Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Annyi kábel meg átalakító van, de elég sok nem szállít Magyarországra. Megkérnélek titeket, küldjetek légyszíves linket olyan Usb-c to usb-a kábelhez, átalakítóhoz, sima usb-c kábelhez, ami nem kerül egy vagyonba, kipróbáltan jó, és szállít Magyarországra!

Köszönöm szépen!
:R

(#3052) TaylorPro válasza Grande Ale (#3051) üzenetére


TaylorPro
addikt

Tesztelt.

Pixel 8 Hazel

(#3053) Grande Ale válasza TaylorPro (#3035) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszönöm, Néztem ilyen tokot, de amazonon nem találtam ami ide is szállít, ebay-en meg horror a szállítási költség. Hol vetted, ha szabad kérdeznem?

(#3054) focvis válasza Grande Ale (#3051) üzenetére


focvis
veterán

Mindkettő bevált.

Frankó OTG-kábelt továbbra is keresek a párdolláros kategóriában, annyi az elvárásom, hogy pendrive-ra tudjon írni heti kb. 1 alkalommal. Root van, az adaterem viszont nem jó erre. Thx!

(#3055) slice14 válasza Grande Ale (#3051) üzenetére


slice14
veterán

Amit feljebb linkeltem, az is jön mo-ra. Viszont nem minden típus.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#3056) Grande Ale válasza TaylorPro (#3052) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszönöm! A röhej az egészbe, hogy a szállítás kb annyi mint a termék.
4685Ft egy kábelért... Nem is olyan olcsó az átállás erre a telefonra...

(#3057) TaylorPro válasza Grande Ale (#3053) üzenetére


TaylorPro
addikt

[link]

Pixel 8 Hazel

(#3058) Grande Ale válasza TaylorPro (#3057) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszönöm! Kábelt megrendeltem, bár azt nem értem, hogy miért volt free shipping odaírva, ha felszámolt több mint 2000ft szállítási díjat... Nem vagyok képben az amazonnal, ebayről szoktam rendelni, ott a free valóban free. Mindegy, szerintem megrendelem ezt a tokot is... :R

(#3059) Grande Ale válasza focvis (#3054) üzenetére


Grande Ale
őstag

Mindkettőt megrendeltem, köszönöm!

(#3060) TaylorPro válasza Grande Ale (#3058) üzenetére


TaylorPro
addikt

Free helyben. Amazon uk írja is hogy uk, anglián belül free. Profi a kábel és a tok is, nem fogsz csalódni.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#3061) Grande Ale válasza TaylorPro (#3060) üzenetére


Grande Ale
őstag

Oké! Tokon még gondolkodom,eddig mindig belebujtatós sima tokom volt, az védi a kijelzőt, soha nem volt egy karc sem a telefonjaimon. Gondolom ilyen toknál azért nagyobb rá az esély.

(#3062) agabe válasza Bukk900 (#3050) üzenetére


agabe
addikt

Nemár, hogy csak roottal működjön...hamarosan lesz otg-s pendrive-om, és megnézem nexus media importer progival pl.

(#3063) slice14 válasza Bukk900 (#3050) üzenetére


slice14
veterán

Jó ez 6P, de szerintem 5X-nél is így működik. És szeritem ők tuti nem kókányolnak a telókkal, tehát nem rootolt. Videó
Mivel nincs anya csatis kábelem, és usbc pendrive-om sem így nem próbáltam még.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#3064) Gergő101 válasza Grande Ale (#3061) üzenetére


Gergő101
csendes tag

Vigyázz a belebújós tokokkal, legalábbis amelyiknek hasított bőr hatású a belseje,mert nekem megfogta a fehér hátlapot. Egy nap után vihettem vissza.

(#3065) Grande Ale válasza Gergő101 (#3064) üzenetére


Grande Ale
őstag

Feketét rendeltem, holnap hozzák!
Alig várom, nehéz nap lesz , ma elviszik az 5-öt.

(#3066) Gergő101


Gergő101
csendes tag

Szerintetek a kemény tok,mint a Nillkin Frosted ennek is kifényesíti a hátlapját,mint a régi Xperiámnak? Valaki használ ilyen tokot? Az átlátszó Nillkinem elkezdett sárgulni,így már nem valami szép. Tuti, hogy a kéztől sárgul a hátlap is,nem hiszem,hogy hiba lenne,olyan még nem mondta,hogy sárgul,akinek tok volt rajta.

