Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) DonDragonka válasza El Gringo (#5150) üzenetére


DonDragonka
őstag

Én nem azt mondtam, hogy hülye ötlet, de tabletet nem raknék az enyémbe. :N

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5152) DonDragonka válasza El Gringo (#5150) üzenetére


DonDragonka
őstag

És valami ilyesmi?
Bár lehet, hogy ez meg lengene mint a győzelmi zászló a cunamiban...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5153) architect26


architect26
aktív tag

Sziasztok! Tudtok jó 5.1.1-es romot LTE-re?tudom, ott a kereső, de server error vagy mi van

Per aspera ad astra

(#5154) donjohnson válasza architect26 (#5153) üzenetére


donjohnson
addikt

LTE-re: 5.1.1 (LMY47V)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#5155) architect26 válasza donjohnson (#5154) üzenetére


architect26
aktív tag

végülis... köszi szépen. :R
nem baj, ha meglévő cm12 nightlyról rakom clean installal?

[ Szerkesztve ]

Per aspera ad astra

(#5156) El Gringo


El Gringo
senior tag

[soft gel tok] <-- ha valakit érdekelne. Rendeltem egy ilyet, teljesen jól passzol, és a lyukak is jó helyen vannak. A gombok mondjuk így még nehezebben nyomkodhatóak.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#5157) El Gringo


El Gringo
senior tag

hi megint :)

gomb nélküli felélesztés lehetséges? Kétszer kattintós gondolom nem, de fényérzékelős megoldás vagy mittudomén'?

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#5158) donjohnson válasza El Gringo (#5157) üzenetére


donjohnson
addikt

de létezik kétszer kattintós, elemental x kernellel.
amikor legutoljára próbáltam, nagyon merítette az akksit.

"Sweep2wake and doubletap2wake (optional)"

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#5159) El Gringo válasza donjohnson (#5158) üzenetére


El Gringo
senior tag

kár, hogy merítős :((( pedig ez a lumiás kétkattintós jól jönne, elég béna gombjai vannak, főleg így tokban.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#5160) donjohnson válasza El Gringo (#5159) üzenetére


donjohnson
addikt

azért megpróbálhatod vele, hátha azóta javítottak rajta. ;)
egy fél éve néztem kb.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#5161) amtibacsi válasza El Gringo (#5159) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Nekem ilyen van. Ennél nem kell ki-be kapcsolni, mert amikor becsukom a mágnes kikapcsolja a gépet, amikor kinyitom, rögtön be is kapcsol. Kikapcsolva nem merül az akku, volt, hogy egész nap úgy hagytam.

[ Szerkesztve ]

(#5162) Angel2014 válasza amtibacsi (#5161) üzenetére


Angel2014
addikt

Nekem is nagyon jó és csak 2900 a fehér és 3900 a többi én itt vettem. [TokShop]

Amúgy 300 ft ért vettem 2. genes usb csatlakozót az ebayon és 5000 ért tették be.

De hogy legyen egy tartalék az asustól FIXDIRECT rendeltem egy eredeti ilyet: ez nagyon megéri mert még ebayon is 20k körül van.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#5163) El Gringo válasza donjohnson (#5160) üzenetére


El Gringo
senior tag

felraktam, egy apk megcsinálta a frissítést magától :C
működik is, meglássuk milyen. köszi :R

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#5164) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Mit gondoltok, most érdemes venni 30-40 körül új N7(13) tabletet?
Mennyire megbízható?
(n4 és n5 tulaj:) )

(#5165) noorbertt válasza noorbertt (#5164) üzenetére


noorbertt
őstag

Kicsit vissza olvasva nincs nagy panasz, azért jöhet visszajelzes :)

(#5166) Magnat válasza noorbertt (#5164) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Újat mindenképpen, főleg 30-ért.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5167) Angel2014 válasza Magnat (#5166) üzenetére


Angel2014
addikt

De még 50 ért is szerintem 100 jobb mint a samu tab 4 ek :B

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#5168) Magnat válasza Angel2014 (#5167) üzenetére


