Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#150) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Örülök, hogy sikerült. ;)
Annyit viszont még meg kell tenned, hogy a partícióeltolást ellenőrzöd illetve, hogy működik-e a TRIM rendesen. Ez utóbbihoz a Hard Disk Sentinel legújabb változatát használd.
(SSD-nél ezek alapfontosságú tényezők)
Bejegyzésem vége felé 6 pontba gyűjtöttem a tipikusan felmerülő kérdéseket, az segíthet.
(Ha nem menne a TRIM avagy utólag kellene a partícióeltoláson változtatni, bár W7 esetén ez utóbbinak helyesnek kellene lennie)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#152) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#151) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja persze, ezek voltak az első dolgok, amiket ellenőriztem.

Az eltolással nincs gond, de gondolom azért sem, mert a klónozás előtt, a HDD-n is jók voltak az eltolások (ez lehet az egyik ok, nem?).

Screenshot az msinfo32 vonatkozó részéről:

msinfo32 - Samsung 830 - alignment

az értékek:

Partition Starting Offset 1 048 576 bytes
1048576/4096 = 256
Partition Starting Offset 210 763 776 bytes
210763776/4096 = 51456
Partition Starting Offset 112 192 389 120 bytes
112192389120/4096 = 27390720
Partition Starting Offset 70 003 982 336 bytes
70003982336/4096 = 17090816

Tehát mindegyik egész számra jön ki.

A többi dologra:
a termékhez kapott Samsung Magiciannel leellenőriztem a dolgokat, így nézett ki optimalizálás előtt:

Samsung Magician - Samsung 830 SSD 128 GB - BEFORE optimization

UTÁNA:

Samsung Magician - Samsung 830 SSD 128 GB - AFTER optimization

"egyes gyártók SSD-inek kondíciója 99%-ról indul, nem 100-ról, ez teljesen természetes jelenség. Ilyen SSD-k pl Samsung 470/830 és Intel egyes SSD-i stb."
Nálam ez nem igaz, mert 100%-ról indul.
Hard Disk Sentinel screenshot:

Samsung 830 SSD 128 GB - Hard Disk Sentinel screenshot

Tehát a TRIM is engedélyezve van. :K

Sk8erPeter

(#153) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#152) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Nálam ez nem igaz, mert 100%-ról indul.
Hard Disk Sentinel screenshot:"

Azért 100-ról indul, mert nem a legújabb HDS-t használod, hanem egy régebbi verziót... ;] Amúgy a többi OK.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#154) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#153) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tényleg? Hmm. És a régebbi verzióban miért mutatja azt, hogy 100%? :D Mi változott az újban, hogy abban már "elromlik"? :DDD

Sk8erPeter

(#155) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#154) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A meghajtók a SMART infóban adnak vissza ilyen infókat, ez gyártónként, típusonként más és más. Folyamatosan kell egy adatbázist vezetni, hogy mely meghajtó pontosan melyik SMART attribútumban és mit ad vissza. Az a régi verzió még nem ismerte a 830-ast, ezért a "false" infó. Hozzáteszem a TRIM működését is csak a 4.x-es tudja korrekten ellenőrizni, a korábbiak nem.
(Meg a saját progim) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#156) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#155) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igazad volt!

4.10-es hordozható változatával 99%:

Samsung 830 128 GB - Hard Disk Sentinel 4.10 (new with 99% - it's normal)

Sk8erPeter

(#157) lliptakrobi


lliptakrobi
újonc

Én még 2-3 hete megcsináltam azt hogy klonoztam az SSD re a rejtett és a C meghajtót.
És a bios bootolást az SSD re tettem.

Viszont most jöttem rá hogy valami nem oké, mert a meghajtó betűjelem nem lett C
És az SSD-n E jelű lett a WIN
Habár SSD a boot vinyó mégis a régi C asztalát használom, vagy mégsem mert az új parancsikonok, játék telepítések ikonjai az SSD re kerültek

Most fizikálisan eltávolítottam a régi rendszervinyót és indul a WIN, de nincs asztalom. És még mindig az E meghajtó a rendszer WIN

Ezen a backup restor progin nincs beállítás meghajtó betűjelre.

