Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eziskamu


eziskamu
addikt

Nem vagyok c++ szaki, csak java, meg c (annó qbasic meg Comenius logo) nyelveket ismerem, de a
"A visszatérési értéket jelenti, itt most nulla, tehát programunkat nem léptetjük vissza sehova."
nem sok értelme van. 0-val tér vissza mert ez egy int tipusú függvény, de nincs semmi (hívó függvény) ami értelmezné ezt a visszatérési értéket, max a futtató környezet. Asszem linuxban ki is használják, de pontosabbat én se tudok.

include: nem függvények alapjai, hanem könyvtárak, függvény és eljárás gyüjtemények.
Amúgy a különféle osztályokat/csomagokat is include-olni kell, vagy arra más utasítás van?
Esetleg cseréld le a "tehát"-ot "de" -re. Amúgy támogatom a cikksorozatot, a c++ tök homály számomra (csak az ansi-c résszével foglalkoztam, ala Pici).

[ Szerkesztve ]

(#2) Xirtam


Xirtam
veterán

:DDD Van Rá Igény :DDD

(#3) mephi666 válasza eziskamu (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

én is régen programozgattam... szerintem jó ötlet lenne egy ilyen cikksorozat, mert egyre nagyobb késztetést érzek, hogy kezdjek valamit magammal... c++-ban :) kb 2006 óta nem nyúltam semmilyen kódhoz... a szakdogámat viszont c++ builderben hoztam össze... gui-val :) könnyen meglehet, hogy újra nekiállok és fejlesztem magam... kellene valami kiegészítő kereset is... :B

int main-nek szerintem itt nem sok értelme van, mert nincs visszatérési érték, ahogy mondtad... void-ot kellene inkább használni... :) (régen a fejünkbe verték rendesen, hogy mi a különbség int/void között)

tényleg nagy a homály, de mintha objektum orientált programoknál include-olni kellene az osztályokat is ezerrel...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) Shad0w


Shad0w
senior tag

Az "int main()" után nincs pontosvessző, amit az első oldalon részletesen taglalsz, míg a második oldalon kihagyod a programból. Tessék eldönteni akkor.

Ja, és VAN RÁ IGÉNY! :)

(#5) eziskamu válasza mephi666 (#3) üzenetére


eziskamu
addikt

Asszem linuxban a program futás eredményét lehet közölni az int main visszatérési értékével, hogy sikeres volt-e vagy hiba történt, vagy megszakították, de nekem is régen volt.

(#6) #21810944


#21810944
törölt tag

Én is támogatom, Van Rá Igény. Végre megtanulom a C++ alapjait, már régóta szeretném, és az egyetemen is ezt fogják tanítani. Egyébként is jól fog jönni a Pascal és Delphi mellett.

(#7) Beaver


Beaver
csendes tag

Üdv! Támogatom a kezdeményezést! :) Én középszinten ismerem a nyelvet, bár bevallom őszintén sok gyakorlati tapasztalatom nincs benne.

Egy dologra figyelj csak oda, ha már cikket írsz, igyekezz a megfelelő kifejezéseket használni:

- pontosvesszőt az utasítások után kell tenni, ami nem csak fv. lehet, bármi más:
- deklaráció
- értékadás
- fv. hívás
- ha jól emlékszem csak a fordítónak írt direktívák (#include, #define, stb..) kivételek csak ez alól.

- a cin és cout objektumok, nem fv-ek, a << és a >> pedig operátorok, amelyek felül vannak töltve az említett két objektumra. Nyilván ezt ebben az első "leckében" ezt nem kell kifejteni, de említés szintjén azért benne lehetne.

- az #include fejfájlok becsatolására alkalmas, amely ahogy említetted fv. fejléceket, típus és objektumdefiníciókat, stb. tartalmazhat.

Egyébként mindnekinek ajánlom az eclipse CDT-t és a MinGW toolchaint C++ fejlesztéshez.

[ Szerkesztve ]

(#8) vidékiürge


vidékiürge
tag

Bezony, Újkígyós szívében is Van Rá Igény! :D Anno én csak turbo pascal-t csináltam, meg foglalkoztam PHP-vel, de ezt mind csak mezei szinten ;) De ez már mind rég volt... Talán még azt kérdezném, hogy Symbian-ra ez a programozási nyelv jó vagy nem jó? (van egy olyan sejtésem hogy nem)

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#9) mephi666 válasza eziskamu (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezt a művet vettem meg anno a fősulis prog1-2-3 után, de újra elő kellene szednem mindet és nekiállnom ismételni/fejlődni... el akartam jutni szépen felépítve az opengl-ig, de összejöttök a dolgok és azóta teljesen feledésbe merült... pedig az jó kis nehezen emészthető téma, de szívesen szórakoznék vele :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) zhagyma


zhagyma
őstag

A PH-ra igazán "ráfér" a szoftveres vonal erősítése. Csak bátorítani tudlak. Egy két megjegyzés a C++ standard draft alapján:

A main funkciót minden C++ implementációnak előre defniniálni kell int visszatési értékkel. A return 0 nem szükséges, mivel azt elhagyva megteszi helyetted a fordító.