(#3067) Sonex79 válasza Bukk900 (#3050) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Vásárold meg Playről Nexus media importert. Nem kell root és biztos működik, ott van a leírásban. Én nexushoz csak ezt használtam mindig.

(#3068) Sonex79 válasza Grande Ale (#3056) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Ennél olcsóbban is megúszhattad volna itthoni vásárlással. Már 2000-ért van pl. a "gyorsboltban".

(#3069) katalin888


katalin888
aktív tag

Ha egy új névjegyzéket szeretnék hozzáadni a telefonkönyhöz, miért nem tudom kiválasztani a gyári ROMnal, hogy telefonra, SIMre vagy google fiókba menthessek?? Csak a goolge fiókot lehet kiválasztani! :(

[ Szerkesztve ]

(#3070) TaylorPro válasza Sonex79 (#3068) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nem tesztelt gagyi kábel amitől esetleg tönkre megy a teló. A Spigen nem kapható itthon.

Pixel 8 Hazel

(#3071) Bukk900 válasza slice14 (#3063) üzenetére


Bukk900
őstag

Ok, helyesbítek, a videót megnézve megtanultam a gyári fájl kezelő használatát. :B Pont így működik, viszont külső fájlkezelők nem működnek egy Google korlátozás miatt. Ami még kikerüli ezt, az root jogot kér.

(#3072) Sonex79 válasza TaylorPro (#3070) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Nem gagyi az, kimondottan nexusokhoz árulják, ráadásul az is számít honnan veszed, én a gyorsboltban megbízok.

(#3073) agabe válasza Gergő101 (#3066) üzenetére


agabe
addikt

Az, hogy a tok sargul rendben (bar abbol is van ami nem tesz ilyet), de az hiba, hogy a hatlap (persze, hogy a keztol...de mas is konnyen megfogja) olyan anyagu ami kepes sargulni, szinezodni, stb.
Sok vilagos hatlapu muanyag telo van amit fogdoshatsz akarmennyit, rakhatod mindenfele tokba es egyaltalan nem szinezodnek.
Ez anyaghasznalati problema, de ez sajna ilyen. Jobb nem lesz.

(#3074) Gergő101 válasza Sonex79 (#3072) üzenetére


Gergő101
csendes tag

Neked működik rendesen az a kábel? Melyiket vetted,mert kettő is van ugyanazért az árért?!

(#3075) Gergő101 válasza Sonex79 (#3072) üzenetére


Gergő101
csendes tag

Mert találtam valami Remax márkát,amiből van kábel,meg autós töltő is,csak nem tudom,hogy ez jó-e?

(#3076) mgy válasza agabe (#3073) üzenetére


mgy
senior tag

Egyöntetű dolog ez a sárgulás, minden nem fekete teló hátlapja elszíneződik, vagy lehet kötni valamihez (gyártás, kivitel, fene tudja)?

(#3077) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Elszineződésre. Nos, egy hétig használtam a telót tok nélkül. Mint a hímestojásra úgy vigyáztam rá. Ennek ellenére tenyértől való elszineződés van rajta. Totál foltos. Tiszta kézzel fogom mindig, a kezem nem izzad, stb. Totál foltos a fekete hátlap. Van rajta egy vékony gumi réteg. Tiszta alkohol, clin, monitortisztító hatástalan. Még a babaolajat meglehet próbálni. De ez bizony ilyen, nem izgat. Tokban van. Eljutottam arra a szintre hogy ez csak egy használati tárgy, fólia sincs rajta. Amúgy egy baromi jó készülék!

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#3078) Sonex79 válasza Gergő101 (#3074) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Csak vettem volna, mert kb 2 hétre hozták volna meg. 2. A top termékek listán.
Lg nexus 5x-re keress rá, így is ott van.

[ Szerkesztve ]

(#3079) Gergő101 válasza Sonex79 (#3078) üzenetére


Gergő101
csendes tag

Két féle is van egy áron. Nekem ez a Remax minőségibbnek tűnik,ezen kívül van ugyanolyan márkájú autós töltő is. Valaki a Nillkin Frosted tokra? Használ valaki? Vajon ez a kemény tok koptatja a hátlapot?

