Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kmisi99


kmisi99
addikt

Egyetértek szerintem is kiváló munka. Ha van rá az embernek ideje miért ne csinálja ahelyett, hogy pl ül a gép előt és semmit tesz. Én is csináltam már más téren barkácsolásokat pl rossz okos telefonból házi szerver. Órákat szartam el vele de marha jól lekötött, és egész jól működött ahelyett, hogy vettem volna rendes cuccot, az nem lett volna érdekes.

(#52) macilaci78 válasza hibavissza (#12) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet úgy tekinteni erre, mint némely nőn a sminkre: lehet, hogy semmit sem ér, de fogadd el, hogy ő örömét leli ebben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53) User64476


User64476
őstag

Igényes munka!!

(#54) tvamos


tvamos
nagyúr

Van hangfal építős totyik is?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#55) orion1025 válasza Mezga Aladár (#50) üzenetére


orion1025
őstag

Pontosan ezt írtam, és ez így is van, hogy idővel gyanítom cserélve lesznek, mert ebben a "hobbiban" mindig lehet egy lépést megtenni előre. A kivitelezés viszont profi és igényes, ez kétségtelen, a jövőben ez csak hasznos lesz számára, ebben biztos vagyok. Hiába csak egy átlagos doboz, gusztusosan van tálalva, pedig az arany színért nem rajongok, de itt tökéletesen mutat, én még mindig le vagyok nyűgözve az összhatástól. Én akár kísérleteznék hangszóró cserével, mert lehet még némi pluszt kihozni belőlük, így ha hosszabb távra gondolkodik velük, célszerű lehet egy ilyet meglépni, csak kicsit a zsebbe kell nyúlni érte.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#56) balazs1022


balazs1022
őstag

Sziasztok

Először is köszönöm az értékeléseket és véleményeket. Örülök, hogy sok embernek tetszett és tudtam adni egy kis ötletet.

Szeretnék néhány kérdésre, észrevételre reagálni:
(#6) Joshi: Ez valóban nem annyira hegyes tüske. Alulra, amúgy is hosszú vékonyat szerettem volna.

(#8) blountex, (#11) Babetta-X: Catia V5-tel készült. Rajzolás után renderelve lett, Egyébként, ha jól tudom ez egy francia program.

(#12) hibavissza: Konkrétan ez a Sony RX80 Hifi. (4.0-ás erősítő) Mint, ahogy szerepelt a cikkben, nem tudtam mire tenni. Amúgy én meg vagyok elégedve a hangjával. Egy társasházban lakom, komolyabb hangfallal úgy sem tudnék mire menni. Már ennek is elég nagy a hangnyomása félhangerőn. Az is tetszik benn, hogy úgy kellemes a hangja, hogy EQ-znom nem is kell. Amúgy a hangfalról a véleményem, hogy jól ki van találva. Vannak benne merevítések, jól szigetelt alapból. Tetszik a hátsó csatlakozó. Jó félék a kábelek. A magas hangsugárzó csak dísz, az nem ér semmit. A közepes és a mély már annál inkább. Mélysugárzónál kicsit vastagnak érzem a gumi peremet. Jobb választás lett volna egy puhább, vékonyabb perem, esetleg szivacs. Így lehet hogy egy kicsit gyorsabb reagálású lenne.

(#13) Joshi . Így van.

(#16) bkercso: Nem tehetek róla, hogy sokáig tartott körbevágni. Amúgy sem tetszett, hogy csak az a rész maradt ezüst. Egységesíteni akartam.

(#23) DonElvis: Trinát mestertapaszt használtam. Sok felületre jó, gyorsan szárad és könnyen csiszolható. És hát ez volt otthon. :) Vizes csiszolópapírral csiszoltam. Szárazon nagyon karcolta a felületet, mivel összegyűlt a papíron a forgács.

(#24) norbert1998: Ezek a "tüskék" nem csikarják a parkettát. Egy igazi tüske már biztosan. Plusz hozzáadódik egy jobb fajta állvány súlya, ami 15kg is lehet. Amúgy a parkettába, egy nem látható helyen próbáltam erőből benyomni az egyik tüskémet. De nem látszott semmi benyomódás, ezért is merem így használni. Porszívózáskor a tologatást is bírja. :)

(#25) Stauffenberg: Ugyan ezekből lehet kapni ezüstöt is és bronzot. Nekem az arany jött be. :) Már csak azért is mert sok sok kábel aranyozott, meg ugye a logó színe is arany.

(#26) Bazsee71: Az állításod helyes, ami a lábakra vonatkozik. Esztétikai szempontból választottam 4 tüskét. Amúgy állíthatóak az alátétekkel. Ha talp alá pakolom, akkor nem is látszik. Egy alátét 0,5mm vastag.

