Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) eax1650 válasza eax1650 (#5199) üzenetére


eax1650
aktív tag

Kétszeri újraindítás után helyesen mutatja a tárhelyet! :))
Hogyan tudom a frissítést ill. az értesítést kikapcsolni?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#5202) DonDragonka válasza eax1650 (#5199) üzenetére


DonDragonka
őstag

Atya isten... :D
Van itt minden mint a vurstliban... ;]

Lássuk az eset problémáinak megoldásait:

1. Soha nem szabad 444-ről 5xx-re frissíteni!!!!! Mindig 0-ról kell telepíteni. Full Wipe...
2. 502 egy rakat xar, azzal nem is csodálom, hogy cumiztál
3. 444-ről 511-re sem frissítünk hanem Full Wipe telepítünk...
4. Soha nem engedünk a kísértésnek és nem telepítünk OTA, csak NRT-vel...
5. csak remélni tudom, 511-ről úgy mentél vissza NRT-vel, hogy Full Wipe, mert az asztán tud kavarni ha még ezen a szinten is "frissítettél" és nem pedig újrahúztál mindent...

Javaslatomban lesz a végső kérdésedre a válasz.
1. Lementesz minden fontosat a kütyüről... Képet, doksit, stb, de ne csinálj AppData mentést... Azok már valószínűleg egy rakat hulladékká váltak...
2. NRT-vel FlashStock + unroot, a második képen lévő beállításokkal. A Te tárhelyes problémádat a második képen pirossal bekarikázott opció fogja megoldani. A gyári ROM telepítését követőn rögtön csinál egy FR-t amitól frankó lesz mindened. (VIGYÁZAT!!!! Ez radíroz mindent!!!!)
3. ROOT NRT-vel ha szükségét érzed
4. Belakod a csont üres gyári ROM-ot, telepítesz rá stb. stb. stb.
5. Örülsz mert minden megy. :C :C

+1 esetleg kipróbálod az általam preferált Dokdo ROM-ot, mert az naggggggyon szuper... (3-as lépést követően)


[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5203) noorbertt válasza DonDragonka (#5202) üzenetére


noorbertt
őstag

Érdekes, én végig frissítettem nulláról és semmi baja. Nyomtam egy resetet azt annyi

(#5204) DonDragonka válasza noorbertt (#5203) üzenetére


DonDragonka
őstag

Természetesen igazad van. Hiszen végül is az eredmény ugyan az. Mindegy, hogy FR a telepítés végén vagy FullWipe rögtön a telepítés kezdetén... :R

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5205) noorbertt válasza DonDragonka (#5204) üzenetére


noorbertt
őstag

Az idő más kérdés :)

(#5206) eax1650 válasza DonDragonka (#5202) üzenetére


eax1650
aktív tag

Köszönöm Szuzunyím (koreai = Mester) a részletes tájékoztatást!

Tényleg úgy volt! 442-vel kaptam és hagytam az OTA-val 444-re frissíteni. A 444 nekem bevált, mit a Canesten+. Aztán a fenti módon történt ez a minap is. 511-ről úgy mentem vissza NRT-vel, hogy Full Wipe nem volt, az má biztos! Én csak itt a leálló sávban poroszkálok, így nem találkoztam a jó FullWipe-vel sem! Hogyan érhetem el? Nem vagyok jártas! Ha van még kreditem, úgy Tompika szinten kénék egy újratervezést!
Köszönöm szépen a türelmed!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#5207) DonDragonka válasza eax1650 (#5206) üzenetére


DonDragonka
őstag

Dehogy vagyok én mester, segíteni szeretnék, nem okítani... :B

Mindegy, hogy hogyan de a kezdési alap az legyen, hogy az aksi minimum 50%-on legyen!!!!!

Verzió 1., ami időigényes. Eredménye 511-es tiszta és üres gyári rendszer...

