Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Fire/SOUL/CD válasza misionline (#500) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A problémát a Chipset okozza. A régiekre nem térek ki, de manapság alapvetően 3 chipset az elterjedt, Intel, AMD és NVidia.
A Dell e6400 és a HP 8510p Intel chipset-es laposok, ezek amolyan "rokonlelkek" ebből a szempontból, ezért is nem okozott gondot az indulás a klónozást követően(bár az biztos, hogy "pár" dolgot teleptett a lapos az első induláskor, mert Intel és Intel chipset közt is van/lehet különbség) azonban a Dell e6410 "sajnos" NVidia chipset-es és az Intel chipset-es laposról készített mentés "nem szereti" a másik(ez esetben) NVidia chipset-t, szóval azt kell mondjam, hogy ez "természetes"...

Különböző típusú chipset-el szállított laposra nem lehet visszaállítani korábbi(eltérő chipset-es) mentést.
Sajnos ilyenkor muszáj egy tiszta rendszertelepítést végezni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#502) ttzsolt


ttzsolt
újonc

Szia!

Az lenne a problémám, hogy a Macrium Reflect-el klónoztam a rendszer lemezemet, ami 100 GB-os. De az SSd, amire klónoztam, az 110-en valahány GB-os és a program az csinált belőle egy 100 GB-os SSD-t, a maradék helyet, pedig nem tudom használni a winchesteren.

Hogyan tudnám úgy klónozni, hogy utána az egész SSd-t ki tudjam használni?

(#503) Fire/SOUL/CD válasza ttzsolt (#502) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Klónozáskor is volt/van ilyen opció(Cloned Partition Properties/Maximum Size), hogy kiterjessze a kapacitást a klónozó szoftver, nyilván ezt nem használtad. Most a legegyszerűbb az lenne(mert nem szükséges most újra klónozni csak ezért), hogy az OS lemezkezelőjében (WIN gomb + R, diskmgmt.msc beír és enter) jobb egér a partíción (ami most 100GB-os) és kötet kiterjesztése opció (adatvesztés nélkül átméretezheted nagyobbra(teljes méretre/kapacitásra)).

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#504) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Hahó, én volnék ismét, ezzel a problémával.

Itt van a screenshot amit kértél. Nem látok rajta egyebet csak egy C-t...alul látszik az új SSD amire csináltam a klónozást.

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#505) raskolnikoff válasza raskolnikoff (#504) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Megpróbáltam ezt, de semmi siker.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#506) Fire/SOUL/CD válasza raskolnikoff (#505) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem lehet, hogy kihelyezett rendszerfájlok vannak, azaz a valóságban nem arról a HDD-ről indul a rendszer, amiről gondolnád?
Ezt egyszerű ellenőrizni, mert csak az a HDD legyen csatlakoztatva az alaplaphoz, amiről indulnia kellene az OS-nek(amit klónozni szeretnél), a többi, egyéb HDD/SSD átmenetileg ne legyen csatlakoztatva.
Ha így nem indul el a rendszer, akkor sajnos ez a gond...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#507) raskolnikoff válasza Fire/SOUL/CD (#506) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Igazad van. Ez elég fura, nem indul ha csak az eredeti HDD van a gépben (Reboot or insert boot media etc.) ...mi a teendő? Gondolom tiszta install :/

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#508) raskolnikoff válasza raskolnikoff (#507) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Mielőtt ezt kérdeznéd (2. kérdés), a válasz nem, nem aktív...
"Rendszerindítás, Lapozófájl, Összeomlási memóriakép, Elsődleges partíció"

