Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) davidsone válasza KTU (#550) üzenetére


davidsone
addikt

kösz az okítást meg semmit érő segítséget :C

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#552) Mercutio_ válasza davidsone (#549) üzenetére


Mercutio_
félisten

A fizikai csatlakozók csak a működési sebességbeli különbség esetén van jelentősége melyikre mit kötsz.
A bootolás sorrendjét a Biosban tudod beállítani.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#553) davidsone válasza Mercutio_ (#552) üzenetére


davidsone
addikt

Eddig ok. de ha a hdd helyére kötöm és arról bootol akkor elvileg first booton van
és az ssd van elől :U
nem tudom lehet az ufi bios bevallom nem vagyok nagy szakértője a nagy tudású mester meg lehet nem is látott még hasonlót sem ;]

ja és ezen a lapon az összes sata 6Gb/sec

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#554) davidsone


davidsone
addikt

bocsánat kifutottam a szerk.időből:
UEFI mielőtt belém kötne valaki :B

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#555) Mercutio_ válasza davidsone (#553) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mivaaaaan?
A rendszer /bios nem azt nézi, hogy milyen port volt első boot eszközhöz rendelve, hanem, hogy melyik eszköz volt beállítva.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#556) davidsone válasza Mercutio_ (#555) üzenetére


davidsone
addikt

Lehet én vagyok a madár de semmit nem állítottam át biosban hdd-ről formáztam a rendszert a helyére bekötöttem az ssd-t és bootol rendesen! Akkor ez hogy is van :F

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#557) Mercutio_ válasza davidsone (#556) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha inditasnal csak egy eszköz volt rajta automatikusan arról fog bootolni....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#558) davidsone válasza Mercutio_ (#557) üzenetére


davidsone
addikt

akkor elvileg minden ok és mégis kb 15 mp a különbség...

kell egy 1 terrás ssd oszt jóvan :DDD

:R

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#559) hokuszla válasza davidsone (#556) üzenetére


hokuszla
aktív tag

Kezd felmenni e vérnyomásom.
Ne figyeld mi, hova van "kötve"!
Menj be a BIOS!-ba és állítsd át a boot-sorrendet, hogy SSD legyen LEGELÖL.

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#560) davidsone válasza hokuszla (#559) üzenetére


davidsone
addikt

ez lehet hasznosabb lett volna, vagy inkább ha hozzá sem szóltál volna ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#561) adakiller


adakiller
senior tag

Sziasztok,

volna egy win7 64bit 32-es ssd-re telepítve, de sehogysem tudom átteni egy nagyobb(240) ssd-re a win7-et klónozással.

Próbáltam úgy hogy a rendszer számára fenttartott 100 mb-os partíciót is klónozom, akkor utána fel sem ismeri a 240-es ssd-t. Majd úgyis, hogy csak a win7 partícióját klónozom, akkor meg boot disk failure...

win7 alól is próbáltam klónozni, illetve bootable rescue media segítségével is. végeredmény u.a.

Program: macrium reflect

[ Szerkesztve ]

(#562) sandró60 válasza adakiller (#561) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
Ezzel próbáltad?EZ afórum erről szól

(#563) adakiller válasza sandró60 (#562) üzenetére


adakiller
senior tag

Szia,

Köszi, közben megoldódott :)

(#564) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Adott egy notebook egy HDD-vel, friss rendszerrel. Ezt szeretném klónozni egy új, szűz SSD-re úgy, hogy egyszerre csak egy meghajtót tudok a notiba tenni. Hogyan tudnám megoldani a klónozást így?

köszi

ati

(#565) Mercutio_ válasza ati888 (#564) üzenetére


Mercutio_
félisten

Cd-ről a kiirt macrium image - ről bebootolsz , a mostani system meghajtorol csinálsz egy image mentést akár a vinyo egy másik meghajtójára (legyen rajta elég szabad hely) vagy egy kellően nagy pendrive - ra (64GB jó esetben elég, de akár 32 is elég lehet.
Az új meghajtóra klonozhatsz egyből iscsak szerezz egy külső usb-s házat amibe bele tudod tenni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#566) zarakisan08


zarakisan08
tag

Sziasztok!

