Hirdetés
- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Pajac: Kínai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- Gurulunk, WAZE?!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Met: Metallica: M72 World Tour
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Crystalheart
őstag
Az egész EU-ban humánusabban megy, ahol a sertés háta így felhorzsolódik, meg ahol egyáltalán végzetes sérülés érhetné, az olyat bezáratják, de legalább durván megbírságolják. (Tudjátok, épp mostanában tiltották be a fürjek és tyúkok szűk ketreces tartását is.)
Mondjuk nem tudom, milyen illúzióik vannak egyeseknek, egy vágás hogyan megy, az talán épp a háztájiban a legkevésbé humánus. Persze azt sem engedik már EU-szabványok, de hát az emberek többsége ezt aztán be nem tartja. Disznót nyakba szúrni, az meg még visít, rohan. A kecske nyakát éles késsel elnyiszálni, hogy még mikor utolsókat rúg, előbukjon minden vére. Csirkénél tökmindegy, mert rúg az magától is, de hát azt sem mini guillotine-nal végzik. Ehhez képest az elektrosokk enyhébb, ezért írják elő a mezei vágással szemben.
Az megint más lapra tartozik, hogy Európában a hagyományosabb állattartás mellett is képes fölösleg termelődni, a mezőgazdaság állandó túltermelésben van. Valószínűleg Kínában és Indiában nem megy ez ilyen zökkenőmentesen, olyan irgalmatlan nagy embertömeget élelmezni nem kis munkát és szervezettséget igényel. És újabb kérdés, hogy az USA-ban miért dívik a gigaüzem, de ennek inkább helyi gazdasági és történeti okai lehetnek.
-
Coccolino_O
őstag
Jó, hagyjuk inkább.
-
Flashback
veterán
"Fogyasztói társadalom = Globalizáció."
Nem, ez ket kulon dolog.
Egyebkent igazan azt sem ertem, hogy ennek a bejegyzesnek miert pont globalizacio lett a cime, amikor a mezogazdasagi termeles azert mindenhol nagyjabol lokalis, ellentetben pl. az i7-tel.
(#79) Vladi: "Az interneten terjedo idezettekkel az a baj, hogy nehez megallapitani a hitelesseguket" (Petofi Sandor)
[link]Igen fogalmilag két külön dolog, de elég komoly szimbiózisban vannak, ezt gondolom nem kell magyarázni...

-
Jhonny06
veterán
-
hoffman_
nagyúr
egyrészt mi mástól is függne, mint a pénzügyektől, másrészt az alternatív megoldás elemzése nem csak pénzügyi síkon végezhető el, hanem bármin.
Neked az számít, hogy mennyire stresszes a meló? milyen más választási lehetőséged van, az mennyire stresszes?
Neked a kihívások számítanak? Milyen kihívásokat támaszt az alternatív lehetőség?De a vége szerintem mégis ugyanaz: a zseton.
jó, akkor itt ugyanarról beszélünk azért.
-
Thrawn
félisten
A film címe: Mindennapi kenyerünk, teljes egészében megtekinthető Youtube-on. Egyes jelenetek megtalálhatóak a Samsara - A lét örök körforgása c. filmben is, ezért kevertem össze őket.
-
DeFranco
nagyúr
-
dabadab
titán
-
bambano
titán
egyrészt mi mástól is függne, mint a pénzügyektől, másrészt az alternatív megoldás elemzése nem csak pénzügyi síkon végezhető el, hanem bármin.
Neked az számít, hogy mennyire stresszes a meló? milyen más választási lehetőséged van, az mennyire stresszes?
Neked a kihívások számítanak? Milyen kihívásokat támaszt az alternatív lehetőség?De a vége szerintem mégis ugyanaz: a zseton.
-
Jhonny06
veterán
"Fogyasztói társadalom = Globalizáció."
Nem, ez ket kulon dolog.
Egyebkent igazan azt sem ertem, hogy ennek a bejegyzesnek miert pont globalizacio lett a cime, amikor a mezogazdasagi termeles azert mindenhol nagyjabol lokalis, ellentetben pl. az i7-tel.
(#79) Vladi: "Az interneten terjedo idezettekkel az a baj, hogy nehez megallapitani a hitelesseguket" (Petofi Sandor)
[link]Ez is kb. annyira hiteles, mint amit Vladi linkelt.

