Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Cucuska2 válasza Sk8erPeter (#250) üzenetére


Cucuska2
őstag

Valóban, már le tudom tölteni. :R

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#252) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Köszönöm a segítséget, minden probléma nélkül lezajlott.
A TRIM-et már ellenőriztem, hogy be van-e állítva, valamit még nézni kell frissen átpakolt Win7-nél?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#253) Fire/SOUL/CD válasza Cucuska2 (#252) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Erről a progiról dobj képet: SSDOK

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#254) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#255) Fire/SOUL/CD válasza Cucuska2 (#254) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Minden a legnagyobb rendben, csak 2 javaslat
1. ha nem használsz hibernálást, akkor tiltsd le
2. superfetch-t(előtöltést) tiltsd le a szolgáltatásoknál

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#256) Cucuska2 válasza Fire/SOUL/CD (#255) üzenetére


Cucuska2
őstag

Superfetch-et lelőttem, hibernálás marad. Köszönök minden segítséget. :R

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#257) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!
Van egy működő rendszerem Windows 7-el, egy satás 1 terrás HDD-n. Szeretném átköltöztetni a rendszert egy Ocz Agility 3 120 gigás SSD-re. A windows mellett van egy ubuntu ami két partíción lakik és ezt nem szeretném átvinni. Az régi időkben az xp alatt az MBR-ben lakó grubot az fdisk /mbr paranccsal tudtam eltávolítani, gondolom itt majd a bootrec.exe /fixmbr paranccsal tudom ugyanezt megtenni, még a rendszermásolás előtt. Jelenleg a BIOS-ban nincs beállítva az AHCI. Elolvasva a cikket és a hozzászólásokat, nekem nem egyértelmű, hogy hogyan lehet a költöztetést úgy megcsinálni, hogy az SSD-re másolt rendszer alatt már működjön az AHCI. Mikor kell a BIOS-ban beállítani?

(#258) 69nOrBeE69


69nOrBeE69
csendes tag

nagy up a leírásnak! a macrium gond nélkül átmásolta a win8-amat az új vinyómra :)

(#259) cidalain


cidalain
veterán

Partícióeltolás bekapcsolása kimaradt a klónozás közben.
SSDOK hibát ír a 39 MB-os partícióra, másik kettő rendben.

Mi a megoldás, hogy rendbetegyem az alignálást?

A Lemez1 az eredeti HDD, a Lemez0 az SSD:

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#260) Fire/SOUL/CD válasza cidalain (#259) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Annyi csak a teendő, hogy elsőre egyszerre másold az OEM és Recovery partíciót és állítsd be a megfelelő eltolást. Ha ez megvan, akkor le is ellenőrizheted a progimmal újra, ha OK, akkor meg a rendszerpartíciót kell mr csak átklónozni.

UI: Nálam megint kezd döglődni a PH!...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#261) cidalain válasza Fire/SOUL/CD (#260) üzenetére


cidalain
veterán

OKÉS, köszi, akkor újra megcsinálom, és két részletben.
Első körben a két kicsit másolom, ás rámegyek a plusz gombra, és ott a Win7-eset választom a legördülőből.
Majd második körben állítgatás nélkül a C meghajtót

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#262) cidalain válasza cidalain (#261) üzenetére


cidalain
veterán

Na most átmásoltam csak az OEM és Recovery partíciókat az SSD-re alignot beállítottam.
Elindítottam a gépet HDD-ről, futtatva az SSODK-t még mindíg gondja van a 39MB-os partícióval.

Az align-t a Marciumban mindkét partíciónál meg kell csinálni? kijelöl->properties->legördülőből kiválaszt->leokéz? Mert most én csak egyszer nyomtam rá a gombra, és egyszer állítottam be.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#263) Fire/SOUL/CD válasza cidalain (#262) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Valami nem kóser, mert ilyen nem fordulhat elő...

1. SSD-ről az összes partíciót töröld le
2. Nem OS alól klónozunk
3. Csak az OEM-et klónozd és állítsd be a Vista/7/SSD(1MB) alignment opciót és okézd is le

Így fizikailag képtelenség, hogy ne legyen megfelelő az eltolás, mert pont 1MB lesz...

