Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) fornettisuti válasza #00137984 (#147) üzenetére


fornettisuti
veterán

Felénk az iskolai fellépéses videókat pendriven adogatjuk körbe. Problem solved.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#152) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

EU: Felcseszem mindenkinek az idegeit a szerzői jogi irányelvekkel.
Dél-afrikai Köztársaság: Fogd csak meg a söröm!

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#153) Polllen válasza -=RelakS=- (#152) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ők megoldották az internet kiherélését.

Letöltendő börtön, mert megosztottál egy, a kormány által nem jóváhagyott videót...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#154) #00137984 válasza fornettisuti (#151) üzenetére


#00137984
törölt tag

A pendrive-ot adogatjátok körbe, vagyis ott sincs még mindenkinek egy 4GB-os pendrive sem. :) DVD régen egyszerűbb volt, de mára szinte csak porfogó vagy régen eladták már a Vaterán. Azóta meg 16GB pendrive-ra sem volt elég pénzük.

[ Szerkesztve ]

(#155) #00137984


#00137984
törölt tag

Költői kérdés... Ha fizetni kell majd a jogdijak miatt egy videómegosztó oldalra feltöltött oktató videó vagy családi videó miatt, akkor a felhős szolgáltatás nem lenne ezután egyszerűbb megoldás?

(#156) cinemazealot válasza #00137984 (#155) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az értelmesebb felhő szolgáltatások (Dropbox, Google Drive, One Drive) eddig is nyújtottak lehetőséget arra, hogy a feltöltött médiafájlokat (kép, videó) ne csak letölthesd, hanem böngészőből rögtön meg is tekinthesd. Legfeljebb nem lesz nyilvános keresési lehetőséged.

(#157) #00137984 válasza cinemazealot (#156) üzenetére


#00137984
törölt tag

Problem solved. :)

(#158) nubreed válasza Polllen (#153) üzenetére


nubreed
veterán

Ezt a videót amúgy már linkeltem én is. Kíváncsi lennék arra, hogy ezt mégis hogyan ellenőrzik. Egy dolog, hogy megszületett ez a törvény ott délafrikában, de ezt betartatni/betartatni és ellenőrizni szinte lehetetlen feladat, de legalábbis hatalmas apparátus és erőforrás kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#159) -=RelakS=- válasza nubreed (#158) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Van az a sanda gyanúm, hogy eleve a linked miatt kezdtem el megnézni a videót, csak aztán este kellett befejeznem, és elfelejtettem :D

Meg az elnöknek is vagy türtőztetnie kell magát, vagy őt is viszik, hacsak nincs valami kiskapuja.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#160) Polllen válasza nubreed (#158) üzenetére


Polllen
nagyúr

Elkezdik kiépíteni, addig meg valamilyen szempont alapján vadászgatnak. (Éppen kinek mi nem tetszik.)

Ha jól tudom, a németeknél is elég sok “önkéntes” ügyvédi iroda besegít felkutatni a sok illegális tartalmat.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#161) Hopkins95 válasza cinemazealot (#156) üzenetére


Hopkins95
addikt

Vagy tudjátok, megint elszaporodnak majd a videók a videókról, értem azt hogy árirányít téged a leírásban egy linken a felhőbe és megnézheted majd a komplett tartalmat vagy pl. filmet. :))

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#162) nubreed válasza Polllen (#160) üzenetére


nubreed
veterán

Gondolom a Németeknél nincs azért ilyen brutális mértékű szűrés, mint amit most Délafrika bevezet, magyarul, hogy minden egyes feltöltendő videot jóvá kell hagynia egy -nevezzük így- központi bizottságnak. Azt tudom, hogy az illegális tartalmak kezeklését elég szigorúan veszik már ott régóta, de ez más tészta.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#163) cinemazealot válasza Hopkins95 (#161) üzenetére


cinemazealot
addikt

Igen, erre gondoltam én is, hogy ha minden videó kereshetetlen lesz nyilvánosan, akkor előbb-utóbb kiépülnek azok a 3rd party indexelő alkalmazások, amik a tárhelytől függetlenül keresést/szűrést is lehetővé tesznek, majd kiköpik a találati lista videóinak linkjét, oszt jóccakát. Ha úgy tetszik, ezek ma is léteznek pl. a torrent gyűjtemények formájában.