-
hoffman_
nagyúr
szerintem a háztáji kérdést az alternatív költség/bevétel fogalmával kell megválaszolni. Ha van olyan munkád, amivel ugyanannyi idő alatt többet keresel, akkor nem kell háztáji. Ha nincs olyan vagy semmilyen munkád sem, akkor kell háztáji. A semmittevésnél jobb a háztáji, egy jó melónál meg nem.
de ez most így gyakorlatilag csak pénzügyi síkon mozog. ha nekem tennék fel a kérdést, akkor mindamellett, hogy függne a pénztől, teljesen más alapokon feküdne a választásom(a megvalósítás kivitelezése és ideje már más kérdés).
-
Vladi
nagyúr
"Fogyasztói társadalom = Globalizáció."
Nem, ez ket kulon dolog.
Egyebkent igazan azt sem ertem, hogy ennek a bejegyzesnek miert pont globalizacio lett a cime, amikor a mezogazdasagi termeles azert mindenhol nagyjabol lokalis, ellentetben pl. az i7-tel.
(#79) Vladi: "Az interneten terjedo idezettekkel az a baj, hogy nehez megallapitani a hitelesseguket" (Petofi Sandor)
[link]Attól az idézet még találó.
De peszer ebbe is bele lehet kötni, mint mindig.Bambano: igen, ennek a gondolatmenetnek már még értelme is van.
-
bambano
titán
A nagyipari termelés meghökkentő számomra még mindig. Ugyanis mikor a boltban veszek valamit nem gondolkodom el rajta honnan jön. De nem is ez lenne a problémás része. Engem inkább az fogott meg hogy megy a termelés nagyban majd a szépre hízott család tömi magába (inkább növényeket kéne enniük és mozogniuk) majd a vágán ott a plasztikai sebész. Fogyasztói társadalom = Globalizáció.
Fogyassz, költsd a pénzt majd amit magadba tömtél szedesd le az orvossal ezzel sok-sok embernek adsz munkát....Honnan jönne, Eurékában klónozzák a csirke azon részeit, amit szívesen megveszel...
szerk: az a része az impresszív számomra, mikor a végén a pasi hasára pont ugyanúgy rajzolják fel a vágási vonalat, mint ahogy a marhát vágnák...
-
bambano
titán
az, hogy szükséged van-e a háztájira / önellátásra / lehető legönellátásra az egy saját magad számára eldöntendő kérdés.
vagy feltehető lights verzióban úgy, hogy "jobb lenne-e a háztáji, mint most a nincsháztáji?"
ha ez el van döntve, akkor abból következik az a kérdés, hogy ez eggyel több ok-e a következő lehetőség(ek)nél csirkeképes ingatlan vásárlására.
szerintem a háztáji kérdést az alternatív költség/bevétel fogalmával kell megválaszolni. Ha van olyan munkád, amivel ugyanannyi idő alatt többet keresel, akkor nem kell háztáji. Ha nincs olyan vagy semmilyen munkád sem, akkor kell háztáji. A semmittevésnél jobb a háztáji, egy jó melónál meg nem.
-
danih
veterán
-
Lenry
félisten
"Fogyasztói társadalom = Globalizáció."
Nem, ez ket kulon dolog.
Egyebkent igazan azt sem ertem, hogy ennek a bejegyzesnek miert pont globalizacio lett a cime, amikor a mezogazdasagi termeles azert mindenhol nagyjabol lokalis, ellentetben pl. az i7-tel.
(#79) Vladi: "Az interneten terjedo idezettekkel az a baj, hogy nehez megallapitani a hitelesseguket" (Petofi Sandor)
[link]jól hangzik és hozza az olvasót.
ha p*na lett volna a cím, most négyszer ennyien vitáznának itt -
dabadab
titán
A nagyipari termelés meghökkentő számomra még mindig. Ugyanis mikor a boltban veszek valamit nem gondolkodom el rajta honnan jön. De nem is ez lenne a problémás része. Engem inkább az fogott meg hogy megy a termelés nagyban majd a szépre hízott család tömi magába (inkább növényeket kéne enniük és mozogniuk) majd a vágán ott a plasztikai sebész. Fogyasztói társadalom = Globalizáció.
Fogyassz, költsd a pénzt majd amit magadba tömtél szedesd le az orvossal ezzel sok-sok embernek adsz munkát...."Fogyasztói társadalom = Globalizáció."
Nem, ez ket kulon dolog.
Egyebkent igazan azt sem ertem, hogy ennek a bejegyzesnek miert pont globalizacio lett a cime, amikor a mezogazdasagi termeles azert mindenhol nagyjabol lokalis, ellentetben pl. az i7-tel.
(#79) Vladi: "Az interneten terjedo idezettekkel az a baj, hogy nehez megallapitani a hitelesseguket" (Petofi Sandor)
[link] -
Vladi
nagyúr
A nagyipari termelés meghökkentő számomra még mindig. Ugyanis mikor a boltban veszek valamit nem gondolkodom el rajta honnan jön. De nem is ez lenne a problémás része. Engem inkább az fogott meg hogy megy a termelés nagyban majd a szépre hízott család tömi magába (inkább növényeket kéne enniük és mozogniuk) majd a vágán ott a plasztikai sebész. Fogyasztói társadalom = Globalizáció.
Fogyassz, költsd a pénzt majd amit magadba tömtél szedesd le az orvossal ezzel sok-sok embernek adsz munkát....link, ez jutott erről eszembe.
A legjobb, ha a saját életedre vonatkozóan levonsz egy következtetést.
-
Flashback
veterán
A nagyipari termelés meghökkentő számomra még mindig. Ugyanis mikor a boltban veszek valamit nem gondolkodom el rajta honnan jön. De nem is ez lenne a problémás része. Engem inkább az fogott meg hogy megy a termelés nagyban majd a szépre hízott család tömi magába (inkább növényeket kéne enniük és mozogniuk) majd a vágán ott a plasztikai sebész. Fogyasztói társadalom = Globalizáció.
Fogyassz, költsd a pénzt majd amit magadba tömtél szedesd le az orvossal ezzel sok-sok embernek adsz munkát.... -
DeFranco
nagyúr
-
hoffman_
nagyúr
ASCII Farmville S2013E687Olyan jó, hogy a vita hevében mindenki ezobioökovitál farmer, aztán amikor odaér a lidlis pulthoz, akkor becseréli a naturálönérzetet egy 300 Ft-tal olcsóbb akciós daráltért, mégis csak le van vele a gond.
Szerintem majd akkor lenne érdemes erre visszatérni, amikor lesz itt a többségben annyi civil kurázsi, hogy legalább megveszi az igazoltan egészségeset másfél-kétszer annyiért, mint az ipari, de jellemzően ez a nagy bátorság addig tart, amíg közepére ér a családi bevásárlásnak. Aztán utána majd el lehet gondolkodni azon, hogy átalakítjuk-e a szép pázsitot szaladgálós csirkeólnak, meg most sem utazunk el, mert mennyi kell a csikéknek ennyi annyi.
már megin bunkó vagy Bugsy, taposol itt az önérzetekbe, szígyelld magad