UI: Nem lehet, hogy korábban az XP-s beállítás jelölted be?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#264) cidalain válasza cidalain (#262) üzenetére


cidalain
veterán

Megnéztem mégegyszer. Külön lehet állítani a partíciókat.

Viszont a 39MB-os OEM partíciónál a tulajdonságok oldalon minden szürke, csak Drive lettert, és Partition Type-ot tudnék állítani. A méret, és az alignment inaktív. Ráadásul az alignment XP(CHS) móddal inaktív.

Nem tudom hogy ez jelent e valamit de ez a partíció 16-bit FAT fájlrendszerű. Emiatt lehet?

És akkor most hogyan tovább, ha nem tudom eltolni?

(a progival letöröltem a létező partíciókat, mielőtt újra klónozni kezdtem volna. boot CD-ről klónozok. én direktbe nem választottam XP-set, amikor elsőre csináltam akkor nem mentem ide be, szóval ha választódott akkor automatikusan)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#265) Fire/SOUL/CD válasza cidalain (#264) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Drive letter ->None, Partition Type -> Primary, ez biztos.

FAT16-os fájlrendszer lenne rajta? Hát végül is nem elképzelhetetlen, de az nem okozhat ilyen jelenséget
(Gondolom a legújabb Macrium-ot használod)

Ha így sem tudsz vele mit kezdeni, akkor próbálkozz egy másik klónozó progival vagy klónozd át úgy, ahogy korábban, annyira nem érdekes az a 40MB-os partíció eltolása(igen ritkán van használva)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#266) cidalain válasza Fire/SOUL/CD (#265) üzenetére


cidalain
veterán

None, primary az oké.
Azt a verziót használom ami ide ki van linkelve ISO-ba.

Az mennyire hülyeség ha létrehozok egy 1 MB-os partíciót az SSD-re, majd ráklónozok mindent úgy hogy rajta van az 1MB-os partíció is, majd a végén törlöm az 1MB-osat?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#267) Fire/SOUL/CD válasza cidalain (#266) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Előtelepített gépeken ilyet meg se próbálj. Mint írtam, 2 lehetőséged maradt.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#268) cidalain válasza Fire/SOUL/CD (#267) üzenetére


cidalain
veterán

Rájöttem hogy hülyeség, úgyhogy visszaraktam úgy ahogy először volt.

Csak most már nem hajlandó elindulni SSD-ről: "A Windows indítása" alatt dob egy rastartot mindig. A javítással a Win nem tudja megoldani, normál indítással meg reset van.

A terv az volt hogy visszateszem úgy ahogy először volt, hibás eltolással, majd egy partíciós programmal utólag beteszem az eltolást, csak ugye most meg nem indul el...

A HDD-ről indul rendesen.

Kopizzam át mégegyszer?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#269) Fire/SOUL/CD válasza cidalain (#268) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom, mi lehet ott nálad, de akkor valami nem kóser rendesen (ha már úgy sem tudsz klónozni, mint ezelőtt)
Mást nem tudsz tenni, mint próbálkozni...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#270) cidalain válasza Fire/SOUL/CD (#269) üzenetére


cidalain
veterán

Megcsináltam mégegyszer, most jó :) nem tudom mi volt
MiniTool Partition Wizarddal próbáltam alignálni az OEM részt, de hiába írta ki a progi hogy megcsinálta, az SSDOK szerint nem jó még mindig.