Magnat
veterán

Alapvetően igen, de kérdés, kinek mi a fontos ... mert azért mostanság már a 40-50k körüli kategóriában van gyorsabb is, meg jobb üzemidővel is... persze az összképet tekintve még mindig jó választás lehet a N7.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5169) noorbertt válasza Magnat (#5166) üzenetére


noorbertt
őstag

Félre néztem, 48 de az már nem szoroz :
http://www.argos.co.uk/m/static/Product/partNumber/1388381/fromPage/SpecialOfferOverview.htm
Első sorban olyat keresek ami egy 60eves nőnek jó lesz majd Skypera.. Ezért is kell hogy megbízható legyen

(#5170) Angel2014 válasza Magnat (#5168) üzenetére


Angel2014
addikt

Tudnál nekem pár példát mondani mi a gyorsabb kategória? 40-50 k árban?

Az üzemidő sokktól függ szerintem a felhasználótól is ki hogyan és mire használja ...gondolok a háttérben futó appok stb...

Most kicseréltettem az usb csatit kérték a szervizben ha lemerül tegyem fel töltőre ,én is édesanyámnak vettem szinte reggeltől estig nyomja a facebookot rajta 2.5 nap kellett mire le bírtam meríteni 12% ra
erre arra akarok kilyukadni sok függ az aksitól is , soha nem engedtem lemeríteni neki 0% ra 10% nál teszem fel a wireless vagy a kábeles töltőre.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#5171) Magnat válasza Angel2014 (#5170) üzenetére


Magnat
veterán

[link], [link]

Üzemidő: persze, alapvetően így van, de azért a tény, h szerényebb hardverből nagyobb akksival jó optimalizáltság mellett valszeg jobb üzemidőt lehet elérni. Használtam pl egy darabig teszt jelleggel LG Pad 7.0-et (Snapi 400, 1gB, 1280x800, 4000 mAh), az olyan üzemidőket hozott, amit a Nexusom új korában sem - a készenléti ideje szintén elég meggyőző, egyszer kimértem végig bekapcsolt wifivel és egy beállított Gugli accounttal, 324 óra után is volt még benne 7% [link]

Egyébként arról sem vagyok meggyőződve, h a fent linkelt 88 usd-s kínai csoda (ok, nem kapható itthon, de a Nexus sem és vámmal sem lesz több 35-38k-nál) az 5000-es akksival nem szorongatná meg üzemidőben is a Nexust.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5172) Angel2014 válasza Magnat (#5171) üzenetére


Angel2014
addikt

:Y :R azért érdekes ilyen hardverű tab miért csak a 4.4.4-nél tart....

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#5173) assemble válasza Magnat (#5171) üzenetére


assemble
addikt

Ranezesre mindket linkelt tab kategoriakkal rosszabb ennel. Igazabol mar a 1280*800 kijelzonel mindketto alapbol kiesik, de az octacore a7-es cpu is peldaul hulladek kategoria.
Ha pedig csak az asztalon hever a tab hasznalat nelkul, szerintem ez is boven elmegy 2 hetet egy toltessel, wifin, szinkronizalva. Az Android M pedig az eddigi jelek szerint sok esetben kozel megduplazza majd a keszenleti idot :)
Raadasul mindketto teljesen noname, feltehetoleg minimalis supporttal/garival, durvan lemaradt, joesellyel instabil szoftverrel, stb.

[ Szerkesztve ]

(#5174) wdx válasza assemble (#5173) üzenetére


wdx
őstag

Ezt mondták az L-re is, hogy milyen jó lesz, és tessék...fele üzemidő, és alacsonyabb teljesítmény.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#5175) assemble válasza wdx (#5174) üzenetére


assemble
addikt

Jo is lett. Nalam jobb az uzemido es a teljesitmeny is. Soha nem volt ilyen jo ez a tab, mint 5.1.1-el, es az 5.2-vel varhatoan tobb dologban jelentosen tovabb javul majd.
Igazabol pont azon gondolkoztam, hogy valoszinuleg nem veletlen, hogy meg nincs utodja ennek a tabnak annak ellenere, hogy tobb, mint 2 eves. A legtobb dologban egyszeruen szarra veri a manapsag megjeleno, 2-3-szor dragabb tabokat is.