(#11) martonx


martonx
veterán

Azt írod az első oldalon, hogy minden függvény ;-el végződik.
Én inkább azt mondanám, hogy minden sor, vagy inkább minden utasítás. Talán ez a legprecízebb.

Én kérek elnézést!

(#12) eziskamu válasza mephi666 (#9) üzenetére


eziskamu
addikt

Én a grafikában a dosos borland c nél nem kerültem közelebb sajna. De azért fasza dolgokat lehetett ott is, de nem éppen egy Crysis szintűt :DDD . Javában meg rajzolni nem is kellet, csak képek színegyensúlyának és egyébb paramétereinek a változtatását.

(#13) Syrano


Syrano
tag

Még az egyetemen én is programoztam C++ nyelven Dev-C++, kDeveloper és Visual Studioval, de aztán áttértem a C#--ra. A további cikkeket kiváncsian várom! Sok sikert!

(#14) zhagyma válasza mephi666 (#9) üzenetére


zhagyma
őstag

A C++ nyelv alapműve az alkotótól: Bjarne Stroustrup: A C++ Programozási nyelv. Érdemes forgatni a kezdetekben.

(#15) Beaver válasza eziskamu (#12) üzenetére


Beaver
csendes tag

Java2D-ben sokat rajzolgattam, tökre szeretem :) Az SWT-vel akarok most ismerkedni.

(#16) Karma


Karma
félisten

eziskamu, mephi666: Az int visszatérési érték azért kell, mert ez a szabvány. Ne csináljunk a C++-ból is Internet Explorert. Egyébként a Linux tényleg ezt használja a futási hiba jelzésére, amikor egyik program hívja a másikat.

A main függvény teljes szignatúrája egyébként:

int main(int argc, char** argv)

Beaver: "az #include fejfájlok becsatolására alkalmas, amely ahogy említetted fv. fejléceket, típus és objektumdefiníciókat, stb. tartalmazhat."

Nem! A header fájlok csak deklarációkat tartalmaznak, a definíciók különálló fordítási egységekben (azaz .cpp fájlokban) vannak. Ha a definíció is ott lenne, akkor pillanatok alatt elszállna a linkelés a többszörös definiálás miatt (feltéve, hogy két forrásfájl is beinclude-olja a fejlécet).

Egyébként a függvénydefiníciók után sincsen pontosvessző.

vidékiürge: "Talán még azt kérdezném, hogy Symbian-ra ez a programozási nyelv jó vagy nem jó?"

Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de ahhoz, hogy a SymbianC++-t elkezdd, folyékonyan kell beszélned a hagyományos C++-t, majd meg kell tanulnod egy abszolút más működést és nyelvet. Ez nem olyan "leülök és gyorsan megtanulom" kategória. (Symbian lett a szakmám, igen jól ismerem.)

Zwiebel: A kezdeményezés jó, de én nem így közelíteném meg. A "beírom mert ezt olvastam, puff, működik" megközelítéssel pont a legfontosabb elem marad ki: nem értik meg az olvasók az elméleti hátteret, amivel jól lábon lőhetik magukat. Én szólnék azért a fordítási folyamatról, az egységekről, a header fájlok szerepéről, nomeg magáról a nyelvről is pár szót. Főleg hogy van egy-két homály ránézésre itt is.

A cikket még elolvasom párszor, hátha találok benne olyan hibát, amit előttem nem jeleztek. :R

“All nothings are not equal.”

(#17) proof88


proof88
addikt

Üdv,
egy megjegyzés:
ha még csak 1. óra, akkor a Hello World-öt úgy is megoldhattad volna, hogy nem használod az std::cout-ot, mert ez még csak 1. óra:

#include <stdio.h> // innen tudja a fordító, hol keresse a printf() és getchar() függvényeket

int main()
{
printf("Hello World!");
getchar(); // várakozás billentyű lenyomására
return 0;
}

Egyébként van rá igény, és Te is tanulsz belőle, mert ha esetleg valamit rosszul írsz, akkor a topicban lehet tanakodni. :K

(#18) Karma válasza proof88 (#17) üzenetére


Karma
félisten

De itt most C++-ról van szó - a header nem <stdio.h>, hanem <cstdio>.

