Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) buherton válasza CPT.Pirk (#47) üzenetére


buherton
őstag

Főfalhoz tilos nyúlni (jellemzően 15 cm, de 10 cm-től tartófalnak minősül) és jellemzően ezek a társasház avagy lakásszöv. tulajdonát képezik. A válaszfalakkal viszont azt csinálsz, amit akarsz.

A paneleket két fajta szellőzővel szerelték. Az egyiknél a tetőn van egy központi elszívó. Jellemzően ilyenek vannak csak a lakásokba és ezekbe tilos elszívót kötni, mert 1. a többi szomszéd helyiségébe nyomod a csőből a koszt 2. az alattad de lehet még a feletted lévő lakásokba is jut ebből a levegőből. A másik fajátánál viszont be lehet kötni csak olajszűrővel.

A legegyszerűbb megoldás a külső falat átvágni és odakötni az elszívót.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#52) buherton válasza updog (#49) üzenetére


buherton
őstag

Ez miért nem jó? [link]

OSB lapot nem szeretem, mert ha tartósan nedvesség éri, akkor visszavonhatatlanul megduzzad.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#53) Luck Dragon válasza Eastman (#41) üzenetére

Valóban nekem akartad ezt írni? :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#54) Bird válasza Luck Dragon (#53) üzenetére


Bird
addikt

Ha, Te vagy a Szerencse Sárkány akkor igen! :DDD

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#55) Luck Dragon válasza Bird (#54) üzenetére

Áhhhhhh dehogy is :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#56) Eastman válasza Luck Dragon (#53) üzenetére


Eastman
őstag

Ja, ja, szerencse, hogy itt vagy velünk. :)

Persze, neked írtam, mert egyedül Te értékelted a "technikai megoldást" ami nem "jogi" út. A Főhős nem vette a lapot.

Vitz. De már annyira túl van így magyarázva, hogy kérem töröljék, mer' nem is polkorrekt tüdőgondozó helyett lefűrészelt csövű vadászfegyvert ajánlani a slowsuicid embertársunk kezelésére!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#57) gerii válasza CPT.Pirk (#47) üzenetére


gerii
addikt

Arra gondolok, de nem a szellőzőcsőbe vezetném, hanem ki a szabadba, ide:

doeeg: Köszi, az mondjuk még valahogy megoldható, bár azt sem fogom kiönteni valamivel. :DDD

Lassan beleásom magam a másik topicba ötletekért.

[ Szerkesztve ]

(#58) CPT.Pirk válasza gerii (#57) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekünk ilyen nincs, mi a valamikori nagyszobában tettünk fel egy csövet az átépítéskor szépen eltakarva, ami kivezet az erkélyre, oda van kötve a szagelszívó.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#59) buherton válasza gerii (#57) üzenetére


buherton
őstag

Óbuda, Újpest? Ezt H alaprajzú szovjet típusú panelnek nézem.

Ha nem tiltja az SZMSZ, akkor hajrá. A kürtőhatás miatt szerintem elég jól szellőzik, hogy a kaja szagot rögtön kivigye.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#60) gerii válasza buherton (#59) üzenetére


gerii
addikt

Óbuda, Szentendrei út.
Arra gondoltam, hogy csővel kivinném a faltól 10-20 centit, mint a kazánoknak a csövét (csak hogy a felső lakó ablakára ne csapódjon ki. De nekem gyanús volt kitekintve, hogy sehol, senkinél egy kivezetés, nem létezik hogy senkinek sincs elszívója.

(#62) updog válasza gerii (#60) üzenetére


updog
senior tag

"nem létezik hogy senkinek sincs elszívója." Sok panel-konyhában jártam már, nem nagyon láttam elszívót, max a semmit sem érő kivezetés nélkülit.

Betont senki nem fog a kivezetés miatt vágatni, az ablakon megintcsak nem vágat senki lyukat, szellőzőbe meg tilos bekötni.

Amúgy nekünk 4 m2-es konyha van, eleve mindig nyitva van az ablak bukón, ha sütünk-főzünk, akkor kitárva. Utána kb fél órára még úgy hagyjuk, oszt' kalap.

