Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Ijk


Ijk
nagyúr

Sajnos ilyen eset lesz a jövőben is, nem lehet semmit tenni. Úgyis több embert be fognak engedni mint a kapacitás, nem fognak minden szórakozóhelyet átépíteni biztonságos menekülési útvonalakkal, kötekedő, agresszív alakok ugyanúgy bejutnak, korhatáron aluliakat ugyanúgy beengednek ez után is.
A szülők sem tudnak semmit tenni, mert nem zárhatják be a gyereket.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#102) gamek!ller válasza zH. (#98) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem, szerintem nem normális buli. Nagyságrendekkel több drogos köcsögöt vonzott az esemény mint például egy 100 pezsgő. Inkább nézem a plasztikpicsákat mint a sok beszívott kész embereket.

Cizoe: Az lehet, viszont mindezt illegálisan. Valahol olvastam, hogy a helynem nem is volt engedélye. Jó, ezt a nép nem tudhatja, viszont úgy kezdődik a dolog, hogyha látom, hogy ennyi ember van eleve be sem megyek.

A studio jó hely, amikor 1000ft volt akkor sem engedtek be a kapacitáson felül embereket. Dec. 25.-én a szülinapi party-n 1 órakor már nem jöhettek be a népek hiába akartak. Akkor még jól el lehetett férni.

[ Szerkesztve ]

(#103) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ez is a pénz miatt történt.:( Érthetőbben: Ha a klub nem enged be ennyi embert nem történik ilyen, sőt nem is lehetett volna meg rendezniük.:U

(#104) caizzz válasza gamek!ller (#102) üzenetére


caizzz
aktív tag

"Inkább nézem a plasztikpicsákat mint a sok beszívott kész embereket."

na azt ne mondd, hogy a dokkban nem tol fel minden 2. ember egy csíkot indulás előtt :DD

amúgy meg your choice

szerk: ja, a studio ilyen téren korrektul jár el. bár legutóbb noisia/BSE-n voltam tavasszal, akkor is nagyon nyugodt és rendezett volt a beléptetés, annak ellenére, hogy sokáig csak az előtér nyitott.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#105) gamek!ller válasza caizzz (#104) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem mondom, hogy ott nem csinálják hisz saját szememmel látom az ellenkezőjét. Viszont szigorúan SZVSZ a zenéből adódóan nincs annyi szétcuccolt ember mint egy goa party-n.

Igen, 25.-én is csődült be a tömeg, de csak az előtér volt nyitva. Arra a 20 percre amíg nem volt kész a terem nem lehetett bemenni, el sem lehetett férni kint viszont teljesen megértettem a szervezőket, hogy engedik be az embereket az előtérbe mert kint -16°C volt és ömlött a hó. Nem is szóltam egy rossz szót sem miatta mert amikor én az elsők között bementem már majdnem megfagytam és bennem is van emberség.. :)

[ Szerkesztve ]

(#106) caizzz válasza gamek!ller (#105) üzenetére


caizzz
aktív tag

jo a goa az mas. volt a noiseon goa terem is fent, de azoknal meg sokkal szorosabb a pszichedelikus cuccokhoz valo hozzaallas, na meg fura egy nepseg az :)

az viszont tény, hogy akármilyen elektronikuszenei rendezvényre mész, ott a spuri,eki,papír trió mindenhol. na meg persz egy indulos cigi, na meg az alkohol tomenytelen mennyisegben. (bar en partiban max sörözök, folyadék kell, nem a befűtés a töménnyel).

en sokkal inkabb a rendezveny minoseget az emberek viselkedese (ennek ellenere is lehet normalisan viselkedni, teny) itelem meg + a szervezes, hangositas, beleptetes, fellepok minosege alapjan.

na off vege, megyek jatszodok valamit.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#107) proci985 válasza gamek!ller (#105) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ne legyél ebben annyira biztos...:D house bulikon meglepően magas a tudatmódosult emberek aránya.