“All nothings are not equal.”

(#19) mephi666 válasza zhagyma (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez a 2kötetes c++ biblia, ugye? :) gyakran megnéztem, ha láttam valahol... jó vaskos anyag... nekem a suli saját jegyzetei vannak meg, amellett meg még pár könyv a témában (főleg computerbooks kiadványok)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) zhagyma válasza mephi666 (#19) üzenetére


zhagyma
őstag

Igen annak nevezik, bár nem teljeskörő referencia. Viszont a nyelvi elemek használata és kifejlesztésük célja szerintem jól le van írva. Amikor még én tanultam jegyzet sem nagyon volt, csak az előadó "lobogtatott" egy C/C++ referencia könyvet. :)

(#21) vidékiürge válasza Karma (#16) üzenetére


vidékiürge
tag

Hát, számítottam rá hogy azért nem egyszerű dolog. Motiválva vagyok a programozás iránt, sok jó ötletem lenne, de nem sok támogatottságom van :) Tulajdonképpen minimum 2 nyelvet kell tudnom hogy tudjak Symbian-ra írni. De végül is C++ alapú.
Köszi a segítséget! Nyugdíjas leszek belekezdek :DDD

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#22) Karma


Karma
félisten

"Először is kezdjük azzal, hogy mint minden más programozási nyelvnek ennek is vannak úgynevezett fordító programjai, melyek közül az ingyenesek és talán legismertebbek:
- Dev-C++
- Microsoft Visual C++ 2008 express edition"

Nem nyert. Ezek fejlesztőkörnyezetek (IDE), a fordító az előző esetben a gcc, az utóbbi esetben a Microsoft C Compiler (bár ez utóbbi nevében nem vagyok biztos). Mind IDE-ből, mind fordítóprogramból van több is, előbbire példa még a Code::Blocks, az Eclipse CDT, a NetBeans, az utóbbira meg a BSD-féle cc, a Sun saját fordítója.

"{ : a program törzsének a kezdetét jelenti, tehát ez után fog jönni a program kódja."

Nem. C-ben nincs olyan, hogy "a program törzse", ez nem Pascal. A main függvény definíciójára gondolsz pillanatnyilag. De a blokk nem csak erre jó.

vidékiürge: Továbbra is kitartok amellett, amit a Symbian programozás topikban írtam. Ha S60-ra akarsz programozni, és nem tudsz C++-ul, ne állj neki, inkább nézd meg a PyS60-at. A Python nyelv sokkal könnyebb, a PyS60 meg egy csomó bonyolult és értelmetlen koncepciót tesz tök egyszerűvé.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#23) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

Akit érdekel a c, c++ és ismeri a full circle magazint abban van már egy kb 6-7 cikkes sorozat ha nem több!?
lehet h linuxos köntösben van mert alapból a full circle magazine Ubuntu linuxos magazin
17. számtól kezdődik

(#24) dabadab válasza eziskamu (#1) üzenetére


dabadab
titán

A main() altal visszaadott ertek a program exit value-ja, amit nem csak unixos kornyezetben, hanem DOS es Windows alatt is hasznalnak. Hagyomanyosan a 0-at hasznaljak akkor, ha a program rendben lefut, amugy meg valami mas szamot, de ettol siman el lehet terni (el is ternek egy csomo esetben).

Amugy meg sajnos a szoveg szakmailag elegge, khm. Pl. a "<<" az nem a "fuggveny" (a cin nem fuggveny, hanem objektum) resze, hanem egy operator, az include file-okat meg te is emlitetted.

DRM is theft

(#25) Karma válasza Karma (#22) üzenetére


Karma
félisten

Bocs, az IDE nevében nincs smiley, Code:: Blocks helyesen (szóköz nélkül persze).

Még valami, átértem a második oldalra:

"<iostream> :Ez az I/O függvények alapját "adja meg". Ezeket mindig < , > jelek közé kell tenni."

Nem. Ha a saját headerjeid vannak, akkor ""-be kell tenni - ekkor a fordító először az aktuális könyvtárban keres, majd utána nézi meg a többi include könyvtárat. A <> verziónál azonnal a rendszer (és egyéb beállított) könyvtárakban keres.

"using namespace std : Ez az std névterület lehívása."

