Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crafter32


Crafter32
őstag

Ezek nem túl jó hírek.

(#2) kbyte1024 válasza Crafter32 (#1) üzenetére


kbyte1024
addikt

Főleg ha ez a 2 teló is a 200k-s szegmensbe nyit.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#3) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

A BB10-et nyugodtan kukázhatnák, droidba meg valami tisztes középkategóriás darabbal tudnának még esetleg fennmaradni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#4) hétalvó


hétalvó
addikt

azért ez a szétcsúsztatható design nagyot fog szólni szerintem :K

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#5) spawn21 válasza sz.balazs.95 (#3) üzenetére


spawn21
veterán

Csak ne kukázzák. Jó rendszer, sokkal szerethetőbb mint a droid vagy IOS

iPhone 13p

(#6) sz.balazs.95 válasza spawn21 (#5) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Semmi értelme.
A fejlesztés baromira lelassult, a 10.3 bugos, mint az állat, (natív) appok nem jönnek a Dalvik miatt, és alig veszik az ilyen rendszerű telókat.

Egy tisztességesen megcsinált, 70-80k-s ársávba pozicionált, oldalra csúsztatható qwerty modellel, minden BB-s jóval egy ütős ajánlat lenne.
De neeeeeem, inkább baszakodnak a BB 10-zel, meg a 300k-s telóikkal... :U

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#7) fornettisuti válasza spawn21 (#5) üzenetére


fornettisuti
veterán

csak eppen a konzumer piacon eselytelen, labdaba sem rughat jelenleg, igy penzt sem eri meg ra kolteni, mert android/ios (gyakorlatilag) lefedi a piacot. vallalati/uzleti szegmensben meg lehet(ne) eselye.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#8) fornettisuti


fornettisuti
veterán

classic2-t a nepnek androiddal, fizikai hivaskezelo gombokkal, decens hardverrel a kozepkategoriaba 100k huf alatt, ha ezt nem lepik meg, sem penzuk sem (el)ismerseguk nem lesz mar. mennek a htc/nokia klubba

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#9) pengwin válasza fornettisuti (#7) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem mindenki tisztában van a BB OS10 hiányosságaival, hibáival. Az is, aki a megmaradásáért szurkol(t).
Lehet, hogy kevés a natív alkalmazás, drága és lassú a fejlesztés, de nagyon unalmas a rengeteg androidos eszköz, ráadásul az androidnak is megvannak a maga hibái, amiket nehézkes lesz kikerülni mivel lassan már csak androidot lehet kapni a csúcskategórián kívül...
Meg személyes véleményem, hogy az android elterjedtsége kicsit "a sok légy nem tévedhet"-kategóriába tartozik. Sok jó dolgot elfojt a hatalmas piaci részesedésével, amit igen komoly részben a jó marketingnek és erőszakos nyomulásnak köszönhet, nem a rendszer jóságának.

Üdv, pengwin

(#10) Coq


Coq
aktív tag

Az ar lesz az erdekes; ha azok is tularazottak lesznek (mint a Priv es gyakorlatilag az osszes OS 10-es BB volt elotte) akkor alighanem van ok a borulatasra...

[ Szerkesztve ]

(#11) erer1000 válasza sz.balazs.95 (#6) üzenetére


erer1000
őstag

10.3.2.2474 verzióm van, mielőtt frissítettem akkor tapasztaltam zavaró bugokat, betű duplázás, illetve a képek nézegetése közben hirtelen csak úgy leált az alkalmazás, de azóta ezek is orvosolva, így nem igen futok bele bugba :)

app hiány 1-2x érint csak, de akkor igen, marad az androidos variáns, szóval app téren tényleg van fejlődni való , egyet értek, de nem kéne eltüntetni a BB 10-et, nekem bejön például. családon belül volt alkalmam szinte mindent nyüstölni, WP 8, Symbian, Bada, iOS, Adroid (androidból 2.1 tetszett csak kinézetre, tudom én mazohista). egyedül WM nem volt még ismerős által se a kezemben, (pedig régebben mennyit álmodtam egy WM 6.1-es PDA ról ) :DD
és eddig ez jött be a legjobban, szóval hozzanak csak ki BB10 telefont, ha más nem, 2017ben ._.

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#12) sz.balazs.95 válasza erer1000 (#11) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Sailfish OS? :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13) Wesder válasza pengwin (#9) üzenetére


Wesder
félisten

Milyen erőszakos nyomulàsnak? Azért mert a Samu heti 3 telót kiad? Sokan azt hiszik hogy Droid=Samu

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14) agyarka válasza sz.balazs.95 (#6) üzenetére


agyarka
aktív tag

A máshol legnépszerűbb 100 appot jópénzért lefejlesztethették volna, és máris nincs gond az app kínálattal. Fingós appra ezer hozzáféréssel nincs szükség.
Olcsóbb középkategóriás készülékek növelték volna a darabszámot , és a nagyobb elterjedség vonzereje az app fejlesztésnek.
Az OS10 üde színfoltja (volt) a 2+1 pólusú mobil iparágnak.

(#15) Blyan válasza agyarka (#14) üzenetére


Blyan
félisten

Nem akarok senkit elkeseríteni, de ha idén (az év első hetében járunk) tényleg nem jelenik meg OS10-es készülék, akkor később még kevesebb az esély rá.

1. Ha idén bejön az androidos buli és elindul a szekér kicsit, gyűjtenek némi részesedést, akkor úgy látszik majd, hogy az ennek köszönhető, nincs értelme nyomatni a saját rendszert.
2. Nem jön be az androidos buli... ekkor gondolom lehúzzák a rolót és max ha valaki felvásárolja a készülékgyártás részleget majd akkor lenne újabb. Erre nem sok esély látszik.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16) pengwin válasza Wesder (#13) üzenetére


pengwin
addikt

Annak az erőszakos nyomulásnak, amit a médiában leadott kismillió reklám, meg pl. a szolgáltatós ügyintézők tukmálása testesített meg...
Pl. itt egy személyes történet: elmentünk szolgáltatónkhoz WP8-at venni anyumnak... igen komoly vitába került, mire felfogták, hogy köszönjük, nem kérünk androidos telefont. Sem Sony-t, sem Samsungot, sem Alcatelt, sem Huawei-t.
Androiddal kapcsolatban az az érzésem, hogy nem a kereslet, hanem a hatalmas kínálat alakította ki a piaci részesedését. És azért nem véletlen hiszik azt az emberek, amivel te engem vádoltál: mert a Samsung készülék-dömpingje nagyban hozzájárult az android térnyeréséhez... minden szolgáltatónál tukmálták az embereknek a kínálatukban lévő kismillió féle-fajta Samsung egyikét. Laikus hozzá-nem-értő meg el is hitte nekik amit mondtak, megvette, android részesedése nőtt, aminek hír- és marketing-értéke is van, egy öngerjesztő folyamattá vált.

