Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kai_sehmet


kai_sehmet
csendes tag

Szia! Jó kis írás,gratula, ajánlásod alapján kipróbálok néhány add-ont. :R

Személyes kedvencem a helyesírás ellenőrző- fórumozáskor, e-mail íráskor tényleg baromi hasznos, illetve még egy szép fekete vista-s skin van feltéve nekem. De sajnos amióta a firefx legutóbb frissítette magát újabb verzióra (2.0.0.15) a helyesírás ellenőrző a múlté. Az új verzió "elfelejtette", pedig a skin megmaradt, de aztán a frissétés után behozott lapon felkínálta hogy szótár telepítése, a magyar "eltűnt", és az addonok közt böngészve is mindig ehhez a listához érkeztem meg. Nem tudom hogy én vagyok ügyetlen, vagy ehhez a verzóhoz tényleg nincs még, ill hogy az általad említett kiegészítővel (NightlyTtester Tools vagy ez csak a 3 hoz jó? :B ) elő lehet-e valahogy varázsolni (sajnos külön nem is lett lementve, csak a firefox tárolta el magában, azóta meg hiába próbálom letölteni, nem találom).

Elnézést hogy hozzánemértésemet rögtön az első hozzszólásban csillogtatom :B kéretik nem megkövezni ezért. A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#2) msgt.fubar válasza kai_sehmet (#1) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Szia!

A kiegészítések nem vesznek el az új verzióra állás után sem, csupán ha nem frissítette azt Firefox 3-ra a készítő, akkor alapesetben nem hajlandóak elindulni (hozzáteszem jogosan, mert lehet hogy hibásan működnének, bár a tapasztalatok alapján ez a ritkább eset). Szóval hogyha feltelepíted az írásban is említett Nightly Tester Tools-t, akkor a kiegészítőknél (felső menüben: Eszközök > Kiegészítők) az ablakban megjelenik egy ilyen gomb a jobb alsó sarokban: "Override all compatibility". Erre kell kattintanod, majd újraindítani a böngésződ, és ha minden jól megy, akkor működnie kell a helyesírás-ellenőrződnek :)

szerk: a hozzá nem értés nem bűn, de azt is mondhatnám, hogy jó pap holtig tanul. ;)

[ Szerkesztve ]

gottagofast

(#3) Biomokus


Biomokus
tag

Jó írás, valóban hasznosak ezek az add-onok. Amit én hiányoltam a listádból, az a FireGestures, bár nyilván szubjektív, kinek mi a hasznos. Gratula! :R

(#4) bbandi


bbandi
tag

ImageZoomnak nincs sok értelme FF3-hoz tudja átméretezni a képeket (Ctrl+görgő)... mondjuk az egész oldalt is vele :).
Amit még említésre érdemesnek tartok:
All-in-one sidebar: letöltéskezelő, kiterjesztéskezelő, előzmények, könyvjelzők mind egy csinos oldalsávban (akár automatikusan eltűnik)
Fission: Az oldal betöltésének progress bar-ja bekerül a címsorba.
Yet Another Window Resizer: Utálom ha úgy van megírva egy oldal, hogy kipakolja fullscreen felbontásra (nem fullscreenre, azt tudnám resize-olni) ilyenkor jön ez jól: 2 klikk, és visszaáll a rend.
Add to search bar (szinte) bármilyen keresőmezőn jobbklikk, és hozzáadható a keresőmotorokhoz
Context search: valamit kijelölsz, jobb klikk és kereshetsz is rá valamelyik keresőmotorral.
Hide menubar: Eltünteti a menüt (alt hozza elő): böngészéshez jó, ha minél magasabb az ablak.
mediaplayerconnectivity: a beágyazott videókra fölajánlja, hogy külső playerben nyisd meg online stream-ként. Linuxon musthave
Downloadhelper flash videókat lehet vele letölteni.
Mozilla Weave: ha több gépen használsz firefoxot, ezzel szinkronizálhatod a bookmarkokat, hystorit, stb.(google browser syncről váltottam mert nem támogatta az ff3-mat)

(#5) tcp


tcp
tag

Web Developer nevű plugint ajánlom mindenki figyelmébe, aki css-el és web fejelsztéssel foglalkozik. Tanulni, dolgozni is csodás.

(#6) tcp


tcp
tag

jah, és minden FF3 felhasználónak egy kötelező beállítás. Fotós oldalakon gyakran hallani, hogy a hozzászólók egészen jó képeket is szidnak, például azért, mert túl sötét, vagy túl sok a vörös, etc... Az esetek nagy részében egyszerűen arról van szó, hogy a képet nézegető ember szín profiljai rosszul vannak beállítva.