-
Flashback
veterán
-
Vladi
nagyúr
ASCII Farmville S2013E687Olyan jó, hogy a vita hevében mindenki ezobioökovitál farmer, aztán amikor odaér a lidlis pulthoz, akkor becseréli a naturálönérzetet egy 300 Ft-tal olcsóbb akciós daráltért, mégis csak le van vele a gond.
Szerintem majd akkor lenne érdemes erre visszatérni, amikor lesz itt a többségben annyi civil kurázsi, hogy legalább megveszi az igazoltan egészségeset másfél-kétszer annyiért, mint az ipari, de jellemzően ez a nagy bátorság addig tart, amíg közepére ér a családi bevásárlásnak. Aztán utána majd el lehet gondolkodni azon, hogy átalakítjuk-e a szép pázsitot szaladgálós csirkeólnak, meg most sem utazunk el, mert mennyi kell a csikéknek ennyi annyi.
Olyan jó, hogy a vita hevében idejön valaki, aki mindenkit személyesen ismer és előadja a nagybölcserkölcsitanítót. Tökjó.
-
DeFranco
nagyúr
-
DeFranco
nagyúr
ASCII Farmville S2013E687Olyan jó, hogy a vita hevében mindenki ezobioökovitál farmer, aztán amikor odaér a lidlis pulthoz, akkor becseréli a naturálönérzetet egy 300 Ft-tal olcsóbb akciós daráltért, mégis csak le van vele a gond.
Szerintem majd akkor lenne érdemes erre visszatérni, amikor lesz itt a többségben annyi civil kurázsi, hogy legalább megveszi az igazoltan egészségeset másfél-kétszer annyiért, mint az ipari, de jellemzően ez a nagy bátorság addig tart, amíg közepére ér a családi bevásárlásnak. Aztán utána majd el lehet gondolkodni azon, hogy átalakítjuk-e a szép pázsitot szaladgálós csirkeólnak, meg most sem utazunk el, mert mennyi kell a csikéknek ennyi annyi.
-
Vladi
nagyúr
no-no, ezt szűrtem le a dialógusból, ha nincs igazam, annak csak örülök. nem vélemény írtam, hanem kérdést. ami végülis így meg lett válaszolva

lapa:
ez tiszta sor, nincs ezzel így ebben a formában semmi baj. őszintén szólva én akármennyire is csodálom, támogatom és értékelem az önellátást, nem érzem egyelőre kulcsfontosságúnak. élelmiszer terén legalábbis nem foglalkozom vele. a többit tudod, legalábbis azt hiszem. a tervek már alakulnak.
bár ez is érdekes. az ember azt mondja, hogy igen, akarom. akarok saját villanyt, vizet, és csirkét. havi nettó 180k-t keresek 4 emberre. zsír. hol kezdjem?
szóval ennél kicsit komplexebb a kérdés, még ha irdatlan számú pici lépéssel dolgozol is. persze ettől még áll, amit írtál, választani kell, A csoportot, vagy B-t írsz. max megbuksz
pótzh mindig van.#70:
közben ezt leszűrtem

mod:
micsoda? dehogy. értelek én
félresiklott a dolog, nem a panel a kulcsszó, már rendben vagyunk.Akkor a kérdésedre adok érdemi választ: nem.

Valahogy rosszul szűrted le.
-
hoffman_
nagyúr
no-no, ezt szűrtem le a dialógusból, ha nincs igazam, annak csak örülök. nem vélemény írtam, hanem kérdést. ami végülis így meg lett válaszolva

lapa:
ez tiszta sor, nincs ezzel így ebben a formában semmi baj. őszintén szólva én akármennyire is csodálom, támogatom és értékelem az önellátást, nem érzem egyelőre kulcsfontosságúnak. élelmiszer terén legalábbis nem foglalkozom vele. a többit tudod, legalábbis azt hiszem. a tervek már alakulnak.
bár ez is érdekes. az ember azt mondja, hogy igen, akarom. akarok saját villanyt, vizet, és csirkét. havi nettó 180k-t keresek 4 emberre. zsír. hol kezdjem?
szóval ennél kicsit komplexebb a kérdés, még ha irdatlan számú pici lépéssel dolgozol is. persze ettől még áll, amit írtál, választani kell, A csoportot, vagy B-t írsz. max megbuksz
pótzh mindig van.#70:
közben ezt leszűrtem

mod:
micsoda? dehogy. értelek én
félresiklott a dolog, nem a panel a kulcsszó, már rendben vagyunk. -
lapa
veterán
az, hogy szükséged van-e a háztájira / önellátásra / lehető legönellátásra az egy saját magad számára eldöntendő kérdés.
vagy feltehető lights verzióban úgy, hogy "jobb lenne-e a háztáji, mint most a nincsháztáji?"
ha ez el van döntve, akkor abból következik az a kérdés, hogy ez eggyel több ok-e a következő lehetőség(ek)nél csirkeképes ingatlan vásárlására.
-
Vladi
nagyúr
-
hoffman_
nagyúr
no offense, szeretem, ha dűlőre tudok jutni a beszélgetőpartnerekkel - de te most kajak panelházban akarsz csirkét nevelni? teljesen komolyan?

-
Vladi
nagyúr
Neked mindenre ez az ultimate válasz?
Fel sem merül benned, hogy esetleg nem egyedül élsz a panelban és/vagy társasházban, ahol a többi lakó elmeszelhet és nem is teljesen alaptanul? Bizonyára az állattartás is felvet problémákat. Itt most nem arról van szó, hogy lemegyünk a térre és csinálunk veteményeskertet.lapa: Az egy jó film, de a könyv még jobb.

