Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) pikko válasza Crytek (#550) üzenetére


pikko
csendes tag

Akkor inkább Cubot Dinossaur nem?

(#552) Crytek válasza pikko (#551) üzenetére


Crytek
veterán

Abban gyengébb az akksi.
Amúgy a banggood miért olcsóbb mint kb bármelyik másik hely? kb 36 ezer eu szállítással a H2. Máshol drágább 5-6-10 ezrerrel + aig van eu szállításos hely.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#553) pikko válasza Crytek (#552) üzenetére


pikko
csendes tag

Igen tényleg gyengébb, ebben igazad van.
Dinossaur: android 6, kivehető akku 4150, 183 g.
H2: android 5.1, beépített akku 5000, 233 g.

Amúgy szerintem tök egyforma a kettő, csak más köntösben. Egyikben sincs gombvilágítás se értesítő led.
A Dinossaur a Cubot Note s felturbózott változata, a H2 meg nem is tudom...a H1 más változata. mert van ahol jobb, de sok helyen visszalépés.

A Banggod olcsó de van szállítási díj, az + rájön. De igaz így is 36 ezer.

[ Szerkesztve ]

(#554) woodlandarts


woodlandarts
tag

Tudom nem témába vágó ezért off ....
A Ulefone be touch 3 teló hardwere és kamerája jobb minnt a Cubot H1 é de viszont ott a gyenge 2550 es aku , az semire sem elég . Teló váltáson gondolkodom mert a gyenge Cubot H1 kamera és a processzor sebessége a Facebookra nem elég . Viszont az Ulefonenál a gyenge akku az ami zavar . Az Ulefone Power egyenlöre pihen a Ping digitálos srácoknál mivel az android instabil rajta és várják a gyártói szoftwer javitásokat de nem tudták megmondani ez mikor lessz meg . Szerintem kiváromert 6000 akku , ujlenyomat olvasó , 8mag , 3 giga ram egész jó noh meg a kamera is jobb .

(#555) pikko válasza woodlandarts (#554) üzenetére


pikko
csendes tag

Hát én nem vagyok elfogult a Cubottal szemben. Felőlem bármi jöhet , ha jó. De az tuti,hogy 40 ezertől többet nem fizetek egy telefonért. A Powert már egyszer megrendeltem, de lemondtam. De csak azért, mert a H1 ugyanazt hozza kb. Tudom az kicsivel jobb erősebb stb. Amúgy az Ulefone márkával csak pozitív tapasztalatom van, pl. Paris.
Most egy új telefon jelent meg a piacon, vagyis márka. Ez pedig a Vernee. Két modelljük van eddig, a Vernee Thor, és a Vernee Apollo. Mindkettő igen ígéretesnek tűnik, főleg,hogy a Thort 99 dolcsiért bevezető áron megrendeltem. 25. után szállítják.

(#556) woodlandarts válasza pikko (#555) üzenetére


woodlandarts
tag

Köszi a microfon beállitásokat annak aki utánna járt , megcsinált és már nem kell kiabálnom hogy hallják a hangom .
Ém a Cubot H 1 et én 70ezerért vettem , nekem nincs tapasztalatom és merszem a külföldröl rendelés terén igy habár drágábban de magyar forgalmazótól vettem meg . Tölük akarom majd a Power telót is majd ha megérkezik a javitott gyári 6os android változata és akkor tudják forgalomba hozni . Nekem fontos az erös procsesszor a megemelt ram . Játszani nem szoktam a telón , filmezek , zenét halgatok és napközben facebook , mesenger , facebook page manager , instagram , twitter . Ezekhez meg viszonylag jó kamera kell meg erösebb hardver meg akku . Mert hiába van olcsóbban erös hardwer ha gyenge az aksija egy telónak és nem akarok a töltöre ragadni . A Cubotnak ez az elönye igaz hajnalba felrakom a töltöre ilyenkor kb 50% on van de a biztonság kedvé ért feltöltöm amugy simánnbirja nálam 2 napig de ugy hogy ezerrel használom a fenti alkapmazasokkal és 4G s nettel . Mindenesetre megvárom a Powert de fekete telom nem lessz már , már unom a feketét szinte midegyik kinai fekete teló egyforma .

(#557) pikko válasza woodlandarts (#556) üzenetére


pikko
csendes tag

Kukkants rá a Power fórumban

(#558) woodlandarts válasza pikko (#557) üzenetére


woodlandarts
tag

Köszi olvastam a fórumot , jó teló lenne csak a Pinges srácok nem biztos hogy tervezik forgalmazni . Mert az szansos , hogy mikor kapják meg a gyártotól a szoftwer javitást addig meg nem akarják forgalmazni . Rendesek mert máshol is kapható ott meg nem tesztelik le a telókat , hagyják hogy a tulaj tesztelje le saját maga . Más telót nem nagyon tudok a Siswoo kamerája is gyenge , a Meizunak nem tetszik a kialakitása csak egy home gomban és kész , a xiaomi meg nem bövithetö igy marad az Ulefone touch 3 plussz power bank páros .