(#27) kelly416: Sajnos albérletben lakunk. Ez nem a végleges bútor. Nekem sem különösebben tetszik, de egyenlőre ez van. :D

(#29) shield: Egy képet megnéznék. :)

(#30) trydium: Érdekes, hogy ti is a korongos megoldást választottátok. Biztos jó lehetett. :D

(#31) mope: Igen, a hangfal és állvány között is tüske van. Itt csak 10mm-es tüskéket használtam. Tulajdonképpen a doboz és állvány között jön ki a vezeték, szóval ilyen távtartó szerepe is van. Egy kis pici gumikorongot tettem a tüske hegye alá. Egyáltalán nem csúszkál. Próbáltam lökdösni, de atombiztos.

(#33) FalconKnight: Ilyenkor örülök a legjobban. :D

(#34) PeterPH : Gondoltam a kitöltésre, ami elnyelné az állóhullámokat, de ismerem magam, hogy úgy sem hallanék különbséget. Nem vagyok az a vájtfülű.

(#39) Horbal: Sajnos nem működik a link. :U

(#40) Bence01: Erre a kérdésedre nehéz válaszolni. Ezeket a dobozokat más erősítővel hajtottam, ami meg sem hajtotta igazából, valamint a szekrény tetején volt (kb 170cm magasan). Így, hogy pont fülmagasságban van és kihajtja rendesen az erősítő, biztosan jobb a hangja.

(#42) Peter13: Itt is az a válasz, hogy nem tudom, hogy jobb lett-e. Hozzáértő emberkével, vagy műszerrel biztosan kimutatható lenne valamilyen eredmény. Én csak a kötelező javításokat hajtottam végre. Nekem, amúgy nagyon bejön a hangja.

(#44) Mezga Aladár: Jobban szeretem, azokat a dolgokat, amiben benne van a kezem, mintha csak megvenném a boltban.

(#45) Upo : Igazából ez a válasz (#40) Bence01 kérdésére. :)

(#49) orion1025: Köszi, hogy megválaszoltad helyettem is. A Te munkáid nagyon tetszenek. Számomra példa értékűek.

(#50) Mezga Aladár: Örömmel fogadom a kritikát is. Mindenkitől lehet tanulni dolgokat.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#57) pomorski


pomorski
őstag

Már utána is néztem a Catia V5-nek, hát nem tűnik valami egyszerűnek a használata. Úgyhogy minden elismerésem! :R

(#58) bkercso válasza balazs1022 (#56) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mélysugárzónál kicsit vastagnak érzem a gumi peremet. Jobb választás lett volna egy puhább, vékonyabb perem, esetleg szivacs. Így lehet hogy egy kicsit gyorsabb reagálású lenne.
Nehéz ezt megmondani, mert a dobozzal együtt alkot egy rendszert. Ha hajlékonyabb a felfüggesztés, azzal magasabbra kerül a rezonanciafrekvencia is, vagyis lehet ugyan, hogy jobb lesz a tranziensviselkedés (bár szerintem nem feltétlen), de csökken a mélyek mennyisége.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#59) Joshi válasza balazs1022 (#56) üzenetére


Joshi
titán

"(#12) hibavissza: ...Amúgy én meg vagyok elégedve a hangjával. Egy társasházban lakom, komolyabb hangfallal úgy sem tudnék mire menni. Már ennek is elég nagy a hangnyomása félhangerőn."
Nem attól szól jól egy hangfal hogy üvölteted, de hogy a magas nem is szól az azért durva. Mindenesetre ha egyszer lecseréled a jelenlegi dobozaidat egy minőségi hangfalra, ahhoz már illik venni egy hasonló minőségű sztereó erősítő is. Menj be egy hifi üzletbe hallgatózni ha konkrétan zenére kellenek a dobozok. Nem is feltétlenül kell újat venni, mert rengeteg jó minőségű használt hangfalat árulnak olcsón. Ez csak jó tanács.

[ Szerkesztve ]

(#60) bkercso válasza bkercso (#58) üzenetére


bkercso
nagyúr

Amúgy a gyorsaságon lehet utólag is javítani, ha teszel még a dobozba csillapítóanyagot. Pl. 100%-os háztartási vatta megfelel és olcsó is. Fülre kell beállítani a mennyiségét, de általában fellazított állapotban félig-teljesen töltse ki a dobozt, az a jó.
Ha már "kopogós" és tompa a mély, akkor túl sok a csillapítás.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#61) DonElvis válasza balazs1022 (#56) üzenetére


DonElvis
tag

Köszönöm a választ.

A festés előtt gondolom áttörölted valamilyen oldószerrel a műanyag előlapot. Milyen szert használtál, amelyik nem támadja meg a műanyagot? Milyen festéket használtál utána?
Azért faggatlak erről a csiszolás/festés témáról, mert nekem is lenne egy készülék előlapom, amin van pár csúnya karc. Ha azokat el tudnám tüntetni, annak nagyon örülnék. Csak egyenlőre félek, hogy többet ártanék mint használnék az ügynek, ha előtte nem járom körül a témát alaposan.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#62) balazs1022 válasza DonElvis (#61) üzenetére


balazs1022
őstag

Benzinnel toroltem at. Ez lehet nem a legjobb megoldas. Fel perc alatt elparolgott. Ha jol emlekszem prizma color-t hasznaltam. Ez sem a legjobb festek, ennel csak jobbak vannak. Figyelni kell a homersekltre es a permetezes tavolsagara. Fenyes akrilt nehezebb festeni. Ezt kicsit kozelebbrol kell fujni es tobb festeket ra kell permetezni, hogy egy kicsit osszalljon. Ha messzirol fujad vagy meleg van, akkor a levegoben megszaradhaz a festek es akkor matt lesz a vegeredmeny. Matt festeknel mind1, h hogyan fujod. Ha fenyessel fested, akkor ajanlott lakkal is atfujni a tartosabb eredmenyert.