Sajnálom, de nem. Egyszerűen az ilyen kifogásokkal nem tudok és nem is akarok mit kezdeni.
A hozzáállás nem jó. Ha ezt elengednéd és tényleg a megoldáson törnéd a fejed tudnék ötleteket mondani. Így feleslegesnek tartom.Illetve ha számodra nincs probléma, akkor nincs is mit megoldani.

-
ZCoyote
őstag
-
lapa
veterán
no country for old men: egy csendes fiatalember sétál emberről emberre és mindegyiknél kinyitja a nála lévő hordozható disznóagy-megölő kézikészülék sűrített levegős csapját. na és őt üldözik a jók.
azért folyik ki belőle a vér, mert a bolygó nagyon nehéz és tömegvonzza. meg gondolom maguktól is kicsit összeesnek az erek, de az önmagában nem folyatja ki.
-
Coccolino_O
őstag
Neked mindenre ez az ultimate válasz?
Fel sem merül benned, hogy esetleg nem egyedül élsz a panelban és/vagy társasházban, ahol a többi lakó elmeszelhet és nem is teljesen alaptanul? Bizonyára az állattartás is felvet problémákat. Itt most nem arról van szó, hogy lemegyünk a térre és csinálunk veteményeskertet.lapa: Az egy jó film, de a könyv még jobb.

-
Gergő_
őstag
Van egy másik film, Earthlings a címe, hasonló kategóriában versenyez.
Amúgy a samsara nagyon találó cím.

-
Thrawn
félisten
-
bambano
titán
Panelben hogyan tartasz állatot? Vagy csak akarni kell? <sóhaj>
bambano: A kutya v. a macska nem ér.
ha kinézek itt a folyosóra, úgy látom, megvan a válasz

-
Coccolino_O
őstag
-
bambano
titán
Bár korlátozott számban ez talán még lehetséges is, de társadalmi szinten semmiképp. Nem véletlenül alakult ki ez a fajta élelmiszeripar. Arról nem beszélve, hogy mennyivel drágább pl. a bio élelmiszer.
Arra azért kíváncsi lennék, hogy mit értesz normális élelmiszer alatt. Ugyanis ha már permetezett takarmánnyal etetett húst fogyasztasz, akkor már necces a téma.
Szubjektív vélemény, hogy a tanyasi/házi csirke fogyasztása közel sem olyan élvezetes, mint a "tescósé", mert sokkal rágósabb a húsa.
#56 bambano Ez nem változtat azon a tényen, hogy drága hozzájutni. Másrészt biztos van benne hype is, de nagyobb részben technológiai okai vannak. Nem véletlen, hogy a permetezés akkora biznisz, hiszen jelentősen növeli a termésátlagot. Az állatok gyógyszerezéséről nem is beszélve.
a bio árában jelentős mértékben szerepel a hype is.
-
Vladi
nagyúr
Boncolgassuk Grétsy tanár úr: "élve nem nyírhatod ki őket"
Élve nem lehet valamit kinyírni? Hát akkor holtat nyírsz ki? Vagy hegylakó költözött a csirkébe?

"ezért kell kábítani, hogy a kivéreztetés valamennyire "humánusan" történjen."
Az előzőhöz szorosan kapcsolódóan nézve/értelmezve ha kábult akkor már nem él? Szerintem te fuss neki mégegyszer, butaságot írsz.
Vladi: Sokmindenben egyetértünk ezért kénytelenek vagyunk ilyeneken vitatkozni
Egyébként értem én, hogy mit akart leírni, csak mégsem azt írta le.Tragikus...
muszáj vitatkozni?(#53) Tapsi:
ok. De jó, hogy nekem nem kell...
Rágós? Főzni kell. 
(#57) Coccolino_O:
Jah akarni. Nem a kifogásokat gyártani, mint most te ezzel.
-
Jhonny06
veterán
"a végén meg vagy élve nyírod ki őket, vagy előbb megbénítod"
Kinyirni eleve csak elve lehet oket ("a fight to the death with a zombie has a few inherent problems")
, de haztaji tartas eseten a kabitashoz sem szoktak ragaszkodni, siman elvagjak a torkukat (a disznot szinten kabitas nelkul vagjak, nyulat, halat fejbe szoktak vagni, a tobbirol meg nem tudok nyilatkozni). Ja, es a csirkenek forrazaskor borzaszto buze van, attol konnyen felfordul az ember gyomra - szoval a haztaji hustermeles sem csupa vidamsag."Figure of speech"

-
Vision
veterán
Bár korlátozott számban ez talán még lehetséges is, de társadalmi szinten semmiképp. Nem véletlenül alakult ki ez a fajta élelmiszeripar. Arról nem beszélve, hogy mennyivel drágább pl. a bio élelmiszer.
Arra azért kíváncsi lennék, hogy mit értesz normális élelmiszer alatt. Ugyanis ha már permetezett takarmánnyal etetett húst fogyasztasz, akkor már necces a téma.
Szubjektív vélemény, hogy a tanyasi/házi csirke fogyasztása közel sem olyan élvezetes, mint a "tescósé", mert sokkal rágósabb a húsa.
#56 bambano Ez nem változtat azon a tényen, hogy drága hozzájutni. Másrészt biztos van benne hype is, de nagyobb részben technológiai okai vannak. Nem véletlen, hogy a permetezés akkora biznisz, hiszen jelentősen növeli a termésátlagot. Az állatok gyógyszerezéséről nem is beszélve.
-
Syl
nagyúr
-
bambano
titán
Boncolgassuk Grétsy tanár úr: "élve nem nyírhatod ki őket"
Élve nem lehet valamit kinyírni? Hát akkor holtat nyírsz ki? Vagy hegylakó költözött a csirkébe?