Lenne egy elég kezdő kérdésem.
Ha klónozom a rendszer partíciót ssd-re és működik a boot ssd-ről, akkor formázhatom a régi rendszerpartíciót?

Köszönöm!

(#567) KTU válasza zarakisan08 (#566) üzenetére


KTU
addikt

Ha már nincs rá szükséged (adatokra), és működik minden,
igen.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#568) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

Két SSD tartalmát (Windows 7 64 bit rendszer) szeretném megcserélni.
A notimban található 256 Gb-os meghajtót szeretném az asztali gépembe tenni, az abban lévő 64Gb-os meghajtót pedig a notiba.
Hogyan tudnám ezt újratelepítés nélkül megcsinálni?
A segítségemre lehet még egy Synology NAS, kb 1TB szabad tárhelyel.

:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#569) Fire/SOUL/CD válasza Digital (#568) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez nem biztos, hogy összejön, mivel 2 teljesen különböző alaplapról van szó, teljesen más driverekkel van telepítve a noti meg az asztali gép.
Annyit tehetsz (próba alapon), hogy mindkét SSD tartalmát lemented backup fájlba a Macrium reflect-el, majd a notiét az asztalira ill. az asztaliét meg a notira próbálod ráhúzni, asztán vagy elindulnak az OS-k vagy nem. (Ha a notin előtelepített OS volt, akkor a itt, a hsz-k közt keress rá az előtelepített szócskára)
Ha véletlenül nem élné(k) túl a műveletet, akkor még mindig ott a backup, hogy viszaállítsd az eredeti állapotot avagy reinstall.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#570) Midway


Midway
senior tag

Vissza felé is működik ez az áthelyezés?
120gb ssd win7-et szeretném egy 320gb-s hdd-re áttenni , hogy megusszam a telepítést.

Kell másik gépbe az ssd. Ha veszek újat , majd akkor csinálok friss telepítést.

[ Szerkesztve ]

(#571) Mercutio_ válasza Midway (#570) üzenetére


Mercutio_
félisten

Persze.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#572) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Legújabb ISO-k frissítve, feltöltve.
# Macrium Reflect Free 5.3.7299
# MiniTool Partition Wizard Free 9.0
# AOMEI Backupper Standard Free 2.5

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#573) Lauda


Lauda
félisten

Hello!

Feltelepitettem tegnap a progit, de nem innen toltottem le, hanem a sajat oldalrol. Viszont nem latja a 100 megas particiot. Letezik, hogy azert nem, mert a winPE progit nem telepitettem vele egyutt? Most letoltom azt az isot amit irtal a cikkben, kivancsi leszek. :F

(#574) Lauda


Lauda
félisten

Ujranyomtam a full telepitovel es nincs most sem 100mb-os particio, pedig telepiteskor hozott letre a win.

Na ilyenkor mi a helyzet? :))

(#575) KTU válasza Lauda (#574) üzenetére


KTU
addikt

Fire/SOUL/CD fórumtárs nem véletlen tölti fel ide az ISO-kat. :R

Ezeket nem telepíteni kell, ha elolvastad volna a cikket akkor ez egyből lejön.
Lehet telepítve is használni csak több odafigyelést igényel.

A másik hogy lehet úgy is telepíteni a win7-et, hogy nem hozol létre 100MB-os partíciót.
Te telepítetted, volt egyáltalán?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#576) Lauda válasza KTU (#575) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, en telepitettem es mint irtam is, hozott letre a win. ;) Lehet anelkul is? Hogyan? Nekem mindig is magatol hozta letre.

[ Szerkesztve ]

(#577) KTU válasza Lauda (#576) üzenetére


KTU
addikt

Az most a problémád szempontjából mellékes, és nem segít, meg szerintem jobb ha van. :U

Úgy csináld ahogy le van írva.
Írd ki az ISO-t, indítsd arról a gépet.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#578) Lauda válasza KTU (#577) üzenetére


Lauda
félisten

En win alol szeretnem es nem ertem miert nincs az a kis particio.

