Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) tomboy0013 válasza Shyciii (#3600) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nekem sima automata módban néznek így ki a képek, HDR+-szal szebbek a hasonló témájú képek. Épp múltkor figyeltem meg, hogy beltérben kevés fénynél milyen szép képet csinál HDR+-ban.

(#3602) Shyciii válasza tomboy0013 (#3601) üzenetére


Shyciii
veterán

Pedig ez is HDR+-os. Nem mondom, hogy nem csináltam ennél jobbat, de ez a minőség a jellemzőbb.

(#3603) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Saját készítésű fotók! Csak a selfie készült az előlapi 5M kamerával. Minden fotó automatán, többnyire HDR-rel készült. Nagyon nem válogattam, beleraktam jó sok helyzetet. Kb ennyit fotóztam vele összesen. Szerintem korrekt. A két tónusú vaku is jó erős. [link]

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#3604) Shyciii válasza TaylorPro (#3603) üzenetére


Shyciii
veterán

Szépek, de ahogy nézem nálad is akad fókuszproblémás fotó, szal nem egyedi az enyém.

(#3605) TaylorPro válasza Shyciii (#3604) üzenetére


TaylorPro
addikt

A fókuszprobléma egyszerű kezelési hiba. Nem oda van koppintva ahová kellene, ennyi. Ez a kamera kiválló.

Pixel 8 Hazel

(#3606) Shyciii válasza TaylorPro (#3605) üzenetére


Shyciii
veterán

Hát nem tom. Az első két képen semmi se éles, csak elmosódott. Cicás fotón is van ilyen, hogy nem látni fókuszpontot.

(#3607) niof válasza Shyciii (#3606) üzenetére


niof
addikt

Bocs a belevau-ért, de szerintem teljesen felesleges köröket futtok. Ez egy telefon. Nem egy bridge vagy dslr gép. Csak egy telefon. Amivel viszonylag jó képeket lehet csinálni. Csodát nem kell tőle várni. Ha fényképezni akartok, vegyetek egy komolyabb gépet, egy telefont tök felesleges azokhoz hasonlítani. Taylor a földön jár, de te talán egy kicsit sokat vársz egy telótól. Nem?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#3608) Baloo27 válasza randras_83 (#3597) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Egy sötétben készült kép...teljesen vállalható. Redmi Note 2 fele ennyire sem képes, igaz más árkategória is.[link]

(#3609) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Erről a kábelről tud valaki infót, hogy jó-e a telefonhoz? Konkrétan csak ez érdekel.

(#3610) Bukk900 válasza tomboy0013 (#3609) üzenetére


Bukk900
őstag

A forgalmazó Gear-impex Kft. annyit válaszolt, hogy letesztelték 5x-el, működik, saját tapasztalat nincs.

(#3611) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Autós töltőt vennék. Az első hozzászólásban van egy berakva, innen jó ha megrendelem?
[link]

Azt írja ingyen szállítás. Vagy van azóta jobb ajánlat jobb áron valahol? Ehhez kellene egy usb-c kábel is, azzal töltöném úgy lenne az igazi, nem?

(#3612) Bukk900 válasza Grande Ale (#3611) üzenetére


Bukk900
őstag

Aukey kábellel ugyanennyi. [link]

(#3613) PrometheusX válasza tomboy0013 (#3609) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Miven nem tesztelte Benson, így én inkább hanyagoltam (hivatalosan tesztelt kábelt nem veszek ha erről van szó, kitudja mit spóroltak ki belőle [ha egyáltalán kispórolták ugye, nincs róla hivatalos teszt, szóval...]).

(#3614) TaylorPro válasza Bukk900 (#3612) üzenetére


TaylorPro
addikt

Pont ezt akartam linkelni, ez nagyon jó töltő: [link]

Pixel 8 Hazel

(#3615) Grande Ale válasza Bukk900 (#3612) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ugyanolyan jó? Tesztelt ez is? Olyan vékonynak tűnik, a másik talán kicsit stabilabb. Skross töltöm van most, az is ilyen kis tömzsi, nem mozog benne, az ilyen vékonyabbal mindig érintkezési problémáim vannak. Az oldalsó érintkezők viszont ha jó szélesen kint vannak, és bedugáskor beszorul, akkor nincs gond. Ez ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#3616) TaylorPro válasza Grande Ale (#3615) üzenetére


TaylorPro
addikt

Vastag az a kábel. Olvasd el a kommenteket az oldalon és rájössz hogy jó.

Pixel 8 Hazel

(#3617) Grande Ale válasza TaylorPro (#3616) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nem a kábelre gondolok, hanem a töltőfej oldalsó kis csatlakozóira.

(#3618) TaylorPro válasza Grande Ale (#3617) üzenetére


TaylorPro
addikt

Masszív és erős, van benne anyag. Jó vétel.

