Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Met válasza föccer (#50) üzenetére


Met
nagyúr

Én az akksis fúró feltalálójának adnék egy nobel díjjal :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#52) Nkboy válasza Met (#51) üzenetére


Nkboy
senior tag

Meg a, purhab, sziló feltalálójának. Na meg a csemperagasztó. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#53) föccer


föccer
nagyúr

Na, a tegnapi állapot:

Parketta:

A hiányzó alap:

a fal:

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#54) föccer


föccer
nagyúr

A mai nap nem túl érdekes, de annál unalmasabb feladatot végeztünk. Lapátolás, zsákolás, zsákcipelés, pakolás autóba, elvinni telephelyre és kiborogatni a konténerbe.

Huh, fárasztó volt. Iszonyat mennyiségű sitt volt benne, szívás volt a köbön.

Nagyjából ki van szedve az anyag. Körbe már majdnem körbevittem a tükörnek a szintjét. Sajna mára az egyik cimbi beteget jelentett, így csak ketten voltunk, ezért lassabban haladtunk, mint amire tegnap este számítottam volna.

Természetesen mára is akadt némi fejfájást okozó probléma. Az egyik fal mellett kibontva a feltöltést azt találtuk, hogy a fal, régebben arrébb volt és/vagy vastagabb volt, ugyanis a feltöltésbe szépen ott figyel a fal alatt lévő maradék csonk. Változó szélességben. A probléma az, hogy a tervezett beton szintje a csonk felső "síkja" alatt van, így az ki fog látszódni. Csak úgy simán levésni nem véshetem le, mert félek, hogy a rajta lévő fallal problémák lesznek. Lehet, hogy végig vágom, még megálmodom.

Két hetem van, arra, hogy kiszedjem a teljes tükröt, megvegyem ls letegyem az xps szigetelést, valamint a fóliákat. Ezen kívül elő kell készítenem a betonozást. ~1,3 m3 beton kell majd. Az adalékanyagokat előre bezsákolom, kiporciózva. 2 zsák adalékanyag, 1/2 zsák cement. Némi víz, meg egy kevés adalékszer, amolyan biztos ami biztos alapon. Kell hozzá rajtam kívül még 4 dolgos és főleg nagyon jó erőben lévő cimbora, meg sok-sok pizza

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55) Met válasza föccer (#54) üzenetére


Met
nagyúr

Ez a legszarabb része, a rombolás utáni eltakarítás.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#56) föccer válasza Met (#55) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, a legszarabb része, amikor nem tudom csinálni, mert bent vagyok melóhelyen a tavalyi szabadásgomat töltve. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#57) Met válasza föccer (#56) üzenetére


Met
nagyúr

Ne is mond, tavaly nyáron én is bent rohadtam melóhelyen amikor glettelhettem, festhettem volna.
Olyan rohadtul idegesített. :(((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58) föccer


föccer
nagyúr

Hosszú idő után ismét a porondon. Elbontottam a régi padló és a közlekedő között lévő "fellépőt", ami jelenleg már csak egy padka volt. Eligazgattam a tükröt.

Szereztem a hétvégi betonozáshoz lézerszintezőt, remélem ténylegesen is oda tudják adni. Egyszerűbb lenne egy picit, bár azért oltári nagy jelentősége nincs.

A mai nap sírva röhögtem a saját hülyeségemen. :D Annyira balfasz vagyok, hogy ez már eszméletlen, komolyan fel kell keresnem egy neurológust, ez már komolyan orvosi eset amit néha összehozok.

Szóval mielőtt elkezdtem bontani a padlót, annak rendje és módja szerint körbe vittem a falon a szintet, csak ugye lusta vagyok hajolgatni, tervezett padlószinttől nem 100, hanem 120 cm-re vettem fel. Nincs vele baj, pont ugyan olyan jó. Teszek veszek, körbe rajzolás után pár órával mondom magamnak, hogy, hopp, mielőtt elfelejtem a szintet felírom rá, hogy +130 cm. :C:C:C Ügyes, nagyon ügyes, csak gratulálni tudok magamnak.