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#509) Fire/SOUL/CD válasza raskolnikoff (#508) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha lehúztál mindent, akkor először a BIOS-ba be kell lépned és a bootsorrendben módosítani, hogy az adott HDD-ről induljon a gép. Ha ezt követően sem indul el az OS, akkor sajnos kihelyezett indítófájlok vannak és ezt kellene orvosolni. Ehhez egy indítási javítást kellene megpróbálni(telepítőlemezről) és persze úgy, hogy csak a HDD van csatlakoztatva, hátha az megoldja. Hozzátenném, hogy ezt csak saját felelősségre, mert az is benne van a pakliban, hogy nem tudja javítani, de nem hogy csak nem tudja javítani, még akkor sem fog indulni, amikor a többi HDD-t visszakötötted...
Ha bevállalod, és ez bekövetkezne, akkor marad a tiszta telepítés, de akkor már ügyelj arra, hogy telepítés idejére csak a SSD legyen csatlakoztatva.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#510) raskolnikoff válasza Fire/SOUL/CD (#509) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Értem, szerintem inkább hanyagolom akkor ezt a Win DVD-s megoldást :) (a bootsorrend absz nem segített eddig sem)
És van arra mód hogy ezeket a rendszerindítós dolgokat megszüntessem a másik vinyókon? PL ha átmenteném őket is egy újra, valamikor később, akkor ez ne foglaljon helyet/zavarjon be?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#511) Fire/SOUL/CD válasza raskolnikoff (#510) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Első feladat, hogy SSD-re tiszta telepítés, de úgy, hogy csak az SSD legyen csatlakoztatva telepítés idejére, SSD-t a bootsorrend elejére tenni.
Ha így jársz el és már az SSD-ről indul majd a rendszer, akkor nem is fog megjelenni indítómenü, illetve törölheted a régi HDD(k) partícióit avagy összevonhatod őket stb

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#512) raskolnikoff válasza Fire/SOUL/CD (#511) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Nos hát elkezdtem egy új telepítést, mindent lehúzva. Most a Win ismét felajánlotta hogy javítsam, de most nem azzal a kék képernyővel, hanem a Win Boot Manager-rel. Gondoltam utolsó esélyt megadom neki.
Elindult! :)

Aztán hozzácsatoltam a többi vinyót is. Elsőre nem mutatott egyet sem. Aztán egy resi után már mindent felismert és megy. Elvileg minden ok. Várható valami probléma szerinted később? Említetted hogy valamit összebarmolhat a javítás.

Kösz a segítséget.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#513) Fire/SOUL/CD válasza raskolnikoff (#512) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha csak az SSD van csatlakoztatva és arról simán indul a rendszer, akkor semmilyen javítás nem szükséges.
(Csak ha minden más HDD vissza van csatlakoztatva, akkor újra kell ellenőrizni a BIOS-ban a boot-sorrendet, mert az módosulni szokott automatikusan)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#514) raskolnikoff válasza Fire/SOUL/CD (#513) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Igen úgy is elindult, mivel a telepítést immáron úgy akartam hogy csak az van bedugva. Köszi a segítséget!

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#515) bobsys


bobsys
addikt

Probalom a Macrinumal a klonozast de az alabbit kapom
"The target disk has an incompatible sector size for this operation. Please choose a different disk."
Laptop igy az uj SSDt usb atalakiton keresztul raktam ra a laptopra. Elolvastam a vonatkozo KB olvasmanyt a Macrinum oldalan ahol vegulis azt mondjak, hogy igy jartam es mehetek haza. Lehet ezzel valamit csinalni?

Acronist is probaltam de ott nem is engedi cellemezkent kivalasztani a klonozaskor az SSDt

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#516) kraftxld válasza bobsys (#515) üzenetére


kraftxld
nagyúr

USBs izén keresztül csinálod?
Ha nem megy én lementeném először a vinyót egy image file-ba a hálón keresztül, majd vinyó csere a gépben, és visszaállítás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#517) Doky586 válasza bobsys (#515) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Úgy érted hogy az 500GB-os csurig teleírt hdd-t nem lehet még Macriummal se átklónozni a 120-as SSD-re..? :((

(#518) bobsys válasza Doky586 (#517) üzenetére


bobsys
addikt

Fail, mert Ugy ertem, hogy a 200 GB HDDt amibol120GB az amit hasznalnak nemtudom klonozni a 256GB SSDre

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#519) bobsys válasza kraftxld (#516) üzenetére


bobsys
addikt

Azon hat hiszen laptop hova rakom az SSDt (jopersze, de csak ezert nem veszek egy ssd caddyt az odd helyere). Szoval nem volt kedvem szarakodni, jovo hetvegen jon vissza a laptop egy hetre, akkor megprobalom, hogycsinalok egy imaget egy kulso HDDre majd onnan egy restoret

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#520) glugi


glugi
aktív tag

Sziasztok!