Üdv, pengwin

(#17) Blyan válasza pengwin (#16) üzenetére


Blyan
félisten

Hatalmas kínálat nem kerül elő hatalmas kereslet nélkül. Enélkül nem megy.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#18) agyarka válasza Blyan (#15) üzenetére


agyarka
aktív tag

Nekem is ilyen balsejtelmeim vannak.
Már csak abban reménykedem, hogy a dél-koreaiakhoz hasonló érdekből fenntartják a saját oprendszer, még ha lelassult fejlesztésekkel is. 2-3 évente kiadott új keszüléket biztosan olcsóbb megfinanszírozni azoknak akik erre építettek rendszereket, mint az alapokról ujjat fejleszteni. Utóbbi ráadásul idő igényesebb is.

(#19) Воланд válasza agyarka (#14) üzenetére


Воланд
titán

de, van. ugyanis az app fejlesztes nem igy mukodik, hogy te kifizeted azt, hogy megjelenjen mondjuk az instagram a platformodra es csokolom. azt bizony supportalni kell, ha jonnek uj funkciok akkor azokat implementalni kell, bugvadaszatra is kell ido/ember. maga az 1.0-as verzio nem egy nagy koltseg, de az azt koveto fejlesztesek mar azok. es ennek a finanszirozasat meg nagyobb cegek sem vallaljak ve (lasd ms).

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20) Tigerclaw válasza Crafter32 (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az várható volt, hogy már csak az androidra koncentrálnak, hiszen továbbra is alkalmazáshiány van a saját plaformukon. Ez szerintem logikus és jó döntés. Az hogy 1 max 2 új telefon jön idén az viszont szerintem hiba és még nagyobb hiba ha késlekednek a piacra dobással. Még mindig lenne esélyük újra felépíteni lassan a régi hírnevüket, de ha ilyen hibákat halmoznak egymásra, ennek az lesz a vége, hogy kivonulnak erről a piacról.

Az az 1 telefon amiről már egy ideje szólnak a pletykák, a Vienna kódnevű készülék a Q20 Classic utódja lesz, várhatóan ahhoz árazva, vagyis túl drága lesz hogy elterjedjen. Szokás szerint szép telefon, szerethető, de úgy árazva, mintha a piac nem is létezne körülöttük. Forintban 100 ezer körül kellene indítani, majd pár hónap múlva leengedni 80 környékére. Akkor lenne rá kereslet (persze mai hardverrel, nem többéve elavult procival, gyenge kamerával). A második telefon szerintem szintén lehetne olyan qwerty modell, csak olcsóbban 30-50 közé árazva. A "Z" vonalat szerintem felesleges folytatniuk, mert abban a szegmensben nem tudnak mit kezdeni a konkurenciával.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) Praetorianus válasza Tigerclaw (#20) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Persze, mai csúcshardver 80-ért, amit mindenki más negyed millióért ad. Ne adják rögtön ingyen, plusz még mellé valami ajándékot?

(#22) Blyan válasza Praetorianus (#21) üzenetére


Blyan
félisten

Tok mindegy, mert az os10-es készülékeket sem az áruk miatt nem vette a tömeg, ahogyan wp készülékeket sem.
Egyszerűen csak túl szűk réteget érintett meg.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#23) spawn21 válasza Tigerclaw (#20) üzenetére


spawn21
veterán

Ne legyen olcsó, csak egy kicsit be kell lőni a többiek alá. De minimum ugyan azt a minőséget adják amit megszoktak a BB-től

iPhone 13p

(#24) agyarka válasza Воланд (#19) üzenetére


agyarka
aktív tag

A pár népszerű program supportja a költségesebb, vagy új hw, esetleg az irányváltás?

(#25) Praetorianus válasza Blyan (#22) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Az tény, hogy nem "mindenki" a célcsoport. De elég nehéz türelemmel bírni, hogy minden BB topik azzal kezdődik, hogy ez meg az milyen drága, meg fél áron kéne adni, meg ingyen, meg miért nem fizetnek hogy használjam... Bírom, hogy a szakértők ilyenkor megmagyarázzák a dolgokat. A kolléga az imént éppen 30-ezres BB telót szeretett volna látni. A lassan 3 éves Q5 is drágább, de szerinte annyiért kell kiadni telefont. Na most az ilyenekkel mit kezdjen egy gyártó? Ha annyit szán droidra, akkor lehet ballagni a szolgáltatókhoz, és lehet venni tucatnyi olcsódroidot, de a BB anyag- és összeszerelési minőségét azért nem kéne beáldozni, csak hogy egy polcon lehessen a kínai szemetekkel...

(#26) Воланд válasza agyarka (#24) üzenetére


Воланд
titán

elobbi. megis milyen uj hw? szerinted bb10 alatt nem ez a hw lett volna? jelen esetben bb10 a koltsegesebb, hiszen meg kell tartani az os fejlesztoket, driver kell a soc-hoz, stb. droidnal meg a fejlesztes nagy reszet a google vegzi, os ingyen van, hw tamogatott, ami os fejlesztes kell, ahhoz meg egyszerubb, olcsobb fejlesztot talalni.

az a "par program" meg az elobb 100 volt, lassan gondolom egy-ketto lesz. 100 programmal nulla felhasznaloi igenyt elegitesz ki, rengeteg regio/orszag fuggo app van pl, amiknek a fejleszteset senki nem fogja kifizetni, ertekelheto os reszesedes nelkul meg a fejlesztok nem fogjak elkesziteni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Azt hiszem el kéne gondolkodnia a BB-nek, hogy a Bentley miért nem áll be a kisautók gyártói közé? Talán mert tudják, hogy attól még mert felteszik egy Suzuki Swiftre a B betűs logót még nem lehet érte 8 milliót elkérni... Akkor se ha minden egyes autó oldalára kézzel festi fel az 58 éves egyfogú bácsi a csíkot...

