Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danih


danih
addikt

Megint egy jó írás, köszönöm!

(#2) Lenry


Lenry
félisten

megjegyezve, könyvjelzőzve :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) IG55


IG55
senior tag

Köszi! :R

(#4) Bodor


Bodor
veterán

Újabb remek írás és teszt egyben! Nagy segítség az SSD-k felhasználóinak és újdonsült tulajdonosainak. Köszönjük szépen és gratulálok hozzá! :C :R

Linkelhetem a cikket a Milyen SSD-t vegyek cikkemben ?

Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a tesztgyőztes szoftver csak 30 napig ingyenes, vagyis trial, tehát nem teljesen freeware, de ez nem hiszem, hogy probléma lenne, mert nem olyan sűrűn költözteti az ember az operációs rendszerét HDD-ről SSD-re, hogy hosszabban is szüksége lenne rá.

(#5) hfrankee


hfrankee
senior tag

Pont aktuális a téma nálam,jövő héten lesz meg az ssd.
Tehát nagy öröm a cikk.De egy kicsit parázom,hogy minden probléma nélküli,hosszútávon probléma mentes lesz e az OS működése,ha nem szűz telepítem, hanem backup vagy ghost megoldást választom.
Kényelmi szempontból szívem szerint másolnám,de tartok tőle,hogy elcseszek vmit,mert sose csináltam még csak szűz telepítést.
Bizalommal ajánljátok a másolát és ghostolást?
Kösz

(#6) Fire/SOUL/CD válasza Bodor (#4) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Először is kösz a gratot (a többieknek is), másodszor igen, linkelheted bárhol, és harmadszor: Tudnál linket dobni erről a 30 napos trial dologról? (Mert nem találok infót az 5-ös verzióval kapcsolatban, hogy ne lenne Freeware...) [link] :F

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7) Fire/SOUL/CD válasza hfrankee (#5) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Teljesen rendben van, ha korrekt progival történik a költöztetés. vannak olyanok köztük (pl a Paragon Migrate to OS) ami bizonyos, általa feleslegnek tartott dolgokat kitakarít, pl a Windows Update előzményeket és install fájlokat. Ilyenkor azt tapasztalod, hogy amikor elindítod a WU-t, akkor frissítések keresésénél az lesz, hogy Soha(mintha még sosem indítottál volna WU-t), hiányozni fognak a frissítési előzmények is, de természetesen a telepített frissítéseknél minden megvan szépen.

Eredeti, nam okosított OS esetén teljesen megbízható eljárás a klónozás, warezbubusok viszont kivághatják a talajt a lábuk alól. ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8) hfrankee válasza Fire/SOUL/CD (#7) üzenetére


hfrankee
senior tag

Sok pénzért vásárolt Win7 64bit-ről van szó.
Evvel az általad ajánlott progival csak csinálok egy backup windows-t egy másik partícióra ,majd a csatlakoztatott ssd-re restore?!
Javíts ki kérlek, ha nem jól értelmezem a progi opcióit.
kösz és üdv

(#9) Fire/SOUL/CD válasza hfrankee (#8) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Evvel az általad ajánlott progival csak csinálok egy backup windows-t egy másik partícióra ,majd a csatlakoztatott ssd-re restore?!"
Igen, csak ha létezik a rejtett partíció nálad, akkor a rejtett partíciót és a rendszerpartíciót egyben (mindkettőt kijelölve) kell elmenteni. (A progi amúgy 1 lépésben is el tudja ezt végezni, ez az 1. módszer a leírásomban)

Ha megpróbálod és sikerrel jársz, akkor mindig úgy kell ellenőrizni a működést, hogy csak az ssd legyen csatlakoztatva, másik meghajtó nem, hogy biztosan az SSD-ről induljon a rendszer. Csak ha így minden rendben, akkor szabad a HDD-t formázni (már ha akarod)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10) Bodor válasza Fire/SOUL/CD (#6) üzenetére


Bodor
veterán

Bocsi. Én ezen az oldalon felül a downloads-ra kattintottam és ezt az oldalt kaptam, ahol írja is hogy 30 day trial. Most már látom, hogy ha felül a downloads-ra kattintok, akkor alatta megnyílik egy halvány free is. :R Jól eldugták....