Végülis nagy baj nem történt, +3 m3 anyag kitermelése, elszállítása nem számít, mi az. Eredetileg nem terveztem kavics feltöltést a padló alá, most legalább lesz. Műszakilag jobb megoldás. + 3- tonna anyagot kell hozni.

Csak a Motkány család meg ne tudja, kitérnek a hitükből. :D

Gyanús volt nekem a dolog, Winner még mondta is, hogy lejjebb mentem a sarokban a szinttel, de az a rohadt 12 cm vastag párkány annyira megvezette a szememet, hogy elhitettem magammal, hogy jól mértem, csak rosszul látom. Naná, mérni jól mértem, csak éppen a szint volt 10 cm-rel arrébb jelölve. :D :C:C:C

Szóval +1 nap, amíg behordom a kavicsot, leterítem, tömörítem valamelyest.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#59) Met válasza föccer (#58) üzenetére


Met
nagyúr

:R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#60) vwpolopg válasza föccer (#58) üzenetére


vwpolopg
őstag

Mi lett végül azzal a megtalált falmaradékkal?

(#61) Winner_hun válasza föccer (#58) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hozasd vissza a konténert, visszahordjuk a sittet, nem gond.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#62) föccer válasza Winner_hun (#61) üzenetére


föccer
nagyúr

:DDD

Ha már kiganéztuk a sok szart, akkor rendesen megcsinálom, megkapja a kavics feltöltést. Az elején egyébként is bele akartam tenni a rétegrendbe, mert igazándiból oda való dolog, csak pont a sok + munka miat inkább letettem róla. Lehet tudat alatt mégis a szakmaiasságom győzött. :D

A régi falszakaszt elbontottuk. Nem bírta az atom csákány agresszióját. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63) föccer


föccer
nagyúr

Ma behordtam a homokos kavicsot, beszinteztem, betömörítettem valamelyest, az egésuet szintre húztam, majd fóliával letakartam. Holnap jön rá a szigetelés és a dilatációs szalag. Ha minden jól megy, akkor szombaton betonozás. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#64) Met válasza föccer (#63) üzenetére


Met
nagyúr

Mindjárt kész:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#65) föccer válasza Met (#64) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, azért az még odébb van. Holnap, holnap után majd 3 tonna anyagot kell bezsákolnom, kimérnem és beszállítanom.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#66) Met válasza föccer (#63) üzenetére


Met
nagyúr

betömörítettem valamelyest
Később nem fog megsüllyedni? Vagy még lesz gépi tömörítés?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#67) föccer válasza Met (#66) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem fog. Egyreszt lofssssz terheles nem lesz rajta, masreszt rakok ra 6,5 cm betont. Amolyan sajat varazsrecept alapjan kevertet. :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#68) Met válasza föccer (#67) üzenetére


Met
nagyúr

Úgy gondoltam hogy a beton súlyától fog kicsit megsüllyedni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#69) föccer válasza Met (#68) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah, nem. A beton önsúlya elhanyagolható ebben a vastagságban. 0,024 N/mm2, ha jól saccolom. Ennyire azért megtömörítettem, hogy ezt el fogja bírni, talajtörés nélkül. :)

Egyébként ma kiméregettem az adalékanyagokat. Elvileg 15 zsák cement és 120 zsáknyi adalékanyag fog kelleni. Eredetileg 90 zsákba akartam belelapátolni a cuccot, de a több mint 28 kilogrammos zsákonkénti tömeg egy kicsit húzós lett volna, szóval inkább lett a 120 zsákba való elosztás, így zsákonként ~21,4 kg anyag ment. 4 zsák adalékanyaghoz fog kelleni 1/2 zsák cement, meg kb 4,7-4,9 liter víz, meg egy kis málnaszörp (by neduddki) és máris kész a finom, 45 liternyi friss betonra való hozzávaló. :) 30 keverék és jók is vagyunk. Biztos ami biztos, ha elcseszném a szintet vagy valami balul sülne el, akkor vittem +90 literre való anyagot, nehogy lyukas maradjon a közepe. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#70) föccer válasza föccer (#69) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah, meg megvettem a szigetelést és elkezdtem lepakolni. Az egész táblákat leraktam, de a szélére a darabokat még nem volt cérnám beszabni. Majd holnap.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#71) föccer