Most csak azon töprengek, hogy ezt meg nem a 11-es cikkely fogja-e korlátozni. :D Bár ha valaki a saját videófájljának linkjét néhány kulcsszóval explicite beletette a másik szolgáltató keresőjének adatbázisába, akkor hozzájárult annak linkelhetőségéhez.

Ugyanakkor értelmezésem szerint a tartalmak felhőben tárolását (és nem videómegosztón publikálását) is korlátozza a 13. cikkely, hiszen "minden olyan weboldalnak, ahol a felhasználók bármilyen formában „nagyszámú” tartalmat tudnak feltölteni, az üzemeltetőnek előzetesen kell szűrnie ezeket a tartalmakat, hogy vannak-e benne a szerzői jogot megsértő elemek." Így az, hogy egy linkelhető tárhelyre vagy a korábbi videómegosztók valamelyikére töltöd fel a videófájlodat, nem oszt vagy szoroz.

[ Szerkesztve ]

(#164) borg25 válasza cinemazealot (#163) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

A helyzet extrém esete mikor VHS-en megvolt a Hipolit a lakáj, aztán azt digitalizáltad, let egy avid, ami aztán ment a felhőbe biztonsági mentésként. Aztán jött a csekk, hogy a biztonsági mentésedben illegális tartalom van.
Egy hétre rá jön a következő, hogy Halász Juditnak is kéne jogdíjat fizetni, mert a telefonodról is ment a mentés a felhőbe, hogy az egy éves gyerekednek éneklitek a Boldog születésnapot....

(#165) azbest válasza cinemazealot (#156) üzenetére


azbest
félisten

emlékeim szerint a felhős szolgáltatók szabályzatában előfordul olyan kitétel, hogy a nem publikusan megosztott tartalmakat is lazán törölheti, ha barmit sért szerintük.

(#166) Polllen válasza nubreed (#162) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem, dehogy, csak arra akartam utalni, hogy akinek ez érdekében áll, az tud mellé erőforrást tenni amíg nem működik ez a központi kontroll.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#167) Hopkins95 válasza cinemazealot (#163) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hát elmehetnek a bús fenébe. Akkor megy fel a Megára vagy valami hasonló helyre, az EU meg elmehet a francba. Vagy csinálok saját szervert itthonra és abban fogom tárolni a dolgaimat. :D

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#168) cinemazealot válasza azbest (#165) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...nem publikusan megosztott tartalmakat is lazán törölheti..."

Ezt bármelyik szolgáltató megteheti... ha lenne rá elegendő erőforrása. ;] De pont arról megy most a nyavalygás, hogy akkor inkább beintenek és a felelősségét lepattintják azzal, hogy kivonulnak az EU-ból, nem?

(#167) Hopkins95
A saját szerver nem egy rossz gondolat, csak ugye otthoni körülmények között nem mindenki képes rá és inkább használja a cloud-os szinkront. Apropó, cloud-os szinkron! Fényképezek, a telóm ment automatikusan a felhőbe, a szolgáltató robotja meg törli a képet, mert lát rajta egy a háttérben megbújó Coca-Cola logót? Ezzel az erővel az Apple, a Google (és gyakorlatilag bármelyik mobil gyártó) felhő szolgáltatása is nyugodtan kivonulhatna az EU-ból. :DDD

(#169) #77646080 válasza cinemazealot (#168) üzenetére


#77646080
törölt tag

Fényképezek, a telóm ment automatikusan a felhőbe, a szolgáltató robotja meg törli a képet, mert lát rajta egy a háttérben megbújó Coca-Cola logót?

Az "szép" történet lenne. Bár... így tudnának terelgetni a lehető legnagyobb belső tárhelyet nyújtó telefonok vásárlása felé, amikről csak PC-re/MAC-re tudsz menteni, magadnak. Az klassz lenne...