A BB mostani üzleti lépéseit 15 év múlva tanítani fogják a neves egyetemem MBA szakán... De ahogy én látom elrettentő példaként...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#28) dobisti válasza Praetorianus (#25) üzenetére


dobisti
csendes tag

A legkevésbé sincs igazad véleményem szerint, legalábbis a saját példámból kiindulva. A BB a kedvenc márkám. Minden egyes új telefont messiásként vártam, és itt tobb év távlatáról beszélek. És most már rohadtul elegem van abból, hogy állandóan csalódnom kell, és hogy állandóan hülyének néznek. Felháborítónak tartom azt a hozzáállást, ami alapján a hamarosan csak felső kozépkategóriás hw-t drágábban adják mint a mai csúcstelefonokat. Ki tudnám fizetni a 270e forintot is, de rohadtul nem tudnám ezt megtenni, ha eddigi gazdálkodásom során is ilyen dontéseket hoztam volna.
Mindig adok nekik még egy esélyt, és mindig csalódást okoznak ezzel a dühítően arcátlan árképzésükkel. És a leginkább felháborító az, hogy minden egyes alkalommal megcsinálják ugyanezt, és egyszerűen nem, és nem hajlandóak észrevenni a nyilvánvaló baklovést.
A legjobban pont azért vagyok mérges rájuk, mert nagyon szeretnék már egy jó BB telefont, és nem az anyagi helyzetem, nem a munkám, nem bármilyen más külső korülmény miatt nem lehet egy, hanem pont miattuk kell lemondanom róla, mert egyetlen egy dologra nem vagyok hajlandó azért hogy BB-m legyen, az pedig az, hogy hülyét csináljak magamból!
Normális árazás mellett, csak én egyedül egy személyben, legalább 5-6 telefont vettem volna már tőlük.

(#29) Blyan válasza Praetorianus (#25) üzenetére


Blyan
félisten

Nem Magyarországban kellene gondolkozni. Es kétlem hogy a USA-EU 4-500 fehasználói cél piacon ezzel foglalkoznak, hogy túl drága.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#30) agyarka válasza Воланд (#26) üzenetére


agyarka
aktív tag

Van olyan program amit droidon is amit csak rendkívüli esetben updatelnek, ráadásul nem kell muszáj minden egyes fejlesztést követni, főleg ha nincs funkció változás. Lehet ésszerűsíteni a fejlesztéseket.
A droid max a noname kinai cégeknek van ingyen, a többieknek fizetniük kell.
A BB nem egyedi hw elemeket használ, valóban nem olcsó hozzá meghajtó program fejlesztése. Nyilvánvalóan ezért is alkalmaznak azonos hw elemeket több készülékben is, ahogyan azt más gyártók is teszik.

(#31) Воланд válasza agyarka (#30) üzenetére


Воланд
titán

"A droid max a noname kinai cégeknek van ingyen, a többieknek fizetniük kell."

meselj meg.

a hw-nel meg nem az a lenyeg, hogy egyedi, vagy nem egyedi, hanem az, hogy droid ala igy is ugy is van driver, bb 10 ala meg kulon fejleszteni kell.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32) agyarka válasza Воланд (#31) üzenetére


agyarka
aktív tag

Egyedi hw alá kell drivert fejleszteni, más OS alá jóval alacsonyabb ktg. fordítani.

A kínai készülékek egy részén gyárilag miért is nincs Play?

(#33) Воланд válasza agyarka (#32) üzenetére


Воланд
titán

"Egyedi hw alá kell drivert fejleszteni, más OS alá jóval alacsonyabb ktg. fordítani."

nyilvan, foleg amikor az os miatt ujra kell irni az egesz drivert. :DDD ugyanis mas driver model van android alatt es mas bb os alatt.

"A kínai készülékek egy részén gyárilag miért is nincs Play?"

a google altal szabott megkotesek miatt. attol meg az android ingyenes....

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34) Tigerclaw válasza Praetorianus (#21) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem csúcshardver, hanem olyan belépő felsőkategóriás, nem úgy mint eddig, pl. a Q20 esetén, vagy még korábban a BB Bold esetén, ahol totál elavult hardvert akartak iPhone áron adni. Most van nekik a Priv mint prémium, ott van a Passport mint felső kategóriás és elvileg jön Q20 utódja, aminek olcsóbbnak kellene lennie, mint a Passport, vagy ha ahhoz közeli hardver van benne (mai szintre updatelve), akkor is csak olyan áron, nem drágábban. Illeszkedjen az árazása a specifikációjához.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#35) agyarka válasza Воланд (#33) üzenetére


agyarka
aktív tag

Megkötések: fizess a Play és egyébért amik ugye a Privre is rákerültek, azaz végülis mégsem ingyenes az egész ökoszisztéma.

http://www.theguardian.com/technology/2014/jan/23/how-google-controls-androids-open-source

Bocsánat mobilról nehéz linkelni.-(

(#36) Tidzsimon válasza agyarka (#35) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Ha végiggondolod, pont nekik (kínai) kéne fizetni érte, a google-nek pont az a jó ha rajta vannak a gapps-ok.
Szerk. Bocs az előzőre válaszoltam. (32)

[ Szerkesztve ]

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#37) Tigerclaw válasza Praetorianus (#25) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az iPhone kivételével minden gyártó arra törekszik, hogy lefedje az egész piacot...és sokuk még így sem igazán sikeres. Anno a BB elérte a fiatalokat is az olcsóbb modelljeivel, sőt még Indiában is sikeres volt, szóval nem ördögtől való dolog egy 30 ezres BB telefon. Az elmúlt években a BB elérte a túlárazott telefonjaival a 0,2%-os piaci részesedést. Ezen a Priv sem fog javítani., ahogy egy 150 ezres classic utód sem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#38) Воланд válasza agyarka (#35) üzenetére


Воланд
titán

nem az a par ezer dollar a legnagyobb problema.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

A már megjelent BB jól működik Android alatt?

