Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bébá


Bébá
tag

Gratulálok a cicádhoz, és a cikkedhez.Kezdő tulajdonos vagyok én is, és mi is gondolkodunk rajta hogy időnként le kéne vinni sétálni.Imád a mienk is bujkálni és lesből támadni.10 év után engedtem az unszolásnak hogy legyen egy cicánk.Egy kocsma kerthelyiségében sörözés közben jött oda hozzám.Felugrott az ölembe, bújt dorombolt.Formás, kedves kiscica volt egyből megtetszett.A párom nem akart hinni a fülének mikor felhívtam, hogy még mindig szeretnél egy cicát?. Azóta velünk van, nem bántam meg.Bár néha nagyon tud rosszalkodni őkelme.

(#2) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Gratulálok a türelmedhez, nekem sem volt egyszerű beadni a derekam annak idején, hogy cicánk legyen. Ennek már 6 éve, és azóta teljesen macskafanatikust faragott belőlem a 2 rosszcsont... A lánycicánkat vidékről hoztuk haza édesanyáméktól, ő imád sétálni. Kirándulni ugyan nem szoktuk vinni, csak a ház körül szoktunk vele sétálgatni, de nagyon szereti. Tud fáramászni, füvet rágcsálni, szaladgálni. A fiúcicánk viszont menhelyről lett elhozva, és ő nagyon fél kint, ezért 2 rövid próba után feladatuk, hogy őt is sétáltassuk. Neki marad a lakás, meg a játékai.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#3) Djuree


Djuree
félisten

nekünk egy félperzsa lány cicánk van. majd megveszek érte. nagy forma a csaje és gyönyörű szép :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4) jaja1981


jaja1981
addikt

Nagyon jó!
Imádom a macsekokat, sokkal értelmesebbek, mint a kutyák.
Ők tényleg külön álló egyéniségek, és az van, amit szeretnének.

Sok sikert és jó egészséget a kis támadóhoz.

(#5) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Nekünk is van két cicánk. Érdekes, hogy szöges ellentétei egymásnak. Az egyik nagyon magának való, nem nagyon engedi magát simogatni csak ünnepnapokon, teljesen magányos farkas. A másik a teljesen az ellentéte: bújik, dorombol, nagyon figyel ránk.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#6) kovy79 válasza jaja1981 (#4) üzenetére


kovy79
őstag

Akkor még nem volt kutyád (akit ugyanúgy tartottál bent a lakásban, mint egy cicát)!

Az írás nagyon aranyos. Én, mint megrögzött "mindenállatimádó" örömmel olvastam. :)
Haláliak tudnak lenni a macsekok, szerintem bennük sok maradt a vadállati ösztönből. Jó nézni őket, ahogy egy kis gombolyagra is ugyanúgy tudnak vadászni, mint egy igazi tigris. :)

Mod: sok sikert egymáshoz és vigyázzatok egymásra! ;)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#7) dave666


dave666
aktív tag

Szép a sziámi macskád :R
A bátyámnak is sziámi cicája volt.
Mindenhova ment vele, bevásárolni, kirándulni, kocsikázni stb. :)
Elvitte az Auchanba kocsival, ott ült a kalaptartón, többször is szépen várta :K
Egyik alkalommal bement vásárolt, mire kijött feltörték a kocsit, csak a macska hiányzott... :D

Dave666

(#8) kovy79 válasza dave666 (#7) üzenetére


kovy79
őstag

Mondjuk az ilyennek én meg a gyerekét lopnám el... :(

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#9) viizo


viizo
tag

Grat a cicához! Én is hasonló utat jártam be, a 'nem kell macska a lakásba' leszögezésétől kezdve addig, hogy a feleségem puhítása miatt néhány hete beköltözött ez a kis szőrmók:

az írást azért is köszönöm, mert mi is is el akarjuk vinni ide-oda, és nem csak a macskatartó dobozban :)

de egyenlőre még kicsi, és az udvarra sem engedjük ki - majd csak ha akkora lesz, mint a kutyánk ;]

(#10) Ádyka


Ádyka
őstag

8 évesen kaptam, 26 voltam amikor elment. A mai napig nem tudnék mást elképzelni helyette, pedig imádom őket. Nem volt nap, hogy ne nyomtam volna 50 puszit a fejére. Nem lehetett megállni. :(

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#11) Misály


Misály
addikt

Én kutyás vagyok a macskák jelleme valahogy nem fekszik nekem. Nevelhetetlen, önfejű és akaratos. Van aki szerint ez aranyos, szerintem nem. Mindezt úgy, hogy volt nem egy macskánk, kutya mellett kötöttünk ki végül.