"ezért kell kábítani, hogy a kivéreztetés valamennyire "humánusan" történjen."
Az előzőhöz szorosan kapcsolódóan nézve/értelmezve ha kábult akkor már nem él? Szerintem te fuss neki mégegyszer, butaságot írsz.
Vladi: Sokmindenben egyetértünk ezért kénytelenek vagyunk ilyeneken vitatkozni
Egyébként értem én, hogy mit akart leírni, csak mégsem azt írta le.az állítás az, hogy nem lehet kinyírni, mert akkor nem jön ki a vére.
ehhez tettem egy jelzőt, az élve jelzőt. ha ennyitől felakad a szövegértelmeződ, upgradeld. -
bambano
titán
-
bambano
titán
-
dabadab
titán
-
Syl
nagyúr
Az emberiség megérett az asszimilálásra

-
Thrawn
félisten
Boncolgassuk Grétsy tanár úr: "élve nem nyírhatod ki őket"
Élve nem lehet valamit kinyírni? Hát akkor holtat nyírsz ki? Vagy hegylakó költözött a csirkébe?

"ezért kell kábítani, hogy a kivéreztetés valamennyire "humánusan" történjen."
Az előzőhöz szorosan kapcsolódóan nézve/értelmezve ha kábult akkor már nem él? Szerintem te fuss neki mégegyszer, butaságot írsz.
Vladi: Sokmindenben egyetértünk ezért kénytelenek vagyunk ilyeneken vitatkozni
Egyébként értem én, hogy mit akart leírni, csak mégsem azt írta le. -
Vladi
nagyúr
-
dabadab
titán
Nem tudom, hogy lehet-e egyáltalán ennél humánusabban csinálni, hogy menjen is az üzlet. Az elején összegyűjti őket a gép, 1 nap lenne azt kézzel csinálni. A tárolás dettó, a végén meg vagy élve nyírod ki őket, vagy előbb megbénítod, szintén talán az utóbbi a jobb. Ezt nagy mennyiségben nem lehet 'szebben' csinálni.
"a végén meg vagy élve nyírod ki őket, vagy előbb megbénítod"
Kinyirni eleve csak elve lehet oket ("a fight to the death with a zombie has a few inherent problems")
, de haztaji tartas eseten a kabitashoz sem szoktak ragaszkodni, siman elvagjak a torkukat (a disznot szinten kabitas nelkul vagjak, nyulat, halat fejbe szoktak vagni, a tobbirol meg nem tudok nyilatkozni). Ja, es a csirkenek forrazaskor borzaszto buze van, attol konnyen felfordul az ember gyomra - szoval a haztaji hustermeles sem csupa vidamsag. -
hoffman_
nagyúr
"szerinted miért szorul majd vissza?"
Mert mindenhol, mindig ez tortent: a foldmuvelo nepek arra voltak raallva, hogy legyen 6-8 gyerek, amibol ugy atlagban 2-3 jut el odaig, hogy felnojon, a tobbi meg elotte meghal. Aztan amikor a science advisor bejelenti, hogy megvan a basic hygiene, akkor elszabadul a nepesseg, aztan amikor a nepnek leesik, hogy a 6-8 gyerekbol tenyleg 6-8 felnott lesz, akkor szepen visszavesznek plusz ilyenkorra azert lassan atvaltanak valami ipari tarsadalomra, ahol a noknek is van mar jobb dolga, mint az, hogy masfel-ket evtizeded azzal toltson, hogy gyerekeket szuljon es igy eljutunk oda, hogy az atlagos gyerekszam 2 ala esik.
a válasz kielégítő, és továbbra is tetszik, remélem be is jön.
-
bambano
titán
"De ez már megint mi, hogy élve nem jön ki belőlük a vér?": olvasási/értelmezési hiba. fuss neki mégegyszer.
-
Coccolino_O
őstag
Durva, de ez sajnos ilyen. Mármint a nagyipari termelés.
-
Thrawn
félisten
élve nem nyírhatod ki őket, mert akkor nem jön ki belőlük a vér, vagyis használhatatlan lesz a húsa. ezért kell kábítani, hogy a kivéreztetés valamennyire "humánusan" történjen.
ugyanez van a film itt be nem mutatott részében, amikor a szarvasmarhákat vágják, ott is kábítás van, majd elvágnak egy-két ütőeret, amitől vaskos sugárban jön a vér az állatból. utána nekiesnek korongfűrésszel meg láncfűrésszel és szétbontják. én láttam, a filmhez képest az ilyen hentelős játékok úgy néznek ki, mint amikor barbi baba hellokittit abuzál.
Nocsak, már nem altatás hanem kábítás?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
De ez már megint mi, hogy élve nem jön ki belőlük a vér? Pont, hogy akkor jön ki, kipumpálja a szív amíg él a tulajdonosa. Ha elhullott, akkor a vér semerre nem fog kifolyni pár cseppen kívül. -
bambano
titán
Nem tudom, hogy lehet-e egyáltalán ennél humánusabban csinálni, hogy menjen is az üzlet. Az elején összegyűjti őket a gép, 1 nap lenne azt kézzel csinálni. A tárolás dettó, a végén meg vagy élve nyírod ki őket, vagy előbb megbénítod, szintén talán az utóbbi a jobb. Ezt nagy mennyiségben nem lehet 'szebben' csinálni.
élve nem nyírhatod ki őket, mert akkor nem jön ki belőlük a vér, vagyis használhatatlan lesz a húsa. ezért kell kábítani, hogy a kivéreztetés valamennyire "humánusan" történjen.
ugyanez van a film itt be nem mutatott részében, amikor a szarvasmarhákat vágják, ott is kábítás van, majd elvágnak egy-két ütőeret, amitől vaskos sugárban jön a vér az állatból. utána nekiesnek korongfűrésszel meg láncfűrésszel és szétbontják. én láttam, a filmhez képest az ilyen hentelős játékok úgy néznek ki, mint amikor barbi baba hellokittit abuzál.
-
baluka26
veterán
Nem tudom, hogy lehet-e egyáltalán ennél humánusabban csinálni, hogy menjen is az üzlet. Az elején összegyűjti őket a gép, 1 nap lenne azt kézzel csinálni. A tárolás dettó, a végén meg vagy élve nyírod ki őket, vagy előbb megbénítod, szintén talán az utóbbi a jobb. Ezt nagy mennyiségben nem lehet 'szebben' csinálni.
Nem. Nagbátyámnál úgy működik, hogy kis istállókban vannak a csirkék, ugye etetve, vitaminozva, satöbbi, éjszaka is világos van nekik, hogy gyorsabban nőjenek, ha meleg van akkor ventillátorral vannak hűtva az istállók, vizük, kajájuk mindig van. Aztán amikor eljön a nap, akkor berakják őket rekeszekbe (ügyelve arra, hogy ne legyen bajuk, mert annak értéke csökkenne, meg hát a csirkének sem jó, ha el van törve a lába) , elviszik 10m-re, ahol van kialakítva egy kis vágóhíd, ahol bérelt munkások levágják, tollfosztják őket, majd csomagolás, és lehet vinni.
Legalábbis amennyire én látom, így működik kb.bambano: Akkor csirkebarátabb, bazdmeg...