"csak hogy a felső lakó ablakára ne csapódjon ki" tökmindegy, a kivezetés fölött mindenhol rántotthús szag lesz :D Mondjuk panelban anélkül is mindig az van ;]

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#63) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Én a rántott hús szagát utálom, de csak ritkán jön be. Hétvégeken a lépcsőház telik meg konyhai illatokkal. Olyankor felszólok a feleségemnek, hogy engedje le a kötélhágcsót az erkélyről, és ott közlekedem. A térről meg a cigányok beszélgetése hallatszik be a lakásba, de azokat nem lehet leszigetelni. Az utca zajával is kellene kezdeni valamit! ...Múltkor kimentem az erdőbe, de ott meg a madarak rikácsoltak. A rétet meg kaszálták. Na, a friss szénának is van egy jellegzetes szaga ;)

(#64) updog válasza potyautas (#63) üzenetére


updog
senior tag

:C ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#65) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No kaptam pár kocka nikecellt alapnak, nemsokára beszabom őket aztán mehet rá a purhab! :)

potyautas: pedig a rántott húst az ördög is szereti! ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#66) Mister_X válasza CPT.Pirk (#65) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A végén még kiderül, hogy a tiltott gyümölcs csirkemell volt és az édenben a rántotthúst termő fa volt megtiltva ;]

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#67) buherton válasza gerii (#60) üzenetére


buherton
őstag

Kérdeztem a szagelszívóról az ügyvezetőt és azt mondta, hogy nyudogtan lehet, de ő tart attól, hogy amikor szakad a beton, akkor a hőszigetelést is viszi magával, így ezt egyelőre félretettük. Szerintem te is keresd fel az ügyvezetőt/közösképviselőt.

Hohó, a feleségemmel nemsokára a Lajos utcára költözünk a sportoló figurák egyikébe. :)

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#68) potyautas válasza buherton (#67) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nálunk a konyhai beépített szekrényben alul-felül van egy egy kályhacsőméretű szellőző, ami a szabadba nyílik. S még egy a tűzhely fölött a közműaknába bekötve. Hová kell még fúrni? Ja, és természetesen az ablak is nyitható.

(#69) gerii válasza buherton (#67) üzenetére


gerii
addikt

A régi paneleken van hőszigetelés? ;]
Valószínűleg, amikor kérdésessé válik a dolog rákérdezek a házban.

[ Szerkesztve ]

(#70) CPT.Pirk válasza gerii (#69) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A mienk most lesz 30 éves, de már festék se nagyon van rajta, nem hogy szigetelés. A környék legrondább panel épülete. :D

Lehetett volna már szigetelésünk, de ha korábban belevágunk akkor a házban lévő 3 nagy közüzemi adós miatt iszonyat nagy bukás lett volna a háznak. Mostanra ezek a problémák nagyrészt megoldódtak, de attól még a szigetelést megcsináltatni elég húzós dolog.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#71) greenity válasza CPT.Pirk (#70) üzenetére


greenity
aktív tag

Nálunk (Pécs) a ház egyik lépcsőháza le van szigetelve a másik nem, mert csak úgy lehetett pályázni, ha nincs a PÉTÁV felé tartozása a háznak, a mi lépcsőházunk bevállalta, a másik nem.. ebből az lett, hogy az övék nincs leszigetelve, mert azóta meg csak egész házat lehetne szigetelni, épp kitalálták, hogy szedessük le a szigetelést a mi felünkről és majd akkor pályázhatunk egyben... Nah azt nem.