(#579) KTU válasza Lauda (#578) üzenetére


KTU
addikt

A képen nincs is 100MB-os partíció, egyik merevlemezen se :U
melyiken kellene lennie?

a 100MB-os rejtett partícióról [link]

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#580) Lauda válasza KTU (#579) üzenetére


Lauda
félisten

Epp az a bajom, hogy hol van? Miert nem latja a klonozo progi? A legfelson, az a rendszer vinyo.

(#581) KTU válasza Lauda (#580) üzenetére


KTU
addikt

Nézd már meg a lemezkezelésnél is.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#582) Lauda válasza KTU (#581) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi a linket, elolvastam. A lemezkezeloben sincs a 100mb-os.

(#583) KTU válasza Lauda (#582) üzenetére


KTU
addikt

Ami nincs, azt nem is lehet másolni. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#584) Lauda válasza KTU (#583) üzenetére


Lauda
félisten

Tegnap probakeppen klonoztam egyet es tokeletesen mukodik! Nagyon hasznos kis program ez! ;) Az a kis particio nem tudom hova lett, mert en nem toroltem az biztos, viszont azt olvastam, hogy az csak a titkositashoz kell, nekem pedig arra semmi szuksegem nincsen. ;)

(#585) varsam


varsam
őstag

Hali,

jelenleg egy dual boot-os rendszert használok. Egyik partición Win7 64, másikon pedig egy 10.6.8-as Mac OS X Snow Leopard van. (Hackintosh)
Játszok az ötlettel, hogy a Mac OS-t kitenném egy SSD-re.

Egy ilyen klónozással menne a dolog simán?

(#586) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Ha nem clonoznam a rencert'', hanem image fileba mentenem, akkor image this disk? Alul kivalasztom, hogy hova mentse es kesz? Utana mikor az image-bol keszitenek rendszert, akkor melyik opcioval csinaljam? Ebben az esetben is ugyan olyan hibatlan masolatot keszit, mint a kozvetlen klonozassal?

Koszonom szepen es bocsi a sok kerdesert. :B :R

[ Szerkesztve ]

(#587) KTU válasza Lauda (#586) üzenetére


KTU
addikt

Igen.

Én nem klónozok, csak mentek és visszaállítok.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#588) Lauda válasza KTU (#587) üzenetére


Lauda
félisten

Szupi, ennek orulok! Mert most ugy nez ki eleg rendben van ez a rendszer es ebbol szeretnek egy image mentest. A visszaalitas az hogy mukodik amugy? Eleg amator vagyok ebben a temaban. :B

(#589) csakb


csakb
őstag

Sziasztok!

Egy barátomnak (aki nem én vagyok) át kell költöztetnem a Win 7 rendszerét SSD-re a laptopján. A gép egy Acer 5942G, 1 db HDD fér bele. Jelenleg egy 640 GB-os HDD van benne, teljesen egyszerű partícionálással. 100 MB rejtett rendszer, a maradék meg egy nagy partíció, amiből összesen csak 100 GB-ot foglal, rendszerrel, mindennel együtt. Minden más cucca külső vinyókon és NAS-on van.

Az SSD egy 250 GB-os Samsung EVO 850 lesz. Akár jó, akár nem jó, ez lesz, már megrendelte.

Ugye jól sejtem a leírások alapján (amiért + a fájlokért hatalmas köszönet :R ), hogy az egész procedúrát fájdalommentesen meg tudom majd csinálni úgy, hogy az SSD-t egy külső, USB-s házban csatolom, és bebootolok pendrive-ról a Macrium ISO-val?

Nem kell az SSD-n semmi speckó előkészítés, a partícionálásról, megfelelő blokkméretekről stb. a Macrium gondoskodik?
Érdemes és lehetséges (USB-s házban) az SSD-n firmware-t frissíteni még klónozás előtt?