föccer
nagyúr

Hosszú nap volt a mai. Picit később is tudtam neki állni a feladatnak, meg nem is úgy haladtam, ahogy szerettem volna, de végül is majdnem mindent sikerült megcsinálni.

Tegnap kimérlegeltem és bezsákoltam a holnapi betonozás adalékanyagját emlékszik már a franc, de talán 21,6 kg-os egységcsomagok vannak szép kis halomban:

Lefektettem a szigetlést, ahol kellett betettem a habszivacs dilatációs csíkot is. Sokat törtem a fejemet, hogy hogy oldjam meg a leendő fűtés csövek elvezetését. Magátol érthetődő lenne, hogy a falba bevésem, de a fal csak 15 cm vastag, azt nem szívesen gyengíteném tovább. Hirtelen ötlettől vezérelve a fal mentén, a padlóban fogom elvezetni. Gyorsan meg is csináltam neki a kizárást a fal mellett. Leterítettem rá a köv réteg PE fóliát. Sajnos estére lemerült a telefonom, így erről nincs fénykép.

Amit sikerült még elintéznem, hogy elhoztam a forgó lézert a szintezéshez. Pöttyet overkill ehhez a munkához, de ez van. :)) "bérleti díj gyanánt este még elugrottam a boltba és vettem egy tálca energiaitalt a tulajnak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#72) Met válasza föccer (#71) üzenetére


Met
nagyúr

Szép kis kupac:)

Ha van lehetőséged profi szerszámot szerezni miért ne használnád ha van rá lehetőséged, mindegy hogy mekkora területre kell ;)

Nekünk ma átkerült az első adag bútor és doboz halom a lakásba.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73) föccer válasza Met (#72) üzenetére


föccer
nagyúr

Jaja. Mókás volt a betonüzemből becipálni a lakáshoz. 3 körben tudtam csak elhozni. 128 zsák. A cement meg bent várakozik a lakásban. Vettem 400 kilót. Még jó, hogy a Duna-Dráva Cement Kft.-nél dolgozom és tüzépen veszem a cementet. :D

Holnap reggel megyek a keverőért, még néhány eszközért és indul a buli.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#74) föccer


föccer
nagyúr

Ma bekerült a helyére a nappali padlójába a beton. Vékonyabb lett egy picit, mint terveztem, de nem baj, maradt még anyag a javításokra, ami a fűtéscső után kell majd elvégezni.

Képeket, majd...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75) Met válasza föccer (#74) üzenetére


Met
nagyúr

Miért lett vékonyabb?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#76) föccer válasza Met (#75) üzenetére


föccer
nagyúr

Így adta magát. Valószínűleg egy picit egyenetlenebb volt a tükör, és a szigetelés így magasabbra került.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

ezzel a kérdéssel fordulnék a nagyérdeműhöz,mert azt ajánlották a másik totyikban,hogy jobban járok veletek :K

előre is köszike!

(#78) DeFranco válasza betyarr (#77) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Még mindig nem jó ;] [link]

(#79) betyarr válasza DeFranco (#78) üzenetére


betyarr
veterán

akkor megyek tovább :DDD
köszi! :R

(#80) föccer


föccer
nagyúr

A hétvégi betonozás, illetve az elkészült remekmű.

A jobb széle, illetve az ablak alatti rész azért tűnik ilyen rossznak, mert ott volt egy ~10 cm-es kizárás és ahogy szedtem ki a szigetelést (azzal csináltam meg a kizárást), akkor a fólia kihajlott. ebben a 10 cm-es kizárásban fogom elvezetni a fűtéscsöveket és ha az bentvan, akkor kijavítom.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#81) Met válasza föccer (#80) üzenetére


Met
nagyúr

Jól néz ki.
Milyen vastag lett a beton réteg végül?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#82) föccer válasza Met (#81) üzenetére


föccer
nagyúr

~50-52 mm.

