Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Mans20


Mans20
addikt

Olvastam olyat is hogy valaki az ötödikről esett ki,amikor 4 szint van,szökőárról mért nem írtak?

(#352) tope


tope
addikt

1 költői kérdésem lenne.
Tudták hogy ilyen buli lesz (több mint 300 ember, és este 10 utánig) és azt is hogy nincs engedélyük erre, akkor miért nem léptek az illetékesek ?
Köszönöm a választ aki tudja

Hány sérült van, mert erről szó nem esik ?

(#353) gamek!ller válasza Mans20 (#351) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Igen, ezt én is olvastam de utána pár órával már a 3. emeletről esett ki az illető.

(#354) Rive válasza Mans20 (#351) üzenetére


Rive
veterán

Légy te az első ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#355) Ijk válasza tope (#352) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért tartottak vizsgálatot az engedélyezéssel kapcsolatban, hogy a helyi önkormányzat/hatóságok megmossák a kezüket.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#356) Dany007 válasza Ijk (#355) üzenetére


Dany007
veterán

Kb. tipikus példája annak, hogy amíg nem történik tragédia addig mindenki szarik mindenre...

(#357) Wictor


Wictor
senior tag

Mi van olyankor, ha az történt, hogy a rendőrök meglepetésszerűen razziát tartottak 11 után (kaptak valahonnan egy fülest, hogy nem stimmel a helyszínnel valami), a szervezők ezt megtudták, gyorsan kiparancsolták az embereket, megindult a tömeg. A bent lévők közül megtudta egy olyan "banda", hogy rendőrök miatt kell kimenni, akiknek éppen menekülni valójuk volt (pl: drog miatt). De a tömeg miatt nem tudtak előrébb jutni, előkapták a kést, hadonászva haladtak, a két lányt leszúrták, ennek láttán pánik alakult ki, még jobban tört előre a tömeg, még több embert gyalultak le (így fulladt meg a 3. lány - aki valószínűleg tényleg megfulladt). Kijutottak. Az egyik lány vérében tehát nyugodtan lehetett drog. A 3 lány meghalt, a rend őrei pedig hallgatnak a valóságról, mivel mindez az ő hibájukból történt?! A szemtanúk meg csak a késelést látták, emiatt mondja mindenki ugyanazt. Ez megmagyarázza azt is, hogy voltak ott "olyan hamar" a rendőrök közül néhányan.

Lehet valóságalapja?

[ Szerkesztve ]

(#358) tope válasza Ijk (#355) üzenetére


tope
addikt

Az "eset"től függetlenül, hogy engedélyezték a bulit ?

(#359) zH. válasza tope (#352) üzenetére


zH.
senior tag

link

just be

(#360) dabadab válasza Wictor (#357) üzenetére


dabadab
titán

Ha ram hallgatsz, inkabb nem erolteted ezeket az alternativ valosagmagyarazatokat.

DRM is theft

(#361) Wictor válasza dabadab (#360) üzenetére


Wictor
senior tag

Rendben. Akkor törölhető. Ez is... :)

(#362) gamek!ller válasza Wictor (#357) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Mire jó találgatni? Majd megmondják. Vagy nem.

(#363) Gergő_


Gergő_
őstag

Elnézve a hozzászólásokat. huh :(
Tegyük fel, hogy tényleg késelés történt, aminek ugye elég kicsi a valószínűsége elnézve a képeket, a kis lépcső és a 2-3 ezres tömeget, mert a lépcsőn nyomták őket agyon...
Tehát még ha késelés is lett volna, nagyon nem lenne kifizetődő etnikai kérdést csinálni belőle, mert könnyen egy polgárháborúhoz hasonló helyzetet szülne... :(
Sokan ugranak arra, hogy ezt biztosan a cigányok csinálták, miattuk van minden. Szerintem legyetek egy kicsit bölcsebbek és gondolkodjatok milyen következményei lehetnek egy ilyen 21. századi vérvádnak...
Szerintetek ha tényleg egy srác késelte volna meg a lányt, nem lincselték volna őket meg azon nyomban? Én kapásból ráugrottam volna, aztán jöhettek volna a biztonságiak gondoskodni róluk.

