Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sk8erPeter
nagyúr
Tényleg kellene már a Prohardverre facepalm ikon, hogy néha be lehessen szúrni...de legalább van helyette sírós smiley
Most csak játszod az értetlent, vagy tényleg nem megy? Olvasd már el EBBEN A CIKKBEN (nem a belinkeltben) a "Boot-os Pendrive készítés" című részt, és próbáld meg értelmezni is.
Sk8erPeter
-
sz.j
nagyúr
Ha szabad hozzászólnom ..... (csak az esetleges félreértések elkerülése érdekében).
Az általad is belinkelt ismertetőben "sima klónozásról" van szó, amihez nem kell bootolható eszköz, mert a klónozást, win alól, a MR program tökéletesen elvégzi (persze ha az a leírás szerint történik). viszont ha pl. az oprendszer biztonsági mentését akarja valaki visszarakni, akkor ahhoz már kell a bootolható CD/DVD vagy pendrive.
Amúgy a botolható CD készítésének menetéről (tehát nem pendrive-ról!) itt található ismertető, míg a biztonsági mentésről és annak visszaállításának menetéről (amihez már a bootolható eszköz okvetlen szükséges) meg itt.
Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu .... "Hobbioldal": www.ezisazis.nhely.hu
-
sz.j
nagyúr
válasz Sk8erPeter #203 üzenetére
"... mert vannak olyan fájlok, amik elvileg zárolva vannak a rendszer futása közben, szóval nem tudom, hogyan tud mindent átvinni."
Azt, hogy mindezt hogyan csinálja sajnos én sem tudom, de hogy működik azt a sok-sok sikeres klónozás is alátámasztja, de majd jön Fire és nagy valószínűleg tőle kapunk erre magyarázatot.
Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu .... "Hobbioldal": www.ezisazis.nhely.hu
-
aStudent
csendes tag
Segítséget szeretnék kérni az itteni szaktekintélyektöl!
Ez volt a behizelgő rész:-)Szóval bajban vagyok:
Hozzánk került egy Lenovo G580 előtelepített Win8 64bit-tel, és szeretnék használható mentést készíteni róla, amit egy HDD halál esetén is tudok használni, nem tünik bonyolutnak még is az :-(((
A Macrium nagyon szuper progi, készítek képfájlt vele, minden szuper, de hogyan rakom vissza?
Mert ez a dög Lenovo nem tud boot-olni lemezröl (holnap kapok kölcsön egy külső DVD írót, azt még nem próbáltam), készítettem ugyan Macrium boot cd-t, jó is, csak nem nekem.A boot eszközöknél usb-t elfogad, de hiába csináltam meg egy pent a fent leírt procedurával, boot-olás közben a Starting Windows felíratnál elakad és nem megy tovább, így a képfájlt nem tudom vissza rakni.
A W8-al csináltattam egy rendszerindító pendrive-ot, az müxik, de az megint nem teljes körü védelem.
A klónozást meg megsz@vtam, mert van egy 250Gb vinyóm, de a gépben 500Gb-s van, 6 particíóval, és ebből a C: 438Gb, így a vége az lesz, hogy vehetek egy 500Gb-s vinyót, lényegében feleslegesen, a mostani laptopomban 80 Gb-s vinyó van és még soha nem volt kihasználva a fele sem.
Help me!
-
-
-
félisten
válasz aStudent #207 üzenetére
Mekkora kapacitású az a meghajtó, amire klónoznál? (Mert ha legalább akkora, mint a mostani(500GB HDD), akkor lényegesen egyszerűbb az eljárás)
Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)
-
aStudent
csendes tag
válasz Fire/SOUL/CD #211 üzenetére
Hát ez az, SSD-t szerettem volna berakni, adattárolásra nem használjuk a gépet, csak meló.
A Macrium-mal az összes képen látható particíót kijelölve csinálok egy mentést (image), akkor azt vissza tudom tenni majd késöbb egy másik 500Gb-s HDD-re?