1. Mentesz mindent ami szívednek becses. Kivéve az appokat és azok adatait. Jelzem ha olyan gamessel játszol ami nem ment felhőbe akkor bíz kezdheted újra az összes küldetést, pályát, ami legott már könnyen fog menni, hiszen nem először jársz ottan. Node elkanyarodtam...
2. NRT-t ezek szerint ismered. Csatlakoztatod témánk tárgyát a compúterhez. NRT elindít. Majdan laza és könnyed mozdulattal az első képen lévő pirossal bekarikázott gombra kattintasz...
3. Feldobja, hogy legyen UNLOCKED a tabi. Mehetünk tovább
4. a második képen lévő beállításokkal elindítod. Itt azért kezdjen remegni a mancs, mert ez így tényleg radíroz mindent... Szóval elindítod. Ekkor letölti a legutsó 5.1.1-es GYÁRI(!!!) verziót. Letöltést követően telepíti. Telepít, megkér, hogy csinálj egy FR-t, aminek a végén indítsd újra a masinériát. Leírja, hogy mit és hogyan tegyél...
5a. Elkezd újraindulni és jó sokára, 5-10 perc múlva magához is tér. Innest már jöhet a sok sok progi frissítése, telepítgetése...
5b. ROOT is kéne akkor meg NRT-vel ROOT+Custom Recovery-t végigcsinálod és csak utána progizol..

Verzió 2. ami gyors. Eredménye a mostani 444 tiszta és üres gyári állapota...

1. Mentesz mindent ami szívednek becses. Kivéve az appokat és azok adatait. bla bla bla
2. Eltipegsz a beállításokban oda, hogy "Bizt. mentés és visszaállítás"
3. Azon belül kiválasztod, hogy gyári adatok visszaállítása.
4. Kis hezitálást követően ("biztos mindent lementettem?????") ráveszed, hogy töröljön mindent. Én javaslom az SD-t is törölni, de ezt nem mindenki szokta, én javaslom (1-es pont!!!!!!!!!).
5. Újraindul, radíroz, újraindul, mókol vagy 5-10 percig majd megjelenik a szép új tiszta ROM amit már csak be kell laknod.
+1 Ha ezt a verziót választod, neked lennék 2x végigcsinálnám az egészet, biztos ami biztos.
+2 ROOT NRT-vel, ha szükségét érzed...

Mindkét eljárás eltüntet minden progit, minden doksit minden képet. Szűz lesz a kütyü mintha most bontottad volna ki a dobozából...
Hogy melyik legyen (444 vagy 511) azt rád bízom. Én már vissza nem raknám semmi pénzért az 444-et az tuti, de mondjuk nekem nem is a gyári van 511-ből se... ;)

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5208) eax1650 válasza DonDragonka (#5207) üzenetére


eax1650
aktív tag

Köszönöm szépen! :K

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#5209) eax1650 válasza eax1650 (#5208) üzenetére


eax1650
aktív tag

Sajnos nem járok sikerrel! Mind a két változatot 3x lefuttattam, látszólag minden a helyére kerül és működik is, ám az összes tárhely 11,29 GB mindegyik esetben! :F Azt hiszem a leírást követve nincs hol hibázni! Mégis ki ücsörög a hiányzó több mint 20 GB-n! És nem hibás a kiírás, mert a filekezelő is ezt mutatja. Amikor lefut a telepítési hosszú lista ezt javasolja a végén:

Ezeket hogyan érhetem el? Mert ezt valóban nem tudtam megcsinálni!
Root után tudtam csak FR-t csinálni, nem változott semmi!

Biztosan én hibázom!? Kábelt is cseréltem, másik gépen is ugyan ez a vége!
Valami blokkolja a hiányzó területet? Korábban az 502-ről NRT-vel tettem vissza a 444-t, ami simán lefutott!

:F

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#5210) DonDragonka válasza eax1650 (#5209) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ebben az állapotban nem szabad lehúzni még a tabot a pc-ről, bár ez gondolom nyilvánvaló.
Amikor ezt írja ki akkor a PC-vel összekötött tabon látsz egy zöld robotot.
Lenyomod a bekapcs gombot és nyomva is tartod(!!!!), ezt követően, gyorsan lenyomod a hangerő fel gombot... Tehát e két gombnak egyszerre kell egy adott pillanatban nyomva lennie., de a sorrend fontos... Bekapcsoló lenyom és nyomva is tart, majd sietve a hang fel...
Ha mindent jól csináltál akkor bekerülsz egy választó menübe a tabon. Ekkor elengeded mindkét gombot. Ezek az események gyorsan történnek... Kb mint ahogy ezt elolvasod: tic tic tic...
A hangerő gombok segítségével kiválasztod(Hang[+] felfelé, hang[-] lefelé navigál) a "wipe data/..." sort és a bekapcsoló gombbal(röviden megnyomod mikor a megfelelő soron van a kijelölés) indítod az eljárást.
Itt még ki kell választanod a hangerő gombokkal azt, hogy tuti ezt akarod e, azzal, hogy elnavigálsz a "Yes..."-ig. Amikor az van kijelölve a bekapcsoló gomb egyszeri megnyomásával már indul is a wipe... Amikor végez visszakerülsz a választó menübe, ott elnavigálsz a "reboot..."-ig és ezzel készen is van a dolog.