Nem. A using kulcsszóval azt éred el, hogy ha egy nevet nem tud feloldani a fordító, akkor automatikusan megnézi az std névtérben is. Ha nem használod ezt (szoktak is miatta beszólni, olyan ez, mint Java-ban a * importálása), akkor a scope operátorral tudsz hivatkozni a névtér tagjaira, tehát pl. std::cout, std::cin, std::endl.

"cin.get(); : Ezzel a paranccsal tudunk várni egy billentyű leütésére"

Ez nem parancs, hanem metódushívás.

"A zárójelek azért kellenek, hogy ha
valamilyen paramétert megadunk a függvénynek akkor azzal fogja végrehajtani
magát. Később még erre is visszafogunk térni.
"

Nem, a zárójelek azért kellenek, hogy függvényhívás legyen belőle. Nélküle fordítási hiba lenne (mit csináljon szerencsétlen fordító egy függvénypointerrel?)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#26) #43680768


#43680768
törölt tag

Szia!
Van rá igény :)
14-18 éve tanultam utoljára programozást, azt sem magas szinten, jó egy kis iránymutatás, manapság, hogy épül fel egy program, gondolom sokan vagyunk vele itt úgy, hogy barkácsolnánk is, vagy csak megértenénk mi miért van, vagy ép mint nekem, sokat dolgozunk együtt programozókkal.
Ne legyen az ember teljesen hülye a másik szakmájához, mert akkor nem kérsz hülyeséget.
Kitartás és csináld végig!

(#27) catalano


catalano
tag

Érdekel a dolog! Hajrá! :C

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#28) Alchemist válasza dabadab (#24) üzenetére


Alchemist
addikt

Bizony ám, Win vagy DOS alatt ha egy programból meghívtok egy másikat, annak az exitvalue értéke tájékoztatni fog, hogy a program milyen eredménnyel futott le. Ez akkor is fontos, ha ilyesmit egyébként ritkán használ az ember.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#29) Alchemist


Alchemist
addikt

Delphiseknek ajánlom a C++Buildert, a Delphivel megegyező és kompatibilis vizuális felülettel, viszont lehet benne standard C++-os megoldásokat használni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#30) Karma


Karma
félisten

Na, végére értem a cikknek, már csak egy utolsó kritika :)

""Hello World! " : Programunk ezt a szöveget fogja kiírni a képernyőre. A cout << után kell beírni, de mindenképpen " " jelek közé kell tenni, különben a program nem tudja jól értelmezni. Ami még fontos, hogy ne írjunk ékezetes betűket, mert azok helyén a program egy kérdőjelet fog elhelyezni, és így nem lesz érthető a szöveg."

Ez csak attól függ, hogy milyen kódolással mented le a forrásfájlt. Ha a parancssoréval megegyezően, akkor nem lesz itt gond. Most nem tudom pontosan melyik az, gyanítom a CP1250, mert nincs Windowsom kéznél.

“All nothings are not equal.”

(#31) eziskamu válasza Karma (#16) üzenetére


eziskamu
addikt

Ez az int main csak a c++ esetén kötelező (vagy csak simán ajánlott)? Mert sima c esetén nem volt gond a void mainnal sem. Bár asszam az is c++ projektként indult dev-cpp-vel de egy kanyi tisztán c++-os része nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#32) Karma válasza eziskamu (#31) üzenetére


Karma
félisten

Nem, ez a sima C-ben is így szabványos. Ha bekapcsolod a -pedantic opciót, figyelmeztet is rá, hogy nem követed a C szabványt. És olvasd el ezt.

Zwiebel: Ha majd a második cikket írod, és gondolod, szívesen átnézem publikálás előtt ;)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#33) Zwiebel


Zwiebel
tag

Nagyon szépen köszönök minden hozzászólást! Megmondom őszintén, hogy sok újat mondtatok :DDD A cikket - ha ennyi az érdeklődő - mindenképpen folytatni fogom.
Egyébként ezeket a cikkeket - mint ahogyan írtam - nem azért írom, hogy profi programozó legyen bárkiből is. Az alapokat szeretném megismertetni azzal aki nem ismeri ennyire sem a c++ de hallott már róla és esetleg érdekli is. :B

Egyébként meg, tényleg köszi a sok kritikát, már most is nagyon sokat tanultam belőle :K

Szerk.: a következő cikkemben akkor kicsit inkább az elméleti dolgokra fogok kitérni, és utána fogunk tovább menni. Nagyon sok dolog van elméletből is , amit egy cikkben nem igazán lehetne elmagyarázni, de akkor a lényeget megpróbálom majd leírni mindegyikről.