Úgyhogy ez a panel is elég érdekesen néz ki.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#72) CPT.Pirk válasza greenity (#71) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az kemény, akkor a másik lépcsőház gy.k. energia vámpír. De ez így meg a 22-es csapdája... :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73) greenity válasza CPT.Pirk (#72) üzenetére


greenity
aktív tag

Lényegesen hűvösebb van náluk állítólag, mint nálunk... mondjuk mi középső lakás vagyunk és az egyik szomszéd a másik lépcsőházban van már, de mi nem nagyon fűtöttünk idén, majd most debütálunk télen is.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#74) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Végre a megoldás útjára léptem! Kitakarítottam a szemetet, még olyan műanyagpadló darabokat is találtam ott, amilyen nálunk soha nem volt, de még a lépcsőházban sem. ;]


Barátomtól kaptam ilyen lépésálló nikecell darabokat, tök jól be tudtam szabni a kis helyekre.


Aztán elfújtam 750ml púrhabot, meglátjuk mi lesz belőle, még sosem púrhaboztam eddig. :N

greenity: ha már a nyári átmelegedést megállítja, már az nagy szó. Panelban talán az az egyik legrosszabb dolog, mikor este adja ki a nap melegét mint a betonjárda...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#75) gerii válasza CPT.Pirk (#74) üzenetére


gerii
addikt

Annyi púrhabból a szomszédnak is lehet hogy jut. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#76) Lauda válasza CPT.Pirk (#74) üzenetére


Lauda
félisten

Grat, remeljuk bevalik a cucc!

A szigetelt panel sem jobb sokkal. Amig a szigeteletlent huvosebb idoben ki tudod szelloztetni, a szigetelt ha egyszer atmelegszik, akkor is donti rad a meleget, mikor mar kint egy hete 10 fok van. Egyszeru fizika. Max telen van elonye es akkor mikor bejon a meleg kb egy hetig.

[ Szerkesztve ]

(#77) D1Rect válasza CPT.Pirk (#74) üzenetére


D1Rect
félisten

Nice. :R

(#78) x_o_n válasza CPT.Pirk (#74) üzenetére


x_o_n
veterán

Igazából csak akkor van gond ha valakinél szetcsuszik a szennyvizcső.mert így minden hozzád fog beomleni.
Amúgy nem rossz megoldás, csak nem véletlen ilyen az az akna

(#79) Rive


Rive
veterán

Hümm.

Nem egyértelmű, hogy' lett szerelve a ventilátor, de ha azt akarja az ember, hogy valami ne jöjjön be, akkor nem elszívni (negatív nyomás) kell vele, hanem pozitív nyomást biztosítani a helységben.
Azaz valami (relative) tisztább levegőjű helyről beszívni.

A lyukak leszigetelése persze jó dolog, hisz' pl. télen igen kellemetlen, ha túl sokat kell beszívni... De, hogy meglesz-e az összes lyuk?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#80) Lauda válasza Rive (#79) üzenetére


Lauda
félisten

Ez egy okos gondolat. Azt en sem tartottam jo otletnek, hogy kifele fujat, mert szerintem igy meg tobb fust aramlik at, mint alapbol, viszont ez a befele fujatas meg jobb. :K

(#81) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Onnan tudom, hogy bevált a szigetelés, hogy ma reggel nem a WC-ben volt az erős dohány szag, hanem a fürdőszobában. :W A fürdő külső falán volt egy nyílás a levegő cső mellett, de azt a felújításkor lezártuk légmentesen, így csak a belső térben lévő szellőzőn tud bejönni a füst.

Mivel nem igazán van jelenleg felfelé elszívás (per pillanat nem tudom hogy áll a ventilátor project a háznál), így csak a kürtő hatás van, amiből kb. semmit sem érezni a mi szintünkön.

Rive: a WC légteréből a csőbe fújatok be.

x_o_n: akkor majd megoldjuk azt a problémát, de addig se szeretnék megfulladni minden reggel. :N

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82) x_o_n


x_o_n
veterán

Rá kell szoktatni az ecigire.
Komolyan nem értem hogy lakásban miért jó dohányozni. .bűzlik ott minden.

(#83) Egon válasza CPT.Pirk (#81) üzenetére


Egon
nagyúr

így csak a belső térben lévő szellőzőn tud bejönni a füst.

