Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mexicanraven válasza ^Clown (#49) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Nem biztos, hogy valaha is megtudjuk az igazságot...
Túl érdekes az amit te is mondasz.
Itt vmit eltussolnak! :U

when the sun shines, we'll shine together

(#52) Csemike


Csemike
csendes tag

Sok ember, kis helyen, elfogyott az oxigén, mozdultak kifelé az emberek és eltapostak 3 lányt (?)

vans?: nem tudom, ezért is van kérőjel a zárójelben. Mindenesetre, ilyenkor mindenki a saját bőrét menti, és senki nem foglalkozik azzal, hogy a lába alá került valaki. Én is csak találgatok, mint itt mindenki más. Sajnálom szerencsétleneket és megdöbbentő, hogy ilyen megtörténhet.

[ Szerkesztve ]

(#53) vans? válasza Csemike (#52) üzenetére


vans?
őstag

Es nyolcezer emberbol harom lany meghal, mas meg nem serul meg?

hábm bábm

(#54) Rive válasza potyautas (#48) üzenetére


Rive
veterán

A klasszikus tömeghisztériának nagyon ritkán kerül elő hihető oka. Utólag a legtöbben csak annyira emlékeznek, hogy egyszercsak valaki (valaki más) bepánikolt, és máris mindenki rohant.

Ama ritka alkalmakkor, amikor az okok is kiderülnek (leginkább, ha kamerák is veszik a dolgot), legtöbbször valami hihetetlenül banális hülyeség kerül elő. Ami persze a túlélők bűntudatával összefonódva kiált az összeesküvéselméletek után, hiszen nem lehet, hogy csak ennyi ...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#55) phaet0n válasza ^Clown (#49) üzenetére


phaet0n
tag

Meg az is röhejes, hogy azt nyilatkozzák, hogy nem tudják, hogy megkéseltek-e valakit is. Egy késelés nem olyan, hogy nyolc órán keresztül kell boncolni, hogy észrevegyék, hogy valakit leszúrtak...

Persze ezzel nem azt mondom, hogy biztosan késelés volt, hanem a maszatolást nem értem én sem.

[ Szerkesztve ]

(#56) Ijk


Ijk
nagyúr

Úgylátom most sem tudni semmit. Sejtettem hogy alaposan ki lett ez az egész színezve a helyszínen lévő részeg fontoskodók által.
Mindenesetre szerintem a késelés kizárható, nekem eleve furcsa volt, még a legvadabb állatok sem késelnek meg fiatal lányokat.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#57) ABE


ABE
őstag

Éjszaka és ma reggel is beleolvasgattam az érkező kommentekbe a linkelt oldalakon, és a következő infókat gyűjtöttem be körülbelül:

- késelés volt
- nem volt késelés, csak nyomor volt
- nem volt késelés, de tömegverekedés volt
- se késelés nem volt, se verekedés, csak tömegpánik
- 3 halott van
- legalább 4 halott van
- 6 halott van és sok életveszélyes sérült
- 12 halott van (tényleg ezt írta valaki a HVG kommentjei között, nem túlzok)
- az áldozatok késelésbe haltak bele
- 1 áldozat késelésbe halt bele, kettőt agyontapostak
- 1 áldozat 3 emeletet zuhant, kettőt megkéseltek, a többieket agyontaposták
- ez pontosan így történt, ahogy mondom, mert ott voltam
- egy haver ott volt, ő mesélte
- szerintem úgy történhetett, hogy
- el akarják titkolni az egészet, mert biztosan nem így történt

Sajnálatos eset, nem szabadna ilyennek megtörténnie, bármi is történt pontosan. Részvétem a hozzátartozóknak.

(#60) Snowy_owl válasza ABE (#57) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Magyarul, már semmi sem biztos. :(

[ Módosította: #65675776 ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#63) ABE válasza Snowy_owl (#60) üzenetére


ABE
őstag

Magyarul: boldog-boldogtalan próbálja megmondani a neten a frankót a saját szájíze szerint, hogy mi is történhetett.

