Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

Első oldalon 8 megás kamerát írtál.
Én nálam volt ilyen készülék, sajnos nagyon nem fogott meg. Telefonáláskor is túl halk volt, a fényképező minősége pedig nagyon silány. ( az általad lőtt fotók is kontúrtalanok és a fehéregyensúly csapnivaló. ) Több kínai gyártó ezen árfekvésben jobb minőséget produkál. ( Magáról a márkáról és a "megbízhatóságáról " sajnos csak rossz dolgokat hallottam tablet szinten. )
Persze nem leszólni akarom, remélem nálad beválik.

Még annyit hogy nagyon zavaró egy "cikkben" olvasni a szleng rövidítéseket amiket használsz."50e" meg "2-t" ilyenekre gondolok. Mintha SMS-t írnál.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) User64476


User64476
őstag

Szerintem nem kitkat van rajta, mediatekre nincs kitkat.

(#5) Graphics válasza User64476 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Több hónapja van... Nem sorolom hány készülékre, mert még MT6589-re is... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) katt777


katt777
félisten

Majd teszteld a gps-t agps, de főleg wifi nélkül. Esés pofára garantált.
OTG-nek működnie kell.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7) Graphics válasza katt777 (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem biztos a pofára esés :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) katt777 válasza Graphics (#7) üzenetére


katt777
félisten

Pedig de. :P Általános MTK-probléma: rossz szoftver, gyenge antenna (info rengeteg a neten). Csodálkoznék, ha az 5500 nem szenvedne ettől, 6500-zal mindenestre kínlódtunk eleget, mire megoldottuk, volt, akinek szervizbe kellett visszavinnie, hogy beállítsák. Ráadásul - ezt megnézhetnéd - az EPO fájl letöltés elvétve működik, és csak 08.28-ig frissíti a műholdak helyét. Én lekapcsoltam minden netes f.szságot, csak műholdakat keresek, így full cold restart után 6-15 perc a helytalálás, utána elég gyors, de csak amíg megint nem használod 1-2 napig. Ma és tegnap este, családi házas környezetben 1p alatt fogott helyet, újrateszteléskor vol, hogy csak 7mp, és 3-11m közötti a pontosság, de a legjobb jelerősség 41 volt, amit el tudtam érni vele, miközben egy Navon tablet pár mp. alatt garantáltan helyet talál, és 70 fölötti az érzékenysége ugyanott. 5500-nál?

Keress rá a Concorde Smartphone v. MTK GPS fix kifejezésekre, találni fogsz rengeteg segédanyagot, beleértve az antenna kézi átszereléséig némi vörösréz felhasználásával, amivel persze érdemes megvárni a gar idő lejártát.

Mindenesetre számomra a 6500 a GPS-mizériát leszámítva teljesen bejött, és mostanság még ez is működőképesnek tűnik, csak nem mindenki várja meg. Ilyen tudású telefon ennyiért az 5500 kategóriájában sincs szerintem, 6500-nál meg az alternatíva a 130k feletti Note lenne.

Ja, gyári kínai kémprogram eltávolítását Mobileuncle tools-szal mintha kifelejtetted volna a cikkből. :B Legalább a kínaiak ne kövessék merre jársz és mit csinálsz, ha már az NSA-t és a többit nem védhetjük ki. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10) Graphics válasza katt777 (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igy ok

De az altalanos MTK , meg az antenna ket kulon dolog .. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) b. válasza katt777 (#9) üzenetére


b.
félisten

Ezt inkább úgy mondanám ,hogy itthon nincs alternatíva ebben az árkategóriában. Amúgy meg rengeteg jobb akad.... :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Lehet, hogy késő van már de én nem látom az egész normális képminőséget a fényképeknél.
Én elsőnek az árat és a képeket szoktam megnézni egy leírásnál vagy egy tesztnél de ezek a képek súrolják az iszonyatos határát.

[ Szerkesztve ]

(#13) Laza... válasza katt777 (#9) üzenetére


Laza...
addikt

Nem általános probléma, hanem készülék (antenna kialakítás - nyereség) függő.