mondjuk bódultak tényleg vannak mindenhol, van, ahol több, van, ahol kevesebb, és nem mindenhol ugyanazt tolnak. techno bulikban 2004 körül nem véletlenül volt mindenki _nagyon_ udvarias, sose lehetett tudni, hogy akinek rálépett az ember a lábára az mennyire volt bespeedezve. néhány esetben ez valahol a nagyon és az annálisjobban között mozgott, de a négyszögletesen sötétnapszemüvegben vicsorgó vékony -fogyasztószerként is működik...- partyarcok mindig erőteljes gyanakvásra adtak okot.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#108) #65675776 válasza caizzz (#106) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van pár rockzenész ismerősöm. Egyik sem az a józanéletű, mind rendszeresen rommászívja az agyát. Van aki ujjnyi csíkokban szívja a spurit, utána meg rátol egy akkora trombitát, amivel Louis Armastrong sem bírna mit kezdeni. Plusz rá vagy három sör + tömény félóránként. Szóval nem kellene úgy feltüntetni ezt az egész drogos témát, hogy csak az elektronikus zenét szeretők élnek vele.

Úgy általában a bejegyzéshez/topichoz: a rasszista, uszító megnyilvánulásokat még csak virágnyelven se írja be senki!

(#109) gamek!ller válasza proci985 (#107) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ha van itt ember aki valamilyen szinten tudja, hogy milyen egy house buli akkor én köztük vagyok. Nagyon jól tudom, hogy ott is tolják a cuccot rendesen. Én csak azt mondtam, hogy SZVSZ kevesebben mint egy ilyen bulin mint ami volt a WB-ben.

(#110) samfishR válasza gamek!ller (#92) üzenetére


samfishR
senior tag

tényleg linkelhettem volna, bocs. én ezt láttam, itt a zene is "passzol".

[link]

itt a képek is mások, a végén benne vannak a helyszínen készítettek is, az rázott meg igazán...... szörnyű.. :(

(#111) caizzz válasza #65675776 (#108) üzenetére


caizzz
aktív tag

azert irtam igy, mert a tema is az elektronikus zenei rendezvenyekrol volt, sot igazabol nekem ezzel kapcsolatban van tapasztalatom.

a kiegesziteseddel egyetertek

marakujás kőbányai

(#112) tildy válasza gamek!ller (#105) üzenetére


tildy
nagyúr

Ettől függetlenül goa partyn még sosem kötöttek belém, ellenben a diszkóval, ahova 17 éves korunkban jártunk.

A köcsögözést meg nem kéne. Nekem sokkal rosszabb "élményeim" vannak alkohol hatása alatt álló fiatalakról , főleg férfiakról, mint egy sarokban füvet szivogató ( vagy egyebet toló) társaságról.
PEdig hidd el mindkét tipusú buliban voltam már, ráadásul többnyire alkohol/drogok hatásától mentesen, tisztán.

D1rec: mivel nem szeretek mások előtt "zülleni" és nem örültem volna , ha ilyen-olyan okok miatt de probléma lenne, és netán elveszthetném emiatt a munkám, azt kell mondjam: tévedsz. NEm, nem folyok bele a környezetbe. Mondhatni ésszel használok bármit is, akár piáról akár másról van szó. Mellényúltál, ugyanis rengeteg bulit toltam le pia és egyéb segédanyagok nélkül (sört nem szeretem,a tömény drága, maradt a bubis víz. Ami egyébként addiktív:D:D)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#113) D1Rect válasza tildy (#112) üzenetére


D1Rect
félisten

Lehet mert goa partyn teljesen belefolysz a környezetedbe. :DDD

(#114) tiv83us válasza ^Clown (#93) üzenetére


tiv83us
veterán

Kar volt elrontani a videot ezzel a borzaszto ordenare mondokaval, amit ala tettek...

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#115) gamek!ller válasza D1Rect (#113) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Csodálom, h nem kaptam még tőled semmilyen füves mondatocskát.. :P:P

(#116) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Ne egy ilyen topikban vigadjatok már, ha lehetne... Elnézést, de ez itt nagyon nem.

(#117) proci985 válasza gamek!ller (#109) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

fenetudja, nagyon fiatalok körében volt népszerű a sorozat, azok meg inkább még csak füveznek (van kivétel persze, ismertem olyat akit 16éves korában kivágtak gimnáziumból mert terített, és nem kizárólag füvet, közben persze aktívan fogyasztott is), olcsóságra rámenő partyban általában nem fognak drága cuccokat tolni. szal nem hinném, hogy a psy részlegen tele lettek volna nyomva mindenféle pszichedelikus anyagokkal (tömeg miatti para meg anélkül is bőven megvan). egyébként a psy/goa is tökéletesen élvezhető ásványvízzel is, nem kell hozzá készen lenni. (ásványvíz további tesztelését egyébként vállalnám, ha jönne valamikor pl infected mushroom a környékre;], régi a tapasztalat, meg kéne erősíteni:DDD)