[ Szerkesztve ]

(#5176) Magnat válasza Angel2014 (#5172) üzenetére


Magnat
veterán

Mert az mtk nem adja ki Lollira a kernel drivert... Gondolom ezrek akarják nyomni a 64 bites platformot.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5177) Magnat válasza assemble (#5173) üzenetére


Magnat
veterán

Előzményt is olvastál? Pont ezt mondtam én is, h habár van már üzemidőben és sebességben is jobb, de az összképet tekintve még mindig a Nexus a legjobb választás.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5178) Magnat válasza assemble (#5175) üzenetére


Magnat
veterán

Nálam rosszabb a LP, gyakrabban tölti újra az appkat, az akksi idő is rosszabb, bár ezzel már nem biztos, de 5.0-val nagyon - de jobb semmiképp. Az utódlás dologban egyet értek, engem eléggé irritál, h az androidos eszközök életciklusa ennyire rövid, csak miért nem lehet kapni akkor...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5179) DonDragonka válasza Magnat (#5178) üzenetére


DonDragonka
őstag

5.1.1-el biztosan jobb az aksi idő mint a korábbi 5.x.x-es verzióknál...
De nagyban függ attól, hogy mennyire van kihegyezve a ROM.
Szerintem minden szempontból ez a legjobb....
Dokdo-Project

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5180) Magnat válasza DonDragonka (#5179) üzenetére


Magnat
veterán

Annál jobb, de én a 4.4-re mondom, h sztem azzal max egyforma.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5181) assemble válasza Magnat (#5177) üzenetére


assemble
addikt

Ja olvastam. De valos felhasznalas soran peldaul az a 8 magos a7 szinte biztos vagyok, hogy nemhogy nem gyorsabb, hanem lassabb, mint az n7 snapdragonja. De mind1 :)

(#5182) El Gringo válasza donjohnson (#5160) üzenetére


El Gringo
senior tag

~10 óra alatt ~4%-ot merül éjjelente bekapcsolt wifivel, szinkron off, gps off. 1-2 alkalmazás nézelődik azért ilyenkor: pl Facebook lite.
Kétkattos bekapcsolás aktív, meg az elhúzós kikapcs.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#5183) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Ezek a képek elmondanak mindent az 5.1.1-ről, NEXUS-ról, ROM-ról, és az üzemidőről...
Nekem legalábbis bőven elég... :C





A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5184) noorbertt


noorbertt
őstag

Meg vettem, anyósé lesz, de lehet nem adom :D

(#5185) Angel2014 válasza noorbertt (#5184) üzenetére


Angel2014
addikt

:C
Anyósnak vegyél egy myaudót :DD

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#5186) DonDragonka válasza Angel2014 (#5185) üzenetére


DonDragonka
őstag

Szerintem is... :DDD
Én is szeretem az anyósomat, de ez sok lenne neki egy kicsit... ;]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5187) noorbertt válasza Angel2014 (#5185) üzenetére


noorbertt
őstag

Asszony nem engedné, talán vadászok egy másik n7 gépet.. Ez volt az utolsó a raktárban :)..

Kell mokolni valamit ahhoz hogy kábelen keresztül működjön a mobilnet? Nincs még tervben de jó ha tudom hogyan működik

(#5189) Angel2014 válasza zumics (#5188) üzenetére


Angel2014
addikt

Up az árnak :C

Csak egy poi töltő ha jobb minőségű 10 k körül van... :K

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#5190) zumics válasza Angel2014 (#5189) üzenetére


zumics
tag

Kösz! Ez a 2 töltö nem a non plus ultra, (6k volt a kettő együtt), de teszik a dolgukat, csak elég lassan. Még a Nexus 5-höz vettem, azt gyorsabban töltötték ;)

(#5191) noorbertt


noorbertt
őstag

Root és komolyabb mokolás nélkül hogyan lehetne a navi gombokat fekvő módban jobb oldalra tenni?
Gondolok itt a home és a vissza gombra leginkább

(#5192) noorbertt


noorbertt
őstag

Már nem tudom szerkeszteni de ehhez mit szóltok? Gagyi?
[link]

Mi az ajanlott tok téren itt? Akár bill nélkül

(#5193) amtibacsi válasza noorbertt (#5187) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Hogy érted a kábeles netet ? UTP kábellel kötnéd össze a tabletet ? Minden telefonban van már Bluetooth, azon keresztül a legegyszerűbb a mobilnet. Mondjuk a régebbi telók csak GPRS-t tudnak, az meg elég lassú. Vannak stickek is USB-n, de az meg kényelmetlen, mert kilóg a gépből, csatija hamar tönkremegy. Inkább vegyél valami lepusztult okostelót és azon oszd meg a netet wifin. Jobban jársz vele.