Pixel 8 Hazel

(#3619) tomboy0013 válasza PrometheusX (#3613) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem igazán értem ezt a kábeles mizériát, nem is nagyon néztem utána, hogy miért nem jó bármilyen kábel csak látom, hogy elég sokszor téma ez a topikban. Mi az oka, hogy például sima fájl átvitelre nem használhatok bármilyen kábelt? Hogyan károsíthatja ez a telefont és miért csak a sima type-c csatlakozós kábelnél vannak ilyen gondok?

(#3620) cuebler válasza Grande Ale (#3617) üzenetére


cuebler
senior tag

nekem is ilyen van az autóban, múlt héten kaptam meg. működik a gyors töltés, a kábelt külön is kipróbáltam. ajánlott vétel.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#3621) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Köszönöm mindenkinek, meg is rendeltem! :R

(#3622) PrometheusX válasza tomboy0013 (#3619) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

This USB-C problem isn't going away anytime soon - androidcentral.com

Watch Out: How to Buy a USB Type-C Cable That Won’t Damage Your Devices - howtogeek.com

How to Buy USB Type-C Cables That Won’t Fry Your Gadgets - laptopmag.com

Csak egy pár cikk... :) Szinte mindegyikben felmerül Benson neve, és a tesztjei Amazonon. Ja és az Amazon is elkezdte bannolni az által nem megfelelőnek talált kábeleket, hogy elkerüljék a problémákat.

[ Szerkesztve ]

(#3623) randras_83 válasza Shyciii (#3598) üzenetére


randras_83
addikt

Ezért fotózok én D5300+ fix 50mm 1.8G vel ha nincs fény, vagy állványról. ;] ;] ;]
A telefon nem fotózásra való ennyi. :) Helyén kell kezelni, amúgy amit mobiltól elvárhatunk azt hozza.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#3624) niof válasza randras_83 (#3623) üzenetére


niof
addikt

Pont erre gondoltam tegnap én is. Ez nem fényképezőgép. Ez csak egy viszonylag jól működő funkció egy telefonon. Ennyi. Nem több.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#3625) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Nos, kategóriájában kiváló. Idén a Jézuska hoz nekünk egy komolyabb kompaktot ettől függetlenül. Mindent a helyén kell kezelni és ennyi.

Pixel 8 Hazel

(#3626) stickermajom


stickermajom
addikt

Na, ha valaki fehér 32-es 5X-et keresne: Expansysnak a kiírás szerint jött most 80.

(#3627) Atti0705


Atti0705
csendes újonc

Boldog tulaj lettem!
Vélemény a telefonról eddig az, hogy JÓ! :))

(#3628) niof válasza Atti0705 (#3627) üzenetére


niof
addikt

Később is ez lesz! ;)
Csatlakozz a Beta programhoz, és rögtön lesz N-ed is. Én az I/O előtt tettem fel egy héttel kb, és még az I/O estéjén megjött az első béta verzió. Azóta azt használom. Minimális hibákat leszámítva tökéletesen működik.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#3629) PrometheusX válasza stickermajom (#3626) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Szerény véleményem szerint a 16GB-os modellnek ilyen jó ár mellett már nincs létjogosultsága / nem éri megvenni. 32GB eléggé alap ennél a telefonnál (főleg hogy egy kirándulás során a tárhely negyedét elhasználom a fotózás miatt).

[ Szerkesztve ]

(#3630) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Fekete 32GB-ért irány az Expansys.

Pixel 8 Hazel

(#3631) Sonex79 válasza TaylorPro (#3630) üzenetére


Sonex79
aktív tag

No most aztán itt a Kánaán! Van minden mint a búcsúban! 😁 Ja és nyert a Veszprém meg hajrá Real! 😁

(#3632) TOZ válasza Sonex79 (#3631) üzenetére


TOZ
addikt

(#3633) Sonex79 válasza TOZ (#3632) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Asszem nem voltam kellően topon épp.. de most bezzeg.. :)) megyek és önkéntes banra teszem magam.. :D

(#3634) agabe válasza PrometheusX (#3629) üzenetére


agabe
addikt

egyszeru megoldas otg type-c pendrive.
ket perc es a telorol minden fotot videot attoltve torolhetok is, a telo meg hasznalhato tovabb.
ilyen pendrive 64GB-os verzioban van mar 8ezer ft korul is, mukodik hibatlanul (probaltam), es pl. a pc-rol ratett filmeket is le lehet onnan jatszani, sima usb3.0-as pendrive-kent is teljes erteku, ezert ha esetleg pl. ugyis kell valami kis meretu tarolot venni valamire, akkor miert ne ilyet.
Type-c meg terjed, ezert eleg idotallo is lesz a kesobbiekben is., 64GB meg kovetkezo par evre eleg lesz akar 2 hetes tura osszes kepenek, videojanak tarolasara is.
Jobb a 32-es, de ha low budget van, akkor ezzel olcsobban lehet kijonni + egy 16GB-os 5X-el es tobbcelu is.