(#65) Snowy_owl válasza ABE (#63) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Most az történik, hogy kevernek a neten egy nagy adag sz@rt amiből senki semmit nem ért, majd a rendőrség elmond valamit, és úgyis annak fogunk hinni, mert a neten senki nem állít semmi biztosat, ezáltal ha mégis valami olyasmi történt amit állítottak is, akkor azt sose fogjuk megtudni.

Akárhányan is haltak meg, sérültek meg, nagyon sajnálom. :( Remélem többen kétszer is meggondolják majd, hogy hova menyjenek bulizni.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#66) keIdor válasza ^Clown (#9) üzenetére


keIdor
titán

Hát ez az történet... hihetetlen miket lehet ebben az országban csinálni... :W

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#67) Dany007 válasza Rive (#54) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem azért pánik nem tör ki olyan egyszerűen. Az más kérdés, hogy nehéz rátalálni az okra.
Nyilván több helyen van iszonyatos tömeg. V.színű múlt héten is hasonló tömeg volt ezen a helyen. Nem volt extra, vagy különleges esemény, ami indokolatlanul nagy tömeget magyarázta volna, tehát vehetjük úgy, hogy ez +- pár % az átlagos hétvégi "vendégszám".
Vagyis ha minden különösebb ok nélkül kitörhetne a pánik, akkor ez minden héten megismétlődhetne vagy megismétlődhetett volna.
Ahogy én visszaemlékszem pár évvel ezelőtti disco-s szórakozóhelyes élményeimre az ilyen helyeken a tömeg általános jelenségnek számít. Nem egyszer volt olyan, hogy pont a tömeg miatt nem mentünk be egy helyre. Tehát maga a tömeg megléte szerintem nem újdonság.
Sőt, én még azt is mondanám, hogy még egy kisebb verekedés sem feltétlenül ok a pánikszerű menekülésre. Voltam már én is olyan helyen, ahol xy fején eltörtek egy korsót... nem lett belőle pánik :)

Más:

"A szóvivő megerősítette, hogy a tragédiának nincsenek további áldozatai, vagy sérültjei." [link]

Számomra még mindig furcsa, hogy 1500-1800 ember összezárva egy helyen -> pánik - > mindenki menekül, egymást hegyén-hátán az emberek - > majd 3 halott és egy sérült sincsen...

[ Szerkesztve ]

(#68) Rive válasza Dany007 (#67) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem azért pánik nem tör ki olyan egyszerűen.
De.

Ha elég nagy a tömeg, akkor lényegében elkerülhetetlen a kitörése. A konkrét 'ok' ilyenkor már bármi lehet - minél nagyobb a tömeg, annál kevesebb elég.

Ui.: a befogadóképességet meghatározó ökölszabályok egyik részét a pánik elkerülése végett határozták meg. Amig betartják őket, addig jó eséllyel nincs baj nagyobb kaliberű eseményből se. Ha nem tartják be őket, akkor meg akármiből lehet.

UiUi.: sérült: naná, hogy senki se tartott igényt ellátásra efféle ügylet után...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#69) Ijk válasza Dany007 (#67) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha késelés történik, akkor minden csupa vér. Mivel azt senki nem látott, így nem történt késelés.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#70) D1Rect válasza Ijk (#56) üzenetére


D1Rect
félisten

"még a legvadabb állatok sem késelnek meg fiatal lányokat."
De.

(#67) Dany007: Menjél be egy fullra tömött szórakozóhelyre, kezd el kiabálni, hogy "késelnek" aztán nézd meg lesz-e pánik.

[ Módosította: #65675776 ]

(#71) Dany007 válasza Rive (#68) üzenetére


Dany007
veterán

"A konkrét 'ok' ilyenkor már bármi lehet - minél nagyobb a tömeg, annál kevesebb elég."

Ezzel egyetértek.