(#559) pikko válasza woodlandarts (#558) üzenetére


pikko
csendes tag

Az ulefone bee touch 3 jó, de nagyon harmatos az akku. A feleségem ulefone Paris-a akkuidőben kb 3 órát bír, max 3,5 (kijelzőidő). A cubot s600 kihúzza már 5,5--6 óráig. A cubot h1 nálam 12-14 óra. Szóval hiába jók a tulajdonságok, ha a töltőn lóg állandóan. Az ulefone power kamerájára panaszkodnak sokan, sajnos.

(#560) woodlandarts válasza pikko (#559) üzenetére


woodlandarts
tag

Akkor marad a Cubot H1 amig nem jön valami csoda varázs mobil ami akuban is jó meg kamerában és hardweresen is ....

(#561) pikko válasza woodlandarts (#560) üzenetére


pikko
csendes tag

Hát adnék tippet a H1 helyére, de magam is gondban vagyok. Én Cubot s600-ra léptem, de most is a H1-et használom, pedig törött. Csak az akku miatt. Amúgy minden másban jobb az S600. Ha tudok valamit megírom, de lövésem sincs ebben az árban..marad a cubot H2?

(#562) woodlandarts válasza pikko (#561) üzenetére


woodlandarts
tag

Talán a H2 megérné , bar ott is kellene egy magyar tesztelö . Kb mien a kamera . Azt nem értem , hogy egy ekkora akksi melett miért nem lehet 8magot bele pakolni , mert kb egy árban van a Cubot 4 magosok más 8 magosokkal . 4 mag is elég átlag használat melett de aki egésznap közösségi oldalazik nem mindegy hogy meddig kell várni mire betöllt . Pl nekem a Play áruházat kell folyton kitáraznom mert nehezen tölt be . A H2 dizajnilag valtozott ugyláttam , hogy alul és felül keskenyebb a keret és igy a kijelzö nagyobb teret használ . A kamara vakuját oldara tették ez helyes már csak le kéne tesztellni .

[ Szerkesztve ]

(#563) pikko válasza woodlandarts (#562) üzenetére


pikko
csendes tag

A processzor miatt nem kell nagyon aggódni, legalábbis a cubot h1-hez képest. A cubot h2-ben a 6735A van, ami annyit tud mit a régi 8 magosok. Kb 35.000 antutu pont. A mostani cubot S600 ban is ez van, és 35 ezer pontos, gyors is, tapasztalatból írom.
Persze lehetne jobb is...
Amúgy mindegyik jó a maga nemében, csak a tökéleteset akarjuk megfogni mind. De bele kellene törődni,hogy ennyi pénzért nem lesz. Mert nem csinálnak direkt. Ez van.

150 dollárig...

Amúgy az 5,5 coll méretben talán a legjobbak:
THL T7
Oukitel K6000 -K10000 - U10
Ulefone bee touch 3-2-Power-Vienna
Cubot H2 -X15-H1
LeEcoX600
Jiayu S3
Umi touch
Doogee F5
Elephone P8000

5 coll:

Vernee thor
Leagoo elite 1
Doogee F3 pro
Ulefone Paris
Cubot S600
Ecoo e04
Inew L3

Meg persze sok más...

[ Szerkesztve ]

(#564) Crytek


Crytek
veterán

Valaki talált már a H2-ről értelmes akksi tesztet?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#565) pikko válasza Crytek (#564) üzenetére


pikko
csendes tag

Hát, én még egy tesztet sem találtam sehol...
De úgy tűnik mégis Itt

[ Szerkesztve ]

(#566) Crytek válasza pikko (#565) üzenetére


Crytek
veterán

Ez a bajom pont. A Geekbench Akku Test az semmi.
Érdekesnek tartom, hogy teszt az van tengernyi ,de hogy miért nem írnak az 5k-s akkuról SOT időket ami nagy akksiknál maga a vásárlási motiváló szempont számomra feldolgozhatatlan.