(#12) waithEard válasza Misály (#11) üzenetére


waithEard
őstag

Kutyám volt mindig. Most is van egy gyönyörű példány. A macskákról lesújtó véleménnyel voltam... amíg meg nem jött Cickány, a kis kóbor nőstény. Azóta 5 macska lakik nálunk. :)
Két külön világ, nem kell összehasonlítani őket. A kutya is kell, ha teheti az ember, és macska is.

A cikket köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#13) dave666 válasza kovy79 (#8) üzenetére


dave666
aktív tag

Én is sajnáltam, mert olyan barátságos, de ragaszkodó volt :K
Remélem jobb helyre került :)

Dave666

(#14) gunyo válasza viizo (#9) üzenetére


gunyo
tag

Csak nem egy sziberiai O ?
Vagy esetleg Maine-Coon ?

A cikk nagyon jo lett, gratula.

Nekunk is van ket rosszcsont sziberiai. Jambor oriasok :)

[ Szerkesztve ]

(#15) sanci777 válasza kovy79 (#6) üzenetére


sanci777
tag

Jó dolog az állat a háznál, nagyon hálásak tudnak lenni ezek a kis jószágok. Mellesleg a gyerkőc nagyon oda van értük, cicus, kutyus nagy kedvenc. Sajnos csak a nagyszülőknél lehet játszani velük, kis lakásba nem valók. Másrészt felelősség is, aki állatot tart, az foglalkozzon is vele.

(#16) Pttypang


Pttypang
veterán

Ez jutott eszembe az írás egyik részéről, amúgy gratu, szép kis cikk lett, lassan talán én is elhatározom magam, hogy macskát tartsak.. :)

Everybody lies.

(#17) Dominó85


Dominó85
veterán

Nekem is van négy macskám. Igaz ők nem a lakásban, hanem a kertben és a környéken bóklásznak. Az autótól és motortól félnek így vigyáznak az úttesten való közlekedésnél. Sajnos a legidősebb macskám a Cila leukémiás lett és májusban elvitte a kór. Szegény nagyon sokat szenvedett. Viszont 2 éve szilveszterkor hazajött velem egy kis cicus, nem tudtam levakarni magamról. Így befogadtuk. Mici lett a neve, majd a testalkata után Mandarin, Manó, Mici-Manó beceneveket kapott. Kegyetlen egy természete van. Csak akkor engedi a simogatást, ha kaja van nálad, ha ő úgy akarja vagy hideg van és melegedni akar. :D Kedvenc hobbija a kerítés tetejéről az emberek nyakába való ugrálás (szomszéd, postás, apum, hugom esett már áldozatául többször) De ha csak szimplán beáll valaki az oszlop mellé, akkor szépen komótosan átsétál az ember nyakába és leül a fejére. Pff :DDD Elég hamar lekölykezett, így (akkor még 5-re) 4-re bővült a létszám. Két kandúrral (Jack és Koma), valamint egy szép lánycicával (Poci) egészült ki a család. Jack a kandúrok szégyene, megrezzen egy ág és világgá fut, ugyanakkor hatalmas szíve van és nagyon intelligens. A téliesített helyük a volt tyúkól lett, amit egy rácsos fémajtó választ el a kerttől. Ha be van csukva lusta átmászni, így leül az ajtó mellé, nyávog egyet és várja hogy kinyissuk. Ha valaki kinyitja neki, akkor pedig purrog egyet (megköszöni) és bemegy. Simogatáskor becsukja a szemét és lehajtja a füleit, egy tünemény. A Koma kandúr a másik fele. Tipikusan hosszúkás testalkata van, jó izmos, nagyon gyors macska. A környéken vadásszák is rendesen a galambokat (halleluja, amikor a kert tele van galambtollal és szedheti össze az ember), gyíkokat, madarakat, rágcsálókat stb. Kis korában a fogai begyulladtak és a tisztítás után csak a "kardfogai nőttek", valamint elharapta a nyelvét tartó ínt így nyelve néha igen durván kilóg. Brutálisan cuki látvány. A Poci cica pedig imádja a tejet, szereti nyalogatni az ember kezét és simogatáskor a földig nyomja a hasát. :) A Tekergő becenevet adtuk neki, mert ha simogatod vagy csak 30-40 cm magasban tartod a tenyeredet, akkor felágaskodva a fejét belenyomva bújik. Ha szeretnétek, teszek be róluk képet albumban.

