Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) Picco


Picco
addikt

most lattam egy hirdetest miszerint valakinek van egy elado nexus 7 2013, allitasa szerint "bricked"
Nekem volt regebbi N7 meg N4, N5, tudtommal azokat nem lehetett brickelni.
kerlek erositsetek/cafoljatok meg.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#5252) Narxis


Narxis
nagyúr

Skacok be merjem küldeni cordon-hoz a tabot? Azzal a hibával, hogy 5 óra töltést ír 20-25%-ról? És többszöri ki-be dugdosás hatására csökken 3-ra majd 2 órára?

Félek, hogy amellett, hogy semmit se fognak vele csinálni még össze is karcolják. Tényleg csak ilyen sztorikat hallottam és olvastam róluk, félek beküldeni. Valaki írhatna aki már szervizeltett ott....

Thanos was right.

(#5253) hallerlaller válasza Picco (#5251) üzenetére


hallerlaller
addikt

Szerintem mindent lehet, bár nexust brickelni tehetség kell, legjobb ha megkérdezed eladót pontosan mit is csinált vele.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#5254) rhonin válasza hallerlaller (#5253) üzenetére


rhonin
senior tag

Nekem is van egy lassan már fél éve halott nexus 7 LTE-m ami nem jut tovább bootloop-on.
Valószínűleg alaplap csere segítene csak. Nand memory corruption.
Wipeolni sem tudod mert hibát dob.
recovery elindul de tovább már nem lehet vele jutni.
Már itt is feltettem a kérdést, hogy mit lehetne vele kezdeni, de eddig nem találtam rá orvoslást... :(

Itt már aláírást is gyűjtenek, hogy az asus rendezze ezeket a készülékeket gariban.:
[link]

(#5255) Narxis


Narxis
nagyúr

Ha a beküldött tableten pl. rootolás nyomait találják akkor a megvont garancia miatt kérnek pénzt a bevizsgálásért és szállításért? Nyilván a rootolás miatt a bootloader is unlockolva van viszont a tablet téglásítva lett valamilyen módon mert semmire nem reagál. Gyári 5.1.1 szoftver és gyári recovery van rajta de se gépre, se töltőre, se bekapcsológomb-hangerő gombok együttes 1 perces nyomására nem reagál. NRT se tud vele mit kezdeni. Valami DQSUB vagy milyen drivert telepített windows 7 mikor rákapcsoltam.

Minden mindegy alapon beküldeném cordon-hoz de ha aztán kiállítanak egy 50ezer forintos számlát akkor inkább hagyom a fenébe.

ASUS RMA szám igénylésekor figyelmeztettek erre e-mail-ben, csak azért kérdem.

Thanos was right.

(#5256) ittakary válasza Narxis (#5255) üzenetére


ittakary
nagyúr

Google-n nem találtál semmi hasonló esetet, ami alapján elindulhatnál valamerre?

(#5257) Narxis válasza ittakary (#5256) üzenetére


Narxis
nagyúr

De találtam xda-n, ott volt akinek bekapcsolt ha 1 percig nyomva tartotta a bekapcsológombot vagy azzal együtt a le és fel hangerőgombot. Esetleg töltőre vagy gépre dugva megismételték a fenti műveletet. Nekem egyik se ment. Másodjára a gép valami qualcomm drivert telepített de semmi több.

Itt vannak topikok amiket találtam: Link

Link2

Link3

Thanos was right.

(#5258) Narxis válasza Narxis (#5255) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor beküldjem vagy ne? :F

Thanos was right.

(#5259) Polllen válasza Narxis (#5258) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha a bootloader sem indul el, akkor nem nagyon van mit megnézni/találni. :N Emellett, ha úgysem tudod életre kelteni, de használni szeretnéd, a szerviznek meg kell néznie.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5260) Narxis válasza Polllen (#5259) üzenetére


Narxis
nagyúr

Csak az érdekel, hogy ki fogják-e számlázni a bevizsgálást + futárt ha bármi olyat találnak ami miatt megvonhatják a garanciát? Ahogy utánaolvastam szinte biztos, hogy alaplapot kell cserélni a sérült bootloader miatt.

Thanos was right.

(#5261) El Gringo


El Gringo
senior tag

hali. 1-2 napja jelez vmi frissítést. Kiüti a rootolást? Nincs kedvem sz...kodni a rootolással megint, tuti elcseszem, amilyen szerencsém van, és megint 7órán keresztül gyökérkedem majd vele.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#5262) Polllen válasza Narxis (#5260) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha találnak, akkor valószínű.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5263) Narxis válasza Polllen (#5262) üzenetére


Narxis
nagyúr

és az kb. mennyi?

Thanos was right.

(#5264) Narxis válasza Narxis (#5263) üzenetére


Narxis
nagyúr

2500Ft

Akkor beküldöm aztán lesz ami lesz.

Thanos was right.