[ Szerkesztve ]

(#11) Fire/SOUL/CD válasza Bodor (#10) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Semmi gond, jó hogy ez tisztázva lett, nem szerettem volna téves infót közölni a bejegyzésemben és ezáltal megtéveszteni az olvasókat.
(A Macrium logóra kattintva a jó -de tényleg jól eldugott- oldalra juthatsz. Be is írtam, hogy katt logón a letöltéhez) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12) Bodor válasza Fire/SOUL/CD (#11) üzenetére


Bodor
veterán

Akkor így már tökéletes lesz...

(#13) sz.j


sz.j
nagyúr

Fire!

A klónozáshoz vagy a Backup/Recovery módszerhez lehet tudni, hogy az egyes progikkal mennyi időre volt szükség?
Kérdezem ezt azért mert a Paragon B & R Free 2012-vel win7 C+rejtett partíció HDD-ről HDD-re történő Backup/Recovery módszerrel több mint egy óra volt ... :(((

Gratula a cikkhez/teszthez!

Rövidesen kipróbálom MR Free-t

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#14) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#13) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tesztnél kb 21-22GiB adat volt található a rendszerpartíción, tehát tényleg csak az OS meg frissítések, semmi más. Mérni nem mértem, de így nem volt olyan vészesen hosszú a backup sem ill. a restore meg még inkább sem, hisz ott SSD-re írt, ami meg gyorsabb, mint ahogy a HDD olvasni tudott. Emlékeim szerint így olyan 10 perc körül lehetett a művelet, a Paragon sajnos nem gyors mentéssel/visszaállítással van felvértezve (fizetősek sem) így ha nálad esetleg 50-60G-t kellett lementeni HDD-ről, majd azt egy másik HDD-re visszaállítani, akkor akár reális is lehet az a több, mint 1 óra.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#14) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót!

:K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#14) üzenetére


sz.j
nagyúr

Tuti jó kis progi ez a Macrium Reflect Free, HDD-ről HDD-re mindössze 12 perc kellett a vinyó klónozáshoz, és tökéletes lett.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#17) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#16) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Örülök neki, hogy megpróbáltad és sikerrel jártál. Ugye könnyű megkedvelni ezt a progit? :K

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18) Steelmanus válasza Fire/SOUL/CD (#17) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szeretnem kiprobalni, gondolom megy siman HDD-rol HDD-re is.
Ha nincs az a 100 Mb-os rejtett particio akkor a bootszektort is lementi?
Meg nem telepitettem fel azert kerdem.

(#19) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Elfelejtettem megkerdezni, mivel ez a program free, igy a visszaallitast csak az altala elkeszitett Linux bazisu mediaval lehet?

(#20) Fire/SOUL/CD válasza Steelmanus (#18) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az MBR nincs összefüggésben a rejett partíció meglétével, ha van, ha nincs MBR mindig van.
A Recovery lemezt nem próbáltam, az látatlanban is biztos, hogy visszaállítani lehet vele (más különben értelmetlen lenne, hisz pont azért hozza létre az ember, ha annyira bedől a rendszer, hogy már el sem indul, akkor legyen egy mentőöv), de hogy menteni is, azt ki kell próbálni. Ugye OS alól lehet menteni a telepített szoftverrel, az is elképzelhető, hogy onnan vissza is lehet állítani (több ilyen progi is van). Ilyenkor általában újraindítják a gépet és az OS indulása előtt végzik el a visszaállítást. (Mondjuk ettől függetlenül jobb ezt a recovey lemezről végezni, biztonságosabb. Ezt arra értem, hogy már láttam teljesen eltűnt/szétcseszett partíciókat, aminek az volt az oka, hogy olyan víruskergetőt használt a user, amiben volt boot time védelem, és az megakasztotta félúton a visszaállítást. Ilyen recovery lemezről indított visszaállításnál nem fordulhat elő)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21) Steelmanus válasza Fire/SOUL/CD (#20) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a valaszt, igen inkabb csinalok egy Recovery mediat az a biztos, mindig azzal allitottam vissza az image fajlt, annyit meg hozzatennek hogy a free progi menti a lapozofajlt is, ugyhogy az erdemes a mentes idejere letiltani, annak aki nem akarja azt is menteni.