Ja és a cikket is végig olvastam és nagyon tetszett. Akár kutya, vagy macska van a háznál, az ember szívét mindig meg tudják melengetni. :B :K

* Péter - 06302461862 *

(#18) KAMELOT


KAMELOT
titán

Nekem nincs cicám és nem is lesz. Van egy kutyám ami őrzi a családi házamat. Azért jó cikk volt!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jópofa macsek :) És szép :)
A Maine Coon hátránya az is, hogy rohadt drága :( (Nekünk is az van... :D - ezek még kölyökkori képek.)
Én sem voltam a lakásban tartás mellett (most sem), de barátnőm szeretett volna, és lett. Bajom nincs vele, csak úgy vagyok, hogy a macseknak jobb a szabadban.
Természetesen szétkapart mindent, felmászik mindenhova, és szőröz. De szeretjük :)
Póráza a miénknek is van, csak valamiért hihetetlen félős, és nem igazán sétáltatható. De különben pórázzal egy kiscica mindenképpen nagyon jópofa :)

JA, meg hogy kedvesség? A fölényes tekintet, hogy "szolga, kaját"! :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) lacam


lacam
aktív tag

Nagyon jó cikk, én is gratulálni szeretnék a cicádhoz! :)

Én is macsekos vagyok... a kutyákat is szeretem, de valamiért a macskák állnak hozzám közelebb.

Sokat keresgéltünk párommal, míg sikerült találni egy szőrgombócot, aki azonnal belopta magát a szívünkbe. Egy szibériai cica színesíti a minden napjainkat. Mint azt Ti is mondjátok, egy önálló személyiség, ha neki alhatnékja van, akkor akármit csinálsz, akkor is megy, és alszik, ha játszani akar, vagy csak felhívni magára a figyelmet, hihetetlenül tudja magát produkálni, mint valami gyerek, lábhoz jön és pörög-forog a szönyegen, dobálja magát, csak hogy foglalkozzunk vele. Hihetetlen figura.

Párom nagymamájának 2 éve elpusztult a szeretett cicusa, neki egy Maine Coon-t vettünk. Na a rokonság azóta csodájára jár annak a macskának. Nőstény, de már most, akkora mint egy nagyobb palota pincsi és még nőni fog. Már most legalább 10 kilós a "kis" macsek. Na ő aztán tud heverészni, végigaludná az egész napot, ha rajta múlna....Mindkettő ivartalanított, már kevésbé "pörgősek", de ketten, a szibériaival a fél házat tönkrevágnák, ha belelendülnek a játékba. Vázák, asztaldíszek, párnák, mind mind célpontok. :DD

[ Szerkesztve ]

(#21) HeZzZ válasza Djuree (#3) üzenetére


HeZzZ
senior tag

én is gyúrom a mi full perzsánkat mindig! :DDD pláne most télen a nagy bundájában :K

powered by Tiger Lake & GA10x

(#22) nikilauda


nikilauda
senior tag

Nálunk pont fordítva van a helyzet. A barátnőm nem akar macskát a házba, míg én szeretnék. Így lesz egy szép házimacska tavasszal. Legalább ingyen van... :)

(#23) Agostino


Agostino
addikt

üdv

aranyos macsek, bár jómagam kutyás vagyok, azért csípem őket is. : )) egy dolgot viszont hadd említsek meg, mert te is leírtad: tartózkodtak tőle a gyerekek. nem egészen bírom megérteni mi is az oka. hány olyan esettel találkoztam, amikor sétáltattam a kutyám -egy éves fekete mopsz kislány összesen kb 6 kg, most is itt alszik az ölemben aki egyébként imád mindenki és még a betőrőt halálra nyalogatna- szembe jön velem tanult apuka és/vagy anyuka totyogó kisgyerekkel. gyerek odagugol, hadd legyen már kutyasimi és különben is megvan benne a természetes érdeklődés, mire majdnem sikkantva felkapják a gyereket: nem szabad, meghapar. mondom wtf, miért harapna? hát... mert!