De szerintem hagyom a csudába, mert írtad hogy nem élethalál.
Esetleg holnap rákeresek mégegyszer, hogy van e valami célzott progi ami win alatt fut, nem kell újraklónozni és megcsinálja az eltolást.
(ha találok és működik, akkor beírom ide)

Köszi a helpet :R

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#271) Fire/SOUL/CD válasza cidalain (#270) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"MiniTool Partition Wizarddal próbáltam alignálni az OEM részt, de hiába írta ki a progi hogy megcsinálta, az SSDOK szerint nem jó még mindig."
Azért privátba dobj egy képet a progimról, most már kíváncsi vagyok mi nem tetszik neki így sem.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#272) Killer01


Killer01
őstag

MegaTHX az írásért, jól jött Anyós laptopjának turbósításához :R

(#273) Fire/SOUL/CD válasza Killer01 (#272) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Anyós laptopjának"
Átérzem a felelősséged (az életedért ment a game)... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#274) Killer01 válasza Fire/SOUL/CD (#273) üzenetére


Killer01
őstag

Rátapintottál a lényegre :DDD Drága Mama..... :D

(#275) VaMik válasza KTU (#190) üzenetére


VaMik
tag

Csak azért kérdezem mert én próbáltam és törlődött a másik partíció. Majd megőrültem..... Mit kell beálítsak visszatöltéskör, hogy a céllemezen jelen lévő egyéb partíciók ne törlődjenek?

(#276) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Macrium Free 5.1.5870 ISO-k és MiniTool® Partition Wizard Home Edition 7.8 ISO feltöltve.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#277) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Erre a win8-as rendszerparticiónak a költöztetésére mit mondtok? Kín ez a win8-most kaptam egy dell 7720-as laptoppal együtt, de korábbi tapasztalataim alapján nem szimpatizálok vele.

(#278) tothnoem válasza Fire/SOUL/CD (#36) üzenetére


tothnoem
újonc

Nálam ez a gond, annyi különbséggel hogy nálam 1 winyón 3 partíció van "c" a rendszer és van egy "d" meg egy "e" és sajnálatos módon a "d" tartalmazza a bootmgr-t, mit tegyek?

(#279) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Mac-böl jött Samu 830-asra akartam vissza rakni a rendszer mentést, és bár a bios látja a samut, de a macrium nem, mi lehet a gond / megoldás?
Valami idétlen file rendszer volt rajta azt a hiren ' s boot CD-n lévő gparted-del legyalultam, ntfs-re formaztam (2 particio) az elsőt' 'boot''-ra állítottam, de a helyzet változatlan :-(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#280) Fire/SOUL/CD válasza Mercutio_ (#279) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Visszaállítás idejére állítsd át a SATA üzemmódot IDE-re (ha most AHCI-n van) és próba.
(Macrium megfelelő mappájába bemásolva a TXT mode AHCI driver-t is megoldást jelenthet, de ezt csak akkor, ha a javasolt megoldás nem segít)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#281) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#280) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tehát bios-ban ide-re állítom a rendszert, bebootolok usb-s ODD-ről és amennyiben így már látja a Macrium-os Win7 az SSD-t clóne-ozást indítom, ha lefutott a clone-ozás, akkor mindent lehúzok, biosban visszarakom AHCI-re és bootolok az SSD-ről, jól értem?

"Macrium megfelelő mappájába bemásolva a TXT mode AHCI driver-t is megoldást jelenthet, de ezt csak akkor, ha a javasolt megoldás nem segít"
Pontosan melyik mappába, és hogyan másolom be melyik drivert?
A Macrium-ot ODD-ről futtatom, tehát oda gondolom nem tudok másolni, esetleg az iso-ját kell megnyitnom valamivel, abba beletenni és azt kiírni DVD-re?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#282) Fire/SOUL/CD válasza Mercutio_ (#281) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Tehát bios-ban ide-re állítom a rendszert, bebootolok usb-s ODD-ről és amennyiben így már látja az SSD-t clóne-ozást indítom, ha lement indent lehúzok, biosban visszarakom AHCI-re és bootolok az SSD-ről, jól értem?"
Igen, pontosan.