Ps: egy picit fora érzés volt rámenni. Baromira érződik a szigetelés rugalmassága alatta. Kíváncsi vagyok, hogy a 8 mm-es laminált padló mit fog segíteni rajta.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#83) Met válasza föccer (#82) üzenetére


Met
nagyúr

Olyan vastag beton tud "hullámozni"? Vagy az egész "billeg"?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84) föccer válasza Met (#83) üzenetére


föccer
nagyúr

Be is baszna, ha ilyen fesztávon hullámozna. Nem billeg az, csak mintha "puha" lenne. Mondjuk még 3 napos, azért még bőven fog ez szilárdulni. Mondjuk az utókezelést nem viszem túlzásba... :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#85) föccer


föccer
nagyúr

Megvan az ajtó.

9 ponton záródó, 3 záras, acél ajtó. 8 ponton befúrva a falba. Káva javítás és utána hőhíd mentesítés van tervben

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#86) Met válasza föccer (#85) üzenetére


Met
nagyúr

Nivó?
A szúnyogháló ajtót majd tedd vissza:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#87) #25712384 válasza föccer (#85) üzenetére


#25712384
törölt tag

A hőhídmentesítést hogyan oldod meg az ajtókeret esetében? :R

(#88) föccer válasza Met (#86) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, nivo. A szunyogháló/szigetelő ajtó-ra már vannak ötleteim, de még azért az odébb van. Éppen kisebb gondom is nagyobb annál, hogy ezzel foglalkozzak. Majd.

Köv lépés szétkapni a konyhát (húsvét vasárnap-hétfőn jó móka lesz, szomszédok imádni fognak... :( )

Közben el kell kezdeni a fűtéscsöveket bevésni a falba, behúzni a helyére, elkezdeni kijavítani a nappalinak a falét és a padlóját.... Uhh. :(

Mindemellett a szétbarmolt konyhát újra vakolni, burkolni... :(

Remélem a fűtés és meleg víz ellátás csöveit úgy meg tudjuk csinálni, hogy nem kell a fürdőszobát szétrobbantani... :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#89) föccer válasza #25712384 (#87) üzenetére


föccer
nagyúr

Alapevetően izomból. Valószínűleg egy levehető ajtót fogok elé tenni, ami ~10 cm vastag szigetelésből és egy keretből fog állni. Ez az ajtólap rá fog lógni a keretre is. Direkt belső síkra tetettem az ajtót, így van pár centim a külső falsíkig. Még nem számoltam és mértem ki, de az elképzelés valami ilyesmi.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#90) #25712384 válasza föccer (#89) üzenetére


#25712384
törölt tag

Értem, sok sikert és kitartást!

(#91) Ivan15 válasza föccer (#85) üzenetére


Ivan15
senior tag

Ez a racs sajat hegesztes illetve mennyibe kerül egy ilyen es hol -? -csakhogy ne b*szannak at nagyon

Tetszik ez a topik :C

[ Szerkesztve ]

(#92) föccer válasza Ivan15 (#91) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem saját, az ajtóval együtt készült, de rz a képekről egyértelmű. A nivo eleg korrekt áron dolgozik es nem is tul trehányak. Egyedüli negatívum, hogy a szerelés időpontjával nem rugalmasak. Gyakorlatilag szolnak, hogy mikor mennek. Nálam késtek bo 1 orat.

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#93) Met válasza föccer (#92) üzenetére


Met
nagyúr

Normálisan néz ki az ajtó?
Másik topicba linkeltek képet a kész ajtóról és kb. úgy nézett ki a hegesztés mintha sufniban csinálták volna.

Ivan15 apácarácsnak hívják.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#94) föccer válasza Met (#93) üzenetére


föccer
nagyúr

Tüzetesen még nem néztem át, de első ránézésre nincsenek ilyen problémák.