Az FF3-ban van egy jó kis feature amit az about:config beírása után lehet elérni, gfx.color_management.enabled értékét kell true-ra állítani. Ilyenkor a böngésző a képben tárolt szín shéma alapján jeleníti meg a fotót.

A különbség könnyen tesztelhető ezen a weboldalon

Jó beállítások esetén a fenti (négy részletből összerakott képet) ugyanolyannak kell látni, mint az alsót, tehát eltűnnek a mindenféle beállítási problémákból eredő szín torzulások a képekről.

[ Szerkesztve ]

(#7) twollah


twollah
nagyúr

A DownThemAll!nak köszönhetően a GetRight megy a levesbe.

A MinimizeToTray nem működik a 3as FFvel.
Bár kis kézi bütyköléssel megoldható a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#8) kai_sehmet válasza msgt.fubar (#2) üzenetére


kai_sehmet
csendes tag

Szia. Próbálgatom, csak sajna nem akar működni, pedig közben letöltöttem a ff3-at hogy az általad ajánlott kiegészítőt fel tudjam tenni. Amikor egy régebii firefoxhoz leszedtem a szótárat, működött rendesen, aztán frissült a ff, és utánna már nem. Majd a win-t is újra kellett tenni (meg c megh is formázva lett persze), a szótár törlődött, és azt követően már meg sem találtam a szótárat [itt]. (már akkor se mikor még nem a 3 volt). [Ez] amit találtam nem akar működni, még a nightly tester tools-al sem. Böngésztem kicsitt google-ban, és [ezt] találtam ami elvileg kompatibils ff 3-al, de ezt a hszt nem akarja ellenőrizni. Na próbálkozom még. Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#9) kai_sehmet válasza kai_sehmet (#8) üzenetére


kai_sehmet
csendes tag

Na, amit 3.-ként linkeltem, nálam nem csinál semmit. Nem is fárasztok ezzel senkit, ha vki talál esetleg egy jó szótárat jelezze. :)

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#10) Zzenit


Zzenit
tag

Sziasztok!

Ami szerintem baromi hasznos kiegészítő az a Hyperwords, ez egyesíti a valuta konvertert is amit régen használtam, az egyből kijelölés másolás funkciót, fordítást (de durván ám ,sajna a magyar hiányzik), és a kereső boxokat is el lehet menteni. Na nem beszélek róla többet, inkább próbáljátok ki, megéri! Esetleg a FoxyTunes , mint mediakezelő, GooglePreview is hasznos a keresésnél látni egy előzetest. Flashblock annak aki gyűlöli a flasheket, MR Tech Toolkit, hogy egyszerűen elmenthesd a kiterjesztéseket, ha újra kell rakni a gépet. InfromEnter annak aki sok űrlapot tölt ki a neten. QuickJava az egyszerű ki/bekapcsoláshoz Meg a Noscript az extravédelemért, csak óvatosan használni mert sok mindent megállít ám :-), amire nem számít az ember azt is. Aki meg nem szeretne egy linkre kattintani és csak egy gyors előnézetet akar, annak tökéletes a Cooliris Previews. A FF pimpeléshez aranyos még a Splash nevű kiterjesztés és a Speed Dial is, meg a TabScope is. Én a Tab Mix Plus-ra és Tab Effectre várok még. Remélem hasznosak lesznek nektek is ezek!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#11) groth99


groth99
tag

Nálam az adblock plus illetve a firegestures megy,de majd még szétnézek a mozilla honlapján,hogy firefox 3-ra mennyi kiegészítőt írtak át. Hasznos volt még a régebbi változatban a Fasterfox nevű kiegészítő, főleg,ha a beállításoknál Turbo beállításon voltak a dolgok. Igaz,ezeket abeállításokat az about:config oldalon is át lehet állítani,de a Fasterfoxszal kényelmesebb. Jó volt látni,hogy beállítások előtt alig töltött be az oldal,ha 40 KB-tal nel ment a feltöltés (55 KB/s a gyakorlati maximum), beállítás után pedig mehetett bátran a feltöltés 50-nel is,a weboldal is bejött elfogadható sebességgel.

Metalt a népnek \m/

(#12) Winner_hun válasza tcp (#6) üzenetére


Winner_hun
félisten

Végleges FF3-ban nem működik, csak az Alpha 7-ben.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13) Zzenit válasza Zzenit (#10) üzenetére


Zzenit
tag

Ja és mind működik FF3-mal, minden barkácsolás nélkül.

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#14) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nightly Tester Tools - feltettem, használtam, egyszer véletlen rányomtam a kompatibilitás engedélyezésére, utána sehogy sem bírtam működésre bírni. A manuális módszer, amivel a nem kompatibilis kiegészítőket is működésre lehet bírni a legtöbb esetben:

Címsorba írd be: about:config (vagy nyomj Alt+C-t)
jobb klikk, új - logikai, írd be oda: extensions.checkCompatibility, melynek értéke legyen false
Böngésző újraindítása után a legtöbb kiterjesztés működni fog (előfordulhat, hogy nem megy 1-2 kiterjesztés, abból meg kell várni a frissítést)

FireShot
Ahogy elnézem elég sok mindent tud, én csak a Screengrab!-et használom, teljes oldal, látható kép és kijelölt területről készíthet screenshotot.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15) spedyboy


spedyboy
senior tag

sziasztok!
én is szeretema firefox ot mindig csakazt használtam amig eljött egy nap és egyszeröen nem akarta behozni a PH! fórumát vagy aprohirdetését:S
nem tudom milett vele azota gépet váltottam meg mindent netet mindent és igy se jo mit állitsak be és hogyan ?
nagyonszépen megköszöném ha valaki tudna segiteni! :R jah safari böngészövel bejön és ugy tudok ph!-zni

-::- iPhone 6 16GB -::- iPad 4 16GB -::- //Lenovo G505S// iPhone/iPad/iPod touch szoftveres javítás Budapesten!!

(#16) Winner_hun válasza spedyboy (#15) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vodás neted van? Ha igen, akkor [KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17) spedyboy válasza Winner_hun (#16) üzenetére


spedyboy
senior tag

igen nekem is ez aproblémám!!
mit tegyek?

-::- iPhone 6 16GB -::- iPad 4 16GB -::- //Lenovo G505S// iPhone/iPad/iPod touch szoftveres javítás Budapesten!!

(#18) jerry311


jerry311
nagyúr

Adblock Plus - az egyik legalapvetőbb kiegészítés, ez végzi a kéretlen reklámok, felugró ablakok és egyéb hírdetések eltávolítását. Gyorsítja az oldalak betöltését, és átláthatóbbá teszi őket.

Egy darabig, legalabbis nalam 2-3 nap uptimenal nem birt tobbet a Firefox AdBlock Plus kiterjesztessel. Memoriahasznalatbol ugy tunt van egy kis memory leak benne. Viszont a sima AdBlock-nak nincsenek ilyen problemai.

(#19) Gambit válasza spedyboy (#17) üzenetére


Gambit
őstag

Mondjuk olvass tovább.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#20) localhost


localhost
Közösségépítő

Nekem valahogy jobban kézre áll így, hogy használom az Element Hiding Helper 1.0.5 kiegészítőt az AdBlockPlus kiegészítőhöz.

Nyomok egy Shift+CTRL+K-t és kijelölöm egérrel, mit nem akarok látni többé!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21) ollie


ollie
MODERÁTOR

PDF download: jujj, miért nem a beállításoknál állítod be, hogy letöltse a pdf fájlokat, ne pedig megnyissa?

***

(#22) msgt.fubar válasza ollie (#21) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

tudod én úgy vagyok vele, hogy szeretem az egyszerűbb megoldásokat. valaki megirta ezt a kis okosságot, a sok user pedig használhatja boldogan menübogarászás helyett. ha nem lenne más megoldás, akkor megoldanám a beállításokból. és nem kell cinikusnak lenni, jujj.

szerk: ez az extension-t már ffox1.5 óta használom, és nem tartom kizártnak, hogy akkor még nem volt lehetőség menüből beállítani, hanem ha fennvolt a gépen az acrobat reader akkor automatice megnyitotta volna. lusta vagyok előtúrni és feltelepíteni, de más logikus magyarázatot nem látok arra, hogy ezt megírják, illetve hogy én letöltsem.