Tehát a rejtett particíók is müködni fognak? -
aStudent
csendes tag
válasz Fire/SOUL/CD #211 üzenetére
Hooopsz, a lényeg lemaradt
120Gb-s az SSD ami van, és erre szerettem volna áttenni a rendszert.
-
félisten
válasz aStudent #213 üzenetére
1. Ezt a képet veszem alapul a leírásban
2. Fontos, hogy minden műveletet(klón- és partícióműveletek) boot-os eszközről végzünk, nem OS alól és sosem indítunk el OS-t, ha a HDD és SSD is csatlakoztatva van
3. 2 boot-os eszközre lesz szükség, az egyik a Macrium (bejegyzésben linkelve az ISO, abból legyártani a boot eszközt), a másik a Mini Tool Partition Wizard Home bootos eszköze (pwhe77.ISO, ugyanúgy UltraISO-val készíthetsz boot-os eszközt)
4. Macrium boot-os eszközről boot-olva, a HDD összes partícióját klónozod egyszerre az SSD-re, Sector by Sector üzemmódban, kivéve a C partíciót
5. Ha ez sikeres, akkor Mini Tools boot-os eszközről bootolva áthelyzed az SSD "végére" a PBR_DVR majd LENOVO cimkéjű partíciókat
6. Újra a Macrium boot-os eszközről bootolva, klónozod a C partíciót az SSD nem partícionált területére, ezt már nem Sector by Sector üzemmóddal
7. HDD kiszed és SSD-ről próbaMindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)
-
babli
tag
Sziasztok!
A cégemnél Windows NT rendszerű kompakt, egyedi PC-k vannak. Ezek némelyikében 2Gb-s
"M-Systems FFD-25-IDEP-2048-AV4" típusú flash diskek vannak. A többiben normál 2,5" -os 160Gb Samsung winchesterek vannak. Szeretnénk kiváltani a flash diskeket normál 2,5" winchesterekre.
A normál winchestereket egy kézi "klónozóval" szoktuk menteni, ez bitről bitre lemásolja a rádugott winchester tartalmát a tartalék winchesterre!
A flash diskekkel ugyanezt megteszi (tehát flash-ről HDD-re klónoz), viszont az elkészült másolatról a PC nem tud boot-olni!
Az internet tele van a "hogyan klónozzuk/költöztessük rendszerünket HDD-ről SSD-re", de a fordított helyzetre nem találtam megoldást. Legutóbb Macrium Reflect FREE-vel próbálkoztam, de arról sem bootolt!
Tudtok valamilyen programot/beállítást ajánlani???A flash diskeken egyébként 3 partíció van létrehozva, ha ez lényeges. Mindegyik 2GB-os, a Samsung winchesterek pedig 160GB-osak!
Köszönöm előre is Minden Kedves Válaszolónak!!!
✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)
-
félisten
Indítsd el az OS lemezkezelőt és dobj róla képet, amin az összes eszköz összes partíciója látszik.
(Feltételezem(aztán lehet, hogy rosszul), de a 2GB Flash mellett van HDD is)Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)
-
aStudent
csendes tag
válasz Fire/SOUL/CD #216 üzenetére
Mester
Annyi, hogy a leírásba linkelt ISO-ról nem boot-ol a gépem, csináltam én a Macrium-mal, de a Win PE nem a WAIK, hanem a WADK, és arról rögtön indul, de akkor is csak USB, lemezröl nem megy.
Még egyszer köszönöm Mester a segítséget, hasít a gép mint állat
-
babli
tag
válasz Fire/SOUL/CD #216 üzenetére
A flash disk (amit klónozni szeretnék) egy usb-s átalakítón van csatlakoztatva a laptopomhoz, a normál noti vinyó (amire klónozni szeretnék) szintén usb-s átalakítón keresztül csatlakozik.
Disk2-re szeretnék klónozni!Íme:
[ Szerkesztve ]
✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz Fire/SOUL/CD #214 üzenetére
"2. Fontos, hogy minden műveletet(klón- és partícióműveletek) boot-os eszközről végzünk, nem OS alól és sosem indítunk el OS-t, ha a HDD és SSD is csatlakoztatva van"
Na ez az, én is így gondolom, de akkor hogyan lehetséges egyáltalán, hogy mindent klónozna egy program Windows alól (én nem próbáltam még, mert én ebben a módszerben nem bíznék, úgyhogy csak arra hagyatkozva, amiket mások írnak), amiről itt volt szó nem is rég?