Erdemes lenne orion1025 kollegat is megkerdezned. Ő tapasztaltabb mint en. Sztem jofajta festeket es lakkot is tudna ajanlani.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#63) bkercso válasza balazs1022 (#62) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én az egeret szoktam sebbenzinnel megtisztítani néha a gyerekek után :DDD , de nem támadta meg a fekete műa-ot.
Festésnél meg fontos még, hogy pormentes helyen végezd, nehogy beleragadjanak a porszemek, mert magukra húzzák a festéket/lakkot.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#64) Igric


Igric
tag

A külső nagyon korrekt lett, szerintem :-)

(#65) hibavissza válasza orion1025 (#49) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem értem a sok károgót, mert valahol el kell kezdeni a Hi-Fi világát

A károgó az a hangdoboz, amit átfestett. :DDD
Meg a HiFi világa...nemá. Az állvány szép. Viszont műszakilag egy tákolmány. Nem "HiFi" állvány. Bár lehet a hangfallal szépen kiegészítik egymást. :))

(#66) kelly416 válasza hibavissza (#65) üzenetére


kelly416
veterán

El lehet mondani a negatív véleményt anélkül is, hogy bántsuk/megbántsuk a készítőt. De látom, Te nem a humánusabb fajtából vagy. ;]

(#67) kokov válasza kelly416 (#66) üzenetére


kokov
tag

hallásvizsgálat – röhögő görcs
A legtöbb Hi-Fi fanatikusról ugyanis az első vizsgálaton kiderül, hogy azokban a frekvenciatartományokban, amikről annyit beszél egyszerűen tök süket :DDD De a vizsgálat után sem áll le, csak mondja a magáét. Ez egy tök más betegség, aminek a tünete a placebo Hi-Fi. Ne bántsd őket. Rájuk kell hagyni. Beteg embert nem bántunk.

Ui.:
Persze eladunk neki egy 3k-s kábelt 50 ezerért. (Ha egyszer örül neki, hagy örüljön. Az öröm gyógyít nem?)
:))

(#68) orion1025 válasza hibavissza (#65) üzenetére


orion1025
őstag

Örülök neki, ha így látod, elég sz@r életed lehet, gondolom a hiper-szuper mobilodon hallgatsz "zenét". A HiFi-zés egy külön szekció, amiben léteznek elvakult emberek, akiket én sem tartok semmire. Ettől függetlenül kis befektetéssel is lehet szebbet létrehozni, legyen szó hangzásról, vagy külalakról.

Az állvány tákolmánynak nevezése pedig röhejes kijelentés a szememben, számomra téged minősít, de lehet, hogy te megvennéd boltban, a fele annyira összerakottat sok tízezerért. Egy állvány tökmindegy milyen, a funkciója adott, ennek kell eleget tennie, nem másnak.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#69) hibavissza válasza kelly416 (#66) üzenetére


hibavissza
veterán

Csak uncsi a sok kis technómajom. Jó sok a mély és akkor az már hifi. Mert pénze arra sincs, hogy elvonatozzon egy bemutató teremig. De még ezzel sem lenne baj, ha otthon a téren egymásnak osztanák. Másrészt nem az ő hibája, hogy egy műszakilag teljesen megalapozatlan projekt címlapos írás lesz a Prohardveren. Ez az írás inkább a Kisdobos Asztalos magazinban lenne helyénvaló.

[ Szerkesztve ]

(#70) Joshi válasza hibavissza (#69) üzenetére


Joshi
titán

Azért enyhén szólva is túlzol ha ezt az állványt gagyinak tartod főleg úgy hogy teljesen a nulláról épült. Azt én is aláírom hogy a hangfalakra egy perc időt nem áldoztam volna, de még azt is be lehet tudni egy kis barkács gyakorlásnak. Egyébként szívesen megnéznénk hogy te milyen állványt tudsz készíteni. ;)

(#71) macskea válasza Horbal (#43) üzenetére


macskea
őstag

Ez se semmi, minek volt a talpa eredetileg?!