Mondjuk amennyi tesztet nézegetek mostanában sajnos elég tré sok sok telefon. Valahol láttam a oukitel 6000-es telot kimére csak 5500-as az akksi és a 4100-a erősebb HW-ü telefon odaveri üzemidőben. Szóval fogalma nincs az embernek mit kéne venni :(

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#567) Degeczi válasza Crytek (#566) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A kínaiak mindig ráhazudnak az akkukapacitásra...
(nyilvánvalóan a H1 esetén is, hiszen ha tényleg 5200 mAh lenne, teljesen merült állapotból 6000 mAh fölötti töltésmennyiség menne át az USB-s ampermérőn - de 5000 körülit nem szokta meghaladni kijelzett érték, vagyis a tényleges kapacitás itt is jó, ha 4000 mAh fölött van, a 4500-at biztosan nem haladja meg)

(#568) Crytek válasza Degeczi (#567) üzenetére


Crytek
veterán

H2-nél azért sok helyen mégis csak csak találni 6 óra SOT időket. Ami 5k akkuhoz képest szerintem gyenge főleg hogy ilyen gyenge a HW. Mondjuk érdekes,hogy a 6k-s oukitelnél is ugyanúgy a 6 órákkal dobálóznak.
Miközben egy xiaomi 4100-as akkuval erősebb soc-al 8+ órákat mondanak.

Next PC Upgrade: 2022

(#569) pikko válasza Degeczi (#567) üzenetére


pikko
csendes tag

Nekem a mérő a H1-nél azt hiszem 4700-at mutatott, a Cubot S600-nál 2450-et a 2800 helyett.
Ulefone paris 2300 helyett -2340.

(#570) Degeczi válasza pikko (#569) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, nekem is 4700-4800 körül szokott kijelezni merült állapotból - de ez csak az a töltésmennyiség, ami átment az ampermérőn, ez még nem azonos az akkukapacitással!

Mivel a töltés nem 100% hatékonyságú folyamat, az akkuban eltárolt energia ennél nem elhanyagolható mértékben kevesebb (fene tudja pont mennyivel, de biztosan 10% fölött van a veszteség), tehát ezt az értéket még ezzel a veszteséggel csökkenteni kell.

(#571) berobi78


berobi78
tag

Én nagyon elégedett vagyok a H1-el. Egy napot lazán kibír, néha kettőt is, pedig használom rendesen. Egész nap autóban ülök (utas oldal), és szinte folyamatosan megy a wifi megosztás a telóról laptopra, illetve rengeteget telefonálok rajta, emailezek, közben némi facebook, messenger. A régi samsungomat háromszor kellett tölteni egy nap...

A proci teljesítményével sincs gondom, akadni még nem akadt meg egyszer sem. Index, facebook, messenger, gmail, outlook, webböngésző, mindigtv (forma-1, ha épp nem vagyok tv előtt ;)) és még pár app amit szoktam használni. Igaz játszani nem játszok, de sok minden másra használom.

Egy szó mint száz, számomra nagyon megérte.

(#572) berobi78 válasza berobi78 (#571) üzenetére


berobi78
tag

Update: Tegnap este újraindítottam a telót, mert valamiért megakadt, viszont 43%-al zárta az akksi a második napját ;)

(#573) woodlandarts válasza berobi78 (#572) üzenetére


woodlandarts
tag

Nekem már 3x fagyott ki , én minden reggel feltöltöm . Ki bir 2 napot is , de nem akarok másnap este 7kor lemerülni , inkább naponta teletöltöm az akut . Ami nem tetszik az a kamera minösége és föleg az elölapi kamera kritikán aluli , meg a vaku gyengesége . Az elözö telóm mind 2 kamerája jó volt és a vaku is erösebb . A Cuboton a szinek halványak . De hát vagy 1 telo amit 1 nap 1x töltök vagy egy 1 teló ami mindenben jó de naponta 2x töltsem . Fura , hogy nem csinálnak 1 használható telót elérhetö áron .

[ Szerkesztve ]

(#574) Degeczi válasza woodlandarts (#573) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Használható, csak úgy látszik, nagy a gyártási szórás, mert az akku nálam min. 3 napot bír (naponta max 1 óra beszélgetés, de végig élő adatkapcsolat, ill. wifi, bluetooth, pontos helyzetjelentés, 3 levélfiók rendszeres szinkronjával),
a kamera ugyan nem egy nagy szám, de volt már sokkal rosszabb is, és a színek telítettségével pont semmi bajom:

(#575) woodlandarts válasza Degeczi (#574) üzenetére


woodlandarts
tag

Ugylátszik igen sok gyárilag hibás termék került forgalmazásba , más is panaszkodott , hogy nála sem minden olyan minntásnál . Nálam 1 - 2 óra telefonálás , folyamatos 4G , napi 6 óra netezés ebböl 4 óra folyamatos , Facebook , Mesenger , Instagram , Twitter alkalmazások használata melett másnapra kb 50 % on van az akksi , de estére mindig kikapcsolom a telót . De rá töltök az akura mert volt már úgy , hogy 4 órakkor akartam netezni 40 % on volt az akku este 7 re ki irta , hogy 15 % rá 10 percre ki is kapcsolt , igy minden nap töltöm . Nálad ugylátom egész jól eltalálja a kamera a kép szineit , nekem mindig az alapértelmezett beállitásokról kezzd és kézileg kell állitgatnom , a telitettségen és a kontraszton , hogy a szinek megfelelöek legyenek . Az arc szépiához kiegészitö kamera appot használok . Az elölapi kamera nálam kritikán aluli inkább nem használom max arra ha pl gyors képet kell küldenem mesengeren valakinek . Igy fotózasra a hátsó kamerát használom , de arra rajöttem , hogy a hangerö fel gombot megnyomva is lehet képet késziteni .