(#22) LK


LK
addikt

Ajánlom mindenki figyelmébe a reg. e-mailben lévő segédleteket. Az alapján még a hozzá nem értők is tudnak klónozni. Köszönjük :R a cikket!

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#23) Fire/SOUL/CD válasza Steelmanus (#21) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, ebben igazad van, de nem kell csak ezért letiltani a virtuális memóriát backup idejére, mert a progi gyors és hatékony tömörítést alkalmaz, a pagefile.sys (de a hiberfil.sys is) nagyon jó hatásfokkal tömöríthető. A teszt idejére csak 8G RAM volt a gépemben (gondoltam erre is, amúgy 16G van benne) és így is 7G környékére húzta be a 21-22G-t... ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24) Muszti001


Muszti001
csendes tag

Üdv!

Én a Macriummal próbáltam átmásolni, minden a legjobban sikerült, egyszerű és könnyen érthető. Viszont van egy kis probléma. Nem tudom, kinek hogyan sikerült, de az alignálást nem tudtam beállítani, ahol ki lehetne választani a célmeghajtó adatait, az az opció nem volt kiválasztható, így egy az egyben másolta át a régi rendszert az új SSD-re, azaz eltolás nélkül. Látszólag jó és működik, de utána olvastam, hogy ez így nem megfelelő az SSD-nek. Tehát vagy az ingyenes verzióval nem lehet megcsinálni a fent említett műveletet, vagy csak nekem nem sikerült kétszer sem a HDD-ről SSD-re való klónozás?
Az Acronis progival is próbálkoztam, de ezzel meg az a baj, ha a forrás meghajtó nagy méretű és két partíció is van rajta, illetve ebből az egyik a rendszer a másik tele adattal, nem lehet csak a rendszert klónozni.
Nortonnal is próbálkoztam, de azzal sem sikerült.

Építő jellegű ötleteket privátban szívesen fogadnék és előre is köszönöm, üdv mindenkinek: Bálint

Hétköznap 9:00-21:00 között hívható is vagyok a 06709446120 számon

(#25) Fire/SOUL/CD válasza Muszti001 (#24) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Amikor kijelölted a partíciót, akkor a képen bekeretezett lehetőséget választod, majd a megjelenő ablakban szintén a bekeretezett opciót jelölöd ki és akkor 1MB-os eltolást fog alkalmazni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26) Muszti001 válasza Fire/SOUL/CD (#25) üzenetére


Muszti001
csendes tag

Szia!

Köszi a gyors választ, választanám én a bekeretezett opciót, de nem tudom, mert inaktív. Bakker, most néztem meg a honlapon az instrukciós videót, nem tudtam, hogy meg kell fogni egérrel és "áthúzni" a cél meghajtóra a forrás partíciót. Így már nekem is sikerült, ezer hála és köszönet :R
Aki még nem csinált ilyet, annak érdemes volna a honlapon található videókat megnézni, annál nem kell jobb, persze ennek a cikknek az írója is nagyon sokat segített. Még egyszer köszi :R ITT a link a videókról és képekről a Macrium honlapján.

Üdv: Bálint

Hétköznap 9:00-21:00 között hívható is vagyok a 06709446120 számon

(#27) LK


LK
addikt

Boot mgr missing felirattal nem hajlandó betölteni az átrakott rendszer. Próbáltam a klónozást,ill. a backup és restore funkciót is. Nincs tippem mi lehet. Mindent a Macrium leírása alapján pontról pontra csináltam.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#28) LK válasza LK (#27) üzenetére


LK
addikt

Jön a Paragon,nincs mese :(

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#29) LK válasza LK (#28) üzenetére


LK
addikt

A paragon 10 perc alatt sikeresen átklónozta a rendszeremet,ellenben a Macriummal. :F

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#30) sz.j válasza LK (#27) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem beszólni akarok és ne haragudj meg érte, de nem rontottál el valamit az MR beállításainál, mert nálam a "sokadik" klón, mentés/visszaállítás hibátlanul megy.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#31) LK válasza sz.j (#30) üzenetére