(#40) Wesder válasza pengwin (#16) üzenetére


Wesder
félisten

Engem is irritàl hogy bemegyek és Samu/Apple-t nyomnak az arcomba hogy "vedd meg parasz". Ettől függetlenül nem rossz egyik platform sem csak ne màs döntse màr el hogy nekem mi kell.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#41) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Akkor úgy látom a tavalyi pletykák igazak, miszerint az os10-nek vége.

(#42) blueMerle válasza pengwin (#9) üzenetére


blueMerle
veterán

Meg személyes véleményem, hogy az android elterjedtsége kicsit "a sok légy nem tévedhet"-kategóriába tartozik. Sok jó dolgot elfojt a hatalmas piaci részesedésével, amit igen komoly részben a jó marketingnek és erőszakos nyomulásnak köszönhet, nem a rendszer jóságának.

De a 10.3-as BB OS nem jó. Nagyon nem. 2 hónapig szenvedtem vele, Android után egy borzasztóan átgondolatlan rendszer, legalább 2 éves lemaradással egy Lollipophoz képest. Nem az appok hiánya a legfőbb probléma (a saját appok mennyisége, minősége röhej tárgya, az Androidos appok pedig ha működnek is, akkor abban nincs sok köszönet, ez az öszvér megoldás így ebben a formában szánalmas)... Nem beszélve a brutális mennyiségű bugról (Leap) :U

Ez a legjobb döntés, amit hozhattak, így talán van esélyük. Ha képesek az Android sebezhetőségét orvosolni, integrálni a BB szolgáltatásokat (a Priv-nél ez ugye már sikerült), akkor valóban nincs értelme erőltetni azt, ami már rég halott és több éves lemaradásban van, ráadásul senki nem fejleszt már rá az égvilágon semmit. Ezt pedig nem lehet elbagatelizálni, mert elvégre egy smartphone-ról beszélünk ha nem tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#43) RaveForce válasza Praetorianus (#25) üzenetére


RaveForce
veterán

anyag- és összeszerelési minőségét azért nem kéne beáldozni, csak hogy egy polcon lehessen a kínai szemetekkel...

lol. te am merre vagy arccal? a túlárazott priv karbonmintás műanyaghátlapjáról beszélsz mint példás anyagminőség, a "kínai szemetek" töredék áron kínálnak komolyabb anyagminőséget, az összerelési minőség meg szerencsére a legtöbb gyártónál azért évek óta rendben van jórészt... :U

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#44) tom_87 válasza blueMerle (#42) üzenetére


tom_87
tag

Én még egyik BBOS10-es telefonon sem találkoztam kirívó bugokkal. A 10.3.1-es verzió tényleg bugos lett, de a 10.3.2-es verzió jól sikerült. A több éves lemaradást nem igazán értem, én mindegyik rendszert használtam már, de nem vettem észre az alkalmazás kinalaton kívül különösebb problémákat. Az OS10-es rendszer fejlesztését nem hagyták abba (az tény hogy lelassult a fejlesztese), márciusban jön az új verzió. Egyébként ha egy kicsit jobban belegondol az ember, akkor nem is nagyon tehetik meg, hogy leallitjak a saját rendszerük fejlesztését, mert akkor a megmaradt céges felhasználókat is elvesztenek.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#45) Tigerclaw válasza tom_87 (#44) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem a márciusi lesz az utolsó "nagyobb" frissítés, ami után már csak hibajavítások és biztonsági patch-ek várhatóak további 1-2 évig. Szerintem nem sok cég maradhatott BB platformon és elvileg a Priv-nek és utódainak ki kellene váltania a régi platformot. Szerintem most sokkal többen dolgoznak a Priv szoftverének pofozásán, mint a BB OS frissítésén.

Ez amúgy sem OS vs. OS kérdés, mert abban valószínűleg a BB OS nyerne, hanem a rengeteg hiányzó app. Kis ferdítéssel olyan, mint egy Linux vs Windows. A Linux valószínűleg hatékonyabb, biztonságosabb, stabilabb, de nincsenek rá meg a kedvenc szoftvereid, játékaid, stb. Nagyjából a részesedésük is ezt reprezentálja.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) Praetorianus válasza Tigerclaw (#34) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Egyetlen olyan BB modell sem jut eszembe, ami versenyezhetett volna árban az iPhone-okkal. Nem értem, hogy mi a gondod pl a Q20 (ami nem Q20, hanem Classic) árával. 130 körüli NYITÓárral nem volt az olyan rossz, manapság meg simán kapsz 80 alatt újat. Ennyiért milyen iPhone is van? És milyen droidot kapsz? Felsőkategóriást biztos nem, azok talán kétszer annyiért vannak, ha már nem számítanak vadiúj modellnek... Ne a Privet vegyük alapul, mert egy szóval sem mondtam, hogy annak nem pofátlan az ára. De a 30ezer kicsit túlzás. Azért milyen telefonokat is kapni manapság?

(#47) korpicschess


korpicschess
veterán

Lehet ekézni a BB OS-t, de jo sok ido utan az volt az a telefon amit igazan sokaig, majdnem 2 evig hasznaltam (Z10).
Nem volt hibatlan persze, de teljesen azeretheto keszulek, szerintem maga a rnedszer nagyon atgondolt, iszonyat kiraly a HUB, a gyari kep es videoszerkeszto, alapfelhasznalasra van minden.
Ezek utan G3-ra valtva tobbet vartam a droidtol. Olyan multitasket tud az a tobb eves BB az ezereves processzorral meg 2GB RAM-mal, hogy az android nagyon megirigyelne.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#48) zombinyul válasza korpicschess (#47) üzenetére


zombinyul
addikt

En G4 mellett hasznalok Q5-ot (2 napja, elotte Z10 volt a masodlagos telefonom), en is abszolut atgondoltnak, szerethetonek, es kiforrottnak tartom a BB OS-t, teljesen logikus, stabil, es megbizhato rendszer. Remelem 2 ev mulva is lesz nemandroidos BB, mert masodlagos (de akar elsodleges) telefonnak mindenkepp azt szeretnek.
Van 2 Lumiam is (800 meg 735), a BB nekem sokkal jobban bejott, pedig evekig nagy WP fan voltam (az alkalmazaskinalat mondjuk tenyleg katasztrofa, csak fozetos Messengert talaltam, azert az mar LOL kategoria).
Csak BIS-re / BES-re kell elofizetnem, mert T-s vagyok (azert irom mindkettot, mert folyton keverem oket, bocsi - nem ceges telefon a BB se), meg valamiert a netem se megy. :D

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#49) korpicschess válasza zombinyul (#48) üzenetére


korpicschess
veterán

Én kifejezetten kedveltem, hogy ott még egyben volt a FB aplal.
Z10 szerintem nagyon jo kos keszulek. Gyors, kameraja a kategoriaban eleg jo, de meg pl amire vagytam, 720p/60fps video azt is behoztak.

