a PowerAMP-ot megvettem marketen.Nem virágboltba,tényleg megvettem.Meg egyéb progikat is! :K :C

Vonalkódolvasónak a Barcode Scanner-t használom!Fájlkezekőből van több is,ami népszerű és jó.Lekapta az Astro-t de nálam valamiért FC-zik! :F De ma jött a mail,béta teszter lettem a Total Commander androidos változatában.
Naptárból Én az agendat használom.
SMS-nél meg ahogy palesz mondja,vagy Handcent vagy GO sms.Ki mire esküszik.Én nem használom egyiket sem,nem nagyon sms-ezek,amire nekem kell jó a gyári is.
Billentyűzetnél a Slide IT-t is javasolták,kipróbáltam,de nem jött be.(egyéni vélemény.)De ezt az anysoftot lehet kipróbálom.

A launcherekhez annyit hozzáfűznék,hogy nálam a menübe mindegyiknél szaggatott. :F Pedig kipróbálgattam őket.Így maradtam a gyári kinézetnél,mondjuk nekem nincs bajom a puritánsággal.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#414) palesz53 válasza DonMedve (#413) üzenetére


palesz53
senior tag

poweramp-ot én is megvettem; nálam a golauncherex hasít, semmi akadás... :Y

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#415) palesz53


palesz53
senior tag

aki szeretne dlna-t használni, annak melegen ajánlom az imediashare-t a marketről :DD
nekem az xp-wm11 kombót kérés nélkül megtalálta! :C
mit tudhat egy full dlna optimalizált rendszerrel? :Y :))
nem kis meglepetésemre, mert a motorola gyárija anno erre nem volt hajlandó

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#416) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
Ti milyen akkumulátor kímélőt használtok?
Van juicedefender, de abból a free nagyon butított, nincs benne night mód, ami nagyon kéne.
Ilyen még a Green power, de abban sincs night mode. :O
1 hét használat után már elég sokáig bírja már az akksija.
Jelenleg 20 órája megy és az utóbbi 5öt aktív wifivel, most van 68%on az akksi. :DD

Észrevettétek, hogy ha kikapcsoljátok a telót és megnyomjátok röviden párszor a bekapcs gombot, akkor bevillan a kijelző? :Y

Mellesleg indítottam egy topicot a market supportján, hogy fizetős marketet akarunk...

[link]

(#417) dobost válasza palesz53 (#412) üzenetére


dobost
senior tag

Én a youtube-ot se látom... :(
A market és a manage apps azt mutatja, hogy fel van telepítve, viszont nem tudom elindítani sehogy... (se uninstall)

Nálatok is ez van?

(#418) palesz53 válasza dobost (#417) üzenetére


palesz53
senior tag

nálam látható a utube...
meg találtam pár doksit, rákattintva a "hiányolt" think free office elindult :Y

milyen akkukímélőt szeretnél? ide nincs sok értelme, nálam alig pár progi fut alapból - csak feleslegesen vinné az energiát...
az animációkat ne engedélyezd teljesen (a display settingsben) - max ennyi

éjszakára meg tedd "repülőre"

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#419) dobost válasza palesz53 (#418) üzenetére


dobost
senior tag

Ez érdekes... másnak is látszik a youtube alkalmazás?

Olyan progit szeretnék, ami meghatározott időközönként bekapcsolja a mobil netet, így szinkronizálni tud mindent.
Mivel nem folyamatosan megy az adatforgalom, így nem meríti annyira az akksit...

(#420) palesz53 válasza dobost (#419) üzenetére


palesz53
senior tag

vmi ilyesmit? - [link]

nem néztem meg pontosan mit tud... :R

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#421) tonyi válasza DonMedve (#410) üzenetére


tonyi
tag

Igen, úgy értem.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#422) DonMedve válasza dobost (#419) üzenetére


DonMedve
addikt

Youtube nálam is van és működik is.De a palesz által említett office-t még nem tudtam kipróbálni!

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#423) dobost válasza palesz53 (#420) üzenetére


dobost
senior tag

Juice

Ehhez hasonló kéne csak free-ben aminek van éjszakai módja.
Közben ma reggel rájöttem, hogy miként lehet vásárolni a marketről legálisan hekkelés nélkül.
Hozatunk külföldről egy SIM kártyát 1 éves elérhetőséggel, mivel a teló úgyis független pelepasszintjuk pár percre és bevásárolunk a marketről... magyar SIM vissza és ennyi. :DDD

Természetesen ez csak elméleti síkon működik most, de ha legközelebb külföldön járok mindenképpen kipróbálom. :))

(#424) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem.