(#5265) noorbertt


noorbertt
őstag

Szerintetek az android 6os verziót meg kapjuk? Most kb 40ért lehet venni új 32gigásat, lehet benevezek egy másikra is

(#5266) ittakary válasza noorbertt (#5265) üzenetére


ittakary
nagyúr

100% hogy igen

hol látod kb 40ért? erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#5267) szilvaspet válasza ittakary (#5266) üzenetére


szilvaspet
tag

[link]

Pet

[ Szerkesztve ]

(#5268) noorbertt válasza szilvaspet (#5267) üzenetére


noorbertt
őstag

Ez visszakuldott cucc, en nem vennek soha mert félnék h rossz

Angliaban egy nagyobb élélmiszer áruházban. Olyan mint a tesco

[ Szerkesztve ]

(#5269) Polllen válasza noorbertt (#5268) üzenetére


Polllen
nagyúr

Közel annyi az esély rá, mint az újnál, gondolom, olyat se veszel:)
Meg ott az 1 év gari.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5270) noorbertt válasza Polllen (#5269) üzenetére


noorbertt
őstag

Azért nem, mert ha valaki azért küldte vissza mert pixelhibás akkor még ott van hogy a gari nem fedezi mert olyan minimális.. De nekem zavaró lenne nagyon is.

[ Szerkesztve ]

(#5271) Magnat válasza noorbertt (#5270) üzenetére


Magnat
veterán

Webes rendelésnél ugyanúgy megillet a 14 napos elállás indoklás nélkül. Másrészt meg az új is lehet pixelhibás.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5272) Absinthe16


Absinthe16
csendes tag

Ma vettem egy újradobozoltat az edigitalban, wifi only-t kértem, fizettem, erre itthon látom, hogy LTE képest adtak (SIM). Örülök neki, jól sikerült az újracsomagolás:)

(#5273) vikla007 válasza Absinthe16 (#5272) üzenetére


vikla007
aktív tag

Teljesen hibátlan? Én is akarok venni...

(#5274) Absinthe16 válasza vikla007 (#5273) üzenetére


Absinthe16
csendes tag

Igen, hibátlan. Jó vétel, így főleg. Mondjuk lehet csak egyedi eset volt. A dobozon nem sok azonosító van.

(#5275) Emb3rke


Emb3rke
tag

Hogy lehet az, hogy az LTE-s Nexus 7 az edigitalban 50 ezer forint

Az amazonon meg 400 dollárért adják?

(#5276) ku-cu


ku-cu
tag

Sziasztok,

Magatol bootloop-ba kerult a tab, recovery nincs, bootloader van. Toolkit-tel probaltam ujratelepiteni, de nem tudom kinyitni a bootloadert. Az "Unlock bootloader?" kijelzo bejon, de hiaba nyomok ra a nyitasra, a tab lefagy, nem erzekeli a gombokot, ujra kell inditani.

Szerintetek szoftveres gond?
Esetleg lehet az a problema h nem tudtam a toolkit-nek megmondani pontosan milyen rendszer volt rajta azelott? (eloszor 5.0.2-tot valasztottam, majd atalitottam a legfrisebb 5.1.1-re, de semmi nem valtozott.)
Igy zart bootloader-rel mit tudnek vele kezdeni?

Koszonok minden tanacsot. :)

(#5277) wardemi válasza ku-cu (#5276) üzenetére


wardemi
senior tag

Console próbáltad? http://blog.laptopmag.com/how-to-hard-reset-a-bricked-nexus-7-with-your-pc

Kábel tuti jó e, driver van e stb. Linux alól lehet egyszerűbb próbálgatni

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#5278) assemble válasza Emb3rke (#5275) üzenetére


assemble
addikt

Ez mondjuk refurb, de ettol fuggetlenul is eleg jo vetelnek hangzik :)

(#5279) babose


babose
csendes tag

Sziasztok!
Én is vettem egy refust a már meglévő 16-os mellé. Az e-digitalban kibontattam 2db-ot, majd bekapcs és körbenézés után ráböktem az egyikre. Eddig minden Ok.

(#5280) ittakary válasza Absinthe16 (#5272) üzenetére


ittakary
nagyúr

Mákos :K

(#5281) donjohnson válasza babose (#5279) üzenetére


donjohnson
addikt

neked is 32gb-os lte volt a 16 gb-os csomagban?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#5282) szilvaspet


szilvaspet
tag

Üdv!
Én is vettem egy 32GB-os wifis Refurbished Nexust az Edigitalban..
Nagyon elégedett vagyok vele, ennyiért igen jó vétel ez az öregecskedő tab.

P.

(#5283) reap3r


reap3r
aktív tag

Sziasztok, valami megbízható tabletet keresek és találtam nem messze egy használt Nexus 7 2013-ast. Azt szeretném kérdezni, hogy megéri-e megvenni garancia nélkül? Illetve, hogy vannak-e valami típushibák, ami miatt esetleg eladja az eladó? Gondolok itt pl.: ghost touch, kijelző sárgulás, akksi szarakodás, gps hiba egy szóval mire figyeljek? Kérem a véleményeteket, mert 25-30-ért hulladék tableteket találok csak...

(#5284) ku-cu válasza wardemi (#5277) üzenetére


ku-cu
tag

Megprobalom igy is, koszi. Driver, kabel, stb jo kell legyen.