A korábbi próbálkozások azért futottak le simán, mert nem csináltál wipe-ot... Amiket javasoltam kapcsolókkal viszont ez a procedúra bekerül...

Próbálj ki valamit. Végy egy nagy levegőt és az első verziót csináld végig ahogy leírtam plusz ezzel amit most. Ha mindent jól csinálsz akkor a tárhelynek megfelelő méretűnek kell lennie...

Maga a jelenség nekem is számtalanszor előfordult már ROM telepítgetések közben, ez mindig megoldotta...

(csak halkan és naaaagyon félve merem megkérdezni... biztos, hogy 32-es? ;] )

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5211) eax1650 válasza DonDragonka (#5210) üzenetére


eax1650
aktív tag

A robot nekem egyszer vagy kétszer jelentkezett és csak vártam, nem tudtam mostanáig, mit kell csinálni!
Sokáig vártam, majd újra indítottam a bekapcsoló gombbal! Na, itt akkor kilőttem a lehetőséget! De a másik az, hogy nem jelentkezett minden próbálkozás végén! Bennem is felébredt már ennyi sikertelenség után a gondolat, de a papírjai szerint is 32 GB-s. Játék nincs! Munkára használom! Teljesen hiba nélkül ment.
Természetesen megpróbálom újra a menetet! :B

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#5212) DonDragonka válasza eax1650 (#5211) üzenetére


DonDragonka
őstag

Azért egy picit izgulok ám, hogy sikerrel járj... :DDD

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5213) eax1650 válasza eax1650 (#5211) üzenetére


eax1650
aktív tag

Naná, hogy jó lett! :))

Az első változatot választottam a javaslatod/leírásod szerint! Minden a helyére került!
Igazán hálás vagyok a végtelen türelmedért! :B
Nagyon köszönöm! :R

Mert Stálin óta ugye szóból ért a nemzet: https://www.facebook.com/miCCCP/videos/vb.304274939674672/545332045568959/?type=2&theater

Amit kiabál: davaj (orosz) = gyerünk!

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#5214) DonDragonka válasza eax1650 (#5213) üzenetére


DonDragonka
őstag

:C :C :C :C :C
Szúúúúpppeeer!
Cuppaörömbódogszág... :DD

És akkor most 511 van rajta?
ROOT és recovery?

Csak azért kérdem, mert ha igen, és a ROOT is megvan meg a recovery NRT-ből akkor tényleg megéri felrakni a DokDo-t mert az csudálatosan frankó. És ha már amúgy is alapon vagy akkor megéri kipróbálni...
Ha nem jön be akkor legfeljebb megcsinálod megint azt ami most sikerült. Legalább gyakorolsz... ;)

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5215) eax1650 válasza DonDragonka (#5214) üzenetére


eax1650
aktív tag

Nem programoztam semmit! Néhány dolog frissült! Most 511 van rajta, ROOT és recovery.
Azt a csudálatosan frankó DokDo-t hogyan izéjjam ide?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#5216) DonDragonka válasza eax1650 (#5215) üzenetére


DonDragonka
őstag

Tab minimum 50%
Letöltöd NEXUS-on ROM +GAPPS
TWRP-ben csinálsz egy Wipe-ot
TWRP-ben telepíted ROM-ot, GAPPS-t
Reboot.
Vársz kb. 10 percet mire elindul.
Örülsz.

Ha már DokDo-d van akkor elég csak letölteni a frissítést, TWRP-ben telepíteni, WipeCache, Reboot.
Gapps-et csak akkor kell telepíteni ha a frissítéshez írják, hogy kell mert azt is frissítik néha...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5217) eax1650 válasza DonDragonka (#5216) üzenetére


eax1650
aktív tag

Ez tényleg nagyon izgalmas! Egy csomó, számomra felesleges kacat eltűnt! :K :K

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#5218) DonDragonka válasza eax1650 (#5217) üzenetére


DonDragonka
őstag

És ha benézel a beállításokba egy csomó izgi dolgot találsz majd...
Örülök, hogy sikerült... :C

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5219) noorbertt válasza DonDragonka (#5216) üzenetére


noorbertt
őstag

Mi ez a DokDo pontosan? Miket tud és mennyire stabil?