Sk8erPeter
-
félisten
válasz aStudent #217 üzenetére
A leírásomban boot-os pendrive készítésének a módszere van leírva UltraISO segítségével és azzal a módszerrel a Macrium és a Mini Tools boot-os pendrive is elkészíthető, működnie kell.
Boot CD vagy DVD készítése teljesen más menüpontban van az UltraISO-ban.
A lényeg, hogy sikerrel jártál (gondolom azt is betartottad, hogy a HDD nincs már a gépben és valóban az SSD-ről indul és fut kifogástalanul az OS)babli
kép alapján még azt is meg tudom kockáztatni, hogy semmi szerepe nincs a rendszerindításban és a rendszerhez a flash drive-nak. Egyszerűen ne csatlakoztasd az USB-s eszközöket(flash-t és másik HDD-t) és ellenőrizd, hogy úgy indul-e és működik-e a rendszer.
Ha igen, akkor azért nem sikerült a klónozás, mert a flash-t klónoztad, aminek nincs köze a rendszerhez.
(remélem nem értettem félre semmit...)Sk8erPeter
Legtöbbször csak azért kell feltelepíteni ezeket a backup/restore/clone alkalmazásokat, hogy le lehessen gyártani a boot-os ISO-t. Pont ezért gyártottam le én őket, hogy másoknak ne kelljen csak ez miatt feltelepíteni. Rendszerpartíció mentés/visszaállítás/klón mindig boot-os eszközről célszerű végezni, ugyanakkor ha valaki az extra szolgáltatásokat is igénybeveszi(pl ütemezett különbségi/növekményes mentés stb stb), akkor természetesen OS alatt kell, hogy fusson a telepített szoftver.
OS alól is lehet klónozni, de én azt csak akkor alkalmazom, ha nem rendszerpartícióról és/vagy sec by sec módszer alkalmazható, mert ebben a 2 esetben nem áll fenn, hogy az adott proginak nincs hozzáférése/jogosultsága bizonyos fájlokhoz.
(aStudent esetében az a figyelmeztetés, hogy SSD és HDD egyszerre ne legyen csatlakoztatva, ha elindítja az OS-t, azért fontos, mert nála egy W8-al előtelepített gépről van szó, ami UEFI installban van kivitelezve. AZ ilyenkor akcióba lendülő Windows Boot Manager szereti összekócolni a dolgokat, illetve észlelheti a W8. hogy több példányban van telepítve és az nem vezet jóhoz... )[ Szerkesztve ]
Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz Fire/SOUL/CD #220 üzenetére
Jaja, persze, ha nem rendszerpartícióról klónozol, akkor sima ügy, akkor tényleg nincsenek lock-olva a fájlok. A "sec by sec" módszer nem tudom, mit takar.
Mindenesetre ha valaki épp azt a rendszert klónozza, amelyiket használja, akkor nem értem, hogyan lehet sikeres egy teljes klónozás.Sk8erPeter
-
félisten
válasz Sk8erPeter #221 üzenetére
2 fajta üzemmód létezik backup és klónozáskor, az egyik a "hagyományos" módszer, a másik a szektorról-szektorra módszer(Sector by Sector vagy lerövidítve sec by sec). Az első módszer egy sima filecopy, ez olyan, mintha lenne 2 merevlemezed és az egyikről a másikra pl Total Commanderrel átmásolnád az összes fájlt.