Mondjuk amit en hasznalok egy telefonon, azok nagyjabol: bongeszo, dropbox, fb, kamera, zene. Ezekre nagyon jo volt, es tenyleg gyors.

Oke G3 mellett nagyon picinek tunik a kijelzo, de nem is egy mai telefon mar.
Z10 csaladban marad, nagypapám kapja meg, szerintem az ő korában sem lesz gond a használatával. Remelem elegedett lesz, mert nagyon Lumiakat nezegetett, de mondtam neki h ez azert jo.

Szerk.:
En jelenleg ebresztonek hasznalok meg pottelonek egy 9900-at, nagyon gyonyoru egy telefon. Alapbol egesz kiraly szerintem egy BB-t a kezedben fogni, nem tudom miért. :P

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#50) icezozo válasza sz.balazs.95 (#6) üzenetére


icezozo
addikt

te belelatsz a bbworld-be? esetleg a betazone-ba?
csak azert mert folyamatosan jonnek a nativ appok es beta teszteleses applikaciok.

http://qwankido.hu/

(#51) icezozo válasza lugosi (#41) üzenetére


icezozo
addikt

miszerint az os10-nek vége.

Nincs vege !!!

http://qwankido.hu/

(#52) Mercel válasza sz.balazs.95 (#3) üzenetére


Mercel
senior tag

"A BB10-et nyugodtan kukázhatnák, droidba meg valami tisztes középkategóriás darabbal tudnának még esetleg fennmaradni.
"

A BlackBerry 10 OS tudomásom szerint az egyetlen mobil OS a világon amivel kapcsolatban (még) nem történt adatbiztonságot sértő incidens.

A megjegyzésed kiérdemli a "Köszönjük Emese díjat" 10/10 - Köszönjük Emese!

Marcel

(#53) V B A válasza sz.balazs.95 (#6) üzenetére


V B A
aktív tag

Alapvetően egyetértek azzal, amit írsz. Az OS10 és az azt futtató készülékek üzletileg nem sikeresek.

Viszont 10.3.3-at használok Passporton, nem bugos, lassan merül, nagyon stabil. (Más készülékek esetén nem tudom, hogy milyen a 10.3.3.)

(#54) Mercel


Mercel
senior tag

Tényleg nehéz felfognom, hogy legalább idővel miért nem képesek kiadni egy-egy nyomorék androidos készülék BB OS-es verzióját is..

Mindegy további 2-5 évig még elleszek a BB 10 OS-el gyártott készülékekkel - amíg akkumulátort és frissítést lehet hozzájuk kapni addig leszrom John Chen tehetségtelenségét.

Meg az összes androidos majmot is amelyik csak nyomja nyomja az idétlen vakert.
(Nekem volt pár - soha a büdös életbe nem akarok többet semmit amin android fut.)

Őőő jut eszembe valaki nevezze már meg a BB OS-en kívül azt a mobilrendszert amin bármilyen alkalmazást bármilyen alkalmazás mellett szabadon el lehet indítani és ténylegesen fut is az a kettő három hat egymás mellett. - Köszönöm előre is.:)

Marcel

(#55) icezozo válasza V B A (#53) üzenetére


icezozo
addikt

Viszont 10.3.3-at használok Passporton, nem bugos, lassan merül, nagyon stabil. (Más készülékek esetén nem tudom, hogy milyen a 10.3.3.)

Csaknem? Te is kaptal a BetaZone-bol letoltesi lehetoseget 10.3.3-ra?

[ Szerkesztve ]

http://qwankido.hu/

(#56) V B A válasza icezozo (#55) üzenetére


V B A
aktív tag

jaj nem, csak félregépeltem, 10.3.2.2789 van fenn, volt már jó pár verzió a Passportomon, egyértelműen ez a legjobb, főleg üzemidő tekintetében

(#57) Blyan válasza Mercel (#54) üzenetére


Blyan
félisten

őő jut eszembe valaki nevezze már meg a BB OS-en kívül azt a mobilrendszert amin bármilyen alkalmazást bármilyen alkalmazás mellett szabadon el lehet indítani és ténylegesen fut is az a kettő három hat egymás mellett.

Valszeg keveseknek kötelező jellegű kritérium, vagy ha igen, akkor - szintén valszeg - mindenki OS10-es készüléket venne.
Vesznek? Az a baj, hogy nem tudnak róla?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#58) icezozo válasza V B A (#56) üzenetére


icezozo
addikt

ok. mar azt hittem rajtamkivul mas is kapott. ( csak azert kerdeztem mert az elso 10.3.3 beta kinyirta a pp-met amit kicsereltek szoltam volna ,hogy azt ne tedd fel :D )

http://qwankido.hu/

(#59) Tigerclaw válasza Mercel (#52) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nézd, a Symbian se volt rossz, csak a kutya sem írt már rá alkalmazást. A BB OS is ilyen. Jó OS, alkalmazások nélkül. Olyan mint a Linux. Ha elég annyi alkalmazás, ami elérhető, akkor neked ideális, de másnak meg más appok is kellenének, amik hiányoznak és egyre több fog hiányozni. Egyébként a Microsoft is ebben a cipőben jár, csak nekik még a lehetőségük sincs meg, hogy Androidra váltsanak, mert náluk a termék maga az OS.

Remélem, hogy nagyon hamar piacra dobják a Viennát és nem drágábban mint 90-100e Ft. Ha úgy lesz, az elsők között fogom megvenni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#60) agyarka válasza Tigerclaw (#59) üzenetére


agyarka
aktív tag

A Symbian további fejlesztése volt egyre nehezebb, az elavult kernel miatt. Ezért kezdtek másik, saját oprendszer fejlesztésébe a trójai falóig.

Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, mintha a BB nem ugrott volna OS10-re, hanem még mindig a 7 est próbálná tovább reszelni.

