Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) TaylorPro válasza #41133696 (#6300) üzenetére


TaylorPro
addikt

Van a beállításaiban külön mentés-visszaállítás funkció.

Pixel 8 Hazel

(#6302) Randomized


Randomized
csendes tag

Sziasztok!

Biztos le volt már írva párszor a témában, de nem szeretném végig nézni az egészet. :D
Az lenne a kérdésem, hogy ezt a tabletet hogy lehet rootolni 5.1-es rendszeren? Szeretném, ha a gyári rendszer maradna rajta, és semmilyen adat nem veszne el róla.

Remélem van ilyen lehetőség. :)

(#6303) Keem1 válasza Randomized (#6302) üzenetére


Keem1
addikt

Van, Nexus Root Toolkittel lehet. Első, hogy nyitod a bootloadert (vigyázz, minden adatot töröl!), aztán mehet a root. És ha igazán jót akarsz magadnak, bootloader nyitás után, de még a root előtt felteszed a legfrissebb 6.0.1-et.

(#6304) Randomized válasza Keem1 (#6303) üzenetére


Randomized
csendes tag

De ha minden adatot töröl, akkor nekem az nem jó. :(
Pont ezt írtam, hogy nem szeretném elveszteni az adatokat (játékok mentése, stb)
Vagy ezeket is át lehet menteni addig gépre?

(#6305) ittakary válasza Randomized (#6304) üzenetére


ittakary
nagyúr

root nélkül nem, a root pedig nem oldható meg adattörlés nélkül... szóval ezt egyszer le kell nyelned :(

(#6306) RaverShox


RaverShox
tag

6.0.1 kinézetre semmit nem változott,de gyorsaságra,nagyon pöpec :D

iPhone 15 128GB Black - Playstation 5 Slim - LG OLED55C31

(#6307) assemble válasza ittakary (#6305) üzenetére


assemble
addikt

A legtobb jatek azert tamogatja manapsag a cloud saving-et (g+ bejelentkezessel, google play games reszekent), vagy ott van az adb backup is ami megy root nelkul es a legtobb appnal mukodik.
Egyebkent igen, ha biztosra akar menni az ember, hogy minden kivalasztott appja el legyen mentve, arra a titanium backup a legjobb, amihez root kell. Nem veletlenul szoktam mondani, hogy a bootloader nyitas legyen az elso amit megcsinal az ember egy nexus-on. Semmire hatranya nincs es sok kellemetlensegtol meg tud kimelni a kesobbiekben :)

[ Szerkesztve ]

(#6308) RaverShox


RaverShox
tag

Kinek milyen üzemidőben a készülék?

iPhone 15 128GB Black - Playstation 5 Slim - LG OLED55C31

(#6309) kissg620


kissg620
tag

Sziasztok! A PC-en visszaraktam a Win7-et (Win10 helyett), s most ha rákötöm a Nexusom, látja a PC, de tartalmát a memóriát nem. Mi lehet a gond?

(#6310) assemble válasza kissg620 (#6309) üzenetére


assemble
addikt

Az MTP eleg megbizhatatlan modon mukodik (legalabbis windows-on). Megprobalhatod megegyszer megnyitni, lehet h nehany probalkozas utan sikerul. Egyebkent meg ha megbizhatobbat akarsz, hasznalj inkabb peldaul total commander-t adb plugin-nal. Meg amugy linux-on is sokkal jobb az MTP kezeles, ubuntu-n sokkal megbizhatobban mukodik, mint barmelyik windows-on.

GoodSpeed: Technikailag ketto launcher, de gyakorlatilag a gyari launchert lenyegeben evek ota nem frissitettek, nagyon elavult mar, ujabb nexus-okon pedig mar rajta sincs, szoval a google now launcher lenyegeben annak a levaltasara lett csinalva, az az ami modern modon nez ki es viselkedik, es amit folyamatosan frissitgetnek is a mai napig.

[ Szerkesztve ]

(#6311) kem001


kem001
tag

Látom megint kifogytak a Nexus-ból. Remélem januárban valahogy sikerül edigital-ról vennem egyet.

(#6312) kissg620 válasza assemble (#6310) üzenetére


kissg620
tag

Sikerült, mindent újra indítva megy, szuper :)

[ Szerkesztve ]

(#6313) net91 válasza kissg620 (#6312) üzenetére


net91
senior tag

Szerk; most látom elkéstem a válasszal

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#6314) pippin12


pippin12
tag

6.0 és 6.0.1 közt van vmi érdemi különbség?