A szektorról-szektorra teljesen más, a meghajtó fizikai szektorait olvassa és egy az egyben írja rá a másik meghajtóra. (ez esetben a forrás partícióval/partíciókkal megegyező méretű partíció(k) jön(nek) létre.)A hagyományos módszer is lehet sikeres, csak ahhoz kell egy megfelelő program, megfelelő beállítás (user részéről) és hogy az OS rendszerindító fájljai is a rendszerpartíción vannak(nincs rejtett partíció a rendszerindító fájlokkal). A sikertelenség ezen 3 dolog valamelyikéből/együtteséből szokott fakadni (tipikusan abból, hogy a user, amikor a W7/W8-t telepítette, akkor a telepítővel hozta létre a partíciókat és ilyenkor automatikusan létrejön 1 vagy több segédpartíció is, nem csak a rendszerpartíció. Ha a segédpartíciók nem kerülnek másolásra, máris nem idul a rendszer)
Jogosultság oldalról megközelítve: Kevés olyan fájl van, amihez olvasási jogosultságot sem enged a rendszer, de ezek általában nem is fontosak. Pl a Virtuális memória és hibernálás fájlokat nem véletlenül hagyják ki a progik, egyrészt mert OS alatt nem is olvashatóak (mert nem hagyományos fájlkezelési elven kezeli az OS őket), másrészt hiányuk esetén az OS automatikusan újra létrehozza.
Rendszer visszaállításnál már markánsan előjön, hogy írási jogosultság kellene, amit egy épp futó OS alatt nem megvalósítható, pont ezért szokták ezt a progik úgy megoldani, hogy restart és még az OS betöltődése előtt végzik el a visszaállítást(ettől függetlenül ezt is jobb boot eszközről végezni, láttam már nem egyszer félbemaradt visszaállítást és minden adat ment a levesbe, lehetett recovery progikkal menteni a menthetőt, pl mert egy izmosabb védelmi szoftver(ami szintén már dolgozik az OS betöltődése előtt) fékezte be a restore műveletet )Szektorról-szektorra mentésnél fel sem merül olvasási jogosultság kérdése, lévén egy vagy több szektor/szektorcsoport olvasásához nincs rá szükség. Az így készült lemezképből szintén csak nem OS alól állítható vissza az állapot, könnyen belátható miért.
[ Szerkesztve ]
Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)
-
aStudent
csendes tag
válasz Fire/SOUL/CD #220 üzenetére
Már csak az SSD van a gépben, és minden O.K.
Amit a leírásod alapján csináltam CD-t, és egy Pendrive-ot, több gépen is próbáltuk, tökéletesen müködtek.
Az én gépem lemezröl semmi képpen, a pen-röl pedig a Starting Windows felíratig eljutott, ott megállt mint a szög.
Akkor csináltam a Macrium-mal egy USB boot eszközt, letöltve-telepítve a Win PE 4.0-át, avval nincsen gond
Bár van néhány apró eltérés a fájlméretekben, meg van egy + fájl az én változatomban, de nem tudom minek és mekkora jelentősége van, teljesen tudatlan vagyokVégiggondolva valahol nálam van hiba, mert a sáját müködő boot pen-röl készített ISO-t egy másik penre megcsinálva az UltraISO-val, az én notim nem indul róla, más gépek meg igen
-
félisten
válasz aStudent #223 üzenetére
Vélhetően az UEFI miatt lehet a gond, mármint a pendrive-os indulást tekintve.
UEFI üzemmódban a deszkák boot menüjében 2x jelenik meg egy azon eszköz pl USB: pendrive valami blabla és UEFI: Pendrive valami blabla.
Ezeket a boot-os pendrive-okat ilyenkor az USB előtagos menüpontal kell indítani.
(Egyes laposoknál ehhez, hogy egyáltalán megjelenjen az USB előtagos elem is, a BIOS-ban lehet hozzáadni ilyen boot menüpontot, pl Asus laposoknál divatos ez a módszer(elég körülményes amúgy és ezzel ne kísérletezz, mert teljesen ki is lehet takarítani a boot menüt és akkor nem indul semmi...)[ Szerkesztve ]
Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)
-
aStudent
csendes tag
válasz Fire/SOUL/CD #224 üzenetére
Ja, a bios-ban kellett kavarni, mert látta a pent, de nem volt hajlandó használni, meg a CD/DVD-t is előkellett varázsolni, hogy bekerüljön a boot-listába.