[ Szerkesztve ]

(#3635) PrometheusX válasza agabe (#3634) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Tudom, erre a következtetésre jutottam én is. Míg külföldön voltam, rendeltem egy Patriot Stellar-C 32GB-os pendrive-ot amin minden más rajta van, és egyszerű, gyors, kicsi (borzalmasan kicsi!). Csak mikor ez ember elutazik, fotózgatna, és észreveszi 3. nap hogy már nincs sok hely a telefonon... kényelmetlen tud lenni. Persze minden képet mentettem a gépemre, így nem volt gond. A pendrive meg amúgy tényleg szuper, csak a Solid Explorer valamiért nem akarta megkapni a jogosultságot az írásra / olvasásra (szerintem Android bug miatt) először, de addig nyomkodtam míg jó nem lett. :)

[ Szerkesztve ]

(#3636) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Csipeszes autós tartóm van, ami az N5-höz tökéletes volt, de ennél sajnos középen van a hangerő gomb, nem tudom középre csíptetni. Ti milyet használtok?

(#3637) Seth1 válasza Grande Ale (#3636) üzenetére


Seth1
tag

Van nekem egy felesleges Vinsic autós töltőm ha valakit érdekel.

(#3638) Scale válasza TaylorPro (#3630) üzenetére


Scale
őstag

Nextelnél lefoglaltam már, azt mondták, hogy a hét közepe fele várható, megvárjam náluk vagy megvegyem az Expansys-nál szerintetek? Nem ismerem egyik helyet sem.
:R

(#3639) TOZ válasza Scale (#3638) üzenetére


TOZ
addikt

Expansystol tutti gyári garanciával kapod meg.

(#3640) Scale válasza TOZ (#3639) üzenetére


Scale
őstag

Amikor lefoglaltam a Nextelnél akkor utána felhívott és mondta, hogy az IMEI szám szerepek a számlán és közvetlenül elfogadják az LG márkaszervizében (még pontos címet is mondott ahol van a szerviz, valahol a 13ban azt hiszem), szóval nem tudom, a Nextelnél egy 5-össel olcsóbb lenne, csak remélem meg is jön nekik a rendelés.
Expansys-tól mennyi idő alatt szokott megjönni ?

(#3641) stickermajom válasza Scale (#3640) üzenetére


stickermajom
addikt

Ma megrendeled, holnapra itt van.

(#3642) Sonex79 válasza Scale (#3640) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Én csütörtök délután 3-kor rendeltem és másnap dél körül már megjött az expansystól.

(#3643) TOZ válasza Scale (#3640) üzenetére


TOZ
addikt

"HA" kedvezménnyel is drágább az expansystol?

(#3644) Scale válasza TOZ (#3643) üzenetére


Scale
őstag

Ezt pontosan hogy is tudom igénybe venni? Azt hittem először, hogy kuponkód, de aztán kiírta, hogy nem létezik ilyen.

#3645 fokukac: Ahhoz képest, hogy azt írják raktáron van.. :U

[ Szerkesztve ]

(#3645) fokukac


fokukac
nagyúr

Tegnap rendeltem egy 32 Gigásat az expansys-tól.
Bár azt jelezték, hogy van raktáron, még az a státusza a rendelésnek, hogy "Awaiting Stock" - "Jelenleg a rendelt tételek beszállítóira várakozunk. Amint az ígért készlet elérhető lesz, feladásra kerülhet rendelése."

De legalább a bankkártyáról sem vontak még le semmit.
Kíváncsi vagyok, mikor lesz belőle bármi is.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3646) stickermajom válasza fokukac (#3645) üzenetére


stickermajom
addikt

Talán az érkezett darabszám rögtön elfogyott a függőben levő rendelésekkel.
Enyém se adták még fel, pedig ~3 hetes rendelés.

(#3647) mihione


mihione
őstag

Sziasztok!van itt olyan aki esetleg nexus 5rol valtott x-re?Erdekelne h akkuidoben mennyire van elorelepes az elodhiz kepest,valamint tud-e 120 fps videot felvenni?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#3648) Scale válasza stickermajom (#3646) üzenetére


Scale
őstag

Na már megint 5 nap van írva az expansys-nál.. Csak tudnám, hogy miért írták, hogy 20+ darabjuk volt :U Vagy már el is vitték az összeset.

[ Szerkesztve ]

(#3649) fokukac válasza stickermajom (#3646) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na, közben már azt írják, hogy shipped. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3650) Sonex79 válasza mihione (#3647) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Nálam 2,5-3 óráról 3,5-4 órára nőtt a SOT. Bár a májusi frissítés nem volt olyan jó ebből a szempontból.

Tud 120 fps videót felvenni, asszem 720p-n.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.