(#576) pikko válasza Degeczi (#574) üzenetére


pikko
csendes tag

Jó kép. Horgászni tilos.. :N
Szerintem a kép minősége oké. Mindenki elfelejti,hogy összességében kell nézni a képeket, nem pedig belenagyítva kielemezve. Ha ránézésre jó,nem mindegy milyen belezoomolva?
Csak arra gondolok,amikor a régi fényképezőn előhívtuk a képeket , a 24 kockából 10 rossz volt, mégse sopánkodtunk.
Nagy a választék ez van. :-) sok a telefon tobzódunk a választékben... :DD

[ Szerkesztve ]

(#577) Degeczi válasza pikko (#576) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pontosan. Szó szerint körömnyi méretű az optika, hangyányi az érzékelő - csodát nem lehet várni, de a célra így is megfelel: mindig kéznél van megörökíteni efféle jelenetet, boltban ár-jegyzetelés helyett egyszerűen kattintani. Ezekhez tökéletesen elég, rendezvényhez pedig úgyis fényképezőgépet használ az ember.

(#578) Degeczi válasza woodlandarts (#575) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, így akkor érthető, ha nálad gyorsan lemerül (ilyen appokat nem használok, viszont sosem kapcsolom ki) - más telefon még eddig sem bírná.
Kínaiaknál sajnos gyakori a szórás (de még az sem kizárható, h mondjuk nem pont ugyanazt az érzékelőt szerelték mindbe)

(#579) woodlandarts válasza Degeczi (#578) üzenetére


woodlandarts
tag

Ilyen képet csinál nálam a Cubot beauty plus kamera alkalmazása , ez nagyjából eltalálja a szineket .

Ezt pedig a gyári alkalmazás :

[ Szerkesztve ]

(#580) Yag válasza pikko (#563) üzenetére


Yag
tag

Egyre jobban tetszik ez a Leagoo shark 1. Ahányszor megnézem annyiszor győzöm meg magam, higy jó csere lenne. Persze ez már 6" de elviselném ;)
Egyébként nekem tetszik még a UMI Rome is. Kecses jószág, némileg az S6 edge-re hajaz. Persze kincsiknél mi nem hasonlít valamire.

Az akksival kapcsolatban eddig nekem is magasan ez a legerősebb telefonom, akár 5000 akár csak 4500mAh
Egész napos nyomkodás mellett estig birja, lazább napokon amikor nem esik nyúzás alá akkor 2-3 napot is el van mire meg kell etetnem.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#581) Yag válasza Yag (#580) üzenetére


Yag
tag

Ja igen, és a K3 Note beesett 35k alá árban. Ha valakinek nem csak az új szériák jönnek be az is számításba kerülhet.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#582) pikko válasza Yag (#581) üzenetére


pikko
csendes tag

igen nem rossz a Shark. Ha valaki nem fél a 6" -os mérettől és a kissé nagyobb súlytól, akkor jó választás.
Talán valaki vesz egyet, és ír róla valamit.
A k3 is igen jó tényleg.ennyiért pedig megéri.

[ Szerkesztve ]

(#583) Degeczi


Degeczi
nagyúr

Lassan sajnos muszáj lesz néznem vmi mást, mert a Cubot H1 (alacsony széken ülve, talán fél méter magasról) kicsúszott a zsebemből, és gyönyörűen elrepedt a kijelzője... (hiába a vékony szilikon és fólia a kijelzőn, még ennyit sem bírt) :( Ugyan működik, de ronda és aligha lesz hosszú életű így.

Szóval legközelebb vmi ellenállóbb kellene, de nem tűnik egyszerűnek: pl. az "Oukitel K6000 Pro"-ra izgultam volna rá, ami picit magasabb kategória ($150 környéke, egyelőre EU raktár nélkül), de szimpatikusan indulna: Dragontrail-2 üveg lepergető bevonattal, eső és por ellen védett (és YT videók szerint valóban jól bírja a behatásokat), ujjlenyomatolvasó, 3/32GB (bár felőlem lehetne 2GB is), fullHD 5.5" (bár nekem elég a 720 is), 6000 mAh (-nek mondott) akku, Android 6.