(#3080) agabe válasza mgy (#3076) üzenetére


agabe
addikt

A vilagosakra (es ahogy lathatod a feketekre is) egyontetu.
Nincs szeria ami mas lenne.
Abban van kulonbseg talan, higy van amelyik kisse recseghet (a hatlap) es van ami nem annyira.
Nekem egyet csereltek simolvaso hiba miatt az recsegett, igaz par nap utan vettem igazan eszre.
A mostani ket napja van es meg szinte meg sem nyikkan (nagyon aprot azert tud nyiszorogni).
Nem csucstelo szontu az osszeszereles. Nexus 5, es foleg nexus 4 sokkal premiumabb hatasu volt.
Nexus 6-ot nem fogtam, de motorolak jol voltak korabban osszeszerelve.

[ Szerkesztve ]

(#3081) mgy válasza agabe (#3080) üzenetére


mgy
senior tag

Volt N4, N5 is, azok valóban rendben voltak. Meglep, hogy csúsznak lefelé minőségben. :(

(#3082) PrometheusX válasza mgy (#3081) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Sok ember kedvence volt az N4 a minőségi anyaghasználat miatt, majd aztán az N5 csalódás mert eléggé tré lett a gumis borítás.
Az N5X sok embernek azért nem tetszik, mert simán használhattak volna minőségibb anyagokat a telefon házához (üveget, fémet), nem pedig full műanyagot. Persze olyan szempontból előnyös, hogyha leejted a telefont, nem biztos hogy azonnal szervizbe kell vinned. Ilyen szempontból jobban örülök a műanyagnak (ami nekem kicsit minőségibb műanyag hatást kelt, nem ilyen ótvar műanyagot, szóval rendben vagyok vele), de odafigyelhettek volna erre.
A többi "apróságról" (például hangszórók minősége) nem is beszélve. Tényleg azt lehet megfigyelni, hogy az LG csúszik lefele minőségben bizonyos téren szerintem is.

(#3083) TOZ válasza mgy (#3081) üzenetére


TOZ
addikt

Ja.
N5on fél év után már repedt a keret és hullott a Nexus "intarziás" betét.
De rendben volt
Ja.

(#3084) dnelb válasza agabe (#3080) üzenetére


dnelb
veterán

hülyeség. nekem volt mind, nexus 4 hátlap magától bereped, es gorilla glass mentes volt ezért 2 hónap után ha nem vigyáztál rá full karc volt, ha letetted bármilyen nem sík felületre csúszott le róla, hátlapi hangszórót asztalon nem hallottad , fakó kijelző, a fényképező olyan bugos volt sokáig, hogy újraindult tőle a telefon hatalmas kattogások után az emberek 85%nál tök random, amin a gari nem segített.. PREMIUM . nexus 5, magától repedő keret, magától kipotyogó nexus betuk (!), power gomb magától behal g2 : zsebben hordástól kimattul az egész fél év után , sárguló kijelző, magától bedöglő GPS, nexus 6 : felváló hátlap, eltérő színhőmérsékletű a kijelző 2 oldala.. Soroljam még? Én ezekhez képest örülök hogy csak ennyi a baj ha nincs tok akkor ronda lesz a hátlap :D

[ Szerkesztve ]

(#3085) lajos75


lajos75
senior tag

Sziasztok!

Tervezem egy ilyen teló vásárlását Ma, csak kéne egy kis megerősítés :D

-az akku menyit bír visszafogott használat mellet?
-beszéd hangerőnél menyire hangos a hangszóró ?
:R

[ Szerkesztve ]

(#3086) cuebler válasza mgy (#3081) üzenetére


cuebler
senior tag

az enyém egész rendben volt az "X" kihulló betéteivel. kerettel nem volt gondom, a power-gombot pedig a saját behatásomra (jópárszor leejtettem) kellett csak cseréltetnem. igazából csak azért cseréltem le, mert az n5-re megszűnt az android-frissítés :)

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#3087) Bukk900 válasza lajos75 (#3085) üzenetére


Bukk900
őstag

Visszafogott használattal 1,5 napig elmegy, a beszéd hangerő és minőség nagyon jó, az alsó hangszóró csak átlagos.

(#3088) slice14 válasza Bukk900 (#3071) üzenetére


slice14
veterán

Mivel se kábelem se c-s pendrive-om, ezért csak elméleti felvetés volt h mással is mennie kéne.
Amúgy a jó öreg xplore-al próbáltad? Bár ha tényleg korlátozás miatt nem megy, akkor azzal sem müxik.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#3089) agabe válasza dnelb (#3084) üzenetére


agabe
addikt

Nexus 4-ből volt 3 is, igaz az első melegedésre sárgult, de gyári bumpert is vettem hozzá amivel azután semmi gond nem volt tök jól bírta a hátlap is, a kijelző legörbítése egyedülálló volt imádtam, és teljesítményben is rendben volt.
N 5 csak kis ideig volt nem volt elég hozzá, hogy repedjen nálam :)

[ Szerkesztve ]

(#3090) PrometheusX válasza lajos75 (#3085) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Szia!