(#364) Wictor válasza gamek!ller (#362) üzenetére


Wictor
senior tag

Utóbbi.

Gergo_: "Szerintetek ha tényleg egy srác késelte volna meg a lányt, nem lincselték volna őket meg azon nyomban?" Pánikhelyzetben, mikor mentik a saját p*csájukat az emberek? :)

Lauda (#365): Médiában úgy terjedt el, hogy leállt a zene, felkapcsolták a fényeket és bemondták, hogy hagyják el az épületet.

[ Szerkesztve ]

(#365) Lauda válasza Wictor (#357) üzenetére


Lauda
félisten

Egyetlen szemtanu sem nyilatkozott arrol, hogy ki akartak oket "parancsolni" a helysegbol, szoval nem sok valosagalapja lehet.

(#366) Воланд válasza Wictor (#357) üzenetére


Воланд
titán

Szerintem jobban járnál, ha összeesküvés-elméletek gyártása helyett leülnél a fotelba és elolvasnál egy könyvet, lehetőleg valami szépirodalmat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#367) RexpecT


RexpecT
addikt

"Ha észt barbár beszámolója alapján jelen lévő kötekedő srácoknak valóban köze volt az esethez, akkor kétségtelen, hogy számon kell kérni őket, nem azért, mert valamilyen etnikai csoporthoz tartoznak, hanem azért, amit tettek, ha tettek, és ugyanúgy kellene tenni magyarral, japánnal, mexikóival, bárkivel, mert ez a törvény előtti egyenlőség. Jó lenne elindulni egy olyan világ irányába, amelyikben nem kell félnie senkinek azért, mert ez vagy az, de ne is engedhessen meg magának senki másoknál többet, csak mert ide vagy oda tartozik."

[ Szerkesztve ]

(#368) Lauda


Lauda
félisten

[link] 5 perctol mondanak erdekeseket. :U

Az onkormanyzat nem tudott rola, mindenki mas igen? Bezaratni nem lehetett korabban, miert nem? Tavaly volt 4500 fos buli is, arrol se tudott az onkormanyzat? Vicc az egesz ami folyik ebben az orszagban.

Wictor Hol olvastad ezt?

[ Szerkesztve ]

(#369) Wictor válasza Lauda (#368) üzenetére


Wictor
senior tag

Egyik csatornán nyilatkozott tegnap este egy srác, miszerint felkapcsolták a fényeket, a zene elhallgatott, mondták, hogy hagyják el az épületet, fél óra múlva jöhetnek vissza a cuccaikért... amiből hajnal 4-5 óra lett. Nem hallucináltam, ketten is hallottuk.

De én már megszólalni sem merek, mert hülyének titulálnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#370) Воланд válasza Wictor (#369) üzenetére


Воланд
titán

Akkor kezdték el kiüríteni a felsőbb szinteket, amikor már megtörtént a baj és jöttek a mentők, meg a rendőrök. Nem előtte.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#371) proof88


proof88
addikt

Egyébként meg tényleg van olyan videófelvétel, ahol nem pánikszerű menekülést látunk, hanem szép lassan mennek le az emberek. De olyan is van, ahol a srácok mesélik, hogy pánik volt, az egyik levegőt is résen keresztül tudott csak venni. Gondolom pánik akkor volt, amikor a késelés is. Akkor tényleg pánikszerűen rohanhattak az emberek. De ugye több emelet volt, pl legfelül buli közben az emberek 90%-a nem tudott semmiről, ők már csak akkor jöttek rá hogy gáz van, amikor leállították a zenét, villany fel és kiterelték az embereket. Tehát az emberek egy része ott lehetett a késelés közelében, a másik része meg bulizott tovább nem tudva a dolgokról. Persze nem biztos, hogy volt késelés, de akkor a kérdésem az, hogy miért állították meg a zenét és kapcsolták fel a villanyt? Még először olyanokat is lehetett olvasni, hogy a pánik azért volt, mert leállt a zene és felkapcsolták a villanyt. Én ezt nem hiszem, de tegyük fel hogy így volt és valaki hülye tényleg poénból kiabálta hogy késelés. De akkor is: miért állt le a zene? Valami oka csak volt!

szerk.: azért látom jött mindenféle rendőrautó. A zöldek azok mik? Azt hittem azok határőrségék. Egyébként pl utv.hu kameráját nem veszik fel és őrzik meg pl 24 óráig? Ha tényleg futottak el emberek onnan, akikről megy a pletyka, hátha láthatóak lennének a felvételeken. Amiből persze csak alakokat lehetne látni, de legalább alapot adna a 6 fős társaságnak.