OFF
Szerettem a Symbiant, csak a signózással nem voltam kibékülve. Sajnálom az ott felhalmozott szellemi tőkét, és a Komáromban történteket is.
ON

(#61) daniel909


daniel909
addikt

Elmondom mit szeretnek illetve az en véleményem szerint mi lendithetne fel a céget. Ha en lennék a ceo talan kijönne gödörből a cég :C

Ket középkategóriás androidos BB Classic. Az alsóbb kategóriás 80 körül legyen BB c10. Ebbe a 80ba férjen bele egy átlagos elolapi egy egy 8mpx kamera valamint egy 1900mah akku. Felbontás mindegy mert fizikailag se lenne nagy telo. Legyen kopogós gagyi műanyag viszont legyenek szin elerhetosegek a fiatalokat celozvan akik sokat csetelnek szelfiznek stb. A műanyag ház ellenére legyen fasza az összeszerelés minősége azért ne nyikorogjon. Micro sd foglalat kell valamint zenével kellene reklámozni hátha elhiszik a fiatalok h egy BB erre is jo lehet. Persze ennyiért max szoftveres javithatast adnék valami bullshit néven.

Es legyen egy BB Classic c50 150 körül ennek megfelelően ket szín minőségi hátlap fém keret nagyobb méret jobb kamera es továbbfejlesztett erintos gombsor. Ez mar legyen komoly megjelenésű fekete témát alkalmaznék az uiban illetve csodálatos külsőt kene kapjon bar ezzel nem lenne gond csak le kellene másolni az előző felsős bbket.

Emellett a storm x is jöhetne androiddal 3D touchal. Ide viszont értelemszerűen nem kell billentyű es lehetne arra verni a mellet h ez a legjobb erintos billentyűs élmény a világon. A BB mar csak tudja.
Lényeg h kukazzak a os10et max hobbiból ha mar jól megy adjanak ki évi 1 telefont vele. Úgyse veszi meg senki. Csak h örüljön az illetékes akinek ez a szívügye.

Egyikbe se kell erős proci. inkabb az üzemidore kene kihegyezni meg social felhasználásra. Tessék jelentkezek is ceonak. :DDD

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#62) zombinyul válasza daniel909 (#61) üzenetére


zombinyul
addikt

"zenével kellene reklámozni hátha elhiszik a fiatalok h egy BB erre is jo lehet."

Na ja, en se gondoltam hogy ennyire frankon szolnak fulessel. Megmondom oszinten, ergya minosegre szamitottam, hatalmasat csalodtam nagyon pozitivan.

"Lényeg h kukazzak a os10et max hobbiból ha mar jól megy adjanak ki évi 1 telefont vele. Úgyse veszi meg senki. Csak h örüljön az illetékes akinek ez a szívügye."

Mar jelentkezek is. Maga az elkepzeles nem rossz, mert igy nyit(hat)nanak uj felhasznalok fele is, de a regiek/ BB OS fanok is megkapnak amit akarnak. Marpedig ej szeretem a Droidot, de nem BB-n. Igy nalam pl. csak a BB OS jatszik.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#63) sz.balazs.95 válasza daniel909 (#61) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

" Micro sd foglalat kell valamint zenével kellene reklámozni hátha elhiszik a fiatalok h egy BB erre is jo lehet."

A Z10-es tapasztalataim határozottan pozitívak a zenével kapcsolatban, szóval ezt nem lenne nehéz elhitetniük. :K

Nem is értem, miért nem a multimédiás irányba megy el a cég... :U

Még annyival kiegészíteném, hogy a QNX-et én közösségi projektté alakítanám, hátha úgy többre menne a platform, mint a BB töketlenkedésével... :U

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#64) blueMerle válasza daniel909 (#61) üzenetére


blueMerle
veterán

meg social felhasználásra

A BBM Androidon is elérhető, az összes social app pedig egyszerűen siralmas jelenlegi állapotában BB-n. Például a Facebookot divat köpködni, de nekem szükségem van rá a munkám miatt telefonon is. BB-n konkrétan 2 évvel van lemaradva a hivatalos app, ennek hála egy csomó funkció elérhetelen. Ez persze nem az OS hibája, de én ezzel nem voltam kisegítve hogy szummázom, hogy kinek a bűne... Leap-en pedig az Androidos app el sem indult a Lite pedig olyan köhögősen (nincsenek rendes értesítések, 10-ből 1x indul el...), A böngészős megoldás pedig nem pálya mert értesítésre csak a Chrome képes, ám abból sincs BB app, csak Androidos, és az is fagy, nem értesít, úgyhogy....

Én nagy örömmel váltottam Leap-re, úgy gondoltam hogy egy megbízható, bugmentes cuccot veszek. Ehelyett rengeteg helyen belefutottam hibákba, többször fagyott vagy akadozott mint bármely Androidos készülékem (cserélve is volt emiatt, a cserélt cucc ugyanezt produkálta). A munkám miatt szükségem lett volna egy rendes fb appra, ez ugye kilőve, a házamban a kameráimhoz egyetlen szoftver sem működött rendesen, ésatöbbi....egyetlen pozitívuma volt hogy a droidos Sygic gond nélkül ment rajta :)

Tudom, mindez nem a készülék hibája, én vagyok túlzottan a droid ökoszisztémához alkalmazkodva, ennek ellenére végig úgy éreztem droidos szemmel hogy ez a készülék és OS olyan, mint valami alpha verzió, amit még a nagyfőnökség le sem okézott :( Valahol nagyon elcsúszott a BB OS fejlesztése, szinte kisértetiesen hasonlít az egész a Symbian haláltusájára. Ráadásul így, hogy a nagyfőnök kijelentette a droid lesz a jövőjük, nem sok jövőt jósolok a rendszernek (ahogy senki sem), talán ez volt az utolsó szeg a koporsóban. Nagyon sajnálom, mert ezzel is kevesebb lesz a piac :(

(#65) daniel909 válasza blueMerle (#64) üzenetére


daniel909
addikt

egyertelmuen az os hibája h nem tud kiszolgálni. Mivel más os ki tud szolgálni. Tehát a te elvarasaidnak kevés a BB os.