Így hirtelen 2 jó képességű MTK-s GPS-es telefon: Coolpad F1, Hongmi (MTK). Ezek voltak is nálam, és semmi hiba nem volt egyikkel sem a navigációval.

Hogy ON is legyek: Ritka pocsék a fotó képessége :( Még így, lekicsinyítve is katasztrófa

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#14) csongi


csongi
veterán

Jo iras lett gratulalok!!! :)
A ceg gyartja a cns navigaciokat. 2 keszuleket vettem, egyidoben, sajnos 2 ev elteltevel, mindketto beadta a kulcsot :(. Remelhetoleg, javult a minoseg a gyartonal es a keszulekeddel nem lesz gond.
Nem vagyok pixel szemu, de ekkora meretben ez a felbontas szerintem nem tu eles. Picit tulzas szerintem.
45 k kornyeken lehet kapni a Wayteq 5 talkot, szerintem jobb ar aranyu keszulek. De a lenyeg es a legfontosabb, hogy megelegedve hasznaljatok es ne legyen vele problematok. A tobbi nem erdekes:)
Kivancsi vagyok jon e hozza szoftveres frissites.
Bar root utan az MTK toolsal is lehet javitani a hangerokon, mar az is megoldas lehet.

(#15) Nigér


Nigér
őstag

Kb. ugyanennyi pénzért szerintem jobb választás lett volna a Wayteq Talk 5h:
Kukk

Szerk: bocs, épp előttem is írták csak nem vettem észre...

[ Szerkesztve ]

(#16) Graphics válasza csongi (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem gyartja. Max szitaztatja

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) csongi válasza Graphics (#16) üzenetére


csongi
veterán

Valoban:) Elnezest.

(#18) lizakattila


lizakattila
senior tag

(#1) b.: Környezetemben volt pár ConCorde készülék (kollégák, család), igaz főként tabok, de eddig senkinek sem volt gondja vele, sem hardveresen, sem szoftveresen. Ezért is mertem bevállalni.
(A Neked szemet szúró rövidítést javítottam - mivel a korrektorok nem kritizálták, ezért mertem előzetesen benne hagyni).

(#3) Baskiria: Android 4.4

(#14) csongi: Köszönöm!
Ha két évig bírja ez is, hidd el én leszek a legboldogabb. Én sem vagyok nagy pixelhuszár, de nekem teljesen megfelel a kijelző képminősége. Sőt, aki eddig nézegette, mindenki azt mondta, hogy a qHD felbontás ellenére meglepően szép a kijelző.

A többit úgy Mindenkinek. Össznépin a szoftvert és a kamera minőségét szidja Mindenki.
Viszont szerintem meg elsősorban telefonról van szó. A 4.4 eddig röccenésmentesen fut, egyetlen fagyást, leállást, újraindulást nem tapasztaltam, amióta megvan, hiba nélkül teszi a dolgát. Az összes általam használt szoftver is hiba nélkül fut rajta.

A kamera által készített képek minőségét én meg, hát hogy is mondjam, nem izgat annyira. Ha fényképezni akarok, akkor arra fényképezőgépet használok.
Amire nekem a készülék kell, az a telefonálás, böngészés, némi navigáció, banki és egyéb hasznos szoftverek futtatása....
Az meg hogy néha lövök vele 1-2 képet, mert éppen nem otthon vagyok és nincs nálam fényképezőgép, arra meg ez a kamera is képes, hogy láthatóan visszaadja amit én szerettem volna megörökíteni.

Tehát összességében nem védeni, dicsérni akarom én a ConCorde terméket, de induljunk már ki abból, hogy kinek mi az elsődleges funkciója és elvárása egy készülékkel szemben!

Az összeszerelés minősége, a kifejezetten normálisnak mondható anyaghasználatra pl senki sem reagált semmit. :) Akkor ez már lényegtelen egy készüléknél?

Illetve nálam szempont volt a garancia is. Számomra kifejezetten pozitív körkép alakult ki a gyártó supportjáról. Nem mellesleg nem bánom, hogy ha nem Kínába kell kiküldenem a készülékem, ha ne adj Isten mégis valami lenne vele.