LK
addikt

A videós leírás alapján csináltam. Backup-Restore,és külön Clone is,többször is.Nem mondtam,hogy szar,csak Paragonnal egyből ment,10 perc volt.Azért írtam be de,mert szakértőknek ez tipikus tünet lehet :) . Minkét forrás partíciót kijelöltem,mindegyik műveletnél :) Nem értem,mit csesztem el. Jó lenne tudni,mert szeretném használni a progit.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#32) Fire/SOUL/CD válasza LK (#31) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát ha a boot manager hiányzik hibát dob, akkor az azt jelenti, hogy az hiányzik is. Ha Macrium esetében ez nem kerül át, akkor az eredetin sincs meg, ez meg csak úgy lehet, ha az indítófájlok nem azon a HDD-n vannak, amiről az OS indul.

Próbáld meg azt, hogy a Paragon klónozás után csak az az 1 meghajtó legyen rádugva az alaplapra, amire klónoztál, minden egyéb HDD/SSD legyen lehúzva. Szvsz így nem fog indulni a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#33) LK válasza Fire/SOUL/CD (#32) üzenetére


LK
addikt

Ez hogy lehetséges? A 100 Mb -os,és a rendszer partíciót együtt jelölöm ki klónozásnál. Hogy indulhat a rendszer az ssdről,ha másik vinyón van a boot manager? Ezek szerint jobb lenne ha elgondolkodnék egy teljesen friss telepítésen ?

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#34) Fire/SOUL/CD válasza LK (#33) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az indítófájloknak a BOOT mappát illetve a bootmgr-t(nincs kiterjesztése) nevezik együtt. Ez a mappa és fájl normál esetben ugyanazon partíción van, azaz vagy a rejtett partíción, vagy ezen partíció hiányában a rendszerpartíción.
Ellenőrizd le, hogy esetedben hol található, hova van konfigolva a bootmgr, amit úgy tehetsz meg, hogy rendszergazda jogosultsággal elindítod a parancssort és kiadod a bcdedit parancsot. A megjelenő információk között ott lesz, hogy melyik partíción/hdd van a bootmgr és a rendszertöltő

Jó eséllyel ez olyan partíció lesz, amit klónozáskor nem másolsz (hisz nem is kellene hogy másold)

Ez a "jelenség" akkor fordulhat elő, ha pl W7 telepítés idejére nem húztad le a többi meghajtót és a W7 kihelyezte az indítófájlokat, vagy épp akkor ha multiboot-os rendszert használsz vagy használtál.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35) LK válasza Fire/SOUL/CD (#34) üzenetére


LK
addikt

Köszi,megnézem. Viszont,ha ez a baj akkor orvosolni kell,mivel nem fogom tudni visszaállítani az oprendszert ,ha gáz lesz.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#36) Fire/SOUL/CD válasza LK (#35) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Majd orvosoljuk, csak először derítsük fel, hogy tényleg ez-e a gond.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37) banhammer


banhammer
veterán

Lesz a Macrium Reflect Free-ről normális leírás?

Mert ha nem figyel az ember akkor akár adatvesztés is lehet a kisérletezgetés eredménye.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#38) sz.j válasza banhammer (#37) üzenetére


sz.j
nagyúr

Én már csináltam egyet (klónozás, mentés ragyogóan működik), de nem akarok Fire blogjába "belerondítani" a linkemmel.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39) Fire/SOUL/CD válasza banhammer (#37) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én biztosan nem készítek leírást, épp elég időt kellet fordítani a tesztre. A Macrium gyári oldalán találsz video tutorial-okat (is), amik segíthetnek.

sz.j
Nyugodtan "rondíts bele", a leírásod magyar nyelven sokkal emészthetőbb az érdeklődök számára, és persze hasznos. csak ha már belevágtál a tutorial készítésbe, akkor viszont ha időd engedi, nagyon alaposan vesézd ki a lehetőségeket, beállításokat stb. :B

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#39) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mivel még nem volt elég időm a visszaállítás kivételével minden (klónozás, mentés) elkészült, bár az is igaz, hogy csak szűkszavúan (a fontosabb dolgok lettek megemlítve).
De ha úgy gondolod lesd meg és véleményezd.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#41) banhammer válasza sz.j (#38) üzenetére


banhammer
veterán

Elküldöd privátban a linket?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#42) banhammer válasza sz.j (#40) üzenetére


banhammer
veterán

Tomor iras, de hasznos.
Nem akarod kirakni a LOGOUT-ra?
Az Atw nem egy bomba biztos tarhely.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#43) LK válasza Fire/SOUL/CD (#34) üzenetére


LK
addikt

Itt a kép. :F

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#44) sz.j válasza banhammer (#42) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az lehet, hogy nem "bomba biztos tárhely" (őszintén, melyik az?), de nekem kb. 8-9 év alatt nem volt különösebb gondom vele.

