Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#220) Fire/SOUL/CD válasza aStudent (#217) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A leírásomban boot-os pendrive készítésének a módszere van leírva UltraISO segítségével és azzal a módszerrel a Macrium és a Mini Tools boot-os pendrive is elkészíthető, működnie kell.
Boot CD vagy DVD készítése teljesen más menüpontban van az UltraISO-ban.
A lényeg, hogy sikerrel jártál (gondolom azt is betartottad, hogy a HDD nincs már a gépben és valóban az SSD-ről indul és fut kifogástalanul az OS)

babli
kép alapján még azt is meg tudom kockáztatni, hogy semmi szerepe nincs a rendszerindításban és a rendszerhez a flash drive-nak. Egyszerűen ne csatlakoztasd az USB-s eszközöket(flash-t és másik HDD-t) és ellenőrizd, hogy úgy indul-e és működik-e a rendszer.
Ha igen, akkor azért nem sikerült a klónozás, mert a flash-t klónoztad, aminek nincs köze a rendszerhez.
(remélem nem értettem félre semmit...)

Sk8erPeter
Legtöbbször csak azért kell feltelepíteni ezeket a backup/restore/clone alkalmazásokat, hogy le lehessen gyártani a boot-os ISO-t. Pont ezért gyártottam le én őket, hogy másoknak ne kelljen csak ez miatt feltelepíteni. Rendszerpartíció mentés/visszaállítás/klón mindig boot-os eszközről célszerű végezni, ugyanakkor ha valaki az extra szolgáltatásokat is igénybeveszi(pl ütemezett különbségi/növekményes mentés stb stb), akkor természetesen OS alatt kell, hogy fusson a telepített szoftver.
OS alól is lehet klónozni, de én azt csak akkor alkalmazom, ha nem rendszerpartícióról és/vagy sec by sec módszer alkalmazható, mert ebben a 2 esetben nem áll fenn, hogy az adott proginak nincs hozzáférése/jogosultsága bizonyos fájlokhoz.
(aStudent esetében az a figyelmeztetés, hogy SSD és HDD egyszerre ne legyen csatlakoztatva, ha elindítja az OS-t, azért fontos, mert nála egy W8-al előtelepített gépről van szó, ami UEFI installban van kivitelezve. AZ ilyenkor akcióba lendülő Windows Boot Manager szereti összekócolni a dolgokat, illetve észlelheti a W8. hogy több példányban van telepítve és az nem vezet jóhoz... :DDD )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.