Ugyanakkor nincs NFC (most ugyan nem fontos, de később jól jöhetne) és infra, amivel még megbékélnék - és bizonyos oldalak szerint értesítési LED sincs, ami már kizárja, ha tényleg így van.

Ígyhát keresgélek.

(#584) pikko válasza Degeczi (#583) üzenetére


pikko
csendes tag

Sajnálm az esetet.
Az Oukitel K6000 pro verzsönt én is néztem, de egy videóban valami szörnyű keveset, kb. 28. Ezret kapott antutura....azt hogyan? Komolyan nem értem.
Ez a [link]videó

[ Szerkesztve ]

(#585) Degeczi válasza pikko (#584) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Azt nem tudom (nekem a H1 teljesítménye is megfelelt), az Oukitel azért lett volna szimpatikus, mert arról kimondottan a strapabíró kivitelt terjesztik (pl. a 4000-est kalapáccsal ütik, szöget vernek be vele YT videókon), a 6000 Pro pedig már esőálló is, értesítési LED néküli telefont azonban semmiképp nem választok, és a filléres szenzokon is hajlamosak sprórolni a kínai gyártók (pl. nem ritka, h még orientáció-érzékelő se kerüljön egy típusba, az iránytű hiánya pedig végképp gyakori, az Oukitelekben is)

(#586) Yag válasza Degeczi (#583) üzenetére


Yag
tag

Ismerős. Három repedés van a képernyőmön nálam is. Még bírja. Gyanítom, hogy a képernyő fólia tartja össze. A fura az, hogy sérüléskor az LCD is tévesztett foltos lett, de elmúlt. Gondolkodtam rajta le kellene cserélni a fóliát mert már az is elég karcos de még nem bírtam rávenni magam. A sarkán is eltört a keret. Effektíve kitört belőle egy darab. Szilikon tokban nem látszik. Ennek tudatában felmerül bennem a kérdés, hogy valóban fém keret-e-é ez a szerkezet vagy csak úgy tűnt mivel azt írták. Persze lehetne úgy is nézni ezt a teló sztorit, hogy ennyit se bírt, vagy úgy hogy mindezek ellenére hibátlanul működik. Nézőpont kérdése :)

Szemeztem vele is :
Ulefone Power
EU raktárból csak egy tizessel több mint az elképzelés, cserébe úgy tűnik van benne pár dolog amit keresünk egy ilyen telóban.
Quick Charge, HotKnot, Smart Wake, Home Appliances Remote Control, Gesture Sensing, OTG, Power Saving Mode, Message, Notification Led Light, VPN, Scheduled Power On & Off, FM Radio, Sound Recorder

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#587) Degeczi válasza Yag (#586) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hja, dettó ugyanez a helyzet: le kellene cserélnem a karcos fóliát, de attól tartok, az tartja össze a törött részt :(

Digitizer/üveget cserélni sajnos nem lehet, mert az itt egységet képez a kijelzővel (részben ettől is szép a képe: nincs sok réteg az LCD fölött), kompletten pedig $45-ért szerezhető be a kijelző, szóval munkadíjjal még akkor is 15e Ft fölé menne a csere, ha nem áfázzák meg derék vámosaink (amire pedig van esély), szóval akkor már inkább vmi más, strapabíróbb, drágábban. Ilyen nagy méretű, nagy akkus telefonnál úgy látszik, alapvető a Gorilla vagy Dragonglass megléte, különben a súlya miatt kicsi esésnél is törik.

Igen, az Ulefone Power is szimpatikus, de persze nem nyűgök nélküli: ott könnyen lehet, h meg kell farigcsálni a fülhallgató aljzat körül a készülékházat, különben normál méretű jack dugó nem jól érintkezik benne.

(#588) Yag válasza Degeczi (#587) üzenetére


Yag
tag

Meglepő, mindíg van valamu új a nap alatt :) Persze csak 1x kell megoldani ezt az anomáliát is és utána kényelem. Mint mindíg, most is, mikor mivel kötsz kompromisszumot. Amikor már úgy tűnik, hogy egy kicsivel többért van egy majdben tökéletes telefonod, akkor derülnek ki ilyen 1mm eltérésű jack csatlakozós okosságok. Hogy ez miként jött össze kincsiknél, ki mikor csúszott el melyik szabvánnyal már senki nem fogja megmondani. Marad a bosszúság ha nem készültél fel rá :)

Egyébként az a fura a törött képernyővel hogy nem is zavaró. Persze ha nézed észrevenni, de se filmnézés se netezés közben nem szemet zavaró állapotú.
Nem is tudom mi lesz vele ha cserélem. Vagy bekerül fiókba tartaléknak, vagy nagyon occcón eladom.

K3 Note ?