"Ha elég nagy a tömeg, akkor lényegében elkerülhetetlen a kitörése."

Ezzel nem. Ha ez tényleg így lenne, akkor szó szerint minden héten kaphatnánk ilyen híreket. Minden héten történne valami ilyesmi.
Az ilyen helyeken, főleg szombat este mindig tömeg van! Nem csak Pesten, itt Veszprémben is rendszeres jelenség, hogy szombaton főleg éjfél közelében már nem lehet bejutni az ilyen helyekre! Nem véletlenül nevezik ezeket szardínia buliknak :) Én is voltam pár ilyenen, és nem kicsit nyomasztó.
Azt elhiszem, hogy ilyen esetben egy kis dolog is kiválthatja a pánikot, de ha ez általános lenne, elkerülhetetlen, akkor hidd el, minden héten lenne legalább 3-4 ilyen eset!
Na ehhez képest meg szerencsére elég ritka az ilyen :)

[ Szerkesztve ]

(#72) Snowy_owl válasza Ijk (#69) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ez mondjuk jogos. Ha valóban késelés lett volna, akkor jöttek volna az olyan kommentek, hogy barátom/nőm csupa vér lett és ijedtünkben elkezdtünk rohanni, de ilyen kommentel eggyel sem találkoztam. Vagy az, hogy a föld csupa vér volt, vagy bármilyen hasonló komment. Bár ez sem törvényszerű így, de én erre gondolok, hogy ilyenkor ez menne.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#73) adyz. válasza Ijk (#69) üzenetére


adyz.
aktív tag

Az taposást meg helyszínelik? :F

(#74) .bableWes


.bableWes
őstag

most volt itt is egy honapja, a szomszéd városbeli szorakozohelyen halálra szurkáltak egy 17 éves gyereket. akivel elég joba voltam... szörnyö hova süllyed ez az ország..

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#75) Ijk válasza D1Rect (#70) üzenetére


Ijk
nagyúr

Olyankor általában féltékenység az indíték, vagy valami szellem retardáció.
De azért az utcán, szórakozóhelyen nem "szokás" lányokat késelni, ráadásul hármat.
Mivel senki nem látott vért, így azért feltételezhetően nem késeltek meg senkit.

mraco: Láttam már késelés utáni nyomokat, elég feltűnő amikor valaki elvérzik, nem hiszem hogy ez egy ezres tömegben senkinek ne tűnt volna fel, ráadásul 3 emberről van szó.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#76) D1Rect válasza Ijk (#75) üzenetére


D1Rect
félisten

"Olyankor általában féltékenység az indíték, vagy valami szellem retardáció."
Vagy nem.
"De azért az utcán, szórakozóhelyen nem "szokás" lányokat késelni, ráadásul hármat."
Be is baszna, ha ott tartanánk, hogy ez a "szokás", de sztem..............................................................

Szóval mindegy.

(#77) Dany007 válasza D1Rect (#70) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor már meg is van az ok.
Nem mondtam azt, hogy nem lehet pánikot kelteni egy zsúfolt helyen! Dehogyisnem. Abban is egyetértek, hogy könnyen pánikot lehet kelteni.
De ez nem következik törvényszerűen a tömegből. Rengeteg ilyen szórakozó helyen jártam. Itt is, Pesten is. Szinte mindig mindenhol tömeg van! Nem kicsi.
Ilyen eset évente 1-2x vagy még annyiszor se történik. Erog évente csak ennyiszer van ekkora tömeg az ország szórakozóhelyein? Erősen kétlem. Sőt, tudom, hogy nem így van. :)
Elég elmenni egyik péntek este, még csak be se kell menni sehová, mert az ilyen helyek egy része előtt már az utcán áll a sor!

Vagy nézz meg szilveszterkor 1-1 ilyen helyet. Olyankor, amikor még az is elmegy szórakozni, aki amúgy nem szokott!
És, vajon hány helyen tört ki pánik mondjuk most szilveszterkor?
Szóval továbbra is, szerintem maga a tömeg nem indok egy pánikra, csupán annak lehetőségé erősíti, azt viszont nagymértékben, az igaz.