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#72) macskea válasza Joshi (#70) üzenetére


macskea
őstag

Az ilyen nem épít semmit, kér aputól pénzt, becsoszog egy hi-fi boltba, és hosszas fitymálás után megveszi azt, amitől a legkönnyebb lesz elhitetni a spanokkal, hogy valóban drága volt. :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#73) Horbal válasza macskea (#71) üzenetére


Horbal
őstag

Semminek. 0-ról készült.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#74) kokov válasza hibavissza (#69) üzenetére


kokov
tag

Még egyetlen „technómajom” sem kezdett itt köpködni egy Hi-Fi logoutot sem akkor most ki az unalmas? Mondjuk azért sem, mert egyetlen „hifistamajom” sem írt még itt cikket arról, hogy mit és mi alapján választana, ha kevés pénzből vehetne hangfalat. Arról viszont mindegyik azonnal ír (más logoutjába persze), hogy amit más felújított az egy vacak. De hogy mi a jó és miért az rejtély marad. Arról egyik sem ír. Mindegyik szörnyen okos, amikor fikázni kell a másét, de annyira egyik sem, hogy megírja melyik használt hangfal a jó választás felújításhoz és miért. Ez minimum érdekes.

(#75) macskea válasza Horbal (#73) üzenetére


macskea
őstag

Wow. Nem semmi, azt hittem előtte már szolgált valahol! :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#76) bkercso válasza kokov (#74) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha ezeknek a hangszóróknak készít egy fa dobozt, az is többet ért volna, mint a végigrepedt műanyaggal "taknyolni". Egy hangflalat rezonáns rendszernek kell látni - ahogy egyébként egy állványt is. Ezért is lett volna szerencsésebb 3 tartórúd 2 helyett. Valamint a tüskéket is a hangdoboz alá kellett volna tenni, nem az állvány alá, vagy mindkettő alá, az még jobb. 3 tüske pedig több mint 4. -szerintem- :R

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#77) kokov válasza bkercso (#76) üzenetére


kokov
tag

Ez a műanyag forrasztható. Forrasztotta hozaganyaggal. Ez a szakszerű javítása (ha már eltört) szóval nem „taknyolta”. Forró levegővel szokás a hozaganyagot használni ez igaz és nem pákával, itt egy kicsit szakszerűtlen volt. Szép így nyilván nem is lett, de az anyagkötés azért rendben van hiszen egy páka van 300 fokos. Ez az ajánlott hőmérséklet szokott lenni a hozaganyag csomagolásán. Szép-nem szép a javítás nem látható helyen van belül, tehát szükségtelen tovább vesződni vele. Nem játszom az eszem, fogalmam sincs milyen hangolási céllal választott a Sony oda műanyagot, viszont a hangoló csöveket műanyagból készítik, ezért annyira nem idegen anyag egy rezonáns rendszerben. Ezt a hangszórót képzett mérnökök tervezték meg így okkal. A gyári állapotot állította vissza. Gyönyörű lett. Nem bánt senkit szerintem.

(#78) bkercso válasza kokov (#77) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezt nem tudtam, lehet, hogy tényleg korrektül helyreállította (amennyiben a pákának nem csak a hőmérséklete, de a teljesítménye és hővezető képessége is elegendő volt). :R

A hangolási célról és a képzett mérnökökről viszont nekem sajnos kiábrándítóbb véleményem van: valóban képzett mérnökök ugyanis vastag és több helyen merevített előlapokat használnak, hogy a doboz ne "zenéljen", csak a hangszóró jusson szóhoz. Elég meghallgatni az ilyesfajta Sony stb. minihifi mellé adott dobozokat. Volt szerencsém párhoz.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79) kokov válasza bkercso (#78) üzenetére


kokov
tag

Ha nem cél a „pure” hangzás attól még lehet tömegek számára zeneileg értékelhető a holmi. Nem tragédia, hogy ez nem stúdió monitor és „zenél” a doboz.
A Sony szerintem még mindig a kevésbé pofátlan brand-ek között van egyébként. Ettől még persze lehetett a havernak fröccsöntő üzeme és kerülhetett rá azért oda ez a műanyag, hogy mindenki jól járjon. Én csak azt mondom, hogy a Sonynál még mindig kevésbé jellemző a „ha van profit, akkor bármilyen gányolás jöhet” hozzáállás és még mindig vannak ott képzett mérnökök, akik egy szintnél lejjebb nem engedik esni a színvonalat, mert fillérekből is kihoznak valamit.
Képvisel egy szintet a brand, ami nem olyan szégyellni valóan vacak minőség, hogy ne lehetne szó nélkül hagyni, ha valaki költ rá pár fillért és ráragaszt egy párszázas fóliát, hogy valahogy kinézzen. Nem gyémánttal rakta körbe könyörgöm.
Házi állványra tette, filléres fólia meg porfesték, most miért kell ölni? Mert nem sírt tele 8 fórumot azzal, hogy ő szegény és neki nem telik új hangfalra, hanem helyette készített valami szépet? Ha órákba telt körbevágni, hát órákat szánt rá. Ez nálam kiváltja a tiszteletet. Ilyen egy tisztességes, dolgos ember aki jut 5-ről a 6-ra. Az ilyen nem megy betörni és nem a másiktól fog lopni az biztos. Szépen megcsinálta. Magának. Abból amit elért, abból amit ez neki megért. Nálam ez 10/10.