Amúgy megváltozott az oldal elérhetősége: [Link]

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#45) Joao


Joao
tag

HP EliteBook 8440p-be lenne az SSD, előtepelített OA Windows 7 van rajta. Na most, én szeretném költöztetni a Windows-t a HDD-ről az SSD-re, csak nálam elég érdekesen néznek ki a partíciók, ezért kérnék segítséget.

Rendszermeghajtónak szeretném az SSD-t, tehát csak a Windows és pár fontosabb program lenne rá, effektíve a mostani C meghajtóm. Azonban nem szeretnék lemondani a HP programjairól, se a one key recovery lehetőségről, van, amikor jól jön. :)
Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#46) Fire/SOUL/CD válasza Joao (#45) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Na, akkor kezdjük. :DDD hát igen, az előtelepített gépeken teljesen megszokott az ilyen "elcseszett" partícióstruktúra, a HP meg külön figyelmet szentel a userek szivatásnak, mert szinte az egyetlen gyártó, aki az MBR partícióséma mellett (ahol max 4 elsődleges partíció lehet és több nem is) le is "foglalja" a 4 elsődleges partíciót, megfűszerezve azzal, hogy egy FAT32-es partíciót lop a végére...

Mielőtt tovább mennék, azt muszáj megkérdeznem, hogy ugye legalább 180G-s (de inkább 256G-s) SSD-ről van szó? Ez azért fontos, mert ezt a partícióstruktúrát egy az egyben kell költöztetni (minden partíciót) és az nem fog rámenni egy pl 128G-s SSD-re.
(A jelenlegi partíciószerkezetet ne bolygasd meg, mert azzal a beépített recovery szolgáltatás is gallyra mehet, majd ha átklónoztuk, utána próbálunk módosítani az átklónozott SSD-n a partíciószerkezeten, de ez az eredeti struktúra maradjon érintetlen a hdd-n)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47) Joao válasza Fire/SOUL/CD (#46) üzenetére


Joao
tag

Nos ha jól értem, ebből így nem lesz semmi, mert 60 Gb-os SSD volt a tervben.. :(

(#48) Fire/SOUL/CD válasza Joao (#47) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A C és F partíciódon kb 130G adat van(bár gondolom ennek egy része saját adatok), de így is, nehezen lehetne azt 60G-re átvinni... Legalább egy 128-as SSD kellene, de így is trükközni kellene a klónozásnál (nem jelenleg, csak a klónozásnál a célmeghajtónál meg kellene változtatni a partíciók méretét, de ez meg nem tudom milyen kihatással lenne, a lapos beépített recoverí funkciójára)
128G-s SSD esetén legalább esély lenne kipróbálni, 60G-s SSD-nél szinte esélytelen a költöztetés. :(

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49) Joao válasza Fire/SOUL/CD (#48) üzenetére


Joao
tag

Az F kizárólag saját adatokat tartalmaz, fotóim, zenék, filmek. Amit az SSD-re szeretnék klónozni, az csak a C tartalma. Vagy ez nem lehetséges?
(Bocs, ha értetlen vagyok :) )

(#50) Fire/SOUL/CD válasza Joao (#49) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Benne van a lehetőség, hogy az eredeti OS-t bukod, az SSD topikban leírom, hogy miért és azt is, hogy mit kellene kipróbálni. Nem azért szőrözök ennyit, mert ez a legjobb szórakozásom, csak épp többek közt abból élek, hogy gépeket pakolok össze/telepítek/szervizelek idestova 2 évtizede és pontosan tudom, hogy be lehet bukni az eredeti OS-t ilyen előtelepített gépeken, épp ezért akarom, hogy ez ne fordulhasson elő. ;)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.