500 GB HDD -> 64GB SSD macrium-mal történő klónozás (legal win7 pro) után logon képernyőnél tovább nem jutok, egér, bill nem működik (BIOS-ban működik, win7 usb telepítőnél szintén, tehát nem hardver hiba). Eredeti HDD-t visszatéve sem működik.
Mi lehet a gond? Külföldi fórumokat olvasgatva sem lettem okosabb sajna.
Közben csináltam egy tiszta install-t, de azért kíváncsi lennék, azt gondolom mindent a leírások szerint csináltam, meg amúgy sem lehet nagyon elrontani szerintem...
:F

(#521) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Holnap kapom vissza a notimat garanciából, win 8 van rajta gyárilag vinyón. Eddig win7 ssd párossal használtam, de mivel lassan letelik a gari a win8-at akarom használni rajta. Mivel tudom "átmásolni" a win8-at az ssd-re úgy hogy a végén csak kicserélem a vinyót ssd-re és működjön? Ha csinált valaki ilyet akkor az nem gond hogy az ssd-nek ahci módban kellene futni de a 8 valószínűleg nem így volt telepítve? Az itt leírtak alapján csináljam?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#522) bobsys válasza kraftxld (#516) üzenetére


bobsys
addikt

Igy siman mukodott a dolog. A het elejen csinaltam meg csak annyi valtoztatassal, hogy az image egy usb hdd-re ment majd be az uj SSD a laptopba, USBrol WinPE boot es imagebol visszallitas.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#523) Fire/SOUL/CD válasza lsc (#521) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

W8/8.1-el előtelepített gépek kizárólag UEFI-ben vannak telepítve és biztosan AHCI a SATA üzemmód is.
Klónozáshoz infó: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#524) lsc válasza Fire/SOUL/CD (#523) üzenetére


lsc
nagyúr

Nos már itt van előttem a cucc, a vinyón van c meg d partíció, mindkettő ntfs-re van formázva. Akkor most hogyan tovább?

Az élet kegyetlen .

(#525) Fire/SOUL/CD válasza lsc (#524) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

W8-al előtelepített gépen annál több partíciónak kell lennie, nem véletlenül linkeltem olyan példát, ahol szintén egy előtelepített gép klónozását írtam le.
(Ha valóban csak 2 partíciód van, akkor az nem előtelepített gép) :N
Az OS lemezkezelőjében is többnek kell látszódnia, de még az is elrejt(het) 1-2 partíciót. Majd ha Macrium-t bebootolod pendrive-ról, az majd látni fogja az összeset.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#526) lsc válasza Fire/SOUL/CD (#525) üzenetére


lsc
nagyúr

Igazad volt, ez van most a vinyón:

Akkor mi van ha a seriallal csinálok az ssd-re egy új telepítést? Az úgy nem működne, mindenképpen kell ez a sok "hülyeség"?

Az élet kegyetlen .

(#527) Fire/SOUL/CD válasza lsc (#526) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

2 lehetőséged van
1. klónozod a mostani rendszert
2. tiszta telepítést eszközölsz, de már 8.1-t telepítesz(nem 8-t és azt upgrade-led)

Melyik legyen akkor? :U

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#528) lsc válasza Fire/SOUL/CD (#527) üzenetére


lsc
nagyúr

Inkább 8.1, a mediacreationtool-lal már le is szedtem a sima 64-bites 8.1-et. Azt gondolom kiírom bootlemezre vagy usb-re, és mehet a friss telepítés?

Az élet kegyetlen .

(#529) Fire/SOUL/CD válasza lsc (#528) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Alapvetően igen, de:
1. A korábban kiderített serial-al nem fogod tudni telepíteni, ún. átmeneti kulcs kell
Core(sima ha úgy tetszik): 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT
Pro: XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB
2. majd ha ezen -megfelelő- kulccsal települt, akkor kell külön aktíválni a korábban elmentett kulccsal (addig semmi frissítést nem lehet telepíteni pl)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#530) lsc válasza Fire/SOUL/CD (#529) üzenetére


lsc
nagyúr

A win8-ra aida annyit ír hogy windows8, verzióra meg 6.2.9200.16424(Win6 RTM). Gondolom ez simát jelent? Vagy mivel tudom még megnézni?

Az élet kegyetlen .

(#531) Fire/SOUL/CD válasza lsc (#530) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Asztalon, az Ez a gép-en jobb egér és tulajdonságok. Ha ott Windows 8.1 van kiírva és nem Windows 8.1 Pro, akkor a a Core van neked (az a sima, olyan, mint W7 esetén a Home Premium kb)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#532) lsc válasza Fire/SOUL/CD (#531) üzenetére


lsc
nagyúr

Újra akartam indítani erre nekiállt frissíteni, úgyhogy most ellesz egy darabig, addig is köszi.

Az élet kegyetlen .

(#533) lsc válasza Fire/SOUL/CD (#531) üzenetére


lsc
nagyúr

Valamelyik hozzászólásodban láttam hogy van uefi meg nem uefi telepítés, az él majd nálam is?

Az élet kegyetlen .

(#534) lsc válasza lsc (#533) üzenetére


lsc
nagyúr

Sima windows8-at ír.

Az élet kegyetlen .

(#535) Fire/SOUL/CD válasza lsc (#533) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor telepítéshez a "sima" azaz Core kulcs kell majd. A kulcsnak mindagy, hogy Legacy avagy UEFI módban telepítesz. épp nemrég linkeltem ehhez infót más kapcsán: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#536) lsc válasza Fire/SOUL/CD (#535) üzenetére


lsc
nagyúr

Van jelentősége az uefinek vagy telepíthetem simán?

Az élet kegyetlen .

(#537) Fire/SOUL/CD válasza lsc (#536) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Több, mint 2 évtizede vagyok a szakmában, ezért határozottan állítom, hogy 2TB kapacitás alatti megjajtóra nincs értelme UEFI-ben telepíteni(még ha sok fórumon megmagyarázzák, hogy igen(persze semmi szakmai alap nélküli magyarázattal)), kivéve, ha valami tényleg UEFI specifikus szolgáltatásra nincs szükséged(ez igen ritka)
Ettől függetlenül mehet EFI-ben is, csak akkor 3 segédpartíció is létrejön(teljesen felesleges adott esetben) és pl egy külső backup progi alkalmazása esetén azokról a partíciókról nem szabad megfeledkezni.
Egyik esetben sem tudod "elrontani" a telepítést, csak én nem szeretek feleslegesen létrehozni partíciókat, amikre úgy sem lesz szükségem.
A W8/8.1 telepítéshez ez aleírás is teljesen használható, kivéve ha UEFI telepítést használsz ill a hibernálást nem kell letiltani automatikusan, mert a W8/8.1 által támogatott Fast Startup is ugrik vele együtt(W7 ilyet nem támogat): [link]

UI: W8/8.1-el előtelepített gépek esetén azért telepítenek UEFI-ben(GPT partícióstílus), mert 4-nél több ELSŐDLEGES partíciót használnak a rendszerépítők. MBR esetén max 4 elsődleges partíció lehet. Sokan ezen infó hiányában hivatkoznak arra(TÉVESEN), hogy a W8/8.1-t UEFI-ben "kell" telepíteni, hisz a gyártók is ezt teszik...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#538) lsc válasza Fire/SOUL/CD (#537) üzenetére


lsc
nagyúr

Csak kérdeztem, nem tudom mi a különbség. Még egy kérdés, most belenéztem a bioszba, ott boot-nál nem tudok semmit választani, valami windows boot menü vagy mi van. Gondolom ha az ssd kerül bele akkor ki fogom tudni választani a pendrive-t. Ja és minél kevesebb partíciót akarok.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#539) Fire/SOUL/CD válasza lsc (#538) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

W8/8.1-l előtelepített gépeknél(tipikusan laposok esetén) a BIOS-ban is lehetséges, hogy külön át kell állítani Legacy avagy UEFI módba. Jelenleg 2 típusa van az UEFI BIOS-oknak, a Class 2 és a Class 3. Utóbbi automatikusan kezeli, ha valaki UEFI-ben avagy Legacy-ban indítja a telepítést, a Class 2 már nem. Ezen BIOS-ban találhat egy ún. CSM(Compatibility Support Module) opció, amit Legacy install esetén engedélyezni kell.
A telepítés indításához mindig az alaplap/BIOS beépített boot menüjét célszerű használni, ami valamelyik funkcióbillentyűn szokott lenni avagy laposoknál akár az ESC-n is lehet.

UI: vannak olyan BIOS-ok is, ahol Legacy üzemmódra történő átállítás nem egy lépcsős(pl számos HP lapos). BIOS-ban átállítod, majd boot-kor egy karakteres képernyőn egy 4 jgyű, amolyan pin- kódot kell bepötyögni és enter, csak ezt köbvetően történik meg a tényleges legacy-ra való átállás.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#540) lsc válasza Fire/SOUL/CD (#539) üzenetére


lsc
nagyúr

No mindegy, holnap meglátom mit mutat, legrosszabb esetben visszamegy a vinyó. Köszi a segítséget.

Az élet kegyetlen .

(#541) lsc


lsc
nagyúr

Egyelőre nem jön össze, nem bírok olyan beállítást csinálni a bioszban hogy bootoljon a pendrive-ról, dvd-m meg nincs itthon, próbálkozás holnapután, holnap kell a gép, addig megy a wincsi/in8 páros.

Az élet kegyetlen .

(#542) Mercutio_ válasza lsc (#541) üzenetére


Mercutio_
félisten

usb2-es csatira dugod a pent igaz?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#543) lsc válasza Mercutio_ (#542) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen.

Az élet kegyetlen .

(#544) Mercutio_ válasza lsc (#543) üzenetére


Mercutio_
félisten

Biosban usb-nél legacy ha be van állítva, akkor passz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#545) lsc válasza Mercutio_ (#544) üzenetére


lsc
nagyúr

Próbáltam mindkettőt, úgy sem bírtam beállítani. Megpróbálom majd dvd-ről, ha úgy sem vagy marad vinyón vagy win7.

Az élet kegyetlen .

(#546) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Rászántam magam hogy kipróbálom ezt a klónozási lehetőséget is, mert jó lenne ha nem kellene állandóan a driverek visszarakásával törődni, meg egyéb programok telepítésével, illetve a win updatet ne is említsem.

A kérdésem az lenne, hogy ugye gondolom a restore ugyanazzal a programmal történik, amivel a backup elkészítésre kerül. Gondolom egyetlen 1 nagy file-ba csinál backupot a program, amibe benne van, az általam kiválasztott meghajtók tartalma. Szóval a restore-hoz mindenképp elengedhetetlen egy működő rendszer ugye? Tehát ha valami oltári nagy crash történik a géppel, és a rendszer nem töltődik be, akkor esélytelen a restore?
Ha esélytelen, akkor ilyenkor az a lehetőség van csak, hogy a winyót kiveszem a gépből, belerakom egy működő gépbe, majd ott a backup programot felinstallálom, rámásolom a másik gépre a backup filet, és onnan csinálom a restore-t az előzőleg összeomlott winyóra? Majd ha a restore végigment akkor kiveszem a winyót, be abba a gépbe ahol volt alapból, gép bekapcs, és elvileg már a működő Windowsnak kell betöltődnie?

Köszönöm a segítséget előre is!

iPhone 13 Pro Max

(#547) davidsone


davidsone
addikt

Hali!

Toltam egy sikeres klónozás viszont azt vettem észre ha le van kötve a hdd az ssd gyorsabban bootol kb 18 mp alatt feláll ha vissza kötöm a hdd-t olyan 35 mp és közben kerreg-berreg a jól megszokott hangján, formáztam a
hdd-n a WINDOWS 8 (C) meghajtót :U

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#548) KTU válasza davidsone (#547) üzenetére


KTU
addikt

Bios-ban be van állítva külön a HDD-k sorrendje?
Lehet még mindig a merevlemez van elöl.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#549) davidsone válasza KTU (#548) üzenetére


davidsone
addikt

az ssd-t a legelsőre a hdd-t meg a az utolsóra v utolsó előtti csatolóra kötöttem...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#550) KTU válasza davidsone (#549) üzenetére


KTU
addikt

Komoly tudásbéli hiányosságaid vannak.

Sajnos én nem vagyok az aki Ádámtól és Évától elkezdi mesélni mit és hogyan. :B :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.