(#5220) DonDragonka válasza noorbertt (#5219) üzenetére


DonDragonka
őstag

Egy egyedi főzésű ROM,
Nagyon szét van optimalizálva.

Atom stabil és nagyon jó a készenléti ideje. Minden driver ami kell benne van, de semmi ami nem szükséges. Minden Gapps ami kell benne van de semmi ami nem szükséges. És a beállításokban rengeteg, rengeteg olyan dolog ami az alap 511-ből hiányzik...

Ha jól sejtem akkor valamilyen CM port, de annál sokkal stabilabb.
Jah és hetente frissítik az éppen aktuális dolgokkal.

Nekem semmi közöm hozzájuk. Egyszerűen ezt a ROM-ot találtam sok sok ROM próbálgatást követően a legjobbnak. Messze a legjobb szerintem...
Egy próbát megér ha valakinek egy letisztult, stabil rendszerre van szüksége.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5221) Angel2014 válasza DonDragonka (#5220) üzenetére


Angel2014
addikt

Sziasztok! Itt nézlek távolból benneteket és megkérdezhetem miért romolgattok? Mi bajotok a gyári lollipoppal?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#5222) DonDragonka válasza Angel2014 (#5221) üzenetére


DonDragonka
őstag

Semmi.
Legalábbis nekem, ez inkább amolyan passzió... :B

A gyári is nagyon jól össze van rakva. :C Pár haszontalan cucc van benne, és pár hasznos dolog hiányzik belőle(amit hozzá lehet csapni utólag is) meg nincs kihegyezve, de ez csak finnyás nyavalygás a részemről...

Máshogy megfogalmazva, ha a jó lehet még jobb akkor miért ne? :D

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5223) Angel2014 válasza DonDragonka (#5222) üzenetére


Angel2014
addikt

:Y :C

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#5224) retroid


retroid
senior tag

HELP

bekapcsoltam a tabletet de a google feliraton nem megy tul. Fel orat vartam de semmi. Otlet? Power gomb nyomva tartva se segitett meg semmi se...

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#5225) retroid válasza retroid (#5224) üzenetére


retroid
senior tag

Téves riasztás

Csak nagyon kevés volt az akkuba

4℅ korul

Hazaertem toltore dugtam kis ido utan magahoz is tert :)

Nem volt meg ennyire lemeritve korabban

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#5226) El Gringo


El Gringo
senior tag

Hali. Lehet valahogy törölni a felesleges google appokat?
G+, újságos stb

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#5227) Angel2014 válasza El Gringo (#5226) üzenetére


Angel2014
addikt

Gondolom ha rootolod a tabbot.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#5228) DonDragonka válasza Angel2014 (#5227) üzenetére


DonDragonka
őstag

Így van.
Bootloder UNLOCK
ROOT
És ezt követően számtalan progi áll rendelkezésre a play-en... Mivel én nem így szoktam, ezért nem tudok jót porgit mondani, de utána lehet járni.

Van még olyan lehetőség, hogy keresel egy olyan ROM-ot ami neked megfelel, és eleve hiányoznak belőle a felesleges cuccok.

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5229) El Gringo válasza DonDragonka (#5228) üzenetére


El Gringo
senior tag

rootolva van, de csak a frissítéseket lehet leszedni. :(

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#5230) DonDragonka válasza El Gringo (#5229) üzenetére


DonDragonka
őstag

Play-ben keress rá erre System App Remover...
De csak óvatosan, mert ha fontos rendszer alkalmazást is leszedsz megmakkan a tabi :K

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5231) Brett001 válasza DonDragonka (#5220) üzenetére


Brett001
aktív tag

Szia! Én is feltettem tegnap ezt a Dookuu grófot :D tényleg bejövős. Pedig sok főzött ROM-ot próbáltam már (CM stb. ) de mindig az lett a vége, hogy visszatértem a stockhoz. Valami miatt mindig nem voltam igazán elégedett. De ez eddig nagyon bejovős, jó lehet témázgatni, sok beállítási lehetőség. Annyi kérdésem volna, hogy a kernele milyen? Az előző glitchem gyorsabbnak tűnt. Ugyanis eddig a stockhoz a glitch kernelt használtam, az érezhetően gyorsabb, mint a gyári. Érdemes mellé más kernelt tenni vagy a Dokdo így van jól összeoptimalizálva?