Ami még hozzá tartozik a szereléshez, hogy azzal kezdte a csapat, hogy van-e egy létrám, mait használhatnának. Utána, hogy van-e lapátom, meg egy seprűm, amit használhatnának. Hmmm. Majdnem visszakérdeztem, hogy esetleg egy ajtót ne adjak kölcsön, amit beszerelhetnének? :D

(ps: jah, nem, azzal kezdete a csapat, hogy bő 1 órát késtek)

Bepróbálkoztak még egy olyannal, hogy és akkor a kibontott ajtót hová tehetik, mit fogok vele csinálni. Mondtam nekik, hogy legjobb tudásom szerint elszállítjátok, szóval oda rakjátok addig, ahová akarjátok. :)

Sajnos a régi káva nem volt függőlegesen kialakítva és a felső részéhez igazították az ajtót. Későn vettem észre, így az ajtó küszöbjének a belső része a belső burkolattól bő 1 cm-re került, míg a külső burkolatot meg kellet vésni egy picit. Mondjuk ez az utóbbi még nem is zavar ennyire, de azért szerencsésebb lett volna a belső burkolathoz igazítani a küszöböt, lévén megbeszéltük előtte, hogy a belső burkolat megmarad, nem fogom elbontani.

Mondjuk mindez még elment, részben az én figyelmetlenségem miatt volt. Viszont, amin bukták a jattot, az az volt, hogy amikor láttam, hogy az ajtó alatti részt nem fújják ki pur habbal, akkor rákérdeztem, hogy az ajtó alatt nem kellene-e kifújni és a válasz az volt, hogy azt nem szoktuk. Miután pislogtam ki a fejemből, hozzátették, hogy csak akkor, ha az ajtó a levegőben lóg valamiért, csak akkor.

Persze kinek mit jelent a "lóg a levegőben" kifejezés. Engemet zavar, hogy csak letették a földre (alatta sem volt beton, mint a nappali padlója alatt).

Szóval már elmentem a boltba, vettem egy kis flakon pur habot és a napokban kifújom. Végül is olcsóbb volt, mint amennyi jattot eredetileg szántam nekik.

Szóval összességében normális arcok jöttek és maximálisan elégedett lennék velük, mert gyorsan és a lehetőségekhez képest tisztán, csendben dolgoztak. Csak egyrészt nem készültek fel létrával ami azért alapvető lenne, ha már a seprű nem is az, másrészt meg az én igényeim azért magasabban vannak, és nem férnek bele az ilyen apró "hibák". Szóval a szerelési minőségre nem is adtam kiváló pontozást, csak jót.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#95) Met válasza föccer (#94) üzenetére


Met
nagyúr

Az a luk amin beszaladhat az egér azt kinyomják, amin csak a hangya fér be azt nem:)
Nem nagyon értem ezt a hozzá állást, ott van a kezében hozzá az eszköz, meddig tartana kinyomni?
A másik ilyen meg a takarólécezés amikor nem vágják gérbe, jó hogy tovább tart de inkább nézzen ki szarul?

Melóhelyen cseréltek ajtót nemrégen, rá a régi tokra.
kb. 6 csavar tartja az ajtót, a takarólécek nincsenek gérbe vágva és ráadásul sikerült úgy felrakni hogy kilógnak a csavarfejek. Az ajtó amúgy jó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#96) föccer válasza Met (#95) üzenetére


föccer
nagyúr

Szintén nivo ajtó?

Annál azért nagyobb a rés, lehet még egy egész is átmenne rajta, de azért ennyire nem elemeztem ki a helyzetet. Inkább csak a hozzáállás, hogy még rá is kérdezek, hogy nem kellene-e azt is kinyomni...

