Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) doggie válasza utomi (#72) üzenetére


doggie
aktív tag

utomi: Sajnos ez nem hit kérdése, hanem tapasztalat! Ha ~30 darabnál több, mint 50%-uknál már járt szervíz azt te minek tekintenéd, nagyon jó és eltalált, megbízható szériának? Én nem. Gondoltam a jelenlevők 90%-nál nagyobb rálátásom van ezekre a gépekre így megosztom (erre valók a fórumok talán), akit érdekel tudja kezelni, aki meg nem, az nem. Nem akartam vitát, csupán tényeket közöltem.
Mielőtt még te is azzal jössz, hogy biztos rossz szériát fogtunk ki, hát nem, mivel ez kb 6-7 rendelésből származik több, mint 1 éven belül.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#102) doggie válasza Taky (#74) üzenetére


doggie
aktív tag

Taky! Lehet, hogy most fura lesz, de nekem is ilyenem van, most pl egy fullos 8540w (de ~30db elitebook széria ment már át a kezeim között), különben hogy mondhatnék róla véleményt? Elég könnyen merem azt mondani, hogy tuti van az észerben olyan amivel kevesebb gond van.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#103) utomi válasza doggie (#101) üzenetére


utomi
senior tag

A fura az, hogy még ez sem jelent sok mindent. A 6 vagy 7 darab berendelés is lehet egy gyártási idős stb. Hagyjuk ezt. Azért még 30 darab sem számít annyinak, hogy ebből hosszú távú következtetéseket levonj. Főleg ne olyat, hogy a teljes EliteBook széria szar. Max. neked 30-ból 20 szar volt. Ok. Rossz tapasztalat. Mondjuk 100e másik embernek meg pozitív. Akkor szerinted most mégis mi az igazság? Én is láttam rengeted Thinkpad-et ami szar volt nem is beszélve a Latitude-okról. De MBP-kel is volt hasonlóan szar tapasztalatom. Mondjuk egy 100-as rendelésből idővel 70db szar lett. Mégse mondanám, hogy szar az Apple vagy az MBP széria. Tudod gyártási szériák között is van bőven különbség. Időközben is rengeteg mindent finomítanak.

(#104) lapa válasza utomi (#103) üzenetére


lapa
veterán

nem akarlak eltántorítani a világnézetedtől, de a 70%-os hibaarány az nem szar, egyenesen hányadék. még a márkanevet se venném többet a számra, pláne ha nekem kellene kicsomagolnom-telepítenem. ne vicceljünk már ilyen rémes számokkal.

(#105) doggie válasza lapa (#104) üzenetére


doggie
aktív tag

Köszönöm lapa!
Örülök, hogy akinek szól, az megtalálta a mondandóm lényegét. Nem is hivatott többre, csak egy csepp a tengerben, amiből összeállhat egy kép az egészről. Az, hogy az én véleményem nem a pozitív oldalt erősíti az egy dolog, ettől lesz teljes az összkép.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#106) doggie válasza utomi (#103) üzenetére


doggie
aktív tag

Persze nem jelent sokat, csupán leírtam a tapasztalataimat.
El kell, hogy keserítselek, de hidd el hp b2b-n keresztüli rendelésnél 1 éven belül nem kapsz ugyanolyan gyártási szériát. Ha neked kell szívni akár a 30db 70%-ának szervizeltetésével, karbantartásával, akkor is azt mondod, hogy sebaj, ez nagyon jól eltalált , megbízható és minőségű cucc? Főleg, úgy hogy ez elég sok idődet elveszi értelmesebb dolgoktól? Én speciel ezek után nem tudom azt mondani rá, hogy a kedvenc szériám. Ha már példálózni kellene és hp termék, akkor azt mondom, hogy a régebbi 6-os széria valóban szinte hibátlan sorozat volt. Az egy vevőt/felhasználót nem hiszem hogy érdekel, hogy a gyártás melyik szériájából kapja és a gyerekbetegségeket neki kell megszenvednie.
Remélem érted/érzed, hogy nem ellenségeskedés folyik itt részemről, kérlek ne is vedd támadásnak, csupán korrekt véleménycserét próbálok folytatni.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#107) utomi válasza lapa (#104) üzenetére


utomi
senior tag

Nem vicc. De miután közel 500db MBP átment a kezeim között és csak azzal a 100db-os rendeléssel volt baj ezért én azt gondolom, hogy az egy hibás széria volt.

(#108) spyduck válasza doggie (#69) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szervizes vagy ha megkérdezhetem?

(#109) spyduck válasza ROBOTER (#29) üzenetére


spyduck
nagyúr

Látszik, h nem volt még fém notebookod, ne beszélj butaságokat!