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#5232) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

Az akku töltési ciklusok számát ki lehet olvasni vhogy vagy hardveresen nincs tárolva?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5233) DonDragonka válasza Brett001 (#5231) üzenetére


DonDragonka
őstag

Itt a stabilitáson van a lényeg nem a sebességen. :K
Elvileg ennek saját kernele van. Én próbáltam hozzá a Glitch-et, de nem volt az igazi. Saját kernelével használom. A Glitch gyorsabb, de jobban szívja az aksit, nekem meg az fontosabb, mint a sebesség.

Arra figyelj ha Glitch-et raksz fel, hogy a CM verziót tedd alá.

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5234) Brett001 válasza DonDragonka (#5233) üzenetére


Brett001
aktív tag

Köszi! :) Azt hiszem akkor én is maradok a saját kernele mellett. Az aksiidő nekem is fontos. Legfeljebb csinálok majd egy néhány napos próbát a glitch+dokdo variációval is később, de addig ezt nyüstölöm, figyelem az aksiidőket. Lényeg a lényeg, hogy valóban nagyon igéretes ROM ez. :C

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#5235) Seirei


Seirei
tag

Üdvözletem!

Jó egy hete nyaralásból hazajövetel óta tapasztalok egy igen furcsa jelenséget: a tab ~25%-ra való merültséget elérve kikapcsol, és nem nagyon akar visszakapcsolni, csakis töltőre tétel után.

Hivatalos 5.1.1-n vagyok, akku fogyasztás szokásos, nem vettem észre különösebb zuhanást.

Valaki találkozott-e hasonló jelenséggel? Az akku haldoklik, és azonnal hívjam a szervízt amíg van érvényes garancia, vagy nem vettem észre és legutóbbi update kikényszerített egy ilyen erőszakos akku kímélő módot?

[ Szerkesztve ]

(#5236) assemble válasza Seirei (#5235) üzenetére


assemble
addikt

Semmikepp nem normalis ha 25%nal lekapcsol. Megprobalhatsz esetleg egy factory image restore-t legujabb image-el, de sztem jo esellyel az aksi kezdi megadni magat..

(#5237) dorika87


dorika87
őstag

Üdv. USB töltő adaptert szeretnék vásárolni a Nexusomhoz. Milyet érdemes vennem és hol? Csak az adapter kellene, mert usb kábelem van, csak nem eu szabvány töltőfej volt a dobozban ezért lenne szükségem egy adapterre.
Köszönöm előre is a válaszokat.

(#5238) Polllen válasza dorika87 (#5237) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia!

Az én gyári töltőmre az van írva, hogy output 5.2V és 1.35A, amin kicsit meglepődtem, mert nagyon gyorsan feltölt.
Szerintem használhatsz nyugodtan 2A-s töltőt is...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5239) dorika87 válasza Polllen (#5238) üzenetére


dorika87
őstag

Jelenleg a gyári Lg töltőmmel használom (5V/1.8A) amivel szintén nagyon gyorsan feltölt, de szeretnék venni egyet hozzá, hogy ne kelljen mindig a telefonéval használni. Nem tudom ár/érték arányban hol érdemes venni? Tudna ebben valaki segíteni? Köszi.

(#5240) joker91


joker91
tag

Sziasztok!

Pénteken szomorú napom volt. Berepedt a Nexus 7 kijelzőm.... (kesztyűtartóban volt, mire visszamentem az autóhoz, be volt repedve... Nem értem.., hőmérséklet különbség nem nagyon volt...)
Érzékelni nem érzékel, feloldani se tudom, mert a bal oszlop a mintába nem megy...
Tudtok segíteni hogy a legjobb megoldani a cserét? (épphogy megvan repedve, elsőnek észre se vettem, csak hogy nem sikerült feloldani....) Illetve hány ezer forintomba fog ez kerülni? Másikat nem nagyon szeretnék, nagyon megszerettem ezt a típust.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#5241) opera11


opera11
tag

Nah, csak a statisztika kedvéért: 1 év 10 hónaposan meghalt a Nexus 7 (2013) alaplapja. (Nem bootolt be) Természetesen USA-ban lett véve, Google Store-on keresztül és a szerviz szerint nincs rá garancia... Adtak is rá olyan 101 300 FT-os javítási díjat, hogy csak pislogtem (a szükséges alkatrész 100 USD körüli áron van ebayen, a szervíz meg elvileg a hivatalos magyar ASUS szerviz...). Írtam ASUS ügyfélszolgálatra, hogy akkor most mégis milyen garancia volt rá, meddig...