-
dabadab
titán
"szerinted miért szorul majd vissza?"
Mert mindenhol, mindig ez tortent: a foldmuvelo nepek arra voltak raallva, hogy legyen 6-8 gyerek, amibol ugy atlagban 2-3 jut el odaig, hogy felnojon, a tobbi meg elotte meghal. Aztan amikor a science advisor bejelenti, hogy megvan a basic hygiene, akkor elszabadul a nepesseg, aztan amikor a nepnek leesik, hogy a 6-8 gyerekbol tenyleg 6-8 felnott lesz, akkor szepen visszavesznek plusz ilyenkorra azert lassan atvaltanak valami ipari tarsadalomra, ahol a noknek is van mar jobb dolga, mint az, hogy masfel-ket evtizeded azzal toltson, hogy gyerekeket szuljon es igy eljutunk oda, hogy az atlagos gyerekszam 2 ala esik.
-
Thrawn
félisten
Ha erről van szó filmes topikosok tuti felismerik, ott többször volt szó már erről a filmről.
Nem ez az, de lenyomozom hamarosan.
Jhonny06: Lehetne azt, csak nem egy emberre kellene rábízni többezer csirkét, hanem vagy húszra (most mondtam egy számot).
-
bambano
titán
-
Jhonny06
veterán
Nem tudom, hogy lehet-e egyáltalán ennél humánusabban csinálni, hogy menjen is az üzlet. Az elején összegyűjti őket a gép, 1 nap lenne azt kézzel csinálni. A tárolás dettó, a végén meg vagy élve nyírod ki őket, vagy előbb megbénítod, szintén talán az utóbbi a jobb. Ezt nagy mennyiségben nem lehet 'szebben' csinálni.
-
bambano
titán
-
baluka26
veterán
Ha erről van szó filmes topikosok tuti felismerik, ott többször volt szó már erről a filmről.
-
Vision
veterán
Ohh, tehát önellátó gazdálkodást folytattok? Szép. Bár nehezen hihető, de szép!

