Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) rerros


rerros
tag

csak én nem találom a diktafont, vagy tényleg nincs alapból?

(#702) montyx válasza zozo2001hu (#698) üzenetére


montyx
aktív tag

Köszönöm szépen, de nekem nem a szótár a gond, hanem az, hogy nincs az alap billentyűzeten hosszú Ő meg Ű karakterek... :(

Aláírás

(#703) DonMedve válasza montyx (#702) üzenetére


DonMedve
addikt

Anysoftkeyboard. :K

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#704) montyx válasza DonMedve (#703) üzenetére


montyx
aktív tag

Meglesem, köff...
Van 1. Hsz. Ha kell módosítani, akkor szóljatok, ha valaki kérdi a romot innentől, lehet szólni, hogy olvassa el.

Aláírás

(#705) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Nexus S i9023 (SLCD) Android 2.3.4 rootolas

Ez alapjan keszult a leiras: [link]

* Toltsuk le a su programot tartalmazo update.zip-et innen: su-2.3.6.1-ef-signed.zip. Tegyuk a zip file-t az SD kartyara, ne rakjuk semmilyen mappaba.

* Eloszor is be kell szereznunk az Android SDK-t, majd pedig ki kell tomoritenunk valahova (Windowsnal installalas is jatszik): [link]

Windowshoz: Az android manager segitsegevel tegyuk fel a google drivers csomagot, es adjuk meg az eszkozkezeloben, hogy ezt hasznalja a rendszer a telefonhoz.

Linuxhoz, Mac-hez: [link] innen szerezzuk be a fastboot parancsot, es tegyuk az android sdk tools mappajaba

* Tegyuk a telefont bootloader modba (kikapcs, majd hangero fel + power gombot nyomvatartva bekapcs)

* Konzolban adjuk ki a "fastboot oem unlock" parancsot (nyilvan a tools legyen az aktualis mappa) - ezzel unlockoltuk a telefon bootloader-et

* Toltsuk le a clockworkmod recovery flashelheto image-et Nexus S i9023-hoz innen (v. 3.0.2.5): [link]
Flasheljuk a recovery-t a kovetkezo paranccsal: "fastboot flash recovery 3025-i9023.img"
Ha a telefon ezutan normalisan bebootol, a recovery felulirodik az eredetivel - ezert ezt a rootolas sikeres elvegezteig keruljuk:)

* Lepjunk be megint a bootloader menube, es valasszuk a recovery-t. Ha megjelent a haromszog a felkialtojellel, nyomjuk meg es tartsuk nyomva 5mp-ig a power gombot, majd pedig nyomjuk meg a hangero fel gombot (a power nyomvatartasa mellett). Ekkor ha eddig mindent jol csinaltunk, bejon a Clockworkmod recovery.

* Install Zip from SDcard / Choose Zip from SDCard, valaszd ki a su-2.3.6.1-ef-signed.zip-et, es Yes utan megtortenik a flasheles.

* Rebootolj a recoverybol

* Ha a launcherben megjelenik a Superuser alkalmazas, sikeres volt a muvelet.

(#706) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Nexus S i9023 (SLCD) Android 2.3.4 UNROOT

* Root Explorer (vagy masik, system particiot kezelni kepes filemanager szoftver) hasznalataval vegezzuk el a kovetkezo muveleteket:

- Nyomjuk meg a "Mount R/W" gombot, ezzel ujracsatoljuk a system particiot irhato modban
- Toroljuk a /system/app/Superuser.apk filet -> Ez a Superuser alkalmazas
- Toroljuk a /system/bin/su es a /system/xbin/su fileokat -> ez a parancssori root jogokat nyujto program

* Inditsuk ujra a telefont bootloader modba (Kikapcs, majd hangero fel + power gomb egyuttes nyomvatartasa mellett kapcsoljuk be a telefont).

* "fastboot oem lock" paranccsal zarjuk vissza a telefon bootloaderet

Ha mindent jol csinaltunk a bootloader gyari allapotba kerult, es tobbet nem tudunk rendszergazdai jogokat igenylo programokat futtatni.