Honnan tudom, milyen kijelzővel szerelték fel a kicsikét?(Ajándékba kaptam a googletól, tehát külföldről van.Voda 845 után kicsit nagy váltás:):):))

2.3.1 vot rajta, amit frissítettem 2.3.3ra.Most mintha kicsit lassabb lenne a gps.Valamelyik hozzászólásba olvastam, hogy már rajta vannak az ügyön.Erről van valami hír?

Leszedtem egy olyan progit, hogy battery doctor.Következő adatokat írja ki:
talk time.(3g/4g): 4:15
talk time: (2g): 6:37
audio playback 9:42
video playback:5:00
web surf.:9:42
idle t. :339:00
Kicsit kevésnek tűnik. Másnál tapasztalat?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#425) jackbacsi87 válasza jackbacsi87 (#424) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Na, kb. 5hozzászólást nem olvastam el, persze hogy abban volt a megfejtés:

baseband version: i9020xxkb1, tehát amoled.

(#426) palesz53 válasza jackbacsi87 (#424) üzenetére


palesz53
senior tag

gps - gmaps-en kérd le a pontos helyzetedet (gps NE legyen bekapcsolva! csak wifi vagy 3g), így frissülni fog az aktuális (Mo feletti) műholdpozíció, és mp-k alatt talál majd ezek után bármelyik navi program műholdat

battery - nagyon használatfüggő az akksi idő; a tesztben leírt 2 napnak a közelébe nem érek (2 mail fiók állandó frissítése, 2 weather widget, kb 1 óra netezés, némi zene, kevés beszélgetés, meg naptár jelzésekkel), de azért többet bír, mint a defy-m (valamivel több nyaggatás mellett, ami a nagyobb kijelzővel azért számomra pozitív); a gyári app menedzser iszonyat jól teszi a dolgát, ha vmi nincs használatban, azt magától bezárja

akksi kalibrálásának semmi értelme, kipróbáltam, nem hozott semmi pluszt (magyarán jól van kalibrálva)

ja, egyébként grat a készülékhez! :C

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#427) dobost válasza palesz53 (#426) üzenetére


dobost
senior tag

Szia!
Ajánlom neked is a JuiceDefender-t... :)

Ma kaptam egy lejárt német SIM-et és wifin keresztül tudtam vásárolni a marketről... :DDD
Ha venni akarok valamit, akkor teló kikapcs, német kártya behelyez és már mehet is a vásárlás... ;]

(#428) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Köszi a tippeket.

Gmail appnál meg lehet valahogy oldani, hogy letöltse a leveleket?Ha offline vagyok, 70%-a eltűnik, 20%-át nem tudom megnyitni, és csak 10%-a olvasható a maileknek.

(#429) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Köszi a tippeket.

Gmail appnál meg lehet valahogy oldani, hogy letöltse a leveleket?Ha offline vagyok, 70%-a eltűnik, 20%-át nem tudom megnyitni, és csak 10%-a olvasható a maileknek.

(#430) n0_gAboR válasza dobost (#427) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Egyszerubb a root + market enabler kombo, en ezt hasznalom, jopar alkalmazast vasaroltam mar (magyar SIM kartyaval)

[ Szerkesztve ]

(#431) palesz53 válasza jackbacsi87 (#429) üzenetére


palesz53
senior tag

igazából nem tudom, de épp a felhő a történet lényege...

n0_gAboR - nem mindenki akar rootolni... :R

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#432) DonMedve


DonMedve
addikt

Síri csend és hullaszag! :U

Hát igen,ez van amikor egy teló el van találva.Minden felesleges sallangtól mentes,és azt teszel rá,azt csinálsz vele amit akarsz! :)

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#433) palesz53


palesz53
senior tag

:DD
engem csak az bosszant, hogy a zagg fóliám még mindig sehol, mert UK-ből Írországba költöznek, és csúszás van... :W bár ma küldtem nekik egy nagyon morcos e-mailt, kíváncsi vagyok mikor és mit reagálnak :F

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#434) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Lehet a kedves Nexus S userekhez egy kérdésem? :) Cseppet sem laggol/akad a telefon? Mondhatni iPhone szerűen smoothnak? Láttatok rajta olyat, hogy egy animáció "megbotlik", vagy valamire nem azonnal reagál? A válaszokat előre is köszönöm! :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#435) palesz53 válasza Oppenheimer (#434) üzenetére


palesz53
senior tag

hmm... laggolásnak nem nevezném, csak mintha árnyalattal lassabb lenne (nem mindenhol); de - nálam legalábbis - simán működik

mondjuk az app managere nagyon tudja a dolgát, a rendszeren kívül nálam van, hogy 10-12 progi fut max (gmail, handcent, ilyenek; a többit leállítja), szóval nagyon jól optimalizált
(mondom ezt egy defy után - az ehhez képest erősen akad sok helyen...)