Szerk: a Dorothyzás nem neked szólt, hanem általánosságban azoknak, akiknek ez a dolog újdonságként hatott.
-
baluka26
veterán
Nagybátyám csirkékkel foglalkozik, mondjuk csak manufaktúrás mértékben (ő is értékesíti, nem adja el hipermarketeknek) , de ott azért jóval humánusabban megy az egész szerintem.
-
Vladi
nagyúr
Melyik gép? Amit az elején mutatnak? Csak egyesével egy futószalagra "söpri" a pipiket, semmi többet. Már miért ne kéne ilyet enned? Vega vagy talán?
Egyébként mindig vicces látni, ahogy a "városi" népek rácsodálkoznak az élelmiszer előállítására. Most őszintén, a ti fejetekben az élt, hogy a Tescoban vásárolt 1300Ft-os csirkemell egy korábban tanyán kapirgáló állatból származik? Ha igen, akkor jó reggelt Dorothy!
Amúgy ennek semmi köze a globalizációhoz, szóval még a cím is értelmetlen.
Szerk: a fejlett világ demográfiai problémákkal küzd. A fejlődő világban van túlnépesedés, amelyet a folyamatosan javuló szociális ellátórendszerek idővel jelentősen visszafognak majd.
#21 Thrawn: Az élelmiszer termelés már a rendszerváltás előtt is így működött hazánkban, pedig akkor fényév távolságra voltunk a globalizációtól. Ez egyszerűen technológiai kérdés, a globalizáció inkább az eszközallokációval függ össze.
Dorotizd a seggem szépfiú.. pihentesd.
Mifelénk a csirkék még kapirgálnak, ilyen mű szart nem eszek.
-
aero.
veterán
-
hoffman_
nagyúr
annyira zavar a dolog, hogy tervben van még több háztáji csirke elfogyasztása(csak ilyen rokon/barát híján nem túl könnyű feladat), ez is különleges volt. de nem hiszem el én sem szinte, amit leírtam, mégis ez volt.
Thrawn:
ennyi.
-
Thrawn
félisten
örülök, hogy ilyen biztos vagy ebben (megint
). én nem, mivel nem tudom kézzefogni a tényeket, amikre alapozol. de a legjobb szívvel kívánom, hogy igazad legyen, tényleg.a bejegyzéshez:
épp ebédelek, közben kattintottam rá, nem igazán tudom megérteni a gyomorforgatós dolgokat, ez még messze van attól, hogy engem zavarjon.
az elvi része, és amit tulajdonképpen látunk, nos az már kicsit más tészta. érdemes elgondolkodni rajta, nyilván. de attól még nem fog változni semmi. mind a 2 millio pesti neveljen csirkét a panelban, hogy egészséges házi hús legyen otthon? jó ötlet.
a másik, rohadt szomorú tény, hogy biza ettem én 110%-osan "bio" csirkét, vidéki pipi, vidéki nevelés, csupa eredeti kajával tömve, no génkezelt vetőmag, meg kutyafüle, még az is "bio" volt, amit a fű evett, amit megevett a csirke. a pipi ezek után gondos előkészítést, házi fűszereket kapott, és végeredményben nem volt rossz, de túl jó sem. egy osanos műcsirke, egy marék zacskós fűszer, és az ízorgia, amit édesanyám összedob kb 60 perc alatt, körberöhögte szegény házit. fostos érzés, de ez van.
Éljenek az ízfokozók! Janem...
Jhonny06: Épp az előbb telefonáltam ezügyben, állítólag Samsara a címe, de erre keresve mást találtam, illetve ugyanezt a kis részletet. Nemsokára IRL is megtudakolom.
-
madgie
titán
örülök, hogy ilyen biztos vagy ebben (megint
). én nem, mivel nem tudom kézzefogni a tényeket, amikre alapozol. de a legjobb szívvel kívánom, hogy igazad legyen, tényleg.a bejegyzéshez:
épp ebédelek, közben kattintottam rá, nem igazán tudom megérteni a gyomorforgatós dolgokat, ez még messze van attól, hogy engem zavarjon.
az elvi része, és amit tulajdonképpen látunk, nos az már kicsit más tészta. érdemes elgondolkodni rajta, nyilván. de attól még nem fog változni semmi. mind a 2 millio pesti neveljen csirkét a panelban, hogy egészséges házi hús legyen otthon? jó ötlet.
a másik, rohadt szomorú tény, hogy biza ettem én 110%-osan "bio" csirkét, vidéki pipi, vidéki nevelés, csupa eredeti kajával tömve, no génkezelt vetőmag, meg kutyafüle, még az is "bio" volt, amit a fű evett, amit megevett a csirke. a pipi ezek után gondos előkészítést, házi fűszereket kapott, és végeredményben nem volt rossz, de túl jó sem. egy osanos műcsirke, egy marék zacskós fűszer, és az ízorgia, amit édesanyám összedob kb 60 perc alatt, körberöhögte szegény házit. fostos érzés, de ez van.
Nemtom, milyen csirke lehetett az, de nem véletlenül mondják felénk azt egy mezei (házi) húslevesre is, hogy nem a delikát tette finommá.
-
Jhonny06
veterán
-
bambano
titán
Van is időm nekem filmet nézni. Összefoglalható pár mondatban, hogy megértsem?
bambano: Ha neked az altatás, hogy elektromos árammal bénultra sokkolnak, akkor oké. Tényleg kár, hogy nincs itt a marhavágós rész.
Tapsi: Nem értelmetlen a cím szerintem, ami látszik ezeken a képsorokon az mind a globalizáció hatása.
Oké, én aközött akartam különbséget tenni, hogy ott megölik a csirkét vagy sem, te meg aközött, hogy altatják vagy kábítják. Ebből a szempontból nézve igazad van.
Ne aggódj, én láttam a marhavágós részt is.
-
hoffman_
nagyúr
mert a különböző születésszabályozási erőfeszítéseknek az a már most is látható hatása, hogy 2050-re tetőzni fog a népesség. Utána viszont elindul a természetes fogyás, ha nem hagyják megint felpörögni a születéseket.
Nem azt mondom, hogy ez minden szempontból jó lesz, de darabszámra nem veszélyes a népesség.
örülök, hogy ilyen biztos vagy ebben (megint
). én nem, mivel nem tudom kézzefogni a tényeket, amikre alapozol. de a legjobb szívvel kívánom, hogy igazad legyen, tényleg.a bejegyzéshez:
épp ebédelek, közben kattintottam rá, nem igazán tudom megérteni a gyomorforgatós dolgokat, ez még messze van attól, hogy engem zavarjon.
az elvi része, és amit tulajdonképpen látunk, nos az már kicsit más tészta. érdemes elgondolkodni rajta, nyilván. de attól még nem fog változni semmi. mind a 2 millio pesti neveljen csirkét a panelban, hogy egészséges házi hús legyen otthon? jó ötlet.
a másik, rohadt szomorú tény, hogy biza ettem én 110%-osan "bio" csirkét, vidéki pipi, vidéki nevelés, csupa eredeti kajával tömve, no génkezelt vetőmag, meg kutyafüle, még az is "bio" volt, amit a fű evett, amit megevett a csirke. a pipi ezek után gondos előkészítést, házi fűszereket kapott, és végeredményben nem volt rossz, de túl jó sem. egy osanos műcsirke, egy marék zacskós fűszer, és az ízorgia, amit édesanyám összedob kb 60 perc alatt, körberöhögte szegény házit. fostos érzés, de ez van.
-
Thrawn
félisten
Van is időm nekem filmet nézni. Összefoglalható pár mondatban, hogy megértsem?
bambano: Ha neked az altatás, hogy elektromos árammal bénultra sokkolnak, akkor oké. Tényleg kár, hogy nincs itt a marhavágós rész.
Tapsi: Nem értelmetlen a cím szerintem, ami látszik ezeken a képsorokon az mind a globalizáció hatása.
-
Vision
veterán
Melyik gép? Amit az elején mutatnak? Csak egyesével egy futószalagra "söpri" a pipiket, semmi többet. Már miért ne kéne ilyet enned? Vega vagy talán?
Egyébként mindig vicces látni, ahogy a "városi" népek rácsodálkoznak az élelmiszer előállítására. Most őszintén, a ti fejetekben az élt, hogy a Tescoban vásárolt 1300Ft-os csirkemell egy korábban tanyán kapirgáló állatból származik? Ha igen, akkor jó reggelt Dorothy!
Amúgy ennek semmi köze a globalizációhoz, szóval még a cím is értelmetlen.
Szerk: a fejlett világ demográfiai problémákkal küzd. A fejlődő világban van túlnépesedés, amelyet a folyamatosan javuló szociális ellátórendszerek idővel jelentősen visszafognak majd.
#21 Thrawn: Az élelmiszer termelés már a rendszerváltás előtt is így működött hazánkban, pedig akkor fényév távolságra voltunk a globalizációtól. Ez egyszerűen technológiai kérdés, a globalizáció inkább az eszközallokációval függ össze.
-
bambano
titán
mert a különböző születésszabályozási erőfeszítéseknek az a már most is látható hatása, hogy 2050-re tetőzni fog a népesség. Utána viszont elindul a természetes fogyás, ha nem hagyják megint felpörögni a születéseket.
Nem azt mondom, hogy ez minden szempontból jó lesz, de darabszámra nem veszélyes a népesség.
-
bambano
titán
-
lapa
veterán
-
danih
veterán
-
Thrawn
félisten
-
lapa
veterán
-
danih
veterán
-
Thrawn
félisten
Láttam a teljes dokumentumfilmet, tanulságos, megnézetném mindenkivel.
lapa: Elaltatja? Hát persze...
Kár, hogy a marha vágóhíd nincs benne ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
lapa
veterán
fogd fel úgy, hogy benn ül egy kedves mosolygós szakállas öreg bácsi, aki szépen sorban elaltatja őket és aztán óvatosan leszedi a tollukat.
az embereknek nincs idejük csirkét pucolni, mert az interneten lógnak. inkább fizetnek az öreg mosolygósnak.
de nyilván háztáji kéne, ja. én még valami kisbirkán vagy nyúlon gondolkodtam, de majd talán később.
-
Agostino
addikt
szerinted miért szorul majd vissza? tényleg komolyan kérdem, ha nem a szokásos világháború kártya jön : )
-
Vladi
nagyúr
Megveszek se jövök rá mit csinál az a gép... összesepri a csirkét, utána? Belegórja a dobozba?