(#170) Hopkins95 válasza cinemazealot (#168) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én is a felhős szinkronra támaszkodom egyelőre. Jobb lesz, ha lementem onnan is a képeimet meg videóimat, csak jelenleg nincs olyan nagy HDD-m.

De amit mondasz az teljesen abszurd, annyira nem hiszem, hogy el fognak menni. A saját dolgaimat nem törölhetik csak úgy le, mert az privát! Legalábbis én úgy gondolom, amíg privát felhasználásra tartod ott a dolgokat, ahhoz nem nyúlhatnak hozzá!! Eddig legalábbis erre nem volt példa. Sőt, mi van, ha pl. valamit titkosított formában töltök fel? Ahhoz másnak hozzáférése nem lehet, kvázi a platformnak nem lehet közvetlen hozzáférése azoknak a fájloknak a tartalmához.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#171) Barthezz2 válasza Hopkins95 (#170) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A felhős tárhely, amennyiben csak tárhely, tehát nincs megosztva, azt becseszne, ha bántanák. Az a tiéd, csak másnál tárolod, de senki más nem fér hozzá.
Ha veszek egy zenei CD-t, berippelem és felrakom oda, abba se köthetnének bele.

Ha megosztom, nyilván más tészta, de amíg magamnak tárolom ott, semmi közük hozzá.

Ennyi erővel kimennek mindenkihez és ellenőrzik a gépeket/mobilokat, hogy nincs-e rajta jogvédelem alatt álló tartalom? Szép világ lenne..

Everybody lies.

(#172) shortcutme válasza Barthezz2 (#171) üzenetére


shortcutme
tag

> A felhős tárhely, amennyiben csak tárhely, tehát nincs megosztva, azt becseszne, ha bántanák.

https://techcrunch.com/2014/03/30/how-dropbox-knows-when-youre-sharing-copyrighted-stuff-without-actually-looking-at-your-stuff/

TLDR: Ha a dropbox kap egy DMCA kérést, akkor törli a fájlt és a hash-t blacklist-re rakja és innentől nem lehet feltölteni más accountra sem függetlenül attól, hogy privát vagy publikus megosztás.

[ Szerkesztve ]

(#173) borg25


borg25
senior tag
LOGOUT blog

A feliratokat, fordításokat ez a törvény hogy fogja érinteni?
Hirtelen nem is tudom, hogy a feliratok jelenleg jogvédetnek számítanak-e igen vagy nem. De tippre nem :S

Az egyik híres oldal a filmeknél még linkeket is tárol a nagyobb filmkatalógusokra.

[ Szerkesztve ]

(#174) janos1988


janos1988
addikt

Remélem holnap bejelenti a Google, hogy kivonul Európából. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#175) aprokaroka87 válasza janos1988 (#174) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azzal az eu is sokat vesztene, ahogy tudom 2021-től lép érvénybe a dolog, addig még vissza is vonhatják, pláne ha kiderül hogy gyakorlatban többet árt majd mint használ.

(#176) aprokaroka87 válasza borg25 (#173) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem az eredeti feliratok jogvédettek, tehát pl ami egy blu ray-en van.

(#177) dabadab válasza borg25 (#173) üzenetére


dabadab
titán

"Hirtelen nem is tudom, hogy a feliratok jelenleg jogvédetnek számítanak-e igen vagy nem"

Igen, annak és elvileg fansub készítéséhez és terjesztéséhez is kellene az eredeti jogtulajdonos engedélye.

DRM is theft

(#178) ΞΔGLΞ válasza janos1988 (#174) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez most szarkazmus, vagy komoly?

(#179) bambano válasza ΞΔGLΞ (#178) üzenetére


bambano
titán

lehet, hogy ő nem gondolta komolyan, de az eu igen.