Egy gondolat erejéig még visszatérnék a kamerára: a specifikációk szerint 5 megapixeles, viszont a szoftvere 8 megapixelig engedi állítani. Egy tőlem tapasztaltabb fórumtárstól kérdezném, hogy akkor ebből melyik az igaz?

[ Szerkesztve ]

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#19) mcs


mcs
veterán

,,A multimédia terén egyetlen negatív dolgot tapasztaltam: a készülék hangereje nem nevezhető túlzottan erősnek. Tehát, aki zajos környezetben szeretné használni és ilyen készülék vásárlását tervezi, az számoljon ezzel."

Üss be a tárcsázóba ezt: *#*#3646633#*#*
Ha szerencséd van, előjön egy Mediatek féle szervíz menü, és ott tudsz majd állítani a hangerőn. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) #59029504


#59029504
törölt tag

Olvasom a hozzászólásokat, mindenki elfelejti ez egy 43e Ft-os telefon :)
kb 34e netto, ebből lejön az üzlet árrése, hogy eltartsa az alkalmazottakat és nyereséges legyen.
kb 60-90 dolláros telefonról beszélünk.
Belépő szint ahhoz képest rendben van és nem a legújabb Galaxy S-el kellene összehasonlítani.

Olcsósága ellenére gyors, megbízható igényes ennyit ír róla a tulaj.

(#21) Gzolo válasza #20749568 (#8) üzenetére


Gzolo
senior tag

Régen talán így volt, de az újabb chipeket már nincs nagyon gond, 6592 pl. Redmi Note-ban hibátlan.

(#22) katt777 válasza b. (#11) üzenetére


katt777
félisten

Nem ezt mondtam? Amúgy egyetlen jobbat tudnék elképzelni, ha 3d játékokban többet tudna, mert az elég gáz, hogy egy rakás játékot nem visz el szaggatásmentesen.

Silentfrog: Fotó beállítással NAGYON sokat kell szórakozni, még normális fotó appal is. Az aut. beállítások (6500) lényegében csak normális fényviszonyok között működnek, belső/vakus/stb körülmények között lehet játszani, de ha az ember megtalálta az optimális paramétereket, akkor jó képeket készít. Szerintem ez amolyan Concorde-szolgáltatás.

Laza...: A kérdés a te esetedben is az, hogy wifi és agps ki volt-e kapcsolva. Ha csak wifi on, máris hasít a navigáció, mint az atom, csak nem biztos, hogy egy túraúton is működni fog. ;)

lizakattila: Ha telefon kéne, ELSŐSORBAN, ma is a K300i-met használnám. :P Nekem fontos a pénzemért az a rengeteg szolgáltatás, amit csak a Concorde-dal kapok meg, főleg ennyiért. Kapásból említeném a 6500 32GB RAM-ját és 2GB-os memóriáját.

A normális anyaghasználat az elvárt minimum, még jó, hogy ezért nem jár dicséret! :Y

Szoftveres felskálázás? 6500-nál ilyen nincs.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#23) Laza... válasza katt777 (#22) üzenetére


Laza...
addikt

Ez a 2 készülék Londonban, a cityben is gond nélkül ment, 0 rásegítéssel - átlag 10-30mp alatt fix jellel, sehova nem dobált. Ugyanott pl. egy iNEW v3 sosem tudta melyik utcában vagyok...

Never give up!

(#24) Silentfrog válasza katt777 (#22) üzenetére


Silentfrog
veterán

Akkor jéghegy és táj fotózására tökéletes,hisz ott van idő beállítani a dolgokat.
Aki UFO-t akar fényképezni ne ilyet vegyen? :DDD

(#25) katt777 válasza Silentfrog (#24) üzenetére


katt777
félisten

Most, hogy mondod, rájöttem, 70 éve ilyen készülékekkel készülnek az ufó-képek! :Y :)) Vagy te láttál már tiszta, éles ufó-felvételt? :F Amúgy, mire elővenném a zsebemből, úgysem lenne már ott az ufó. Amikor meg még ott lettek volna, nem volt ilyen készülékem. :O
A globális felmelegedés ütemét ismerve a jéghegyet én nem vállalnám be, mert hátha már a tengerben leszek, mire beállítom...
Tréfát félretéve: ennyire nem vészes a helyzet, az autó fényérzékelő azért elég jól dolgozik odakint, nap felé fényképezni meg normális fényképezőgéppel sem garancia a minőségre.