Értelem szerűen a következő nem ASUS lesz, az holt ziher....

Vicces aláírás helye

(#5242) Magnat válasza opera11 (#5241) üzenetére


Magnat
veterán

Részvétem!
A garanciát nem értem, nem úgy van, h csak a vásárlás országában van rá 2 év vagy előtte más mondtak?
A javítás díja meg vicc, kell keresni egy törött kijelzőset.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5243) Seirei válasza assemble (#5236) üzenetére


Seirei
tag

Közben találtam gugli forumán nem egy topicot ahol pontosan erről a hibáról írtak emberek, csak 2012 környékéről, akkor 4.2.1 frissítésnél. Elvileg az lenne a gond hogy hamis értéket mutat az akku, és jóval nagyobb a merültsége, így most próbálom kalibrálgatni, ki-be kapcsolással, és túltöltéssel, hátha rendbe jön.

(#5244) opera11 válasza Magnat (#5242) üzenetére


opera11
tag

Hát igazából rohadtul nem gondoltam volna, hogy egy "szobai" elektronikai eszköz ilyen hamar meghal...

Közben megjött az ASUS válasz, tehát amcsi Google Playen keresztül vett Nexusra 12 hónap gari van:

Az Ön által megadott sorozatszám alapján a készülék egy Amerikában helyi garanciális feltételekkel értékesített eszköz.
Kérem, hogy ellenőrizze a beírt sorozat számot.
Az Ön által megadott s/n: D7O*********
Jótállás érvényessége a számla kiállításától számított: 12 hónap

Amennyiben nem hibás a megadott soroztaszám a készülék garanciáját csak a forgalmazón vagy disztribútoron keresztül tudja érvényesíteni.

A készüléket magyarországi szervizünk jótálláson kívül tudja javítani.

Vicces aláírás helye

(#5245) noorbertt


noorbertt
őstag

Szeretném megkoszonni a tok ajanlast. Egyatalan nem gagyi mint ahogyan azt gondoltam:) Jo anyagu es kenyelmes

(#5246) dehecked


dehecked
tag

Sziasztok, segitsegetekre lenne szuksegem!
Voltam oly ugyes, hogy letoroltem egy mappat a Nexusom hattertarjarol, es vissza szeretnem hozni valahogy, ha lehetseges. Recuva-t probaltam, de nem hajlando megtalalni a tabot az idiota szamitogepes eleresi ut miatt, hiaba mtp kapcsolat ez is. Valakinek valami tippje? 4.4.4 van fent, teljesen gyari, nincs root. Probaltam par appot ami play storeban fent van, de root kellene hozza, ahhoz meg gyanitom wipeolni kene a rendszert, ha rossz a megerzesem szoljatok. Barmilyen megoldas jo lehet, de nem szeretnem elveszteni ezeket a fajlokat :(

(#5247) assemble válasza dehecked (#5246) üzenetére


assemble
addikt

A konkret problemara: passz, nem nagyon csinaltam meg ilyet, de amugy van ra esely, hogy visszahozhato meg az adat, ha nem irtal ra sok adatot azota.
Bootloader unlock-olva van (bootkor van a google logo alatt egy nyitott lakat?)
Mert alapvetoen az okoz wipe-ot, ha az megvan akkor maga a root nem okoz mar wipe-ot. Ezert celszeru mindig azonnal kinyitni a bootloader-t. Es max akkor visszazarni ha valami baja van es szervizbe kuldene az ember.

(#5248) dehecked válasza assemble (#5247) üzenetére


dehecked
tag

Nincs nyitva a bootloader es nem is tudom hogy kene kinyitni, van itt valahol egy tutorial hozza esetleg? :D

(#5249) PistiSan válasza dehecked (#5248) üzenetére


PistiSan
addikt

Esetedben az a baj, hogy ha kinyitod, rögtön csinál egy teljes törlést a rendszeren. Majd írd meg mindenképp mi lesz a vége.

(#5250) assemble válasza PistiSan (#5249) üzenetére


assemble
addikt

Hat jah.
Bizonyos keszulekeken, bizonyos exploitokkal lehet root-olni bootloader nyitas nelkul is, de fogalmam sincs, hogy ennel a keszuleknel van-e ilyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.