Egyábként ahogy kivettem a szerelők szavából, a nivo csak legyártja az ajtó vázát, de az összeszerelés, illetve a beépítésre már alvállalkozókat alkalmaznak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#97) Met válasza föccer (#96) üzenetére


Met
nagyúr

Nem Nivó, valami asztalos csinálta.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#98) Nkboy válasza föccer (#94) üzenetére


Nkboy
senior tag

Szia!

Mi is nyílászáró beépítéssel foglalkozunk. Ha van a tulajnak létrája, akkor mi sem visszük fel a mienket. Na nem azért mert sajnáljuk, hanem mert van bőven szerszám amit fel kell cipelni. Mi is megkérdezzük, hogy van e létra, ezen okból. Ha nincs természetesen viszünk fel.

Az ajtó alatti rész kifújása habbal, az pedig megbeszélés kérdése. Általában a helyreállításkor szokták kijavítani, valami odavaló anyaggal. E tekintetben a habnak nem sok tartása van. Természetesen ha a bontásból kifolyólag "lóg" a levegőben az ajtó, akkor kifújjuk, de általában a helyreállító szaki nem szokott neki örülni.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#99) föccer válasza Nkboy (#98) üzenetére


föccer
nagyúr

Nekik nem volt, nem csak nem hozták be. Földszinten lévő lakásról van szó, nem lett volna túl megeröltető egy 10 kg-os alu létrát behozni. Végül a szomszéd sámlijára állva csinálták a dolgukat, lévén nálam semmi ilyesmi nincs még. Mivel a nappali a lakás nagy részét kiteszi, így a lehető legkevesebb szerszámot, anyagot tartok ott.

A fém küszöb része a takarókkal van vagy 15 cm széles. A küszöb alatti részre gondoltam, és nem az ajtó és a burkolat közötti részre. Nyilván nem a teherbírás miatt lenne rá szükség, hanem, hogy nem fújon be a szél.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#100) föccer


föccer
nagyúr

Jelentem ma a rombolás napja volt. Szeressük az ilyet, csak ne kellene helyette építeni is. :D

Leszedtem a fűtés csöveket a teljes lakásban egészen visszabontottam a cirkóig. A meleg víz ellátás csöveit még nem piszkáltam, de a sebes közeljövőben az is sor kerül. Szép kis kupac lett az összedarabolt csövekből.

Ezen felül neki ugrottam és lekaptam a közlekedő faláról az a gusztustalan frédi-béni terméskövet. A fördőszoba ajtónak csúfolt faforgács lap táblát művészet volt leoperálni a helyéről, de összejött.

Ezen felül neki ugrottam a konyha taktikai nehéz bombázásához.

Úr isten.

Csak ennyit mondanék.

Iszonyat mi gányolást találtam gyerekek. Ytong, fa, OSB lap, némi csavar, nemi zártszelvény, hihetettlen mennyiségű csemperagasztó, és nemi üvegszövet háló hathatós kombinációja tartotta egyben azt a valamit, a mi épített konyhának volt titulálva. Jah, meg a munkafelületre rakott járólap... :F

Végül is egy előnye volt a gányolásnak. 1 helyen megkezdtem feszítővassal és utána az egészet fél óra alatt kézzel széthajtogattam, és ebben benne volt a szagelszívó (aka függő zsírbomba) leszerelése is.

Sajnos képeket nem tudtam készíteni, mert délutánra lemerült a telefonom, pedig 1-1 ütősebb megoldást azért nagyon szívesen megosztottam volna a nagyérdeművel. Szinte potyogtak a könnyeim, annyira fájdalmas volt. :D

Jaj, majd el felejtem. A konyhai elektromos ellátás úgy volt megoldva, hogy hosszabbítóból, hosszabbítóba volt valami 3x1,5 vezeték összekötögetve és az egész (összesen talán 9 dugalj, meg a világítás) 1 db 1,5 dróton kapta a delejt. :C Nice, lesz egy kis villanyszerelés is, pedig legalább abban reménykedtem, hogy ahhoz nem kell hozzá nyúlnom. :(

Summa-summarum: Iszonyat gány volt az egész konyha, pont olyan, mint a lakás összes többi része.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.