Ilyenkor egy kamerával veszem, hogy mit változtattam, és mindig csak egyesével
-
sz.j
nagyúr
válasz Fire/SOUL/CD #222 üzenetére
Fire!
Köszi a részletes infót, mert ez engem is érdekeltMűanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu .... "Hobbioldal": www.ezisazis.nhely.hu
-
babli
tag
válasz Fire/SOUL/CD #220 üzenetére
Picit félreértetted, igen!
A kép amit csatoltam, az a laptopom lemezkezelőjéről készült! Disk1 és Disk2 a laptopomhoz vannak csatlakoztatva usb-s átalakító segítségével.
Disk1 az a bizonyos FFD amit klónozni szeretnék. Őt szereltem ki a "spéci" PC-ből!
Disk2 egy sima 2,5" 160Gb laptop winchester, amire szeretném klónozni Disk1 tartalmát.
Ergo, Disk2-t szeretném visszaszerelni a "spéci" PC-be, Disk1 helyett.A PC-ben csak Disk1 FFD van, arról bootol be. Viszont amikor leklónoztam Disk2-re, majd azt beszereltem a PC-be már nem bootolt.
Ez a problémám!!!
Ezért is írtam, hogy az internet tele van a "hogyan költöztessük rendszerünket HDD-ről SSD-re" irományokkal, a fordítottjáról nem találtam érdemlegest!
Köszi még egyszer...
✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)
-
félisten
Macrium-nál is a sector by sector üzemmódot kell választani és az összes partíciót egyszerre másolod.
Van lehetőség egyéb partíció tulajdonság beállításra is, NT révén maradhat az XP (CHS) Aligment, a logikai partíció méretét meg majd utólag átméretezed.
(Korábban nem írtad, hogy sec by sec módót használtál volna Macrium-nál, ezért gondolom, hogy az a gond)Itt egy tutorial is hozzá: [link]
[ Szerkesztve ]
Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)
-
babli
tag
válasz Fire/SOUL/CD #228 üzenetére
Sajnos pont a linkelt oldalt olvastam én is, az alapján csináltam! :S
És igen, a második, tehát a sector-sector rádiógombot választottam ki!Mi lehet még? Beteszem a klónozott vinyót és csak villog a prompt. :S
✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)
-
félisten
Abban a gépben kellene megpróbálni a klónozást, amibe a HDD kerülni fog, és a HDD nem USB-n csatlakozzon, ha úgy sem jó, akkor passz.
(Ha több progit is kipróbáltál és mindig gond van, akkor a Te készülékedben van a "gond", azaz valami speciális eset áll fent, amit így "látatlanban" nem tudok megmondani mi lehet)[ Szerkesztve ]
Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)
-
Glaz-dozfhut
őstag
Sziasztok! Az van , hogy újítottam egy SSD-t . "Klónoztam" is a meglévő rendszerem az Acronis segítségével , az ajánlott módon . Azaz egy teljes háttérmentést ( a C + MBR ) másoltam az új meghajtóra . Összességében működik is rendesen ,csak hát nagyon esetleges a gépindítás. Néha többszöri újarindításra megy csak ,(van , hogy elsőre) pedig a boot priority 1. Félek , amatőr vagyok , azért kérek segítséget. Lehet , hogy a régi HDD zavar be amin szintén megvan az MBR? Ha volna tippetek igen hálás lennék .
kösz minden eddigi infot is !- Glaz-doz-fhut -
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz Fire/SOUL/CD #222 üzenetére
Ja, a sec by secnél nem esett le, hogy az sector by sector, nem mondjuk second by second, aminek nem sok értelme lenne Szóval így már tök világos, hogy fizikai szintű másolásról van szó, mindenesetre köszi a részletes magyarázatot!