Nem feltétlenül, sajnos panelnál lehet rés bárhol (lehet hogy a kád alól jön a szag).
A helyedben valahogy légmentesen lezárnám ideiglenesen (1-2 napig) a belső szellőzőt, hogy ki lehessen zárni azt, hogy máshol szivárog á a cigiszag.

Szerk: egyébként én is hasonló gondokkal küzdök, csak nem ilyen erőteljesen. Nálunk nem cigizik a szomszéd, "csak" oltári büdös jön fel lentről időnként. Sajnos (?) nálunk a felújításnál le lett cserélve a WC hátsó fala: a meglévő fémvázra gipszkarton került, arra pedig csempe. Így csak a beépített műanyag szerelőnyílás van, ami max. arra alkalmas, hogy vízórát cseréljenek illetve olvassanak le, meg hogy elzárjam a vizet a lakásban, ha szükséges. A lenti résekhez nem férek hozzá. Jó lett volna anno, amíg szét volt bombázva a lakás, valami hasonló megoldást eszközölni.
Mondjuk mi 1 éven belül el szeretnénk költöni, úgyhogy úgy vagyok vele: addig csak kibírjuk valahogy.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#84) CPT.Pirk válasza Egon (#83) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A fürdő is fel van újítva, egy sarokkád van bent ami körbe van csempézve. Rés nem maradt sehol a falon, szóval tényleg csak a szellőző marad.

Mi azt a fémvázat kicseréltük nyitható fa ajtós falra, így volt hely dolgozni. Esetleg a kis ajtót tudod ilyen felragasztható gumi csíkkal tömíteni.

x_o_n: kocsmába is jár, ott is szívja. :) Az a baj a cigivel, hogy nem eléggé káros, meg hogy nem kerül 3x annyiba, mint most...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#85) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, eddig viszonylagos nyugalom volt, de ma este elöntötte a lakást a cigi szag. A jó hír az, hogy a WC-ben viszont tiszta maradt a levegő! :C

Még azt gyanítjuk, hogy a fürdő ajtó mellett jobbra lévő csövek mentén is fel tud jönni a szag, az átépítés során nem lett lezárva az új vizes kiállás, csak oda lett építve a mosogató. Szóval a következő project az, hogy azt a részt is lezárjuk légmentesre. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#86) #90933760 válasza CPT.Pirk (#84) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kerülhet 10x annyiba is, utána a bokrok leveleit fogja szívni, talál valami mást amit szív. Nem azzal van baj, hogy szívja, hanem hogy trehány, szemét, szar módon szívja, bent a lakásban.
Tömj be minden lyukat amit csak tudsz, mást úgy se tehetsz. Ha a végére érsz, utána viszont jóság van. Meg esetleg szerezz neki egy szaftos puncit. :DDD

Lauda
Ez pontosan így van, a szigetelés jó télen, jó nyáron az első héten, utána viszont pont hogy rosszabb. Épp ezért az agyonszigetelt házba, feltétlen legyen klíma persze ha van rá keret, akkor gondolkodás nélkül, megoldja a nyári problémát és mivel agyon van szigetelve, talán a villany se szökik az egekbe.

(#87) buherton válasza CPT.Pirk (#85) üzenetére


buherton
őstag

Egyszer csak elfogynak a lyukak :D . Nézd a jó oldalát. Ha esetleg csótány invázió lenne a házban, akkor hozzátok nem fognak tudni bemászni, mert addigra minden lyukat betömsz :DDD .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#88) buherton válasza gerii (#69) üzenetére


buherton
őstag

A miénk panel programos. Amúgy nem vicc, de a kb 70-es évek végétől jellemzően már hőszigetelt paneleket építettek. Szendvics panelnek hívják és 2 cm vastag hungarocell lapot tettek a beton közé. Gondolhatod, hogy ebből mára mennyi maradt ;] .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#89) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A sok jó ötlet! :C

Hangya invázió már volt egy koszos szomszéd miatt, ő konkrétan egy fél nyírfát felvitt a lakásba és ott tárolta. Na akkor kis aranyos fáraó hangyák őrjáratoztak a házban, míg végül speciális hangyairtó szer megoldotta a dolgot, csak az átfutási ideje volt több mint 3 hónap. ;]
Na azok aztán mindenhol bejöttek!