Mit tegyek?

(#158) Fire/SOUL/CD válasza lliptakrobi (#157) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Miután klónoztad, azután le kellett volna húzni minden más meghajtót és kipróbálni, hogy ha csak az SSD van csatlakoztatva, akkor onnan kifogástalanul indul-e a rendszer (ezt a bejegyzésemben is leírtam, meg ahol csak tudom)
2. A progiban van lehetőség a meghajtó betűjelének megadására
( A kép sz.j oldaláról származik, aki remek tutorialokat készít)
3. Hogy mit tehetsz? Elsőre azt próbáld meg, amit az 1. pontban írtam. Ha úgy elindul a rendszer(csak az SSD legyen csatlakoztatva magyarul), akkor az érdekes, ha nem C lesz a rendszerpartíció. Ha valami csoda folytán mégsem C, akkor a lemezkezelőben próbáld meg megváltoztatni C-re, ha sikerül gép restart. Ha ezután is szépen elindul az OS, csak ezt követően csatlakoztasd vissza a többi meghajtót, BIOS-ban bootsorrenden állíts ha szükséges és remélhetőleg így megoldódik a probléma.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#159) lliptakrobi válasza Fire/SOUL/CD (#158) üzenetére


lliptakrobi
újonc

Köszi a gyors választ.

Én ezt a meghajtó betűjel módosítást nem találtam meg. (Amikor CD ről butoltam csak a klonozás lehetőség volt)
És amikor kivettem minden más fizikai lemezt, és csak az SSD volt akkor is E maradt a betűjelem, lehet az E -ről is töltött be a WIN, de minden mást asztal, dokumentumok, azt a C meghajtón kereste, ami ügye nem volt. Nagy nehezen előkerestem az E meghajtón a diskmgmt.msc, de hibát dobott nem tudtam C re tenni :S

Most leformáztam lehet újrateszem a win7-et az SSD re vagy újra készítek meghajtó klónozást, még nem döntöttem el.

(#160) Fire/SOUL/CD válasza lliptakrobi (#159) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha újra klónozni pórbálsz, akkor már tudod hol keresd a betűjel állítást és ott C-t adj meg(persze ezt csak boot CD-ről lehet, OS alól nem)
Ha a tiszta telepítés mellett döntesz, akkor meg ez a bejegyzésem segítségedre lehet.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#161) zso79


zso79
őstag

Remek cikk! Kb. 15 perc volt a teljes művelet és kitűnően működik minden. :C

(#162) flash-


flash-
veterán

klónozni lehet meghajtót hogy egy program egyből tegye át a régi meghajtó tartalmát (particiokkal együtt)egy újra?
vagy csak úgy lehet először minden programmal hogy elősör a régi tartalmát ki kell menteni egy lemezképbe és abból a lemezképből kell az új hddre klónozni-rátenni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#163) Fire/SOUL/CD válasza flash- (#162) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. privátban is válaszoltam
2. ha figyelmesen elolvasod még1x a cikket, akkor megkapod a kérdésedre a választ ;)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#164) koufax


koufax
csendes tag

Tökéletesen sikerült minden még nekem is.A klónozó is remekül működik,nem kellett újrahúzni a gépet és megmaradt minden cuccom.Köszi.

Erőt érzek a zavarban.

(#165) dace90


dace90
csendes tag

Sziasztok! Olvastam, hogy nem mind1ik hp noti engedi a clonozást, nekem egy pavilion dv6om van. Szerintetek ezzel működni fog vagy pedig új rendszert kell raknom az ssd-re?

(#166) Sk8erPeter válasza dace90 (#165) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mi az, hogy "nem engedi"? Hol olvastad? :)
Kérdésedre válaszolva igen, szerintem működni fog.

