Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nagyon remek bemutató, s sok mindnet tisztáz.. ennek a címlapon a helye :K :R

(#2) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Nekem is van otthon valamelyik fiók mélyén egy peltier elem.
Még a 2000 évben szereztem be, hogy majd jól megtuningolok egy cerkát. Azóta sem nyúltam hozzá :)

Szép munka, gratulálok!

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3) frescho válasza BITBOYS (#2) üzenetére


frescho
addikt

Koszi, de csak karcolom a felszint. Nincs igazan ra idom, hogy profin csinaljam. Bacsis klasszisokkal jobb :K

https://frescho.hu

(#4) DarthSun válasza frescho (#3) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nagyon jó cikk. :C Most már tudom mi ez a Peltier.Bevallom nem is hallottam róla eddig.

(#5) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Köszi, nagyon tanulságos volt tény, hogy nem fogyaszt keveset, sajna ez a megoldás.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6) frescho válasza zoltanz (#5) üzenetére


frescho
addikt

Probaltam egyszeruen leirni. Anno ez volt az elerheto csucs hutes. Sajnos a mai processzorok mar kilognak abbol a tartomanybol, ami hutheto lenne ezzel a modszerrel.

https://frescho.hu

(#7) Weareus válasza frescho (#6) üzenetére


Weareus
addikt

Szia!
Kísérleteztél azóta peltierrel?
Én most akarok nekiállni.
Vannak komolyabb elemek is amúgy!
[link]

Egy kis víz-sufnituning hűtésről nemrég írtam én is blogot, de egy mai jó kis peltierrel több is kihozható lenne.
Multi-stage peltier elrendezést nem próbáltad?
Persze nem veszélytelen dolog, mint tudjuk.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#8) Weareus


Weareus
addikt

Ki mondta, hogy a peltier halott?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9) sztanozs válasza Weareus (#7) üzenetére


sztanozs
veterán

Napi régész :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10) Weareus válasza sztanozs (#9) üzenetére


Weareus
addikt

Kösz, hogy benéztél. :DDD

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#11) frescho válasza Weareus (#7) üzenetére


frescho
addikt

Nem nagyon. Elindultam vissza az időben. Már az lső 8 bitesek korában járok.

Vizes multi stage működhet, csak érdemes figyelni nagyon a hőmérsékletre. Ekkora áramnál szépet szól, h megszalad.

https://frescho.hu

(#12) Weareus válasza frescho (#11) üzenetére


Weareus
addikt

Hurrá!!! :R :R :R
Az első visszajelzés a peltierrel kapcsolatban!
Köszönöm a jó tanácsot, figyelni fogok. :K
Mondjuk - ne értsd félre - de figyelni fog egy szvsz elég komoly víz a peltier meleg oldalán, de ha jól sejtem itt végül is a lényeg, hogy a peltier megfelelően ki legyen szolgálva mind áramilag, mind szigetelésileg, mind hőelvezetésileg és akkor megvillantja magát. :R
Egy 267 wattos cellát ha szobahő + 10-20 fokon tartok a meleg oldalról és a delta T-je 60 fok adott Imax mellett, akkor a hidegoldalon számolhatok akár mínusz 20-30 fokokkal is?!?!? Az brutál lenne!!!

Nem nagyon. Elindultam vissza az időben. Már az lső 8 bitesek korában járok.
Érdekes lehet. Ha írsz erről valamit, kérlek oszd meg velem a linkjét pm-ben v. ahogy gondolod. :R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#13) frescho válasza Weareus (#12) üzenetére


frescho
addikt

A hőmérséklet különbséget az adatlap alapján viszonylag könnyű kiszámolni. A meleg oldalt a felvett áram*fesz+hűtött oldal által leadott hő fűti. Tehát a linkelt pelitiernél:

497+267=764W

Na ezt én átfolyós hűtéssel birnám csak hűteni. Esetleg egy kád hidegvízzel. Ha teheted inkább keress kompresszoros hűtést. Persze mindenkinek megvan a maga kattanása.

Nem titkos, nézz bele a blogomba: [link]

https://frescho.hu

(#14) Weareus válasza frescho (#13) üzenetére


Weareus
addikt

Köszönöm a segítséget!
Az a ~7-800 watt nem játék persze, de a hűtésem egy 4x18-as mora d5 réztetős pumpával. A morára 8 db 18-as Sylverstone venti fog kerülni, ezek nagy statikus nyomású ventik, potival szabályozhatók, szóval a hűtés által disszipálható hőmennyiség > 1000 watt fölött lesz.
Annó míg megvolt a cf-em kettő db 7970-es kártyát és egy I72600k processzort passzívban is elvitt a rendszer persze a peltier merőben más tészta.

A blogodat feltétlenül megnézem. :R :R :R
Újfent köszönöm az infót. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.