Nálam a telefon "visszafogott" használat mellett két és fél - három napot bír általában (naponta néha pár percre bekapcsolom a WiFi-t / 4G-t, telefonálgatok rajta, a fényerő 30-40% körül van beállítva, környezeti kijelző ki van kapcsolva). Ha jobban használom (8 órán keresztül munkahelyemen be van kapcsolva a WiFi és délután fél órára a 4G míg hazaérek) akkor másfél - két nap körülbelül.

A doze mód mindenesetre nagyon jól működik nálam, 1%-ot eszik a telefonom egész este. (Ha semmi sem tartja ébren a telefont, persze.)

A hangszóró meg szerintem eléggé hangos tud lenni, de sajnos sokat torzíthat (hiszen nem a legjobb minőségűt rakták bele, még az S4 Minim hangszórója is jobb minőségű volt mint az 5X-é). Ha rendesen telefonálok, akkor a fülemnél lévő hangszóró viszont jó minőségű, és semmi torzítást nem tapasztalok.

[ Szerkesztve ]

(#3091) agabe válasza lajos75 (#3085) üzenetére


agabe
addikt

Kinek mi a visszafogott :)
Ha 1-1,5 óra kijelző időnél és fél óra telefonálásnál többet nem használod egy nap, akkor 2 napra is elég az akksi.
Beszédhangszóró szerintem inkább közepes-jó (semmi gond vele, de vannak jobbak), a "mélyek" hiányoznak, jobban mondva az a kevés amit át szoktak vinni ilyen hangszórók a mélyebb tőnusokból csak max az átlagot éri el szerintem.
Alsó hangszóróra ez fokozottan érvényes az alsó közepes szerintem, de használható.
A mikrofon videóknál viszont semmi mélyet nem rögzít. átlagosra jó, de koncerten buliban inkább zaj hallatszik.
Ami viszont nekem fontosabba a kamera állóképei nagyon jók.

[ Szerkesztve ]

(#3092) tomboy0013 válasza lajos75 (#3085) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én nagyjaból minden nap töltöm, így 4,5-5 óra kijelző idő az átlagos, de van hogy 6 órába is bele csúszik. Egyszer volt csak visszafogottabb használatom akkor 2 nap után tettem töltőre 3 és fél órás kijelző idővel. Az energiazabáló facebook és messenger app is telepítve van és mellette még több mint 40 alkalmazás.
Beszéd hangerőnél még sosem éreztem halknak, pedig sokszor forgalmas környékeken telefonálok.

(#3093) Bukk900 válasza slice14 (#3088) üzenetére


Bukk900
őstag

Most kipróbáltam az Xplore-t, meg előtte 4-5 ismertebb fájlkezelőt, egyik sem látja az USB-s eszközöket.
A gyári fájlkezelő viszont ír/olvas rendesen, másolásra használható.
Csak a rendszeralkalmazások férnek hozzá az USB-n lévő fájlokhoz, semmi más, pl. a Play Zene sem...

(#3094) slice14 válasza Bukk900 (#3093) üzenetére


slice14
veterán

Az nagyon baba. :(

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#3095) Bukk900


Bukk900
őstag

Alin találtam 2100Ft-os AUKEY autós gyorstöltőt, fix Type-C kábeles. [link]

(#3096) TaylorPro válasza Bukk900 (#3095) üzenetére


TaylorPro
addikt

Fix kábeles nem kéne. Akkor inkább ez: [link]

Egyenesen a gyártótól.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#3097) Bukk900 válasza TaylorPro (#3096) üzenetére


Bukk900
őstag

Ez is van nekik, 11 dollár, nekem jó a fix is, viszont ebben mintha komolyabb elektronika lenne. [link]

(#3098) TaylorPro válasza Bukk900 (#3097) üzenetére


TaylorPro
addikt

Akkor is inkább a gyártótól venném drágábban a gari miatt.

Pixel 8 Hazel

(#3099) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Eléggé emelkedtek a 32GB árak.

Pixel 8 Hazel

(#3100) TOZ válasza TaylorPro (#3098) üzenetére


TOZ
addikt

Kinai gari... kb. mint, ha nem is lenne. Visszakuldeni dragabb, mint az venni egy ujat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.