[ Szerkesztve ]

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#589) berobi78 válasza Degeczi (#583) üzenetére


berobi78
tag

Nektek milyen fólia volt a telón? Én vettem egy tempered glass-t, de egyenlőre meg vagyok elégedve a gyárival így még nem cseréltem le, viszont ha ez jobban megvédené kicserélem.

(#590) Degeczi válasza berobi78 (#589) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Jobb fajta 3M anyagú, azt hiszem, linkeltem itt a német céget.
Fiókban nekem is volt üveg, de nem akartam addig föltenni, amíg a fólia nagyon karcos nem lesz, és üvegnél mindig ott a rizikó, h a nagyobb vastagsága miatt romlik az érintésérzékelés.

(#591) pikko


pikko
csendes tag

Szerintem nem esik szét az üveg, a fólia leszedésekor. Nekem is törött, de nincs fóliám. Hibátlan így is.

(#592) Yag válasza pikko (#591) üzenetére


Yag
tag

Fólia nélkül mennyire karcosodik a képernyő?

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#593) berobi78 válasza Degeczi (#590) üzenetére


berobi78
tag

Van valakinek tapasztalata, hogy mennyiben változik a képernyő érzékenysége, ha a gyári fóliát lecserélem tempered glass-ra?

(#594) eszementális válasza berobi78 (#593) üzenetére


eszementális
tag

Nekem vagy két hete van rajta, nem tűnik fel csak annyi, hogy egy kicsit ferdén raktam fel! :D No meg eltűntek a karcok amik a fólián voltak.

(#595) pikko válasza Yag (#592) üzenetére


pikko
csendes tag

Nekem nem karcos fólia nélkül sem. De másnak nagyon karcosodott...szóval ki tudja neked milyen lenne.
Én elégedett vagyok vele.
A betörés sem zavaró a használatban, mntha nem is lenne.
Amúgy rendeltem egy Vernee Thort, de azt már most érkezés előtt eladtam elvileg.
És inkább egy Cubot Dinosaurra váltok-ha jó lesz.Igaz nem olyan nagy az akkuja mint a H1-nek, de az android 6 talán takarékosabb kicsit.

(#596) Yag válasza pikko (#595) üzenetére


Yag
tag

Cápát találtam Európában.

EU-Stock

LEAGOO SHARK 1 6.0"

Már csak rá kellen szánnom magam, hogy 40k- telók helyett ezt vegyem meg.

hm ....

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#597) Degeczi válasza Yag (#596) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az itteni tesztje alapján nem túl vonzó.

(#598) berobi78 válasza eszementális (#594) üzenetére


berobi78
tag

Feltettem én is, mert a gyári fólián lett egy karc. Teljesen jó, alig érezni a különbséget. Viszont egy picivel kisebb mint a gyári, ezért valamivel kevesebbet takar.

(#599) Yag válasza Degeczi (#597) üzenetére


Yag
tag

Ennél nagyobb gondokkal is együtt lehet élni. Persze van amikor ilyen "apróságok" is az örületbe kergetik az embert ....

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#600) eszementális


eszementális
tag

Sziasztok!
Úgy néz ki az én telefonom megadja magát! a kijelző össze-vissza ugrál, fehér foltok vannak rajta. Valaki szedte már szét ezt a telót, mert csak nem kezdenék rajta barbárkodni ha valaki már megtette. ;]

(#601) Degeczi válasza Yag (#599) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Főként arra gondolok, h a nagy akku előnyét egyáltalán nem hozza (optimalizálatlanság, nagy fogyasztás, vagy kamu kapacitás? végülis mindegy), akkor meg minek.

(#602) Yag válasza Degeczi (#601) üzenetére


Yag
tag

Oké, lehet. De az is lehet hogy használat függő. Vagy hogy éppen kifogjuk vagy sem. Persze ez már elég sok változó tényezeő. Értem ez alatt, hogy van akinek három napig is bírja van akinek egyet. Még is "mindenki" meg van elégedve vele a maga szintjén. A tesztelő is használta valahogy. Te is Én is másként használjuk. Nálam is van amikor 8 órát nem bír mert nyomkodom van maikor két napig nem kell tölteni mert alig használom.
Persze ettől még lehet opimalizálatlan és hosszú távon ráfizetéses ez a teló.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#603) pikko


pikko
csendes tag

Jelentem [link]Cubot s9 kéne, de miért csak 2800-as akkuval dobják ki????

(#604) Yag


Yag
tag

Lehetséges, hogy az USB csatlakozós része maga a deszka tönkremenjen ?
Akarom rátenni töltésre, nem jelez vissza a piros és a töltést sem veszi fel. Kicsit megsepregettem miniecsettel hátha csak szösz ... piros világít 5másodpercig, majd semmi. Annyiban megnyugodtam, hogy nem kell az kukázni a telót mert Aliexpressen van ilyen cserealkatrész bőven, nadehogy pont most menjen tönkre ? Érdekes ...