[ Szerkesztve ]

gottagofast

(#23) msgt.fubar válasza kai_sehmet (#8) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

szia, hogyha nem megy a kompatibilitási felülbírálattal sem akkor sajnos részemről nem tudom mit lehetne vele kezdeni. mondjuk az sem lehet véletlen, hogy eltávolították a hivatalos oldalról, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy dolgoznak egy új kiadáson. annyit tudok csak javasolni, hogy néhanapján nézz rá az oldalra, ahol listázva vannak a szótárak, hátha egyszer felbukkan.

gottagofast

(#24) Zzenit válasza ollie (#21) üzenetére


Zzenit
tag

PDF download nem csak arra, jó hogy letöltse vele az ember, hanem át is konvertálja ha kell html nézetbe. Valamint nem minden pdf-et, akarja az ember letölteni, néha csak belekukkant.

[ Szerkesztve ]

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#25) kai_sehmet válasza msgt.fubar (#23) üzenetére


kai_sehmet
csendes tag

:B Egy nagyon hülye hibát követtem el. Nem volt a beállításoknál bepipálva hogy ellenőrizzen beíráskor, ezért nem működött [ez]. Most már jó. :B Nem javít mindent, például a múlt időnél lehet egy t is, meg a mondateleji nagybetűt se hiányolja, de hát nem lehet minden tökéletes.

A firefoxról valóban azért tűnhetett el mert fejlesztették, most már Németh László [szerkeszti]. Csak azt nem értem, hogy elvileg a 3-ban már eleve [lenne] szótár? No mindegy, most műkszik nekem, a többihez meg úgyse értek... :B

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#26) msgt.fubar válasza kai_sehmet (#25) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Örülök hogy csak sikerült működésre bírnod! :) Amúgy igen, van beépített helyesírás-ellenőrző, de a legjobb tudomásom szerint egyelőre csak angolul tud.

gottagofast

(#27) Geffry


Geffry
aktív tag

Én maradok tisztelettel a mindenható Opera mellett, de amúgy jó írás csak muszáj volt belinkelnem a sokak által ismert képsort...

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#28) KrAt


KrAt
veterán

Grat bro' :R :)

(#29) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Geffry, ahah ez jó D:

Atesz, köszi (:

[ Szerkesztve ]

gottagofast

(#30) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Jó írás! Szépen összegyűjtötted a kiegészítéseket a Firefoxhoz. Grat. :R

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#31) sztyui2


sztyui2
őstag

Hi all! Azt szeretném kérdezni, hogy Firefox 2.0 egy bizonyos frissítés után mindig amikor el akarom indítani, kiírja, hogy trying to load non-local URL. Ezt leokézom és csak ezután indul a firefox. Feltettem a 3.0-t, ott nem jelentkezik, viszont sokkal lassabb(sztem nem bírja a gépem). Viszont a 3.0-ra nem elérhető a kedvenc témám. Próbáltam Nightly Tester Tools-al, de akkor meg ronda, és nem használható. Leszedtem a 3.0-t, felraktam a 2.0-t, ment 1 napig normálisan, aztán megint frissített, és megint jött a rohadt szövegdoboz.Mit lehet ez ellen tenni? 2.0-t szeretnék használni.

(#32) peba0706


peba0706
csendes tag

Én még egy FoxMarks plugin mellécsapnék, a könyvjelzők visszatöltése rendszertelepítés után nem bajos.

(#33) cousin333 válasza Winner_hun (#12) üzenetére


cousin333
addikt

Dehogynem működik. Csak a linkelt honlap rossz. Ezt kell nézni.

"We spared no expense"

(#34) Winner_hun válasza peba0706 (#32) üzenetére


Winner_hun
félisten

A kézi mentés jobb, megmarad minden. Csak a (XP esetén) X:\Documents and Settings\felhasználói név\Local Settings\Application Data\Mozilla mappát kell kimásolni, majd telepítés után vissza.
Vistánál pedig a X:\Users\felhasználói név\AppData\Local\Mozilla\Firefox mappát kell másolni.
Linuxnál ~/.mozilla/firefox

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35) Winner_hun válasza cousin333 (#33) üzenetére


Winner_hun
félisten

Így már más, kösz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36) bbandi válasza Zzenit (#10) üzenetére


bbandi
tag

Tab Mix Plusból már van FF3-mas beta:
http://tmp.garyr.net/forum/viewtopic.php?t=7031
csak figyelni kell, mert nem frissíti magát.
(linkification betáját használom még így)
MOD: miközben a hozzászólást írtam szólt hogy egy kiterjesztés frissíthető: Most nézem kijött a Linkification FF3-hoz :)

[ Szerkesztve ]

(#37) Winner_hun válasza bbandi (#36) üzenetére


Winner_hun
félisten

Linkification tegnap frissítette magát;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38) copin


copin
őstag

Az oldbar remek! thx! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.