(#80) balazs1022


balazs1022
őstag

(#73) Horbal : Tényleg szép lett. Te milyen tervezőprogramot használtál?

(#69) hibavissza: Már a nevedből lehet következtetni arra, hogy nem lehetsz egyszerű eset. Nem tudom, hogy itt ki beszélt a mély hangok milyenségéről és Hifiről?.. A fő téma egyébként is az állványról szólt. Nem említettem, sehol, hogy ezen jobban szólna, egy akármilyen hangszóró. Nagyon sokan fából építkeznek, nem tudom mi ezzel a problémád. Amúgy is a hangfalak alatt is van rezgéscsillapító. Az oké, h nem töltöttem fel a csöveket (pl homokkal), de nem is akartam.

(#63) bkercso : Igen, ezek is lényeges dolgok. :D Én egy kis vizet is permeteztem a levegőbe, h a port felfogja.

(#76) bkercso : Szerintem semmi "taknyolás" nem volt benne. Ha láttad a képeket te is láthatod, h csúnya sem lett (főleg, hogy nem is látható helyen van) Elég jól összeolvasztottam a dobozt és a hozaganyagot. (Kör-körös mozdulatokkal mentem rajta végig.) Nem tudom láttad-e, a hangfalak alá is raktam tüskét. Másfelől, ha rágooglizol, hogy "speaker stand"[link]: Nagyon sok ilyen állványt dob ki, aminek a talpán is van tüske. (És ezek" nem homemade" állványok). Persze fizikailag stabilabb a 3 láb, mivel úgy biztosan nem fog billegni. De azt is írtam, h állíthatóak a lábak. :)
A hangfalakra kitérve: Ez egy elég régi doboz. Ebben több a bizalmam, mint egy újabb gyártásúban. :) Nekem arra tökéletesen elég a hangja, hogy pár órát kikapcsolódjak. Nem érzem szükségét komolyabb cuccra. Aki meg annyira benne van a dologban, az úgy sem tud megállni, mindig csak jobbat akar.

(#67) kokov. Hehe, ez tetszik. :D

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#81) tvamos válasza hibavissza (#69) üzenetére


tvamos
nagyúr

Teljesen feleslegesnek érzem ezt a hangnemet. Szerintem szép munka.
Az meg, hogy kinek mire van pénze...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#82) bkercso válasza balazs1022 (#80) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igazából fura, de meg tudsz győzni. Én a ló túl oldalán vagyok és ezt tudom magamról: helyből rosszalva nézek a "MediaMerktos" hifikre. :K Előrébb teszik a dizájnt a funkcionalitásnál, a sok műa. is ennek tudható be a hangfalakban. De tényleg nem hallottam, és emlékszem, mekkora örömömet leltem anno a 3. hangfalamban, ami egy olcsó autóhangszóróval készült. :))

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83) trydium válasza balazs1022 (#56) üzenetére


trydium
csendes tag

Az általunk épített állványok mind parkettára vagy kőburkolatra készültek. Ezért kellett a korongos megoldás, a szüleink akkor nem igazán örültek volna egy összekarcolt padló burkolatnak. :))

Mint minden rezgő rendszert, ezt is érdemes elcsatolni attól a rendszertől, amit nem szeretnénk hogy rezegjen. Ideális esetben egy hangrendszerben csak a hangszóróktól várjuk el hogy rezegjenek. Ennek a megvalósítása azonban igen nehéz. Ezért van a tehetetlen tömeg növelése, a különböző rezgés csillapító és elnyelő anyagok használata. Nem azt várjuk, hogy az állvány vagy a doboz zenéljen, hanem hogy kizárólag a hangszórók, hangfalak.

Most jöhet a sárdobálás a fórumtársaktól: :DD
Anno, egész jó minőségű hangfalakat építettünk "Somogyi" hangszórókból is. Sok hangfalunk alját betonnal öntöttük ki. Kísérleteztünk komplett betonból öntött hangfalakkal is. Hát kizsaluzni egy ilyet nem egyszerű ! :DD

Az lényeg hogy ne csüggedj a bírálatoktól ! Minden egy kicsit közelebb fog vinni az általad ideálisnak tartott hangzáshoz. Az hogy most ilyen hangfalakra futotta, ne bántson, hozd ki a lehetőségeidből a legtöbbet.

Remélem hamarosan olvasni fogom itt a következő projekted leírását ! :)

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#84) kokov válasza bkercso (#82) üzenetére


kokov
tag

Manapság senki nem gyárt jó 16cm-es közép-mélyet? Vagy egyáltalán valami jó hangszórót külön?