(#6315) assemble válasza pippin12 (#6314) üzenetére


assemble
addikt

Van, lasd pl: [link] [link] [link] [link] [link]

(#6316) RaverShox


RaverShox
tag

Egy-két játék miatt nem vagyok valami elégedett.Lara Croft GO,Relic Run,Hitman Sniper,ezek sajnos nem mennek jól,annyira,hogy élvezhetetlen....Más is próbálta a készülékkel ezeket a játékokat?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 128GB Black - Playstation 5 Slim - LG OLED55C31

(#6317) Gombinyó válasza RaverShox (#6316) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nekem a Sniperrel semmi gond nem volt, a többit nem próbáltam.

(#6318) Bobyjack válasza Bobyjack (#6243) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Felraktam a CM 12.1-et próbából, de ezzel sem csatlakozik a fejegységhez. Összepárosodnak, de nem csatlakoznak egymáshoz. Valakinek ötlet, hogy hogyan lehetne életre kelteni a bluetooth kapcsolatot a fejegység és a Nexus 7 között?

(#6319) pippin12 válasza RaverShox (#6308) üzenetére


pippin12
tag

Nekem 6.0 elementalx kernellel 7-7.5 óra sot , közepes auto fenyerőn , fsync off, youtube+chrome-t használva .

(#6320) RaverShox válasza TaylorPro (#6297) üzenetére


RaverShox
tag

Akkisban neked milyen a készülék?

iPhone 15 128GB Black - Playstation 5 Slim - LG OLED55C31

(#6321) RaverShox


RaverShox
tag

Szerintetek az mitől lehet,hogy bekapcsolom a készüléket,bejön a színes logó és kiírja,hogy "Az Android indítása" Alkalmazás optimalizálása... Megcsinálja utána ismét logó és előről kezdi....

iPhone 15 128GB Black - Playstation 5 Slim - LG OLED55C31

(#6322) Polllen válasza RaverShox (#6321) üzenetére


Polllen
nagyúr

Boot loop-nak hívják. Valami beakadt és mindig újraindítja. Legtöbbszer factory reset vagy teljes újratelepítés a megoldás.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6323) RaverShox válasza Polllen (#6322) üzenetére


RaverShox
tag

Értem,köszi! Factory resetnek mi a folyamata?

iPhone 15 128GB Black - Playstation 5 Slim - LG OLED55C31

(#6324) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Nem kéne összedobni egy összefoglalót a fórumhoz?
A tablet alap specifikációiról, gyakori hibáiról stb? Meg persze root, bl nyitás(ha van), romok telepítése, tablet javítása.

Ha kell én rá tudom szánni az időt és meg tudom írni :) Persze ha csak szerintetek is ráférne a fórumra

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#6325) RaverShox válasza RaverShox (#6323) üzenetére


RaverShox
tag

Közben,rákerestem neten,köszi!

iPhone 15 128GB Black - Playstation 5 Slim - LG OLED55C31

(#6326) Polllen válasza AllTheBest (#6324) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ráférne.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6327) #41133696


#41133696
törölt tag

2012-es Nexus 7-nél a párosított Bluetooth eszközök feloldották a táblagépet, viszont 6.0.1-nél nem találom ezt az opciót :F

(#6328) Keem1 válasza #41133696 (#6327) üzenetére


Keem1
addikt

Pedig van: Biztonság - Smart lock - Megbízható eszközök.
Lehet, hogy legalább mintás feloldás kell hozzá...

(#6329) kissg620 válasza AllTheBest (#6324) üzenetére


kissg620
tag

Jó lenne, mindig vagyunk, leszünk páran újoncok... :)

(#6330) #41133696 válasza Keem1 (#6328) üzenetére


#41133696
törölt tag

Meg is van, csak 6.0-ban kicsit el van dugva:

Előbb itt kell bekapcsolni

Kicsit bővültek is a lehetőségek szerintem

(#6331) feketekakas


feketekakas
csendes tag

Hello mindenkinek!

Vettem karácsonyra ajándékba, egy 32Gb Refurbished -et és az átadás után már nem akart úgy működni, ahogy kellene. Mindig újraindul, alkalmazások optimalizálása, vagy végig tud menni az optimalizálás vagy nem, de ha végig is megy akkor is pár perc használat után ismét kezdi elölről.

Még átadás előtt megcsináltam az OTA frissítéseket 6.0.1-ig. Semmi hibát nem vettem észre ez alatt.
A hiba után megpróbáltam Toolkittel újra tenni a rendszert, ahogy itt olvastam egy hozzászólásban. Letöltöttem a factory image-t a google-től, azt tettem fel rá, hogy hátha csak az OTA frissítéssel volt a baj. Hiba nélkül ment minden, de ugyanaz jött elő.
Gondoltam visszatérek 5.1.1-re (LMY48T). Ezzel már egy fokkal jobb, egész használható, de már ezzel is volt 2 újraindulás fél órán belül.
Járt már valaki hasonló módon?
Van valami ötlet, hogy mit lehetne még megpróbálni? Vagy garanciába vigyem vissza?
Köszi a segítséget.