[ Szerkesztve ]

(#80) share


share
tag

mivel ugye túl sok volt az ember, ezért lett a taposás, stb, ugyebár 1k-s beugró ilyen rendezvényre kevés, mi lesz jövő héten Bar9-en, ami ingyenes? :Y

kicsit most off-on vagyok, elnézéseteket kérem!

(#81) Rive válasza Dany007 (#71) üzenetére


Rive
veterán

Ha ez tényleg így lenne, akkor szó szerint minden héten kaphatnánk ilyen híreket.
Tekintve, hogy - mint azt fentebb is írtam - a szórakozóhelyeken megengedett létszámot a pánikszint magasan tartása szerint határozzák meg: nem.

Csak akkor van ilyen, ha elcseszik a befogadóképességet, vagy ha túltöltenek egy helyet.

Amúgy meg lehet, hogy nem efféle volt most az ok. Az, hogy több sérült nem volt, tényleg utalhat másra is - mondjuk ha közeli ismerősök a csajok, akkor lehet, hogy valami olyat toltak, amit nem kellett volna. Ezt a lehetőséget erősíti az is, hogy egy agyontaposott áldozat halálának okát azért elég könnyű felismerni: efféle hírbe viszont eddig nem botlottam. Plusz az ujraélesztés sikertelensége. De ez is csak találgatás.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#83) Thunderzolee

Most hívott édesanyám, h ugye nem ott voltam az éjjel? Pedig eszembe volt hajnalban, h ma délelőtt felhívom, h nem voltam ott, nehogy elkezdjen aggódni, ha meghallja mi történt Pesten; csak mire felkeltem, már misén volt, ott meg úgysincs nála a telefonja.
Azt közben nem vettem észre, h hívott már párszor miséről kifelé jövet hallotta az asszonyoktól, h mi történt, otthon meg a híreket hallgatta; tiszta ideg volt, h miért nem vettem fel, már azt hitte mégiscsak ott voltam és bajom esett.
Hát nem lennék msot azoknak a szülőknek a helyében akikhez a rendőrség kopogott be reggel. :(

TV2 képek, és video (alul):
http://hirborze.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1092342

A hivatalos oldal:
http://noisenightmare.blogspot.com/

Szervezői szemmel:
http://szekuriti.blog.hu/2011/01/16/184_west_balkan
(Érdekes, erről a blogról még nem is hallottam.)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#84) CséZé


CséZé
őstag

ide sem írok be mégegyszer.

btw: :(

(#85) zH.


zH.
senior tag

durva. :(

ezután mindenhova csak késsel járok. :D

[ Szerkesztve ]

just be

(#86) tildy válasza Rive (#68) üzenetére


tildy
nagyúr

Inkább minnél nagyobb tömeg van, minnél kisebb helyen és úgy, hogy a menekülési útvonal szűk . Maga a tömeg még nem feltétlen gond.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#87) ^Clown válasza zH. (#85) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Már régóta filózok egy gázpisztolyon...

(#88) .bableWes válasza zH. (#85) üzenetére


.bableWes
őstag

én már lassan 3 éve vadászkésel járok...

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#89) Bocaa


Bocaa
senior tag

én éppen a balhé után értem oda. minket már nem engedtek be. olyan káosz volt :O
senkisetudja mivolt az igazság de rémisztő a dolog :Y

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#90) zH.


zH.
senior tag

és az egyik miskolci. :| nem ismertem ,de nagyon nem tudom elhinni.. :(

just be

(#91) samfishR


samfishR
senior tag

két lányról készült egy emlékvideó, hát bekönnyeztem rajta... szegények.. meg a szüleik.. áh. :(

(#92) gamek!ller válasza samfishR (#91) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Hol lehet megtalálni? Linkelhetted volna.