[ Szerkesztve ]

(#372) Wictor válasza Воланд (#370) üzenetére


Wictor
senior tag

Mindegy. Leírtam, de töröltem. Majd rájönnek. Egyszer. 50 év után. Addig még párszor megtörténik valami hasonló. :)

[ Szerkesztve ]

(#373) bullseye válasza RexpecT (#367) üzenetére


bullseye
addikt

"számon kell kérni őket, nem azért, mert valamilyen etnikai csoporthoz tartoznak, hanem azért, amit tettek, ha tettek, és ugyanúgy kellene tenni magyarral, japánnal, mexikóival, bárkivel, mert ez a törvény előtti egyenlőség. Jó lenne elindulni egy olyan világ irányába, amelyikben nem kell félnie senkinek azért, mert ez vagy az, de ne is engedhessen meg magának senki másoknál többet, csak mert ide vagy oda tartozik."

QFE

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#374) Lauda válasza Wictor (#369) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem az a legfelso szint lehetett, ahol nem volt panik es a rendorok szoltak, hogy kapcsoljak le a zenet es menjen ki mindenki.

(#375) Воланд válasza proof88 (#371) üzenetére


Воланд
titán

És Wictor. Milyen késelés? Hol a bizonyíték? Egy fénykép, véres emberek, véres ruhadarab, bármi. X szinten összetorlódtak az emberek, a tömegben valaki mondott valami baromságot, vagy történt valami (nem fogok találgatni, hogy mi, mert én nem voltam ott, és ti sem) hirtelen megindultak, agyontapostak 3 lányt, a a felsőbb szinteken meg folytatódott a buli, mert senki nem tudta, hogy történt volna bármi is x emelettel lejjebb. Amikor megérkeztek a mentők, rendőrök akkor kezdték el kiüríteni a felsőbb szinteket, akkor kapcsolták le a zenét. Vagy ez nektek túl egyszerű, mindenképpen késelésnek kellett történnie?

Btw: Régebben amikor még aktívan jártam punk koncertre volt egy-két húzósabb esett, ott is simán agyontaposhattuk volna egymást ha nem figyelünk oda. Úgyhogy én előbb elhiszem azt, hogy a három lány megfulladt, mint azt, hogy valakik leszúrták őket, de az egész kormány, rendőrség, mentők, szóval mindenki letagadja ezt és el akarják tussolni az ügyet.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#376) proof88 válasza Lauda (#374) üzenetére


proof88
addikt

igen én is így gondolom ... tehát a pániknak köze nem volt ahhoz hogy leállt a zene, mert az már egy másik sztori ...
örülök, hogy barátnőm húga és osztálytársai nem mentek át arra a helyre, mert aznap volt szalagavató és utána mentek bulizni a király utcába ... én mentem érte hajnali 4-kor, meg is lepődtem hogy mi van, nem kanyarodhatok rá a körútra ... :F

(#377) bLaCkDoGoNe válasza Gergő_ (#363) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Te nem ebben az országban élsz?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#378) proof88 válasza Воланд (#375) üzenetére


proof88
addikt

oké tehát a gondolatmeneted az, hogy lejjebb kiáltotta el valaki poénból, hogy késelés, ezért ott lett pánik és baj, a felső szinten meg addig ment a buli amíg le nem állt a zene és villanyt kapcsoltak ... én ezt is elfogadom, én is csak feltételeztem ... egyébként véres ruhadarab, vér lehetett az épületben is, de olyan fotókat nem láttam ... azt is hihetem, hogy akit valójában leszúrtak, az épületben maradt, a 3 zsák kint pedig tényleg 2 lány és egy fiú/férfi teste, és a 3. lány tényleg az épületben maradt.