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#605) Yag válasza Yag (#604) üzenetére


Yag
tag

Kérdés :

Elvileg ez egy H1 es USB alaplapjának a képe.
Elöl-hátul. Miért nem látszik rajta az USB töltő csatlakozás ?
A H2 esen pontosan látszik. Forrasztós lenne ? Nem sok értelmét látom mivel a H2-n hasonló alkatrésze USB csatlakozóval együtt van ...

H1 A.oldal

H1 B.oldal

H2

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#606) Yag válasza Yag (#605) üzenetére


Yag
tag

Nincs szerencsém.
Úgy látszik valami más gond is van a telóval.
Egyrészt nagyon gyorsan merült saját magához képest. Másrészt napközben kivettem az akksit, és bekapcsoláskor egy effektíve 45%os töltöttségről 11%os töltöttségre esett vissza és kapcsolt be, cserébe az idő és dátum beállításokat is elfelejtette. Hm ... ha csak az akksi menne tönkre, akkor töltést venné, jelezné max gyorsabban merül vagy fel se töltődik jelenség lenne ? Ha nem veszi a töltést joggal gondolhatok az miniUSB foglalat hibájára ?
Vélemény ?

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#607) pikko válasza Yag (#606) üzenetére


pikko
csendes tag

Szoftveres problema?
Gyári visszaállítás, törlés?

(#608) Yag válasza pikko (#607) üzenetére


Yag
tag

Semmi.
Valószínűleg, hogy maga a töltés csatlakozó ami meghibásodott.
Rá tudtam úgy dugni, hogy 30mp ig tölt, majd lecsatlakozik majd megint tölt ... persze ez így nem használ.
Végül úgy döntöttem, hogy precízen szétbontom. Mindegy, hogy összeszerelve nem működik vagy szétbontva.

Ami biztos, hogy a külső keret nem fém. Valami mű-anyag ami úgy tűnik mintha fém lenne. Amikor szétszedtem elég sok műanyag darab kihullott, ezek főként a csavar pontok körüli műanyag peremek. Gondolom leeséseknél ezek törnek, pattannak, hullanak. Van egy fém középső kerete, erre vannak felcsavarozva az alaplap és alsó kissebb panel. Az LCD oldalon a panelt tartja az akksi oldalon az elektronikai részek passzolnak rá.

Az már biztos, hogy az alaplapon van rajta az usb töltés csatlakozó. Ez így ebben a formában nem cserélhető csak alaplappal együtt. Tehát a javítás nem lehetséges. A szétbontásról készítettem pár képet, majd feltöltöm. A képernyő csere kicsit macerás de nem sokkal bonyolúltabb más telefonokénál. Van pár alá és ráragasztás de ez sem vészes. Egy képernyő csere 40-45$ lenne. (10-12.000 HUF) Ez még működhet. Egy alaplapot találtam a neten100-107$ áron. Ez már túlzás vagyis túl árazás. Ezért erről lemondtam. Már látszik, hogy ha javítanám is, elég ráfizetéses lenne, ezért nem törekszem rá. Marad alkatrésznek.
Ha valakinek szüksége lenne alkatrészre belőle, modulokra írjon.
Akksi, kamera, antenna, hangszórók, hátlap, stb. Másik telefon után nézek. Ez van.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#609) pikko válasza Yag (#608) üzenetére


pikko
csendes tag

Ajánlom az Asus zenfone 2 max telót. 5000 mAh akku stb olcsó is.

(#610) eszementális válasza Yag (#608) üzenetére


eszementális
tag

Hello!
Abban tudnál segíteni, hogy hogyan lehet leszedni a hátsó részét ha már kicsvartam mindent?
Nem akartam nagyon eröltetni, de muszály leszek kijelzőt cserélni!

(#611) Yag válasza eszementális (#610) üzenetére


Yag
tag

Van egy rejtett csavar, a hátsó részen alul. Le van ragasztva papírral. Azt is ki kell csavarni, és utána lepattintós. Nézz szét alaposan és ha gyanúsan csavar méretű a lyuk akkor az az. Utána már csak óvatosan a keret és az oldalsó rész közé nyúlsz és lepattan. Az akksi alatt lévő fekete ragasztós papírt le kell húzni, mert alatta van az alsó panel átbújtatott szalagja. Utána tudod csak lebontani a középső fémkeretre ragasztott LCD panelt. Ahogy néztem a fémkeretre is rá van ragasztva az LCD tehát amikor bontod le akkor melegítsd meg hajszárítóval vagy hőlégfúvóval, hogy könnyebben elváljon a ragasztó miatt.