és mivel egyikünk se volt ott, szerintem véleményt sem tudunk alkotni.

másik meg: tényleg nem csak elektronikus zenére jellemző a dolog.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#118) Wictor válasza Szten Márs (#97) üzenetére


Wictor
senior tag

18 éves volt a két lány az emlékvideó szerint (1992.11.11. / 1992.11.30.)
"Szépen" indul ez az év is, hogy rohadjon meg... :(

[ Szerkesztve ]

(#119) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Nagyon cudar, ami ott történt. És tényleg, ahány "hírportál" létezik, annyiféle beszámoló (többnyire a szemtanúktól eltérő információ). Itthon megtörténhet. Biztosan még a felelősök is megússzák egy kis pénzbirsággal, vagy pár év felfüggesztettel. :(

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#120) gamek!ller válasza samfishR (#110) üzenetére


gamek!ller
senior tag

~0:40-nél vízipipázik a lányka. Többet nem mondok. ~2:20-nál helyesírási hiba. ~2:50-nél is.. Omg. Azért a videó készítője odafigyelhetett volna jobban is.

[ Szerkesztve ]

(#121) caizzz válasza gamek!ller (#120) üzenetére


caizzz
aktív tag

ne kukacoskodjunk már ilyen szituban, mert a végén még bunkónak nézlek..

marakujás kőbányai

(#122) gamek!ller válasza caizzz (#121) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nézz. Akár válaszolhatnám azt is rá, hogy: Egy ilyen szituban illene odafigyelni a részletekre is mert tudom, hogy több százan / ezren meg fogják nézni az adott akármit.

(#123) Szten Márs válasza gamek!ller (#122) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tudod, "egy ilyen szituban" igen nehéz összeszedni a gondolatainkat, magunkat, akár még a tagjainkat is, hogy normálisan üssék le a billentyűket a billentyűzeten. Mert aki a videót csinálhatta - és azóta törölte, gondolom hasonló megjegyzések miatt - úgy vettem ki, hogy ismerte az áldozatokat.
És komolyan képtelen vagyok elhinni, hogy te erre figyeltél. Ehhez nem is tudom mi kell... elemezgetni a képeket, kiírásokat és beléjük kötni - amikor ez a videó két lány haláláról szól. Amikor olyan képeket látunk, amikor éltek és örültek az életnek és most nincsenek többé. Mindegy. Hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

(#124) gamek!ller válasza Szten Márs (#123) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Azt hiszitek érzések nélkül néztem végig a videót? Hát nem. Körülbelül a 20. másodpercben már könnyeztem. Azt sem tudjátok, de én az éjszaka közepén 2 órakor Mr.Csizmástól kaptam egy sms-t, hogy jól vagyok e és, hogy ugye nem voltam ott. Mélységesen jól esett, azonnal felkeltem, válaszoltam neki és elolvastam az akkor fellelhető híreket. Sírtam akkor is.

Igazad van, miszerint nehéz ilyenkor. Tudom, hidd el. Éltem már át nem egyszer és most így utólag belegondolva igazatok van. Bocs.

Nee, ne hagyjuk, tényleg igazatok van. Kicsinyes voltam.

[ Szerkesztve ]

(#125) zH. válasza gamek!ller (#120) üzenetére


zH.
senior tag

"~0:40-nél vízipipázik a lányka."
És akkor mivan? :F

just be

(#126) samfishR válasza gamek!ller (#124) üzenetére


samfishR
senior tag

Pedig már megírtam a velős kommentet, de látom fölösleges lett volna. Kicsit kitágult a szemem a fentebbi hozzászólásodon.

[ Szerkesztve ]

(#127) caizzz válasza zH. (#125) üzenetére


caizzz
aktív tag

hátmerakkor 99%, hogy mocskosgecidrogosfüves szarházi, és mekkora szerencsétlen, hogy nem az IQ 20-as bárányattilára tolja egy szál tangában. ÉÉTED?!

marakujás kőbányai

(#128) gamek!ller válasza zH. (#125) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Azt tényleg hagyjuk..
(#127) caizzz : Lehet itt poénkodni meg kifigurázni engem de nem szerencsés dolog. Kb fél éve nem hallgatok bárányt amúgy.. :(((
samfishR: :R
Szten Márs: :R

[ Szerkesztve ]

(#129) Szten Márs válasza gamek!ller (#124) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, a hozzászólásodból elég érzelemmentes hozzáállás jött le, de tévedtem/tünk. :R

(#130) zH. válasza gamek!ller (#128) üzenetére


zH.
senior tag

szerintem ne.