Bocs a hosszért!

Most éppen a Play Szolgáltatások áll le mindig.

[ Szerkesztve ]

(#6332) #41133696 válasza feketekakas (#6331) üzenetére


#41133696
törölt tag

Garanciában vidd vissza.

(#6333) daveoff


daveoff
veterán

Sziasztok!

Régen jártam erre, egy kérdésem lenne. Holt tudom a leggyorsabban(és lehetőleg a legolcsóbban) a komplett kijelzőt kicseréltetni gyárira? Egyszer már lett cserélve után gyártottra, lapos.hu-nál, de inkább hagyjuk, egy szar az egész, használhatatlan...

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#6334) AllTheBest válasza kissg620 (#6329) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Rendben, ahogy lesz időm megírom :) Elvileg a héten jön meg az én nexus 7-em is :)
Kb fél éve én dobtam össze a Meizu M1 Note összefoglalóját, ott mondjuk kevesebbet kellet írni, mert annyira zárt volt a telefon, hogy gyári romok felrakásán kívül semmire se volt lehetőség :)

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#6335) Randomized


Randomized
csendes tag

Sziasztok megint!

Úgy döntöttem, hogy megpróbálkozok ezzel a root dologgal. A helyzet az, hogy nem igazán jártam sikerrel. Amíg az android 5.1 van rajta, addig működik a dolog. De ha rootolva van, és frissíteni szeretném, akkor frissítés közben kiírja, hogy hiba, és nem frissül 6.0-ra. Megpróbáltam, hogy 5.1-ről hagyom, hogy frissítse magát a tablet, és csak utána rootolom. A frissítés rendben van, de ha így megpróbálom rootolni, a folyamat végén bootloop-ot kap.
Valaki tud ebben segíteni?

(#6336) ittakary válasza Randomized (#6335) üzenetére


ittakary
nagyúr

a root = babrál a rendszerfájlokkal = hivatalos frissítést csak trükközve tudod telepíteni

ezért először root nélkül frissíts fel teljes, és csak utána rootolj

(#6337) Oldman2 válasza ittakary (#6336) üzenetére


Oldman2
veterán

ezért először root nélkül frissíts fel teljes, és csak utána rootolj

Ahogy megírta Randomized kolléga, ezt is megpróbálta, ezt követően kapott bootloop-ot.

(#6338) Keem1 válasza Randomized (#6335) üzenetére


Keem1
addikt

Ugyan nem Nexusnál, hanem Samsungnál, de a bootloopot a Factory Reset mindig megoldotta, én a helyedben megpróbálnám. Valamint, ahogy a többiek írták, csak a végén, ha használni kívánt rom verzióra frissítve rootolj, az legyen mindig a belakás előtti utolsó lépés. Érdemes lehet ilyenkor még megpróbálni egy korábbi romot feltenni, gyalulás gyanánt (ne maradjon el a FR se), utána lehet feltenni a legfrissebbet, vagy amelyiket használni és majd rootolni szándékozol.

Nexussal még nem volt (bal)szerencsém bootloophoz, így a javaslatomat majd valaki megerősíti vagy cáfolja.

[ Szerkesztve ]

(#6339) Randomized válasza Keem1 (#6338) üzenetére


Randomized
csendes tag

Na, a factory resetre nem is gondoltam.... :W
Mostanában nem akarok ezzel szenvedni, mert ismét fekvő beteg szerepben vagyok, pár napot kibírok root nélkül. :D

Amúgy mire lehet kihasználni a rootot? Nekem konkrétan adblock miatt kell, másra nem is igazán szoktam használni, talán még arra, hogy pár gyári alkalmazást letörlök. Lehet, hogy nem is kell nekem root? :D

[ Szerkesztve ]

(#6340) Keem1 válasza Randomized (#6339) üzenetére


Keem1
addikt

De, kell azok miatt, amit írtál, én is pont ezekre használom.
Letörlök teljesen felesleges appokat (pidgin billentyűzet, google plus, stb.) meg az AdAway-hez is kell a root.
Azt azért vedd figyelembe, hogy a FR nem biztos, hogy itt is segít, ahogy írtam, én is csak Samsung telefonoknál próbáltam, de ott tényleg átlendített a bootloopon.

Jobbulást ;)

[ Szerkesztve ]

(#6341) Cyrin válasza Randomized (#6339) üzenetére


Cyrin
addikt

Supersu 2.65-tel root-old...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1538053

[ Szerkesztve ]

(#6342) Randomized válasza Cyrin (#6341) üzenetére


Randomized
csendes tag

Lehet, hogy én értem rosszul,amit írni szeretnél, de te most azt mondod, hogy tegyem fel a superSU-t, és azzal kész is a rootolás? Ha tényleg ezt akartad kihozni, sajnos nem ilyen egyszerű. A rootoláshoz a rendszer mappába is bele kellene nyúlni, amihez root jogosultság kellene ( root kell a rootoláshoz :Y :W ) :D
De azért köszi, hogy segíteni próbáltál.