Mennyiért sikerült LCD-t venned?

Rakok ide pár képet amit közben lőttem.

[ Szerkesztve ]

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#612) Yag válasza Yag (#611) üzenetére


Yag
tag

A felső nyomtatott panel két olalán találsz két nyákos leágazást a gombokhoz. Ezek nem bonthatóak, forrasztva vannak a panel oldalról. Viszont a kerethez van ragasztva gomb érzékelője. Tehát a keretről óvatosan le tudod bontani a ragasztós felületet, így válik el a felső panel a keterről.
Ha jól emlékszem akkor talán a felső nyomtatott panelen is van egy leragasztott csavarfej. Ezt is keresd meg és utána tudod a panelt leszedni a fém keretről.

Bocs, nem minden kép éles. A fényképező gépen a macró nem mindíg működött együtt velem :)

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#613) eszementális válasza Yag (#612) üzenetére


eszementális
tag

Köszönöm! Még nem vettem panelt, hisz azt sem tudtam, hogy kell szétszedni! :D
Várom az új telóm aztán nekiesek, ha sikerül akkor már van helye ennek a telónak is!

(#614) szur tdi


szur tdi
csendes tag

CUBOT H1 telót használtam több mint egy évig bármi gond nélkül imádtam ,az első Kínai telóm volt ami minőségi.
Van ennek méltó utódja 5.5 colban manapság EUból?

(#615) pikko


pikko
csendes tag

Sajnos a topic kihalt. De azért leírom, hogy több mint egy éve van ilyen telefonom. Semmi bajom vele. Akkuja szuper, olyan nincs,hogy kevés a szufla. Igaz eltörtem a kijelzőt, de inkább így használom, mert nem találok jobbat, ebben az árban. Melegedés soha, igaz nem egy erőmű, de minden futott még rajta ami nekem kell. Fagyás nncs, fotó oké. Egy hiba, hogy a kijelző kissé foltos lett, fehér foltos. De ez nem látszik csak bizonyos esetekben. Lehet a törés miatt is.
Megérete ez a telefon, pedig nem kímélem. Autószerelés közben világítok vele, nekiütődik a szerszámoknak- ekkor tört el- olajos lesz, de nincs baja. Kis takarítás és kész. A kijelző csak alig karcos, fólia soha nincs rajta, tok sem.
Egy évre terveztem, de nincs szívem megválni tőle.
Még nincs utódja....
Még mindig jól fotóz.

(#616) Yag


Yag
tag

Sziasztok!

eladó 4-5 hónapos akku hozzá. A teleó nem lett megszerelve így inkább eladom.
Alkatrésznek kíváló lehet. Ha valakinek kellene akkor kialkudunk egy értelmes árat.

Köszi.G.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#617) pikko


pikko
csendes tag

Van valaki akinek ilyen telefonja van még, és nem cserélte le?
Ha igen, egy jó tanács, -bár kissé későn, de csak most vettem észre, hogy két telefon van belőle.

Ha jobb képeket akarsz készíteni,a kamera modult le kell árnyékolni.

Sokat gondolkodtam mire tudnám lecserélni a telefont, próbálkoztam is Letv s600 , oukitel k6000 plus, Xiaomi redmi 4X, redmi note 4 , de egyik se jött be.

Így nehezen, de tudtam egy hete venni ismét, egy Cubot H1-et. Szerintem az utolsó darabot ami eladó volt még.

Most végre feketét kaptam,és egy érdekes dologra figyeltem fel. A kamerája nem készített olyan jó képeket mint a rég modellé. Így gyorsan szétkaptam, és kicseréltem a két kamerát, és közben észrevettem ,hogy a régin árnyékolás volt, az újon pedig nem.
A régi modulon egy ezüstös fémszövet van felragasztva körbe, csak a kamera lencse látszódik ki, a felső része.
Az új modulnál is van szövet de csak pici egy oldalt, ahogy az előttem felrakott képen látszódik is.
Az új modult leragasztottam körbe réz fóliával u.úgy ,és láss csodát u.olyan szép képeket lő, mint a régi egység.

[ Szerkesztve ]

(#618) pikko


pikko
csendes tag






[ Szerkesztve ]

(#619) pikko


pikko
csendes tag

Tudom , hogy van jobban fényképező telefon, de így összességében:
-kivehető akku
-kijelző idő 10 óra fölött
-menügombok világítanak- és nem a kijelzőből vesz el.
-30 ezer ft.-óccó
-jó GPS
-jó kamera
-értesítő led
-nem melegszik - mert nincs sok teljesítménye :-)
-infra
-iránytű

Szóval még egy darabig használom, már van csere alkatrészem is.
Ja és a GPS most igazán lenyűgöző...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.