(#379) Воланд válasza proof88 (#378) üzenetére


Воланд
titán

Jah értem, szóval valójában négy áldozat volt, csak ezt is tagadja a kormány. És tudtommal másnap beengedték az embereket ugyan oda - ahol elméletileg a késelés történt - a cuccaikért. Biztos kitakarítottak. Ugyan már.

A véleményem az, hogy felesleges elméleteket gyártani, ott volt több ezer ember, tudtommal egyetlen egy sem tud hitelt érdemlő bizonyítékkal (fénykép, véres ruha, az esetleges tettesek személyleírása) szolgálni a késelést illetően mégis egyesek más magyarázatot nem tudnak elfogadni. :(

Szerk.: Arra gondolom emlékeztek még egy páran, mikor az a kissrác leszúrt egy idősebb gyereket a Blahán. Na én két nappal később jártam abban a villamosmegállóban és még akkor is tiszta vér volt ott a beton.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#380) gamek!ller válasza Wictor (#364) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Valamit muszáj lesz mondani konkrétat mert még a végén polgárháború lesz.

woland_y2k : A szerkesztést megerősíthetem, emlékszem a dologra és igaz. Én is láttam.

[ Szerkesztve ]

(#381) Sdi


Sdi
addikt

Srácok, akik itt a késeléses teória mellett kardoskodnak, láttak már halálosan megszúrt embert ? Az eddigi írások alapján, kötve hiszem. A késelés esetén, ritka kivételektől eltekintve / amikor befelé vérzik el a delikvens /, brutális mennyiségű vér szokott lenni, a helyszínen és körülötte, ezt nem lehet pikk-pakk eltüntetni. Ha senki nem látott nagyobb mennyiségű vért a helyen és a környékén, akkor a késelés nagyon nagy valószínűséggel kizárható, arról nem is beszélve, hogy a mai időkben / szemben az összeesküvés gyártók téziseivel / nagyon nehéz 2-300 ember szájára lakatot tenni, ilyen rövid idő alatt.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#382) Воланд válasza gamek!ller (#380) üzenetére


Воланд
titán

Te melyik országban élsz? Az elmúlt 20 évben voltak ettől sokkal súlyosabb esetek, amik jobban érintették a magyar társadalom egészét (volt ami anyagilag, volt ami máshogy) mégsem volt soha semmilyen komolyabb megmozdulás (talán a taxisblokádot lehet annak venni, de ott is csak egy réteg mozdult meg, nem a társadalom egésze). Polgárháború, pff. Te is menjél inkább olvasni, neked a történelemkönyveket tudom javasolni.

Szerk.: Nem akartam bunkó lenni, sorry, de ez az eset tényleg kevés egy polgárháborúhoz.

(#381) Sdi: Ennyi. Arról nem is beszélve, hogy sokkal több embert kellene elhallgattatni, mint 2-300 fő.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#383) Sdi válasza Воланд (#382) üzenetére


Sdi
addikt

A minimumot határoztam meg, csak elfelejtettem odaírni :B

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#384) Lauda válasza gamek!ller (#380) üzenetére


Lauda
félisten

Itt lathatod a videon a hivatalos allaspontot, ennel tobbet nem nagyon fogsz kapni. Vagy milyen konkretumra varsz? :)

(#385) gamek!ller válasza Воланд (#382) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Melyik országban élsz? Sajnos itt Magyarországon. Még egyszer mondom: SAJNOS!

Nem tudom mire játszod itt a nagyfiút. Neked is kellene olvasni, csak nem történelemkönyvet meg ilyeneket hanem vissza az egész topikot. Honnan tudod, hogy nekem mi a véleményem?

Reménykedem benne, hogy igenis megmozdul az ország ha kiderül az igazság! Nem erről az egy esetről van szó, hanem az összes eddigiről egyben!

A fél hozzászólást kitöröltem mert a topik kiemelt moderátori figyelem alatt áll.

Lauda: Köszi, de nem tudok valamiért videókat nézni.

[ Szerkesztve ]

(#386) ferensz válasza gamek!ller (#385) üzenetére


ferensz
senior tag

"Melyik országban élsz? Sajnos itt Magyarországon. Még egyszer mondom: SAJNOS!"