amit ki akarok hozni ebből: mit fog ez a gyerek tanulni az állatokról és mit veszít, hogy jó eséllyel belé nevelik a parát és az írtózást...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#24) addamka


addamka
őstag

Jó írás lett, nálunk is kialakult az állatfarm, bár én kevésbé tiltakoztam, mert egész gyerekkoromban volt fix benti macska nálunk.
Most van 2 közönséges házimacska, 1 törpenyúl, 2 teknős, 6 hörcsög.
Ennyivel egy lakásba azért annyira nem egyszerű az élet, a fél éves kanapé a nappaliba úgy néz ki, mintha a lomtalanításkor szereztem volna :)
A nyúl megrág mindent, a kábelekről most leszokott, jelenleg az ajtófélfát, küszöböt, ágykeret alját, vagy minket rág alvás közbe (nincs bezárva a ketrecébe, szobatiszta, nem rabosítjuk :D).
A hörcsögök a végterméküket kézigránát szerűen kidobják a ketrecükből, a nyúl ha ideges kirúgja a forgácsot a helyéről, a teknősnél lehet 100liter vizeket cserélni, ha a saját helyükön kapnak enni időhiányban, nem a dedikált teknősetető lavórban :D
A rendet mondjuk egy olcsóbb takarítórobot megoldja nagyjából, a többi meg olyan hogy ha vállaltam lenyelem a dolgot, több örömet okoznak, mint bosszúságot.

Viszont a cikkíró nem írta ivartalanításra van-e terve. Mert lehet barbárság, de egy lakásban tartott nőstény tüzelés esetén eléggé szenvedni tud, ráadásul rájöhet a jelölgetési hullám is. Ezt évente 3-4 alkalommal alkalmanként akár egy hétig is produkálja adott esetben. Sajna tapasztalat, 2 évig a mi lány cicánk sem volt ivartalanítva, mióta meglett a dolog, jóval nyugodtabb lett.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#25) raper


raper
senior tag

Nálunk van kettő is. Mindkét gyereknek, hogy ne legyen marakodás. S a macskák tudják, hogy ki a gazdi, mert csak annak az ágyába fekszenek be. A másikéba már nem. :) Jópofák nagyon.

(#26) moonlight115


moonlight115
tag

Ízisz nagyon szép cica, és még szerencsés is. Igazán jó gazdikra talált. :K
Gratula a cikkhez, tetszett! :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#27) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Haláli jószág. :C
Azért nagy szerencsétek is van, hogy ilyen a természete a macskának: engedelmes, vállon utazó. Enélkül nem lenne könnyű dolgotok.

(#24) addamka
Mi két hétig hallgattuk a nőstény macskát, mielőtt "macskátlanítva" lett. Félelmetes hogy tudnak ordítani. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#28) Dominó85


Dominó85
veterán

Macskásoknak külön létrehozott album: [link]
Most hirtelenjében ennyi képet találtam a cicukáimról. Figyelem 528 kép! Végignézése növeli a macskák iránti szeretet érzését. Megtekintés előtt kérdezze meg kezelő orvosát gyógyszerészét vagy kérje ki állatorvosa véleményét. :C

* Péter - 06302461862 *

(#29) ncc1701


ncc1701
veterán

Fiú cica sem jelöl, ha időben ivartalanítva van. :)

(#30) addamka válasza fi:zi'k (#27) üzenetére


addamka
őstag

Mi sokáig, mert párom (meg egy kicsit én is) tartottunk a műtéttől. A másik az fiú, de őt már kisebb cica korában lerendeztettük :)

A nyúl fiú is már "mentes", mert azt olvastuk akkor idegbeteg lesz, na ennek mindegy, mert így is az.
De mi akkora idióták vagyunk, hogy még a nyúl is az ágyban alszik, mert fázik a földön ilyenkor a rohadékja (csupa jóindulatból ofkorz) :D

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#31) ncc1701 válasza KAMELOT (#18) üzenetére


ncc1701
veterán

Kutyával az a gond, h ha jön a csúnya betörő bácsi, akkor megeteti/megmérgezi kapásból. Úgyhogy max arra jó, h ugat egy darabig, de azt sem mindíg.

(#32) #72042496 válasza ncc1701 (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy házörző kutya nem fogad el ételt mástól, csak a gazdájától.