[ Szerkesztve ]

(#707) DonMedve


DonMedve
addikt

Köszönjük!! :R :R

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#708) DonMedve


DonMedve
addikt

Nekem nem megy!Valamiért ha bootloaderbe teszem nem ismeri fel.Eszközkezelőbe látja,az van odaírva,hogy Android 1.0,alatta a felkiáltójel.De hiába akarom neki berakni a drivert azt írja,hogy nem talált. :F Pedig ha elindíttom pl.,a ddms.exe-t akkor az látja,és tudok shotot is csinálni.Lehet már szar a windowsom nem tudom,de asszem ez nem lesz rootlova. :(

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#709) zozo2001hu válasza n0_gAboR (#706) üzenetére


zozo2001hu
tag

Szuper leírás köszönjük, arra lennék kíváncsi hogy ezzel a procedúrával törlődnek a telefon beállításai és a feltelepített alkalmazások?

Eredeti linket idézve:

"Type "fastboot oem unlock" & hit enter

Then you will get this
fastboot oem unlock
...
Selecting YES will wipe EVERYTHING from the SNS, so make sure you have backed up everything you needed to safe before you continue."

[ Szerkesztve ]

(#710) n0_gAboR válasza DonMedve (#708) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Azert mert a bootloader interface-hez mas driver kell, mint a debughoz meg az USB hattertarhoz.
Probald meg hogy az android.exe-t inditva letoltod a Google USB Driver csomagot, es azt a drivert adod meg.

Masik megoldas, hogy Linuxbol vegzed a procedurat, ott nem kell semmilyen driver.

(#711) n0_gAboR válasza zozo2001hu (#709) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Igen, sajnos a bootloader nyitas teljes wipe-ot hajt vegre a rendszeren. (Gondolom azert, hogy ha illetektelenek kezebe kerul, ne tudjanak root modban hozzaferni az user adataihoz)

(#712) DonMedve válasza n0_gAboR (#710) üzenetére


DonMedve
addikt

Csak android.bat-ot találtam.Azt elindítottam,be is jött az ablak.Azt lenne jó tudni hova tölti le? :F Amúgy köszi a segítséget.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#713) DonMedve


DonMedve
addikt

Megcsináltam amit mondtál!Elvileg leszedte,de nem találom.Honnan tallózzam be?Usb_driver mappa,azaz amibe azt írja nem talál semmit.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#714) n0_gAboR válasza DonMedve (#713) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Amikor a windows a drivert keresi, akkor lehet megadni neki egy mappat, es onnan .inf file segitsegevel telepiti a drivert. Erdemes lehet igy megprobalni.
Vagy egy ubuntubol probalkozni:)

(#715) DonMedve válasza n0_gAboR (#714) üzenetére


DonMedve
addikt

Köszi,tudom hogyan kell manuálisan drivert telepítteni.De bepakolom neki a sdk mappájában lévő usb_driver mappát,azt írja nem talál drivert. :F
Ubuntu gondolom jó ötlet,de a cdről futtatható lenne jó,de nincs optikai meghajtó a gépbe,de ez a kissebbik probléma,a nagyobbik,hogy még életembe nem volt dolgom ubuntuval. :B :R

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#716) zozo2001hu válasza n0_gAboR (#711) üzenetére


zozo2001hu
tag

Köszi az infót, akkor ezzel még várok egy picit.

(#717) mumk1 válasza DonMedve (#715) üzenetére


mumk1
addikt

Ha mégis próbálkozni akarsz Linuxal, ezzel könnyen lehet bootolható pendrive-t készíteni.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#718) koveradam


koveradam
tag

Sziasztok!

Eléggé mamlasz vagyok pedig rengeteg telóm volt már! A Wifi Hotspotot hogy leheta telón bekapcsolni?

Vagy van egyáltalán benne?

(#719) DonMedve


DonMedve
addikt

SIKERÜLT!!!! :C

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#720) rerros válasza DonMedve (#719) üzenetére


rerros
tag

grat :)

(#721) dobost válasza koveradam (#718) üzenetére


dobost
senior tag

Szia!
Beállítások/Vezeték nélküli.../Megosztás és hordozható.../Hordozható Wi-Fi hotspot

(#722) DonMedve válasza n0_gAboR (#714) üzenetére


DonMedve
addikt

Gábor!
Akkor azt mondod,hogy ha jön update akkor simán jön a frissítés,fel is lehet telepítteni,csak annyi,hogy veszik a root?Nem pakolok bele semmit,tehát sem bootanimáció,sem custom rom,sem smmi matatás.
Igazság szerintem nem is igazán van szükségem root-ra,csak kipróbáltam mit lehet.Tehát nagy veszteség nem ér.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#723) gitmo


gitmo
csendes tag

Sziasztok!
A készülék támogatja a Divx-et , tud avi-t lejátszani?
Köszi.