[ Szerkesztve ]

(#5194) amtibacsi válasza noorbertt (#5192) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Nálam volt hasonló, de nagyon kényelmetlennek éreztem. A tabletet kézben kell fogni szerintem, mert csak úgy kényelmes. Asztalra laptop kell. Már tettem ide képet a mostani tokomról, azzal teljesen elégedett vagyok. A legjobb, hogy nem kell kapcsolgatni a tabot, simán csak becsukom, filmet nézni meg ideális ebben a tokban.

[ Szerkesztve ]

(#5195) noorbertt válasza amtibacsi (#5193) üzenetére


noorbertt
őstag

Mobilnetre gondoltam ha esetleg útközben kellene nekem a tablet, van egy nexus 5 telom de nem akarom hogy a WiFi megosztas szívja az aksit.

Ami neked van az kényelmes kézben?

(#5196) amtibacsi válasza noorbertt (#5195) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Bluetoothon megosztva nem hiszem, hogy túl sokat merítene, gondolj a fülesekre. Az adatáramlás fogyasztana inkább többet, a folyamatos kommunikáció a toronnyal. Ez kábellel is így lenne. Unoka netezett így egyszer autóban 3 órán keresztül, nem vettem észre, hogy jelentősen merült volna a teló. Csak annyira, mintha azon netezett volna.

A jelelegi tok elég kényelmes. Persze CSAK kézben tartva minden tok zavaró, ágyban fekve viszont jó rátenni a pocakra :)

[ Szerkesztve ]

(#5197) noorbertt válasza amtibacsi (#5196) üzenetére


noorbertt
őstag

Haha, ez jó ajánlás :) nézem is melyik szín kell nekem ( anyósnak)

(#5198) El Gringo


El Gringo
senior tag

nem régen kérdeztem erről: [cd slot autós tartó]

Megrendeltem, bevált. Fektetve használom, az állóról nem tudok nyilatkozni. A fejének a tartóereje bitang erős, ebből nem esik ki a tablet - kivenni is alig lehet :) a cd-be is jól belefeszül, 1-2 naponta egy kicsit utána kell húzni, azt annyi.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#5199) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!
Nexus 7 2013 wi-fi 32GB tabom van. A megjelenése után nem sokkal engedtem a 444-ről 502-re a frissítést, de mint ahogyan másoknak is, nekem sem tetszett! Visszatettem a 444-t, ami nálam nagyon bevált. Így ment kb. egy éve. A minap engedtem - az itt olvasható néhány pozitív hozzászólás miatt – a többször felkínált 511-re való frissítésnek. Egy órán belül települt az összes lépés. Az alapbeállítások után - semmi más prg. - kikapcsoltam a tabot. Kb. 7 óra múlva folytattam, de meglepett a 100-ról 72%-ra való merülés! Visszakerült néhány app, 2 navigáció. Játék nincs, face nincs! Most a Sygic rendszeresen lefagyott vagy el sem indult, video szaggat, akadozott, valamint az indokolatlan, korábban nem tapasztalt merülés miatt két nap után Toolkit segítségével visszatettem a 444-t. Látszólag minden rendben van! Ám azt veszem észre, hogy a felhasználható szabad terület igen kicsi lett! Közben értesítést kapok: Nem sikerült letölteni a rendszerfrissítést! Nincs elég hely a rendszerfrissítés letöltésére! Amit persze semmi képen nem vennék igénybe még egyszer! Vajon mi történt? Miért nem látszik az egész?
Na és a kérdés: mit kell tennem, hogy a teljes tárhely újra elérhető legyen

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#5200) Angel2014 válasza zumics (#5190) üzenetére


Angel2014
addikt

Én a 3 tekercseset vettem gyorsabban tölti mint a vezetékes. igaz 11 k volt...2 ameros töltővel és 1,5 amperos leadással.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.