Én azon csodálkozom, hogy nem olcsó talpon állókat újítanak fel. Akkor nem kéne állvány, meg azok legalább fából vannak.
Tudod ezek a méteres talpon álló kínai vackok, amikben két 16-os sub szokott lenni sorba kötve 4+4ohm meg egy 8ohm magas és ennyi. Van benne egy két utas váltó és mintha víz alól szólna az egész.
Ha picit drágább, akkor esetleg lentre is tesznek még egy nagyobb 20-30cm-es subot az oldalára. Százféle ilyen olcsó hangfal van.
Adná magát, hogy egy ilyenből kivenni az egyik pici subot és valami minőségi hangszórót tenni a helyére, akár széles sávút. Hangváltóból számolni hozzá egy 3 utast aztán csók. A magas csak nem olyan pocsék benne (ha egyszer új) szerintem a magas annyira nem drága, így talán nem spórolnak rajta annyit a gyártók.

Nem érné meg jobban ez, mint állványt külön faragni egy polcon állóhoz, amit szintén fel kell újítani csak kívülről?
Ezeknek a kínaiaknak már 20-25-ért odaadják használtan párját, ha újonnan 40k-tól már találni nincs áruk használtan. Viszont legalább kívülről szépek, divatosak és még literre is 12 egy tucat, mert mind ilyen méter magas 20cm széles.
Egyik-másik picit mélyebb, de azért ki lehetne találni valami általános upgrade útmutatót hozzájuk a logoutra, hogy kb. milyen hangszórót tegyenek bele és a hangváltóban az alkatrészeket milyen értékűre cseréljék, hogy jó legyen a keresztezési freki a kínai subbal. Szerintem a hifistáknak inkább így kéne bedobniuk magukat a közösbe kritikák helyett.

(#85) bkercso válasza kokov (#84) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ennél a Sonynál a SAL is jobb lehet egy jó dobozban, nem beszélve pl. a Hangszóró2000 KFT hangszórókról. Ez se high-end, de FA dobozban jók tudnak lenni. A gyári fadobozosokkal baj a vékony fa (hogy haza bírja vinni a vevő, ugye :U ), a merevítetlen oldalfalak és a nem megfelelő csillapítás, vagyis gyakorlatilag minden.

További probléma az upgraddel, hogy általában reflexdobozokról beszélünk, amit méretezni kell (persze a zártat is!), vagyis legalább 6 paramétert be kell írni egy excel-táblába, ami sok hobbi-DIY-er képességét meghaladja.
Én még régen írtam egy hangdobozméretező excelt, aki használná, hajrá! 4 féle dobozhoz használható, frekvenciamenetet is rajzol.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#86) bkercso válasza bkercso (#85) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha valamelyik paraméter nagyon ratyi, a mellé piros felkiáltójelet tesz. :))

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87) kokov válasza bkercso (#85) üzenetére


kokov
tag

Azért egyszerű (semmi nem egyszerű, amikor az embernek magának kell nekifogni) mert ezek jó nagyok. Nagyobbak literre, mint kellene.
Ezért belül egy egyszerű lappal el vannak általában osztva (ami egyben merevítés is.) Azt a lapot lehet kivenni és oda áttenni, ahol literre kijön az új mélynek való.
Viszont, ha nagyon nem bántja, például a mélyhez nem is nyúl és hasonló a gyárival egyező méretű hangszóróra cserél fent, akkor szerintem nem kell nagyon hozzányúlni a dobozhoz. Azért nem, mert többnyire úgy is a nagyobb átmérőjű méllyel szereltet választja a fiatalság, annál meg „doboz a dobozban” vannak leválasztva a kisebb hangszórók fent ezekben a méteres tornyokban, hogy a mély ne húzza meg őket.
Szóval vagy hozzá sem kell nyúlni, vagy simán elég lehet a kisebb doboz méretét változtatni, ami belül van és ezért akármilyen ügyetlen (nem asztalos, tehát sikerül neki, ahogy sikerül) végül úgy sem látszik, mert belül van.
Nyakon önti ragasztóval aztán facsavarral összerántja, kész, megszárad, megfogja. Most egy mélyközépnek jó lehet az a doboz is, amit így gányol mögé. Az előlap meg ugye maradt a gyári, ha azonos méretű hangszóróra váltott. Szóval ezt úgy el tudom képzelni, hogy olyan is meg tudja csinálni, akinek egyébként kézügyessége nincs, hogy szépet készítsen és azért vette a kínait, mert az szép és nem egy 30 éves besárgult, megfakult valami.
A hangdoboz méretező az már mélyvíz, valami ökölszabályos útmutató kéne inkább szerintem ezekhez a kínai tornyokhoz, mert elég hasonlóak, mind egy kaptafa és könnyen lehet rajtuk javítani. Ha nem lesz Hi-Fi is jobb lesz. Csak jobb lehet.