Még jó, hogy nem kell ilyet ennem.

-
bambano
titán
nem tudom, mit aggódsz, vissza fog szorulni a népesség, nem is kevéssel.
ez a sokszoros túlnépesedés című baromság csak arra jó, hogy eladja a gagyi bulvárlapokat, ha éppen nem dugnak a valóságsókban és nem hamisítanak egy tehetségkutató szavazást se.
-
danih
veterán
Amíg nincsen ez globális skálán, de lokálisan kommunikálva, addig népességi verseny lesz, sem mint népességcsökkentés (főként a fejlődő országokban - a fejlett országokban ugye a népesség elöregedése figyelhető meg). Rengeteg kultúránál ez a nézet a legősibb hagyományokkal megy szembe.
-
keIdor
titán
Inkább lenne az a cél, hogy 2100-ra visszaszorítsuk a bolygó népességét 3-4 milliárdra, mintsem engedni 2050-re a 10 milliárdot. Nem is csinálok én annyira rosszat a világgal, hogy nem szeretnék gyereket.
-
danih
veterán
Megéheztem, ebédidő.
Foxconn-nál sem jobb amúgy...
-
bandras0226
támogató
Mi a probléma?
Bolygónk többszörösen túlnépesedett! Háztájiból ekkora embertömeget nem lehet etetni,marad a nagyüzem! -
Fáraó
őstag
Ilyenkor eszembe jut: "Ti mind egyéniségek vagytok!"

-
Jhonny06
veterán
Bazmeg.. nem szoktam ilyet mondani, de ezek után sírjunk, hogy szar munkánk van..
-
Vakegérke
félisten
Egy picit felfordult a gyomrom...

Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Milyen monitort vegyek?
- Ingatlanos topic
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Xbox tulajok OFF topicja
- Kirúgással fenyegeti mérnökeit az Intel vezére
- E-roller topik
- Androidos fejegységek
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Egyre inkább ARM-osodik a 3DMark
- További aktív témák...
- ÚJ Lenovo Legion Pro 7 - Intel Core U9 275HX, 32GB, 1TB, RTX 5080(16GB), OLED 240Hz
- Legújabb típusú PlayStation okosító lemezek - PS4 GoldHEN Loader 13.00-ig és PS5 Autoloader 12.00-ig
- Apple iPad 2025 (A16) 128GB & 256GB Wi-fi / 5G Bontatlan Összes Szín / 27% áfás ár
- Apple iPhone 16e 128GB & 256GB Bontatlan Független Összes Szín / 27% áfás ár
- Apple Watch 9 Midnight GPS 45 mm
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest




ASCII Farmville S2013E687

Fel sem merül benned, hogy esetleg nem egyedül élsz a panelban és/vagy társasházban, ahol a többi lakó elmeszelhet és nem is teljesen alaptanul? Bizonyára az állattartás is felvet problémákat. Itt most nem arról van szó, hogy lemegyünk a térre és csinálunk veteményeskertet.
Rágós? Főzni kell.
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)