_o_

nembírom ,összedobok valami normális videót..

[ Szerkesztve ]

just be

(#131) caizzz válasza gamek!ller (#128) üzenetére


caizzz
aktív tag

Most meg lettem fenyegetve? Hogy jutottunk el idáig? Erősen provokatív volt amiket beírtál, szerintem azt nem kellett volna begépelni inkább.

Na lollerkodás helyett tessék menni aludni mindenkinek.

marakujás kőbányai

(#132) gamek!ller válasza zH. (#130) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Szerintem meg de, mert ha leírnám tulajdonképpen mit gondolok akkor banán lenne. Megvan a véleményem a helyről és erről az egészről. A videót várom.

(#131) caizzz: Ugyan már, mért fenyegetnélek meg? Csupán nem értem mire volt jó az a hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

(#133) zH. válasza gamek!ller (#132) üzenetére


zH.
senior tag

füvezel ,de az ízesített dohányba ,amit átszűr a víz és le se kell szívnod a tüdődbe belekötsz? gz.

@repost: hagyjuk már ezt a tudnék szépeket írni közhelyet. ki a f>sz nem tudna? szerencsére van szabályzat..

[ Szerkesztve ]

just be

(#134) gamek!ller válasza zH. (#133) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem füvezem. Ne menj a szabályzat mögé, inkább tényleg menj aludni.

[ Szerkesztve ]

(#135) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Emberek, ez NEM az a topic. Itt meghalt három lány. Értitek? Egyetlen szó, de értitek mit jelent? Ez az ő topicjuk, ez erről szól. Nem ez az a hely arra, hogy hülye, piti dolgok miatt egymásnak essetek és mutogassatok egymásra. Ennyi legyen már mindenkiben, hogy nem itt teszi. Ott a box-topic, privát, akármi. Ne ide...
Ja és még valami: ti tudtok itt ezen vitatkozni, és ez a pillanatnyi gondotok, hogy hú a másik mit mondott... Van, aki már soha nem fog ilyesmin és máson sem vitatkozni, és vannak szülők/barátok, akik baromira örülnének, ha ez lenne a pillanatnyi gondjuk... ezen tessék elgondolkozni. És azon, hogy ezek mellett mennyire jelentéktelen ez a vita. Érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#136) westcoastog


westcoastog
veterán

(#137) gamek!ller válasza Szten Márs (#135) üzenetére


gamek!ller
senior tag

:R Igazad van, fogjuk vissza magunkat.

Zh.: Te is. Kérlek. Egyszer már összevesztünk rendesen, azóta nem beszéltünk, igaz válaszoltam a hsz-eidre. Ne akard már újrakezdeni. Ha újraakarod, hát legyen, privátban várlak. Ide nem várok több hsz-t tőled kapcsolatban erről.

westcoastog: Pont akartam linkelni én is.

[ Szerkesztve ]

(#138) danih


danih
addikt

Hihetetlen mennyi az ellentmondás. Vajon hazugság, hogy megfulladtak?
Vagy tényleg megkéselték őket, mint azt ahogy rengeteg szemtanú állítja.
A szülők képébe is belehazudik majd az orvosszakértő? Már ha tényleg késelés volt, persze.
Ti kinek hisztek?

(#139) Lenry


Lenry
félisten

emberek!

én leszek mindjárt az empátiamentes fasz, de nem érdekel, megkérdezem

híroldalakat/híradót nézve naponta emberek százainak haláláról értesülhetünk, köztük sok magyarról, de még ha csak lokális híreket nézve is legalább hetente befut egy halálos baleset, egy gyilkosság/öngyilkosság, stb.
mégis ebben a diszkós ügyben úgy viselkedik az ország, mintha soha nem halt volna még ember erőszakos halált.
miben más ez a mostani eset?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#140) gamek!ller válasza danih (#138) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Felesleges találgatni, 1-2 hét és kiderül.

Lenry: Igazából semmiben. De ez van. Talán a helyszín, a körülmények, az idő és a részletek.

