Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alcsa


alcsa
senior tag

Azert egy esetbol nem lehet ilyen egyszeruen kovetkezteni. Lehet olyanok voltak a korulmenyek, hogy hamarabb szaradt ki/vesztett a tulajdonsagaibol a pasztad. Van akinek tobb even at semmi gondja.

(#2) Flashback válasza alcsa (#1) üzenetére


Flashback
addikt

Najó de ez az ígért élettartam fele se volt. A gép szobában volt végig szerintem ez abszolút életszerü.
Terhelve sem nagyon volt.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#3) nemlehet válasza alcsa (#1) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem itt inkább arról szól a kérdés, hogy mennyi tartalék van a hűtésben. Van ami marhára ki van hegyezve, ergo picit is szárad a paszta akkor bizony jönnek a bajok és a throttling.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#4) Flashback válasza nemlehet (#3) üzenetére


Flashback
addikt

Inkább ez az általános. De most meglátjuk a Grizzly meddig bírja...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#5) Hieronymus válasza alcsa (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Első körben a belső kitisztítása után lett volna érdemes egy tesztet csinálni. Akkor lenne valódi összehasonlítási alap az újrapasztázás okozta javulás mértékének megállapításához.

Amúgy érdemes lenne kipróbálni az autók fékrendszeréhez felhasznált kerámia pasztákat. Magas hőterhelés mellett jobb kenést és hővezetést nyújtanak mint a korábban használt rézpaszták. Nekünk a kenés érdektelen, de a hővezetés szempontjából jobbak lehetnek, mint a máig használt szilikon alapú paszták.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) nemlehet válasza Hieronymus (#5) üzenetére


nemlehet
őstag

Erősen kétlem hogy egy specializált pc-s pasztánál jobbat tudna thermal grizzly azért mégiscsak az egyik legjobb paszta a piacon.. Plusz ugye azért elég sok egyéb szempont is van pl ne vezesse az áramot.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#7) alcsa


alcsa
senior tag

Rendben, varjuk az update-t majd 1,2,3 ev mulva. :D

(#8) Flashback válasza alcsa (#7) üzenetére


Flashback
addikt

:P Most majd megpróbálom csekkolom havonta a hömérsékleteket.
Remélem még 2-3 évet kihúzza ez a noti. Egy két apróság van vele, de amúgy megelégedéssel használom.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#9) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Esetleg ezt ki lehet próbálni, kifejezetten procira van, paszta helyett: Thermal Grizzly Carbonaut

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) Flashback válasza Hieronymus (#5) üzenetére


Flashback
addikt

Persze az biztos dobott volna 1-2 fokot de 25 fokot kétlem. Mert a höcserélök felületén nagyon minimális volt a por. Leginkább a blowerek levegö input felén volt a por, belül is már kevesebb. De azért meglepödtem...
Legközelebb majd ezt a tesztet is megcsinälom, kösz az öteletet.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#11) Flashback válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére


Flashback
addikt

Ja ezzel nagyon szemeztem. Csak attól tartok ha a GPUn cserélni kell a pasztát akkor ez is szétszakad. De lehet hogy a CPU/GPU-ra is ilyet kellene rakni... Mondjuk ez jó megoldás lehet. Ezt pontosan CPU/GPU chip méretre kell vágni?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#12) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Valószínűleg ezért voltak a fejlettebb terminátorok mind folyékony fémből??

És ha olvasta a Skynet Bacsist, akkor valószínűleg voltak termintárok baracklekvárral is :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Flashback válasza Krugszvele (#12) üzenetére


Flashback
addikt

Meg autó tetején menetszél hűtéssel :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#14) Geri Bátyó válasza Flashback (#11) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Elvileg a különböző procik méretének megfelelő méretűek vannak, amit linkeltem a legkisebb elvileg. Szóval, ha veszel egy nagyobbat, azt méretre vágod és mehet a CPU-ra és a GPU-ra is.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#15) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nekem a gyári paszta 4 évet bírt a Lenovo idepad 330-ban, most kezdett 90 fok körül melegedni. Noname pasztát használok mindig, az is kibír pár évet. Legalább 8 éve megvan ez a kis fecskendőnyi cucc, és mêg mindig elég lesz jópár gépre. Gondolom nem tud megromlani.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#16) Geri Bátyó válasza Victoryus (#15) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem a noname paszta nem vált be, főként tartósság szempontjából. Hőmérsékletben a néhány fok különbséggel kibékéltem volna, de nem véletlenül vetem anno MX-2-t Az baromi sokáig bírta. Most az MX-5-re kíváncsi vagyok. 1 éves a gép, egyelőre jó.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#17) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Laptopokat érdemes évente pasztázni, főleg ha dedikált GPU-val rendelkezik. A hőpasztagyártók ajánlásai jellemzően desktop PC-k esetében tudják hozni az ígért számokat (bár ott sem érdemes megvárni a paszta megkeményedését), laptopok esetében teljesen más a helyzet, itt nem bírnak ki ennyit ezek az anyagok gyártótól függetlenül.

A ventiket és a bordákat ettől is gyakrabban kell kitakarítani, mert mint ahogyan tapasztaltad is, rengeteg levegőt mozgatnak át a ventik terhelés alatt, így nagyon intenzíven porosodnak (és tömítik el a borda lamellái közötti réseket).

Az előző cikkben tett felpolírozás jó ötlet, jellemzően tud javítani a hőátadáson, normál pasztákból érdemes a minőségibb vonalat követni (pl.: Arctic MX2-4-5, Noctua NTH1-2, Prolimatech PK-3, Thermal Grizzly Kryonaut stb.).

A fémpaszta kicsit más lapra tartozik, itt eleve előkészítéssel kezdődik a művelet, a chipek körül érdemes mindent lelakkozni és/vagy Kapton szalagozni, hogy az esetlegesen elvándorló fém ne zárjon rövidre semmit, valamint a felpolírozás itt erősen ajánlott. Értelemszerűen itt is érdemes a minőségibb gyártók felé tendálni (pl.: Thermal Grizzly Conductonaut, CoolLaboratory Liquid Pro stb.). A fémpaszta felrakásánál érdemes mindent előkészíteni és tempózni, mert a paszta gallium tartalma miatt gyorsan oxidálódik.

A fémpasztától még van egy lépés feljebb, ez pedig az pedig a sima indium (bizonyos fémpaszták is használják ezt az anyagot kulcs összetevőként). Laptopban a fémpasztákat is kb. évente cserélni kell, apró mellékhatásuk, hogy a fémpaszta megmarja a rézfelületeket és beleeszi magát a réz anyagába (ez természetesen a nikkelezett rézre is vonatkozik).

[ Szerkesztve ]

(#18) B.Gaboo válasza Flashback (#10) üzenetére


B.Gaboo
tag

Azért laptoptól sose várj sokat. nekem van céges laptop és saját épített PC, eszembe nem jutna szegény kis lenovot szétkapni (max takarításra), pasztázni semmképp. Az a nagy gépnek való, bár ott meg a víz miatt kb. mind1 :N

[ Szerkesztve ]

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#19) Flashback válasza B.Gaboo (#18) üzenetére


Flashback
addikt

Sajnos most az épitett PC nem opció jelenleg.
De miért lenne mindegy? 25fokot számít. Nem throtthling-ol.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#20) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Milyen polírfejet használtál a Dremelen?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#21) Flashback válasza AxBattler (#20) üzenetére


Flashback
addikt

Még vettem egy komplett szettett. Abban volt ilyen puha polír fej meg hozzá polír krém.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22) AxBattler válasza Flashback (#21) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.