(#33) Xaels


Xaels
félisten

Remek kis írás. Mondjuk nálad az asszony legalább megpuhított előtte. Mi albérletben lakunk a Hegyalja út Gellért hegyi csúcsán és nem igazán akartam semmilyen állatot, mert nem a miénk a lakás. Ennek ellenére tavaly nyáron párom haza állított a táskájában egy pici kis cicával szó nélkül. Kitette a táskából és a kis dögnek az volt az első feladata, hogy az ölembe könyörögte magát a kis vékony hangjával. Párom és a macsek szerencséje, hogy a tulajdonos nagy cicabarát így azóta is az agyunkra megy a sok pofázásával. Az első napokban mindig felsírta magát az ágyba hiába próbáltuk kizárni az előszobába, mondjuk azóta leszokott róla amióta véletlenül lerugtam az ágyról amikor felpattantam hajnalok hajnalán az ébresztőre. De mindig sírva vár minket haza, már messze a kapuban halljuk tudja, hogy mi jövünk.

[link]

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#34) fi:zi'k válasza Dominó85 (#28) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mennyi cirom. :DDD
Erről a képről meg ez jut eszembe. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#35) iday


iday
aktív tag

Nekem így szokott aludni az asztalomon, mikor elfér. :P
[link]

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#36) TazLeacher válasza #72042496 (#32) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor lelövik, vagy lesokkolják, leszúrják...stb. Manapság a kutya nem való házőrzésre. Pont annyi értelme van, mint a 2.000 Ft-os kormányzárnak.

A macskához meg gratula, legyetek boldogok. Én is főleg kutyás vagyok, de jöhet bármilyen állat... :))

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#37) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon szépek a cicák, akiknek a képeit feltettétek és aranyosak a leírt történetek is.
Köszönjük a rengeteg gratulációt, mind a cicához, mind a cikkhez.

Tény, hogy minden cica más és más, külön egyéniség. De ez ugyanúgy igaz a kutyákra is.
Régen volt egy Csoki nevű tacskószerű, de annál nagyobb testű keverék kutyánk.
Na ő állítom, hogy értelmesebb volt, mint néha én. Szó szerint beszélgetni lehetett vele.
Ha megkérdeztük tőle, hogy Csoki, mi újság? Hosszú, Vuu Vúú Vau áradatban előadta, mi történt szerinte.
Volt, hogy disznótorkor annyi hurka és egyéb nyesedéket kapott, hogy szó szerint gömbölyű volt. Amikor megkérdeztük, hogy kérsz egy kis kolbászt? Ő csak egy ÖÖÖÖ választ adott, majd eldőlt.. Értenie kellett, mert "képileg" semmi nem utalt a kolbászra, azaz nem nyújtottuk felé, nem lengettük, stb..
Ő is, és mind az utána következő kutyáink menhelyről hozottak voltak. És mind, mintha csak tudták volna, milyen sors elől menekültek, igen hálásak és kedvesek (voltak). Igen a szívünkbe lopták magukat.

Ivartalanítás: Mindenki mondja, hogy érdemes ivartalanítani a cicát, több ok miatt is, és ebből a legelhanyagolhatóbb a tüzeléskori kurrogás, hívó nyávogás. Többféle gyulladásos betegség alakulhat ki,stb.
Van egy legalább 40 éve állatokkal foglalkozó ismerős állatorvos, akinek a tapasztalata az, hogy érdemes egyszer hagyni, hogy kölykei legyenek. Akkor fejődnek ki benne rendesen dolgok (hormonháztartás, és fizikai dolgok). Ez a változás előnyös nála. A tapasztalata az, hogy az egyszer ellett, majd ivartalanított cicák egészségesebbek és hosszabb ideig élnek, mint azok, akik korán lettek ivartalanítva vagy egyáltalán nem. Így Ízisz terveink szerint, és ha Ő is akarja, tavasszal cicamama lesz, majd később ivartalaníttatni fogjuk.

Bár ez a téma hosszabb, részletesebb kifejtést is megérne és sokat lehetne írni róla (pro és kontra érvek), mi nem szeretnénk vitatémát indítani belőle.