"Jogosultság oldalról megközelítve: Kevés olyan fájl van, amihez olvasási jogosultságot sem enged a rendszer, de ezek általában nem is fontosak. Pl a Virtuális memória és hibernálás fájlokat nem véletlenül hagyják ki a progik"
Na ja, ezeket tényleg felesleges másolni, igazából nem is ezekre a fájlokra gondoltam, de emlékeim szerint jópár fájlt magából a Windows rendszerkönyvtárból sem lehetett másolni, amikor ilyennel próbálkoztam, meg a Users-ben található felhasználói könyvtárak saját AppData könyvtáraiból is kihagyásra került pár, igaz, nem tudom, ezek a fájlok mennyiben lettek volna érdekesek működés szempontjából a másolt rendszer esetében, sajnos most konkretizálni nem tudom, mert ezer éve próbálkoztam ilyen módszerrel. De elképzelhető, hogy nem lettek volna jelentősek, mindenesetre ezek után inkább nem próbálkoztam többet az OS alóli rendszermásolással, inkább bebootoltam mondjuk egy live Linuxot, ha már vannak ilyen faék egyszerűségű programok, mint a UNetbootin, ami le is tölti a megfelelő disztribúciót, és a bootolhatóságot is elintézi (jobb esetben).Sk8erPeter
-
Multibit
nagyúr
Megtörtént a Windows 7 Pro költöztetése. Két partíció lett átrakva:
1 - WinRE (recovery), 1.46 GB, rejtett, primary
2 - Win7 rendszer, C:, active
Módszer: backup image file-ba, majd restore egy menetben a két partíciót. Teljes siker, a gép (Toshiba Tecra M10-15M) azonnal boot-olt.
Kérdés: mit jelent az, hogy a "partíció eltolás értéke helyes, de irracionális"? Nálam - úgy tűnik - rendben van, de érdekel, hogy mit jelent az irracionális meghatározás ebben az esetben!
A TRIM persze nem működik, pedig jó lenne! A HD Sentinel honlapján lévő segítséggel semmire sem megyek.Nem egy sebességbajnok! Nem tudom, hogy ez a viszonylag régi gépnek köszönhető, vagy annak, hogy migrálva lett a rendszer és nem szűzen telepítve? A HD Sentinel 80 %-os teljesítményt mutat. A Win felállása/leállása, a programok indulása gyorsabb, mint korábban.
-
Multibit
nagyúr
A TRIM problémát megoldottam az Intel Matrix Storage Manager-rel települt lemez-driver eltávolításával. A Win feltett egy régebbi AHCI drivert, azzal van TRIM és a HD Sentinel is 100 %-os teljesítményt mutat.
-
Multibit
nagyúr
A CrystalDiskMark kicsit optimistább, mint az AS SSD Benchmark:
-
elodman
aktív tag
Haho
elég a Hirens Boot CD-ről indítani a Macrium Reflect Free-t a sikeres partíció restore és backup ügyben és
nem kell ragaszkodni a Macrium Rescue CD-hez, ugye?
itt a Hirens cd tartalma
egyéb info:
itt
ittthanx ave.
-
Ivan15
senior tag
válasz Multibit #233 üzenetére
Miert ilyen lassu ?
Kb igy kene mennie vagy meg egy kicsit gyorsabban, ha mar "Pro"- -
-
félisten
Az egy nagyon régi változat, ami a Hirens-en van, ettől persze még jó lehet, de a bejegyzésemben ott vannak a legújabb ISO-k, amiből percek alatt boot-os pendrive-ot készíthetsz.
(A régi a GPT-t sem támogatja)Ivan15
Abban a laposban (SATA2-n) teljesen jó eredmény.Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)
-
elodman
aktív tag
válasz Fire/SOUL/CD #239 üzenetére
Köszi
esetleg azt is tudod, v. vki, hogy
eme Rescue disk Pendrive-ra pakolva elvisel-e más fileokat is,
vagy azokat külön partícióra kellene másolni a pendrive-on? -
félisten
Miután elkészítetted a pendrive-ot, utána létrehozhatsz egy külön mappát is a pendrive-on és abba másolhatsz más dolgokat is (ez nem befolyásolja, hogy be tudj róla boot-olni avagy használni tudd)
[ Szerkesztve ]
Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)
-
babli
tag
válasz Fire/SOUL/CD #230 üzenetére
Megoldódott a klónozás problémám:
- Acronis True Image boot lemezzel, a laptopra usb-s átalakítóval kötve, majd image fájlt készítve az SSD-ről és ezt az image-t visszaírva normál laptop HDD-re tökéletesen működik!!!Végre boot-nak, így ki tudom váltani az SSD-ket normál 2,5" HDD-kre!