Előre is köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#590) Mercutio_ válasza csakb (#589) üzenetére


Mercutio_
félisten

Majd a szakik válaszolnak, addig is, amin a helyedben elgondolkoznék: egy töredezettségmentesítést ráküldenék előtte a HDD-re, és a nagy egyben lévő partició méretét levenném akkorára amekkora a használt terület, vagy egy kicsivel nagyobb, mivel így a klónozás is gyorsabb. (Másrészt enélkül ha jól emlékszem nem is biztos, hogy tudja klónozni a program, mert a file-ok töredezettsége miatt nagyobb lehet a klónozandó terület, mint amire átvinnéd azokat.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#591) csakb válasza Mercutio_ (#590) üzenetére


csakb
őstag

Már csináltam egy alapos takarítást (felesleges programok törlése, ccleaner stb.), és utána indítottam defragot is. A partíciót is lezsugorítom, köszi a tippet!

(#592) 8th


8th
addikt

Köszönöm, hogy ezzel a bejegyzéssel felhívtad a figyelmem a Macrium Reflect Free-re. :R
Ma délelőtt használtam először, de biztosan nem utoljára.

(#593) csakb


csakb
őstag

Én is köszön még egyszer! :R
Egyszerűen, gyorsan és gond nélkül migráltam az egész rendszert SSD-re. Align, trim, miegyéb és hovatovább szintén rendben van. :)

(#594) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#572) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia Fire!

Megjelent a Macrium Reflect v6.0 változata és ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.
1. A v6.0-ba háromféle PE verzió található (PE 3.1 - win7, PE 4.0 - win8.0, illetve PE 5.0 -win 8.1), ezek kompatibilisek egymással, azaz a PE 5.0 (Win 8.1)-el készített bootolható eszköz (CD/DVD vagy pendrive) például a Win7 klónozására, mentés/visszaállítására is használható vagy csak kimondottan a win 8.1-hez?
2. Ha a v6.0 PE 5.0-al készített bootolható eszköze "mindenhez" jó, akkor a MR v5.3-al mentett rendszer visszaállítható a v6.0 PE 5.0-al készített boot CD-vel is?

Előre is köszi a választ
Üdv sz.j

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#595) donmackó


donmackó
őstag

Üdv szakik!

Túl vagyok életem első klónozásán. :D Egy 1Tb-os hdd-t klónoztam egy másik 1Tb-os hdd-re. Nem típus (de még nem is gyártó) azonosak (az egyik Seagate a másik Toshiba). Olyan problémám, pontosabban kérdésem van, hogy létrejött egy 300 megás partíció, ami látható az intézőben. Eddig ez nem látszódott, gondolom ez lenne a helyreállítós rész. Macrilium Reflect-tel csináltam, ott is úgy volt hogy volt egy 300 megás partíció és a többi, én fogtam és átraktam mindkettőt. Mit lehet csinálni hogy megint csak egy sima C: meghajtó legyen a sajátgépben?

Kép hogy értsétek hogy mi zavar. :)

Release the cable hounds!

(#596) kraftxld válasza donmackó (#595) üzenetére


kraftxld
nagyúr

start
diskmgmt.msc
jobb gomb az E:\-re
meghajtó elérési út módosítása (vagy vmi ilyesmi a magyarban)
eltávolítod az E:\-t
örül :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#597) kraftxld válasza sz.j (#594) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, visszaállítható, de a 6.0-val készített nem állítható vissza 5.3-al.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#598) donmackó válasza kraftxld (#596) üzenetére


donmackó
őstag

Akkor törölhető mindenféle hátrány/mellékhatás nélkül az a 300 megás rész?

Release the cable hounds!

(#599) kraftxld válasza donmackó (#598) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ne a partíciót töröld, hanem a betűjelet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#600) donmackó válasza kraftxld (#599) üzenetére


donmackó
őstag

Köszi így már minden a helyén. Most már ezt is tudom hogy mit kell ilyenkor csinálni. :R

Release the cable hounds!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.