(#5285) ittakary válasza reap3r (#5283) üzenetére


ittakary
nagyúr

40ezerért ez szinte kötelező vétel: [link]

(#5286) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

ha már nem garis a tabom (a napokban jár le), akkor akku cserét hol/mennyiért érdemes csináltatni?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5287) amtibacsi válasza Magnat (#5286) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Én ezt venném Figyelj a kiválasztásnál !

(#5288) Magnat válasza amtibacsi (#5287) üzenetére


Magnat
veterán

SZia,

köszi! A csere mennyire macerás?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5289) ittakary válasza Magnat (#5288) üzenetére


ittakary
nagyúr

Itt tekintheted meg, hogy mennyire gázos

(#5290) amtibacsi válasza Magnat (#5288) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Nem tűnik bonyolultnak, nézza tuben videót róla, biztos van. Akku change Nexus 7
Bocsi, nem olvastam el alattam :-)

[ Szerkesztve ]

(#5291) mate317


mate317
tag

Sziasztok,

https://youtu.be/SSCEPcEa-go

Ilyet produkál a nexus mint a fenti videón 0:30-nál.
Soft reset nem segít rajta, cpu hasznalat normalis, semmi extrat nem csinaltam vele, tobb mint egy eve megvan es egy masodpercre sem lassult be soha, most meg folyamatosan egy lassitott felvetel az egesz, bar van ami megy normal sebesseggel pl gepeles, videok. Az animaciok a gorgetes viszont rem lassu.
Attol felek valami hardveres baja lehet mert nemreg leesett illetve ra is tenyerelltem veletlenul, bar a lassulas nem pont akkor jott elo.
Valaki tudja mi baja lehet?

[ Szerkesztve ]

(#5292) Magnat


Magnat
veterán

Köszi a segítséget akkuügyileg, végül berendeltem egy 32-es refurbishedet, a mostani 16-osomat meg elpasszolom jóárasítva.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5293) baji


baji
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy refurbished nexus 7 2013-at. Minden frissítést ráküldtem, nézegettem-nyomogattam vagy éjfélig, nem volt semmi gond vele. Ma reggel mikor kezembe vettem össze vissza reagál a képernyő az érintésre. Olvastam hogy régen volt velük ilyen gond de az szoftveres volt és már rég javítva lett.
Szerintetek visszavigyem? Még a 3 napon belül vagyok. Nagy eséllyel a másik is ilyen lesz? Nem szívesen választanék egy másik tabletet :(

(#5294) ittakary válasza baji (#5293) üzenetére


ittakary
nagyúr

ha töltőre rakod megszűnik a probléma?

(#5295) baji válasza ittakary (#5294) üzenetére


baji
tag

Nem, a nyelv-választó képernyőn sem jutok túl.

(#5296) PistiSan válasza baji (#5295) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha ilyen súlyos a probléma akkor vidd vissza.
Anno nekem is csinált néha olyat, hogy nem pont ott érzékelte ahol kellett volna neki, de egyrészt elmúlt, többnyire pedig játék közben jött elő melegedés hatására.
Ilyen súlyos eset, hogy a nyelvet sem tudod kiválasztani, szerintem hardveres hiba lesz.

(#5297) Polllen válasza baji (#5293) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ismert konstrukciós hiba, az érintő kábele hátul aksi felett csatlakozik az alaplaphoz és ez néha kicsit kimozdul, amitől teljesen megbolondul a gép.

Mivel a 3 napon belül vagy, vidd vissza, cseréljék ki. Nincs garancia arra, hogy ez nem jön elő egy másik gépen is, de szerintem itt kevesen találkoztak vele.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5298) baji


baji
tag

Köszönöm a válaszokat! Visszavittem, szó nélkül cserélték is. Most ezt frissítgetem, remélem nem lesz vele gond.

(#5299) Ayanlith


Ayanlith
tag

Sziasztok!

Nem rég vettem egy 32 GB-os refurbished modellt, amelyet a dobozból kivéve frissítettem a legfrissebb gyári 5.1.1-es szoftverre.

Két kérdésem lenne:

Az akkumulátorkijelzés furcsa számomra a korábbi készülékeimhez képest. A korábbi készülékeimnél az akkumulátorhasználó-folyamatok együttesen kiadták a 100%-ot, ezzel nagyjából reális képet adva arról, hogy a 100%-ból az egyes folyamatok hány százalékot "harapnak ki". A Nexus 7-nél viszont csupán alacsony százalékokat mutat, amelyek együttesen 10-15-20%-ot tesznek ki. Ez normális?

A másik dolog, hogy CPU-Z a Significant motion szenzornál nem jelez ki semmit, míg a többinél megad valami értéket. Ez így rendben van vagy problémára utal?

Előre is köszönöm a választ!

(#5300) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Tele van a hócipőm azzal, hogy a 4.4.4 - es CM 11-em marhára nem jegyzi meg azt az alkalmazás társításokat. Pl., örökösen megkérdezi, hogy egy-egy videó - fájlt melyik alkalmazással akarom megnyitni. Nagyon elegem lett ebből, és kérdezném, hogy milyen romot tudtok, aminél ez nincs? Milyen ajánlotok? Köszönöm, előre is! 👋

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.