Hát akkor meg mire vársz még? Ha itt akarod hagyni szülőfölded pakolj, indulj, szeretteiden kívül ezek szerint nem tart itt senki, illetve semmi, nem mi fogunk visszatartani téged.

Hogy on is legyek: Simán illuminált állapotban is volt már velem olyan, hogy összekombináltam emlékképeket, és valami tök hülyeségről voltam meggyőződve, hogy az történt. Lehet, hogy a késes teóriával előállókkal is valami hasonló történhetett. Minden esetre én is kíváncsi lennék, hogy mi történt ténylegesen.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#387) Lauda válasza gamek!ller (#385) üzenetére


Lauda
félisten

El is olvashatod, a nyilatkozat lenyege le van irva. :K

(#388) gamek!ller válasza ferensz (#386) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Tudom nagyon jól, nem is tudnál visszatartani... Egyszer már ki lettem osztva mert így gondolom, akkor sem érdekelt és most sem fog. Ez a topik újra elmondom: Nem erről szól.

Nagyon felkaptátok ezt a "te melyik országban élsz" dumát.. Szerintem nagyon gáz. Te is kíváncsi vagy mi történt valójában, mégsem szóltam hozzád egy rossz szót sem.. Be lehet fejezni amúgy a vitát.

Lauda: :R

[ Szerkesztve ]

(#389) Воланд válasza gamek!ller (#385) üzenetére


Воланд
titán

Én olvastam az egész topikot és a másikat is, meg még ezer mást és egy bizonyos pontig nem írtam sem ide, sem pedig máshova.

Én is csak azt tudom kérdezni, amit Lauda kérdezett, hogy milyen igazságra vársz? Arra, hogy tényleg kisebbségiek tették csak eltussolta a kormány? És akkor ennek a bejelentésnek az örömére lehet majd utcára menni (és akkor még finoman fogalmaztam) vagy mégis mire?

Ááá hagyjuk, megyek inkább a szakmai topikokba, annak legalább van értelme.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#390) proci985 válasza proof88 (#371) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"Persze nem biztos, hogy volt késelés, de akkor a kérdésem az, hogy miért állították meg a zenét és kapcsolták fel a villanyt"

mert közben meghalt három ember, a hely meg kb 10szeresen túl volt terhelve, a helynek nem volt engedélye, a kintlévő rendőri egységek parancsnoka pedig valószínűleg úgy döntött, hogy akkor most mindenki azonnal kifelé, mielőtt még meghalnak többen. szerintem egy idő után ezért állt le a zene.

ami miatt bent semmit nem tudtak a dologról az több okból is lehetett (színtiszta spekuláció, nem voltam ott):
- volt 10 darab szervező, és akkora tömeg, hogy nem igazán lehetett a tömegben mozogni (szervezőknek sem).
- miután a rendőrök rájöttek, hogy itt nagy a baj (értsd, van három halottunk és még háromezer fő életveszélyes körülmények között bent), elkezdtek kiüríteni, viszont a lépcső továbbra is szűk volt. tehát, lehet úgy döntöttek, hogy még picit hagynak bizonyos termeket, mert egyrészt úgyse fért volna ki több ember, másrészt pedig balesetveszélyes is lett volna, ha a tömeg megint megindul kifelé.
- ha valaki tényeg felkiáltott, hogy késelés, abban az esetben max lokálisan indulhattak meg az emberek kifelé. aki volt már buliban, annak lehet fogalma, hogy a hang mennyire terjed. folyosókon pár méter, bent meg nem véletlenül kommunikál az ember fülbeordibálással/smssel.
- amikor felkapcsolják a villanyt és leáll a zene, a tömeg nem egy emberként indul kifelé. először van téblábolás, meg hé, meg kapcsoljátok vissza (info nem terjed gyorsan, heringállapotban nem igazán lehet a telefont birizgálni sms miatt!), szóval tömeggel tapasztaltaknak -irányító rendőrök- a dolog már kontrollálható.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#391) gamek!ller válasza Воланд (#389) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Fogalmazok máshogy. Az eddigi homályos foltokat szeretném több ezer emberrel egyetemben tisztán látni. Menj csak, mi úgyis túl hülyék vagyunk hozzád képest.