Sk8erPeter

(#167) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Sziasztok!
Segítsen már valaki légyszi!
Vásároltam egy laptopot előtelepített Win 8-al. Kértem bele SSD-t és azt is , hogy klónozzák át az előtelepített Windowsomat. El is készült, de használat közben a következő gondom adódott.
Az új Windows megismerése közben bátran állítgattam mindent, mert mondták, hogy a Windows gyors fájlhelyreállítási funkciójával felújíthatom az OS-t. Így is tettem, de a gépem nem találta a felújításhoz szükséges adatmappákat, pl recovery. Így egy fekete képernyő fogadott és onnantól semmi sem történt.
Lehetséges az, hogy a boltban nem helyezték át a Recovery mappát az SSD-re és azért nem megy a dolog?
Továbbá próbáltam SSD-t kivenni és HDD-n helyreállítani az OS-t, de ott sem lehet. Ott sem talál valamit, pedig látom, hogy ott van a Recovery és még négy mappa, rendszer, helyreállító és a többi.
Amikor átklónoznak egy HDD-s OS-t SSD-re, akkor a HDD-ről letörlik az eredeti OS-t? Mert ha igen, akkor lehet, hogy azért nem tudom ott sem helyreállítani Windowst. Lehet, hogy épp ezért, mert nincs mit helyreállítani.
Most benne vagyok a zsákutcában. Alapállapotra lenne szükségem, azaz előtelepített Windowsom visszatelepítésére a HDD-re, a saját partíciójairól, mert máshonnan ugye nem is lehetne GPT partícionálási stílusa miatt, legfeljebb formázással, de akkor elveszne minden még a termékkulcsom is.
Kérdéseim:
Lehet-e ezt házilag elvégezni? Azaz telepíteni HDD helyreállító mappáiból HDD-re a legális Windowsom?
Megoldható-e az, hogy a HDD-n visszatelepített Windowst úgy átklónozni SSD-re, hogy mindenestől, Recovery-val együtt, tehát hogy későbbiekben SSD-n Win újrahúzás helyett a Win felújítási opcióval (f9) megoldható legyen egy Win felújítás?
Köszönöm előre is

(#168) Sk8erPeter válasza bgabi1 (#167) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"a Windows gyors fájlhelyreállítási funkciójával felújíthatom az OS-t"
Hogy mi van? :F Ezt kifejtenéd? Egy friss OS-nél miért is kéne fájlhelyreállítási funkció? :Y

"Amikor átklónoznak egy HDD-s OS-t SSD-re, akkor a HDD-ről letörlik az eredeti OS-t?"
Nem. A klónozásnak az a lényege, hogy klónozva van. :DDD

Sk8erPeter

(#169) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Igen, pár napos OS-t is össze lehet úgy zagyválni, hogy helyre kelljen állítani, de a legnagyobb gondot az okozta, hogy valami miatt a tűzfalat nem lehetett aktíválni. Lehet, hogy beszedtem egy vírust, nem tudom. Ezért akartam felújítani az OS-t. Nem lehet mindenki profi. 8 éve számítógépezem, de ez az SSD- HDD körüli klónozási tortúra nálam elrontotta az egész rendszeremet. Ezért kérdeztem, hogy hogyan lehet visszaállítani az eredeti Windowsom a HDD-re, mivel SSD-ről töröltük és egy tiszta telepítéssel tettünk fel egy másikat, de az ugye nem legális, ez a gond.
Azt az előző hozzászólásomban leírtam, hogy nem működött f9 után a helyreállítás funkció. De miért nem?

[ Szerkesztve ]

(#170) bgabi1 válasza Sk8erPeter (#168) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Ha a klónozásnak az a lényege, hogy klónozva van, akkor mond meg nekem, hogy hol a gyári előtelepített Windowsom a HDD-n, mert annak hűlt helye. Próbáld ezt a gondot egy amatőr felhasználó szintjén elmagyarázni. Elhiszem, hogy te profi vagy ebben a témában, de én nem és tőszavakból, tőmondatokból sajna nem fogom megérteni.
Elnézést, ha megzavartam volna a topik munkáját, kezdő szintű kérdésemmel észrevételemmel!