szerintem a csupasz android valahogy sokkal jobb és gyorsabb, mint a mindenféle gyári ui-s (blur, sense stb) (mondom ezt úgy, hogy nem vagyok híve a rootolásnak)

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#436) DonMedve válasza Oppenheimer (#434) üzenetére


DonMedve
addikt

Nagyon él van találva,hidd el.Nekem iphonem nem volt,,csak egy wavem badaval!Na az valami baromi simán dolgozott a menüben,szinte folyt.Ez úgyszintén,gördülékeny.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#437) DonMedve válasza DonMedve (#436) üzenetére


DonMedve
addikt

Bocs a hibáért telóról írok.
Hozzátenném,hogy én is az elején task killer meg minden,de rájöttem,hogy nem kell.Szerintem ez így jó ahogy van.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#438) Oppenheimer válasza DonMedve (#436) üzenetére


Oppenheimer
veterán

pálesz53, DonMedve, köszönöm a válaszokat. Akkor ez azt jelenti, hogy van még remény az Android számára.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#439) rerros


rerros
tag

nah, én is megrendeltem, szerdán megyek érte, már annyira izgatott vagyok, h ezt meg kellett, hogy osszam :)) :)) :))

(#440) palesz53 válasza rerros (#439) üzenetére


palesz53
senior tag

üdv, és gratulálok! :R
ha nem titok, miért döntöttél az xs mellett?

oppenheimer - a "széttagoltság" (sok gyártó, sokféle hw, sokféle ui) sajnos nem segíti elő az iphone szintű optimalizációt, és a folyamatos, apróbb frissítések elkészítésének sem tesz jót... e téren valamit tennie kell/kéne a google-nak és a többi brigádnak az android team-ből

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#441) rerros válasza palesz53 (#440) üzenetére


rerros
tag

thx. nem titok, a tiszta android miatt. szeretem, he egy szoftver mindig friss és aktuális, ugyebár, ezt a többi gyártónál nem igazán tartják szem előtt.. :D

(#442) DonMedve válasza rerros (#441) üzenetére


DonMedve
addikt

Grat.!Ez miatt döntöttem ez mellett Én is.A DHD és ez volt a kiválasztott.De inkább a rendszert és a supportot néztem,mintsem a fémházat,meg a sense ui-t.Nem bántam meg. :) :P

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#443) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Itthon a T-mobilnál az SLCD-s változatot árulják? Csak 2 hónappal kellett volna később telefont vennem és most én is Nexus S-el tolhatnám :O

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#444) palesz53 válasza Oppenheimer (#443) üzenetére


palesz53
senior tag

igen; hivatalosan amoled csak us és uk... persze onnan is lehet hozatni :)

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#445) DonMedve válasza Oppenheimer (#443) üzenetére


DonMedve
addikt

Nem olyan nagy szám az a SAMOLED!Wave-mbe az volt.Ami pozitív volt,hogy a fekete tényleg fekete.De amúgy...!Ezen kívül nem hiszem,hogy bármiben is elmaradna tőle az SLCD.Ja,esetleg fogyasztásban.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#446) palesz53


palesz53
senior tag

én is direkt sclcd-st vettem (rendelhettem volna uk-ből is ugye...)
amúgy én is a csupasz android, és a frissíthetőség miatt választottam az xs-t, meg az esetlegesen az átlagnál hosszabb üzemidő miatt
(a méret dilemmát jelentett, de több pozitívuma van, mint negatívuma; a másik jelölt a desire s volt a fémházával, meg esetleg a 2x, de úgy érzem, jó döntöttem... :DD )

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#447) Oppenheimer válasza DonMedve (#445) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nekem jó hír az SLCD változat, mert nekem az kéne a rendes felbontás miatt. :DDD Tényleg: nem akar valaki cserélni SGS-t Nexus S-re?:P A TW3 nagyon menő ám! Meg a 720p videó is. ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#448) DonMedve válasza Oppenheimer (#447) üzenetére


DonMedve
addikt

Sokat kellene arra rádobnod itt szerintem! ;] :P

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#449) mrmarkus válasza Oppenheimer (#447) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

A felbontásnak ehhez mi köze is van? :Y
Az SLCD és a SAMOLED is ugyanolyan felbontású, csak színeiben és fogyasztásában tér el a két kijelzőtípus egymástól...

Freedom of Information

(#450) Oppenheimer válasza mrmarkus (#449) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Meg a Pentile Matrixban.... ;) :Y

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.