"Pontosan melyik mappába, és hogyan másolom be melyik drivert?"
A Macrium ISO-t kell szerkeszteni, amire teljesen jó a bejegyzésemben említett UltraISO Trial is. Betöltöd a Macrium ISO-t és a Drivers mappába kell ömlesztve(nem almappákat létrehozogatva) bemásolni a SATA vezérlődnek megfelelő TXT Mode AHCI driver-t. AMD esetén ezek a driver fájlok: [link]
A módosított ISO-t elmented és újra legyártod a bootlemezt/pendrive-ot.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#283) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#282) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Este jelzek, mire jutottam:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#284) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#282) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kiderült mi volt a gond: Feltehetően a mac-ben GPT-ra rakták MBR helyett, ezért nem látta a macrium sem :W
Rádugram egy működő Win7-es rendszerre, ezen leírás szerint megszüntettem a GPT-t, majd MBR-es NTFS-t hoztam létre, ettől kezdve a saját gépemre kötve már látta a macrium :DD most fut az image visszatöltés, bár nekem lassúcskának tűnik, de lehet, csak türelmetlen vagyok, ha nem írok többet, akkor sikeres volt :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#285) Fire/SOUL/CD válasza Mercutio_ (#284) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Kiderült mi volt a gond: Feltehetően a mac-ben GPT-ra rakták MBR helyett, ezért nem látta a macrium sem"
Az nem lehet gond, mivel kezeli a GPT partícióstílust a Macrium, kivéve, ha egy régebbi build-el próbálkozol, mert annál előfordulhat, hogy nem. Amikor ezen bejegyzésem készült, az akkor build nem kezelte még a GPT-t, de időközben az újabb build-ek már igen. Nem véletlenül gyártom le és töltöm fel a legújabb ISO-kat, azt tessék használni... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#286) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#285) üzenetére


Mercutio_
félisten

:B Ezt gyorsan pótlom akkor:R

Itt az előd 256GB-s 840-es (bal oldalt) és az "új" 128GB-s 830-as (jobb oldal) eredménye, ránézésre reálisak, vagy valamit még reszeljek rajta?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#287) Gaabbaa


Gaabbaa
aktív tag

SZUPER cikk! köszi!! :R :R

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#288) atlasz52


atlasz52
tag

Kérdésem lenne,van egy rejtett particiós win 7 tem,eddig klónoztam egy hasonló mértü vinyóra,acronissal.
Jelenleg van egy 1 terás vinyóm,odaszeretném menteni egy iso fájba acronissal.
Kérdésem hogyha elromlik az ssd ,uj ssd re visszaállitható a rejtett partició,és az op rendszer.
Vagy múszály klónozni?továbbra is.
Köszönettel venném a választ.

LÁSZLÓ

(#289) babli


babli
tag

Sziasztok!

Kicsit off a kérdésem:

a cégemnél komplett ipari pc-k vannak, plc-kel egybeépítve. Ezeken win NT fut ssd-kről.
Korábban már kérdeztem, hogy hogyan lehetne úgy leklónozni egy normál laptop winchesterre a tartalmukat, hogy lecserélve az ssd-ket ezekről is bootolhassanak!

Erre az Acronis boot lemez hozott megoldást. (ssd kiszed, usb-s átalakítón laptopba be, Acronis boot, backup).

Eddig ok.

A kérdésem annyi lenne, hogy tudtok olyan progit, amivel ezeket az SSD-ket hálózaton keresztül is ugyanígy le tudnám menteni??? Sokkal kényelmesebb és gyorsabb lenne, mint odamenni, kiszedni, leklónozni majd vissza!

Van egy szerverünk, ami az összes ilyen pc-t eléri a hálózaton. Fel tudom mappelni őket.
Erre a szerverre kellene valahogy egy backupot készíteni róluk.
A spéci pc-ken az NT jelszóval védett.

Előre is köszönöm!

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#290) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

FRISSÍTÉS

Felkerültek a legújabb 5.2.6307-es ISO-k, amelyeket már WinPE40-ban (W8-as alap) érhettek el.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#291) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Júniusban a Macrium ontja a frissítést, tegnap ismét új build jelent meg...
Szóval, akkor már 5.2.6314-nél tartunk.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#292) aTi.88


aTi.88
csendes tag

Hello,

FSCD #4249
aTi.88 #4244 - itt folytathatjuk a beszélgetést, csak mindenképp dobj egy képet a HDD partíció szerkezetéről, ami erről a progiról készült.