Ha meg nem úgy gondoltad, ahogy én értelmeztem, akkor bocsi (nehogy azt hidd, hogy hülyének nézlek, lehet, hogy inkább én vagyok az, amiért nem értem mit akartál nekem mondani :P )

Keem1:
Egy próbát mindenképp megér, nem vesztek vele az időn kívül semmit. :)

Köszi ;)

[ Szerkesztve ]

(#6343) Cyrin válasza Randomized (#6342) üzenetére


Cyrin
addikt

1. Legutóbbi 6-os gyári rom telepítése (én tiszta telepítés párti vagyok, nem frissítgetős, főleg verzió ugrásnál)
2. Legfrissebb TWRP telepítése
3. TWRP-ben az általam linkelt supersu feltelepítése.

Ennyi.

(#6344) Keem1 válasza Randomized (#6342) üzenetére


Keem1
addikt

Nem jól mondta. A Super SU rootolt telefonon a root jog kiosztását végzi. A root önmagában semmit nem ér, ha nincs, ami az appnak engedélyezze. De a Super SU használatához root jog kell. Ez olyan, mint egy kapu, amit nem nyitogat senki. A kapu a root jog, a kaput nyitogató emberke pedig a Super SU. A root nélküliség pedig a befalazott kapu esete.

Rootolni a Nexus Root Toolkit megfelelő gombjával érdemes, mert felteszi a rootkernelt, rootol és a Super SU-t is felpakolja. De figyelni kell, amit kiír, mert van amit a tableten nyomogatva kell végrehajtani. Amúgy egyszerű mint a szög.

(#6345) Randomized válasza Cyrin (#6343) üzenetére


Randomized
csendes tag

Na majd meglátjuk, hogy mi lesz belôle. Elsőnek megpróbálom majd, amit Keem1 írt, tartalék tervnek meg jó lesz a te megoldásod. :)
Köszi szépen.

(#6344) Keem1:
Igen, azzal a programmal csináltam, és azzal a gombbal, amit leírtál. A 2 zipet fel is raktam a TWRP-ben, ahogy a program írta. Utána mikor restart ystemre nyomtam, bootloopot kapott (a program mutatta, hogy már elindult a tablet, pedig még mindig a boot logot mutatta)
20 perc után inkább visszaraktam egy alap rendszert ugyanazzal a programmal.

[ Szerkesztve ]

(#6346) Cyrin válasza Keem1 (#6344) üzenetére


Cyrin
addikt

Annyi a pontosítás, hogy a 2.60-as verziótól a Supersu mindent megcsinál, módosított kernel is benne van, szóval nem kell semmi más.

Működik, én így csináltam.

(#6347) vikla007 válasza Randomized (#6345) üzenetére


vikla007
aktív tag

Innen töltsd le a 2.65 supersu zip-et és twrp- ből installáld fel

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=64161125&postcount=3

(#6348) Mond


Mond
senior tag

Sziasztok!
Próbáltam rootolni a 6.0.1. De se root se twrp se gyári recovery.
Mit rontottam el?

[ Szerkesztve ]

(#6349) Keem1 válasza Mond (#6348) üzenetére


Keem1
addikt

Már megbocsáss, de hol a gond? :DDD Próbáld újra.
Nincs recovery? Tegyél fel egyet ;) TWRP indítható a NRT segítségével ideiglenes módban is.
Amíg van fastboot mód a telón, addig semmi se lehetetlen, csak tedd fel újra azt, amit nem sikerült, vagy tegyél fel egy komplett romot, FR-el pucold ki, és megpróbálhatod az alapoktól újra. Lehetőségek tárháza van, most így Nexusnál ezt nagyon tudom értékelni, a Samsunggal ellentétben (ami kezd kicsit kiábrándítani, pedig régebben lojális voltam a Samuhoz).

De mint megtudtuk, rootra most már van egy egyszerűbb megoldás, fentebb linkelték a kollégák.

Hogy kicsit konkrétabb legyek, én így csinálnám:
- FR
- NRT-vel feltenném újra a most rajta lévő 6.0.1 romot
- FR
- NRT-vel root
- csekkolni, hogy minden oké-e (annak kell lennie, pár hete így csináltam én is)

[ Szerkesztve ]

(#6350) net91 válasza Mond (#6348) üzenetére


net91
senior tag

Nekem a Kingo root már több eszközt elsőre sikeresen rootolt.
Egyszerű, ingyenes, egy próbát megér. (windows alól rootol)

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.