(#93) ^Clown válasza gamek!ller (#92) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Itt lehet megnézni a videót.

Ilyen fiatalon, előtte volt az élet. Nagyon-nagyon szomorú ez az egész történet :(

(#94) caizzz válasza ^Clown (#93) üzenetére


caizzz
aktív tag

a zene elg gaz, de azert meghato :/

rest in peace :(

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#95) CséZé válasza zH. (#90) üzenetére


CséZé
őstag

mondjuk én azt sem támogatom, hogy egy ilyen fiatal lány ennyire messze bulizzon az otthonától.
nem lennék a szüleik helyében. hihetetlen dolog, ami történt.

(#96) gamek!ller válasza CséZé (#95) üzenetére


gamek!ller
senior tag

De ha már ilyen távolságot megtesz egy buliért a @szért nem megy legalább normális helyre?

^Clown: Köszi, mentettem a linket mert nem tudom megnézni a netem miatt.

[ Szerkesztve ]

(#97) Szten Márs válasza ^Clown (#93) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én ezt nem bírtam végignézni, teljesen kibuktam az elején is, így, hogy tudom mi történt... egyszerűen nem tudok mit mondani. Nem halhatott volna meg... nem lett volna szabad meghalnia. Hány éves volt egyáltalán?

(#98) zH. válasza gamek!ller (#96) üzenetére


zH.
senior tag

na ne mond már ,hogy a noise nem normális buli ,mert nem sznob meg agyonplasztikázott picsák vannak.

just be

(#99) caizzz válasza gamek!ller (#96) üzenetére


caizzz
aktív tag

itt kemenyen a szervezessel volt a gond. maga a wb sok szinvonalas rendezvenyek ad otthon gyarkan, nagyreszt jo emberek jarnak oda. ez viszont kivetel volt, egy irrealisan sok embert vonzo es tul sokretu rendezveny, amit raadasul a rossz hirnevu NNL csinalt. ennek tudataban nem kellett volna elmenni, akarhol is tartjak, durerben, studioban, etc etc.

orulok annak azert, hogy ha mentem is volna tegnap partizni, a studioba mentem volna sporra, eszembe nem jutott volna nnl-re (mar csak a belepo miatt is, mivel allitom, bp-n kell egy min ~2000hufos osszeg ami tavol tartja a nagy tomeget es az oda nem illo embereket).

itt is megoldhattak volna, hogy siman elkernek 2-3ezret a partiert, lehet fele ennyien mentek volna el, de nem lett volna kibaszott tomeg es fejetlenseg. persze nem ez diktalt, hanem a kapzsisag az nnl reszerol (mivel a wb fixaron adta ki elvileg a helyet ok nem erintettek konkretan ebben). tul kellett tolteni a helyet szaros 800 forintokert. ez itt a gond. na meg a moral, ahogy egymasra nem vagyunk kepesek figyelni (osszetaposas).

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#100) PazsitZ válasza caizzz (#99) üzenetére


PazsitZ
addikt

maga a wb sok szinvonalas rendezvenyek ad otthon gyarkan
Nem ismerem a helyet, nem tudom mennyire igaz a cikk, de ebből nekem más jött le: [link]
A szórakozóhelynek nem volt működési engedélye, csak nyilvántartásba vételi számot kapott, így legfeljebb háromszáz fő részvételével, este 10-ig tarthatott volna rendezvényt.
Az üzemeltető 2010 tavasza óta többször is kérte a nyilvántartásba vételt, majd ezeket vissza is vonta, mielőtt még befejeződtek volna a hatósági vizsgálatok. A hivatal hatóságai rendszeresen vizsgálták a helyszínt, legutóbb december 11-én este 10 után tartottak ellenőrzést a helyen, amelyet kiüríttettek, mivel 180 vendéget találtak bent.

Utólag meg a WB és az NNL szépen mutogatnak egymásra kinek lett volna a felelőssége a létszámot, egyebeket kontrollálni.

- http://pazsitz.hu -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.