(#88) bkercso válasza kokov (#87) üzenetére


bkercso
nagyúr

A hangdoboz méretező az már mélyvíz, valami ökölszabályos útmutató kéne inkább szerintem ezekhez a kínai tornyokhoz,
Fiatalon az ember nem csak csóresz, de "süket" is, így legalább nincs gond. ;] Én is hangerőre mentem anno. Bár a dobozt mindig méreteztem. Egyszer elszámoltam a dolgot, és építettem egy 1,2m3-es (1200 literes) dobozt egy 30cm-es Somogyinak. :DDD Tetszett annak is a hangja, pedig nagyon rezonált az oldalfala.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#89) kokov válasza bkercso (#88) üzenetére


kokov
tag

Ismerős. Egy időben a Somogyinak volt egy átlátszó selyemmembrános subwoofer-e, aminek az egész kosara aranyozott volt. Már képet sem találtam róla a google-el. Akkoriban volt 16,500Ft/db, amikor még 5k volt egy négyzetméter 2cm-es MDF lap. Fogalmam sincs, most mennyi, de már akkor is drága volt.
Mindegy én akkoriban kezdtem autókázni és ilyenből vállaltam be egy 30cm-es példányt. A volt osztálytársak között koromnál fogva már akadt végztett asztalos, így én csak az anyagot és a tervet adtam és 2cm vastag MDF lapból csapoltak nekem egy házikót hozzá. Örült a srác, hogy dolgozhatott ilyen anyaggal. Ingyen megcsinálta. Két hangoló csővel szerelt kuckó volt. Hibátlan masszázsfotelt csinált az autóülés háttámlájából. A kalaptartó helyén egy keret volt fából, amire ki volt feszítve egy fekete filc anyag, hogy akadálymentesen áradjon a csomagtérből az utastérbe a szeretet. :DDD
Akkoriban még nem volt Auchan, hogy onnan a polcról bárki levegyen valami vacak félcsövet. Vagy faragtál magadnak, vagy nem volt. Szóval szerintem aki több mint 30 ismeri a történeted. Én már akkor kiéltem magam, azért kellett hozzá pár év.

[ Szerkesztve ]

(#90) bkercso válasza kokov (#89) üzenetére


bkercso
nagyúr

Generációs emlék ez a Somogyi! Én homokkal töltött szendvicsoldalú dobozt készítettem kevlár hangszóróval.
Ma már csak elektronikát, bár egy újabb kis szatelitdoboton töröm a fejem, hogy elkészítsem-e. 2.1-hez menne Tang Band W3-as driverrel.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#91) Horbal válasza balazs1022 (#80) üzenetére


Horbal
őstag

3d studio max.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#92) kokov válasza bkercso (#90) üzenetére


kokov
tag

Az hát! Jó, hogy eszembe juttattad, hogy ez nekem még megvan. Lehoztam a padlásról (megbántam, a derekam beleszakadt), hogy kenjek egy kis szilikont a gumira. Hátha kihúzza így a fiamig. ;]

Lőttem pár képet.
[link]
[link]
[link]

Az Audi 50 típusú gépállatom csomagterébe lett tervezve. A festés kalapácslakk ecsettel. :DDD Tudod akkoriban a felni alatt a dobfék háza egy adta rozsda volt és ahhoz vettem kalapácslakkot és ami megmaradt az ment a dobozra. Ki nem dobunk semmit. Csóróság volt. Régi szép idők. Atya ég mekkora hangnyomást tudott ez, kár hogy nem mérettem le.

(#93) tvamos válasza kokov (#92) üzenetére


tvamos
nagyúr

Őszinte autó!.. Nagyon szép. Meg van még?
A SAL-t nem komálom.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#94) kokov válasza tvamos (#93) üzenetére


kokov
tag

Nem az enyémről készült a kép, csak rákerestem a neten a típusra. Sokat megpiszkáltak akkoriban. Az ördög tudja fut e még az enyém. 100 éve eladtam. ’78-as volt egyébként, szóval max veteránként esetleg, de 1.1-es volt, szóval ha nyomták, akkor nem hiszem.

(#95) bkercso válasza kokov (#92) üzenetére


bkercso
nagyúr

Masszív doboz! De valahogy nem komálom az autós dB-bajnok mélynyomókat, távol állnak a hifitől. Tudott játszani is a mélykkel, vagy csak egyetlen frekencián szólt?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#96) kokov válasza bkercso (#95) üzenetére


kokov
tag

Igazából még nem temetném, biztosan szól ez még most is. Ha jól emlékszem egy 4x75W-os RTO erősítő két csatornája volt rákötve hídban.
Lehet, hogy keverem (elég sokféle hangszórót vettem akkoriban) de úgy emlékszem, hogy ennek a specifikációja szerint 6cm volt kifelé is és befelé is a kitérése, tehát 12cm a teljes membrán út és ezen akadt meg a szemem annyira, hogy akkor ez nekem kell.
Valami Somogyi szülinap alkalmából jött ki talán? Nem emlékszem már, de azért lehetett kapni egy darabig, annyira nem limitált darabszámban gyártott holmi, szóval biztos sokan vettek ilyet. Nem csak én.
Azt hiszem a 30cm ellenére csak 125W, tehát egyáltalán nem kell hozzá óriási teljesítményű erősítő.
Abban a kis utastérben hatalmasat nyomott nekem az RTO-val.
Tudod én az a generáció vagyok, aki kínai piaci kazettás magnó fülhallgató kimenetén nőtt fel vacak fülhallgatókkal és másolt kazettákat hallgatott rongyosra, szóval nekem óriási élmény volt.
Az idő is mindent megszépít.
Lehet, hogy mai füllel jobban leszólnám. Majd a nyáron, ha nagyon ráérek bekötöm újra meghallgatni, hogy mit tud még mutatni magából. Úgy emlékszem szépen lehozott mindent és elég mélyre le tudott menni. Sokan vettek akkoriban elöregedő Videoton hangszórók kiváltására gyártott 20cm-es mélyet a Somogyitól (aminek zöld volt a széle).
Azok nagyon nem gépzenére lettek kitalálva. Nem mentek le mélyre, így volt aki csalódott a márkában. Viszont érdekes, hogy aki beült hozzám utána valahogy nem szólta le a Somogyit. :)