(#724) n0_gAboR válasza DonMedve (#722) üzenetére


n0_gAboR
őstag

A 2.3.4 OTA update-nel kiteszteltek az XDA-Developers-es arcok, es azt irtak, hogy a root es a clockworkmod recovery nem zavart be (nalam sem, enis igy updateltem).

Sajnos a forrast mar nem talalom.

(#725) DonMedve válasza n0_gAboR (#724) üzenetére


DonMedve
addikt

Oké köszi. :R

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#726) zozo2001hu


zozo2001hu
tag

Google I/O 2011 nyitó előadás (keynote) itteni idő szerint 18h-tól! Lesz webes élő közvetítés is, új szoftver bejelentések, esetleg termékek, egyéb fejlesztések.

[http://www.google.com/events/io/2011/]

(#727) koveradam


koveradam
tag

Sziasztok! Honnan lehet tudni h Slcd vagy Amoledes a kicsike? Nektek nem tünik fel h a fruit ninja akadozik rajta? Nekem kicsit furan erzekel az erinto a cut the rope jatekban is nem kel valahol konfigolni?

(#728) zozo2001hu válasza koveradam (#727) üzenetére


zozo2001hu
tag

Az i9023-as modellek amiket itthon is hivatalosan forgalmaznak azok mind sc-lcd-s kijelzővel szerelt nexus s modellek.

Sejtésem szerint tudod mikor akadoznak pl. a játékok néha (angry birds vagy fruit ninja)? Akkor amikor a háttérben betöltik a reklám bannereket, reklám letöltés és cserélgetés közben.

Na erre megoldás a fentebb leírt rootolás és adfree feltelepítése. :D

(#729) n0_gAboR válasza koveradam (#727) üzenetére


n0_gAboR
őstag

A Settings -> About phone alatt nezd meg a Baseband version-t. ha igy kezdodik:
I9023, akkor central european SCLCD verziod van. Ha i9020, akkor SAMOLED.

Bovebb info: [link]

(#730) DonMedve válasza gitmo (#723) üzenetére


DonMedve
addikt

Igen,és még marketen is van player egy vödörrel.Én személy szerint a Moboplayert használom,kezeli a feliratokat is,és jól játszik le.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#731) rerros


rerros
tag

nektek is lefagy a market, ha a "just in"-ben próbáltok scrollozni?

(#732) dobost válasza rerros (#731) üzenetére


dobost
senior tag

Igen... Nyom egy szép kövér FC-t. :-)

(#733) koveradam


koveradam
tag

Sziasztok! Nektek akksi h bírja? Iphone 4 és Galaxy S után nekem kegyetlen gyorsan merül :( Tegnap este ota mobilnet kikapcsolva ejszakara 30% lement legalább pedig nincs rajta hatterkep csak a gyari es angry birds

(#734) DonMedve válasza koveradam (#733) üzenetére


DonMedve
addikt

Akkor ott valami beragadt.Esetleg nézd meg a Maps-ot arra panaszkodtak páran,hogy miután frissítették eszik rendesen.Esetleg az Angry Birds is beragadhatott.

rerros:Mi ez a just in,Én is meg tudjam nézni!

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#735) n0_gAboR válasza koveradam (#733) üzenetére


n0_gAboR
őstag

En nagyon elegedett vagyok az akku teljesitmenyevel. Egy ejszaka utan kb semmit sem merul a telefon idle modban. Eddigi osszes androidos keszulekemnel jobban birja (Desire, Milestone1, 2)

(#736) rerros válasza DonMedve (#734) üzenetére


rerros
tag

marketben, rámesz mondjuk a gamesra, és nem a top gamest nézed, hanem mellette fönt van a just in (a legfrissebbek).

más:

a gyári billenytyűbeállíásoknál van a beviteli nyelv menüpont. némelyik nyelvnél van elérhető szótár, némelyiknél nincs (pl. magyar). akkor ezeknél, amelyiknél nincs, miben nyilvánul meg, ha bepipálom azt a nyelvet? azon kívül, hogy a space-szel lehet majd írásnál választani?

(#737) DonMedve válasza rerros (#736) üzenetére


DonMedve
addikt

Köszi,megvan!
Nálam semmi gondja.Nincs FC!