Laza...: Gondolom, arrafelé azért a műholdas lefedettség is jobb. :U Itt olykor még 20m eltéréssel is lefeleződik a jelerősség tiszta terepen. De ha majd a cityben járok, ellenőrzöm. ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26) Silentfrog válasza katt777 (#25) üzenetére


Silentfrog
veterán

Lehet, hogy sokat nem is tévedtél.

1950-ből egy kép. Nem mondanám sokkal rosszabbnak! ;] :P

(#27) katt777 válasza Silentfrog (#26) üzenetére


katt777
félisten

No de azért analóg képet ne hasonlítsunk már digitálissal... :N
Vagy a STALKER engine már akkor is ott volt a topon. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#28) Laza... válasza katt777 (#25) üzenetére


Laza...
addikt

Mivel lenne jobb? Ebben nem kivétel egy ország sem, a műholdakból ott sincs több, és közelebb sem az égbolthoz :U

Érzem a szarkazmusod, de magasról teszek rá. Az hogy Neked a City egy gunyoros hangsúly, az csak azt jelzi, hogy a.) lövésed nincs róla, b.) szipmlán csak irigy vagy

Never give up!

(#29) katt777 válasza Laza... (#28) üzenetére


katt777
félisten

Nem kell mindenfélét beleképzelni, és egészen pontosan tudom, mi az a City Londonban. :B Csak éppen néztem ilyen telót Ausztriában: sokkal hamarabb talált jelet, és a jel erősebb is volt, pedig az nincs sokkal arrébb tőlünk.
Gondolod, hogy Kelet-Európa fölött ugyanolyan korszerű és erősségű műholdak vannak, mint Nyugat- v. USA fölött? :F Hiszen az elméletileg ugyanolyan szolgáltatás színvonala is messze elmarad a nyugatitól.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30) Laza... válasza katt777 (#29) üzenetére


Laza...
addikt

Mutasd meg mikor hol van több/kevesebb. Eredetileg ez egy katonai rendszer, (a 70-es években engedélyezték a polgári felhasználását, lebutított pontossággal!) és pont az USA-nak marha fontos hogy mindenhol ugyanolyan pontos legyen - Irak fölött, mivel elmaradott, nincs is GPS műhold? Jájj.. ;) :))

Csupán placebo amit gondolsz. Vagy szimplán kevered a kereskedelmi műsorsugárzó holdakkal, az más tészta. Nyugat felé elég kisebb tányér is.

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#31) lizakattila válasza katt777 (#22) üzenetére


lizakattila
senior tag

Telefonálásra végszükségben ott van egy 1050-es samsung. :D Két hétig bírja egy töltéssel. :DDD
Nálam a normális anyaghasználat is szempont. Utálom az ilyen csilli-villi lakozott műanyag szarokat, amit ha megfogok, rögtön repülőrajtot vesz a kezemből, úgy csúszik.
Navigációra én a Sygic-et használom, lehet szidni, dícsérni, nálam bevált. Pillanatok alatt talál jelet, és még nem tévedtem el vele. (Menet közben semmilyen netes támogatást nem kap a teló, ha navigálok.)

Még most vettem észre, hogy az 5500 szinte minden specifikációja megegyezik a Lenovo A850-nel. :))

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#32) Graphics válasza lizakattila (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jah, de inkább a Lenovot venném :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) Davos73


Davos73
csendes tag

Szerintem ez az Ulefon U5 leánykori (kínai) nevén. A ConCorde ezt "szitáztathatta" át.Bár ott 2800mh akkut használnak,de ezen kívül külső-belső ugyanaz. A külföldi tesztekben elég jól szerepelt és a fénykép modulja ennél azért jobb képeket lőtt mint amit Te feltöltöttél,de ez beállítás kérdése szerintem.

Összességében ennyiért nem rossz itthoni árfekvésben,mivel tényleg szép képet ad a panelja,de a halk hangzásért azért kár.