Hidd el sokan elvannak a ket eves Fb appal is stb. De ettől erre nem lehet alapozni. nagyon szep h próbáltak nem behodolni a gonosz keresocegnek mert igy lesznek új egyedi es fantasztikus dolgok. Csak ebben a témában ahol fontosak az alkalmazások ezeket lehetetlen biztosítani. Ezt mar kimondhatjuk. Ezért új ost felpumpalni a többi köze szinte lehetetlen a mai világban. Az ms is szenved az appok miatt pedig ott aztán van pénz.

Egxetlen lehetőség az android. Költsék a fejlesztési pénzeket a dizájnba es ujra minden ok lesz. Szerintem raereztek ezzel a privvel a dologra. Tuti jon a q10 utódja androiddal es az tarolni fog szerintem. Legalábbis en veszek

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#66) lugosi válasza icezozo (#51) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát nem tudom. Amiket én olvastam, azok alapján sajnos nem vagyok bizakodó.

(#67) pengwin válasza sz.balazs.95 (#63) üzenetére


pengwin
addikt

Én úgy tudom a QNX-re épül valami autós rendszer is, nem fogják a fejlesztését teljesen kidobni.
Viszont ha FOSS-sá tennék a QNX-re épülő OS10-et, akkor az lehet tényleg jót tenne a rendszer népszerűségének. :K

(#57) Blyan
Ha te azt hiszed, hogy a lyúzerek 90%-a azért vesz egy bizonyos rendszert futtató telefont, mert részletesen tanulmányozta a kapható OS-ek képességeit és összevetette azokat a saját igényeivel ( :N ), akkor ki kell ábrándítsalak... mert a nagy részük csak bedől ennek vagy annak a marketingnek.
Tipikus beszélgetésem ismerősökkel:
"Miért veszel androidot/iOS-t?"
"Mer' az jó..." - hogy miért, mitől, arra csak nagyon ritkán kapok választ.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#68) Mercel válasza Blyan (#57) üzenetére


Mercel
senior tag

Nekem az androidos szarjaimon az agyamra ment, hogy nem tudtam kb. semmit párhuzamosan használni.
Az istenített ájfonon sem. Az istenverte win 8.1-ről már ne is beszéljünk mert annál nyomorékabb mobil OS gyakorlatilag nincs (a másik mobilom egy Lumia 930 és telefont még nem utáltam ennyire) - esetleg a firefox de még talán az is jobb volt nála.
Jó dolog a párhuzamos futtatás az meg, hogy a többi rendszert használók nem is tudják, hogy van ilyen az nem az én bajom:)

Egyébként meg a technikai történelem a XX.-ik században tökéletesen bebizonyította, hogy mindig az igénytelen szar terjedt el az igényesebb technológia kárára.
Most jönne az, hogy mert az emberek nagyjából 80%-a komplett idióta de ez már tényleg messzire vezetne..:)

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#69) Mercel válasza Tigerclaw (#59) üzenetére


Mercel
senior tag

Konkrétan nem járok naponta a BB World-be mert ami kell az már fent van a telefonon de én nem vettem észre , hogy ne lennének rá alkalmazások.

Nincs Minden - ez tény de az is tény, hogy a tényleg fontos dolgok megvannak.
A legtöbb elterjedt játéknak ahogy elnézem megvan az átirata, a rendszer funkcionálisan meg eleve annyit tud mint egy belakott android.
Az is tény, hogy az alkalmazások és főleg a jó vagy hiánypótló alkalmazások nagy része fizetős - ahogy egyébként más rendszeren is az.

Marcel

(#70) madd dogg válasza spawn21 (#5) üzenetére


madd dogg
senior tag

Azért... Céges telóm Bb, használom a 10.3-at. Privátban Xperia Z, Droid 5.1. A BB10 tényleg annyira szerethető, hogy napi 10x vágnám földhöz, ha tehetném. A sebessége Symbian szinten mozog, használhatósága - logikája szintén, az alkalmazáskínálata azt sem éri el. De minden hulládék program fizetős. Anno WP7-re több, és messze jobb minőségű app volt. Nem véletlen, hogy a cég, egyenesen a konszern lecserélte a BB-ket Lumiákra (WP8.1).
A készülékek minősége pedig csapnivaló, volt olyan típus, amit 3 hónap után kivezettek a rengeteg hardverhiba miatt. Ha veszniük kell vesszenek.

(#71) RaveForce válasza madd dogg (#70) üzenetére


RaveForce
veterán

mit kapsz te ezért a maréknyi elvakulttól ;] :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#72) korpicschess válasza madd dogg (#70) üzenetére


korpicschess
veterán

Milyen BB az? Szerintemva Z10 sebessege lenyugozo a hardverhez kepest, de amugy is teljesen rendben van.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#73) sz.balazs.95 válasza Mercel (#68) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Írnál konkrét példákat is, hogy mi az, amit tudsz párhuzamosan használni BB-n, de mondjuk droidon nem? :U

Azt látom, hogy a BB-n kívül minden más (és minden mást használók) fikázása az nagyon jól megy, kérdés, hogy ennek így mi az értelme, mert ettől a szeretett platformod nem lesz egy dekával se jobb, vagy elterjedtebb, hogy a többit fikázod, ahol éred.

le kéne venni azt a bizonyos szedres szemellenzőt. :o

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#74) zombinyul válasza Mercel (#68) üzenetére


zombinyul
addikt

Nagyon nagy BB fan vagyok, de azt leszurtem, hogy tenyleg szar Androidosaid lehettek. Nekem a G4-en nagyon odab*sz a multitasking, Asszony P8-asan is kivalo, de meg a P6-osan is jo volt a multitasking. Nagyon jo ilyen szempontbol (is) az Android. A 735-os Lumiamon bar nincs valos Multitasking, azon is eleg jol mukodik, pedig abba csak 1 giga ram van - de meg a 800-asomra se panaszkodhatok a maga fel gigajaval.
Az alkalmazaskinalat meg meg a WP utan is eleg szegenyes. Ami hiba, azt be kell latni.