(#110) spyduck válasza ROBOTER (#44) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezután pedig azt gondolom, h notebookod se volt még :(((

(#111) spyduck válasza _csocso_ (#71) üzenetére


spyduck
nagyúr

Itt vagyok csak ezek a dolgok már annyira fájnak, h sokszor inkább hozzá se szólok a dolgokhoz :U

(#112) spyduck válasza inferno88 (#73) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én beleszerettem :B
Eddig is szívem csücske volt a MacBook Pro a kinézete miatt de ez az új EliteBook nagyon jó koppintás lett, még jobban is tetszik :)

(#113) spyduck válasza audi100td (#92) üzenetére


spyduck
nagyúr

Miért volna irreális? Arról szó sincs, h mekkora kapacitású akkumulátorral lehet ekkora üzemidőt elérni. A 6930p is képes volt a 24 órás üzemidőre, azóta eltelt több mint 3év.

[ Szerkesztve ]

(#114) audi100td válasza spyduck (#113) üzenetére


audi100td
nagyúr

Gyakorlatban is vagy csak papiron? Ugy ertem altalanosan irrealisak a gyartoi adatok, a Lenovo is 30 orat ir a T420-ra kiegeszitö akkukkal együtt, de hiszem ha latom.

(#115) Thusor válasza audi100td (#114) üzenetére


Thusor
őstag

A 6930p nem csak papíron, hanem gyakorlatban is képes volt rá. Itt a Prohardveren volt is egy 24 órás teszt, és állta a sarat.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#116) spyduck válasza audi100td (#114) üzenetére


spyduck
nagyúr

A gyártó nem fog megkockáztatni egy milliárdos pert. Ha a fényerő minimálisra van állítva továbbá megfelelő energiagazdálkodási séma van beállítva én lehetségesnek tartom. Szó sincs arról, h az akkumulátornak mekkora a kapacitása. Lehet, hogy egy az eddigieknél nagyobb kapacitású akkumulátorról van szó.

(#117) audi100td válasza spyduck (#116) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nyilvan olyan körülmenyek közt kepes ra, hogy közben joforman nem hasznalod a gepet, lekapcsolt wifivel, visszafogott procival, de ennek gyakorlati haszna kb. a nullaval egyenlö.

(#118) audi100td válasza Thusor (#115) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az a teszt kb. kimerült egy laptop.hu reklamban, az hogy 24 orat megy egy gep legkisebb fenyerön, total visszavett procival, idle allapotban senkit nem erdekel vagy te arra hasznalod a notid, hogy lesed az üres kepernyöt, miközben nem csinal semmit?

utomi: Az, hogy marketing bullshit, senki nem hasznalja ilyen körülmenyek közt a gepet, szoval nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#119) utomi válasza audi100td (#117) üzenetére


utomi
senior tag

Persze de ettől még tudja. Akkor meg nem értem továbbra sem mi az oka a rinyának?

(#120) lapa válasza audi100td (#118) üzenetére


lapa
veterán

szerintem hagyd. érti mindenki miért írod, de ez van. levonod belőle a 20-25%-ot mint minden hasonló bemondásból és az az igaz.

a wörd önmagában nem fogyaszt sokat, hacsak nem ébresztgeti fel a cput másodpercenként 50-szer. az vágja haza a fogyasztást, nem az, hogy kettőt nyomsz a billen.

(#121) LGLuke válasza imibogyo (#95) üzenetére


LGLuke
őstag

Sorry, valóban nem Neked ment! :))
nemcso kollégának szántam.

(#122) negyedes


negyedes
addikt

Ugy nezem, hogy nem csak a gazdasagban van valsag hanem a dizajnereknel is. :U Kezdte a Dell az XPS-el, most meg jon a HP ezekell.... :W

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#123) Z86 válasza negyedes (#122) üzenetére


Z86
őstag

Vannak az új dizájnak nagyon jó elemei is. Pl. a hátlapot egyben le lehet venni, és egyszerre hozzá lehet férni az összes alkatrészhez. A rossz megoldások az apple majmolása miatt lettek ilyenek.

(#124) audi100td válasza negyedes (#122) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mar az Envy-nel is probalkozott a HP, de nagyon nem kene, föleg ebben a kategoriaban, aki MacBook-ot szeretne, ugy is azt fog venni...

(#125) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyre jobban tetszenek :U

(#126) foleba


foleba
csendes tag

Nekem tetszik ez a noti, bár sokkal jobb, ha van valami szín is rajta...
Mint a Rossignolon:
http://on.fb.me/fVOkFS
http://on.fb.me/h97Gmt
http://on.fb.me/g9pmTm

Igen, tudom! Csajos! De a barátnőm díjazná, ha megkapná szülinapjára...nyaggat is érte rendesen :))

(#127) imibogyo válasza LGLuke (#121) üzenetére


imibogyo
veterán

Semmi gond. Csak nem értettem. :R

Azért hozzám vághatnának kettő ilyen notit (hogy akkor már legyen barátnőmnek is). ;]

[ Szerkesztve ]

(#129) BlackJeat


BlackJeat
újonc

Sziasztok..
Szerintetek mit tudnék kihozni a gépből játékok terén?!
Tudom hogy nem játékra adták ki...

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.