Jah egyébként a szomszédok felé néző konnektor lukakat amit kvázi csőtelefonként működnek, azokat is ledugóztam anno. Szóval fogynak a lukak. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#90) gerii válasza CPT.Pirk (#89) üzenetére


gerii
addikt

Hangya ellen a szellőzőbe felszerelt bolhanyakörv a jó, azon nem jönnek át. :D

(#91) CPT.Pirk válasza gerii (#90) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szó szerint mindenhol bejöttek, ahol volt pár mm rés. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#92) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
Nem tudom, hogy aktualis-e meg a topik, de hatha tudtok meg valaszolni, otletekkel segiteni.
Panel lakas. Bagos szomszed, nem kicsit.. Nagyon atjon a szobaba a szomszed lakasbol a falon a fust. Sajnos eleg rendesen, zavaroan.
Hol johet at a fust, konnektorokon, fal-beton elemek illeszteseinel, vagy hol meg?
Aztan, mivel lehetne betomiteni, akril, szilikon vagy purhab (az eleg vaskos)?
Szoval, volt-e mar valakinek tapasztalata es megoldasa is pont ilyen esetben, es miket csinalt?
Elore is koszonom a valaszokat!

(#93) norbx válasza CPT.Pirk (#89) üzenetére


norbx
aktív tag

megoldva nalam is.koszi a tippet igy mar nem jon fel a buz

(#94) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok! Nemrég költöztünk egy dohos, vizes, penészes 120 éves ház földszinti lakásából, egy első emeleti panelba. Minden szép és jó, csak az alattunk lévő szomszéd dohányzik. A wcben egyértelműen a szellőzőn jön fel, de a gyerekszobában, nem teljesen tiszta honnét jön a cigifüst. Bár szemben van a fürdőszoba szellőzővel, ott nem érezni. Mit lehet tenni? Technikailag, jogilag, és nem jogilag?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#95) CPT.Pirk válasza Ice&Lime (#92) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igaz csak egy évet csúsztam a válasszal, de mi gipszkartonból vágtunk karikát, azt benyomtuk a konnektor csőbe (ott jön be a szag is), majd kihézagoltuk sziloplaszttal. Az a hangot is megfogja, meg minden mást is.

norbx: ügyes! Nálunk ez nem volt elég sajnos.

zorzy4: a panelház két oldala között biztosan van nálatok is huzat, az az ablakon át is behúzza. Azon kívül a konnektor lukakat tömítsd le, ott tud még bejönni szag.
Sajnos tuti megoldás a panelban nincs, csak a költözés máshová...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#96) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Felmerült a kérdés, hogy lett-e megoldás. Lett is, meg nem is.

A probléma az, hogy nálunk nem megy állandóan a tetőn lévő ventilátor, így amikor nem megy, visszafordul a levegő és bejön minden, ami a csőben van.
Készítettem egy tölcsért, annak a végén van egy kör alakú pc-s venti, a tölcsért meg betoltam a gyári cső nyílásba és a venti megy állandóan.

Ez a megoldás eddig elég jól bevált. Nem szüntet meg mindent mert az erős huzat még ezzel szemben is be tud nyomni szagokat ha épp olyan a légkör, de úgy egyébként az állandó légmozgás kiviszi hamar azt, ami bejött.

Sajnos akkut probléma volt, hogy kora reggel már mások reggeli "termésének" a szagát szagoltuk a lakásban. Teljesen ezt sem szüntette meg a kis venti, de olyan 80%-al javult a helyzet.