[ Szerkesztve ]

Egy új fogalmat szeretnék alkotni: ProG(r)a(m)mer

(#34) eziskamu válasza Karma (#32) üzenetére


eziskamu
addikt

Ok. Azok a jó öreg warningok ;]

(#35) Zwiebel válasza Karma (#32) üzenetére


Zwiebel
tag

Köszi szépen! :R Mindenképpen felfoglak keresni!

Egy új fogalmat szeretnék alkotni: ProG(r)a(m)mer

(#36) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jó ötlet a cikksorozat, csak így tovább. :)

Esetleg valaki C#-ról hasonlót? :)

***

(#37) Beaver válasza Karma (#16) üzenetére


Beaver
csendes tag

Jogos, ezt benéztem :)

(#38) Syrano válasza ollie (#36) üzenetére


Syrano
tag

C#-hoz rengeteg tutorial van a neten, angolul és magyarul is. Nem írnék konkrét oldalakat, mindenkinek magának kell megtalálnia, hogy melyiknek érthetőbb a nyelvezete.

Ahogy látom szerencsésebb, ha nem csak egy ember csinál egy ilyen tutorialt, hanem esetleg többen, nehogy a fórum javításokkal legyen tele. Egy kisebb C# tutorial elkészítésében benne lennék én is.

(#39) Xirtam válasza #21810944 (#6) üzenetére


Xirtam
veterán

Te nem én vagyok véletlen?!Pont én is ezt akartam írni! :B :R

(#40) twollah


twollah
nagyúr

Varom a folytatast.

(#41) S-eye


S-eye
senior tag

Szívesen látok még több cikket,mert előfordulhat,hogy még hasznomra válik.

(#42) ollie válasza Syrano (#38) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"C#-hoz rengeteg tutorial van a neten, angolul és magyarul is."

Ez így van, de ugyanez a helyzet a C++ -al is. Mégis megjelent ez a cikk, nemde? :)

***

(#43) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Még, ilyet, jöhet!
Fősulin C++ -t akarok majd tanulni, jó lenne addigra tudni az alapokat :)

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#44) mephi666 válasza Gonosz15 (#43) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát mi ilyen "hello world" kategóriájú programokkal kezdtük, aztán később szépen jött a neheze: mindenféle fájlműveletek, objektum orientált rész meg a finomságok... kérd be ezt+ezt+ezt, aztán abból a megadott dolgokat tárold le szövegesen/binárisan... jópáran elvéreztek a szigorlatig...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45) Andie


Andie
őstag

Jó ötlet, támogatom. Bár én egy életre megutáltam a C-t (beleértve a plusszokat meg a minuszokat is), mikor 3 évig a siemensnél ebben kellett ügyködni. Már akkor elég profi módon delphiztem, és amig a VC-ben vért izzadtam (nem röhögni! :) ) egy rohadt messagedialóggal, addig delphiben ez 3 másodperc, és 2 kattintás.
Nem vitatom el a C előnyeit bizonyos esetekben (játékprogram, speckó gui nélküli gyors program, külső gép vezérlése, portok, stb), de a hétköznapi esetek 99%-ában csak szivatja magát az ember, ahelyett hogy D-ben összerakná.

Ha van rá igény, és kiváncsiság, és a szerző beleegyezését adja, én mindig bekommentelem az egyes programok Delphis megfelelőjét, hogy lássuk, ott mennyivel egyszerübb és gyorsabb, rövidebb :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#46) Skyhigh válasza ollie (#36) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Igen a C# engem is érdekelne!

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#47) infectedmann


infectedmann
őstag

Érdekel a téma :) Régen tanultam valamit C -ből, de már lövésem sincs mi merre hány méter.
Ez a DevC++ progi is szimpatikus mivel tud magyarul (:
Várjuk a következő részeket.

(#48) stevve válasza ollie (#36) üzenetére


stevve
nagyúr

Akár... gondolkodtam már hasonlón, de mivel nem láttam itt ilyesmit, azt hittem, nincs igény rá. Hozzá is kezdek a C# pilot résznek akkor. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49) ollie válasza Andie (#45) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Ha van rá igény, és kiváncsiság, és a szerző beleegyezését adja, én mindig bekommentelem az egyes programok Delphis megfelelőjét, hogy lássuk, ott mennyivel egyszerübb és gyorsabb, rövidebb."

Na ez egy jó ötlet. Egyébként akkor is megteheted, ha a szerző nem egyezik bele, ugyanis bárki kommentelhet a topikban. ;]

***

(#50) Zwiebel


Zwiebel
tag

Nem kell ;] De én örülnék is neki inkább :DD Szóval köszönjük előre is :R

Egy új fogalmat szeretnék alkotni: ProG(r)a(m)mer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.