[ Szerkesztve ]

(#392) ferensz válasza Воланд (#389) üzenetére


ferensz
senior tag

Igaz, hogy nem engem kérdeztél, de én olyan igazságra lennék kíváncsi, ami úgy sem fog kiderülni. Hogy mi indította el a futkorászást ténylegesen, vagy mi történt ténylegesen. Nem tudok hinni egyik verziónak sem, bár a nem késelésest valahogy hihetőbbnek érzem. Mindegy, majd kiderül, hogy mi fog még kiderülni, vagy nem.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#393) Воланд válasza gamek!ller (#391) üzenetére


Воланд
titán

Akkor ezt írjad, ne pedig kétértelműen fogalmazz, mert az max élőbeszédben, gesztusokkal együtt célravezető, de két, egymásnak ismeretlen személy esetében nem mindig működőkepés dolog. Én egy szóval sem írtam olyat, hogy hülyék lennétek, de ha neked így jobb, ám legyen.

(#392) fec555: Na ezt így értem és megértem. Azt én sem tudom, hogy miért tört ki a pánik, de a késeléses sztorit a jelenlegi bizonyítékok fényében teljesen elvetem. Nagy tömegben bármi kiválthat olyan reakciókat amik ehhez hasonló tragédiához vezethetnek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#394) feka007


feka007
nagyúr

(#395) bullseye


bullseye
addikt

olyanok vagytok/vagyunk kissé, mint a megélhetési tiszteletes az USA sorozatokban, amint X perccel az esemény után már követeli a nyomozás eredményét, mert miért titkolóznak, biztos valami történt.

A nyomozás lezárásig nem lenne szabad semmit nyilvánosságra hozni. Ezt most megszegték, mert már ekkora balhé lett, és még nagyobb lett volna a késeléses történetből. Lenyilatkozták, amit már biztosan tudnak, meg amit lehetett jelen pillanatban (előzetesek, stb.). De az, hogy miért, miből indult az egész, az ha egyáltalán kiderül valaha, napokba, akár hetekbe is kerülhet, ha egyáltalán kideríthető mások leírása meg felvételek alapján. B variáció, hogy valaki X hónap után a lelkiismerete miatt bevallja. Vagy soha nem derül ki a pontos és teljes történet. De nem hiszem, hogy egyes hívőket zavarna bármilyen bizonyíték abban, hogy az ellenkezőjét fogadják el továbbra is, mert nekik az a jó...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#396) gamek!ller válasza Воланд (#393) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem tudom mit lehet azon máshogy érteni, hogy "remélem kiderül az igazság".. Te írtad, hogy mész szakmaizni mert ott legalább van értelem. Ha ott van, akkor itt nincs.. Folytassam?

[ Szerkesztve ]

(#397) Lauda


Lauda
félisten

Tobben kerdeztetek, hogy eredetileg miert indult meg a tomeg kifele, ez egy esetleges valasz lehet ra:

Nem pánik, hanem tömegpszichózis okozta a tragédiát - Videó

:)

(#398) gamek!ller válasza Lauda (#397) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Mi tortenik a videoban? Miért indult meg a tomeg?

[ Szerkesztve ]

(#399) westcoastog válasza gamek!ller (#398) üzenetére


westcoastog
veterán

Bilkei Pál szerint tömegpszichózis lett úrrá a Nyugati téri szórakozóhelyen nyomorgó tömegen.
Egyszerűbb lenne ha megnézed. :)

[ Szerkesztve ]

(#400) Lauda válasza gamek!ller (#398) üzenetére


Lauda
félisten

Tulajdonkeppen azt magyarazza a pali, hogy nem panik volt, hanem tomegpszichozis, amikor megszunik az ember autonomitasa, nem maga dont arrol, hogy mit csinal, hanem kenyszeruen sodrodik a tomeggel. Ezenkivul arrol beszel, hogy igen szelsosegesen eltek at az emberek a tortenteket, van akinel negativ, masoknal pozitiv elmenyt is latni az arcokon, a viselkedesen. Ja es hogy tobben be voltak cuccolva es ezert kiszamithatatlanul mozognak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.