(#38) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Remek írás, tisztelet a kitartásotokért! :R

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#39) fi:zi'k válasza kisi (#37) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor keressetek neki egy fajtabéli társat. Úgy lenne az igazi. :K
Egy kismacskánál meg csak kettő vagy három a jobb. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40) Pttypang válasza fi:zi'k (#39) üzenetére


Pttypang
veterán

A végén nekik is párokat keresnek, és pár év múlva ha belép valaki a lakásba, rázúdul a cicasereg ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#41) addamka válasza kisi (#37) üzenetére


addamka
őstag

Ez az ivartalanítás így teljesen jó, és az érv is.
Mi is sokat olvastunk utána, és úgy tűnt, hogy akik régóta állatorvosok, azok preferálják a későbbi ivartalanítást. Kb. 2 éves korában történt meg, és nagyon hamar túl lett rajta.
Az jó, ha van állatorvos ismerősötök, a fővárosban sok a hentes sajna, ha komolyabb baj van páromék anyukájához visszük le (Kunszentmárton), az ottani állatorvossal eddig elégedettek vagyunk mint emberileg, mint szakmailag, és ha a benzinköltséget is beleszámolom, olcsóbban jövök ki, mint az átlag Budapesti árral :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#42) Иван


Иван
őstag

Aranyos macsek, szeressétek. Nekünk is van egy macskánk, anyukája persza volt, apukája házicic, a szűén és a fején látszik is a perzsa beütés. Fekete alapvetően a bundája, de vannak benne barnás foltok, megy a farkán egy fehér "gyűrű".

A macskák jó fej állatok, tényleg mások mint a kutyák, de vigyázzatok, nehogy leigázon titeket, mint minket a miénk. :DDD

Ja, és szerintem ez a videó foglalja a legjobban össze a macskákat. :P

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#43) Misály válasza TazLeacher (#36) üzenetére


Misály
addikt

Te se láttál még támadó kaukázusit, nincs időd sokkolni.

(#44) viizo válasza gunyo (#14) üzenetére


viizo
tag

maine coon, 14 hetesen már 3 kiló ;]

most nézem a neten, a szibériai is hasonló kiállású komolyság :)

[ Szerkesztve ]

(#45) kisi


kisi
aktív tag

Agostino

Értem mire gondolsz, amikor a szülők már a gyerekbe nevelik az állatoktól való félelmet, de itt most kifejezetten az ellenkező esetről volt szó. A kislányok valódi harapás emléke miatt féltek az állatoktól, pedig imádták mindketten őket. Mi pedig az első lépést láthattuk, Ízisz hogy segített nekik, hogy legyőzzék ezt a félelmet.

Ízisznek már kiválasztottuk a párját, egy fajtabéli, igazi falusi vagány képében. Már találkoztak is, eredmény:
A "úri" városi belevaló kis csaj leutazott a falusi jóképű "lovász" fiúhoz. Mindketten szimpatizáltak egymással, csak társadalom béli különbségek voltak köztük. Ezt a komédiát láthattuk macska kivitelben.

A kiscicáknak pedig gazdit keresünk majd.

[ Szerkesztve ]

(#46) #72042496 válasza TazLeacher (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért a besurranókat és a kisstílű betörőket bizony elrémiszti.

(#47) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Azért én már a bekezdést is megcáfolnám: belvárosi lakásba is simán lehet kutya/cica.
Mi is a másodikon lakunk, és van 4cicánk (ebből kettő törpe, és három pedig utcáról való, a legöregebb az enyém, aki 14éves, és pár hónapos kora óta van velem) és egy kutyánk (illegális menhelyről mentett).

A sajátomat vittem néha kiskorába pórázon (mókás volt, amikor a nagytestű kutyákat kergette a Mechwart ligetben ;] ), de egy idő után leszoktam róla.

Aranyos a cicátok. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#48) TazLeacher válasza Misály (#43) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Azt ugye Te sem gondolod, hogy előtte besétálnak, és megvárják, hogy a kutya odajöjjön. Kerítésen keresztül elintézik. Ki az a hülye, aki bemegy, és utána "próbálkozik" szerinted?

Balika911: amire tökéletesen alkalmas egy normálisabb riasztórendszer is.

Továbbra is: ezért kutyát venni baromság, és értelmetlen. Főleg egyet.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#49) lapa


lapa
veterán

a legjobbak cicás bejegyzéssel kezdik. hidd el, tudom miről beszélek.

bár mi óriáskutyára váltottunk és a babák miatt a cicák ki lettek rakva (van nekik azért egy kamra), de ettől függetlenül a legkomolyabb ragadozók.

@jer1cho: egyrész nem feltétlen kell kint legyen a kutya, másrészt eleve továbbállnak, és nem kutyás házat néznek.

[ Szerkesztve ]

(#50) sanci777 válasza TazLeacher (#48) üzenetére


sanci777
tag

Sajnos igaz amit írsz. Az egyik ismerős kutyáját is úgy elitézték, hogy rövid időre rá meg is halt szegény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.