[ Szerkesztve ]

(#141) Wictor válasza danih (#138) üzenetére


Wictor
senior tag

Egyértelmű, hogy a szemtanúknak...

(#142) Szten Márs válasza Lenry (#139) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szokatlanok a körülmények, a helyszín. Fiatal lányok az áldozatok. Ez utóbbi talán nem annyira ritka (sajnos), de alighanem minden esetben megrázó.

(#143) westcoastog válasza Lenry (#139) üzenetére


westcoastog
veterán

Mondjuk itt sokezer ember volt a dologban ahol mégtöbben halhattak volna meg, sok kapzsi ember miatt, + nagy a köd hogy mi robbantotta ki a dolgot.

(#144) CséZé válasza Lenry (#139) üzenetére


CséZé
őstag

abban, hogy nem igazán etikus késsel berontani egy diszkóba és - a szemtanúk nagyrésze szerint - leszúrni pár lányt.

(#145) Lenry válasza Szten Márs (#142) üzenetére


Lenry
félisten

a fiatal lányokat még aláírom, de hogy szokatlan körülmények és helyszín? nem kellene az összes ujjam, hogy megszámoljam hányszor voltam diszkóban, és így is sikerült olyat kifognom, hogy egy heringes doboz ahhoz képest maga volt a Solaria.
ha ez a jelenség általános akkor az a kész csoda, hogy eddig nem tapostak senkit így agyon

(#144) CséZé lemaradtam valamiről

(#146) proci985 a halálesetek nagy része elkerülhető lenne, és elég sok olyan helyen halnak meg emberek, ahová nem ezzel a szándékkal mennek.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#146) proci985 válasza Lenry (#139) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

elkerülhető lett volna.

meg alapvetően az ember szórakozóhelyre nem meghalni megy.

és igen, kész csoda, hogy eddig nem lett baj, de ezt már leírtam itt előtte is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#147) danih válasza Lenry (#139) üzenetére


danih
addikt

Elmondom miért izgat engem ennyre.
Az eset ugyanis vízválasztó lehet.
Ha valóban cigányok gyilkoltak, (ismétlem HA és AMENNYIBEN így történt) - akkor itt nem egy közönséges gyilkossággal van dolgunk, hanem egy olyan esettel, ami két dolgot mutat:
- valakik már ezt is meg merik tenni, többszáz ember előtt gyilkolni
- mások pedig különböző érdekből ezt megpróbálják eltussolni
Nagy itt a kavarás, szokatlanul nagy, és ezt sokan érzik.
Másrészről én még valamire kíváncsi leszek, mégpedig az internet erejére és a magyar netes társadalom viselkedésére.

(#148) zH.


zH.
senior tag

aki még nem látta volna. link

just be

(#149) Varoz válasza Lenry (#139) üzenetére


Varoz
őstag

Szerintem a legjobban az nyom a latban, hogy fiatalok voltak és előttük az élet.
Még csak bele se kóstolhattak az életbe.
Vajon voltak már igazán szerelmesek? Vajon szerettek igazán és szerették őket igazán? :O :O :O
Nekik már nem lesznek gyerekeik, unokáik vagy dédunokáik.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#150) Lenry válasza danih (#147) üzenetére


Lenry
félisten

na mostmár tényleg kimaradt valami, legalábbis cigányokról eddig nem hallottam, bár eddig csak néhány polkorrektnek mondható oldalt néztem, a kurucot meg pont annyira tartom hiteltelennek, mint bármelyik pártlapot, ezért azt nem olvasom, meg nem is igazán érdekelt a téma, csak hirtelen a csapból is ez folyik

én még valamire kíváncsi leszek, mégpedig az internet erejére és a magyar netes társadalom viselkedésére.
ezt előre megmondom neked: a netes társadalomban mindenki kurvára erős, legyőzhetetlen és kemény. a gyakorlatban az internet ereje ilyen szempontból nulla.
erről nagyon sokszor, nagyon sok weboldalon meggyőződhettem már, hogy a kommenthuszárok valójában akkor is lusták/beszrik lennének felemelni a seggüket, ha csak a szobából kellene kimenniük egy ügyért.

(#152) danih nem vagyok fönn facebookon

futótűz: és mit érnek el vele? hogy nem kettő, hanem négy napig fog ezzel a fősodratú média foglalkozni, aztán annyi. nem először fordult már elő

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.