(#171) Fire/SOUL/CD válasza bgabi1 (#170) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Leegyszerűsítem: A szervizben xarták el az egészet, mert nem rendesen klónozták át az előtelepített OS-t, azt ugyanis, nem olyan simán lehet áttenni, mint egy nem előtelepített OS-t. (Ez az oka, hogy a beépített helyreállítás sem működik többek közt)
Sajnos az, hogy szervizben csinálnak ilyet, az nem garantálja, hogy hozzáértő emberek is dolgoznak ott, sajnos felhígult a szakma és olyan emberek is szervizesek, akik jobb lenne ha nem lennének azok.
(Természetesen minden tiszteletem a hozzáértő szakiknak, mert azért vannak ilyenek is)

Ha nem lett több DVD-s backup készítve(és ez nem a W8 backup, hanem a laposod beépített recovery-ének egyik szolgáltatása, ami elveszett mára) és az erdeti helyről (HDD) is legyalultatok mindent, akkor előtelepített formában bebuktad az OS-t.

Ha egy tiszta telepítés során, a lapos alján lévő kulcsot(már ha volt) elfogadta a telepítő, akkor az szerencsésebb, mert akkor az attól még eredeti/legálisnak minősül.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#172) bgabi1 válasza Fire/SOUL/CD (#171) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!
Kiegészíteném az információkat.
Ez egy új laptop, 2 hetes, a boltban tették bele az SSD-t és ott is klónozták.
A laptop alján csak egy sima Windowsos matrica van azonosító szám nélkül, de azt már egy Windows 8-hoz sem adnak, mert állítólag a Recovery mappában van benne, vagy a biosban. Ezen kívül még a Recovery mappa is ott van, csak azt a lemezkezelő nem látja, de mindjárt keresek arról is fotót, ha megtalálom persze csak akkor.
A HDD-ről semmit sem gyalultunk le, mindjárt küldök egy fotót

[ Szerkesztve ]

(#173) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Íme a HDD-n lévő partíciók, ezekhez nem nyúltunk, csak az elsődlegesre pakoltam játékprogramokat. Valójában az a kérdésem, hogy én erről házilagosan fel tudom-e támasztani a Windowsomat, akár úgy is, hogy SSD nélkül átmenetileg, míg nem találok egy szakértőt.
Köszönöm a korrekt válaszodat, én is úgy gondolom és gondoltam, hogy ott k..... el ahol átklónozták.

[ Szerkesztve ]

(#174) Fire/SOUL/CD válasza bgabi1 (#173) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Talán menthető a dolog, viszont ahhoz tisztán kell látnom, ehhez folyamatosan teszek fel kérdéseket és csak arra és röviden válaszolj(nem kell töltelék szöveg, csak amit kérdezek)

1. Mi az az 1TB-os HDD? (lemezkezelőben) Esetleg egy USB-s HDD? Ha igen, akkor csatlakoztasd le
2. BIOS-ba be, és tedd a bootsorrend elejére az UEFI előtagos 500GB-os HDD-t. Onnan elindul a rendszer?
3. Ha a 2. pontban leírtak szerint jársz el, akkor sem működik az F9-es menü?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#175) bgabi1 válasza Fire/SOUL/CD (#174) üzenetére


bgabi1
aktív tag

1) Az egy külső merevlemez amit usb-vel csatlakoztatok a laptophoz

[ Szerkesztve ]

(#176) Sk8erPeter válasza bgabi1 (#170) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jó, nyugi van már, nem kell játszani a sértődöttet plusz egy hsz. megírásával, attól nem leszünk előrébb.
Először is nem vagyok profi a témában. Másodszor nem látom a partícióstruktúrádat, ezt könnyen meg tudod nézni egy Unebootin segítségével pendrive-ra telepített PartedMagic-kel, a pendrive-ról bootolással, majd a GParted elindításával. Vagy a Windows-beépítettel (diskmgmt.msc), bár az általában a recovery-partícióknak csak a meglétét vagy nem létét mutatja. Harmadrészt annyit sem írtál, hogy milyen konfigurációról van szó, milyen laptopról van szó, abból következtetni lehetne arra, hogy milyen recovery-cucc van rajta. Negyedrészt nem volt világos, melyik helyreállító funkcióról beszélsz, a Windows beépítettjéről, vagy a "rendes" recovery-funkcióról, ami a gyártó saját szoftverével szokott történni. Ötödrészt honnan tudjam, hogy a szervizben jól klónzták-e a partíciódat? Nem mutattál partícióstruktúrát az eredeti HDD-ről, és az elvileg klónozás utáni SSD-ről.
"SSD-ről töröltük és egy tiszta telepítéssel tettünk fel egy másikat, de az ugye nem legális, ez a gond."
Ez sem világos, hogy itt ez miért is ne lenne legális.
Ennyi infó alapján tehát ne várd, hogy kész megoldást kapj egyből, de főleg nem kell megsértődni, ha semmi sértőt nem írtam. Csak viccelődve jegyeztem meg, hogy ha rendesen klónozták, akkor az azt jelenti, hogy valóban klónozták. De azt nem nevezik klónozásnak, amit elcsesztek. Mert a klónozás során is felléphetnek hibák, például hogy egyszerűen szarul csinálják, vagy nem a megfelelő szoftverrel. Ezzel kapcsolatos volt Fire/Soul/CD írása is.

===

Szerk.: időközben látom születtek egyéb hsz.-ek is, de még mindig nem egyértelmű, melyik HDD az érintett, mi a diskmgmt.msc-ben látható többi HDD tartalma, konkrétan mit is kéne látni. Annyi látszik a Lemez 1-en van egy recovery-partíció, de ki tudja, az most melyik HDD is, erről sem beszéltél, a besértődésed helyett inkább leírhattad volna ezeket az információkat.
Akár a szervizbe is visszavihetnéd, hogy ezt bizony elb@szták, hozzák helyre ők, ne neked kelljen már b@szakodnod vele, ha már ők a kretének.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#177) bgabi1


bgabi1
aktív tag

2) Biosba bementem és nincs UEFI előtagos HDD, viszont emlékeim szerint kellene, hogy legyen. A második helyen a Hitachi van, csak most nézegettem körbe és véletlen így fotóztam le, de majd visszateszem

[ Szerkesztve ]

(#178) bgabi1 válasza Sk8erPeter (#176) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Nem sértődtem meg csak ha valaki nem ért hozzá ilyen mélységben ahogy Ti, akkor azt sem tudja, hogy mi az amit alapból közölni kell veletek. Semmi gond mindjárt pótlom ezeket.
-Asus G75 VX GTX 670MX 500GB HDD 120GB SSD gyári előtelepített Win8.
-Igen a beépítettről beszélek, mert külön helyreállító dvd-t nem kaptam hozzá.
-Tiszta telepítés alatt azt értettem, hogy formattáltuk az SSD-t, mert ugye a klónozástól az is GPT stílusú lett, így nem volt hajlandó elfogadni a rendes letöltött Windows 8-at. Miután formattáltuk így felment rá a Win8, de csak a próbaváltozat, mert nem tudta aktíválni magát-érthetően. Illetve egy aktívátorost is próbáltam és azért mondtam, hogy nem legális.
A boltba már reklamáltam, de nagyon alapszintű a segítség.
Kaptam egy linket egy Windowsról, töltsem le, majd azzal regisztrálódik, ráadásul angol nyelvű volt. Vegyem ki az SSD-t úgy próbáljam, ezeket már mind kipróbáltam, de nem megy.

(#179) bgabi1 válasza Fire/SOUL/CD (#174) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Mivel nincs UEFI előtagú HDD, ezért ezt nem tudom kipróbálni, viszont ha az UEFI nélküli 500GB-os HDD-t teszem a bootsorrend elejére, akkor sem megy f9, azaz elindul az egész művelet, majd kiírja, hogy nem találja a felújításhoz szükséges dolgokat

(#180) Fire/SOUL/CD válasza bgabi1 (#177) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez is megfelelhet, egy próbát megér. Ha nem oké, akkor ugyanott a BIOS-ban az ADD Boot Option-ál lehet hozzáadni eszközöket a "bott menühöz". Ott lennie kellene UEFI előtaggal.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#181) bgabi1 válasza Fire/SOUL/CD (#180) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Volt ott ilyen előtagú boot, de azt az operátor, aki segíteni akart valószínűleg kitörölhette, mert előtte tutira emlékszem, hogy volt. Létre lehet hozni ott egyet? Most bele is néztem, de nincs. Add bootnál csak egy valami van, de az valami teljesen más dolog

[ Szerkesztve ]

(#182) Fire/SOUL/CD válasza bgabi1 (#181) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Annak ott kelllene lennie, esetleg nézz be a Hard Drive BBS-be és ott tedd az első helyre a HDD-t

De ezt inkább privátba folytassuk, mert egyelőre a klónozáshoz semmi köze a témának...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#183) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#182) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mondjuk engem érdekelne, hogy oldjátok meg. :)

Sk8erPeter

(#184) fügike


fügike
senior tag

Üdv!

Elnézést, ha badarságot kérdezek, de miért szükséges partíció eltolást alkalmazni?

Füge

Boci-boci tarka!:D

(#185) Sk8erPeter válasza fügike (#184) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

(#186) fügike válasza Sk8erPeter (#185) üzenetére


fügike
senior tag

Kösz!

Tuti hogy nem találtam volna meg!:D

Mivel Macriummal szeretnék átköltöztetni Win7-et (meg adatpartíciókat) egy új - és üres - SSD-re, ezek szerint ezt a progi megoldja - jó eséllyel.

Füge

Boci-boci tarka!:D

(#187) Sk8erPeter válasza fügike (#186) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, erről szól Fire/SOUL/CD cikke, amihez éppen írtad a kommentárt.... :D

Sk8erPeter

(#188) csapee


csapee
senior tag

Ha vki windows alatt hasznalta es elrontotta a particiok meghajtojelenek sorrendjet csinaljon egy boot pendrivo-ot a program iso-javal. Csak az ssd es a pendrive comboval bootoljon be a pendriverol. Ezutan a restore menupontban lehetoseg van a windows meghajtojelenek javitasara (de szerintem a boot hibakat is javitja mert mbr-t is sorol, meg ini-t. Ezutan az ssd lesz a c meghajtojelu particio.

Csapee

(#189) VaMik


VaMik
tag

Sziasztok!

A macrium esetében van arra lehetőség, hogy rendszerpartíciót másoljuk egy olyan winchesterre amelyen már van egy adatpartíció. Végeredményképpen pedig ne törlődjön az adatpartíció a rendszerpartíció áthelyezését követően?

(#190) KTU válasza VaMik (#189) üzenetére


KTU
addikt

Igen :K
csak ráhúzod és megy!
nagyon jó progi.

persze ha Win7 a 100-as partíció kell hozzá ha telepítésnél nem törölted.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#191) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

Sziasztok!

Én is kipróbáltam ezt a macrium free nevezetű programot, de nekem nem jött össze.
Csak a rendszer és a 100MB-os partíciót rakattam át vele.
Első indításra semmi, másodikra eljutottam a bejelentkező képernyőig, sokadik indításra pedig képes volt üres asztalt behozni, kiírta, hogy regisztrálatlan a Windows7 és semmi több. Se start menü, se parancsikonok, semmi.
Akárhányszor próbáltam ez volt a legjobb eredmény. Úgyhogy maradtam az új telepítésnél. Azzal sikerrel jártam :D

(#192) Sk8erPeter válasza RAMBÓ (#191) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egyáltalán bootolható pendrive-ról indítottad?

"Első indításra semmi"
Bővebben? :)

Sk8erPeter

(#193) RAMBÓ válasza Sk8erPeter (#192) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Nem vágom miért kellene bootolható pendrive?!
Amit olvastam leírást, aszerint windowsba fel kell telepíteni a progit, csatlakoztatni az SSD-t és klónozni a rendszer illetve a 100mb-os partíciót.
Régi vinyót lehúzni, SSD-ről indítani a rendszert.
Nem volt szó bootolható pendriveról...
De elképzelhető, hogy hiányos az ismeretem róla. Végülis már mindegy, gyorsabb volt rakni egy új windowst az SSD-re :))

(#194) KTU válasza RAMBÓ (#193) üzenetére


KTU
addikt

Azt a rendszert akarod klónozni amire feltelepítetted, amit épp használsz :W

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#195) RAMBÓ válasza KTU (#194) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Norton Ghost-al csináltam már pár mentést és azok működtek... És úgy rémlik azokat windowsból csináltam :))

Amúgy a leírás, amit olvastam (nem ez, hanem egy másik oldalon találtam, nem akarom belinkelni, de google-ba mindenki rátalálhat). Na az is jó pár oldalas leírás képekkel mindennel és mintha ott nem említené ezt a bootolható pendrive dolgot.... Én onnan szedtem, utána találtam ezt az oldalt. Majd ha legközelebb sok időm lesz, kipróbálom, mert a régi HDD-n meghagytam a rendszert és félretettem.

De végül is igazából lényegtelen. Az új telepítés a 100% és már jól működik az SSD-n.

[ Szerkesztve ]

(#196) Sk8erPeter válasza RAMBÓ (#195) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát nekem a klónozott rendszer is 100%-os lett... :)
Amúgy olvasd el a cikket, és akkor talán megtudod a kérdésedre a választ... De KTU igazából teljesen jól összefoglalta neked a lényeget... :)

Sk8erPeter

(#197) KTU válasza RAMBÓ (#195) üzenetére


KTU
addikt

Az N.G. úgy csinálta hogy feltelepíted, elindítod hogy másolja azt a rendszert amire telepíted,
gép restart, és RAM-drive-ról megcsinálja
remélem jól írtam, már rég csináltan N.G.-vel
mert nem mindig működött és jó esetben csak arra a partícióra ment fel amiről csináltam és másikra szinte soha, csak ha pont ugyanaz volt a partícióstábla kiosztása.

nemrég kipróbáltam a Macrium-ot, SATA-rol ATA-ra, ATA-ról SATA SSD-re, mindig külön új másolattal
és nagyon nem érdekelte hogy mekkora volt a partíció, rámásolta és minden alkalommal hiba nélkül indult az OS.,
egyszerűen működött,
a CD lemezes változatot használom.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#198) RAMBÓ válasza KTU (#197) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Értem, tehát akkor azért nem működött nekem, mert én simán felraktam és windows alatt klónoztam :DD
Na de lagalább legközelebb már okosabb leszek, ha kell.

(#199) Sk8erPeter válasza RAMBÓ (#198) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Legközelebb olvasd el a cikket, amire reagálsz... :DDD Ha felscrollozol a cikkhez, láthatod feketén-fehéren leírva a bootolható pendrive elkészítésének menetét.

Sk8erPeter

(#200) RAMBÓ válasza Sk8erPeter (#199) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Elolvastam! És ott a leírás a végén amit én olvastam:

"Itt pedig egy remek bemutatót találhattok sz.j jóvoltából:
Klónozás Macrium Reflect Free program használatával."
[link]

Ebben nagyon nincs benne :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.