(#97) #71562240


#71562240
törölt tag

Mivel dlaj kolléga félelmével ellentétben nem jöttek nagy számban az "ezeknek a hangfalaknak minek állvány hsz-ek", most én szaporítom ezek számát.

Mézga Aladárnak van igaza, a munkálatok csak a kézügyesség fejlesztésére voltak jók, más hozadéka nemigen volt - sőt, annyiban inkább káros, hogy az egyébként sokmindenben igényesen végzett munka kapcsán most bárki, élen a tulajdonossal, azt hiheti, hogy itt valami olyasmi történt, ami kapcsolatban áll a hifivel. Nos hát akkor én is mondom, a fentieknek a hifihez semmi köze, sőt, inkább ellene vannak, a hangdoboz esetében egyértelműen, az állvány esetében nagyrészt. Ez nem hangdoboz, ez gyerekjáték, ezen "hangdobozok" esetében hifi szempontokat tárgyalni a "csiga bedől a kanyarban" minősített esete, és az állvány is több szempontból (anyagválasztási, formai szempontok) inkább gyerekjáték, mintsem hangdobozállvány, tehát az állvány sem hifi. Ezzel természetesen semmi baj nincs, amíg a hifi témaköre nem keveredik ide. A fenti történésekről mint hifimentes történésekről illik beszélni. Többek "károgásellenes" mondataival ellentétben leszögezendő, a történtek nem "a hifi világának elkezdése", hanem a hifimentességben való elfoglaltság. A hifi más.

-.-.-.-.-.-.-.-

Egy-két kirívó tévedés ellen:
- Tüskét (illetve valamilyen elcsatoló alátétet) a hangdoboz alá, tehát az állvány tetejére is kifejezetten szoktak rakni. Legalább olyan fontos, mit az állvány alatti, kivéve, ha adott állvány kifejezetten adott hangsugárzóhoz kifejezetten egyedileg úgy készül, hogy a hangdoboz összeérjen az állvány tetőlapjával, vagy ha bizonyos állványtípus általánosan ilyen elv alapján készül, és bizonyos hangdobozok számára ez előnyösnek mutatkozik - utóbbi eset kifejezetten ritka.
- A hifiben a hangdobozállvány háromszög alakja nem arra szolgál, hogy ne billegjen. Mind a három-, mind a négyszög alapú állványnak szüksége van állítható magasságú alsó tüskékre-alátétekre a vízszintbe hozás (és négyszögűeknél a billegésmentesség) végett. A hifiben a háromszög alap arra való, hogy adott, a háromszög alakra jellemző hangkaraktere legyen az állványnak.

(#98) tvamos válasza #71562240 (#97) üzenetére


tvamos
nagyúr

En ugy ertelmeztem, hogy ez a projekt nem a hangzasrol, (ahogyan a cimben sincs a hifi szocska,) hanem a hangfalak, vizualisan megfelelo, mondhatni tetszetos modon, a megfelelo foldtol valo tavolsagban tartasarol szol. (Remelem erthetoen fogalmaztam.) Ilyeten modon nekem tetszik. Sokkal jobb, mint az enyem. (Ki van b..szva a muhelybe.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#99) #71562240 válasza tvamos (#98) üzenetére


#71562240
törölt tag

A cikk (a projekt) elsősorban az eszközök kinézetéről szól, de ott is vannak hangzásra utaló részek, amelyek legfeljebb csak a szerző saját koordinátarendszerében lehetnek értelmezhetőek, de ez mindegy. A kommentelők egy részének azonban első dolga volt, hogy elkezdjen okoskodni (butáskodni) hifiről, hifistákról - teljesen feleslegesen és indokolatlanul, hiszen az eseményeknek a hifihez semmi köze, eredetileg-elvileg a szerző szándékai szerint is alig, de aztán bizonyos kommentek farvizén a szerző is elkezdett hifiügyi megszólalásokat tenni, illetéktelenül, hibásan. A hifitől távol állók kezdtek el hifiügyileg és hifistaügyileg berzenkedni, erre a berzenkedésre reagált egy-két hifihez közelálló - mint én is.

(#100) dlaj válasza #71562240 (#97) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm, hogy hivatkoztál a No1 hsz-re! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.