Itt lenne a kép:

A kérdés pedig, a Macrium miért csak az SSD-t látja, a HDD-t pedig nem...

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#293) Fire/SOUL/CD válasza aTi.88 (#292) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért nem látja, mert valamelyik gyagyás tódi dinamikus lemezt hozott létre (leánykori nevén szoftveres raid egyszerű kötet). Ahhoz, hogy lássa, vagy Windows alá kell telepíteni a Macrium-ot (ami "természetesen" nálad valamiért nem működik) vagy boot-os eszközről indítani, amire felmásolod a megfelelő RAID driver-t is...

UI: mivel ezt a minitools progit sikerült telepíteni, ezért ezzel a progival
1. Az SSD-ről minden partíciót takaríts le, nem kell semmiféle üres hely.
(Az, hogy az SSD-ken célszerű üresen hagyni szabad helyet, az igaz, de annak nem klónozáskor van szerepe)
2. másold át az SSD-re a 100MB-os (nincs betűjele) és a 100GB-os (C betűjelű) partíciókat

aztán lesz, ami lesz, max nem klónozol, hanem szépen feltelepíted tiszta telepítéssel az SSD-re az OS-t.
(Sajnos az emberi hülyeségből fakadó dolgokat (dinamikus lemez) nem mindig lehet rendbe tenni, vagy sehogy, vagy csak összetett műveletek árán (személyesen elintézném sec-perc a klónozást, meg minden mást is, de így, hozzászólás formában nagyon sok dolgot kellene leírnom (amit nem fogok), egyszerűbb ha feltelepíted az OS-t tisztán)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#294) aTi.88 válasza Fire/SOUL/CD (#293) üzenetére


aTi.88
csendes tag

Hát már bocs, de én particionáltam anno azt a HDD-t is.... a windows telepítőjének a particionálós részével, arról én nem tehetek, hogy az szarul van megírva... Btw... sikerült a macriumot telepíteni a HDD-s winre, de ott sem látja, csak az SSD-t...

Inkább hagyom az egészet, feltelepítem rendesen az SSD-re a wint és kész. Egy utsó kérdés, ha már telepítem a windows-t, érdemes így felparticionálnom az SSD-t? Hogy 100GB van a rendszernek a többi meg csak úgy van...

(#295) Fire/SOUL/CD válasza aTi.88 (#294) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Egy utsó kérdés, ha már telepítem a windows-t, érdemes így felparticionálnom az SSD-t? Hogy 100GB van a rendszernek a többi meg csak úgy van..."
Nem kötelező így particionálni, csak ne írd teljesen tele majd az SSD-t, mindig maradjon 4-5GB szabad hely.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#296) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Ilyen problémával találkozott már valaki?

(#297) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

Szisztok!

Laptopba vettem SSD-t rendszernek. Nemrég teleptettem Wint így nem volt kedvem újra. Backup Acronissal, recover az SSD-re. Viszont az SSD-ről addig jut el, hogy bejön a win töltőképernyő és semmi.
Kikapcsoltam a win logót töltéskor és csak a fejléc látszik, hogy windows fájlok töltése, de nem tölt semmit.
Ez mitől lehet?

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#298) Impressa válasza kenesei1982 (#297) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Nem tudom, nálad mi lehet a probléma, de én ezt a módszert követve csináltam meg a klónozást, amit Fire Mester írt le az egyik fórumtársnak, és hibátlanul működik minden, azóta is. :K

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#299) Lapajbacsi


Lapajbacsi
aktív tag

A kézi partícionálást gyakorlottabb júzereknek inkább a hagyományos oprendszer által adott módon ajánlom mint spec szoftverekkel... de asszem ezt ők - mi - magunktól is tudjuk... nemde? ;)

(#300) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Üdv!
HDD-n lévő Win7-et (ami a C: Főmeghajtón van) szeretnék SSD-re klónozni, viszont nem tudom, hogy az a *-os meghajtó (10,34MB) mi lehet. Vigyem át azt is?

Kép

[ Szerkesztve ]

Csillagkaput a Csillag térre!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.