Köszi minden kedves válaszolónak!!!
✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)
-
addikt
Üdv!
HDD-n lévő Win7-et szeretnék SSD-re klónozni.
Macrium Reflect Free-vel csak annyi a dolgom, hogy a futó rendszer alól elindítom a programot, kiválasztom a Windows partícióját (C meghajtót) + a 100 MB-s rendszer számára fenntartott területet, átmásolja és kész?További kérdés: Hogy lehet a 100 MB-s partíciót klónozni? Holnap lesz meg az SSD-m, és csak akkor lesz majd aktív, vagy korábbi Reflect kell?
Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!
-
félisten
válasz Cucuska2 #243 üzenetére
Nem tudom, hogy sikerült ilyen partíciószerkezetet előállítani, de jól el van kettyintve...
A 101 és 100MB-os partíciók nem partíciók, hanem nem particionált területnek tűnnek és egy logikai partíció figyel a kettő közt(ami nem szokott elsődleges partíció előtt lenni normál esetben)Ezen kép alapján csak a C partíciót klónozd elsőre és próba
ui: Mindig a legújabb Macrium-ot használod, a bejegyzésemben szereplő ISO-k is azok.
[ Szerkesztve ]
Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)
-
addikt
válasz Fire/SOUL/CD #244 üzenetére
Köszönöm a bókot.
Azt áruld még el nekem, hogy mi a különbség a 32 bites és a 64 bites WAIK között? Van valami hatása a rendszerre, vagy teljesen mindegy hogy most 8 GB RAM-hoz milyet használok?Illetve az kimaradt, hogy most komolyan Windows alól kell saját magát másik tárolóegységre átmásolni, futás közben?!
Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!
-
félisten
válasz Cucuska2 #245 üzenetére
"Azt áruld még el nekem, hogy mi a különbség a 32 bites és a 64 bites WAIK között?"
Semmi, azon kívül, hogy egyiket 32 bites, másikat 64 bites rendszerre lehet telepíteni.
(De neked WAIK-ot nem kell telepítened, mivel a bejegyzésemben ott vannak a készen a Macrium Free ISO-k legyártva, amiből bootlemezt vagy boot pendrive-t készíthetsz)Ebből meg következik, hogy nem windows alól klónozunk.
[ Szerkesztve ]
Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)
-
addikt
válasz Fire/SOUL/CD #246 üzenetére
Már kezdtem megijedni, hogy win alól kéne klónozni. Viszont a 64 bites linkre kattintva nem tudok letölteni, hanem csak 32 bites linkje működik.
Akkor átfogalmazom a kérdést: Lesz-e valami probléma, ha 64 bites rendszert 32 bites Macrium Free iso-val klónozok? Vagy a partíciósorrendemmel csoda lenne, ha működne?Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!
-
félisten
válasz Cucuska2 #247 üzenetére
"Viszont a 64 bites linkre kattintva nem tudok letölteni, hanem csak 32 bites linkje működik."
Mármint a bejegyzésemben ne működne a link? (most próbáltam, nincs vele gond)"Lesz-e valami probléma, ha 64 bites rendszert 32 bites Macrium Free iso-val klónozok?"
Elméletben nem, gyakorlatban meg sosem próbáltam."Vagy a partíciósorrendemmel csoda lenne, ha működne?"
Az egy igen szétcseszett partíciószerkezet, de a korábbi kép alapján a C az aktív és egyben rendszerindító partíció is (elméletben). Ha ez igaz, akkor simán indulnia kell majd SSD-ről is(persze HDD-t klónozás után lehúzni) Ha meg mégsem indul, akkor azon sem fogok csodálkozni.[ Szerkesztve ]
Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)
-
addikt
válasz Fire/SOUL/CD #248 üzenetére
Remélem hogy működik, 3000 forintban fogadtam, hogy menni fog.
Amúgy a link maga az jó, csak a download gombra timeoutol.
Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest