Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#650) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor sajnos passzolom a kérdést, majd ha egyszer beleszaladok ilyenbe (bár nem szokásom :DDD ), akkor talán a megoldásban is okosabb leszek.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#652) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#651) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az eddigi fáradozásod :K , sajnálom, hogy nem sikerült megoldást találni a hiba megszüntetésére.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#653) kezdő_felha.


kezdő_felha.
újonc

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni abban hogy kb egy hónapja vettem egy SSDt (Samsung 850 EVO) mivel megtetszett h gyors és persze h halk is, a baj ott volt h kurvára de rosszul csináltam a telepítést. Apám DELL laptopját amin Win7 ultimate van, leklónóztam és ez van most jelenleg használva, de ugye a klónozással 60 Gb-nyi mappa és minden más is jött amire nekem nincs szükségem mivel asztali pcm van és amúúúgy is fölöslegesek ezek a fileok és ezeket egy újratelepítéssel vagy valahogy szeretném eltüntetni ha lehetséges. Maga a win7 fut bár mivel klónoztam igy egyfolytában feldobálja h szoftver hamisítás áldozata lettem :D na meg a gyári háttereket pár perc után lecseréli fekete háttérre. tanácstalan vagyok mert ahogy itt olvasgattam a komikat látom h sokan benne vannak mindenféle állítgatásban és tudják mit kell csinálni, hát én sajnos nem, légyszíves segítsetek nekem :)

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#654) KTU válasza kezdő_felha. (#653) üzenetére


KTU
addikt

Dell laptop rendszerét klónoztad magadnak a PC-re??

Remélem nem jól értelmezem a szavaid. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#655) hamikike


hamikike
tag

Sürgős segítséget kérnék!

Migráltam a win10-et egy másik hdd-re (nem ssd-re!) Macrium-al. Minden normálisan ment.
Utána hdd be, amikor is indulásnál a szöveg: nem tudja betölteni a winload.exe filet, hibakód 0xc000000e

Mi ez? Hogyan javítható?

(telepítő lemezről már próbáltam az indítási hiba helyreállítást, semmi)
A neten csak angol nyelven van némi utalás de inkább régebbi winekre.

[ Szerkesztve ]

(#656) sz.j


sz.j
nagyúr

Bár nem klónozással kapcsolatos a problémám, ennek ellenére beírom ide is mert a Macrium Reflect programmal kapcsolatos és hátha itt tudja rá valaki a hiba megoldását.

MSI H97 Gaming 3 alaplapos konfigomnál Makrium Reflect-el lementettem a rendszert egy külső HDD-re és amikor elkészült a mentés és újraindult a gép (közben a MR bootlemezt kivettem) a betöltés megállt és ez a szöveg fogadott:
BOOTMGR is missing
Press Ctrl+Alt+Del to restart
Hiába nyomom meg a javasolt billentyűket újra ez a szöveg jelenik meg, akárhányszor is ismétlem....

Viszont amikor az újraindítás közben kihúztam a külső HDD kábelét a gépből egyből normálisan indult a gép.....

Szerintetek mi okozza ezt a hibát és hogy lehetne megszüntetni?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#657) Fire/SOUL/CD válasza hamikike (#655) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Migrálás nem egyenlő a klónozással(migrálás azt jelenti, amikor egy pl AMD chipset-es konfigról, egy Intel chipset-es konfigra rántod át a rendszert, más alaplapi hálókari, hangkari stb meg egy valag dologgal együtt(a migráló szoftver gondoskodik az új driverek letöltérésről és telepítéséről valamint a régi eszközök eltávolításáról is stb stb)

2. OS alapvetően 2 módban lehet telepíteni avagy található(Legacy=MBR partícióstílus avagy UEFI=GPT partícióstílus). A módtól és OS-től függően jönnek létre/vagy már létre vannak hozva változó számú segédpartíciók(itt arra gondolok, hogy adott OS-től és annak telepítési módjától(Legacy vs. UEFI) függően vannak adott számú és típusú partíciók)

3. Klónozáskor a segédpartíciókat is klónozni kell, ahány darab, annyit ill. mindenek a helyére kell kerülnie(ami a rendszerpartíció "előtt" volt partíció, azt oda, ami meg "mögötte", azt meg oda. Ennek főleg előtelepített gépeknél van fontos(és kizárólagos) jelentősége, ellenben nem lehet újra aktiválni egyes OS-t újra.
Itt egy számos segédpartícióval ellátott, előtelepített OS klónozásának a menete: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#658) sz.j válasza sz.j (#656) üzenetére


sz.j
nagyúr

Megoldva ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#659) bozont válasza Fire/SOUL/CD (#657) üzenetére


bozont
veterán

Üdv
Arra van mód, hogy egy MBR-es meghajtóról klónozzam a rendszert egy GPT-sre (SSD-ről SSD-re, Win10 Home 64bit)?

(#660) Fire/SOUL/CD válasza bozont (#659) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én speciel még nem találkoztam olyan szoftverrel, ami erre maradéktalanul képes lenne. Ennek az az egyszerű oka, hogy MBR és UEFI esetén teljesen másképp megy végbe maga a BIOS boot folyamata ill. az OS boot műveletei is. Csak, hogy az egyik legszembetűnőbb különbséget felvázoljam, pl MBR esetén egy 512 sectorra adja a vezérlést a BIOS, és az abban található bootcode adja tovább a vezérlést az OS-nek, míg UEFI esetén(ott ugye GPT partícióstílus van) erre kell egy speciális, külön partíció megléte is és az azon található rendszerindító fájlok és eszközmeghajtók drivereinek megléte is.
Nyilván ez OS és alaplap függő fájlokat is jelent egyben.

Ha létezik is ilyen alkalmazás(lehet, hogy már van azóta, de én még nem teszteltem ilyet), az egész biztosan nem csak egy sima klónozó alkalmazás lehet, hanem ún. migrálási funkciókkal felvértezett szoftver lehet. Most is léteznek ilyen szoftverek, amik pl egy AMD chipset-es gépet áttolnak egy Intel chipsetes konfigra(akár 1 gépről hálózaton többre is), de hogy MBR-ről OS-t áttenni egy GPT-re, olyat még nem láttam(de mint írtam, nem is keresgéltem ilyen szoftver után, lehet, hogy már van ilyen is)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#661) bozont válasza Fire/SOUL/CD (#660) üzenetére


bozont
veterán

Közben olvasgatok én is és nem nagyon van olyan szoftver ami képes erre. Amit most kipróbálok majd, hogy csak a data partìciót klónozom, aztán feltelepìtem uefi módban a rendszert és arra vissza a klónozott tendszert. Ehhez persze kell 2 meghajtó, vagy egy külön partíció.

(#662) bozont válasza bozont (#661) üzenetére


bozont
veterán

Nem is kell feltelepíteni külön a windowst. Ezzel a Macronis PE boot-tal létre lehet hozni a szükséges partíciókat és működik a dolog. Majd írok róla egy szösszenetet, ha esetleg valaki hasonló problémába ütközik.

(#663) KTU válasza bozont (#662) üzenetére


KTU
addikt

Macronis PE boot :F
Érdekelne :U
:R

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#664) Konyab


Konyab
újonc

Sziasztok!
Szerintem a Macrium Reflect a legjobb,de nem működő op.rendszer alól!
Szükséges:
http://www.partitionwizard.com/
http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/
http://users.atw.hu/redonyreluxa/rescue-x64.iso
http://users.atw.hu/redonyreluxa/rescue-x86.iso
SSD vagy HDD formázása NTFS-re.
Ajánlott egy "chkdsk /f" parancsot lefuttatni(különben ha hiba van a meghajtón nem működik a clone.
MiniTool-al lezsugoritani a C meghajtót az SSD méretére.(10 GB-al kisebbre).
Egy 1 GB(vagy nagyobb)pendrive csatolása.
Yumi.exe futtatása.-pendrive kiválasztás-format drive(pipa)-distribution(legörgetni a Try Unlisted ISO (GRUB)-browse(itt betallózni az op.rendszernek megfelelő iso file-t.-Create.
Ha végez megkérdezi,hogy szeretnél még más distribution?no
Bootolni pendrive-ról és klónozni a C: és a rendszer számára fenntartott particiót.
SSD behelyezés után indulni kell a gépnek.
MiniTool-al C: meghajtó kiterjesztése a megfelelő méretre(vagy egyéb particiók létrehozása)
Ennél egyszerűbb és jobb módszert még nem találtam!
Sok sikert!

(#665) bozont válasza KTU (#663) üzenetére


bozont
veterán

Macriuom-ot akartam írni, azt használtam mivel a cikk szerint az a legmegbízhatóbb.
A művelethez a rendszermeghajtón kívül kell még készíteni egy rescue media-t (CD-re vagy pendrive-ra, utóbbinál érdemes a multiboot-ot engedélyezni) és kell egy másik tároló a klón képfájlnak (ez lehet bármi: SSD, HDD, usb meghajtó).
Miután elkészült a képfájl, újraindítás után állítsuk uefi módba a "bios-t" és ellenőrízzük hogy a boot eszközök között szerepeljen a Uefi usb key vagy Uefi optical/DVD drive, attól függően mire készült a rescue media.
Ezután már bootol is a Windows PE. Ennek része a diskpart is, amivel átkonvertálhatjuk az MBR rendszermeghajtót GPT-re. Ezután pedig mehet vissza a rendszer, de csak a data partíció. Itt minden le van írva. Miután befejezte a klónozást, a Restore menüből kattintsunk a Fix boot problems menüpontra és futtassuk le. Ezután már szépen bootol a rendszer uefi módban. Így elkerülhető a rendszer újratelepítés, ha valaki nem akar bajlódni vele, bár még mindig az a legtisztább.

(#666) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Adott egy Lenovo G40 notebook és a szokásos előtelepiette windows 8.1 ami már frissítve van a 10-re eszt szeretném lementeni és felrakni win7,de előtte azért készítenék egy mentést a win10-röl.Most jönnek a gondok van elsönek is a biost UEFI módban van ezt átállítottam legacy de van még egy másik gond a HDD GPT és van 5 partíció,módjuk ezek 250-1000MB terjednek plusz a rendszerpartíció.Ezt akartom lementeni de sehogy nem tudom mert a HDD létrehoztam még egy partíciót és oda menteném le a rendszert majd utána felhúznám a win7 de mindig hiba üzenettett a a mentés.Mi a gond?Vagy hogyan végezhetném el a mentést?

(#667) krealon válasza qwertly (#666) üzenetére


krealon
veterán

"Ezt akartom lementeni de sehogy nem tudom mert a HDD létrehoztam még egy partíciót és oda menteném le a rendszert"

Egy masik diszkre van csak ertelme mentest kesziteni.
Nagyon helyes, hogy a program nem enged ugyarra a HDD-re menteni.

(#668) qwertly válasza krealon (#667) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ.értem miért nem engedi de egy külsőre sem engedte végül megoldottam a win10 biztonsági mentésével.De úgy sem teljesen frankó mert nem engedett helyre állító lemezt létre hozni avval az indokal nincsen cd író a gépben.

(#669) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Szeretnek visszaallitani egy win7-et image-bol. Ezt megtehetem ugy is, hogy arrol a win-rol inditom, ami azon a vinyon es particion fut, amire vissza szeretnem klonozni? Vagy klonozzak egyet egy masik vinyora, majd onnan inditva klonozzam ide amit szeretnek es utana bootolhatok innen?

Koszi!

(#670) kraftxld válasza Lauda (#669) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tisztább szárazabb, jobb érzés ha a Macrium boot lemezét használod és onnan állítasz vissza.
Nem hinném hogy működik ha az épp futó windows-t akarnád felülírni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#671) Lauda válasza kraftxld (#670) üzenetére


Lauda
félisten

Oke! Ha nem szeretnek kulon lemezt kesziteni, ugy jo lesz, ha egy masik windowsrol inditva allitom vissza a mostanit erre a particiora?

A cikkben van errol a lemez keszitesrol leiras, csak nem ertem hogy is kell:

betallózod a kívánt Macrium Reflect Free ISO-t

Kerdes az az iso honnan van? Mi ez a macrium reflect free iso??

[ Szerkesztve ]

(#672) kraftxld válasza Lauda (#671) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Create rescue media

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#673) Lauda válasza kraftxld (#672) üzenetére


Lauda
félisten

Szupi, koszonom!

Azon belul melyik pe-t erdemes hasznalni? Es meg kerdezi, hogy melyik vim-et hasznaljam?

Itt tudod miket kell beallitani? :B

(#674) kraftxld válasza Lauda (#673) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Géptől függ.
Régi fos: 32 bites 3.1 PE
Új: 64 bites 5 vagy 10

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#675) Lauda válasza kraftxld (#674) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom! :D

(#676) Lauda válasza kraftxld (#674) üzenetére


Lauda
félisten

Csak meg azt szeretnem kerdezni, hogy ha egy image-bol allitok vissza wint egy masik vinyora, az ugyan olyan jo lesz, mint ha keszitenek bootolhato lemezt es azzal allitanam vissza?

Tehat ez alol a rendszer alol restore egy image egy masik vinyora, ugyan az lesz az eredmeny, mint bootos pendrive alol keszitve?

[ Szerkesztve ]

(#677) kraftxld válasza Lauda (#676) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, ugyanaz lesz a végeredmény.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#678) Lauda válasza kraftxld (#677) üzenetére


Lauda
félisten

Rendben, koszi szepen! :K

(#679) szanky


szanky
újonc

Sziaszok!

1 hete olvasgatom nézegetem a Milyen SSD-t vegyek? és ezt a topic-ot. Az SSD már meg is van egy 250 GB-os Crucial BX100. Elméletben már felkészültem, de most csinálok ilyet először. Egy előre telepített DELL Inspiron 11 3148 laptopról lenne szó, amit fel akarok turbózni az asszony pajtásnak. Panaszkodik már egy ideje a sebességre. Elég lomha a benne található 500GB, 5400 RPM-es HDD. Szóval a feladat adott. Most már Win10 Home van rajta, ami Win8.1-re kúszott fel. A partíció típusa GPT. Korábbi hozzászólásokban olvastam hogy Win8 felett egy kicsit macerásabb a dolog. Az már biztos hogy a rendszer partíciót át kell majd méretezni, viszont a lemezkép elég érdekesen néz ki.

A kérdésem az hogy klónozzam így ahogy van a 422-es hozzászólásban leírtak szerint és ne foglalkozzak vele? Vagy lehetne ezen valamit optimalizálni. A javasolt Multiboot-os pendriveről tudok bootolni és az SSD is USB-n keresztül lenne rákötve egy SATA átalakítóval. Láttok esetleg valamilyen buktatót, amire fel kell hogy készüljek. A hétvégén ugranék neki.

Előre is köszönöm:

(#680) J.J. András válasza kraftxld (#674) üzenetére


J.J. András
őstag

szervusz,

a Macr. Reflect Free v6-os verzióhoz elért, de abban már csak itt WINPE3 és WINPE10 kiadás van feltöltve.
Na most nekem WIN7 x64-ről kellene egy Rescue ISO fájl, azt melyikkel készítsem el ?

(a YUMi-val menne fel ugyebár egy partitionáló progi a Minitools Part. és kell még a Rescure progiként ez a Macr. Reflect Free)

Úgy gondoltam ha megvan a bootolható Pendrive, azt bedugom a mostani gépbe, és saját magára a pendrive-ra mentem le a biztonsági (rescure) mentés képfájlt.
Aztán bedug másik gépbe, és ott bebootol Pendrive, de a pendriveról már beolvastatom vele a biztonsági mentést. Ez lehetséges ?

Köszi:R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#681) krealon válasza J.J. András (#680) üzenetére


krealon
veterán

"a Macr. Reflect Free v6-os verzióhoz elért, de abban már csak itt WINPE3 és WINPE10 kiadás van feltöltve.
Na most nekem WIN7 x64-ről kellene egy Rescue ISO fájl, azt melyikkel készítsem el ?
"

A Macrium Reflect szoftver ugyanaz a ket verzion, a PE verzioja csak annyibol erdekes, hogy milyen hardveren kell be-boot-olni. Elofirdulhat, hogy a WINPE3 nem fog minden HDD vezerlot megismerni egy ujabb vason, ilyenkor a masik verziot kell hasznalni.

Az, hogy a menteni kivant Windows 7 melyik vezioja van telepitve (Home, Pro, x86, x64, stb.), tokmindegy.

"Úgy gondoltam ha megvan a bootolható Pendrive, azt bedugom a mostani gépbe, és saját magára a pendrive-ra mentem le a biztonsági (rescure) mentés képfájlt. Aztán bedug másik gépbe, és ott bebootol Pendrive, de a pendriveról már beolvastatom vele a biztonsági mentést. Ez lehetséges ?"

Ha kelloen nagy meretu a pendrive (elfer rajata a mentes), akkor lehetseges.
Az mar mas kerdes, hogy a pandrive elviseli-e, hogy egyszerre nagy mennyisegu irast kell vegeznie. Az olcso, gyenge minosegu darabokon nem ritka, hogy "elfustol" a vezerlo, es ilyenkor a rajta tarolt adatok visszanyerese bonyolult es koltseges.

(#682) J.J. András válasza krealon (#681) üzenetére


J.J. András
őstag

helló,

ez történt :) :O:P egy régi Kingston 16GB-osra probáltam a VERY HIGH COMPRESSION-nal lementeni, de egyszer csak minden kifagyott..., utána se bot, se semmi.... a pendrive meghalt.

Akkor beteszem az SSD-t.

A WINPE-10-es akkor jó a WIN7-eshez, azt tettem fel első körben... ez amúgy Linux kerneles progik, ugye ?

Köszi a gyors választ az előzőért... :R

u.i.: Külső SSD egy USB3-as átalakítóval lehet boot pendrive, nem ?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#683) krealon válasza J.J. András (#682) üzenetére


krealon
veterán

"ez történt :) :O:P egy régi Kingston 16GB-osra probáltam a VERY HIGH COMPRESSION-nal lementeni, de egyszer csak minden kifagyott..., utána se bot, se semmi.... a pendrive meghalt."

Sajnos nalam is volt hasonlo eset, ezert is irtam.

"A WINPE-10-es akkor jó a WIN7-eshez, azt tettem fel első körben... ez amúgy Linux kerneles progik, ugye ?"

Ha van eleg RAM, akkor valoszinuleg jo lesz a WINPE-10 is.
Nem linux program a Macrium Reflect. Windows-os. Ezert is kell hozza Live Windows Boot CD (WinPE).

"u.i.: Külső SSD egy USB3-as átalakítóval lehet boot pendrive, nem ?"

Persze. Ha olyan gazdag vagy, hogy erre pazarolhatod a penzed, akkor nyugodtan hasznalhatod az SSD-t pendrive-kent.
De sokkal gazdasagosabb egy HDD-t hasznalni, ha meg tudod oldani a mehanikus vedelmet (hogy stabilan alljon a HDD keret, amikor aram alatt van).
Ugyis az USB port ateresztokepessege lesz a szuk keresztmetszet, nem pedig a tarolo sebessege.

(#684) J.J. András válasza krealon (#683) üzenetére


J.J. András
őstag

szervusz, köszi a válaszokat.

Nos, vettem 5ezer Ft-ért egy USB3 ÷ SATAIII külső 2,5" házat, amibe belepakolhatom a HDD-t és SSD-t a notiból.

Na a kérdésem az lenne:
a PCm oprendszerét klónozhatom-e úgy, hogy a háttértár (SSD vagy HDD) nem a laptopomban van, hanem ebben a külső házban :? (csak azért, mert a PC-men napra kész a WIN7)

Köszi :R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#685) krealon válasza J.J. András (#684) üzenetére


krealon
veterán

"a PCm oprendszerét klónozhatom-e úgy, hogy a háttértár (SSD vagy HDD) nem a laptopomban van, hanem ebben a külső házban"

Elvileg ezzel nincs semmi problema, de javasolt inkabb a forraslemezt az USB-s keretbe tenni klonozaskor, a kompatibilitas vegett.
Ha rendszerkepet (disk image) keszitesz, akkor persze semmi ertelme kiszerelni.

A lenyeg, hogy a cel-meghajto - ami az opraciosrendszert fogja tartalmazni - az mar a helyere legyen szerelve, amikor az adatot irjuk ra.

(#686) szanky válasza szanky (#679) üzenetére


szanky
újonc

Sziasztok!

Habár választ nem kaptam, de gondoltam visszajelzek hogy alakult a dolog. Végül nem kísérletezgettem és hagytam minden partíciót úgy ahogy van. Érdekes módon 1 rejtett partíciót nem is mutatott meg a Windowsos lemezkezelő. Kicsit paráztam, mert a két rejtett partíció SSD végére történő átmozgatása után a MiniTool Partition Wizard az egyiknél eltérést mutatott (478 MB vs. 466MB). Pedig tuti hogy nem változtattam rajta, 2x is összenéztem mielőtt elfogadtam. Úgy tűnik ez nem kavart be, habár az első boot-nál fekete képernyőnél tovább nem jutottam. Újabb kikapcs-bekapcs után sikeresen bebootoltam az SSD-ről.
Szóval köszönet a Fire féle útmutatóért. :R Nálam működött.

üdv...

(#687) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok.

Szeretnék egy kis segítséget kérni. 200 gb a rendszerlemezem (C) amit szeretnék egy 120-as ssd-re menteni. A 200-ból egyébként csak 50 foglalt, ennek ellenére nem tudok átköltözni, mert az írja, hogy a célterületen kevés a hely.

Próbáltam backup-restor funkcióval megoldani, de így em sikerült.

Tudna valaki tanácsot adni hogyan lehetne ezt megoldani?

Előre is köszönöm!

(#688) jeni válasza qpakcovboy (#687) üzenetére


jeni
félisten

A klónozás átmásolás során mindig azt veszi figyelembe,hogy mekkora az adott eszköz amiről másolni kell,az egy dolog,hogy ott mekkora a szabad hely.

Talán segítene neked ha a forrás meghajtó lecsökkented 12GB-ra és így egybe 100% lesz mindkettő. Magyarán a 200GB tovább osztod és lecsippentesz közel 80GB-t a 200GB. ÍGY a CÉL eszközre annyit tesz vagy másol amennyi a forrás meghajtó!

(#689) Mercutio_ válasza qpakcovboy (#687) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csinálj egy toredezettseg mentesítést, aztán méretezd át a C-t ahogy előttem írták.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#690) patomi


patomi
őstag

Sziasztok. 2,5" SATA III SSD-ről mennyire célszerű M.2(PCIe) SSD-re klónozni a rendszert?
Köszi előre is.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#691) patomi válasza patomi (#690) üzenetére


patomi
őstag

Újat telepítettem. Okafogyott lett a kérdésem.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#692) jeffy


jeffy
csendes tag

Köszönöm a cikket, sokat segített.

Tapasztalást pénzért venni, vagy hagyományképpen kapni nem lehet, fizetni kell azért mindég, és mindegyiknek. - Széchenyi

(#693) draco31


draco31
veterán

Hello!

Olvastam a leírást többször. Nálam az lenne a mutatvány, hogy win7-el volt telepítve a gép, ami aztán win10-re frissült. 160-as 100/15-ös samun van rajta. Most egy 1 terrás HDD-t vettem, és az a terv, hogy csinálok egy 200Gb-ot, amire klónoznám ezt a 160-as részt a maradék 800 giga pedig lenne a D, ami most egy különálló 300Gb, de azt már lehet simán másolni is. Működni fog így a dolog, ahogyan leírtam?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#694) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Ahogy olvasom semmi akadálya egy kisebb SSD-t egy nagyobbra klónozni a Macriummal. Ezután felteszem ki kell majd bővíteni a C partíciót, hogy kitöltse a teljes új SSD területét. Arra jó lesz a Windows lemezkezelő is nem?

(#695) KTU válasza csubuka (#694) üzenetére


KTU
addikt

Macrium Reflect-el akkorára húzod a méretét amekkorára kell, és utána dobod rá a partíció képet.
Ez mind a visszaállítási folyamat része.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#696) csubuka válasza KTU (#695) üzenetére


csubuka
addikt

Koszonom szepen! Akkor a sima klonozassal nem fog menni? Azert kerdem mert egy Thinkpad ssdjet egy caddyben levo ssdre akarom mozgatni. Eszerint eloszor backup egy usbs kulso vinyora majd onnan restore a caddyben levo ssdre? Ez igy mehet hogy kulso vinyon lesz a kep tarolva ideiglenesen? Vagy eloszor kulso vinyo a caddybe majd backup ra majd kicserelni a regi ssdt az ujra a TP beleben es arra ra a restore?

[ Szerkesztve ]

(#697) KTU válasza csubuka (#696) üzenetére


KTU
addikt

Én backup --> restore módszerrel csinálom, mindig 100%.

Ha a caddybe raknád a backup hdd-t,
és innen menne a restore is,
sokkal gyorsabb lenne a folyamat.
Persze CD-ről vagy usb-röl menne a Macrium Reflect.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#698) dugo_


dugo_
veterán

De miért kéne két lépésben ilyen bonyolultan?
Simán klónozod, aztán az új lemezre került kisebb méretű partíciót kiterjeszted a teljes lemez méretére.

(#699) csubuka válasza KTU (#697) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi!

(#698) stp1dh: Köszönöm!

Megpróbálom a könnyebbel először, majd aztán ha nem megy akkor jön a többlépéses. A tesóm fogja távirányítással csinálni, neki meg jó ha minden egyszerű, mert nem szeret belemélyülni ilyenekbe....

(#700) draco31 válasza draco31 (#693) üzenetére


draco31
veterán

Közben kész is vagyok a klónozással, nem is bonyolult a dolog :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.