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#738) kakuru válasza DonMedve (#737) üzenetére


kakuru
csendes tag

Hali! Nálam is csak akkor van FC, ha a Just In résznél elkezdek lefelé görgetni. Nálad akkor sem?

(#739) DonMedve válasza kakuru (#738) üzenetére


DonMedve
addikt

Nem!

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#740) n0_gAboR válasza kakuru (#738) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Ket kollegamnal is elojott ez Desire 2.2-n. Probald meg killelni a marketet es torolni az adatait (nem kell felni, mindent ujrainicializal)

(#741) kakuru válasza n0_gAboR (#740) üzenetére


kakuru
csendes tag

Köszönöm szépen! Tényleg ez volt a baj. Csak most tünt fel, hogy eddig félig volt magyarítva a Market menüje most teljesen magyar.

(#742) dobost válasza kakuru (#741) üzenetére


dobost
senior tag

Én nyomtam egy clear data-t és ezután elérhetővé váltak a fizetős tartalmak... :DDD
Másnak is látszanak?

(#743) kakuru válasza dobost (#742) üzenetére


kakuru
csendes tag

Én is észrevettem! Sőt, vásároltam is. Megvettem a Glow Puzzle játékot 1 USD-ért. :DD

(#744) dobost válasza kakuru (#743) üzenetére


dobost
senior tag

Wow! :DD
Én megvásároltam egy 180 Ft-os (1$) témát a go launcherhez, erre jött az SMS, hogy 1 Ft-ot vont le a google...
Másnak is elérhetővé vált rajtunk kívül a fizetős tartalom? (bug vagy feature? :DDD)

(#745) kakuru válasza dobost (#744) üzenetére


kakuru
csendes tag

Igen azért érdekes a dolog. Mert a játék elött egy 187 forintos alkalmazást szerettem volna megvenni. Fizetésnél az utolsó OK-ézásnál Market Forced Close. Az app-ot nem töltötte le, pénzt levonta. Google küldte az e-mail-t, hogy fizetés visszautasítva, de lóvé lement a kártyámról :)) . Elvileg visszakérheted a pénzed, ha 15 percen belül törlöd a megvásárolt cuccot a teloról. Én nem tudtam törölni (mert ugye bezárodott a market), de Market részen saját alkalmazásoknál rányomtam a visszatérítésre. Lehet visszakapom a pénzt pár nap múlva. Még jó, hogy csak 200 forint volt :C

[ Szerkesztve ]

(#746) kakuru


kakuru
csendes tag

Más kérdés. Feltettem Dead Pixel Test programot. Kerestem a pixelhibákat. Most nem tudom, hogy amit találtam az-az vagy sem. Egyedül akkor lehet látni , mikor fekete a képernyő. Ekkor a képernyő középső-bal szélén van egy kis fehér pötty. Az összes többi színnél nem. Szerintetek az lehet? Samsung garanciás a teló. Elvileg azt olvastam, hogy csak a vásárlástól számított 72 óra alatt visszavitt készüléket cserélik. Erről tudtok valamit?

[ Szerkesztve ]

(#747) DonMedve


DonMedve
addikt

Na a marketen nálam is megjelentek a fizetős appok.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#748) palesz53


palesz53
senior tag

valamelyik nap volt itt szó az antivirus szoftverek jogosságáról androidon
egy cikk a témáról - [link]

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#749) palesz53 válasza dobost (#744) üzenetére


palesz53
senior tag

[link]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#750) rerros válasza palesz53 (#748) üzenetére


rerros
tag

igen én állítom, hogy a androidra nem szükséges AV. habár a cikk érdekes, tartom magam a véleményemhez. Tudniillik, androidra vírust csak alkalmazáson keresztül lehet kapni. Aki pedig nyakra főre letölt mindenféle alkalmazást, az meg is érdemli. Aki viszont óvatos, és nem tölt le olyan appot, aminek nincsenek jó véleményzése, nagyszámú letöltöttsége, annak nem kell félnie. Plusz, ha egy appról kiderül, h káros, akkor törlik a marketről, illetve a telefonjáról, szóval ez nem olyan mint a PC-k esetében, hogy egy kártevő folyamatos veszélyt jelent a felhasználóra. Szvsz nem lehet összehasonlítani a PC és a mobil vírusfenyegetettségét. Míg PC-re jogos egy AV a környezete miatt, addig egy telefont nem érthetik olyan jellegű támadások (pl. port scan), mint a PC-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.