Viszont a BB OS sebessegegevel es felhasznalofeluletevel tokeletesen elegedett vagyok. A volt Z10-esemen is kivalo sebesseget tapasztaltam, meg most a Q5-tel is teljesen elegedett vagyok - pedig nem also kategorias keszuleke(im) van(nak) mellette.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#75) Воланд válasza zombinyul (#74) üzenetére


Воланд
titán

az androidon sincs valos multitasking.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#76) sztikac válasza Воланд (#75) üzenetére


sztikac
őstag

Én eddig még egyik rendszeren se éreztem a valós multitasking hiányát, WP-t is csak az apphiány miatt cseréltem Androidra. Dolgozni ugyanúgy tudok mindegyiken (már amit lehetséges egy telefonon elvégezni).

(#77) RaveForce válasza Воланд (#75) üzenetére


RaveForce
veterán

note4en osztott képernyőn viberezek, miközben felette megy a böngésző, háttérben a messengeren is válaszolok aki ott ír, mindeközben a telefon vezetéknélkül játszik le médiát a házimozirendszerre itthon, plusz mellé ha beesik, akkor az áruház éppen frissíti az appokat ha van elérhető, és ez csak egy legközelebbi példa, nyílván végtelen variáció lehetne még... de nincs multitasking, de rossz nekem :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#78) lugosi válasza madd dogg (#70) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sok baja van a rendszernek és a telefonoknak, de sebesség pont nem tartozik közéjük szerintem.

(#79) Tigerclaw válasza daniel909 (#61) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Addig OK, hogy 80 meg 150 ezres legyen, de akkor olyan hardver kell bele, amit jelenleg 80 meg 150 ezres telefonokba rak a rengeteg konkurens cég. 80 ezerért, sőt olcsóbban már 16-20MP-s kamerás telefonokat lehet venni és akkuban is már 2500-3000 körül járnak Full HD-s kijelzővel. Eddig is épp az volt az egyik probléma, hogy a konkurenciához képest sok szempontból gyenge, elavult hardver adtak nagyon túlárazva. Most hogy androidra váltottak még az az érv sincs meg, hogy náluk más az OS.

Egyébként az 1 éve piacra dobott Classic-ban 8MP-s kamera van és 2500-as akku és már akkor elavult volt az árszegmensében, mikor piacra dobták.

Ma két extráért kérhet felárat a BB: a megnövelt biztonságért és a qwerty billentyűzetért.

Az extra biztonság jelenleg még nem lett próbára téve, szóval ismeretlen hogy mennyire biztonságos az új rendszer. Emellett a többség eddig is meg volt elégedve a jelenlegi telefonjai biztonságával.

A billentyűzet szerintem egy +50-70 dolláros extra, de csak annak akinek igénye is van rá...hiszen más meg szándékosan kerüli a qwerty billentyűzetes telefonokat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#80) Tigerclaw válasza Mercel (#69) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Egyre fontosabb lesz, hogy az ilyen-olyan hardvereket támogassa a mobil. (okosórák, fittnesskarperecek, sportórák, akciókamerák, okosmérleg, NAS, médialejátszó, TV, stb...) Na ezeknek a többségéhez nincs app se a BBOS-en, se pl. a Windows 7-8-10-en, illetve mivel a BBOS koporsójára már Chen is rádobta az első rögöt, azon már elméletileg sem igen lesz pozitív fejlődés. Új telefonok híján tényleg bolond lenne bárki arra fejleszteni. Amolyan okosabb feature phone-ként ma is van értelme venni Q5-10-20 telefonokat, ha elég annyi, amit a dobozból kivéve már tud és persze árban megéri neked.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#81) icezozo


icezozo
addikt

Jon a Vienna :)
[link]

http://qwankido.hu/

(#82) erer1000 válasza icezozo (#81) üzenetére


erer1000
őstag

nem tetszik annyira :'(

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#83) Praetorianus válasza icezozo (#81) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

BB10-zel jöhet. Ja, hogy csak droid. No, thanx :/

(#84) sz.balazs.95 válasza icezozo (#81) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

faszán néz ki :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#85) madd dogg válasza korpicschess (#72) üzenetére


madd dogg
senior tag

Z3.

(#86) Látnok válasza sz.balazs.95 (#3) üzenetére


Látnok
aktív tag

Nos Balázs, szerintem nincs igazad.
A BB10 a legkellemesebben használható rendszer amit eddig láttam/használtam. Én speciel sajnálom, hogy nem lesz több telefon ami azt futtatná.

Igen tudom, kevés az app, de a rendszer ettől függetlenül jó!

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#87) Látnok válasza Воланд (#75) üzenetére


Látnok
aktív tag

Ez így is van! Ez az egyik olyan dolog amiben egyetértünk.

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#88) sz.balazs.95 válasza Látnok (#86) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Maga az OS nekem is szimpatikus lenne, csak az a baj, hogy olyan vér bugos az egész, hogy hihetetlen. Legalábbis a 10.3.1 egészen biztosan az.
És látszólag a BB nem tud és/vagy nem akar ez ellent komolyabban tenni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#89) zombinyul válasza sz.balazs.95 (#88) üzenetére


zombinyul
addikt

Milyen bugokról van szó? Mert nekem nem tűnt fel semmilyen bug (kivéve hogy Q5-ösömön lehetetlen beállítani a mobilnetet :D).

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#90) sz.balazs.95 válasza zombinyul (#89) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A zenelejátszó, a zseblámpa és a QR kód olvasó/generáló hibamentes volt.

Ez a teljes lista azokról, amikkel nem volt problémám a Z10-emben. :o

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#91) zombinyul válasza sz.balazs.95 (#90) üzenetére


zombinyul
addikt

Nekem a Z10-emben semmivel nem volt gondom, pedig egy 100-1-esem volt... :)

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#92) Praetorianus válasza sz.balazs.95 (#90) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Tudjuk, szar az egész, pedig hatalmas rutinnal rendelkezel, és természetesen mindenkinél jobban értesz hozzá...

(#93) sz.balazs.95 válasza Praetorianus (#92) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Na, akkor itt az alkalom, hogy kipróbáljam a rejtés funkciót.... :U

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#94) Peti78 válasza Praetorianus (#25) üzenetére


Peti78
őstag

Igen, sajnos megy a sírás, mert a Telefon pénzbe kerül. A BB nem egy gagyi samu vagy lg, amit minden kínai piacon utánuk vágnak néhány mátyásért.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#95) zombinyul válasza Peti78 (#94) üzenetére


zombinyul
addikt

Na! Ne szapuljuk az LG-t! Rohadt jó telefobokat csinálnak.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.