(#175) aprokaroka87 "Azzal az eu is sokat vesztene": kb. semmit. lehetőség nyílna eu-s cégnek, hogy ugyanezt megcsinálja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#180) #16820480 válasza bambano (#179) üzenetére


#16820480
törölt tag

És amíg egy eu cég megcsinálja, visszaléphetünk a 20 évvel ezelőtti szintre.
Amúgy nem hiszem, hogy megcsinálná bárki is, pont azért, amiért a G sem akarna tovább szolgáltatni: ki lenne téve büntetéseknek és pereskedésnek olyanért, amit nem tud igazán befolyásolni.

(#181) bambano válasza #16820480 (#180) üzenetére


bambano
titán

a gdpr kifejezetten és szándékosan úgy lett megcsinálva, hogy a nem eu-s cégeknek nagyon fájjon, az eusoknak meg kevésbé. ez egy olyan burkolt versenyelőny, ami választóvíz lehet egy vállalkozásnál.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#182) #16820480 válasza bambano (#181) üzenetére


#16820480
törölt tag

Itt most nem az article 13 volt a téma?

(#183) ΞΔGLΞ válasza bambano (#179) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem életszerű, nem lehet kivitelezni, a YT manapság maga a net. Egyébként meg 2021-ig ezen kár bármit is rágódni. Sokan félreértették itt ezt az idióta szabályt.

(#184) janos1988 válasza ΞΔGLΞ (#178) üzenetére


janos1988
addikt

Április 1.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#185) bambano válasza #16820480 (#182) üzenetére


bambano
titán

oké, átfogalmazom.
a gdpr-ról hallottam, hogy úgy csinálták meg.
ezek után nem olyan nagy bátorság feltételezni, hogy ebben is van ilyen szándék.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#186) nyisziati válasza ΞΔGLΞ (#183) üzenetére


nyisziati
veterán

Nemcsak a YT, maga a Google alapszolgáltatásai (Gmail, fotók, Google Maps, kereső, fordító, Google Earth, Street View, Chrome) a net.
Plus a Facebook. A többi reszli.

(#187) ΞΔGLΞ válasza nyisziati (#186) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen, sorry....úgy akartam írni, hogy a GUGLI maga net.

(#188) #16820480 válasza bambano (#185) üzenetére


#16820480
törölt tag

A szándék egy dolog mondjuk. De nem igazán látom ezen a direktíván, hogy az embereknek jó lenne tőle. Inkább egyik lobbi (kiadók, hírügynökségek) érdekeit képviseli a másik lobbival (közösségi oldalak, videómegosztók) szemben.

(#189) #77646080 válasza #16820480 (#188) üzenetére


#77646080
törölt tag

"Inkább egyik lobbi (kiadók, hírügynökségek) érdekeit képviseli a másik lobbival (közösségi oldalak, videómegosztók) szemben."

Szerintem is erről van szó.

(#190) bambano válasza #16820480 (#188) üzenetére


bambano
titán

a gdpr-ról is lehet tudni egyrészt a rendelet szövege alapján, másrészt pletykák alapján, hogy az, hogy az embereknek jó legyen, nem volt igazán cél.
ugyanezt gondolnám erre is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#191) aprokaroka87 válasza ΞΔGLΞ (#183) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azért az erős tulzás hogy a youtube maga net.

Meg persze az is lehet hogy pl a google kitalál valami okosat, amibe nem tud belekötni az eu-sem.

(#192) nyisziati válasza aprokaroka87 (#191) üzenetére


nyisziati
veterán

Ha hozzáveszed a Google-ökoszisztémát, egyáltalán nem az.

Egyébként csak add össze a YT nézettségi lista első kb. 20-30 helyezettje hánytízmilliárdos (!) letöltést generált, majd nézz meg egy konkurens videómegosztót... Pl. Vimeo. Sokszoros nagyságrendi különbségek vannak.

(#193) aprokaroka87 válasza nyisziati (#192) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A youtube ugyebár a megtekintések száma alapján fizet, ezt a kiadók vagy a zenészek kapják, zene tartalom esetében?

(#194) nyisziati válasza aprokaroka87 (#193) üzenetére


nyisziati
veterán

Mi köze ennek a YT kontra (mondjuk) Vimeo nézettségi statisztikához?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.