Ennek a ventis megoldásnak egyetlen problémája van, be kell hozzá vinni a fázist a wc-be, ami alapból nincs ott... Az igazi megoldás az lenne, ha legalább nap közben állandóan menne az elszívás. Van rá esély, hogy lesz majd ilyen...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#97) zorzy4 válasza CPT.Pirk (#96) üzenetére


zorzy4
őstag

Olvastam, hogy nem szabad elszívó ventilátort kötni a szellőzőbe. Nálunk a wcben is volt cigi szag. Pont az oldotta meg, hogy kivettem az elszívót. A szobai szagot a karnis mögött repedések eltömítése oldotta meg. Illetve az, hogy valami oknál fogva a fönti szomszéd már kijár a ház elé cigizni, a másik strokeot kapott.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#98) updog


updog
senior tag

Meh, akartam saját bejegyzést írni, de megtaláltam ezt, így gondoltam, inkább ide puffogok egy kicsit, aztán ha kiírom magamból ami idegesít, le van tudva a dolog. (remélem a posztoló elnézi) :)

Szóval idén először, gondoltuk, nyitott ablaknál alszunk, mert olyan jó idő van (déli fekvésű a panel, éjjel-nappal minimum 23 fok van). Persze a "kedves" dohányos szomszéd (nem tudom melyik(ek), egy középső. emeleten, középső lépcsőházban lakunk) is úgy gondolta, hogy szuper idő van, itt az idő az erkélyen/nyitott ablaknál bűzölögni. Persze ez azonnal bejött a nappaliba és a hálóba, kb. 10 perces kereszthuzat kellett, mire sikerült kiszellőztetni (illetve lehet hogy csak megszokta az orrunk), majd inkább bezártunk mindent, és szenvedtünk azóta is minden éjszaka a zárt ablak mellett 25-26 fokra felmelegedő szobában. Külön élmény ez egy pár hetes csecsemő mellett, alig várom a nyarat.

"A saját lakásában azt csinál amit akar" - ott igen, zárja magára az ajtót-ablakot, szívjon amit akar, de amikor bejön a szag az én lakásomba, akkor én már nem csinálhatok azt a saját lakásomban amit akarok, pl. nem szívhatok nem cigiszagú levegőt?

"Akinek nem tetszik, költözzön tanyára" - igen, akinek nem tetszik hogy társasház, lakóközösség, és egyébként alkotmányos jogom az egészséges környezethez való jog. Szóval költözzön ő a tanyára, gyújtsa magára a dohányültetvényét, és szívja azt, bánom is én.

"Vegyél klímát, akkor nem kell szellőztetni" - persze, más prosztósága miatt én verjem magam 300 ezres költségbe.

Érdekes, hogy sok dohányost látok a ház előtt (télen is), akik a bejárat mellett szívnak (az se az igazi, de talán a legjobb megoldás - se mellette, se felette nincs lakás, csak a zárt folyosók). Minden tiszteletem nekik.

Tudom, szép álom, de igazán betilthatnák a társasházak lakásainak teljes területén a dohányzást.... bár... a folyosón és a liftekben is tiltva van, de ott se mindenki bír magával :( Faburkolatú, papírokkal teleragasztgatott 1x1 méteres lift, illetve linóleumburkolatú folyosó, minden jót annak, akinek annyi esze van hogy ott is rágyújt, mert azt a 30 másodpercet nem bírja már ki....

Köszömszépe', máris jobban vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#99) zorzy4 válasza updog (#98) üzenetére


zorzy4
őstag

Az én megoldásom a következő volt. Felmenetem a és jeleztem a problémát. És vannak csodák, azóta mindkét dohányos szomszéd kijár a ház elé cigizni.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#100) updog válasza zorzy4 (#99) üzenetére


updog
senior tag

"(nem tudom melyik(ek), egy középső emeleten, középső lépcsőházban lakunk)" :N

Ha kinézek, amikor elkezdem érezni a szagot, jobbra / balra / lefelé mindig látok néhány nyitott ablakot (fentről - gondolom - nem száll lefelé), illetve minden második ablak után erkély van, ezek közül bármelyikből jöhet a szag, sajnos nincs röntgenszemem, hogy a födémen át is lássam, épp ott állnak-e, nem szoktak kitámaszkodni a párkányra. Hidd el, idegesít annyira, hogy ha tudnám, honnan jön, már (be)szóltam volna.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.