#3) Baskiria: Még 6572-re is van Kit-Kat már. Pl: Navon d500 :D

[ Szerkesztve ]

(#34) blueMerle válasza Davos73 (#33) üzenetére


blueMerle
veterán

A ConCorde ezt "szitáztathatta" át.

Nem szitázott át semmit sem senki.

Ez egy ún. OEM készülék (most meg nem mondom ki gyártja talán a STAR vagy a NEKEN) amit bármelyik brand megrendelhet magának saját logóval és paraméterekkel. Ahogy az Ulefone brand is rendelt magának belőle ugyanúgy a Concorde is. Épp ezért közel sem biztos hogy ugyanaz a kettő, lehet más kameramodul is bennük....

[ Szerkesztve ]

(#35) Sanyo77


Sanyo77
tag

ConCordot soha! Régi tabom minősége összeszerelés ÉS hardver szemponjtából kritikán aluli volt, de legalább drága.

(#36) kisaladdin69


kisaladdin69
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon szép ez a teló! Az érdekelne hogy tényleg annyira halk csengés közben? Ram használat? Kamera? Fagyás valakinél?

(#37) lizakattila válasza kisaladdin69 (#36) üzenetére


lizakattila
senior tag

Szia!
Szerintem csengetés közben teljesen elég a hangerő, csak normális minőségű zenét kell rá tölteni, nem ilyen youtube-ról lekonvertált vackokat.
Ram még eddig nálam elég volt mindenre amit én használok, de ez inkább felhasználó függő, hogy ki milyen appokat használ és mennyit egyszerre. Fagyás, újraindulás, ilyesmi még abszolút nem volt vele.
A kamerát azóta próbálgattam kicsit állítgatni, hangolni, úgy már lehet vele normálisabb képeket is csinálni, csak kicsit el kell szöszmötölni vele.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#38) che 1990 válasza blueMerle (#34) üzenetére


che 1990
tag

Korábban egy fórumon azt olvastam, hogy a ConCorde megerősítette, hogy a Star nevű céggel állnak kapcsolatban, tőlük rendelik a készülékeket...

Hogy On legyek:
Bátor dolog volt egyből kettőt venni egy olyan termékből amit még nem használtál :)
Ezt most pozitív értelemben írom, én biztosan először vettem volna 1 db-ot magamnak, napokig próbálgattam volna, majd csak aztán vettem volna meg a másodikat is.
Fura, hogy vannak emberek, akik nem aggódják túl a dolgokat úgy mint én :)

(#39) jo.dani


jo.dani
újonc

Csupán azért írok, mert van egy ilyen telefonom, van egy tabom ami szintén CC-os így van tapasztalatom. A tab kb. 2 éves (novum) a mai napig lejátszik, betölt mindent amit futattni akarunk rajta. Egyáltalán nem használok rajta mindenféle idióta google play-es takarító progikat (meggyőződésem hogy semmit nem érnek, és a tab említett időszak alatti hibamentes működése is ezt igazolja). A telóról: egy tipp próbáltatok már 400-500 e.ft. nikon fényképező géppel telef'onálni? Ugye milyen gyenge teljesítményt nyújtezen a fronton? Ami nem csoda, hiszen nem telefon! Ez a cc5500 meg egy telefon, inkább telefonálni használjuk és akkor nem lepődünk meg azon, hogy az afrikai safarin készített oroszlános kép szar lett. A gps-e, amint bekapcsolom azonnal talál, helyet és tök mindegy neki, hogy hol vagyok (épület, autó, kert), a wifi az egész lakásban maximumon szokott lenni, de még a kertben sem lepődik meg, pedig a router a lakás túlfelén va a fiam szobájában. A hangerő kb. 2\3 -on van akkor is ha telefonálok és ha zenétt hallgok, esetleg filmet nézek. Az ára pedig szerintem korrekt. Amúgy a családban van Sony, Samsung, htc és iphon 5 és megvallom nektek az apple készülék veri az összeset, de a CC5500 semmivel nem rosszabb a többinél, csak fele annyi volt mint bármelyik. Konklúzió: vagy nekem van kib...-t nagy szerencsém mind a két Concorde-dal, vagy csak simán helyén kezelem a dolgokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.